» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
47 / 192
»»

perci ::

Pač, neumnosti govori - itak dviguje samo po 30 EUR.

Moje izkušnje s tujino so ravno obratne. Za razliko od SLO se da dobiti tudi 100 EUR bankovec.

matobeli ::

Sba je izjavil:


btw, a se je še komu zlomila N26 kartica?


Ja, cca 0.5cm razpokice, točno čez anteno za NFC.

Imaš to še staro (bel magnetni trak na hrbtni strani, tiskarska napaka "...issuesd by..." ali že novo (črni trak, brez napake)?

Da vidim če se mi sploh splača novo naročit ;(

perci ::

pa kaj delate s temi karticami :)

matobeli ::

ja kaj, sedimo na njih ane! :))

Točno 3 place še imam kjer rabim gotovino in jebene kovančke, pol pa uničujem plastiko na ta račun.

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:

...se je oglasil jezični dohtar.


To ni to. To so znaki, da je potreben razgovora pri nekem drugem dohtarju. :)

perci je izjavil:

pa kaj delate s temi karticami :)


Če kartico uničiš, po mojem sam plačaš drugo. Dvomim če lahko reklamiraš. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

BlaY0 ::

krucymucy je izjavil:


Nisem se dobil 100EUR bankovca na bankomatu kar imamo evro.
Pri 600EUR dvigu dobis ven po 50+20+20+10

Jaz pa vedno. Torej, kaj čva zdaj?

perci je izjavil:

Pač, neumnosti govori - itak dviguje samo po 30 EUR.

Moje izkušnje s tujino so ravno obratne. Za razliko od SLO se da dobiti tudi 100 EUR bankovec.

Ker so tvoje izkušnje drugačne, jaz govorim neumnosti al kaj? Halo? Pa kaj ste tukaj sami nestrpneži in užaljenci, ker je nekdo stopil v vaš peskovnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

krucymucy ::

Kje je ta bankomat?

BlaY0 ::

Daj beri celotna besedila objav, ne samo prvih treh besed, preden se zapčšič v nekaj...

perci ::

Blayo, bluziš na polno. Bankomati v SLO ne dajejo ven 100 EUR bankovcev. Vedno dvignem 200 EUR. Ven dobim 3x50, 2x20 in 1x10.

BlaY0 ::

Še en ki ni prebral...

perci ::

Ali vsi narobe beremo ali ti nerazumljivo pišeš?

BlaY0 ::

Bom sam sebe citiral da vam ne bo treba obrnit ene strani nazaj:

BlaY0 je izjavil:


Ne vem kako je zadnje čase v SLO ampak recimo če v AT ali DE dvigneš 100 EUR ti ATM ven pljune bankovce po 5, 10 in 20 EUR. V SLO mi je vedno pljunil ven 100 EUR bankovec, zato sem vedno dvigoval po 20 EUR in nič več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

perci ::

Kdaj si pa nazadnje dvignil denar v SLO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BlaY0 ::

Redno sem v SLO dvigoval recimo do pred tremi leti. In moje izkušnje so take kot sem napisal. Dal sem tudi možnost za to, da je zdaj kaj drugače. Seveda se bo zdaj spet en Janez našel ki bo rekel, "Ne, meni tudi pred tremi leti ATM nikoli ni pljunil ven 100 EUR v kosu!". Ja tough luck ane, kaj čmo pa zdej?

Point mojega originalnega posta, ki je tebi in lakotniku dvignil pritisk pa je v tem, da ima danes v DE vsak dan manj štacun možnost plačevanja s karticami in zaradi tega rabiš vedno keš v žepu. Razen seveda online štacun, da se zdaj ne bi kdo še v to zapičil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

perci ::

Point mojega originalnega posta, ki je tebi in lakotniku dvignil pritisk pa je v tem, da ima danes v DE vsak dan manj štacun možnost plačevanja s karticami. Razen seveda online štacun, da se zdaj ne bi kdo še v to zapičil...

Ne vem, kako je z lakotnikom, ampak moj pritisk je na 120/80, ne vem zakaj misliš, da se mi je dvignil. In moje izkušnje so drugačne, že vsaj 10 let nisem dobil 100 EUR bankovca na SLO bankomatu.

In to, kar si napisal glede plačevanja z gotovino, velja tudi za SLO - razlog je pa v visokih provizijah ponudnikov POS-ov. Konkretno, v lokalnem kafiču vzamejo za vsako transkacijo minimalno 26 centov. Predstavljaj si kaj to pomeni za rentabilnost strežbe enega kapučina.

Začelo se je pa s tem, kaj je bolj življenjska omejitev. 5 dvigov na bankomatih na mesec ali 200 EUR na mesec. Kako boš ti v Nemčiji in Avstriji preživel z 200 EUR gotovine, če pa sam ugotavljaš, da se kartice vedno manj uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BlaY0 ::

Do nazadnje ko sem bil v SLO nisem dobil takšnega občutka. Vedno in povsod sem plačeval s kartico, tudi v najmanših možnih kafičih, frizerajih lokalnih pekarnah.

Očitno v SLO provizije za POS obdelave še niso tako visoke kot se zdi tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

perci ::

Očitno v SLO provizije za POS obdelave še niso tako visoke kot se zdi tebi.


Očitno ti govoriš na pamet. 26 centov pri 1,5 EUR je veliko. Pri večjih transakcijah je provizija seveda višja.

BlaY0 ::

perci je izjavil:


Začelo se je pa s tem, kaj je bolj življenjska omejitev. 5 dvigov na bankomatih na mesec ali 200 EUR na mesec. Kako boš ti v Nemčiji in Avstriji preživel z 200 EUR gotovine, če pa sam ugotavljaš, da se kartice vedno manj uporabljajo.

Točno tako, in jaz sem s svojim postom posredno pritrdil temu, da N26 pristop meni bolj ugaja.

perci ::

BlaY0 je izjavil:

perci je izjavil:

Ima pa limit števila brezplačnih dvigov
N26 = 5 brezplačnih dvigov

Mi zadostuje, nikoli ne dvignem 5krat na mesec...

V EU imaš določene kao "napredne" države ala Nemčija, kjer si brez keša praktično mrzel. Potem pa raje dviguješ večkrat po malo, če te slučajno kakšen "terorist" oropa. Je pa dobro recimo to, da lahko denar dvigneš tudi v določenih štacunah, pri čemer pa ni provizij...

V veliko naprednih EU državah je tudi pametno, da imaš vedno nekaj keša v tošlnu, ki ga "predaš" tistemu, ki te želi oropat, če ne se zna zgoditi da boš naslednji teden preživel v bolnici...

Tole si napisal. Ne vem, kako bi človek iz tega lahko razbral, da ti bolj ugaja N26 model.

Za mene osebno je za bankomate revolut čist neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BlaY0 ::

perci je izjavil:

Očitno v SLO provizije za POS obdelave še niso tako visoke kot se zdi tebi.


Očitno ti govoriš na pamet. 26 centov pri 1,5 EUR je veliko. Pri večjih transakcijah je provizija seveda višja.

Seveda da lahko govorim na pamet, ker vem, da so tukaj 2 do 3x višje, prodajajo se pa stvari (ne storitve, da ne bo spet kdo skočil do stropa in se udaril v glavo) po enakih cenah kot v SLO. Edina razlika je v tem, da imaš več "paketov" na katere se lahko "naročiš" in potem v globalu ne plačaš 67456987 x 57 centov.

perci ::

Jst pa vem, da so v Ameriki nižje. In kaj zdej? To ne spremeni dejstva, da je 26 centov za kapučin veliko.

BlaY0 ::

perci je izjavil:

Ne vem, kako bi človek iz tega lahko razbral, da ti bolj ugaja N26 model.

Za mene osebno je za bankomate revolut čist neuporaben.

In ker nisi mogle razbrati, si raje "udaril". Lahko bi lepo in kultivirano povprašal "šta je umetnik time htio da kaže"...

perci je izjavil:

Jst pa vem, da so v Ameriki nižje. In kaj zdej? To ne spremeni dejstva, da je 26 centov za kapučin veliko.

Je, jaz pa sem ti odgovoril, da zgleda da še ni tako veliko, ker lahko v SLO zaenkrat še vse plačam s kartico v DE pa dejansko ne morem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

perci ::

In ker nisi mogle razbrati, si raje "udaril". Lahko bi lepo in kultivirano povprašal "šta je umetnik time htio da kaže"...

Ne, jst sem razbral, "šta je pjesnik tia, da kaže". Sprašujem se, kako (verjetno pod vplivom alkohola) bi lahko razbral drugače.

Je, jaz pa sem ti odgovoril, da zgleda da še ni tako veliko, ker lahko v SLO zaenkrat še vse plačam s kartico.

Zanimivo, tudi jaz sem nazadnje v nemčiji vse plačal s kartico. Hotel, kosilo in (če se ne motim) tudi cestnino. Torej lahko potegnem sklep, da imajo v Nemčiji povsod kartice.

BlaY0 ::

perci je izjavil:


Zanimivo, tudi jaz sem nazadnje v nemčiji vse plačal s kartico. Hotel, kosilo in (če se ne motim) tudi cestnino. Torej lahko potegnem sklep, da imajo v Nemčiji povsod kartice.

Ne, ker sem ti jaz povedal da jih nimajo. Zdaj mi pa ti povej en kafič v LJ ki nima možnosti plačila s kartico.

perci je izjavil:


Ne, jst sem razbral, "šta je pjesnik tia, da kaže". Sprašujem se, kako (verjetno pod vplivom alkohola) bi lahko razbral drugače.

Stvar interpretacije... to ti bo pa lakotnik povedal kako gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

perci ::

Ne, ker sem ti jaz povedal da jih nimajo. Zdaj mi pa ti povej en kafič v LJ ki nima možnosti plačila s kartico.

Recimo, kafič zraven teniških igrišč v Kosezah.

BuDi79 ::

Lahko potrdim da si npr. v Berlinu brez gotovine mrzel.
Pri nekaterih velikih verigah pa ne samo da ni brezstičnega še podpisati moraš plačilo.
Ne marajo kartic. Na Nizozemskem tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

BlaY0 ::

Rewe ter njena hčerka Penny... sicer lahko plačaš s kartico ampak podpisuješ račune, ker je očitno potrjevanje s PIN-om precej dražje. S PIN-om potrjuješ samo, če imaš ne-nemško kartico...

perci je izjavil:

Ne, ker sem ti jaz povedal da jih nimajo. Zdaj mi pa ti povej en kafič v LJ ki nima možnosti plačila s kartico.

Recimo, kafič zraven teniških igrišč v Kosezah.

OK, našel si enega res obskurnega, hvala. A račune pa izdajajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Goody ::

V Mercator centru v Šiški tisti kafič zraven stopnic tudi ne sprejema kartic, saj ni jih kakšne pol leta nazaj. Prvič tam in nikoli več.

OvCa77 ::

Goody je izjavil:

V Mercator centru v Šiški tisti kafič zraven stopnic tudi ne sprejema kartic, saj ni jih kakšne pol leta nazaj. Prvič tam in nikoli več.

Od vsakega kafiča pač ne moreš pričakovati, da sprejema kartice. Do pred kratkim nisem mogel doumeti, da pošta ne sprejema kartic. Sedaj so se popravili.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

vivalaecho ::

JN je izjavil:


Jaz plačujem z N26 prispevke za s.p. z vnaprej pripravljenimi, ponavaljajočimi se transkacijami že od septembra lani in ni nobenih težav. Januarja (oz. ko se spremenijo zneski) pač "uskladiš".


Kaj vse pa potem daš notri v sam message input, samo referenco za posamezno transakcijo?

perci ::

V bistvu je takih "obskurnih" lokalov kar veliko, sploh zraven sportnih objektov.

BlaY0 ::

OvCa77 je izjavil:


Od vsakega kafiča pač ne moreš pričakovati, da sprejema kartice. Do pred kratkim nisem mogel doumeti, da pošta ne sprejema kartic. Sedaj so se popravili.

Ravno zadnjič sem bral članek, da moraš vseeno pazit, ker na nekaterih poštah dejansko ne plačaš s kartico ampak se v bistvu izvede dvig gotovine, s katero potem ti nevede plačaš storitev oziroma srečko za loto. Z N26 načeloma ni problem, ker ti ne zaračuna provizije za dvig, z kakšno drugo MC kartico se pa lahko kar pripraviš, da boš plačal par EUR provizije.

St235 ::

Zakaj spet neumnosti govoriš? Gvig gotovine na POS ni enako dvigu gotovine na bankomatu.

A res ne znaš drugega kot buč prodajat?

BlaY0 ::

perci je izjavil:

V bistvu je takih "obskurnih" lokalov kar veliko, sploh zraven sportnih objektov.

OK, I stand corrected. Ampak še vedno je situacija glede tega veliko boljša kot v DE. Tukaj v nedeljo ni šans da bi šel v kakšno podeželjsko gostilno in tam plačal s kartico, v SLO lahko pa praktično v vsaki planinski koči plačaš s kartico.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:


Point mojega originalnega posta, ki je tebi in lakotniku dvignil pritisk pa je v tem, da ima danes v DE vsak dan manj štacun možnost plačevanja s karticami in zaradi tega rabiš vedno keš v žepu. Razen seveda online štacun, da se zdaj ne bi kdo še v to zapičil...


Kar ne spremeni dejstva, da je idiotizem razlagat, da rabiš po Nemčiji hodit samo z 10EUR v prazni denarnici, ker te trikrat na dan oropajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Zakaj spet neumnosti govoriš? Gvig gotovine na POS ni enako dvigu gotovine na bankomatu.

A res ne znaš drugega kot buč prodajat?

Lejga, spet delilec pravnih mnenj...

Oni ti tega ne povejo, da se bo izvedel dvig gotovine! Ti jim daš kartico v roke in oni namesto tebe dvignejo gotovino, ti samo pin odtipkaš, kot da bi bil na bankomatu! Doma ugotoviš naslednji mesec da je bil izveden dvig gotovine...

St235 ::

Kako naj človek karkoli resno jemlje, če klatiš take idiotizme? Dvig gotovine na POS NI enako dvigu gotovine na bankomatu, kar pomeni, da tudi provizije niso enake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:


Point mojega originalnega posta, ki je tebi in lakotniku dvignil pritisk pa je v tem, da ima danes v DE vsak dan manj štacun možnost plačevanja s karticami in zaradi tega rabiš vedno keš v žepu. Razen seveda online štacun, da se zdaj ne bi kdo še v to zapičil...


Kar ne spremeni dejstva, da je idiotizem razlagat, da rabiš po Nemčiji hodit samo z 10EUR v prazni denarnici, ker te trikrat na dan oropajo.

Pojdi prodajat svoja pravna mnenja na tržnico...

St235 ::

A v spodnji duplek? Ker nemške še nisi videl.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Kako naj člove karkoli resno jemlje, če klatiš take idiotizme? Dvig gotovine na POS NI enako dvigu gotovine na bankomatu, kar pomeni, da tudi provizije niso enake.

Lej ga modela... še kar blejiš. Noben ti na pošti ne pove ali gre za POS ali ne.

A ti bom mogel izbrskat članek al boš lahko sam poiskal mogoče? A boš lahko? Al rabiš pomoč še kakšnega pravnika? Verjetno ni pametno, ker ne bosta skupaj prišla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Pa si res nepismen?

Ker A na pošti ti piše kadar gre za dvig gotovine in B si očitno preglup da bi razumel, da ti razlagam, da ne moreš posploševat provizij pri dvigu na bankomatu (oziroma odsotnost le teh) s tem kaj tu zaračunajo pri dvigu gotovine na POS. Tako je lahko milijon dvigov na bankomatu zastonj, pa to ne pomeni, da ne bo provizije pri dvigu na POS, ker za vse vsaj pol pismene to ni enako.

BlaY0 ::

Važno da imaš ti svoje pravno mnenje, da si pismen, da nisi idijot in da veš kaj je to POS in kaj bankomat....

St235 ::

a ni žalostno, da ti očitno tega ne ločiš?

BlaY0 ::

Slab pravnik si ker me pač ne boš prepričal da tega ne ločim...

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Tako je lahko milijon dvigov na bankomatu zastonj, pa to ne pomeni, da ne bo provizije pri dvigu na POS, ker za vse vsaj pol pismene to ni enako.

Ne vem zakaj se vsajaš. Govora je bilo o Pošti Slovenije, in tem da nekatere poslovalnice Pošte niso opremljene s POS-i in da v bistvu nevede dviguješ gotovino prek "bankomata" Poštne Banke Slovenije, s katero potem nevede in brez da bi ti jo dali v roke plačaš storitev Pošte Slovenije. In tukaj je jasno da gre za dve različni zadevi, s tem da ima končni uporabnik občutek da plačuje storitev prek POS-a, pa je v bistvu ne.

St235 ::

zakaj potem nakladaš o provizijah, kot da dvigaš na bankomatu? Kar sem ti že 10x povedal, da niso enake. In ne gre za nikakršen dvig gotovine na bankomatu z navednicami ali brez.

BlaY0 je izjavil:

Slab pravnik si ker me pač ne boš prepričal da tega ne ločim...


Kakorkoli zadevo obračaš in se sprenevedaš je destvo, da lažeš, ker izjava:
nevede dviguješ gotovino prek "bankomata" Poštne Banke Slovenije, s katero potem nevede in brez da bi ti jo dali v roke plačaš storitev Pošte Slovenije.
in izjava
Ravno zadnjič sem bral članek, da moraš vseeno pazit, ker na nekaterih poštah dejansko ne plačaš s kartico ampak se v bistvu izvede dvig gotovine, s katero potem ti nevede plačaš storitev oziroma srečko za loto. Z N26 načeloma ni problem, ker ti ne zaračuna provizije za dvig, z kakšno drugo MC kartico se pa lahko kar pripraviš, da boš plačal par EUR provizije.
sta protislovni (če razumep tako veliko besedo.

Tako, da odloči se kdaj si nakladal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

OvCa77 ::

Da se ne boste pobili, sedaj so vse večje pošte opremljene z normalnimi POSi, kjer se opravi normalno plačilo, ne dvig.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

perci ::

BlaY0 je izjavil:

Slab pravnik si ker me pač ne boš prepričal da tega ne ločim...

Ne razumem zakaj v vsakem drugem postu navajas njegovo izobrazbo? Se je kaj skliceval na njo? Ali imas kak kompleks?

matobeli ::

Btw, na mojih dveh poštah so mi vedno povedali da se bo izvedel dvig gotovine.

Sicer se me nikoli ni to dotikalo ker sem imel PBS TRR, kasneje, ko so že ufurali pravi POS pa DH in sedaj N26.

Mare2 ::

perci je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Slab pravnik si ker me pač ne boš prepričal da tega ne ločim...

Ne razumem zakaj v vsakem drugem postu navajas njegovo izobrazbo? Se je kaj skliceval na njo? Ali imas kak kompleks?


Obnaša se pa kot petletni nevzgojen otrok. :) V bistvu bi res lahko nehal vse po vrsti obkladati z neprimernimi besedami in žaljivkami, pa jih sedaj ne bom našteval. Itak je postal nezaželjen na tem forumu, nihče se znjim noče več pogovarjat. Vsake toliko dobi nekoga, ki mu nasede. Na žalos, mi moramo pa to brati. :)
««
47 / 192
»»