» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
48 / 191
»»

perci ::

Se vedno ne vem kaj ima vse to z njegovo izobrazbo?

In kaj ima to veze s tem, da ima prav?

kixs ::

Na nasem koncu jih precej jemlje samo gotovino - od gostiln do frizerjev...

Za Posto sem se pa ze navadil, da imam gotovino.

Mare2 ::

kixs je izjavil:

Na nasem koncu jih precej jemlje samo gotovino - od gostiln do frizerjev...

Za Posto sem se pa ze navadil, da imam gotovino.


Trgovine, gostilne morajo z banko skleniti pogodbo o uporabi kartic, s katero se dogovorijo tudi o proviziji, ki jo plačajo ob transakciji. V spominu imam nek primer 3%, lahko je pa tudi drugačna.

Seveda, večina bi raje poslovali z gotovino. Zaradi vse večje razširjenosti kartičnega poslovanja so poleg trgovin tako plačevanje uvedli tudi v gostilnah. Brezstična možnost brez PIN-a je še meni postala všeč, da se ne rabiš ukvarjat s kovanci. :)

---------------
Perci, ne da se mi ukvarjat z vama. Sploh, če si spregledal njegove žaljivke. :)

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

zakaj potem nakladaš o provizijah, kot da dvigaš na bankomatu? Kar sem ti že 10x povedal, da niso enake. In ne gre za nikakršen dvig gotovine na bankomatu z navednicami ali brez.

BlaY0 je izjavil:

Slab pravnik si ker me pač ne boš prepričal da tega ne ločim...


Kakorkoli zadevo obračaš in se sprenevedaš je destvo, da lažeš, ker izjava:
nevede dviguješ gotovino prek "bankomata" Poštne Banke Slovenije, s katero potem nevede in brez da bi ti jo dali v roke plačaš storitev Pošte Slovenije.
in izjava
Ravno zadnjič sem bral članek, da moraš vseeno pazit, ker na nekaterih poštah dejansko ne plačaš s kartico ampak se v bistvu izvede dvig gotovine, s katero potem ti nevede plačaš storitev oziroma srečko za loto. Z N26 načeloma ni problem, ker ti ne zaračuna provizije za dvig, z kakšno drugo MC kartico se pa lahko kar pripraviš, da boš plačal par EUR provizije.
sta protislovni (če razumep tako veliko besedo.

Tako, da odloči se kdaj si nakladal.


Nič ne nakladam. Dal sem konkreten primer ti si pa konkretno zadevo posplošil in začel o razliki med provizijami in to v svojem slogu z žalitvami in skrajno napadalno... da boš poštekal ti bom napisal vse od A do Ž, da se ne boš spet za vejice in pike obešal:

Večina izdajateljev (bank) MC kartic zaračuna za dvige gotovine (kjerkoli) svojim komitentom v višini min. par EUR oziroma od določene vrednosti dviga par % provizije. Če s taisto kartico plačaš nekaj prek POS terminala v večini primerov in praviloma izdajatelj komitentu ne zaračuna nič. No in zdaj prideš v poslovalnico Pošte Slovenije ki nima POS terminala in kupiš par srečk Lorerije Slovenije ter vprašaš če lahko plačaš z MC kartico. Seveda, ti odgovori teta na šalterju, daš kartico in teta z njo izvede dvig gotovine pri Poštni Banki ne da bi ti razložila kaj dejansko počne. Ti odtipkaš pin kot na bankomatu, ali podpišeš nalog za dvig, ki je podoben POS slipu. Potem ti ona za to gotovino proda srečke in ti greš domov. Naslednji mesec presenečeno ugotoviš, da ti je izdajatelj MC kartice zaračunal provizijo za dvig gotovine. Takrat se zaveš, da v bistvu srečke nisi plačal z MC kartico prek POS terminala, ampak da si dvignil gotovino.

Pri N26 imaš sicer prvih 5 dvigov gotovine brez provizije, ampak ker v tem primeru misliš da gre za POS plačilo, ki to v resnici ni, in ker si vseh 5 "zastonj" dvigov že izkoristil, boš pač plačal provizijo.

Zdaj pa prosim, kje sem naložil, kaj sem si izmislil in kje zlagal?

BlaY0 ::

perci je izjavil:

Se vedno ne vem kaj ima vse to z njegovo izobrazbo?

In kaj ima to veze s tem, da ima prav?

1. Ne vem kaj je model spet za zajtrk pojedel ampak očitno, je imel potem cel dan drisko. In ko ima drisko si pride v peskovnik spucat ventile, tako da folk lovi na vejice, pike in različne interpretacije, jih žali, zbada in ponižuje. Zadnjič recimo se je spravil na nekega starejšega občana zaradi interpretacije nekih prometnih znakov. Ne vem sicer kakšna je njegova agenda v teh primerih ampak to nekako ne bi pričakoval od odraslega človeka, še posebej pa pravnika. Ne vem, mogoče ima pa težave doma ali v službi, ne vem.

2. Se pravi on ima prav, če jaz rečem da je tale stol svetlo zelen on pa meni nazaj pribije "Kaj si pa ti misliš kreten zarukan, a ne vidiš da je samo zelen! A si mogoče farbnblind? Idijot!". V katerem delu točno ima prav? V tistem ko omeni samo zeleno barvo ali v tistem kjer žali in zmerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:


2. Se pravi on ima prav

BlaY0, jaz ti bom dal prav šele, ko boš pustil tega človeka pri miru in se ne boš več ukvarjal z njim. Ni vredno. Tako mi je tudi svetoval moderator.

99% Slo-tech-ovcev smo ga že pogruntali in se ne ukvarjamo več z njim. Postal je nezaželjen na forumu. Tudi meni se tista žaljenja sploh ne zdijo več "apetitlih". :)

Kar se tiče prvih 5 dvigov gotovine brez provizije. Jaz sem imel doslej največ 3 dvige v mesecu. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

BlaY0 ::

Mare2 je izjavil:


Kar se tiče prvih 5 dvigov gotovine brez provizije. Jaz sem imel doslej največ 3 dvige v mesecu. :)

1000 EUR prilivov na mesec moraš imet al pa bit star pod 26 let da "si upravičen" do 5 "zastonj" dvigov al kako že gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

krucymucy ::

Nic od tega. 5 dvigov na bankomatu mesecno je brez provizije.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Kar se tiče prvih 5 dvigov gotovine brez provizije. Jaz sem imel doslej največ 3 dvige v mesecu. :)

1000 EUR prilivov na mesec moraš imet al pa bit star pod 26 let da "si upravičen" do 5 "zastonj" dvigov al kako že gre?

Jao spet bluzis... 5 dvigov na bankomatu je brezplacnih in to je to. Ce seveda locis pos in bankomatom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

krucymucy je izjavil:

Nic od tega. 5 dvigov na bankomatu mesecno je brez provizije.

Aha, vidim da je za SLO drugače kot za DE.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:


Jao spet bluzis...

Kako ti lahko danes pomagamo dragi občan? Vem, da preživljaš težke čase, samo če nam ne boš zaupal v čem je tvoj problem, se bo tvoja agonija samo stopnjevala, ker ti ne bomo mogli pomagati. Malo se moraš odpreti... povej nam kaj o sebi, mogoče te bomo tako lažje razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Nic od tega. 5 dvigov na bankomatu mesecno je brez provizije.

Aha, vidim da je za SLO drugače kot za DE.


Treba bit bolj natancen, ce hoces dobit kako info. Zdaj tud razumem, da si ti ziher mislil nemske poste ko si vceraj klobasal da racunajo provizije, ki jih po tvoje v bistvu ne, ce placujes z n26.

OvCa77 ::

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...


Hvala OVCA: :)

bastadu ::

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Omogočajo že plačilo s karticami, ampak kot dvig gotovine in potem sledi oderuška provizija ...

OvCa77 ::

bastadu je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Omogočajo že plačilo s karticami, ampak kot dvig gotovine in potem sledi oderuška provizija ...

Vam slučajno manjka funkcionalna pismenost? Če piše plačilo ni to dvig, v Mercatorju ti tudi naredijo dvig?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

bastadu ::

OvCa77 je izjavil:

bastadu je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Omogočajo že plačilo s karticami, ampak kot dvig gotovine in potem sledi oderuška provizija ...

Vam slučajno manjka funkcionalna pismenost? Če piše plačilo ni to dvig, v Mercatorju ti tudi naredijo dvig?

Edino če je sedaj to na novo, namreč pred časom sem na pošti že plačal s kartico 2€ poštnine + cca. 10€ provizije za dvig ...

OvCa77 ::

bastadu je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

bastadu je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Omogočajo že plačilo s karticami, ampak kot dvig gotovine in potem sledi oderuška provizija ...

Vam slučajno manjka funkcionalna pismenost? Če piše plačilo ni to dvig, v Mercatorju ti tudi naredijo dvig?

Edino če je sedaj to na novo, namreč pred časom sem na pošti že plačal s kartico 2€ poštnine + cca. 10€ provizije za dvig ...

Od lanskega septembra, na začetku sem jih moral vedno spomnit, da ne delajo dviga ampak plačilo, za to imajo druge pos terminale, mobilne, brez žice.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

šernk ::

samo na večjih poštah imajo to. pri vseh manjših še vedno opravljajo samo "dvige gotovine".
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:

samo na večjih poštah imajo to. pri vseh manjših še vedno opravljajo samo "dvige gotovine".


Postopno se opremljajo, modernizirajo. :)

BlaY0 ::

bastadu je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Omogočajo že plačilo s karticami, ampak kot dvig gotovine in potem sledi oderuška provizija ...

Ej!!!! Pazi malo kaj pišeš ;) Zna se zgoditi, da boš obtožen nepoznavanja razlik med različnimi proivizijami ;)

gregork ::

No zdaj so pa vse z*ebali z novo web aplikacijo. :-(
Ali pa sem jaz slep.
Ni več searcha po kontaktih. Moram scrolat med vsemi shranjenimi kontakti, da najdem pravega, ko grem plačevat položnico.

Ni več searcha po plačilih. Prej si vpisal npr "voda" in si imel naslednjo sekundo vsa plačila za nazaj na enem mestu. Zdaj naj pa ročno po mesecih gledam, kdaj sem kaj nakazal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregork ()

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

bastadu je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Poglejte na seznam, če vaša pošta tudi ponuja plačilo preko POS:https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Omogočajo že plačilo s karticami, ampak kot dvig gotovine in potem sledi oderuška provizija ...

Ej!!!! Pazi malo kaj pišeš ;) Zna se zgoditi, da boš obtožen nepoznavanja razlik med različnimi proivizijami ;)

Za razliko od tebe clovek ocitno ve kaj govori, namesto da bi prodajal pravljice o provizijah poste slovenije, ki se jim cudezno izognes z n26.

Zdaj pa pridno nadalju s svojimi frustracijami zaradi pomanjkljive izobrazbe.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:


Za razliko od tebe clovek ocitno ve kaj govori, namesto da bi prodajal pravljice o provizijah poste slovenije, ki se jim cudezno izognes z n26.

Aha, zdaj pa vidim da dejansko ti ne znaš brati oziroma da si ti nepismen... jaz nikoli nisem pisal o provizijah Pošte Slovenije ampak o provizijah bank izdajateljic MC kartic, ko z njimi dviguješ gotovino.

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:

St235 je izjavil:


Za razliko od tebe clovek ocitno ve kaj govori, namesto da bi prodajal pravljice o provizijah poste slovenije, ki se jim cudezno izognes z n26.

Aha, zdaj pa vidim da dejansko ti ne znaš brati oziroma da si ti nepismen... jaz nikoli nisem pisal o provizijah Pošte Slovenije ampak o provizijah bank izdajateljic MC kartic, ko z njimi dviguješ gotovino.


BlaY0, bodi pameten lepo prosim, pusti ga pri miru. Ne spuščaj se na njegov nivo. In potem moramo vsi brati te neumenosti. Saj je zadeva jasna.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

St235 je izjavil:


Za razliko od tebe clovek ocitno ve kaj govori, namesto da bi prodajal pravljice o provizijah poste slovenije, ki se jim cudezno izognes z n26.

Aha, zdaj pa vidim da dejansko ti ne znaš brati oziroma da si ti nepismen... jaz nikoli nisem pisal o provizijah Pošte Slovenije ampak o provizijah bank izdajateljic MC kartic, ko z njimi dviguješ gotovino.


A zdaj bos pa se lagal? Jao, si ti en revez...

Govora je bilo o Pošti Slovenije, in tem da nekatere poslovalnice Pošte niso opremljene s POS-i in da v bistvu nevede dviguješ gotovino prek "bankomata" Poštne Banke Slovenije, s katero potem nevede in brez da bi ti jo dali v roke plačaš storitev Pošte Slovenije


Kaj imas od tega da lazes, ce vsak lahko eno stran nazaj pogleda?

BlaY0 ::

Storetev pošte slovenije je plačilo položnice, ki si jo prinesel s seboj ali nakup razglednice. Pošta Slovenije prodaja, to je njihova storitev...

Manjka pa vejica med roke in plačaš, to se pa strinjam.

Tukaj se vidi, da si razumel zadevo kakor si jo pač ti hotel razumeti. Pač zataknil si se za vejico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Ja, lahko upas da bo kdo tako neumen pa verjel tej pravljici.

BlaY0 ::

Večina ve kaj sem mislil samo ti se na vse pretege upiraš, ker pač ne moreš iz svoje kože...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

lkdejak ::

Pozdravljeni,

zanima me kako ugotovim datum odprtja računa?


LP,
lkdejak

Netrunner ::

Dobro vprašanje :) Jaz sem se na fursu kar izmislil en datum ko sem prijavil račun.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

prenasalec ::

Če ne brišeš mailov, poglej kdaj so ti poslali confirmation mail.

matobeli ::

Lahko tudi preseš vse informacije ki jih ima N26 o tebi. Pomojem bi not moglo bit kdaj se je odprl račun.

amacar ::

Ni tega podatka.

lkdejak ::

Okej sem glede na mail dobil datum. Zanima me še Furs bo ful jezen ce zamujam z prijavo racuna? pac nisem ze ful casa oddal a imam racun ze ful casa.

prenasalec ::

Ti samo čimprej prijavi in ne bo težav.

Mare2 ::

lkdejak je izjavil:

Okej sem glede na mail dobil datum. Zanima me še Furs bo ful jezen ce zamujam z prijavo racuna? pac nisem ze ful casa oddal a imam racun ze ful casa.


Na obrazec napiši Samoprijava. :)

lkdejak ::

Prometa pa nisem imel skoraj nič (približno 200€).

Mare2 ::

lkdejak je izjavil:

Prometa pa nisem imel skoraj nič (približno 200€).


To ne igra vloge.
Tu imaš navodila https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Prijava računa na FURS.

Obrazec lahko izpolniš kar v Adobejevem acrobat readerju. Ko klikneš izpolni in podpiši in za tem klikneš za vnos besedila, imaš nad tem tudi meni, ko lahko raztegneš besedilo, da se ujema z okenčki. Tudi podpišeš ga. :) Torej ne rabiš printat in skenirat. :)
Oddaš pa lahko seveda preko edavki.durs.si kot Lastni dokument NF-LD:


http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Rok za oddajo obrazca je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

matobeli ::

Meni niso nič težil za par mesecev zamude :)

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Meni niso nič težil za par mesecev zamude :)


Zastaralni rok še ni potekel. Ne vem pa, kakšne namene imajo na FURS-u v prihodnosti. Počakajmo na odgovor pristojnih. :)

BlaY0 ::

Jaz sem vse uredil prek maila - na lj.fu@gov.si poslal podatke kdo, kdaj, kaj in dobil nazaj reply "Urejeno.".

Glede na to kakršen cirkus se dela ponavadi okoli davkarije imam jaz samo pozitivne izkušnje z njimi. In samo za primerjavo... od Nemške davkarije so like 10x hitrejši (moje izkušnja).

Ice-Heki ::

BlaY0 je izjavil:

Glede na to kakršen cirkus se dela ponavadi okoli davkarije imam jaz samo pozitivne izkušnje z njimi.

+1. Tudi sam jih moram pohvaliti. Gospe, s katerimi sem imel dosedaj opravka so bile super prijazne, odgovorile so na vsa vprašanja - po telefonu in mailu - in to zelo hitro.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Meni niso nič težil za par mesecev zamude :)


Zastaralni rok še ni potekel. Ne vem pa, kakšne namene imajo na FURS-u v prihodnosti. Počakajmo na odgovor pristojnih. :)


Cela logika samoprijave temelji na tem, da v kolikor sam prijavis zadevo preden furs zacne postopek po uradni dolznosti, ni sankcije (prekrska).

Ce torej zamudis rok in naredis samoprijavo preden je furs uvedel prekrskovni postopek, se nimas cesa bat.

bkova13 ::

Hočem speljat registracijo za odprtje računa pri N26 in se zatakne pri vpisu rojstnih podatkov... ko jih vpišem pravilno mi javi: "There is a problem with the personal information you have provided. Please contact customer support." Ko se pomladim za eno leto, pa gre naprej :)) adijo pamet..

Mare2 ::

Mogoče je omejitev do 68 let? :)

bkova13 ::

Mare2 je izjavil:

Mogoče je omejitev do 68 let? :)


Če bi bil tok star, ajd .. sem pa '82 letnik, '83 spusti naprej, '81 pa tud .. če dam napačne podatke gre skoz, drgač ne :D

Mare2 ::

bkova13 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Mogoče je omejitev do 68 let? :)


Če bi bil tok star, ajd .. sem pa '82 letnik, '83 spusti naprej, '81 pa tud .. če dam napačne podatke gre skoz, drgač ne :D


Poskusi tako kot gre. Če bodo ugotovili napako jih prosiš, naj oni ročno popravijo. :)

barakus ::

To napako dobiš npr. če že obstaja n26 račun odprt na to ime priimek in datum rojstva.

Mare2 ::

Za vse, ki bi radi plačevali z Mastercard kartico takorekoč brez nje, kar s telefonom.

Jaz sem včeraj plačal račun v Šparu. :)

Revolut
Tam natančno preberite navodila (v sporočilih).
Naša kokica2000 pa


Odslej bo moja primarna kartica Revolut.
««
48 / 191
»»