» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
141 / 191
»»

MrStein ::

DePalmo je izjavil:

- ima N26 kakšne pripombe zaradi kriptovalut ali jim je vseeno?

Konkurent Revolut kar sam podpira trgovanje s kriptovalutami v lastni aplikaciji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Podpira trgovanje, a razen da jih kupiš in prodaš v Revolutovi aplikaciji, ne moreš nič z njimi. Ne moreš jih npr. nakazati nekomu ali kupiti nekaj z njimi. Nihče ti tudi ne more nakazati kriptovalut v Revolut.

novaa ::

NikolormousB je izjavil:

konspirator je izjavil:

NinjaMig21
Kar se tiče direktnih bremenitev in nakazil na N26.

SKB Leasing - ne znajo narediti trajnika na N26. Samo na račune s SI56 ...
Porsche Leasing - Enako kot zgoraj
AMZS - Vračilo cestnine na tuj račun ni mogoče. Prav tako je problem hardcoded SI56 v programu (denar so vrnili s poštno nakaznico).

Če lahko Furs vrača dohodnino na n26 račun jo lahko tudi drugi.Spomni jih na Eu uredbo iz 2012 https://slo-tech.com/forum/t696755/p564... .


Odgovor SKB leasinga, ko jim poveš, da smo v EU:

Pozdravljeni,

žal tehnično ni izvedljivo.

Se dela na temu, da bomo enkrat v prihodnosti imeli možnost plačevanja preko trajnika iz tujine.

Lep pozdrav,


:)



Citiram objavo iz leta 2017 in moj odgovor SKB leasinga DANES v 2021!:

Spoštovani,

žal SEPA DD za plačila strank iz tujih računov zaenkrat še nimamo podprto, ker bo to terjalo dodatno nadgradnjo našega IT sistema, projekt pa še ni v kratkoročnem planu.

Vljudno prosimo da plačila izvajate sami.

Hvala in lep pozdrav,


Ahja....

GupeM ::

Kaj pa kakšna prijava na Banko Slovenije? To pač ni način, naj plačujejo kazni/penale. Za vsak dan.

driver_x ::

DePalmo je izjavil:

- ima N26 kakšne pripombe zaradi kriptovalut ali jim je vseeno?


Jaz si denar nakazujem iz N26 na Bitstamp in obratno. Do sedaj brez težav, če misliš to.

dice7 ::

A je potrebno n26 racun prijavit na furs, glede na to, da ze v samem appu vneses davcno? Nekot ne najdem tistega bank statementa, katerega bi nalozu na samoprijavo

novaa ::

ja, potrebno je prijavit fursu.....

con28 ::

A je obvezno, da v n26 appu vneses davcno?

DePalmo ::

Hvala vsem za odgovore! In ja, dejansko bo bila mami, jaz imam svoje račune in sem po svoje trgoval. Sedaj me pa o tem ne samo sprašuje, ampak že skoraj nadleguje, tako da ji bom razložil kar rabi vedet, pomagal pri odprtju računa, nato pa se naj znajde. Dve leti nazaj je za njo bil internet, FB in pametni telefon znanstvena fantastika, sedaj pa to dnevno uporablja. FB še bolje kot jaz, tako da jaz kaj njo vprašam kaj in kako ;)

killa bee ::

A je obvezno, da v n26 appu vneses davcno?

buttcrack ::

Glede na to, da moraš račun prijavit FURSu, ne štekam zakaj ga ne bi?!?!?

modelno1 ::

Jaz je nisem, pa mi ni zamoril niti FURS niti n26.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

delfinus ::

modelno1, mogoce ti FURS ne bo leto, dve tri, ti pa se bo enega lepega dne, ko bos ze zdavnaj pozabil, da si to kdaj sploh izrekel :).
lp, d.

modelno1 ::

FURSu sem prijavil račun, nč bat.
Moj post se je nanašal @killabee-jevo vprašanje o sporočanju davčne številke n26, moje nimajo in s tem nima problema ne FURS, ne n26.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

WizzardOfOZ ::

Govori se da ima banka N26 za 260 milijonov izgube. Je kdo kaj preveril?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

McNato ::

matobeli ::

Iz 165 miljonov minusa ki so jih imeli v 2019, torej je to v resnici kar dobro?

vinkop ::

kakšna je možnost, rešitev, da bi N26 kartico uporabljal za plačevanje s telefonom preko NFC?

PARTyZAN ::

Če imaš Apple telefon, potem je Apple Pay podprt na N26. Če imaš pa Android telefon, pa Google Pay načeloma ne deluje. Jaz imam urejen Gpay preko Curve.

Tule imaš praktično vse informacije.

vinkop ::

PARTyZAN je izjavil:

Če imaš Apple telefon, potem je Apple Pay podprt na N26. Če imaš pa Android telefon, pa Google Pay načeloma ne deluje. Jaz imam urejen Gpay preko Curve.

Tule imaš praktično vse informacije.

telefon je android samsung s10+...bom prebral kaj in kako...ali je nujno, da se vzame curve mastercard, ce odpiras racun?

amacar ::

Curve ne dela več v GPay, tako da brezveze da jemlješ. Lahko pa vzameš Vivid, ki preverjeno dela v GPayu (moj referral: https://vivid.money/r/amadej1L5?lt=supe... ), več pa v temi: Vivid Money

darkolord ::

matobeli je izjavil:

Iz 165 miljonov minusa ki so jih imeli v 2019, torej je to v resnici kar dobro?
Kaj dobro, to je odlično, v dveh letih samo 275 milijonov eurov minusa! /s

matobeli ::

Ker fabrike toaletnega papirja so pa že v prvem letu profitabilne ;)

radmansdorf ::

vinkop je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Če imaš Apple telefon, potem je Apple Pay podprt na N26. Če imaš pa Android telefon, pa Google Pay načeloma ne deluje. Jaz imam urejen Gpay preko Curve.

Tule imaš praktično vse informacije.

telefon je android samsung s10+...bom prebral kaj in kako...ali je nujno, da se vzame curve mastercard, ce odpiras racun?

Meni Gpay normalno deluje na Android 10(Poco X3 NFC), ampak sem moral sideloadat Gpay. N26 + Gpay(Avstrija).

WizzardOfOZ ::

darkolord je izjavil:

matobeli je izjavil:

Iz 165 miljonov minusa ki so jih imeli v 2019, torej je to v resnici kar dobro?
Kaj dobro, to je odlično, v dveh letih samo 275 milijonov eurov minusa! /s


A k so imele naše banke minus ste pljuval, ko ga imajo nemci pa je to odlično?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kripto mesi ::

Nemških bank nismo mi dokapitalizirali, slovenske pa.
+ za pridobitev mase ljudi so delili zastonj bonbončke, v slovenskih bankah te pa samo olupijo + delajo minus.

GupeM ::

^ to plus N26 zmanjšuje izgubo. naše banke jo povečujejo.

vinkop ::

amacar je izjavil:

Curve ne dela več v GPay, tako da brezveze da jemlješ. Lahko pa vzameš Vivid, ki preverjeno dela v GPayu (moj referral: https://vivid.money/r/amadej1L5?lt=supe... ), več pa v temi: Vivid Money

A resno curve vec ne dela z gpay ali kaj?

RoccoC ::

GupeM je izjavil:

^ to plus N26 zmanjšuje izgubo. naše banke jo povečujejo.


What? Katera Slo banka pa ima sploh izgubo oziroma jo je imela lani?

amacar ::

vinkop je izjavil:

amacar je izjavil:

Curve ne dela več v GPay, tako da brezveze da jemlješ. Lahko pa vzameš Vivid, ki preverjeno dela v GPayu (moj referral: https://vivid.money/r/amadej1L5?lt=supe... ), več pa v temi: Vivid Money

A resno curve vec ne dela z gpay ali kaj?

Če Curve naročiš sedaj (s tem mislim vsaj zadnjih par mesecev) ne deluje, ker dobiš slovenski BIN. Nam, ki imamo pa kartico že od prej pa nam seveda normlano deluje v GPay.

darkolord ::

matobeli je izjavil:

Ker fabrike toaletnega papirja so pa že v prvem letu profitabilne ;)
Pretty much, ja. Nobene fabrike se - do nedavnega - niso postavile s tako ogromnimi izgubami leto za letom.

Tile novodobni internetni startupi imajo pa neomejeno denarja.

Sem skoraj prepričan, da N26 več denarja sploh ni mogel zapraviti, sicer bi ga. No, razen če bi kupovali druge firme - kar bodo pa sedaj začeli.

OrkAA ::

Joj malo mesate bancne konglomerate in startupe.

N26 MORA zapravit ves denar (seveda najbolj smotrno kot se da), ki ga dobi, ker bi sicer investitorji vihali nosove.

Ideja vseh teh novodobnih fintechov je, da cimprej pridobijo navecjo bazo uporabnikov kot je mozno. Tekmujejo namrec med sabo in tisti, ki bo imel najvec uporabnikov, bo lahko najlazje prodal dodatne storitve, ki bodo na koncu nosile denar.

Zakaj mislite, da vas N26 in Revolut stalno bombandirata z raznimi Metal karticami, pa zavarovanji za telefone in podobno. To je nacin kako zasluzit na veliki bazi uporabnikov.

AMPAK, ce te baze nisi uspel pridobit z metanjem denarja v marketing, potem nimas komu prodajat dodatnih storitev.

matobeli ::

Uuu koliko haterjev! Torej, Fabriko postaviš za 800mil in začne takoj nosit profit 100mil na leto. Po koliko letih je dejansko profitabilna? Pa dvomim da se klasična fabrika odplača v 8letih.

Kar se tiče reklam za dodatne produkte sem jih videl zelo_zelo malo izven njihovega appa.

Če poslušaš radio ali gledaš tv pa hitro dobiš reklamo za kredite, varčevanja, tudi za nadstandardne račune klasičnih bank.

Kar se tiče izvora denarja, dokler ni iz mojega žepa me v resnici ne zanima, mal me sicer peče ker verjetno vse ne more bit čist fino, ampak vsaj to ni direkten davkoplačevalski denar.

V marketing pa vsi mečejo. Pa ni fortnite zrasel ker so zanj vedli sam sosedovi mulci.

predi ::

Saj vam je McNato dal članek o tem, kaj pomeni biti fintech startup v fazi, kjer je N26. V čem je problem?

darkolord ::

OrkAA je izjavil:

N26 MORA zapravit ves denar (seveda najbolj smotrno kot se da), ki ga dobi, ker bi sicer investitorji vihali nosove.

Ideja vseh teh novodobnih fintechov je, da cimprej pridobijo navecjo bazo uporabnikov kot je mozno. Tekmujejo namrec med sabo in tisti, ki bo imel najvec uporabnikov, bo lahko najlazje prodal dodatne storitve, ki bodo na koncu nosile denar.
To je seveda jasno in razumljivo.

Manj je jasno, ali je za tem kakšen realen plan ali samo gre v resnici samo za pumpanje investicij.

Tudi po idealnem scenariju - N26 pridobi vse uporabnike k sebi in jim začne zaračunavati dodatne storitve - kaj preprečuje, da N27 ali N28 s čisto istim receptom iste storitve ponudi zastonj?

Ker ko gledaš kar nekaj takšnih startupov, kjer se napumpa ogromno denarja, da se pridobi uporabnike, izgleda, kot da so investitorji čisto oblivious do konkurence. Verjamem, da niso neumni, samo mi ni jasno, kaj nameravajo. Trenutno je veliko takšnih, ki nabirajo milijarde izgube, ne spomnim se pa nobenega, ki bi trend obrnil in pokril vso izgubo za nazaj ...

matobeli je izjavil:

Uuu koliko haterjev! Torej, Fabriko postaviš za 800mil in začne takoj nosit profit 100mil na leto. Po koliko letih je dejansko profitabilna? Pa dvomim da se klasična fabrika odplača v 8letih.
Aha, in se ti tudi zdi normalno, da bi novo odprta firma takoj zgradila tovarno za 800 mil?

Zgodovina sprememb…

kakob ::

darkolord je izjavil:

kaj preprečuje, da N27 ali N28 s čisto istim receptom iste storitve ponudi zastonj?


Network effect.

Plus, če hočeš da user menja app, mora bit veliko več kot marginalno boljši.


Zato imaš toliko slabih produkov z veliko uporabniki, in toliko boljših produktov z malo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

darkolord ::

Večji incentive - 100€ vsakemu userju?

kakob ::

Well, glede na to kolk printajo 100eur wont be much at all!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

thramos ::

darkolord je izjavil:

Tudi po idealnem scenariju - N26 pridobi vse uporabnike k sebi in jim začne zaračunavati dodatne storitve - kaj preprečuje, da N27 ali N28 s čisto istim receptom iste storitve ponudi zastonj?


Nič ni zastonj.

N26 igra na nekaj kart. Prva je, da plačilni prome ni jedrska znanost in je kot tak pravzaprav zelo poceni. Banke so na to malo "pozabile. Druga je odprtost evropskega trga. Tudi na to so banke "pozabile". Pa še na par stvari so klasične banke pozabile, in zato lahko svoje storitve N26 ponuja na način, da večini uporabnikov za tradicionalno plačljive storitve ni treba plačat. Ker ima tržna niša pač omejen prostor oziroma rok trajanja, isti recept za N27 ne bo deloval oziroma investitorji ne bodo investirali vanj, če ne bo ponudil nekaj novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

OrkAA ::

darkolord, veliko je načinov kako uporabnike obdržati za daljše obdobje.

Glavno je, da poiščeš način, da uporabnik čuti kot da nekaj izgublja, če gre stran od tebe.

Par primerov:
- Network effect, kot že omenjeno. Če so vsi kolegi na N26, si enostavno in zastonj nakazujemo denar.
- Naročnine in zavarovanja. Če kupiš eno leto metalne kartice ali zavarovanja telefona, boš počakal vsaj toliko preden greš drugam.
- Analitika/budgeting/varčevanje. Če imam večletno zgodovino svojega zapravljanja, je verjetno nočem izgubit.
- Broker, sploh za kriptovalute. Tu ima Revolut veliko prednost. Ko kupiš kriptovaluto si zaklenjen na njih, dokler je ne prodaš.

Skupek vsega je pa seveda dobra uporabniška izkušnja, ki je ne bom hotel zamenjat kar čez noč.

Se mi zdi, da nas večina itak testira vse te banke hkrati, na koncu pa ostanemo na tisti, ki najbolj zadovolji večino naših potreb.

darkolord ::

Ampak kdaj se bo trend začel obračati?

Teh online bankov je že kot listja in trave, še vedno jih večina štanca krepak minus.

A bo tukaj samo en zmagovalec, bodo vsi ostali propadli? Se bodo deleži razdelili in bodo vsi začeli računati mastne denarce za standardne storitve?

Da bo ostal samo najboljši, trenutno izgleda unlikely, ker nudijo ostali zelo podoben nivo storitve. Konkurenci namreč ni težko slediti.
Da bi si razdelili trg in vsi naredili tako močne networke, da bi lahko free userje konvertirali v paying, se mi tudi zdi malo verjetno.

Ne predstavljam si, kako so si zamislili scenarij s toliko igralci na trgu.

Investitor odpre tabelco s konkurenco, in vidi, da so vsi v minusu. Reče "hm, nič, dejmo še $xxx milijonov v enega od teh"?

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

V resnici je playerjev še vedno relativno malo glede na populacijo. Moraš vedeti, da večina teh fintechov v končni fazi cilja na celoten svet, ne le na evropsko unijo.

Jaz mislim, da se bo čez leta obdržalo nekaj velikih, ostali pa se bodo specializirali v določene niše, ki obstajajo zaradi regionalnih zakonodaj in ostalih posebnosti. Veliko jih bo tudi propadlo, tako kot v vsaki branži.

Pa mogoče še en insajderski komentar: Tudi sam delam v enem od podobnih fintechov pa lahko potrdim, da večina teh izgub pride zaradi vlaganja v razvoj, oglaševanje in prodajo. Naš biznis model je popolnoma stabilen in dobičkonosen, če vržemo stran vse dele firme, ki se ukvarjajo s širitvijo. Predvidevam, da je podobno tudi pri ostalih. Kar hočem povedat je, da ni zdaj da ne vemo kako bit profitabilni - bolj je to, da vsi hočemo delat KONKRETEN denar, in za to pač rabiš masovko.

Aja še en dodatek - služi se tudi od free userjev, večinoma iz transakcijskih in pa FX feejev. Tako da, dokler user zapravlja, v resnici ni free user.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

kakob ::

Ta zgodba z brick-n-mortar bankami se bo verjetno kočala približno tako kot s telefonskimi govorilnicami.

https://cbdctracker.org/

V tem scenariju ima vsak posamenik bo imel račun pri ECB in vmestnih bank ne bo več. Zmanjševanje števila obstoječih bank poteka že 10+ let, lahko si poguglaš številke.

Kaj bodo n26 in revolut in podobni fin-techi uspeli ponudit v tem svetu mi še ni povsem jasno.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

OrkAA ::

Opcij za prihodnost je itak ogromno in izjemno težko je napovedat kam bomo šli. :)

Se pa strinjam, da trenutno finančni svet izgleda kot kup dreka, ki ga skupaj drži 65 različnih vrst selotejpa.

Ampak realnost je taka, da ti te firme v tem trenutku omogočajo poslovanje po celem svetu, s cbdc napovedmi si pa lahko edino krajšaš čas med sedenjem na wcju. :)

kakob ::

OrkAA je izjavil:


Ampak realnost je taka, da ti te firme v tem trenutku omogočajo poslovanje po celem svetu, s cbdc napovedmi si pa lahko edino krajšaš čas med sedenjem na wcju. :)


Realnost je taka da so banke pod velikim pritiskom iz vseh strani. Regulativa, negative yield curve itd. Za izdajanje novega denarja v obtok niso več potrebne.

Ko imamo denar v DBju od ECBja (oz centralni banki zadolženi za tvoj jurisdicion) namestov DBju od fintecha, ne vem kaj bodo fintechi še počeli. Bomo vidli.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

OrkAA ::

No, tukaj je verjetno potrebno omenit, da večina fintechov o katerih govorimo ni primarno v bančnem biznisu, temveč v plačilnem biznisu.

Se je bolj smiselno vprašat kaj bo z njimi ko zamenjamo mastercard/visa network kot pa optimiziramo centralne banke. Glavni problem je kako premikat denar med državami/bankami, ne kako kontrolirati denar znotraj ene regije.

Kako vse svetovne centralne banke uskladijo APIje, kako se zmenijo kje se trenutno denar nahaja, kako se prepričajo, da bo dolg zagotovo poplačan, kako izvajajo konverzijo valut, etc. Teh problemov je ogromno in dvomim, da se jih da rešit brez privatnega sektorja, ker so države enostavno preveč rigidne.

kakob ::

OrkAA je izjavil:

Glavni problem je kako premikat denar med državami/bankami, ne kako kontrolirati denar znotraj ene regije.


Hate to say it, but here goes: blockchain.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

OrkAA ::

Se 100% strinjam. Ampak ideja je 0,00001% od implementacije.

kakob ::

OrkAA je izjavil:

Se 100% strinjam. Ampak ideja je 0,00001% od implementacije.


Disagree.

https://news.bitcoin.com/top-us-banking...
Never take a financial advice from someone who works for a living.

OrkAA ::

Ja saj mislim, da se strinjava. Moje mnenje je, da je problem hkrati tehnoloski (za kar imamo resitev - blockchain) in pa politicni, za kar pa zal nimamo resitve, ki ne bi bila brutalno neucinkovita.
««
141 / 191
»»