» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
15 / 191
»»

Kebo ::

Unpair lahko narediš kadarkoli, rabil boš kartico, računalnik in pa telefon (kamor prejmeš SMS). App na Lineage OS meni deluje normalno.

šernk ::

Narediš unpair preden flashaš na novo.

zdej se prosim odločite al je treba unpair naredit ali samo na novo pairat mobitel. Ker kot pravim na lastpassu sem na grd način izvedel da njihov avtentikator ne deluje več, če mobitel clean flasham, tam pač vem da ga moram sedaj izklopit in nato na novo vklopit.

app drugače za N26 tudi meni na AOSP extended deluje normalno, sam informativno me pač zanima, da ne bom kot pri lastpassu obstal brez dostopa in so pol cele koloboracije za dobit nazaj dostop.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Kebo ::

Kot sem rekel unpair lahko narediš kadarkoli, pred flashanjem, po flashanju je čisto vseeno. Rabil boš kartico, računalnik, mail, pin, in telefonsko številko.

techfreak :) ::

Unpair lahko naredis kadar koli, ne glede na to ce si menjal ROM ali izgubil/pokvaril telefon. Potrebujes pa SIM kartico, ker bos v procesu unpairanja na SMS dobil kodo.

konspirator ::

Narediš unpair preden flashaš na novo.

Ni dovolj razumljivo ?

0Narediš unpair, flashaš nov rom, nov "pair phone".
Ponoviš naslednji mesec.

Kar sem napisal je najbolj trotl ziher metoda, kajti nova verzija roma je lahko za n26 tudi nov telefon, kdo bi vedel.


https://support.n26.com/read/000001251?...
Pairing ni vezan na simko ali telefonsko številko.
--

Zgodovina sprememb…

mtp2 ::

Če še kdo rabi povabilo, se lahko javi, tudi jaz ponujam polovičko nagrade...
Na zs...

dev ::

Ko sem menjal telefon nisem na starem delal unpaira samo na novem sem naredil ponovno pair in je blo ok. Seveda pa če hočeš bit ziher najprej naredi unpair na starem. Lahko da kdaj kaj spremenijo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

AgiZ ::

šernk je izjavil:

...kot pri lastpassu obstal brez dostopa in so pol cele koloboracije za dobit nazaj dostop.

Enako je pri google authenticatorju. Previdno glede postopka če se telefon izgubi/pokvari. Vedno se najprej prepričaj glede postopka v primeru pasword managerjev/avtentikatorjev. Kar pa n26 ni, torej ne bi smel biti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

Shadowstorm ::

Registriral sem se in zdaj moram še preveriti račun preko video klica. Problem je ker imam poškodovan zadnji fotoaparat, vidijo se črtice in fokus ne dela. Sem kontaktiral njihov support in zdaj čakam..
Ve kdo, če lahko potrdim račun na drugem telefonu, na tablici ali računalniku?

cortez ::

Seveda lahko narediš verifikacijo na delujočem mobilniku oz. pc-ju, pol pa sam zbrišeš app na gostujočem mobilniku in verificiraš app na tvojem mobilcu.

A se da kako izklopit 2-na verifikacija, ko plačuješ sepa plačilo ?

k4vz0024 ::

Eno začetniško vpr. Račun in s tem kartica postane aktivna, ko vneseš št. kartice in določiš PIN kodo? Sem prav razumel. Popravite me, če se motim.

šernk ::

kar jst sedaj gledam več ali manj brez vnosa št. kartice ne moreš nič uporabnega delat.

tudi unpair mobitela ne morem naredit, tako da jst trenutno čakam da pride kartica domov :)

a 14 dni čakalni rok za kartico je realen za SLO al se zavleče še kak dodaten teden zaradi pošte?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

NikolormousB ::

Jaz sem dobil v 1 tednu.

madog ::

Jest sem jo dobil lani v 3h dneh,

ko sem izgubil denarnico sem deaktiviral kartico preko telefona,
naročil novo preko telefona vse skupaj trajalo 30sek,
dobil novo kartico v 4ih dneh!!!!

Pri eni od slovenskih bank sem moral iti na šalter, moral podpisati 37 papirjev nato pa čakal novo kartico skoraj 3 tedne, n26 je svetlobna leta pred slovenskimi bankami......
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

k4vz0024 ::

Če račun ni aktiviran oz. kartica potem ni treba javiti FURSU?

anketar ::

kolk je provizija za plačilo položnice?

NikolormousB ::

0€

anketar ::

kako se jim pol splača?

NikolormousB ::

V relativno kratkem času so nabrali že pol milijona uporabnikov in vsak dan pridobijo 1500 novih. To pomeni, da bodo v nekaj mesecih imeli več uporabnikov kot NLB.

Tej ogromni bazi uporabnikov potem:
- Prodajajo N26 Black accounte za 5,9€ na mesec (neke dodatne ugodnosti)
- Zaračunavajo dvige na bankomatih nad določenim številom (trenutno 5 dvigov zastonj, če se ne motim)
- Zaračunavajo provizijo za dvige v tuji valuti
- Ponujajo limit z 8.9% letno obrestno mero
- V pripravi so možnosti varčevanja, investiranja itd.

anketar ::

holy šit, a ti maš pol sam od spletne banke račun al maš še od kkšne slovenske?
pol se je dobr losat teh slo mrhovinarjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

dolenc ::

Če mi bo kdo znal pomagat :)

Naredil sem transakcijo preko weba, pokaže mi plačilo na telefonu, ko pa kliknem zapis, da bi ga avtoriziral, pa se ne zgodi nič.

Je kak hakelc? Al ima moj telefon težave?

NikolormousB ::

holy šit, a ti maš pol sam od spletne banke račun al maš še od kkšne slovenske?


Imam še vedno odprt en slo. račun, ker se mi ga še ni dalo zapreti. Drugače že od začetka letošnjega leta uporabljam izključno N26. Za plačevanje v spletnih trgovinah, na potovanjih, za nakazilo osebnih dohodkov...

Nekaj manjših težav je (preberi temo), ampak nič takšnega, kar bi bistveno poslabšalo uporabniško izkušnjo ali me celo odvrnilo od uporabe.

dev ::

Prvič letos za dopust na hrvaškem nisem kupil kun. Praktično vse plačal z N26 kartico (odlične cene konverzije med eur in hrk). Enkrat sem se samo zaj*, ko nisem dobro pogledal in so mi na računu dali kar eur za plačat po njihovi oderuški konverziji. Enkrat sem tudi dvignil kune na bankomatu (tudi tam moraš bit pozoren, ker ti hoče vturit njihovo konverzijo) za sladoled in te male prčkarije na stojnicah, kjer ne vzamejo kartice. Za dvig na bakomatu ti N26 zračuna ekstra še 1,7% od dvignjenega zneska. Max. zadovoljen, vsa plačila šla skozi bp.

šernk je izjavil:

a 14 dni čakalni rok za kartico je realen za SLO al se zavleče še kak dodaten teden zaradi pošte?

Dobil v roku 2-3eh dni. Sem bil začuden ker sem pričakoval vsaj 1 teden.

k4vz0024 je izjavil:

Če račun ni aktiviran oz. kartica potem ni treba javiti FURSU?

Da, prijavit ga moreš ko dobiš kartico in jo vneseš v app.

anketar je izjavil:

kako se jim pol splača?

Sem bral nekje odgovor njihove support na podobno temo, da naj čim več z MC plačujemo v trgovinah, restavracijah itd., tako da bodo oni lahko ostali tak ugodni. Verjetno kaj od MC dobijo, ne vem.

dolenc je izjavil:

Naredil sem transakcijo preko weba, pokaže mi plačilo na telefonu, ko pa kliknem zapis, da bi ga avtoriziral, pa se ne zgodi nič.

Upam, da nimaš kje šumnikov v naslovu / imenu.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

matobeli ::

Ja MC ima provizijo. Ampak vse plača ttgovec.

A kdo ve če moraš rečt eksplicitno da z MC plačaš al jevto itak avtomatika?

šernk ::

avtomatika kjer jo sprejemajo, sej tud naše banke že vsaj 20 let ponujajo MC kreditno (ne vem sicer kako je pri nas ampak MC je v svetu bolj razširjen za plačevanje kot maestro)

ok potem lahko jaz pričakujem kartico začetek tedna, ker jutri bo danes teden od potrditve računa, sam glede na september in mojo srečo v tem septembru bom rekel da je ne bo še 1 mesec :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

buttcrack ::

dolenc je izjavil:

Če mi bo kdo znal pomagat :)

Naredil sem transakcijo preko weba, pokaže mi plačilo na telefonu, ko pa kliknem zapis, da bi ga avtoriziral, pa se ne zgodi nič.

Je kak hakelc? Al ima moj telefon težave?

To se tut men zgodi včasih. Morš mal vrčkrat probat in se ti prej al slej odpre okno za potrditev.

dolenc ::

Sem tko rešil da sem dal na drug telefon, tam je šlo tkoj s prve, majo pa kot kaže še nekaj problemov.

Gogo ::

Ni vse zlato okoli N26: http://www.monitor.si/clanek/meje-so-v-...
Epilog je v zadni številki Monitorja.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

šernk ::

kar v euro območju nima nobene veze. edino kar me moti je res, da nimamo enotnega SEPA obrazca po celem euro območju.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gtu ::

dev je izjavil:


dolenc je izjavil:

Naredil sem transakcijo preko weba, pokaže mi plačilo na telefonu, ko pa kliknem zapis, da bi ga avtoriziral, pa se ne zgodi nič.

Upam, da nimaš kje šumnikov v naslovu / imenu.


Jaz mam šumnike v imenu, pa zaenkrat še nisem imel težav. Res pa je, da sem zaenkrat šele prek paypala plačeval, ampak preko N26 kartice.

Tudi jaz sem neznansko zadovoljen s tem. Primer: pri SKBju sem šel na bankomat (njihov, SKB) in ko sem naslednji dan pogledal v spletno banko, dviga še ni bilo zabeleženega. Vpis se je pojavil šele čez recimo 4 dni. Ko grem z N26 kartico na bankomat me v isti sekundi, ko začne izmetavat denar, že čaka obvestilo aplikacije na telefonu.

konspirator ::

Gogo
Tole je bolj problem Švedskih dinozavrov (podobno kot v Slo) - se bo potrebno obrniti na regulatorja.


Naše transakcije imajo tudi cel kup polj (sklici, reference, nameni), N26 pa omogoča le en komentar.

Kako imajo drugod po Eu, kjer veja sepa ?
--

Zgodovina sprememb…

dev ::

gtu je izjavil:

Jaz mam šumnike v imenu, pa zaenkrat še nisem imel težav. Res pa je, da sem zaenkrat šele prek paypala plačeval, ampak preko N26 kartice.


Ko sem naslovnika vnesel s šumniki mi ni hotel izvest plačila, vedno error (brez šumnikov je šlo bp).
Ko sem še imel šumnike v svojem naslovu mi ni pustilo odpret potrdila transakcije (ko sem tudi to odstranil je šlo bp).
Mogoče so že kaj spremenili od takrat (cca pol leta nazaj), ampak sem se navadil pisat vse brez šumnikov ko plačujem položnice, tako da ne vem kakšno je trenutno stanje.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Shadowstorm ::

N26 račun se aktivira ko vpišeš kartico ali ko potrdiš registracijo?

dev ::

Shadowstorm je izjavil:

N26 račun se aktivira ko vpišeš kartico ali ko potrdiš registracijo?


Ko vpišeš kartico.
Edit: Sicer ne najdem vira ampak mi je kolega pravil ko se je poskušal registrirat na N26 in se mu je nekje zataknilo, da je tako prebral. Mogoče boljše, da sam najdeš vir.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

Shadowstorm ::

Piše, da račun dela takoj.
https://support.n26.com/read/000001281?...

konspirator ::

Ko opraviš v živo online verifikacijo dajo kljukco in je račun aktiven.
--

Zgodovina sprememb…

šernk ::

račun dela pomoje takoj ko se verificiraš, edino da ga lahko začneš uporabljat pa rabiš kartico aktivirat. čez mi drugače ne pusti.

kakorkoli jaz počakam z prenakazilom, da aktiviram še kartico upam da jo dobim v začetku tedna, pol pa še čakat par dni da banka prenakaže :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

konspirator ::

Če boš nakazal med tednom bo naslednji dan gor - sama mc kartica tu ne igra nobene vloge.

Če se lahko prijaviš na https://my.n26.com in vidš tvoj iban terostale podatke, je n26 račun aktiven.

Ne pozabiti prijaviti račun na furs, http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet... , točka 10.
--

Zgodovina sprememb…

dev ::

Na telefonu te ne spusti v app brez kartice če se prav spomnim. Če pa gre na netu in vidiš svoj IBAN potem pa je to to.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

šernk ::

ja IBAN vidim tudi na telefonu, samo skozi me ne spusti. je pa ta njihov app v ozadju vsaj pri meni izjemno potraten z baterijo, če ga ne prav ubijem mi požre cca 40% baterije v 12ih urah.

sem pa zdej pogledal, da lahko delam nakazila drugam, tako da račun je kot izgleda polno aktiven.

papir za prijavit račun na FURS je že v kuverti in gre jutri na pošto :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Shadowstorm ::

Dobiš kakšen odgovor/potrdilo iz FURS-a, da so prejeli DR-02 in da je vse vredu? Ali se da kje to preverit?

šernk ::

pomoje da dobiš, če kaj ni vredu položnico za 200eur :P

država mi je dolžna še cca 70eur, pa ne vem če jih bom kdaj videl...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

konspirator ::

Lahko pošlješ preko edavki.durs.si (če imaš sigen-ca certifikat) - Dokumenti, Nov dokument -> NF-LD Lastni dokument (prej omenjen izpolnjen Obrazec_DR-02.pdf).
Brez pdf urejevalnika gre z uporabo "pdf to word online" rešitve, pdf žal nima interaktivnih polj, da bi lahko znotraj pdf readerja vpisal podatke.
Če je vse v redu se čez par dni račun pojavi v edavkih, (Podatki o zavezancu -> Računi).
--

Zgodovina sprememb…

šernk ::

hvala vem ampak zahtevajo javo za elektronsko podpisovanje..in raje dam tist eur za poslat po pošti :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

Na edavkih boš videl svoj račun, ko bo vse v redu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

konspirator ::

Kakšno javo ?
--

jinzo ::

edavki.durs.si vsaj za Firefox na Linuxu hoče:
- Firefox plugin
- Nek nameščen njihov .deb
- Javo

Hura! :D

konspirator ::

Za win+ chrome je dovolj vtičnik Comtrade DigSig plugin https://chrome.google.com/webstore/deta... ter komponenta za elektronsko podpisovanje https://edavki.durs.si/PersonalPortal/[... .

https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages...
Chrome
Komponenta za podpis se v tem brskalniku namesti v dveh korakih, v obliki razširitve oz. vtičnika (extension) preko Chrome spletne trgovine ter preko namestitvenega paketa za operacijski sistem Windows.

Chrome je do različice 44 uporabljal Java komponento za podpisovanje. Z različico 45 pa smo Java komponento zaradi ne-podpore v brskalniku zamenjali z novim Chrome vtičnikom. Navodila, ki sledijo, so pripravljena le za Chrome 45 ali novejši.
--

Zgodovina sprememb…

gtu ::

Shadowstorm je izjavil:

Dobiš kakšen odgovor/potrdilo iz FURS-a, da so prejeli DR-02 in da je vse vredu? Ali se da kje to preverit?

Jaz nisem dobil nobenega odgovora. Najbolje da preveriš sam na izpostavi.

NikolormousB ::

Gogo je izjavil:

Ni vse zlato okoli N26: http://www.monitor.si/clanek/meje-so-v-...
Epilog je v zadni številki Monitorja.


Kolikor razumem, je N26 edina normalna banka v celi zgodbi.
««
15 / 191
»»