» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
140 / 190
»»

predi ::

uvodV?? je izjavil:

Si pa predstavljam da je 95+% support requestov resljivih z enim google searchom in take stvari v prvi fronti resujejo z avtomatizacijo.
Ker si sami delajo probleme. Je kdo v zadnjem času poskušal najti PDF s podatki o imetniku računa, ki ga recimo potrebuješ, ko račun prijaviš FURSu? No, jaz sem moral kontaktirat support za to, da sem ga našel, pa še oni mi niso znali sprva povedat. Kaj je tega treba..

buttcrack ::

ta pdf res skrivajo iz verzije v verizjo :D

Dober dan ::

Tisti, ko ste v kratem dobili nove kartice, ali pa ste odprli račun pri N26, ste dobili kartice s Slovenskim BIN?

šernk ::

cca 3 mesece nazaj sem dobil slovenski BIN.

na stari je nehal NFC delat potem mi jo je pa še bankomat od NLB spregledal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dober dan ::

Jaz sem prej pisal na support, pa mi je rekla tetka, da dobim kartico z Nemškim Bin, če odprem račun pri njih.

kixs ::

BIN? Verjetno mislite IBAN.

Kripto mesi ::

Če "5" ljudi napiše BIN potem verjetno, da mislijo BIN. http://letmegooglethat.com/?q=BIN+number Drugače pa kolikor vem, že dolgo časa dobiš slovenski BIN.

Zgodovina sprememb…

6151 ::

že 2017 sem dobil slovenski BIN
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Dober dan ::

Seveda BIN kartice. Rad bi imel Slovenskega, zaradi dvigov na bankomatih, ker tako ne fašeš tistih 4€ provizije na dvig od lastnic bankomatov.

Vuli ::

tle pogledaš kam spada tvoja kartica, prepišeš prvi 8 cifer s kartice in je.
https://binlist.net/

jaz imam tudi slo, pač če si is afganistana ti bodo dali afganski bin
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

šernk ::

Dober dan je izjavil:

Seveda BIN kartice. Rad bi imel Slovenskega, zaradi dvigov na bankomatih, ker tako ne fašeš tistih 4€ provizije na dvig od lastnic bankomatov.

jst bi pa rad nemškega zarad google paya :))
na bankomatu sem res 2x letno, pa še takrat mi požre kartico hudič >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dober dan ::

šernk je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Seveda BIN kartice. Rad bi imel Slovenskega, zaradi dvigov na bankomatih, ker tako ne fašeš tistih 4€ provizije na dvig od lastnic bankomatov.

jst bi pa rad nemškega zarad google paya :))
na bankomatu sem res 2x letno, pa še takrat mi požre kartico hudič >:D


Jaz nimam problema z Googlom, ker uporabljam konkurenco :D to s kartico pa sem veliko prebral na googlu, nisi edini:)) dviguj s Curve kartico :))

kixs ::

Kripto mesi je izjavil:

Če "5" ljudi napiše BIN potem verjetno, da mislijo BIN. http://letmegooglethat.com/?q=BIN+number Drugače pa kolikor vem, že dolgo časa dobiš slovenski BIN.


Glede na to, da je BIN sestavni del IBAN stevilke, je vseeno pravilo IBAN stevilka.

broken/link ::

tudi sam imam slovenskega. pa imam kartico od 2018.

Kripto mesi ::

kixs je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

Če "5" ljudi napiše BIN potem verjetno, da mislijo BIN. http://letmegooglethat.com/?q=BIN+number Drugače pa kolikor vem, že dolgo časa dobiš slovenski BIN.


Glede na to, da je BIN sestavni del IBAN stevilke, je vseeno pravilo IBAN stevilka.

Glede na to, da nimaš pojma o čem govoriš, je boljše, da si tiho. BIN je sestavni del številke kartice ne pa IBAN (TRR) računa.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Kripto mesi je izjavil:

kixs je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

Če "5" ljudi napiše BIN potem verjetno, da mislijo BIN. http://letmegooglethat.com/?q=BIN+number Drugače pa kolikor vem, že dolgo časa dobiš slovenski BIN.


Glede na to, da je BIN sestavni del IBAN stevilke, je vseeno pravilo IBAN stevilka.

Glede na to, da nimaš pojma o čem govoriš, je boljše, da si tiho. BIN je sestavni del številke kartice ne pa IBAN (TRR) računa.


Exactly. Slovenski IBAN SI56 nima nobene veze z BINom kartice.

Navsezadnje pa slovenskega IBANa tuje pravne osebe niti ne morejo dodeliti saj tega trenutna zakonodaja ne dopušča.

vinkop ::

šernk je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Seveda BIN kartice. Rad bi imel Slovenskega, zaradi dvigov na bankomatih, ker tako ne fašeš tistih 4€ provizije na dvig od lastnic bankomatov.

jst bi pa rad nemškega zarad google paya :))
na bankomatu sem res 2x letno, pa še takrat mi požre kartico hudič >:D

sej 3 dvige na bankomatih v SLO ali kjerkoli v EU so brez provizij....

jabe ::

3 dvigi so brez provizij na zastonjskem paketu, tudi če ni slovensko BIN. Jaz imam namreč nemškega, šla preko par ovir zaradi tega, ker drugače Google Pay ne bi delal.

Kripto mesi ::

Dvigi so že brez provizij na strani N26 ampak provizijo zaračuna slovenska banka, če kartica nima slovenskega BIN (nkbm bankomati zagotovo, na ostalih nisem testiral).

jabe ::

Nope... Nikoli plačala. Bilo kateri bankomat. Bom pa prav pazljiva, da bom naslednjič ko bom šla mimo nkbmjevega, poskusila. Ne firbca.

Kripto mesi ::

Naključje ali pa so ti spremenili BIN. Imamo odprto temo za to (https://slo-tech.com/forum/t757454), prav tako se je o tem pisalo že v Revolut in verjetno tudi v tej temi. Še iz novic: https://siol.net/novice/slovenija/ce-im...

con28 ::

Kakšen je slovenski BIN?

jabe ::

BIN imam še vedno nemški, drugače mi Google Pay ne bi delal. Kartico imam isto. Res pa že en čas nisem dvignila denarja z n26. Bom res prav jutri probala. Zdaj me pa res firbca tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Dober dan ::

V vednost. Ko sem dvigoval z Revolutom na Abanki, nisem nikoli fasal provizije, medtem ko NLB me pa je hotel nahitro olupit za 3,9€.

kixs ::

Sem preveril svojo N26 kartico: Country ?? Slovenia

jabe ::

Hja, NKBM mi res hoče vzeti 4€, prvič se mi je to zgodilo, očitno nikdar dvigala na njihovem bankomatu. Gorenjska banka ne računa nič. Očitno sem po naključju tiste parkrat ko sem dvigala denar z n26, vedno izbrala naključno "pravi" bankomat.

Dober dan ::

Jaz imam še staro kartico od N26, ampak sem račun že zdavnaj zaprl. Sem zdajle preveril Bin in mi napiše Denmark:|

miko22 ::

kaj poleg N26 in revolut še uporabljate? katere banke so še ok?

6151 ::

Jaz sem dvignil nekaj dni nazaj na NKBM, s slovenskim binom nič provizije. Načeloma mislim, da bi jo lahko zakonsko samo karticam izdanim izven EU računali?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

matobeli ::

Nevem če je čisto novost, ampak nikjer nisem videl nič napisanega o tem:

N26 me je danes dopoldne opozorila da nimam dovolj sredstev za pokrit direktno bremenitev, dali so mi časa do 18h da napolnem račun, drugače bo transkacija neuspešna in bom plačal tiste 3eur za neuspelo direktno bremenitev.

Zelo kul!

con28 ::

Ali je res BIN prvih 6 števk kreditne? za mojih prvih 6 števk kreditne N26 je prvi zadetek na googlu: BIN/IIN number is issued by and it's a MASTERCARD card and the country of issuing bank is United States

NoFear85 ::

https://binlist.net/ prvih 8 stevilk

Kumbaja ::

načeloma je BIN - Bank indentifier number prvih šest številk:

Digits 1 - 6: Issuer Identifier Numbers

First digit: Represents the network that produced the credit card. It is called the Major Industry Identifier (MII). Each digit represents a different industry.
0 - ISO/TC 68 and other industry assignments
1 - Airlines
2 - Airlines, financial and other future industry assignments
3 - Travel and entertainment
4 - Banking and financial
5 - Banking and financial
6 - Merchandising and banking/financial
7 - Petroleum and other future industry assignments
8 - Healthcare, telecommunications and other future industry assignments
9 - For assignment by national standards bodies
The first digit is different for each card network:
Visa cards - Begin with a 4 and have 13 or 16 digits
Mastercard cards - Begin with a 5 and has 16 digits
American Express cards - Begin with a 3, followed by a 4 or a 7 has 15 digits
Discover cards - Begin with a 6 and have 16 digits
Diners Club and Carte Blanche cards - Begin with a 3, followed by a 0, 6, or 8 and have 14 digits
Digits 2 - 6: Provide an identifier for a particular institution

Digits 7 - 15: Unique Personal Identifiers

Identify the cardholder name
Unique to the issuer
Digit 16: Check Digit

This last digit verifies card numbers for accuracy to make sure that they weren't input incorrectly
The rest of the digits are also different for each card network:

For Visa cards:

Digits 2-6: Make up the bank number
Digits 7-12 or 7-15: Represent the account number
Digits 13 or 16: Is a check digit
For Mastercard cards:

Digits 2 & 3, 2-4, 2-5, or 2-6: Make up the bank number; depends on whether digit two is a 1, 2, 3 or other digit
Digits after the bank number, up to digit 15: Represent the account number
Digit 16: Is a check digit
For American Express cards:

Digits 3 & 4: Are type and currency
Digits 5-11: Represent the account number
Digits 12-14: Represent the card number within the account
Digit 15: Is a check digit

red365 ::

nisem še uporabljal N26. samo predplačniško internetno visa pri nkbm, ki pa ne dela več. zanima me, ali se s to banko lahko plačuje na spletu kjer zahtevajo visa kartico?

jabe ::

Jaz imam pri n26 MasterCard. Vivid ima pa viso.

Steinkauz ::

miko22 je izjavil:

kaj poleg N26 in revolut še uporabljate? katere banke so še ok?


Sparkasse Udobni Pozitivni račun

miko22 ::

Steinkauz je izjavil:

miko22 je izjavil:

kaj poleg N26 in revolut še uporabljate? katere banke so še ok?


Sparkasse Udobni Pozitivni račun


Ne, mislim tuje v smislu N26, nekaj ste omenjali tu na forumu. Bi še probal kako

buttcrack ::

miko22 je izjavil:

kaj poleg N26 in revolut še uporabljate? katere banke so še ok?

revolut ali vivid ne moreš zgrešit

c0ck4m0u53 ::

Tommorrow (de), stremijo k eko bio, ohranjanju pragozda...; Visa
Monese (UK based), dobiš BE račun, dost podobni kot Revolut in N26; MC (manjko temne teme za app)
Bitwala (de), dobiš normalni račun, dost usmerjeni v crypto; MC
Transferwise (UK based), BE iban, račun lahko odpreš v ogromno valutah in na splošno so znani, po dokaj ugodnih feejih, za pošiljanje v bolj "čeških" valutah: MC
Vivid (de) skor isto kot Monese, N26, Revolut z dodatkom cashbacka pri nakupu v določenih trgovinah; Visa
Bunq (NL) njihova "prednost", njihova debetna kartica se pri plačilu izdaja za kreditno, kar načeloma lahko pomaga pri rentanju avtov, nakupu letalskih kart..., MC
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

koliko časa rabi vam, da iz vaše banke pride plačilni nalog na N26? več dni?
aja, se opravičujem. sem hotel vprašati top up preko placilnega naloga?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Isti dan ozrioma najkasneje naslenji (odvisno od urnika plačilnega prometa).

janezvalva ::

ojej.
a to pomeni, da moj ni šel skozi? kako preverim?

nevermind.
dobil.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

Amdforce ::

Zdravo. Odprl sem si osnovni racun na n26, izbral vse pravilno, vendar se moj racun zacne z DE, je to normalno ali moram ukrepati?
Hvala za info

amacar ::

Dobrodošel v leto 2021, to je normalno in pričakovano.

Amdforce ::

He he. Hvala, se mi je zdelo cudno....ampak ja, sem bil do cca 2 leti nazaj se na nlb tako da ja, dinozaver. :))

Groot ::

Amdforce je izjavil:

Zdravo. Odprl sem si osnovni racun na n26, izbral vse pravilno, vendar se moj racun zacne z DE, je to normalno ali moram ukrepati?
Hvala za info


Račun z SI56 predpono lahko dobiš zgolj od bank, ki imajo sedež ali pa vsaj podružnico na ozemlju RS.

DePalmo ::

Ker spremljam bolj površno, upam da mi bo kdo znal podati odgovore. Račun bi odprl za mamo katera je delno računalniško pismena, ampak angleščina je pa ne gre. Račun se bi primarno uporabljal za trgovanje s kriptovalutami in me zanima:
- kakšen je sedaj postopek verifikacije? Videoklic ali je dovolj slika osebne?
- ima N26 kakšne pripombe zaradi kriptovalut ali jim je vseeno?

Alternativa je seveda kakšen račun pri nas, ampak se najprej išče najcenejšo opcijo. Pa sam imam dobre izkušnje s to banko.

predi ::

Verifikacija je zdaj samo selfi + fotografije osebnega dokumenta. Preverjeno v zadnjih dneh prejšnjega leta.

BTW, dobil sem tudi 5€ za referral (danes).

St235 ::

DePalmo je izjavil:

Ker spremljam bolj površno, upam da mi bo kdo znal podati odgovore. Račun bi odprl za mamo katera je delno računalniško pismena, ampak angleščina je pa ne gre. Račun se bi primarno uporabljal za trgovanje s kriptovalutami in me zanima:
- kakšen je sedaj postopek verifikacije? Videoklic ali je dovolj slika osebne?
- ima N26 kakšne pripombe zaradi kriptovalut ali jim je vseeno?

Alternativa je seveda kakšen račun pri nas, ampak se najprej išče najcenejšo opcijo. Pa sam imam dobre izkušnje s to banko.


delno računalniško pismena bo trgovala z kripto valutami, pri čemer ji angleščina ne gre? FURS te bo vesel.

buttcrack ::

Mama je samo samostalnik, ne dejanski uporabnik :)
««
140 / 190
»»