» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
93 / 191
»»

boolsheat ::

BlaY0 je izjavil:

Poglej si ti NLB eksperiment recimo... koliko dodatnih milijard našega denarja je požrl, ker so eksperimentirali s krediti "parih" komitentov. N26 tolče minus, ja, ampak vsake pol leta dobi dodatno injekcijo venčr kapitala. Dobili so kazen 50k, nisi pa napisal koliko kazni so pakasirale ostale "old scool" banke. Te "old school" banke bi že zdavnaj skenslale support, če bi lahko, pa ne gre, terja cajt - ne morjo kar čez noč odpustit na 10.000 ljudi in pozapret vseh poslovalnic, ker bi takoj izgubili 50% strank in bi se potem lahko samo še po glavah praskali. Point je, da če hočeš komitentom nekaj vzet, jim moraš hkrati nekaj dat (ali pa jih vsaj probat nategnit, da jim nekaj daješ, čeprav je to morda le megla v flaši), drugače grejo drugam. N26 nima tega problema, ker je že začel praktično brez supporta in brez poslovalnic in obojega njihova strategija pač ne predvideva. N26 bo porabil precej manj časa za implementacijo AI supporta, ker ji ne bo zaradi tega treba nikogar odpustiti...

Druga stvar ki se mi zdi bistvena je pa, da je po moje N26 že v osnovi lažje nadzirati/regulirati kot pa katero koli "old school" banko...


Kot zanimivost...

Deutsche Bank Plans to Cut as Many as 20,000 Jobs in Revamp

https://www.bloomberg.com/news/articles...

BoLhCa ::

Amn morda bo slišat wtf, ampak resno kako sploh plačaš račun v N26 appu na Androidu? Sem nakazal denar gor, kartica je aktivirana, video identifikacijo sem opravil,... ??

BladE_ ::

vitranc je izjavil:

Sedaj bi pa rad še za ženo odprl račun. Problem je ker ne zna dobro angleško.

vitranc je izjavil:

Gre za to da bi poskusila apple pay.

Kako da fak lahko potem uporablja napravo, ki nima slovenskega jezika? :)) Saj mi je jasno, da ima najverjetneje nastavljen hrvaški jezik ampak ajde malo pa je... Glede na to, da so Apple izdelki za bolj napredne ljudi, mogoče... :D
Akcija - Reakcija

BoLhCa ::

Apple je za bolj napredne ljudi? :) :) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

c0ck4m0u53 ::

@BoLhCa

Plačilo UPN: spodaj desno imaš zelen krogec (+), potem transfers potem spet zelen krogec, naprej se boš, pa že znašel.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

BoLhCa ::

Ja to sem našel, sam tam lohk vpišem samo message. Kaj pa namen, koda namena in sklic?

predi ::

V message vpiši referenco brez presledka. Drugo so slovenske posebnosti in jih ne rabiš vpisovati..

BlaY0 ::

boolsheat je izjavil:


Kot zanimivost...

Deutsche Bank Plans to Cut as Many as 20,000 Jobs in Revamp

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Itak. Samo takšne zadeve se ne zgodijo čez noč. To se pripravlja po 5 in več let... treba spremenit nebroj internih aktov, se spogajat s sindikati za nove kolektivne, podkupit delavski svet, skratka pripravit teren etc.

BladE_ je izjavil:

vitranc je izjavil:

Sedaj bi pa rad še za ženo odprl račun. Problem je ker ne zna dobro angleško.

vitranc je izjavil:

Gre za to da bi poskusila apple pay.

Kako da fak lahko potem uporablja napravo, ki nima slovenskega jezika?

Brez problema, na pamet se naučiš kam je treba pritisnit, kaj posvajpat. Za FB, mail in WhatsApp je zadosti. Bolj žalostno je to, da si 90% folka ne zna nastavit telefona niti če je vmesnih v njim razumljivem jeziku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mare2 ::

BoLhCa je izjavil:

Ja to sem našel, sam tam lohk vpišem samo message. Kaj pa namen, koda namena in sklic?

BoLhCa glej stran 2 naslednjega dokumenta:
Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo
Sem zelo natančno opisal postopek plačevanja tako z aplikacijo kot preko spleta. Skoraj preveč natančno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BoLhCa ::

Ne sej zdej sem, sam zanimalo me je kje je sklic hehe. Se že kaj govori da uvedejo QR plačevanje?

Killermode ::

BoLhCa je izjavil:

Ne sej zdej sem, sam zanimalo me je kje je sklic hehe. Se že kaj govori da uvedejo QR plačevanje?

QR je slovenska fora bank tak da verjetno nikoli. Zato pa imaš na voljo SDD direktne bremenitve in ni treba nikakršnega skeniranja/vnašanja podatkov.

          ::

Saj če imajo API lahko za QR sami naredite in prodajate.

darkolord ::

predi je izjavil:

Drugo so slovenske posebnosti in jih ne rabiš vpisovati..
Da ne bo kdo mislil, da smo mi čudni, SEPA dovoljuje, Evropski svet za plačila pa priporoča, da se za referenco uporabi vsaj standardni Creditor Reference (začne se z RF).

Zgodovina sprememb…

neooo ::

Jaz plačujem vse račune iz Revoluta ali n26 saj niti slučajno nemislim plačat oderuških provizij.

Vpišem IBAN (Na Revoluti še BIC) in v message vpišem referenco in za vse drugo mi je vseeno :)

Še nihče se ni pritožil, da bi ne dobil denarja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

Mare2 ::

neooo je izjavil:

in v message vpišem referenco in za vse drugo mi je vseeno :)

Še nihče se ni pritožil, da bi ne dobil denarja :)


Saj to zares deluje. Tudi meni. Morda morajo v nekaterih podjetjih plačilo ročno poknjižit, ampak to ni naša stvar. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

neooo je izjavil:

Jaz plačujem vse račune iz Revoluta ali n26 saj niti slučajno nemislim plačat oderuških provizij.

Vpišem IBAN (Na Revoluti še BIC) in v message vpišem referenco in za vse drugo mi je vseeno :)

Še nihče se ni pritožil, da bi ne dobil denarja :)

kako hitro pa prispejo plačila preko revoluta?
kakšno leto nazaj ni bilo še isti dan oz. je kdaj trajalo tudi 2,3 delovne dni, medtem ko N26 je še vedno isti dan poknjižil...

BigWhale ::

neooo je izjavil:

Jaz plačujem vse račune iz Revoluta ali n26 saj niti slučajno nemislim plačat oderuških provizij.

Vpišem IBAN (Na Revoluti še BIC) in v message vpišem referenco in za vse drugo mi je vseeno :)

Še nihče se ni pritožil, da bi ne dobil denarja :)


Marsikdo se ne zaveda kako dalec naprej je slovenski placilni promet od evropskega, kaj sele svetovnega. Avtomatsko knjizenje je pri nas v resnici enostavno in dejansko deluje. In QR kode na placilnih nalogih so prva uporabna implementacija QR kode v zgodovini QR kod. ;>

To, da lahko pri N26 in pri revolutu vpises referenco v message in ti je potem vseeno, kaze na ignoranco in nerazumevanje placilnega prometa.

Na primer sodne takse s taksnega racuna NE MORES placati in v taksnem primeru lahko ostanes brez pritozbe/ugovora na sodiscu in gres v zapor. Mal karikirano ampak v resnici povsem mozen scenarij.

Placila Fursu so sicer izvedena ampak jih mora nekdo tam poknjiziti in pravilno razporediti.

"Gospod, vidim, da smo dobili placilo, nimam pa pojma kam je sel ta denar."

Prvoosebna izkusnja na FURSu po tem, ko mi je osebni zdravnik povedal, da nimam sklenjene obveznega zavarovanja. Nobeno potrdilo o placilu in noben telefoski pogovor mi ni pomagal, moral sem na FURS, na licu mesta se enkrat placal prispevke, pokazal potrdilo referentki, ki je na podlagi tega izdala potrdilo za ZZZZS (po njenih besedah potrdila ne bi smela izdati dokler ni videla priliva na racun) in s tem potrdilom sem potem sel na ZZZS, kjer so obnovili obvezno zdravstveno zavarovanje.

Tko, da odnos 'jest sem placal, ostalo me boli kurac, to ni moja stvar', je nezrel in neodgovoren. Zaradi taksnega odnosa te lahko se kaksna rec brcne v rit, takrat, ko to najmanj pricakujes.

buttcrack ::

se ti ne zdi da imamo v JU dovolj zaposlenih, ki z lahkoto peščico teh nakazil poknjiži za eno kavico na dan manj?

Tvoja dolžnost je da plačaš, dolžnost referenta pa je da poknjiži...

Utk ::

Ja, najbolje da se zaposli še enih 100 ljudi, da bojo ročno knjižili nakazila iz N26. Pa mislim da tudi ta ne bi bila problem, če bi znali sklic vnest tam kjer se pač tam vnese, v namen, message, ali kakorkoli mu rečejo tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Killermode ::

BigWhale je izjavil:


Na primer sodne takse s taksnega racuna NE MORES placati in v taksnem primeru lahko ostanes brez pritozbe/ugovora na sodiscu in gres v zapor. Mal karikirano ampak v resnici povsem mozen scenarij.

Tole mi ni čisto jasno, zemljiška knjiga tudi spada pod sodišče. in tja sem jim nakazal iz N26. naslednji dan so lepo prejeli denar.

St235 ::

Vse je odvisno od tega ali je mogoče nakazilo relativno enostavno prestreč in poknjižit. Sodne takse so en tak primer kjer dnevno leti par 100 nakazil, številna za identičen znesek in je za izvajanje pritožbenih rokov ključno, da so plačila pravilna in pravčasna.

Če plačaš neko storitev je pač v najslabšem primeru nekaj telovadbe, da se najde kam je šel denar, v konkretnem primeru pa je takrat že prepozno.

buttcrack je izjavil:

se ti ne zdi da imamo v JU dovolj zaposlenih, ki z lahkoto peščico teh nakazil poknjiži za eno kavico na dan manj?

Tvoja dolžnost je da plačaš, dolžnost referenta pa je da poknjiži...


normalno, nakažem par 100€ na TRR sodišča, potem naj pa zaposlijo vedeževalke da bodo vedele katere takse sem hotel plačat. Ob enem pa seveda stojijo vsi roki... Malo morgen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

BigWhale je izjavil:

Prvoosebna izkusnja na FURSu po tem, ko mi je osebni zdravnik povedal, da nimam sklenjene obveznega zavarovanja.



BigWhale, vse to si zelo dobro napisal. Vsa čast.
-------------
Jaz pa imam dobro izkušno, npr. na FURS-u. Ko sem plačal davek na FURS čisto za eno drugo osebo in pravilno v message vpisal sklic, tista oseba že naslednji dan okoli 12. ure ni imela več davčnega dolga. Očitno so ročno poknjižili "zelo hitro". Vsaka čast, morda je to zasluga ravno enega izmed nas, torej člana Slo-tech. Skratka takojšnje prilagajanje novostim, predvsem v plačilnem prometu. Tudi sodno takso sem vplačal po navodilih "Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo", ki sem jih objavil včeraj, bilo je vse v redu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

St235 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

se ti ne zdi da imamo v JU dovolj zaposlenih, ki z lahkoto peščico teh nakazil poknjiži za eno kavico na dan manj?

Tvoja dolžnost je da plačaš, dolžnost referenta pa je da poknjiži...


normalno, nakažem par 100€ na TRR sodišča, potem naj pa zaposlijo vedeževalke da bodo vedele katere takse sem hotel plačat. Ob enem pa seveda stojijo vsi roki... Malo morgen.

da se dopolnim... seveda ob predpostavki, da v polje msg zapišeš referenco/sklic...

St235 ::

buttcrack je izjavil:

St235 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

se ti ne zdi da imamo v JU dovolj zaposlenih, ki z lahkoto peščico teh nakazil poknjiži za eno kavico na dan manj?

Tvoja dolžnost je da plačaš, dolžnost referenta pa je da poknjiži...


normalno, nakažem par 100EUR na TRR sodišča, potem naj pa zaposlijo vedeževalke da bodo vedele katere takse sem hotel plačat. Ob enem pa seveda stojijo vsi roki... Malo morgen.

da se dopolnim... seveda ob predpostavki, da v polje msg zapišeš referenco/sklic...


Če je to napisano se praviloma tudi ustrezno poknjiži. Lahko pa pride do zapletov (zadostuje že zatipkanje, ker ni kontrole) in takrat bo pa jok in stok na forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Groot ::

St235 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

St235 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

se ti ne zdi da imamo v JU dovolj zaposlenih, ki z lahkoto peščico teh nakazil poknjiži za eno kavico na dan manj?

Tvoja dolžnost je da plačaš, dolžnost referenta pa je da poknjiži...


normalno, nakažem par 100EUR na TRR sodišča, potem naj pa zaposlijo vedeževalke da bodo vedele katere takse sem hotel plačat. Ob enem pa seveda stojijo vsi roki... Malo morgen.

da se dopolnim... seveda ob predpostavki, da v polje msg zapišeš referenco/sklic...


Če je to napisano se praviloma tudi ustrezno poknjiži. Lahko pa pride do zapletov (zadostuje že zatipkanje, ker ni kontrole) in takrat bo pa jok in stok na forumu.


In kako točno se ti to lahko zgodi zgolj pri N26, drugje pa ne? Tudi pri navajanju reference se z lahkoto zatipkaš. Posebnega opozarjanja pa tudi pri "naših" plačilnih nalogih ni (vsaj sam pri plačevanju iz spletne banke ABANKE tega še nisem videl oziroma sistem dejansko v primeru premalo vpisanih številk v polje reference sam na začetek postavi pripadajoče število ničel.

Dajte prosim nehat nabijat neke kvazi pomankljivosti, ki so enostransko prikazane, in poleg tega še za brezveze strašiti. Prispevke pri FURS, sodno takso, itd. itd. itd. lahko vse popolnoma normalno plačaš iz N26. Seveda je pri tem predpostavka, da pravilno vneseš referenco/sklic/sporočilo. Razlika je zgolj v tem, da pri "naših" UPN obrazcih slednje vneseš v posebno polje, ki imenuje sklic, pri N26 pa v polje, ki se imenuje message. Nepismeni oziroma kako drugače nesposobni, ki ne uspejo pravilno zapisati zahtevanega, pa so "kaznovani" v vsakem primeru, ne glede na banko, iz katere se plačuje.

Pa da ne bo kdo skočil, da slepo zagovarjam N26. Imajo kar nekaj pomakljivosti (npr. že omenjene težave pri supportu), zaradi česar znajo biti včasih zelo neugodni.

St235 ::

glej, če ne veš kako reference funkcionirajo potem je boljše da si tiho. Hint: SI00 ni edini model reference.

http://www.firmar.si/index.jsp?pg=nasve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Uporablja se recimo model SI11, ki seveda ima kontrolne številke.

Sicer pa kot že rečeno. Praviloma takšne stvari polovijo, če pa ne, si si pa sam kriv in tudi nosiš posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Groot ::

St235 je izjavil:

glej, če ne veš kako reference funkcionirajo potem je boljše da si tiho. Hint: SI00 ni edini model reference.

http://www.firmar.si/index.jsp?pg=nasve...


Daj prosim najprej povej a dejansko sploh imaš N26? Si kdaj dejansko že kaj plačal z N26? Ali raje kar malce na pamet pa idemo.

Sam sem plačal že vse od prispevkov, do sodne takse, položnice vsem mogočim pravnim osebam, itd. pa zaenkrat še nisem imel težav z knjiženjem. Pa da odgovorim še na tvoj zadnji post. Sem plačeval tudi že stvari v tujino, kjer bi po vseh navodilih moral pravilom uporabiti referenco RF, pa ni bilo nobenih težav.

Izak ::

N26 po novem za omejen čas ponuja 50€ namesto 15€ za reffering novih strank.

We're loving having you onboard! And to say a huge thank you for being such a valued N26 customer, we'd like to offer you something special. For a limited time only until July 21st, instead of the regular €15, we'll reward you with €50 for each friend you refer to N26. Sound good?

St235 ::

Groot je izjavil:

St235 je izjavil:

glej, če ne veš kako reference funkcionirajo potem je boljše da si tiho. Hint: SI00 ni edini model reference.

http://www.firmar.si/index.jsp?pg=nasve...


Daj prosim najprej povej a dejansko sploh imaš N26? Si kdaj dejansko že kaj plačal z N26? Ali raje kar malce na pamet pa idemo.

Sam sem plačal že vse od prispevkov, do sodne takse, položnice vsem mogočim pravnim osebam, itd. pa zaenkrat še nisem imel težav z knjiženjem. Pa da odgovorim še na tvoj zadnji post. Sem plačeval tudi že stvari v tujino, kjer bi po vseh navodilih moral pravilom uporabiti referenco RF, pa ni bilo nobenih težav.


Še enkrat, ker si očitno preglup, da bi razumel. Referenčni modeli (razen SI00 in SI99) imajo kontrolne številke, ki otežijo napačlen vnos. Če ti tega ne veš si pač nerazgledan, ampak to ne spremeni dejstva.

Drugo kot drugo, vsako računovodstvo seveda vidi vse prilive in praviloma brez težav polovi plačila, ki imajo sklic vpisan pod namen. Vendar pa to ne spremeni dejstva, da je večja verjetnost, da pride do napake pri zapisu sklica (ker ni kontrole) in posledično referent, ki dnevno poknjiži par 100 plačil sodne/upravne takse tega ne bo mogel ustrezno poknjižit. Še manj pa to spremeni dejstvo, da je tvoja odgovornost, da je sodna/upravna taksa pravočasno in pravilno plačana in da boš ti nosil posledice, če sklic ne bo ustrezen in zato ne bo zabeleženo plačilo.

Ko plačuješ psihiatrično zdravljenje je pač stvar nerodna, če ne najdejo plačila, ko pa se to zgodi pri sodni taksi pa so lahko posledice bistveno hujše.

N26 uporabljam kako leto brez vsakih težav, ampak zato ne širim neresnic po forumu, da kontrolne številke pri referencah ne obstajajo, niti si ne domišljam, da je kdorkoli razen mene odgovoren za to, da so položnice pravilno plačane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Groot ::

St235 je izjavil:

Groot je izjavil:

St235 je izjavil:

glej, če ne veš kako reference funkcionirajo potem je boljše da si tiho. Hint: SI00 ni edini model reference.

http://www.firmar.si/index.jsp?pg=nasve...


Daj prosim najprej povej a dejansko sploh imaš N26? Si kdaj dejansko že kaj plačal z N26? Ali raje kar malce na pamet pa idemo.

Sam sem plačal že vse od prispevkov, do sodne takse, položnice vsem mogočim pravnim osebam, itd. pa zaenkrat še nisem imel težav z knjiženjem. Pa da odgovorim še na tvoj zadnji post. Sem plačeval tudi že stvari v tujino, kjer bi po vseh navodilih moral pravilom uporabiti referenco RF, pa ni bilo nobenih težav.


Še enkrat, ker si očitno preglup, da bi razumel. Referenčni modeli (razen SI00 in SI99) imajo kontrolne številke, ki otežijo napačlen vnos. Če ti tega ne veš si pač nerazgledan, ampak to ne spremeni dejstva.

Drugo kot drugo, vsako računovodstvo seveda vidi vse prilive in praviloma brez težav polovi plačila, ki imajo sklic vpisan pod namen. Vendar pa to ne spremeni dejstva, da je večja verjetnost, da pride do napake pri zapisu sklica (ker ni kontrole) in posledično referent, ki dnevno poknjiži par 100 plačil sodne/upravne takse tega ne bo mogel ustrezno poknjižit. Še manj pa to spremeni dejstvo, da je tvoja odgovornost, da je sodna/upravna taksa pravočasno in pravilno plačana in da boš ti nosil posledice, če sklic ne bo ustrezen in zato ne bo zabeleženo plačilo.

Ko plačuješ psihiatrično zdravljenje je pač stvar nerodna, če ne najdejo plačila, ko pa se to zgodi pri sodni taksi pa so lahko posledice bistveno hujše.

N26 uporabljam kako leto brez vsakih težav, ampak zato ne širim neresnic po forumu, da kontrolne številke pri referencah ne obstajajo, niti si ne domišljam, da je kdorkoli razen mene odgovoren za to, da so položnice pravilno plačane.


Na neke osebne opazke ne vidim smislna odgovarjati, ker več kot očitno nisi sposoben razumeti tistega kar ti nekdo dopoveduje oziroma misliš, da imaš prav samo ti, kar je glede na tvoje ostale objave neka očitna osebna tendenca. Da, reference so načeloma za to da se stvar lažje, hitreje, natančneje poknjiži. Vendar pa ne drži ravno najbolj to, da omogočajo neko posebno zaščito pri plačniku. Zgolj referenca namreč v ničemer ne preprečuje napak pri vpisu. Kot sem izpostavil že v prejšnjem odgovoru, sistem niti ne zazna dejstva, da je vpisanih premalo številk v referenco (vsaj takšna je moja osebna izkušnja s sistemom abanke), temveč zapolni manjkajoče številke z ničlami.

Pa prosim nehaj že strašiti okrog sodnih taks. Zgolj nepravilno knjiženje (ob predpostavki, da je bilo plačilo dejansko izvedeno pravočasno, v pravilni višini, itd.) nikakor ne bo imelo nepovratnih posledic za osebo. Upam, da takšnih bedarij ne svetuješ svojim strankam (menda si pravnik?) oziroma da so same sposobne v postopkih priložiti potrdila o plačilu.

P.s. pa ne mislim nadaljevati debate s tabo, ker se sicer več kot očitno ne bo končala.

Mare2 ::

Groot je izjavil:

Zgolj referenca namreč v ničemer ne preprečuje napak pri vpisu.


Če dobim UPN nalog po emailu, TRR in referenco enostavno skopiram v N26. Seveda pred oddajo še prej vse preverim, da je vse OK.

V tvojo komunikacijo z zakotnim pisačem pa se ne bom spuščal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

Mare2 je izjavil:

Groot je izjavil:

Zgolj referenca namreč v ničemer ne preprečuje napak pri vpisu.


Če dobim UPN nalog po emailu, TRR in referenco enostavno skopiram v N26. Seveda pred oddajo še prej vse preverim, da je vse OK.

V tvojo komunikacijo z zakotnim pisačem pa se ne bom spuščal. :)


Exactly. Stvar posameznika je, da je dovolj previden/natančen. Ne bo pa zgolj dejstvo, da N26 nima klasičnega sistema referenc, kot ga poznamo pri nas, avtomatsko rezultiral v to kar hočejo določeni prikazati.

perci ::

Ne bo pa zgolj dejstvo, da N26 nima klasičnega sistema referenc, kot ga poznamo pri nas, avtomatsko rezultiral v to kar hočejo določeni prikazati.

Tega ni nihče trdil, kako si ti prebral in interpretiral, je pa drug problem.

St235 ::

Ne bo pa zgolj dejstvo, da N26 nima klasičnega sistema referenc, kot ga poznamo pri nas, avtomatsko rezultiral v to kar hočejo določeni prikazati.

ko boš za tale idiotizem našel citat se kar javi.

Zgolj referenca namreč v ničemer ne preprečuje napak pri vpisu. Kot sem izpostavil že v prejšnjem odgovoru, sistem niti ne zazna dejstva, da je vpisanih premalo številk v referenco (vsaj takšna je moja osebna izkušnja s sistemom abanke), temveč zapolni manjkajoče številke z ničlami.

a to je patološko, da še kar naprej lažeš, ali uživaš v tem da zavajaš ljudi?

Vendar pa ne drži ravno najbolj to, da omogočajo neko posebno zaščito pri plačniku.

Spet lažeš. Reference (razen po modelu si 00 in si99) imajo kontrolne številke, ki v veliki meri preprečujejo napake pri vnosu. Za upravne takse se recimo uporablja SI11. Recimo: http://www.mf.gov.si/si/delovna_podrocj...

Pa prosim nehaj že strašiti okrog sodnih taks. Zgolj nepravilno knjiženje (ob predpostavki, da je bilo plačilo dejansko izvedeno pravočasno, v pravilni višini, itd.) nikakor ne bo imelo nepovratnih posledic za osebo.

spet lažeš in zavajaš. Če sodišče takse zaradi napake v referenci ne more pravilno poknjižit se šteje da taksa ni plačana. seveda ni avtomatizma v smislu ni reference avtomatično ni plačano, ampak to ne spremeni dejstva, da če ni pravilno poknjiženo se šteje da ni plačano in do tega pri napaki v referenci hitro lahko pride. Še več zakon eksplicitno predvideva, da kadar ni ustrezne reference, da se predloži dokazilo o plačilu. to je večkrat potrdilo tudi vrhovno sodisce.

vse kar z bigwhalom praviva je, da se ne obnašat kot ktreteni in trdit, da je odgovornost prejemnika da najde denar. to niti pod razno ni res in ima lahko hude posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Če je to napisano se praviloma tudi ustrezno poknjiži. Lahko pa pride do zapletov (zadostuje že zatipkanje, ker ni kontrole) in takrat bo pa jok in stok na forumu.


Ljudje se ne zavedajo, da z izjemo modela sklica 00 (in 99, ki pomeni da ni sklica) imajo vsi drugi modeli kontrolno stevilko in se moras zatipkati vsaj dvakrat in imeti se precej veliko sreco pri tem zatipku, da se zatipkas tako, da gre kontrola skozi. :)

BigWhale ::

Groot je izjavil:

Da, reference so načeloma za to da se stvar lažje, hitreje, natančneje poknjiži. Vendar pa ne drži ravno najbolj to, da omogočajo neko posebno zaščito pri plačniku. Zgolj referenca namreč v ničemer ne preprečuje napak pri vpisu. Kot sem izpostavil že v prejšnjem odgovoru, sistem niti ne zazna dejstva, da je vpisanih premalo številk v referenco (vsaj takšna je moja osebna izkušnja s sistemom abanke), temveč zapolni manjkajoče številke z ničlami.


Ok, dej si resno poglej kako delajo reference, kaksna je razlika med kakimi dvajsetimi razlicnimi modeli sklicev, kako so kontrolirani in kako delujejo kontrolne stevilke. Ce model ni SI00 se je TEZKO zatipkat in ne mores sklica kar dopolniti z niclami. In sistem od Abanke povsem brez tezav prepozna razlicne modele sklicev in te verodostojno opozori na napake.

http://pisrs.si/Pis.web/npb/2015-01-214...

Groot je izjavil:

Pa prosim nehaj že strašiti okrog sodnih taks. Zgolj nepravilno knjiženje (ob predpostavki, da je bilo plačilo dejansko izvedeno pravočasno, v pravilni višini, itd.) nikakor ne bo imelo nepovratnih posledic za osebo.


Oh, FFS ... Na, tole je sveze s sodisca.



Povej sodiscu naj neha strasiti nas, povsem postene drzavljane, kaj si drznejo!

Groot je izjavil:

Daj prosim najprej povej a dejansko sploh imaš N26? Si kdaj dejansko že kaj plačal z N26? Ali raje kar malce na pamet pa idemo.


Geez, meni se je zgodilo tocno to kar sem opisal. Iz N26 ze kako leto in pol placujem prispevke, vedno je sklic v sporocilu, ker gre za periodicno placilo. Vseeno me je zdravnik presenetil z opozorilom, da nimam obveznega zavarovanja. Na e-kartici so bili poknjizni vsi prispevki, tisti za zdravstveno zavarovanje je pa manjkal.

"Gospod, vidim, da smo dobili denar, ampak ne vem kam smo ga preknjizili."

In ker FURS na ZZZS avtomatsko javlja, kdo je placal prispevke in kdo ne, sem ostal brez zdravstvenega zavarovanja in bil brez njega kaksnih 14 dni.
Ni bla katastrofa, lahko bi pa bila, ce bi se razbil z avtom in lezal v bolnici.

Brez pravilne reference bo tvoje placilo nekje v limbu in potem si odvisen od cloveskega faktorja ali bo prav poknjizeno ali ne.

buneech ::

Groot je izjavil:

Vendar pa ne drži ravno najbolj to, da omogočajo neko posebno zaščito pri plačniku. Zgolj referenca namreč v ničemer ne preprečuje napak pri vpisu. Kot sem izpostavil že v prejšnjem odgovoru, sistem niti ne zazna dejstva, da je vpisanih premalo številk v referenco (vsaj takšna je moja osebna izkušnja s sistemom abanke), temveč zapolni manjkajoče številke z ničlami.

Vrsto let uporabljam spletno banko od Abanke, prav tako tudi mobilno. Obe zatežita, če se zatipkaš pri referenci, razen pri SI00 in SI99, k nimata nobene kontrolne vrednosti.
Če te zanimajo kontrole pri SI referencah, si lahko to tukaj pogledaš: https://www.ujp.gov.si/docDir/SEPA/Refe...

Seveda pa, če skopiraš v N26, se težko zmotiš. Če pa na hitro prepisuješ, ker nimaš v digitalni obliki, potem se lahko hitro zgodi, da napačno številko pritisneš. In pri tem v polju Message pri N26 nimaš nobenega varnostnega mehanizma, da se ne bi zatipkal.

mtech7 ::

Mogoče kdo ve kolikšno provizijo plača podjetje za nakazilo plače iz delavske hranilnice na n26? (iz DH na DH osebni je 0.18€ plača + 0.18€ prevoz)

St235 ::

Kaj ko bi pogledal v cenik od DH? Enako kot pac na vsako drugo banko v sepa obmocju.

Mare2 ::

mtech7 je izjavil:

Mogoče kdo ve kolikšno provizijo plača podjetje za nakazilo plače iz delavske hranilnice na n26? (iz DH na DH osebni je 0.18€ plača + 0.18€ prevoz)


Odvisno je, kako plača:

c.) Izvajanje plačilnih nalogov preko e-bančništva ali mobilnega bančništva
- plačilni nalog na račun v Delavski hranilnici (interno) brezplačno
plačilni nalog UPN do vključno 50.000,00 EUR 0,29 EUR

https://www.delavska-hranilnica.si/docu...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

b4d ::

Mare2 je izjavil:

mtech7 je izjavil:

Mogoče kdo ve kolikšno provizijo plača podjetje za nakazilo plače iz delavske hranilnice na n26? (iz DH na DH osebni je 0.18€ plača + 0.18€ prevoz)


Odvisno je, kako plača:

c.) Izvajanje plačilnih nalogov preko e-bančništva ali mobilnega bančništva
- plačilni nalog na račun v Delavski hranilnici (interno) brezplačno
plačilni nalog UPN do vključno 50.000,00 EUR 0,29 EUR

https://www.delavska-hranilnica.si/docu...


Ne locimo fizicne pa pravne osebe?
b4d.sablun.org

Mare2 ::

b4d hvala za opozorilo. Sem na hitrco pogooglal.

Bo mprose7 na ceniku našel pravo rešitev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

BigWhale je izjavil:


Na e-kartici so bili poknjizni vsi prispevki, tisti za zdravstveno zavarovanje je pa manjkal.

Čak, ne štekam... kaj zdaj to pomeni "poknjiženi vsi prispevki"? Če nekaj manjka potem ni vse poknjiženo? A ti je saldo konta za zdavstveno zavarovanje kazal plus?

FireSnake ::

BigWhale je izjavil:


Tko, da odnos 'jest sem placal, ostalo me boli kurac, to ni moja stvar', je nezrel in neodgovoren. Zaradi taksnega odnosa te lahko se kaksna rec brcne v rit, takrat, ko to najmanj pricakujes.


Se strinjam.

Utk je izjavil:

Ja, najbolje da se zaposli še enih 100 ljudi, da bojo ročno knjižili nakazila iz N26. Pa mislim da tudi ta ne bi bila problem, če bi znali sklic vnest tam kjer se pač tam vnese, v namen, message, ali kakorkoli mu rečejo tam.


Tole je pa idiotski balkanizem.
Kaj, če vsi začnemo tako plačevati? Referenca je, verjetno, tam z razlogom.

Potem si vsaj uredite trajnik.

Aroganca nekaterih res presega vse meje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

stara mama ::

Da je Utk aroganten tič, to že vemo.
Da pa se SEPA nakazila ne morejo poenotit po celi EU, to mi pa ni najbolj jasno zakaj ne. Razumem v čem je fora, pa skoraj težko vrjamem da smo v nečem slovenci že 20 let spredaj :)
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

Kaka aroganca? Sem precej prepričan, da vsak resen sw za knjiženje pobere slovensko referenco iz namena, če je ni tam, kjer bi res morala bit. Če se nekaterim taka plačila izgubljajo, drugim pa ne, je to samo še bolj sigurno res. Torej ni tak problem v N26, ampak v tem, da je nekaterim težko napisat (polno) referenco kamor spada.

buttcrack ::

roko gor kdor mesečno plačuje sodne takse!!!

perci ::

Marsikdo se ne zaveda kako dalec naprej je slovenski placilni promet od evropskega, kaj sele svetovnega. Avtomatsko knjizenje je pri nas v resnici enostavno in dejansko deluje. In QR kode na placilnih nalogih so prva uporabna implementacija QR kode v zgodovini QR kod. ;>

No, no - kaj pa aplikacija "Preveri račun" za skeniranje računov?

St235 ::

buttcrack je izjavil:

roko gor kdor mesečno plačuje sodne takse!!!


v bistvu ni problem tisti, ki mesečno plačuje sodne takse. Tisti dobro ve, da je njegova odgovornost, da je taksa ustrezno plačana in poknjižena. Problem je nekdo, ki ima tako ali tako vse na trajniku in plača en račun garažnemu podjetju na tri mesece. Potem si pa arogantno domišlja, da je brezveze pisat neke številke, ko pa ja vsakič brez težav poknjižijo tudi če napiše samo plačilo storitve. In potem čukasto gleda, ko se to pri plačilu sodne takse ne izzide.

Utk je izjavil:

Kaka aroganca? Sem precej prepričan, da vsak resen sw za knjiženje pobere slovensko referenco iz namena, če je ni tam, kjer bi res morala bit. Če se nekaterim taka plačila izgubljajo, drugim pa ne, je to samo še bolj sigurno res. Torej ni tak problem v N26, ampak v tem, da je nekaterim težko napisat (polno) referenco kamor spada.


Pač mešaš podjetja, kjer je knjiženje popolnoma avtomatizirano in poknjižijo par 100 nakazil na dan z raznimi garažnim podjetji, ki tako ali tako knjižijo 10 nakazil na dan na roke. Tam jim v namen lahko tudi recept za burek napišeš, pa bodo praviloma našli kam paše.

Drugače pa smo že 1001 povedali, če napišeš ustrezen sklic v polje namen potem je takšna zadeva praviloma ustrezno poknjižena. Je pa dejstvo, da je večja verjetnost da pride do napake in imaš lahko po nepotrebnem težave, še posebej če si domišljaš, da lahko kot namen v bistvu napišeš karkoli in bodo že našli. Dejstvo je, da je na plačniku, da dokaže, da je plačal in ne na prejemniku, da ni. Dokazovanje negativnih dejstev pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
93 / 191
»»