» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
14 / 189
»»

pisco ::

Fantje (in morebitno tudi kakšna punca), kako se plačuje UPN nalog/položnico z N26?

Kam vpišem naslov prejemnika, kam sklic/referenco, in kam namen nakazila? A za to izberem opcijo "transfer"?

Saul Goodman ::

preberi še enkrat temo, po možnosti od začetka. vse to je bilo že nekajkrat predebatirano.

frke ::

pisco je izjavil:

Fantje (in morebitno tudi kakšna punca), kako se plačuje UPN nalog/položnico z N26?

Kam vpišem naslov prejemnika, kam sklic/referenco, in kam namen nakazila? A za to izberem opcijo "transfer"?


Če prejemnika še nimaš med "My Contacts" izbereš new transfer. Sklic in tekst vpišeš me "Payment reference". Jaz napišem npr. "SI12 12345678901234 elektrika 7-2017" Za plačilo na določen dan v prihodnosti vneseš datum v "Standing order"
Po prvem nakazilu se prejemnik uvrsti v "My contacts" Naslednje plačilo je tako, da izbereš kontakt in pri njemu klikneš "+" in imaš UPN napolnjen z njegovimi podatki.

pisco ::

frke najlepša hvala, si mi bil zelo v pomoč!

Mare2 ::

Saul Goodman je izjavil:

preberi še enkrat temo, po možnosti od začetka. vse to je bilo že nekajkrat predebatirano.


Saul, lepo da si se pofočkal v temi. Nimaš drugega dela? :)

Mi grejo na jetra taka sporočila.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Za admine: Se da na vrhu te teme dodati nek sticky post, kjer bi bilo razloženo, kako se plača UPN, kako se račun prijavi na FURS itd... Takšne in podobne informacije, za katere se sprašuje vsake toliko časa.

buttcrack ::

frke je izjavil:

pisco je izjavil:

Fantje (in morebitno tudi kakšna punca), kako se plačuje UPN nalog/položnico z N26?

Kam vpišem naslov prejemnika, kam sklic/referenco, in kam namen nakazila? A za to izberem opcijo "transfer"?


Če prejemnika še nimaš med "My Contacts" izbereš new transfer. Sklic in tekst vpišeš me "Payment reference". Jaz napišem npr. "SI12 12345678901234 elektrika 7-2017" Za plačilo na določen dan v prihodnosti vneseš datum v "Standing order"
Po prvem nakazilu se prejemnik uvrsti v "My contacts" Naslednje plačilo je tako, da izbereš kontakt in pri njemu klikneš "+" in imaš UPN napolnjen z njegovimi podatki.

meni pa tale opcjia shranjevanja kontaktov ne dela... shrani se mi samo, če insta kaj plačam, standing order pa nikoli :(

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:


meni pa tale opcjia shranjevanja kontaktov ne dela... shrani se mi samo, če insta kaj plačam, standing order pa nikoli :(


Saj frki-ju tudi ne dela.
Po prvem nakazilu se prejemnik uvrsti v "My contacts" samo, če plačaš takoj, torej brez zamika datuma.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

frke ::

Mare2 je izjavil:

buttcrack je izjavil:


meni pa tale opcjia shranjevanja kontaktov ne dela... shrani se mi samo, če insta kaj plačam, standing order pa nikoli :(


Saj frki-ju tudi ne dela.
Po prvem nakazilu se prejemnik uvrsti v "My contacts" samo, če plačaš takoj, torej brez zamika datuma.


Da, pri "Standing order" se nov prejemik ne doda med "My contacts". To je po moje bug v aplikaciji. Kontaktov ni mogoče popravljati, mogoče jih je le brisati pa še to le na mobilni aplikaciji. Z brskalnikom se to ne da. Spet en bug!!

Načeloma me moti, ker so možnosti v mobilni aplikaciji drugačne kot pri aplikaciji na računalniku. Npr. na računaliku ne moreš natisniti potrdila o nakazilu. Lahko bi izdelali eno tabelo kaj se kje lahko oz. ne more narediti.

konspirator ::

Si buge prijavil n26 ?
--

Mare2 ::

Saj to ni bug. To je pač želja, da bi bilo vdelano. Tudi ne moreš poskenirat UPN naloga z aplikacijo, pa to še ni bug.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

neooo ::

tile sepa nalogi zo po eu državah si tako različni da groza... zakaj ni en enak povsod kjer je euro ? in malo več ozaveščenosti, saj polovica ljudi neve ka je v eu enak sistem. tako med ljudmi kot med firmami.

dricosnake ::

ales85 je izjavil:

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Sporoči kako boš razrešil zadevo. Me zanima, če je navedeni vir o prepovedi "diskriminacije" pripomogel.


Na odziv Mercatorja še čakam. So me pa danes klicali iz Erste Card, ki je ponudnik Diners kartic pri nas, in z isto zadevo začeli nabijat. Sem jim razložil, pa se kar niso dali, da bi že njihova pravna služba jim povedala, če bi bilo temu tako. Tako da sem sedaj vključil N26 support, ki ponuja, da v takih primerih oni kontaktirajo ali tega, ki izvaja to "diskriminacijo" in mu razložijo zadevo, ali pa direktno odgovorno inštitucijo (Banko Slovenije). Bomo videli kako se bo zadeva odvila.

Me pa zanima ali je kdo kje opazil opcijo na N26, kjer bi videl katera naročila za direktno bremenitev so prispela?

jype ::

Žal ne - sem jim pa že pisal, da bi mi taka funkcionalnost zelo prav prišla (da bi vnaprej videl, kaj se bo izvedlo).

metalc ::

Jaz sem to glede čakajočih dir. bremenitev pred nekaj meseci vprašal na podporo, pa so mi rekli, da "delajo na tem".

tenchu ::

A kdo tukaj uporablja N26 kot edino banko? Varčevalnih računov, kreditov in podobnih stvari ne bom potrebpoval v bližnji prihodnosti, zato ne vidim razloga, da bi imel odprt račun na slovenski banki.

ALT ::

Eno opozorilo za uporabnike N26, kartice ne ponujajte avtomatom za plačilo hrvaške cestnine. Jo enostavno poje.

Operater na liniji je takoj vprašal, ali gre za prozorno kartico - "te rade padejo mimo", nato sledi cca 20min čakanja na reševanje kartice.

NikolormousB ::

Operater na liniji je takoj vprašal, ali gre za prozorno kartico - "te rade padejo mimo", nato sledi cca 20min čakanja na reševanje kartice.


Meni jo je letos poleti pojedlo. Čakal sem 3 minute, da je prišla teta s ključem in mi vrnila kartico.

Kar se tiče direktnih bremenitev in nakazil na N26.

SKB Leasing - ne znajo narediti trajnika na N26. Samo na račune s SI56 ...
Porsche Leasing - Enako kot zgoraj
AMZS - Vračilo cestnine na tuj račun ni mogoče. Prav tako je problem hardcoded SI56 v programu (denar so vrnili s poštno nakaznico).

Mavrik ::

GupeM je izjavil:

Za admine: Se da na vrhu te teme dodati nek sticky post, kjer bi bilo razloženo, kako se plača UPN, kako se račun prijavi na FURS itd... Takšne in podobne informacije, za katere se sprašuje vsake toliko časa.


Bi se dalo, ampak bi moral Chuapoiz-u spremeniti sporočilo. Če to dovoli, potem lahko dodam informacije tja.
The truth is rarely pure and never simple.

111111111111 ::

Lahko se spremeni, da bo bolj praktično.

OvCa77 ::

tenchu je izjavil:

A kdo tukaj uporablja N26 kot edino banko? Varčevalnih računov, kreditov in podobnih stvari ne bom potrebpoval v bližnji prihodnosti, zato ne vidim razloga, da bi imel odprt račun na slovenski banki.

Za varčevanje so nekateri ugotovili, da je Addiko depozitni račun zastonj in namenjen prav temu.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

NikolormousB je izjavil:


Kar se tiče direktnih bremenitev in nakazil na N26.

NinjaMig21, če nekatere firme, ustanove ne morejo odpret direktne obremenitve ali izvajat plačila na tuje banke oz N26 je to samo stvar okorelosti njihove programske opreme ali nevednosti njihove delovne sile.

Nekateri sploh še ne vedo, da smo v Evropi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

konspirator ::

NinjaMig21
Kar se tiče direktnih bremenitev in nakazil na N26.

SKB Leasing - ne znajo narediti trajnika na N26. Samo na račune s SI56 ...
Porsche Leasing - Enako kot zgoraj
AMZS - Vračilo cestnine na tuj račun ni mogoče. Prav tako je problem hardcoded SI56 v programu (denar so vrnili s poštno nakaznico).

Če lahko Furs vrača dohodnino na n26 račun jo lahko tudi drugi.Spomni jih na Eu uredbo iz 2012 https://slo-tech.com/forum/t696755/p564... .
--

Zgodovina sprememb…

dricosnake ::

konspirator je izjavil:

NinjaMig21
Kar se tiče direktnih bremenitev in nakazil na N26.

SKB Leasing - ne znajo narediti trajnika na N26. Samo na račune s SI56 ...
Porsche Leasing - Enako kot zgoraj
AMZS - Vračilo cestnine na tuj račun ni mogoče. Prav tako je problem hardcoded SI56 v programu (denar so vrnili s poštno nakaznico).

Če lahko Furs vrača dohodnino na n26 račun jo lahko tudi drugi.Spomni jih na Eu uredbo iz 2012 https://slo-tech.com/forum/t696755/p564... .


Res zanimivo, da imajo neke največje firme ali celo banke probleme s tem, medtem ko večina ne komplicira. Mislim, da je opcija samo v tem, da se enostavno ne damo, in po potrebi vključimo N26 ali celo BSI, da se to spravi skozi. Jaz se borim sedaj z dvema firmama na ta način.

Mare2 ::

dricosnake je izjavil:


Res zanimivo, da imajo neke največje firme ali celo banke probleme s tem, medtem ko večina ne komplicira. Mislim, da je opcija samo v tem, da se enostavno ne damo, in po potrebi vključimo N26 ali celo BSI, da se to spravi skozi. Jaz se borim sedaj z dvema firmama na ta način.


Ta borba mi daje sum, da si mislil na nekakšno "Združenje za N26". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

cesnja ::

Mare2 je izjavil:

Ta borba mi daje sum, da si mislil na nekakšno "Združenje za N26". :)

Prej združenje proti lokalnim lupilnikom in ekosistemu, ki samo njim omogoča delovanje.

NikolormousB ::

konspirator je izjavil:

NinjaMig21
Kar se tiče direktnih bremenitev in nakazil na N26.

SKB Leasing - ne znajo narediti trajnika na N26. Samo na račune s SI56 ...
Porsche Leasing - Enako kot zgoraj
AMZS - Vračilo cestnine na tuj račun ni mogoče. Prav tako je problem hardcoded SI56 v programu (denar so vrnili s poštno nakaznico).

Če lahko Furs vrača dohodnino na n26 račun jo lahko tudi drugi.Spomni jih na Eu uredbo iz 2012 https://slo-tech.com/forum/t696755/p564... .


Odgovor SKB leasinga, ko jim poveš, da smo v EU:

Pozdravljeni,

žal tehnično ni izvedljivo.

Se dela na temu, da bomo enkrat v prihodnosti imeli možnost plačevanja preko trajnika iz tujine.

Lep pozdrav,


:)

konspirator ::

EU regulator v Slo je Banka Slo, obvesti jih o tehničnih neizvedljivostih dinozavrov.

Sepa območje ni več nobena tujina.
--

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

111111111111 je izjavil:

Lahko se spremeni, da bo bolj praktično.


Ok, ali mi lahko kdo na ZS napiše (ali pa polinka kak post) z navodili, ki bi se tam pojavila? :) Lahko tudi več.
The truth is rarely pure and never simple.

dricosnake ::

Mare2 je izjavil:

dricosnake je izjavil:


Res zanimivo, da imajo neke največje firme ali celo banke probleme s tem, medtem ko večina ne komplicira. Mislim, da je opcija samo v tem, da se enostavno ne damo, in po potrebi vključimo N26 ali celo BSI, da se to spravi skozi. Jaz se borim sedaj z dvema firmama na ta način.


Ta borba mi daje sum, da si mislil na nekakšno "Združenje za N26". :)


Ne, ne združenje za N26, oni naj se sami borijo za svoje kliente, samo mi moramo vztrajati pri tem, kar nam po zakonu mora biti omogočeno. Če imajo nekateri tehnično zaostalo opremo, je to njihov problem. Tudi ko so prišle davčne blagajne so se moral prilagodit...

neooo ::

Se strinjam ne se dat.
Jaz sem imel ta problem že pred n26, ker imam primarno bano raiffeisen v avstriji in bog nedaj za kakšno direktno bremenitev, negre in pika. Triglav mi je bil dolžan nek denar, sem moral zaradi njih v slo odpreti račun za 1 mesec, da so mi nakazali. Groza.

Smešno pa je da en lokalni fitnes me brez problema direktno bremeni na avstrijsko banko.

Eh škoda besed. In potem se pogovarjaš z nekom tam kjer bi rad to uredil, a ta sploh neve kaj je sepa, da obstaja tud drugo kot si56 :S izguba živcev!

techfreak :) ::

Ce se pogovarjas s prodajalcem ne mores pricakovati da pozna SEPA ter kaj drugega kot SI56, ker to uporablja 99,5% Slovencev (stevilka seveda izmisljena, ampak realnost verjetno ni prav drugacna).

Ce pa oni tehnicno tega ne morejo zagotoviti, ker jim program ne pusti vnosa tujih racunov, je pa problem podjetja, ki ga bodo morali pri sebi resiti (sploh v primeru ce je zakonsko doloceno da morajo kaj taksnega omogocati).

Mare2 ::

Se spomnim, ko so bili v starih časih računovodski programi narejeni tako, da sam nisi mogel nič spremeniti, vpisati.

Kot izgleda, je dandanes isto. Pokličeš programerja, zaračuna 300 EUR in pride. :)

Sicer pa mislim da za podjetje je cena za direktno obremenitev ista cena, ne glede na to, ali je v SLO ali v EU.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Ja kaj pa bi ti...mal glavno knjigo sam posrafufal?

Mare2 ::

perci je izjavil:

Ja kaj pa bi ti...mal glavno knjigo sam posrafufal?


Ti itak nikol ne boš razumel. Programska možnost izbire med SI56, DE22 itd. :)

Tako kot so mi včeraj uspešno bremenili račun N26 z direktno obremenitvijo pri GEN-i, pri Vzajemni pa vsake 3 mesece, bi lahko bilo tudi drugje. Ali pa si ti morda proti? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

perci ::

Moj post se je nanasal na tvoje (ne)poznavanje starih racunovodskih programov.

tenchu ::

Ali kdo ve, če v Nemčiji ravno tako jamči država za pologe do 100.000€?

konspirator ::

Tudi.
--

carota ::

Teh 100.000 EUR je po evropski zakonodaji, vendar EU explores account freezes to prevent runs at failing banks (Reuters).

lopov ::

Hoj,

odprl bi N26 račun, potrebujem predvsem mastercard in mi sedaj ni jasno -- se plačuje 2,9 EUR/mesec ali ne?

Na ceniku piše da (Standard Mastercard, Optional: EUR2,90 / month (WAIVED for customers who sign up now)), a nato v tisku spodaj tole:
Why is there a fee for the standard Mastercard?
Note that there is NO fee for the standard Mastercard if you sign up now. It's our thank you to early customers in our newer markets. Once this promotional period ends, a modest monthly fee for the optional Mastercard will apply to new customers in these markets to help cover card costs. We'll also continue to offer a free N26 Bank account option. It gets you all the mobile convenience we're known for, and provides you the ability to add additional services like savings, investment, and credit as we introduce them in each market.


Vsekakor nisem early customer, tko da sem malo zbegan.

Thx,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Mare2 ::

Še vedno je zastonj.

Če še nisi odprl N26 račun, lahko preko mojega referrala zaslužiš 10 EUR. Samo pošlji mi svoj email naslov na privat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Trupl0 ::

je potrebna kakšna dodatna transakcija ali pa kaj podobnega za uporabo brezplačne mastercard?
Sedaj jo imam na SKB in mi je smotano plačevati 24 eur na leto, da jo imam.
Odprl bi recimo račun pri njih ampak uporabljal pa samo njihovo mastercard...
If you are going through Hell, keep going !

Mare2 ::

Za mastercard ni treba. Edino če bi hotel z odpiranjem računa zaslužit 10 EUR (glej spoočilo zgoraj) gor nakažeš nekaj EURov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

a kdo ve kako je če zamenjaš mobitel? ga praktično 1x mesečno flasham zaradi posodobitev?

lastpass autenticator mi je ob flashanju prenehal delovat in sem mel cele probleme za priti nazaj notri. upam da je tu dovolj da ga samo ponovno povežeš z novo sms kodo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

Trupl0 je izjavil:

je potrebna kakšna dodatna transakcija ali pa kaj podobnega za uporabo brezplačne mastercard?


Pač denar si moraš nakazati na N26 račun, to pa je to.

šernk je izjavil:

a kdo ve kako je če zamenjaš mobitel? ga praktično 1x mesečno flasham zaradi posodobitev?


Ponovno ga moraš spariti (odstraniš starega v Settings v web vmesniku in dodaš novega).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Trupl0 ::

aha vidim, je debitna mastercard.
Sem mislil, da je kreditna kot imam sedaj.

Ok tnx :)
If you are going through Hell, keep going !

Mare2 ::

Sem nekaj naročil/plačal z N26 Mastercard kartico na 1nadan.si in sem plačilo moral potrditi z mobilno aplikacijo n26. Se mi zdi kar v redu ta način. Pri delavski hranilnici je za taka plačila potrebno doplačilo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dev ::

šernk je izjavil:

a kdo ve kako je če zamenjaš mobitel? ga praktično 1x mesečno flasham zaradi posodobitev?


Sem že menjal 2 roma in 2 telefona v tem času ko imam N26. Pri flashanju posodobitev sploh ni bilo problema, pri menjavi roma (in telefona) pa sem moral it skozi postopek pairanja še 1x.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

OvCa77 ::

Mare2 je izjavil:

Sem nekaj naročil/plačal z N26 Mastercard kartico na 1nadan.si in sem plačilo moral potrditi z mobilno aplikacijo n26. Se mi zdi kar v redu ta način. Pri delavski hranilnici je za taka plačila potrebno doplačilo. :)

Tega ne razumem, kaj si s tem mislil. Varnostna SMS sporočila? Tudi brez njih lahko dobiš MC SecureCode za avtentikacijo, vendar moraš izrecno zahtevat samo to, drugače ti prodajo še 10 stvari zraven.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

konspirator ::

šernk
Narediš unpair preden flashaš na novo.
lineageos ?
--

Zgodovina sprememb…

««
14 / 189
»»