» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
60 / 191
»»

iremi ::

Hvala za odgovore.

Nakazal sem preko bančnega okenca na banki Intesa Sanpaolo.
Za spletno banko bi moral plačevati mesečno 1€ zato zgleda, da je moja najboljša opcija fizično UPN nakazilo.

Mare2 ::

iremi je izjavil:

Hvala za odgovore.

Nakazal sem preko bančnega okenca na banki Intesa Sanpaolo.
Za spletno banko bi moral plačevati mesečno 1€ zato zgleda, da je moja najboljša opcija fizično UPN nakazilo.


Mislim, da je na DH (Delavska Hranilnica) malo ceneje, na okenčku. :)

cortez ::

DH je 0,65€ fizično.

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

iremi je izjavil:

Hvala za odgovore.

Nakazal sem preko bančnega okenca na banki Intesa Sanpaolo.
Za spletno banko bi moral plačevati mesečno 1€ zato zgleda, da je moja najboljša opcija fizično UPN nakazilo.


Mislim, da je na DH (Delavska Hranilnica) malo ceneje, na okenčku. :)

cortez je izjavil:

DH je 0,65€ fizično.


Samo, če imaš gotovino pri sebi, ali če si komitent DH. Če imaš denar na računu Intesa Sanpaolo, moraš najprej tja, da dvigneš, nato šele lahko greš na DH in nakažeš na N26.

Mare2 ::

Včasih je bilo možno tudi v večjih Tuš trgovinah plačati položnico z znižano ceno, če je bila gor QR koda. Naj kdo preveri, če je še. Izpišeš lahko s spodnjim programom.


https://www.zbs-giz.si/en/zdruzenje-ban...

Redorange ::

buttcrack ::

Nisem prebral vsega ampak na uč mi tale deluje ena navadba jokica.
Prva stvar k se je obregnu, je da spušiš eno mesečno plačilo preden kartico sploh dobiš... Big fcukin deal...
Če s tem štarta, pol je res hud scam.

anketar ::

slabo je prebral mali print, dal je nemški naslov, čeprov ni rezident nemčije, nato je pa bajk krešu v baliju šel nazaj v avstralijo (rana se je infecirala)in zahtevu povrnitev stroškov

Killermode ::

Tega mu nobena zavarovalnica nebi krila. Vsa osnovna turistična zavarovanja veljajo max 90 dni (naenkrat) v tujini. Tudi če si zavarovan celo leto. Drugače pač ne morejo smatrat, da si turist...
Drobni tisk je vedno treba prebrat sploh pri takšnih zadevah.
Oglasi pa tko in tko vedno lažejo, tega bi se lahko že naučil usi...

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Sam sem ga imel za celo leto, ker sem bil več kot eno leto v tujini, kot turist seveda...

Se da in to tudi za kar fletno ceno.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Sam sem ga imel za celo leto, ker sem bil več kot eno leto v tujini, kot turist seveda...

Se da in to tudi za kar fletno ceno.

Imajo različne zavarovalnice različne pogoje. :)

vofra ::

buttcrack je izjavil:

Sam sem ga imel za celo leto, ker sem bil več kot eno leto v tujini, kot turist seveda...

Se da in to tudi za kar fletno ceno.


katera zavarovalnica? katero zavarovanje?

buttcrack ::

Grawe, vprašaj za letno turistično.
Sam sem dobil vse povrnjeno.

vofra ::

buttcrack je izjavil:

Grawe, vprašaj za letno turistično.
Sam sem dobil vse povrnjeno.


iz njihovega flyerja
V primeru sklenitve letnega zavarovanja
le-to velja za neomejeno število potovanj,
pri čemer posamezno potovanje ne sme
trajati več kot 45 dni .

BigWhale ::

Mau ste off-topic, no.

joze67 ::

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Stanje danes:
Spoštovani,
obveščamo vas, da naš sistem trenutno še ne omogoča plačilo preko banke, ki ste jo navedli. Prizadevamo si, da vam to možnost čim prej omogočimo.
Do takrat ostaja način plačila nespremenjen, v vašem primeru preko UPN obrazca.
Sistem trenutno omogoča plačilo direktne obremenitve preko bank v Sloveniji.
Ko bo možno plačilo preko tuje banke, vas o tem obvestimo.
V upanju na vaše razumevanje vas lepo pozdravljamo,
Kontaktni center Mercator

St235 ::

Kar lepo kršijo uredbo, ampak razen da jim težiš in dobijo še kakšno kazen bo težko kaj drastično spremenit. Dostikrat je kazen pač cenješa od nadgradnje sistema ob nepravem času.

dricosnake ::

joze67 je izjavil:

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Stanje danes:
Spoštovani,
obveščamo vas, da naš sistem trenutno še ne omogoča plačilo preko banke, ki ste jo navedli. Prizadevamo si, da vam to možnost čim prej omogočimo.
Do takrat ostaja način plačila nespremenjen, v vašem primeru preko UPN obrazca.
Sistem trenutno omogoča plačilo direktne obremenitve preko bank v Sloveniji.
Ko bo možno plačilo preko tuje banke, vas o tem obvestimo.
V upanju na vaše razumevanje vas lepo pozdravljamo,
Kontaktni center Mercator


No, očitno sem jim jaz dovolj težil. Mi sedaj dela direktna bremenitev za plačevanje Mercator Pike že par mesecev. Sicer morajo oni narediti neki ročni vnos, kakor so mi pojasnili, ampak deluje pa. Je pa res, da mi na moje teženje preko maila niso odgovarjali pisno ampak so me klicali telefonsko.

matobeli ::

Good news:
CSD (Kranj) je cca oktobra prejel navodila kako nakazovati otroški dodatek na TRR v tujini. Bomo vidli če gre tokrat zares skoz
>:D

nsa_ag3nt ::

Kakšni tujini no, če smo v sepa območju (Single Euro Payments Area) ...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

matobeli ::

Geografski tujini, o tej se ponavadi pogovarjamo.

Matek ::

Vprašanje za lastnike N26 kartice - marsikdo omenja potencialne težave zaradi razlike med debetno in kreditno kartico v določenih situacijah, recimo pri najemu avtomobila. A je težava samo v tem, da moraš imeti na računu dovolj denarja za "pre-authorization" kavcije v času najema avtomobila ali ti lahko ne glede na vse zavrnejo storitev?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

NikolormousB ::

Določene situacije zahtevajo kreditno kartico. Debetna ne potegne, ne glede na stanje.

Sem pa za te situacije zaenkrat samo slišal, v praksi še nisem doživel, da mi ne bi vzeli debetne.

buttcrack ::

matobeli je izjavil:

Good news:
CSD (Kranj) je cca oktobra prejel navodila kako nakazovati otroški dodatek na TRR v tujini. Bomo vidli če gre tokrat zares skoz
>:D

javi, če ti uspe prejet na N26, da ženo pošlem prebekslat.

btw, a na JU brez problemov nakazujejo plačo na tuje TRRje?

680x0 ::

Matek je izjavil:

Vprašanje za lastnike N26 kartice - marsikdo omenja potencialne težave zaradi razlike med debetno in kreditno kartico v določenih situacijah, recimo pri najemu avtomobila. A je težava samo v tem, da moraš imeti na računu dovolj denarja za "pre-authorization" kavcije v času najema avtomobila ali ti lahko ne glede na vse zavrnejo storitev?


Nekateri rent-a-carji ti ne bodo oddali avtomobila brez polnega kasko zavarovanja, če je kartica debetna, ne glede na stanje na računu in možnost pre-avtorizacije sredstev. V tem primeru si primoran vzeti polno kasko zavarovanje (kar sicer ni nujno slaba ideja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

AgiZ ::

680x0 je izjavil:

Matek je izjavil:

Vprašanje za lastnike N26 kartice - marsikdo omenja potencialne težave zaradi razlike med debetno in kreditno kartico v določenih situacijah, recimo pri najemu avtomobila. A je težava samo v tem, da moraš imeti na računu dovolj denarja za "pre-authorization" kavcije v času najema avtomobila ali ti lahko ne glede na vse zavrnejo storitev?

Nekateri rent-a-carji ti ne bodo oddali avtomobila brez polnega kasko zavarovanja, če je kartica debetna, ne glede na stanje na računu in možnost pre-avtorizacije sredstev. V tem primeru si primoran vzeti polno kasko zavarovanje (kar sicer ni nujno slaba ideja).

Točno kot si rekel. To se je meni zgodilo z najemom avta z n26. Goldcar recimo je ni sprejel, tako da sem moral plačati polno zavarovanje, kar pa je delovalo ok z isto kartico. Sem jih klical preden sem potoval in povprašal glede plačevanja, a izgleda nisem postavil točno pravilnega vprašanja (pač, sam sem si kriv, oni pa itak niso ponudili odgovora, ki bi ga rabil). Drugič se to ne ponovi.
Drugače pa je kolega bp najel jadrnico z n26, kjer so kavcijo blokirali na n26 računu, pač točno tako kot deluje z pravo kreditno kartico.

boolsheat ::

Jaz sem Thrifty/Dollar rentacar plačal z Visa Debit, rezervacijo pa naredil na Revolut Mastercard, ker na debetno je bojda zelo dolgotrajen proces za povračilo rezervacije... Na to so me opozorili pri Thrifty-ju.

Je pa bilo zanimivo, da sem dobil rezervacijo povrnjeno nekaj dni predno sem avto vrnil...

techfreak :) ::

@boolsheat: Ni Revolut Mastercard tudi debetna?

perci ::

je

modelno1 ::

Nope, na njej priše prepaid.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

perci ::

prepaid = debetna

boolsheat ::

perci je izjavil:

prepaid = debetna


Nope..

https://www.livestrong.com/article/6745...

Ales ::

@boolsheat, če bi bil ti še funkcionalno pismen, bi bilo tudi v redu. Kar se tiče delovanja na prodajnih mestih, je debetna = prepaid kartica, sploh kar se tiče uslug, kot je rent-a-car. To, da je ena vezana na bančni račun, druga pa lahko da ni, nima blage veze.

GupeM ::

Ales je izjavil:

@boolsheat, če bi bil ti še funkcionalno pismen, bi bilo tudi v redu. Kar se tiče delovanja na prodajnih mestih, je debetna = prepaid kartica, sploh kar se tiče uslug, kot je rent-a-car. To, da je ena vezana na bančni račun, druga pa lahko da ni, nima blage veze.

Tudi to ni res. V USA sem lahko v marsikateri trgovini plačal z debetno Viso ali s kreditno Viso/Mastercardom, punca s prepaid Viso pa ni mogla. V Sloveniji s prepaid ne plačuje, zato ne vem, kako deluje v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

St235 ::

boolsheat je izjavil:

perci je izjavil:

prepaid = debetna


Nope..

https://www.livestrong.com/article/6745...


To nima veze z temo. Z vidka plačilnega mesta je popolnoma vseeno ali kartica prepaid ali ne. Edina izjema je tam, kjer ne zaradi varnosti ne jemljejo anonimnih kartic (samo tega pri nas tako ali tako ni).

Pravih prepayed kartic pri nas tako ali tako ni. Tudi revolt ni prava prepayed kartica. Prepayed kartice so v ZDA, dejansko kartice, ki jih kupiš v trgovni skupaj s skruhom in imajo neko dobro imetje - torej niso vezane na ime in priimek in ne vplivajo ti. credit score.

To kar je n 26 ali revolt so klasične debit kartice, kjer imaš na razpolaga denar, ki je v tem trenutku na voljo na nekem računu.

Prave plačilne akrtice, pa so tiste z odloženim plačilom, ker imaš ti na voljo X denarja na mesec neodvisno od tvojega TRR in se mesečno poravna. Prave kreditne pa pomenijo še to, da se vsak mesec poravna samo del porabljenega denarja.

Tako, da s tega kar ti opisuješ sta oboje povsem enake debit kartice in poteka rezervadcija in vračilo po enakem ključu.

Ključno pri rezervaciji sredstev je v tem, da ti morajo pri debit dejansko pobrat denar iz kartice in potem vrnit, pri plačilni kartici pa pač naredijo rezervacijo, ki se zaradi zamika pri plačilu nikoli ne pozna na tvojem dejanskem TRR.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

boolsheat ::

Ja, ne vem, če ima veze, niti ni URL bil prilepljen zato... Jaz sem samo dal povezavo kjer je razloženo, da debetna vendarle ni enako prepaid, kot so trdili nekateri. Poleg tega je sedaj tudi GupeM prikazal še en primer iz prakse kjer tudi ni vse enako...

Jaz sem samo povedal naprej kar mi je povedal možakar na rent a car servisu... Ampak, jasno, povprečen bukselj iz STja zagotovo ve več kot pa možakar, ki vsak dan renta avte...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

boolsheat ::

Aja, rezervacija je v Revolt appu označena kot "reverted", sredstva pa so bila na voljo takoj. Kako mi je bilo prikazano stanje, se pa ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

perci ::

boolsheat, očitno nimaš pojma in prosiš za odgovore, ko jih dobiš, pa nisi zadovoljen.

Bom poskušal zelo enostavno razložiti.

Plačilne kartice so debetne ali kreditne. Debetne so tiste, kjer trošiš stanje na "računu" (ni nujno transakcijski račun), kreditne pa tiste, kjer (kot že ime pove) banka kreditira tvoja plačila. Pri kreditnih karticah enkrat na mesec plačaš račun za nazaj. V vmesnem času si brezobrestno kreditiran.

Prepaid pa je samo specifična vrsta debetne kartice. Vsaka prepaid kartica je debetna, ni pa vsaka debetna prepaid. Bo zdaj šlo?


Jaz sem samo povedal naprej kar mi je povedal možakar na rent a car servisu... Ampak, jasno, povprečen bukselj iz STja zagotovo ve več kot pa možakar, ki vsak dan renta avte...

Jap. Na slo-techu sigurno vemo manj kot povprečen srednješolec, ki za minimalca renta avtomobile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

boolsheat ::

Ja. Vidimo kam smo prišli... Iz A=B, do B=specifična vrsta A.

Meni je vse jasno... V teoriji vse drži, v praksi pa včasih A ne deluje enako povsod, kaj šele specifična vrsta.

Mogoče je srednješolec, mogoče niti to ne, ima pa izkušnje iz prakse glede konkretnega primera.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

matobeli ::

Sej ma MC na svoji strani kar dobro razloženo kaj katera omogoča, oziroma kaj naj bi bile osnovne razlike: https://www.mastercard.us/en-us/consume...

Pri sliki "prepaid" se lepo vidi da je tudi debit zraven napisano.

V sloveniji je prava prepaid MC npr paysafecard.

Ampak če se ne motim je regulirano z 100eur za kartice kjer ne rabiš imet imena in priimka gor, kar jih naredi precej neuporabne.

Poznamo pa v sloveniji neke hibride med pravo debetno in med predplačniško debetno, te so najpogostejše in jih ponujajo različne banke.

V osnovi so to debetne kartice z pravim trrjem v ozadju, ampak je ta trr malo okrnjen in služi samo za nalaganje denarja. Kar pa vseeno pomeni da je kartica tretirana kot debetna in ne kot prepaid debetna.

perci ::

boolsheat je izjavil:

Ja. Vidimo kam smo prišli... Iz A=B, do B=specifična vrsta A.

Meni je vse jasno... V teoriji vse drži, v praksi pa včasih A ne deluje enako povsod, kaj šele specifična vrsta.

Mogoče je srednješolec, mogoče niti to ne, ima pa izkušnje iz prakse glede konkretnega primera.

Počasi izgubljam potrpljenje s tabo.

Tole si napisal zgoraj:
Jaz sem Thrifty/Dollar rentacar plačal z Visa Debit, rezervacijo pa naredil na Revolut Mastercard, ker na debetno je bojda zelo dolgotrajen proces za povračilo rezervacije... Na to so me opozorili pri Thrifty-ju.

Iz tega funkcionalno pismen osebek lahko potegne ven, da je tvoja trditev, da Revolut Mastercard ni debetna kartica. No, motiš se.

Potem je nekdo vprašal ali ni Revolut mastercard debetna? In jaz sem odgovoril, da je. Potem je nekdo zapametnjačil, da ni, ker je prepaid. Well, vse prepaid kartice so debetne, revolut pa ima celo sepa račun zadaj.

Kaj pa kakšen od ponudnikov rentacar zahteva....je pa stvar tega ponudnika. Eni ne dovolijo črne diners kartice. Po tvojem je torej diners prepaid kartica?

GupeM ::

Evo, lepa slika, ki ti kaže razliko med prepaid, debit in credit.

https://www.heropay.com/glossary/prepai...

PS: Tudi darilne kartice trgovcev so prepaid kartice, pa so daleč od debetnih. Debetna je namreč povezana na nek bančni račun, prepaid pa ne.

predi ::

To brezvezno offtopic debato smo že enkrat imeli in tudi že prišli do ugotovitve, da debetna != predplačniška, sta pa z vidika končnega uporabnika zelo podobni. Pri predplačniških recimo na avtomatsko obnovitev po preteku kartice lahko pozabiš, ne moreš plačevati na nekaterih samopostrežnih terminalih, nekatere sploh ne omogočajo dvigov na bankomatih in plačil na POS-ih, sploh pa ne v tujini, lahko je omejeno število dnevnih plačil, blokada kartice je ekvivalent blokade TRR-ja. Funkcionalnost se določi na podlagi količine osebnih podatkov, ki jih uporabnik da banki oz. upravitelju kartice - nivo funkcionalnosti pa lahko gre od prenosljivega gift carda do praktično ekvivalenta debetne. Skratka so razlike, ki se izkažejo predvsem ob kakšnih robnih primerih.

perci ::

GupeM je izjavil:

Evo, lepa slika, ki ti kaže razliko med prepaid, debit in credit.

https://www.heropay.com/glossary/prepai...

PS: Tudi darilne kartice trgovcev so prepaid kartice, pa so daleč od debetnih. Debetna je namreč povezana na nek bančni račun, prepaid pa ne.

Darilne kartice trgovcev niso plačilne kartice. Tudi citypark kupon za 40 eur ni plačilna kartica.

Komplicirate si življenje. Obstajajo samo dve vrsti plačilnih kartic - debetne/kreditne. Prepaid zadeve so zgolj podvrsta debetnih kartic. Tudi pri prepaid je zadaj nek "račun" oz. konto. To, da ni zadaj transakcijskega računa, še ne pomeni, da ni debetna.

Recimo, revolut je tak zanimiv primer. Včasih revolut visa/mastercard nista nujno imela SEPA računa zadaj. Potem si odkljukal, da hočeš imeti še račun in so ti ga odprli. In po vašem, ta ista visa prej ni bila debetna, potem je pa čudežno (čez noč) postala?

Izraz debetna ne pomeni nič drugega kot to, da morajo sredstva biti na voljo v naprej in da ti jih takoj trgajo. Kreditna pa pomeni, da te banka kreditira in dobiš račun enkrat na mesec.

Niti za debetne niti za kreditne kartice ni nujno, da obstaja zadaj TRR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Dixidoov ::

Živjo,

Sem del ambasador programa pri N26, če še kdo nima računa pri N26 in bi ga želel imeti, naj se oglasi na privat. Z mojo promo kodo dobite 10€ na račun, ko ga odprete in se verificirate. Preverjeno deluje tudi za Slovenijo. :)

lp

BStard ::

Ali kdo mogoče ve kako izbrišem stike, ki jih ne potrebujem pri plačilu?

bastadu ::

Mislim da jih gre brisati samo preko mobile appa ...

BStard ::

Sem probal na telefonu pa ne vem kako to naredit?

bastadu ::

Klikneš +, Transfer, na seznamu kontaktov katerega želiš zbrisati swipe v levo in potem Delete ...

buttcrack ::

dodajat se jih pa še vedno ne da brez direktnega plačila?
««
60 / 191
»»