» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
8 / 189
»»

BuDi79 ::

otago je izjavil:

@Chapuiz
kje se izklopi brezsticni nacin(nfc) placevanja v app/spletni strani?
Miti in legende indijanskih ljudstev. Pa pazi da ne pobereš štoparja ali izpustiš pijače izpred oči.

Potem ti bo pa nekdo posnel kartico v lokalni trafiki ko boš šel kupit čigumije in takoj pretankal v avtomobilske dele pri lokalnem dilerju ali kaj tretjega... vrtanju, blokaciji online nakupov in nevemšečemu navkljub.

Sem delal na banki "dober dan, ste kupivali mogoče z Mastercardom v trgovini z rezervnimi deli v Jakarti?" "Fizični trgovini" "Ne veste kje je Jakarta?" ... "em... niste šli iz Slovenije že od 1997... okeeej... poglejte vaš kartico smo preklicali... dobite novo v roku...."

polpo ::

RoccoC je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Ali še koga skrbi glede varnosti, namreč kartica sicer ima vključen SecureCode, vendar ko se pojavi stran za vnos SecureCode gesla, se samodejno potrdi in se postopek nadaljuje brez vnosa gesla.

V tem primeru je dovolj, da ti kartico nekje poskimajo (se dogaja bolj kot si mislite, ne samo na bankomatih, ampak tudi na kakšnih bolj zakotnih plačilnih mestih predvsem v vzhodni Evropi, seveda s sodelovanjem zaposlenih) in podatke zlorabijo online.


Sam imam zaprto online plačevanje (nastavitev). Ko želim kaj plačati online to odprem, plačam in spet zaprem. Po moje je to enako varno kot securecode...


Je to vključevanje opcij instantno, je potrebno počakat nekaj minut?

Kebo ::

Mogoče bi lahko imeli še plačevanje preko neta samo pri določenih trgovinah/storitvah, naprimer samo paypal.

Grega255 ::

A kdo pozna način da prideš do potrdila o nedavni transakciji?

modelno1 ::

V aplikaciji klikneš na tranakcijo, čisto spodaj imaš Download confirmation. Dela samo, če nimaš šumnikov v svojih podatkih. Jaz sem moral popraviti naslov, drugače mi ni delalo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

buttcrack ::

Kebo je izjavil:

Mogoče bi lahko imeli še plačevanje preko neta samo pri določenih trgovinah/storitvah, naprimer samo paypal.

Imaš mail na katerega lahko pošlješ predloge za izvoljšave al pa kar na live chatu pojamraj

XS!D3 ::

polpo je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Ali še koga skrbi glede varnosti, namreč kartica sicer ima vključen SecureCode, vendar ko se pojavi stran za vnos SecureCode gesla, se samodejno potrdi in se postopek nadaljuje brez vnosa gesla.

V tem primeru je dovolj, da ti kartico nekje poskimajo (se dogaja bolj kot si mislite, ne samo na bankomatih, ampak tudi na kakšnih bolj zakotnih plačilnih mestih predvsem v vzhodni Evropi, seveda s sodelovanjem zaposlenih) in podatke zlorabijo online.


Sam imam zaprto online plačevanje (nastavitev). Ko želim kaj plačati online to odprem, plačam in spet zaprem. Po moje je to enako varno kot securecode...


Je to vključevanje opcij instantno, je potrebno počakat nekaj minut?


Je instantno, jaz vklopim trenutek preden kliknem gumb za plačilo na spletu in nato izklopim nazaj. Amazon je pri tem bolj neugoden, ker neveš točno, kdaj bodo trgali.

Sicer pa ti tudi securecode ne pomaga v primeru, če ti poskimajo kartico. Še vedno jo lahko zlorabijo online samo ne na mestih, kjer podpirajo securecode. V tem primeru je še vedno boljše, da imaš izklopljena online plačila, kadar ne rabiš. Lahko pa poskimano kartico zlorabijo na posu/bakomatu. Pomaga, če imaš izklopljena tudi plačila v tujini in dvigovanje na bankomatu, vendar 100% varen ne boš nikoli.

dev ::

modelno1 je izjavil:

V aplikaciji klikneš na tranakcijo, čisto spodaj imaš Download confirmation. Dela samo, če nimaš šumnikov v svojih podatkih. Jaz sem moral popraviti naslov, drugače mi ni delalo.


Hvala za info! Lepa reč, torej si morem spremenit moj naslov oz. kontaktne podatke, da lahko dobim potrdilo o transakciji? Ojoj, ta banka je res BETA banka :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

BuDi79 ::

dev je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Dela samo, če nimaš šumnikov v svojih podatkih.


Hvala za info! Lepa reč, torej si morem spremenit moj naslov oz. kontaktne podatke
Eni bi si morali ime :)

modelno1 ::

No, jaz se s šumniki v imenu sploh registrirati nisem mogel :/
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

polpo ::

Pa zakaj bi sploh se sploh "matral" s pisanjem šumnikov na tujih spletnih straneh, če še (vedno) imajo nekatere strani probleme? Sam imam vse brez njih, N26, Paypal, Aliexpress, itd...

Mare2 ::

polpo je izjavil:

Pa zakaj bi sploh se sploh "matral" s pisanjem šumnikov na tujih spletnih straneh, če še (vedno) imajo nekatere strani probleme? Sam imam vse brez njih, N26, Paypal, Aliexpress, itd...


Tvoja trditev je nekako sprejemljiva. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hotlips ::

Če želi kdo pristopit oz registrerat N26 račun in ob tem dobit še 10 EUR naj mi na ZS pošlje svoj mail da ga povabim.
Ob opravljeni, potrjeni registracijo bo novi član (jaz tudi) nagrajen z 10 EUR s strani N26.

We'd love to have more customers just like you! Invite your friends to join N26 and help them discover just how much better banking can be. The best part: we'll also reward you for every friend who starts using N26.
Just use your personal invite link (which you can access while logged into your N26 app or your Web App) to let your friends know about N26. When a referred friend loads money into their account for the first time, we'll send you EUR10 as a thank you. You can find more information here.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

dev ::

Tu piše, da samo ti dobiš 10€? :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

hotlips ::

Hm, sem šele zdej dobr prebral in nisem siguren, kje sem dobil info, da tudi tisti, ki se prijavi dobi 10€. Sem 100% da je sicer enkrat že bilo nekaj podobnega v tej temi. No nisem mislil zavajat, če se kdo prijavi preko mojga povabila prenakažem 5€ za vsako zaključeno registracijo.

Mare2 ::

hotlips zavaja. Pri njem dobiš vsak dan 5 EUR manj. Me zanima, koiko bo ponudil ju3. :)

Sem imetnik računa pri N26. Jaz dam več, torej 7 EUR od 10-ih, ko jih dobim vsakemu, ki se prijavi preko mene. Rabim samo email na zasebno sporočilo. Nakažem najkasneje v dveh dneh od trenuka, ko jaz dobim nakazano. :)
-----------------------

We'd love to have more customers just like you! Invite your friends to join N26 and help them discover just how much better banking can be. The best part: we'll also reward you for every friend who starts using N26.
Just use your personal invite link (which you can access while logged into your N26 app or your Web App) to let your friends know about N26. When a referred friend loads money into their account for the first time, we'll send you EUR10 as a thank you. You can find more information here.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NikolormousB ::

A lahko mogoče kdo potrdi iz lastnih izkušenj, če v USA normalno dela dvig na bankomatu in kakšen je dnevni limit?

GupeM ::

Glede na to, da je Mastercard, bi rekel da v USA normalno dela. Nisem pa povsem prepričan.

Dnevni limit si sam nastaviš v aplikaciji na telefonu. Vse od 0€ pa do 2.500€. Za plačila pa od 0€ do 5.000€. Monthly limit obeh je 20.000€.

BuDi79 ::

NikolormousB je izjavil:

A lahko mogoče kdo potrdi iz lastnih izkušenj, če v USA normalno dela dvig na bankomatu in kakšen je dnevni limit?

https://marijanbloggt.at/2016/04/erfahr...

NikolormousB ::

Hvala, točno to, kar me je zanimalo.

estons ::

Če se kdo želi prijaviti na N26, naj mi pošlje ZS za referral link, pa mu odstopim polovico od 15eur, ki jih N26 obljublja za pridobitev novih uporabnikov ;)

matobeli ::

A je na vidiku kakšno zaračunavanje storitev?

So pa res kar radodarni z temile povabili, skrajni čas da malo razpošljem povabil naokoli.

Mare2 ::

Zlate je izjavil:

Sem klical na FURS in so mi rekli, da dohodnino normalno nakažejo na katerikoli račun, tudi konkretno na N26. Rekli so, da če je to edini račun, ki ga stranka ima, potem pač nakažejo tja, če pa ima stranka več računov pa nakažejo denar na zadnji odprt račun.


Jaz sem na zahtevo dobil vračilo dohodnine na N26 račun. :) Torej vse deluje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

valdo ::

Zdravo!

Pri plačilu položnice(UPN) na N26, je zadosti IBAN prejemnika?
ali še je potrebno, kje vpisati BIC banke prejemnika?

Hvala!
Lp

metalc ::

Ne potrebuješ BIC. N26 ga bo iz podanega IBAN določil kar sam in ti ga prikazal v izpisku.

valdo ::

@metalc
Hvala lepa za odgovor - pojasnilo
Lp

valdo ::

Še moje izkušnje z N26:
- ko sem dobil kartico prvi dan ni šlo plačevat položnic nekaj je PIN "nagajal" sem ga restavriral eno 3x ampak vedno isto
- sedaj UPN-ji in net plačevanje OK
- ne gre pa recimo v Hoferju z NFC-jem plačat(pa imam vse odklenjeno -znesek pod 10€), preko PIN-a pa je potem šlo ta isti račun plačat? nekje na spletu sem prebralže podoben problem
Lp

techfreak :) ::

Nisem se imel tezav z NFCjem (tudi v Hoferju), je pa potrebno pred prvo uporabo NFCja uporabiti cip+PIN.

mlamat ::

To ni res. PIN je potrebno vnesti samo pri prvi uporabi NFC-ja.

deleted ::

Tudi jaz potrjujem, da nfc dela, kot mora. Vsak dan placujem v menzi, lidlu, hoferju, nikoli tezav!

Mare2 ::

mlamat je izjavil:

To ni res. PIN je potrebno vnesti samo pri prvi uporabi NFC-ja.


Meni tudi dela NFC brezhibno. Seveda, prvo plačilo je s PINom. :)

Vzporedno imam še DINERS kartico (itak nima NFC-ja). Kar v precej trgovinah ne moreš plačevati z njo, ker nimajo pogodbe. Verjetno jo bom vrnil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Relanium ::

Mare2 je izjavil:

Zlate je izjavil:

Sem klical na FURS in so mi rekli, da dohodnino normalno nakažejo na katerikoli račun, tudi konkretno na N26. Rekli so, da če je to edini račun, ki ga stranka ima, potem pač nakažejo tja, če pa ima stranka več računov pa nakažejo denar na zadnji odprt račun.


Jaz sem na zahtevo dobil vračilo dohodnine na N26 račun. :) Torej vse deluje. :)

Torej, je že možno nakazovat plačo na N26?

BuDi79 ::

Relanium je izjavil:

Torej, je že možno nakazovat plačo na N26?
A kdaj od kar smo v evro območju ni bilo?

Relanium ::

Mislim prejemat :)

barakus ::

Cim prej! Le tako bo (morda) nase banke srecala pamet...

jype ::

Relanium je izjavil:

Torej, je že možno nakazovat plačo na N26?
Seveda, odkar lahko odpreš račun tam, to že deluje.

Mare2 ::

Kdor želi pri nemški banki Number 26 GmbH odpreti transakcijski račun, naj mi pošlje svoj email na ZS za referral link. Odstopim mu (dve tretjini - 10 EUR) od 15 EUR, ki jih N26 obljublja za pridobitev novih članov. Pozor, akcija je časovno omejena.
Mastercard je še vedno brezplačna, zastonj vodenje računa, zastonj so tudi vsa plačila ter prvih 5 (pet) dvigov na bankomatih. Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

perci ::

A se lahko malo umiriš s temi referrali?

Relanium ::

jype je izjavil:

Relanium je izjavil:

Torej, je že možno nakazovat plačo na N26?
Seveda, odkar lahko odpreš račun tam, to že deluje.

Pa že kdo to v praksi koristi?

JebatGa ::

Preko appa na telefonu sem ostal pri koraku Verify you identity. Ko dam continue, mi napiše No conncection to the server could be established. Kaj delam narobe? Sem povezan preko wifi-ja.

jype ::

Relanium je izjavil:

Pa že kdo to v praksi koristi?
Kakšno zvezo ima pa to s čemerkoli? Plača je običajno SEPA nakazilo. Če deluje, deluje tudi za plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

JebatGa ::

JebatGa je izjavil:

Preko appa na telefonu sem ostal pri koraku Verify you identity. Ko dam continue, mi napiše No conncection to the server could be established. Kaj delam narobe? Sem povezan preko wifi-ja.

Ok sem šel kar preko prenosnika delat. Je takoj povezalo. Sem pa dobil eno Francozinjo, ki je imela tako močan naglas da sem jo komaj kaj razumel.

matevz1337 ::

Relanium je izjavil:

Pa že kdo to v praksi koristi?

Prvi mesec so imeli v računovodstu težave s tem in je blo treba ročno, od takrat naprej pa gre brez problema.

modelno1 ::

@JebatGa
Meni tudi ni šlo čez, dokler nisem zamenjal šumnikov v podatkih.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dev ::

S šumniki imajo nasplošno težave. Več storitev ne dela, če imate v podatkih šumnike, zato se jim (vsaj do nadaljnjega) izogibajte.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Mr_Globus ::

Relanium je izjavil:

jype je izjavil:

Relanium je izjavil:

Torej, je že možno nakazovat plačo na N26?
Seveda, odkar lahko odpreš račun tam, to že deluje.

Pa že kdo to v praksi koristi?



Jup, od januarja brez problema ;)

Saul Goodman ::

uporabljam en mesec, brez težav plačevanje povsod. zaenkrat res brez vsakega problema. kinda cool za ta dnar.

PINki ::

Placevanje poloznic je brez provizije?

111111111111 ::

da. Ampak ne smeš uporabljati šumnikov.

Mare2 ::

PINki je izjavil:

Placevanje poloznic je brez provizije?

Spletno plačevanje je brezplačno. Tudi direktne obremenitve (jaz imam trenutno le vzajemna in poceni elektrika). Se mi ne da še drugih aktivirat, ker je plačilo zelo enostavno pri stalnih naslovnikih: klikneš nanj (je že v bazi) vneseš znesek in sklic (copy paste iz položnice na emailu). Potrdiš v mobilni aplikaciji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
8 / 189
»»