» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
7 / 191
»»

NikolormousB ::

Na N26 je od danes naprej spet možno dobiti N26 Black in N26 Business tudi v Sloveniji.

jype ::

Imajo pa težave s kapacitetami.

NikolormousB ::

V kakšnem smislu?

jype ::

Potencialni uporabniki tožijo, da ne morejo izkazati istovetnosti. Podobno kot pri začetku osebnih N26 računov.

Mare2 ::

NikolormousB je izjavil:

Na N26 je od danes naprej spet možno dobiti N26 Black in N26 Business tudi v Sloveniji.


V čem je fora n26 black?

A je busines tudi zastonj?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NikolormousB ::

Black očitno ponuja dodatno zavarovanje, pa črno kartico in par ugodnosti. Business je, kot kaže, zastonj.

Gandalfar ::

A se da z N26 kartico prepričat online service, da si iz Anglije?

modelno1 ::

Uporabi Revolut.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Cr00k ::

NikolormousB je izjavil:

Black očitno ponuja dodatno zavarovanje, pa črno kartico in par ugodnosti. Business je, kot kaže, zastonj.


jaz zdele gledam na njihovi spletni strani, pa ni opcije Black, za Slovenijo... sem kaj spregledal?

Na spletni strani: https://n26.com/eu/black/ piše tole: Available in Austria, France, Germany, Ireland, Italy and Spain

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

NikolormousB ::

Mavrik ::

Gandalfar je izjavil:

A se da z N26 kartico prepričat online service, da si iz Anglije?


N26 ima nemški SEPA račun zadi. Nisem pa probal prepričevati stvari da sem Nemec.
The truth is rarely pure and never simple.

ales85 ::

Je pa en "problem", če želiš ločen N26 Business račun od osebnega. To zaenkrat ni mogoče pa še v trenutni fazi ga ponujajo le novim N26 strankam.

Apple ::

Se pravi, da maš zaenkrat lahko samo 1 račun pri N26?
LP, Apple

ales85 ::

Apple je izjavil:

Se pravi, da maš zaenkrat lahko samo 1 račun pri N26?

Tako je. Na supportu so povedali, da morajo spremeniti sistem, da bo lahko ena oseba imela več računov. V kratkoročnem planu tega menda ni. Bo pa kasneje možnost "nadgradnje" osebnega računa v Business.

matobeli ::

A se je komu zgodilo podobno: Pri registraciji je referent rekel da je mikrofon preveč naglas, da naj uštimamo in pokličemo ponovno (ni se meni to zgodilo)?!? Preko smartphona, enakega modela kot je moj, kjer pa je delalo BP.

Ghost7 ::

matobeli je izjavil:

A se je komu zgodilo podobno: Pri registraciji je referent rekel da je mikrofon preveč naglas, da naj uštimamo in pokličemo ponovno (ni se meni to zgodilo)?!? Preko smartphona, enakega modela kot je moj, kjer pa je delalo BP.

Smrdi bo "bullshitu"? Jaz bi mu rekel, naj da slušalke bolj potiho.

hotlips ::

Glede mikrofona sem imel jaz tudi prvič enak problem. Ena zdolgočasena bejba je rekla da se ful sliši v signalu ioz da ji odmeva in ko sem ji rekel da jo imam na spikerju je rekla naj uporabim slušalke ter jih kontaktiram še enkrat. Potem ko sem jih po parih dneh kontaktiral še enkrat s priklopljenimi slušalkami ni bilo problemov (bil pa je tudi drug operater).

A je kdo že registriral business kartico na firmo?

kixs ::

Zelim placat en racun in mi non-stop javlja: Access denied. Dva racuna sem placal brez problema, tega pa nikakor noce sprejet?!

Mare2 ::

Ne uporabljaj šumnikov. )
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

Probal vse zivo.... ocitno je previsok znesek.

Apple ::

Mogoce imas nastavljen dnevni limit... Ugibam... Vseeno bi bil lahko lepsi erro msg :)
LP, Apple

kixs ::

Sem sel placat preko telefona, tu je slo BP.

kixs ::

Poloznice pod 50€ sem uspesno placal preko racunalnika. Nad 200€ pa ni slo. Probal vse zivo, celo zablokirali so mi transfer PIN.

Preko telefona sem uspel placat obe poloznici nad 200€. Uporabil sem celo šumnike in dokaj dolgi naslov - sprejel je vse.

Tole je moje prvo placevanje poloznic preko N26. Bom videl kako bo slo.

Cr00k ::

NikolormousB je izjavil:



Ja? Malo višje pa note: Available only in Ireland...

Mare2 ::

Cr00k je izjavil:

NikolormousB je izjavil:



Ja? Malo višje pa note: Available only in Ireland...


To oni sproti dopisujejo, spreminjajo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

otago ::

Vprasanje, je kdo unicil rfid/nfc cip na n26 in ohranil preostalo funkcionalnost(dvig na bankomatih, pin). Kje naj clovek prevrta/prereze?
 n26 card

n26 card

BlaY0 ::

Hmm, moja N26 kartica je prozorna, se točno vidi kje in kaj je "notri".

111111111111 ::

otago je izjavil:

Vprasanje, je kdo unicil rfid/nfc cip na n26 in ohranil preostalo funkcionalnost(dvig na bankomatih, pin). Kje naj clovek prevrta/prereze?
 n26 card

n26 card


Zakaj pa ne izklopiš v aplikaciji?

Miha 333 ::

Je kdo poskusil plačati račun za mobilne storitve Telemach z računa N26? V njihovem ceniku piše, da v primeru ročnega knjiženja plačila (to verjetno pomeni brez strukturirane reference) zaračunajo strošek 1,90 €.

 Telemach cenik

Telemach cenik

Mare2 ::

V opombe napišeš referenco. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Miha 333 ::

Ja, samo verjetno ne bo v pravem polju ali obliki za avtomatsko obdelavo?

Ter, kako jo napisati? SI 12 123456789123 ali SI12 123456789123 ali SI12123456789123 ali samo 123456789123? Ker to so tri polja: SI, 12, 123456789123.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

modelno1 ::

Jaz skopiram sklic iz pdfja, tam je v obliki SI12 123456789123. Niso še ničesar dodatno zaračunal ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

OvCa77 ::

Miha 333 je izjavil:

Je kdo poskusil plačati račun za mobilne storitve Telemach z računa N26? V njihovem ceniku piše, da v primeru ročnega knjiženja plačila (to verjetno pomeni brez strukturirane reference) zaračunajo strošek 1,90 €.

 Telemach cenik

Telemach cenik


Tisto je pri plačilu v prodajalni...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BuDi79 ::

Miha 333 je izjavil:

Je kdo poskusil plačati račun za mobilne storitve Telemach z računa N26?
Vsak mesec, samo parkrat sem plačal z Revolutom. Nikoli težav ali doplačil.

dev ::

Vedno več položnic plačujem z N26 (tudi Telemach) in zaenkrat ni bilo nobenih težav. Referenco navedem kakor jo dobim v elektronskem računu (SI12123456789123).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

scipascapa ::

Kok so kaj zoprni preko telefona za potrditev?

matobeli ::

Angleško moraš znat in poslušat kaj ti govori. Pa dober signal je pogoj.

B-Stard ::

Pol to ni za tedya

Mare2 ::

B-Stard je izjavil:

Pol to ni za tedya


Operater zna tudi "Pantomimo". Na videu pokaže, kaj naredi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

a kdo kaj več ve o tej novi savings metodi?

AnotherMe ::

Vem, da je bilo nekje v tej temi, pa ne najdem nikakor (zgodnje jutro??) Nek obrazec je potrebno poslat na naši furs?

EDIT: najdu na prvi strani - kdo bi si mislil, da bo tam :)

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

buttcrack je izjavil:

a kdo kaj več ve o tej novi savings metodi?

že najdu mal več infotov... zaenkrat samo za švabote https://n26.com/savings/

otago ::

@Chapuiz
kje se izklopi brezsticni nacin(nfc) placevanja v app/spletni strani?

metalc ::

buttcrack je izjavil:

a kdo kaj več ve o tej novi savings metodi?


To furajo v sodelovanju z berlinskim startupom Raisin, ki posreduje pri skplepanju depozitov pri različnih EU bankah, ki ponujajo malček višje obresti. Seveda so depoziti sklenjeni na tvoje ime in je kar nekaj varnostnih mehanizmov, če slučajno bankrotira banka ali sam Raisin.

Če si državljan EU članice, lahko pristopiš kar neposredno pri Raisinu in ti sploh ni treba biti komitent N26.

Je pa žal tako, da Raisin "ostalim Evropejcem" ponuja bistveno manj možnosti kot Nemcem (pod blagovno znamko WeltSparen). Poleg že tako ne ravno visokih obresti je treba upoštevati, da se le te najprej obdavčijo že v izvorni državi, tu je pa zelo odvisno od same države in njenega bilateralnega sporazuma s Slovenijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja.

polpo ::

otago je izjavil:

@Chapuiz
kje se izklopi brezsticni nacin(nfc) placevanja v app/spletni strani?


Samo NFC kot zgleda ne gre (kot ima recimo Revolut), imaš pa opcijo v My Card->Card settings->Cash withdrawals, ki vpliva na dvig na bankomatih in na plačevanje z NFC.

EDIT: Kako je pa s tem vključevanjem/izključevanjem opcij (za dvig na bankomatu, plačevanja v "tujini", enako me za Revolut zanima) je kdo že poizkusil? Koliko je potrebno čakati, da se opcija vključi (je to instantno, je potrebno čakat nekaj minut/ur)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Mavrik ::

otago je izjavil:

@Chapuiz
kje se izklopi brezsticni nacin(nfc) placevanja v app/spletni strani?


A si prepričan da malo preveč ne paničariš okoli tega? Vse tranzakcije preko 20EUR itak takoj rabijo pin in doseg NFCja je praktično komaj kaj daljši od tvoje denarnice.
The truth is rarely pure and never simple.

Miha 333 ::

Ali še koga skrbi glede varnosti, namreč kartica sicer ima vključen SecureCode, vendar ko se pojavi stran za vnos SecureCode gesla, se samodejno potrdi in se postopek nadaljuje brez vnosa gesla.

V tem primeru je dovolj, da ti kartico nekje poskimajo (se dogaja bolj kot si mislite, ne samo na bankomatih, ampak tudi na kakšnih bolj zakotnih plačilnih mestih predvsem v vzhodni Evropi, seveda s sodelovanjem zaposlenih) in podatke zlorabijo online.

otago ::

@mavrik
vzrok je pogostejüa uporaba v vzhodni evropi v prihodnjih mesecih. Se dobro, da je MC debetna kartica. Ce bi ze kaj slo narobe, da ne gredo v minus.

buttcrack ::

metalc je izjavil:

buttcrack je izjavil:

a kdo kaj več ve o tej novi savings metodi?


To furajo v sodelovanju z berlinskim startupom Raisin, ki posreduje pri skplepanju depozitov pri različnih EU bankah, ki ponujajo malček višje obresti. Seveda so depoziti sklenjeni na tvoje ime in je kar nekaj varnostnih mehanizmov, če slučajno bankrotira banka ali sam Raisin.

Če si državljan EU članice, lahko pristopiš kar neposredno pri Raisinu in ti sploh ni treba biti komitent N26.

Je pa žal tako, da Raisin "ostalim Evropejcem" ponuja bistveno manj možnosti kot Nemcem (pod blagovno znamko WeltSparen). Poleg že tako ne ravno visokih obresti je treba upoštevati, da se le te najprej obdavčijo že v izvorni državi, tu je pa zelo odvisno od same države in njenega bilateralnega sporazuma s Slovenijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja.

hvala za info, me je pa takoj odvrnilo, ko sem videl, da je minimum vezava eno leto...

RoccoC ::

Miha 333 je izjavil:

Ali še koga skrbi glede varnosti, namreč kartica sicer ima vključen SecureCode, vendar ko se pojavi stran za vnos SecureCode gesla, se samodejno potrdi in se postopek nadaljuje brez vnosa gesla.

V tem primeru je dovolj, da ti kartico nekje poskimajo (se dogaja bolj kot si mislite, ne samo na bankomatih, ampak tudi na kakšnih bolj zakotnih plačilnih mestih predvsem v vzhodni Evropi, seveda s sodelovanjem zaposlenih) in podatke zlorabijo online.


Sam imam zaprto online plačevanje (nastavitev). Ko želim kaj plačati online to odprem, plačam in spet zaprem. Po moje je to enako varno kot securecode...
««
7 / 191
»»