» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
59 / 189
»»

b4d ::

Jaz sem za Vzajemno samo izpolnil njihov obrazec, poslali so mi po posti potrdilo da je urejeno. Naslednji mesec je bilo trgano. Z N26 nisem urejal nic.
b4d.sablun.org

predi ::

martys je izjavil:

mi lahko posredujete povezavo do EU zakona, kjer doloca, da je vsak racun v EU enakovreden oz. nekaj takega, kar zavezuje
institucije, da uporabnikov dovoljujejo njihovo uporabo kjerkoli!
UREDBA (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA. Predvsem člen 3 in člen 9.

St235 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Kake so konkretne izkušnje pri odpiranju Sepa direktnih obremenitev? Par firm sem kontaktiral, kjer imam trajnike, pa ni bilo težav glede odpiranja pri tujem TRR-ju, rabim samo poslat neke papirje. Kako poteka postopek? Firmi torej dostavim moj N26 račun, a potem moram kaj potrditi na N26? A samo na nek x dan v mesecu opazim, da je bil odtegljal na računu?


Vse urejaš direktno pri firmah. Včasih zna bit problem, če imajo si56 hardcoded ampak praviloma vsi uredijo, če zatežiš. (Tehnično gledano so to dolžni po evropsku uredbi).

gregork ::

Veron je izjavil:

Da se lahko kdo izogne situaciji.

Hrvaške avtoceste požirajo prozorne kartice pri plačilu cestnine, kot so N26.
Da se izognete "klicu na pomoč", ne uporabljajte N26 kartice pri plačilu cestnine.


A še vedno?
se bo treba v začetku naslednje sezone zmenit in it na eno skupinsko pot. Vsak v svojo stezo.

GupeM ::

Saj teh N26 kartic bo vedno več, pa bo tudi zaposlenim na hrvaških avtocestah prekipelo, da bojo morali non-stop reševati te kartice. Bojo že zrihtali.

musicfreak ::

mogoce amatersko vprasanje glede na to da imam n26 ze 1 leto... ali lahko kako nakazem gotovino 1000 evrov na svoj racun? sem v tujini, kako bi to lahko storil?

Ales ::

Ti imaš gotovino pri sebi in bi si rad nakazal na svoj račun, odprt pri N26? Izvedeš nakazilo na lokalni banki, na okencu, old fashioned way.

Nisi napisal kje si, tako da je težje kaj bolj specifičnega svetovati.

DePalmo ::

Jp, navadna UPN položnica. Sicer preverjeno samo v SLO, gre pa brez problema.

Mare2 ::

musicfreak je izjavil:

mogoce amatersko vprasanje glede na to da imam n26 ze 1 leto... ali lahko kako nakazem gotovino 1000 evrov na svoj racun? sem v tujini, kako bi to lahko storil?


Če maš denar, ni problema. Ti kar nakaži. Števiko računa itak imaš oz. jo lahko vidiš v aplikaciji. :)

Nakažeš lahko od koderkoli. Torej iz katerekoli države in na katerokoli banki. :) Morda te bodo tu pa tam tudi legitimirali. Na pošti npr. razen če ne plačaš z UPN s QR kodo. :)

St235 ::

Pa seveda ne pozabi preverit provizij, če si izven SEPA področja.

buttcrack ::

če nujno rabi denar, bo tudi provizijo požaloval :)

zna pa bit kakšna švica že kar draga, ja

SmeskoSnezak ::

Tuje banke izgleda imajo vse provizijo za nakazila, skorajda huje kot Western Union. Obstaja kje kaka preglednica z EU bankami in koliko so te smotane provizije?
@ Pusti soncu v srce... @

St235 ::

Znotra eu to ne bi smel bit problem. Tam kjer velja regulativa o cezmejnih transferjih so provizije za notranji promet enake kot za mednarodni. Moras pa pazit ker vse drzave sepa podrocja niso zavezane k regulativi (recimo svica).

metalc ::

Pa glej, da bo nakazilo denominirano v evrih, sicer ga utegne banka zavrniti. Vsaj tako so mi pred časom rekli na podpori.

DePalmo ::

O kakšni proviziji je govora? O tem da plačaš UPN obrazec? To je tudi pri nas, s tem da če greš položiti denar na svoj račun, je še dodatna provizija v višini določenih procentov od vrednosti pologa.

matobeli ::

Govori se predvsem o proviziji če nakazuješ iz države ki ni v evro območju na račun ki je v evro območju. Tam so provizije lahko nekaj %.

UPN obrazec je praviloma poceni oziroma v razredu 1eur. Razen pri kakšnih dragih bankah, kjer je lahko tidi več.

SmeskoSnezak ::

Ce gres recimo na HSBC, in zelis nakazati _svoj_ denar (brez da imas tam racun) na Revolut/N26/(ime_banke), je 30eur. Vsaj tak je info. Kako pa nakazejo, (UPS?) pa nimam info.
@ Pusti soncu v srce... @

FireSnake ::

_Sajmon_ je izjavil:

Kake so konkretne izkušnje pri odpiranju Sepa direktnih obremenitev? Par firm sem kontaktiral, kjer imam trajnike, pa ni bilo težav glede odpiranja pri tujem TRR-ju, rabim samo poslat neke papirje. Kako poteka postopek? Firmi torej dostavim moj N26 račun, a potem moram kaj potrditi na N26? A samo na nek x dan v mesecu opazim, da je bil odtegljal na računu?


Velikokrat se da rešit tako, da izpolniš obrazec, ga slikaš in pošlješ po elektronski pošti.

Glede računa v tujini pa sem jaz naletel na težavo le pri Arag - zaradi neznanega razloga tega ne podpirajo.
Za Bob paket sem se moral malo pogajati, ker njihov spletni vmestnik forsira SI56 (a se je, s pomočjo informacije v tej temi) uspešno rešilo.

Glede odteglajjev: točno tako, kot si rekel.

predi je izjavil:

martys je izjavil:

mi lahko posredujete povezavo do EU zakona, kjer doloca, da je vsak racun v EU enakovreden oz. nekaj takega, kar zavezuje
institucije, da uporabnikov dovoljujejo njihovo uporabo kjerkoli!
UREDBA (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA. Predvsem člen 3 in člen 9.




Uuuuu, dobra, hvala!

Takoj jim jo bom serviral pod nos (Arag zavarovalnici).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

_Sajmon_ ::

Evo, začel akcijo s spremembami direktnih bremenenitev. RTVSlo - OK, Vzajemna - OK, Energetika Lj - OK, Petrol - OK. Edini, ki mi je zavrnil Sepa za TRR v tujini je Telemach. Pa sem jih (pre?)prijazno opozoril na uredbo, pa še nič odgovora.

Sicer pa sem hvaležen NLB-ju, ki uvaja pakete. Po 20 letih odhajam proč od njih, no odhajava z ženo proč od NLB-ja: njej sem naročil N26, pa bo gor dobivala plačo, jaz N26 že imam, en slo trr pa bova obdržala (na novo odprla) - za mojo plačo in kreditno Mastercard.

FireSnake ::

Pri Arag so bili hitri:


Za tolmačenje Vaše situacije smo se obrnili na našega bančnega skrbnika in takoj, ko dobimo odgovor Vas bomo o le-tem obvestili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miko22 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Evo, začel akcijo s spremembami direktnih bremenenitev. RTVSlo - OK, Vzajemna - OK, Energetika Lj - OK, Petrol - OK. Edini, ki mi je zavrnil Sepa za TRR v tujini je Telemach. Pa sem jih (pre?)prijazno opozoril na uredbo, pa še nič odgovora.

Sicer pa sem hvaležen NLB-ju, ki uvaja pakete. Po 20 letih odhajam proč od njih, no odhajava z ženo proč od NLB-ja: njej sem naročil N26, pa bo gor dobivala plačo, jaz N26 že imam, en slo trr pa bova obdržala (na novo odprla) - za mojo plačo in kreditno Mastercard.


Telemach sem jaz uredil brez problema. Že 2 meseca bremenitev teče ok.
Arag pa so meni pred meseci zavrnili, ker niso tehnično podrti. Če komu grata naj napiše.
Jaz sem to rešil kot "standing order" saj je sklic vsak mesec enak.

baur ::

Zdravo!
Sam si na n26 nakazujem preko UPN obrazca. Ker sem pri NovaKBM, mi za to vsakič zaračunajo 0.38€.
Porodila se mi je ideja, da bi si na moj paypal račun dodal še n26 kartico in si tako iz NoveKBM prenesel na paypal in nato s paypala na n26.
Prenos na Paypal je brez provizij, ne vem pa kako je obratno.
Je že kdo preizkusil kaj takega?

cesnja ::

baur je izjavil:

Je že kdo preizkusil kaj takega?

Za Paypal ne vem, se pa da podobno zadevo izvesti z Revolutom. Nek instant fillup, da dobis od slovenske banke na račun Revolut, potem pa pošlješ naprej brez provizije na N26.

GupeM ::

Kolikokrat si pa nakazujete na N26 račun? Za enkrat na mesec komplicirati s prenašanjem denarja levo in desno, da prisparas 38 centov?

šernk ::

jst cca 2x letno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sandmat ::

A je potrebno račun FURSu prijaviti, ali ga banka avtomatsko sporoči? Glede na to, da so edini prihodki, ki jih imam nanj, z drugega računa iz SI, se mi ne zdi sicer potrebno. Ali se motim?

jinzo ::

Uradno še vedno moraš prijavit. Bo pri hitrosti slovenske JU še verjetno kar nekaj časa tako. Ne glede na to da zdaj menda avtomatsko pridobivajo te podatke tudi iz tujine. Sam...

vjreh43WAEFS ::

sem pred dnevi tole dobil:
Hey,

As a fully licensed bank across Europe, we're required to submit important tax information to the regulatory authorities.

It's a completely standard procedure, and it shouldn't take you more than a few minutes to submit your tax ID. If you're tax-liable in multiple countries, please submit your tax ID information for each country. You can find clear instructions to get this information from every country here in Section III of each document.

In case you already entered the country of your tax residency but you did not submit your tax ID yet, just follow these steps:

Remove the country from the list shown in your app
Add the country again and also enter your tax ID as described above

Je to treba?

DePalmo ::

GupeM je izjavil:

Kolikokrat si pa nakazujete na N26 račun? Za enkrat na mesec komplicirati s prenašanjem denarja levo in desno, da prisparas 38 centov?

Vsak mesec. Imam to srečo da mi iz poslovnega računa ne računajo prvih 5 položnic, tako da imam dovolj za vse prispevke naši državi in da si nakažem na N26, nato pa plačujem še ostale položnice. In imam 0 provizij.

Tudi če bi jih plačeval, bi še vedno delal isto ali pa mogoče 1x na dva meseca.

GupeM ::

DePalmo je izjavil:

GupeM je izjavil:

Kolikokrat si pa nakazujete na N26 račun? Za enkrat na mesec komplicirati s prenašanjem denarja levo in desno, da prisparas 38 centov?

Vsak mesec. Imam to srečo da mi iz poslovnega računa ne računajo prvih 5 položnic, tako da imam dovolj za vse prispevke naši državi in da si nakažem na N26, nato pa plačujem še ostale položnice. In imam 0 provizij.

Tudi če bi jih plačeval, bi še vedno delal isto ali pa mogoče 1x na dva meseca.

Točno to. No, saj če se komu da ukvarjati s prenašanjem denarja na PayPal/Revolut in nato na N26 za 38 centov na mesec, naj to počne, se mi pa zdi brezvezno kompliciranje. Bi razumel, če bi imel 5, 10 prenakazil na N26 na mesec. Potem na koncu meseca res prišparaš za kavo ali dve. Pri enem nakazilu na mesec pa prišparaš za dve kavi na leto. Skoraj porabiš več štroma s tem, ko prenašaš denar med X računi. Če pa še svoj čas šteješ, se pa res ne splača.

_Sajmon_ ::

miko22 je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

Evo, začel akcijo s spremembami direktnih bremenenitev. RTVSlo - OK, Vzajemna - OK, Energetika Lj - OK, Petrol - OK. Edini, ki mi je zavrnil Sepa za TRR v tujini je Telemach. Pa sem jih (pre?)prijazno opozoril na uredbo, pa še nič odgovora.

Sicer pa sem hvaležen NLB-ju, ki uvaja pakete. Po 20 letih odhajam proč od njih, no odhajava z ženo proč od NLB-ja: njej sem naročil N26, pa bo gor dobivala plačo, jaz N26 že imam, en slo trr pa bova obdržala (na novo odprla) - za mojo plačo in kreditno Mastercard.


Telemach sem jaz uredil brez problema. Že 2 meseca bremenitev teče ok.
Arag pa so meni pred meseci zavrnili, ker niso tehnično podrti. Če komu grata naj napiše.
Jaz sem to rešil kot "standing order" saj je sklic vsak mesec enak.


Mah ta telemach (hm, telesmeh?!), najprej se ne da SEPA na tuj TRR, potem pa dobim še en e-mail, da se da. Odnesem papir za spremembo v BTC, pa dobim kmalu e-mail od njih (sklepam, da od gospe iz btc poslovalnice), da sepa bremenitve na tuj trr pa ne delamo. Odgovorim na e-mail, da so mi potrdili, da se da, potem pa sledi e-mail mrk in klicarjenje na njihovo številko za pomoč. In trenutno sploh ne vedo, ali je bila sprememba narejena ali ne. Ah... Ostali trajniki b.p., torej brez težav urejeni.

Mare2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

In trenutno sploh ne vedo, ali je bila sprememba narejena ali ne. Ah... Ostali trajniki b.p., torej brez težav urejeni.


Na Telesmehu dostikrat tudi ne vedo, kdo jim prinese nalog za direktno obremenitev. :)


Telemach priznava kaznivo dejanje a ne ukrepa

Netrunner ::

eno vprašanje ... pri nakazilu na n26 račun preko UPN, v iban vneseš DE12...., referenco daš na NR in pustiš prazno. Kaj pa ime in priimek, anslov ipd .. tisto daš svoje podatke a ne, ne od n26 banke?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mare2 ::

Seveda svoje.

matobeli ::

A je kdo že kdaj probal da je v upn nakazilu na pravilni iban napisal neko random ime in naslov?

perci ::

isto pride

DePalmo ::

Probal nisem ker se z denarjem ne igram, verjetno bi pa isto prišlo ker se gleda IBAN. Referenco pa če že moram vpisat, pišem ali 0 ali pa nakazilo.

perci ::

to je relevantno v primeru kakšnih reklamacij

matobeli ::

Aha, torej nek ostanek iz časa poštnih kočij.

perci ::

ne, zakaj. včasih se kdo pri nakazilu zmoti in je tam navedeno ime lahko indic pri dokazovanju, da si res hotel nakazati drugam kot dejansko si.

NikolormousB ::

Uporablja kdo Spaces? Je možno narediti standing order oz. avtomatičen premik denarja na določen space?

matobeli ::

Uporabljam, ni mogoče.

vjreh43WAEFS ::

Škoda, da se ne da. Bi bilo fajn, če bi lahko določil: Vsak mesec desetega premakni 100€ v spaces, če je kaj za premakniti.

Killermode ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Škoda, da se ne da. Bi bilo fajn, če bi lahko določil: Vsak mesec desetega premakni 100€ v spaces, če je kaj za premakniti.

ideas@n26.com

iremi ::

Kaj je najcenejši način nakazovanja iz Slovenije na n26 račun?
Nakaz iz moje banke me je stal nekaj čez 2€.
Prosim za predloge.

bastadu ::

Potem ima tvoja banka oderuške obresti, običajno UNP nakazilo prek spletnih bank stane manj kot 0,5EUR ...
Drugače je najceneje v kolikor imaš Revolut kartico in eno Slovensko kreditno kartico, v Revolut dodaš to kartico in narediš top-up in potem iz revoluta nakažeš na N26 (provizija 0EUR). Na takšen način nimaš nobenih stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Ales ::

iremi je izjavil:

Kaj je najcenejši način nakazovanja iz Slovenije na n26 račun?
Nakaz iz moje banke me je stal nekaj čez 2€.
Prosim za predloge.

To je možno le, če za vsa UPN nakazila računajo 2 EUR.

Saj si uporabil UPN? Oz. kako si nakazal?

Katera banka?

tomazic89 ::

iremi je izjavil:

Kaj je najcenejši način nakazovanja iz Slovenije na n26 račun?
Nakaz iz moje banke me je stal nekaj čez 2€.
Prosim za predloge.

Absolutno najceneje je, ce ti firma nakaze placo direktno na N26 in v kolikor potrebujes Slovenski TRR nakazes v obratni smeri N26 -> slo racun, kar je zastonj. Jaz SI bancnega racuna nimam vec.
Ce nimas te moznosti, uporabi spletno banko v kolikor jo imas (provizije za sepa nakazila preko spletnih bank se gibljejo od 20 do 50 centov).

metalc ::

iremi je izjavil:

Kaj je najcenejši način nakazovanja iz Slovenije na n26 račun?
Nakaz iz moje banke me je stal nekaj čez 2€.
Prosim za predloge.


Pribl. 2€ je tipična provizija, kadar nakazuješ na bančnem okencu, pa še to je dražja provizija za primere, ko nimaš strojno berljive položnice in morajo ročno pretipkavati vse številke.

Precej cenejše je nakazilo iz spletne ali mobilne banke, ki tipično stane ok. 40 centov ali celo nič, če tvoj paket vključuje nekaj gratis nakazil na mesec.

buttcrack ::

iremi je izjavil:

Kaj je najcenejši način nakazovanja iz Slovenije na n26 račun?
Nakaz iz moje banke me je stal nekaj čez 2€.
Prosim za predloge.

AFAIK delavska hranilnica, sicer pa so precej boljše/cenejše opcije že omenili pred mano.
««
59 / 189
»»