» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
16 / 193
»»

Mare2 ::

Tale Matej

je opisal nekaj težav s plačevanjem. Jasno je, za koga navija. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dev ::

Jaz sem poklical na davčno če so dobli obrazec pa so rekli da so in da je zabeleženo :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

matobeli ::

Dejte mi pomagat fantje:

Otroški dodatek in N26.
Referentka na CSD ima v sistemu na voljo samo račune odprte v sloveniji in nima možnosti ročnega vnosa. Želim pa slovenske račune počasi zapreti.

V e-davkih je moj N26 račun viden, torej FURS ve zanj, CSD pa ne.

Torej, kam pokličem in kater gumb naj pritiskam da bodo to meni na N26 nakazovali?

konspirator ::

Banka Slovenije je regulator za sepa plačila v Slo.
Če lahko furs nakaže preveč plačane dohodnine na n26 bo tudi csd.
--

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

alternativa je zastonjski varčevalni račun na npr. eni banki na A :)

teme o CSDju so pa itak prežvečene podolgem in počez

OvCa77 ::

buttcrack je izjavil:

alternativa je zastonjski varčevalni račun na npr. eni banki na A :)

teme o CSDju so pa itak prežvečene podolgem in počez

Verjetno misliš na Addiko
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

buttcrack ::

lahko da je tudi ta taka, mislil sem na Abanko, addiko mi je še kar hypo :)
nisem pa hotel delat reklame našim oderuhom...

Mato989 ::

Kdo je že tu pisal nek referal, da se registriram in oba nekaj dobiva?

Še to velja?

dev ::

Pošlji mail na ZS, in dama 15eur na pol :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

neooo ::

Katastrofa to v sloveniji da jim je vse kar ni si56 španska vas!!!!

ampak so avstrijci isti. delam tam in moram imet avstrijski racun za placo in ne n26 ali katero slovensko banko. in se priznajo da pac nocejo ne da nebi slo....

šernk ::

pomahat z EU direktivo?

jst sem včeraj dobil kartico domov, nekdo je nekaj jokal glede prenakazil? iz delavske hranilnice sem si včeraj zvečer prenakazal denar. danes ob 8:30 dobim mail od delavske hranilnice, da je šlo nakazilo naprej ob 10:30 dobim obvestilo od N26 da je denar na računu :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

konspirator ::

šernk
pomahat z EU direktivo?

Ne, lažje je bentiti na forumu.
--

Mare2 ::

Mato989 je izjavil:

Kdo je že tu pisal nek referal, da se registriram in oba nekaj dobiva?

Še to velja?


Pri meni dobiš 10 EUR od skupaj 15, ki jih dobim jaz, ko napolniš svoj račun. Rabim tvoj email. Pošlji mi ga na "zasebno sporočilo". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

A je kateri imel primer, da je hotel za naslov navesti svoje začasno (seveda prijavljeno) bivališče namesto stalnega? Moje stalno bivališče je zgolj formalnost na papirju in v kratkem bi se znalo zgoditi, da bo moj začasni naslov postal stalni.

V procesu verifikacije najbrž primerjajo naslov na osebni z vnesenim naslovom, neko potrdilo iz obskurne države, ko je Slovenija, pa najbrž ne bo imelo neke veljave?

Nikjer med registracijo tudi ne vidim alternativnega naslova za dostavo kartice. Ne bom zadeve pošiljal 100km stran samo zato, da piše nek naslov, ki je samo formalnost?

Mare2 ::

predi je izjavil:


Nikjer med registracijo tudi ne vidim alternativnega naslova za dostavo kartice. Ne bom zadeve pošiljal 100km stran samo zato, da piše nek naslov, ki je samo formalnost?


Na pošti oddaš zahtevek za preusmeritev pošiljk. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

Jao, sploh nisem vedel, da Pošta omogoča takšno storitev. Pa imam tako situacijo že leta. Hvala, Mare2.

Kaj pa brada, ki je na osebni ni? Problem? :D

(več kot napišem, bolj se sam sebi zdim sumljiv)

matobeli ::

Za verifikacijo ti sam izber steno kjer ni obešene ISIS zastave pa bo ok.

Mare2 ::

predi je izjavil:


Kaj pa brada, ki je na osebni ni? Problem? :D

(več kot napišem, bolj se sam sebi zdim sumljiv)


Dandanes brada ni več problem. So se begunci že integrirali.

Ko sem bil poleti v Portorožu so ene ženske z "burkami" že hotele z nami plesati salso (Salsa festival na prostem). :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

modelno1 ::

Sem se registriral z začasnim naslovom, pa sem med verifikacijo razložil, da je ba osebni pač stalno, kartico hočem pa na začasnega. Šlo brez problema skoz.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Mare2 ::

Banka N26, vse zastonj, bo vse bolj aktualna.

Ta video vidite le s FB:
https://www.facebook.com/kodaTV/videos/...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jizzer ::

Letos se mi izteče SKB VISA ISIC (študentski) račun, in ker iščem zamenjavo razmišljam o N26 pa vidim da ste kar zadovoljni s to banko. Sicer mi je sedaj SKB všeč, imam odlično osebno svetovalko in me nič ne odvrača. Se mi splača v takem primeru menjati na N26?

EDIT: Seveda se pogovarjamo o primary računu, torej tudi za prejemanje plač in ostalih zadev. Se mi zdi, da so marsikje komplikacije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

NikolormousB ::

Zaradi cene se načeloma ne splača menjati banke. Stroški bančnih storitev so v resnici precej zanemarljivi. Splača se menjati, če z dosedanjo banko nisi zadovoljen.

Komplikacij je nekaj, ampak IMHO bistveno manj kot v večini slovenskih bank, vsaj v tistih, kjer sem bil komitent. Od kar uporabljam N26 vidim, kako grozno za časom so "klasične" banke.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

--

jizzer ::

konspirator je izjavil:

jizzer
https://www.zps.si/index.php/component/...


Huh tole pa se mi zdi precej nerealno. Kot sem rekel sem do sedaj imel študentski račun in ne vidim kako bi lahko letno 122€ dal banki (so določene ugodnosti) :D

Če prav razumem ta "kalkulator" zajema povsem vse stroške, vse provizije na drugih bankomatih, provizije ob plačilu s kartico, plačevanje prek spletne banke itd. ?

SmeskoSnezak ::

jizzer je izjavil:

konspirator je izjavil:

jizzer
https://www.zps.si/index.php/component/...


Huh tole pa se mi zdi precej nerealno. Kot sem rekel sem do sedaj imel študentski račun in ne vidim kako bi lahko letno 122€ dal banki (so določene ugodnosti) :D

Če prav razumem ta "kalkulator" zajema povsem vse stroške, vse provizije na drugih bankomatih, provizije ob plačilu s kartico, plačevanje prek spletne banke itd. ?

Studentske verzije so dobesedno zastonj, napram pravim racunom na bankah... Povprecno so stroski minimalno okoli 200eur na leto, kolikor mi je znano.
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

Tudi navadne so praktično zastonj.

DH te pride 20.4€/letno vodenje+spletna banka in še nadaljnih 30€ če plačaš vsak mesec 10 položnic (RTV, telefon, internet, 2x stanovanje, elektrika, zavarovanje, puf, vrtec, rezerva). Skupaj od oka 50€ (uau, kolk mi bo dejansko N26 prišparala)

Če padeš v povprečje 200€ letno si je človek čisto sam kriv :))

Mato989 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

jizzer je izjavil:

konspirator je izjavil:

jizzer
https://www.zps.si/index.php/component/...


Huh tole pa se mi zdi precej nerealno. Kot sem rekel sem do sedaj imel študentski račun in ne vidim kako bi lahko letno 122€ dal banki (so določene ugodnosti) :D

Če prav razumem ta "kalkulator" zajema povsem vse stroške, vse provizije na drugih bankomatih, provizije ob plačilu s kartico, plačevanje prek spletne banke itd. ?

Studentske verzije so dobesedno zastonj, napram pravim racunom na bankah... Povprecno so stroski minimalno okoli 200eur na leto, kolikor mi je znano.


Koga? 200€/letno?

Jaz plačujem dober € za debetno viso electron na Abanki... gor dobim plačo in to je to... na leto je to cca. 19€ +/- ... pa še 5€ sem plačal 1x za abamobi... in to je to... več ne rabim.

SmeskoSnezak ::

Kreditna kartica, stroski za vzdrzevanje racuna, placevanje poloznic, itd. to ni nikjer zastonj pri bankah. Kje vi zivite? Pri starih starsih? :)
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

Ne, v realnem življenju.

Vse skupaj je 50eur in ne 200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mare2 ::

Mato989 je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

jizzer je izjavil:

konspirator je izjavil:

jizzer
https://www.zps.si/index.php/component/...


Huh tole pa se mi zdi precej nerealno. Kot sem rekel sem do sedaj imel študentski račun in ne vidim kako bi lahko letno 122€ dal banki (so določene ugodnosti) :D

Če prav razumem ta "kalkulator" zajema povsem vse stroške, vse provizije na drugih bankomatih, provizije ob plačilu s kartico, plačevanje prek spletne banke itd. ?

Studentske verzije so dobesedno zastonj, napram pravim racunom na bankah... Povprecno so stroski minimalno okoli 200eur na leto, kolikor mi je znano.


Koga? 200€/letno?

Jaz plačujem dober € za debetno viso electron na Abanki... gor dobim plačo in to je to... na leto je to cca. 19€ +/- ... pa še 5€ sem plačal 1x za abamobi... in to je to... več ne rabim.


Mato! Lahko tebi ko ti mamica plačuje položnice.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AgiZ ::

Drago plačujete, ni kaj.
Pri Sparkasse (udobni pozitivni račun) imam vse zastonj razen trajniki so 0,21€ (iirc) in mastercard 16€/leto, torej efektivno me pride strošek banki manj kot 2€/mesec vse (položnice, dvigi, mastercard...). Ceneje je le n26.

Je pa en hakeljc, n26 ni kreditna kartica ampak je debetna, kar je večinoma ok, ampak v nekaterih primerih pa je to lahko problem: rent-a-car, rezervacija hotelov, letov... (v praksi kot berem najbolj sitno v primeru rent-a-carja in hotelov, leti so večinoma ok, se pa najdejo izjeme). Ko bo še ta problem rešen, vse prestavim na n26, do takrat bo pa to samo sekundarni račun, žal.

SmeskoSnezak ::

Dajte vsaj kak clanek prebrat na to temo, ce ze:
http://www.zurnal24.si/slovenija/katera...
http://m.slovenskenovice.si/novice/slov...

Zato pa hvala bogu za N26 in podobne nove banke.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Kje pa je problem? Izračun za DH banka+spletna banka+10 položnic mesečno (ki niso na trajniku) je še vedno 50eur in ne 200.

Oziroma kar je več so si ljudje sami krivi.
Odkar je n26 v igri pa se da na lahek način še teh 50eur prišparat.

NikolormousB ::

Je pa en hakeljc, n26 ni kreditna kartica ampak je debetna, kar je večinoma ok, ampak v nekaterih primerih pa je to lahko problem: rent-a-car, rezervacija hotelov, letov... (v praksi kot berem najbolj sitno v primeru rent-a-carja in hotelov, leti so večinoma ok, se pa najdejo izjeme). Ko bo še ta problem rešen, vse prestavim na n26, do takrat bo pa to samo sekundarni račun, žal.


Smo že precej govorili o tem. Sem prepotoval že kar nekaj sveta z N26, pa ni bilo resnih problemov. Letala in hoteli še nikoli niso bili problem. Z najemom avtomobila pa res nimam izkušenj odkar imam N26, ampak kolikor berem izkušnje, večina resnih podjetji oz. posrednikov vzame debetno kartico.

V ZDA sem imel več težav z mastercardom od delavske (kreditna). Na N26 samo enkrat nisem mogel plačati goriva, med tem, ko se mi je z DH mastercardom to zgodilo parkrat. Verjetno je bil slučaj, nič od tega ni neka resna težava, ampak pravim, da tudi kreditna mastercard ni 100% povsod.

lacen sm ::

Ima še kdo težave s potrdili za plačila. Meni v app vseskozi javlja "internal server error".
Je kaka rešitev tega?

111111111111 ::

AgiZ je izjavil:

Drago plačujete, ni kaj.
Pri Sparkasse (udobni pozitivni račun) imam vse zastonj razen trajniki so 0,21€ (iirc) in mastercard 16€/leto, torej efektivno me pride strošek banki manj kot 2€/mesec vse (položnice, dvigi, mastercard...). Ceneje je le n26.

UPN-ji so tudi 0,21 €, ne samo trajniki. Do nedavnega so bili zastonj.

lacen sm je izjavil:

Ima še kdo težave s potrdili za plačila. Meni v app vseskozi javlja "internal server error".
Je kaka rešitev tega?

Ni. Meni so zagotovili, da bo urejeno. Kdaj? Pitaj boga ali N26.

Zgodovina sprememb…

frke ::

lacen sm je izjavil:

Ima še kdo težave s potrdili za plačila. Meni v app vseskozi javlja "internal server error".
Je kaka rešitev tega?


Ja, sem imel točno tako težavo. Kontaktiral sem pomoč preko chata in so mi na email takoj poslali potrdilio v pdf. Šlo je za eno plačilo, ostala potrdila sem lahko downloadal.

Še zdaj ne vem, zakaj je sporočal "internal server error". Verjetno bug v njihovi aplikaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frke ()

konspirator ::

Tudi Sparkasse gre počasi a zanesljivo po poti nlb.Prav trudijo se odgnati stranke.
--

BuDi79 ::

lacen sm je izjavil:

Ima še kdo težave s potrdili za plačila. Meni v app vseskozi javlja "internal server error".
Je kaka rešitev tega?
Ja, da vržeš nezahodne znake abecede iz imena, priimka in naslova.

kixs ::

Ta mesec se nisem placeval... Vendar vedno uporabljam vse znake in vedno brez tezav.

h1427096 ::

frke je izjavil:

lacen sm je izjavil:

Ima še kdo težave s potrdili za plačila. Meni v app vseskozi javlja "internal server error".
Je kaka rešitev tega?


Ja, sem imel točno tako težavo. Kontaktiral sem pomoč preko chata in so mi na email takoj poslali potrdilio v pdf. Šlo je za eno plačilo, ostala potrdila sem lahko downloadal.

Še zdaj ne vem, zakaj je sporočal "internal server error". Verjetno bug v njihovi aplikaciji.

Problem je očitno s šumniki. Tudi meni namreč ne downloada plačil s šumniki v imenu naslovnika.
Kje pa si ti našel chat? Jaz sem jih kontaktiral prek emaila, pa že 2 dni ni odgovora.

BuDi79 ::

kixs je izjavil:

Ta mesec se nisem placeval... Vendar vedno uporabljam vse znake in vedno brez tezav.
Ne gre za potrditev plačevanja ampak download potrdil o plačilu. Če imaš "nezahodne" znake ... naprimer "ž" potem bo pri poskusu downloada po vsej verjetnosti pisalo "internal server error".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

zavajon ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kreditna kartica, stroski za vzdrzevanje racuna, placevanje poloznic, itd. to ni nikjer zastonj pri bankah. Kje vi zivite? Pri starih starsih? :)

A ni pri N26 vse to zastonj?

kixs ::

BuDi79 je izjavil:

kixs je izjavil:

Ta mesec se nisem placeval... Vendar vedno uporabljam vse znake in vedno brez tezav.
Ne gre za potrditev plačevanja ampak download potrdil o plačilu. Če imaš "nezahodne" znake ... naprimer "ž" potem bo pri poskusu downloada po vsej verjetnosti pisalo "internal server error".


Ocitno je bila ura prava, da sem zgresil poanto ;)

Grem sprobat, ceprav download plačil ne uporabljam.

lp

Mare2 ::

zavajon je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kreditna kartica, stroski za vzdrzevanje racuna, placevanje poloznic, itd. to ni nikjer zastonj pri bankah. Kje vi zivite? Pri starih starsih? :)

A ni pri N26 vse to zastonj?


Smesko ne bere te teme. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jizzer ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Dajte vsaj kak clanek prebrat na to temo, ce ze:
http://www.zurnal24.si/slovenija/katera...
http://m.slovenskenovice.si/novice/slov...

Zato pa hvala bogu za N26 in podobne nove banke.


Lepo te prosim limaš podatke iz leta 2016... Spet mi je blo čudno zakaj je moja banka menda v enem izmed aspektov najdražja, začuda pogledam cenik in ni niti približno tako kot piše v članku. Zato daj naslednjič malo bolj relevantne vire.

Sem se odločil sedaj da najboljše da grem do osebne svetovalke na banko, da mi malo stvari razjasni in pove kako je dejansko na stvari. Potem pa se bom odločil ali ostat ali N26. Najbolj me moti trenutno da ni nobene mobilne aplikacije za uporabljat, ker dejansko tri četrt stvari počnem s telefonom. N26 pa nekako bazira na tem.

kixs ::

BuDi79 je izjavil:

kixs je izjavil:

Ta mesec se nisem placeval... Vendar vedno uporabljam vse znake in vedno brez tezav.
Ne gre za potrditev plačevanja ampak download potrdil o plačilu. Če imaš "nezahodne" znake ... naprimer "ž" potem bo pri poskusu downloada po vsej verjetnosti pisalo "internal server error".


Sem sprobal potegnit dol tako CSV "transactions" kot PDF "statements" in oboje dela BP.

SmeskoSnezak ::

Je kje kaksna konkurenca N26 banki? Ali je to edina oz. prva taksna online banka na svetu?
@ Pusti soncu v srce... @

Zlate ::

Opcija je npr. Revolut.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

bastadu ::

Zlate je izjavil:

Opcija je npr. Revolut.

Revolut je sicer kar ok, vendar zadnje čase imajo kar precej težav z občasnim nedelovanjem njihovih storitev, tako da vsaj zaenkrat je potrebno imeti s sabo še kak backup, če misliš s kartico plačevati na POSu ...
««
16 / 193
»»