» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
91 / 191
»»

Mare2 ::

popoza0 je izjavil:

nima to veze kaj ti govoriš recimo kolegici. ki je imela 80eur na N26 so tudi poslali obvestilo da ji danes ukinjajo.

zih random zbirajo


Ugibam zakaj:
Si na FURSu v službi?
Imaš plačo več kot 4.000 EUR?
Plačaš tudi kaj s kartico ali samo plačuješ brezplačno položnice? (Po mojem oni zaslužijo edino pri plačilu s kartico.)
Si kdaj spreminjal naslov?
Hmmm... Ampak bi bilo res zanimivo izvedeti razlog. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bbbbbb2015 ::

Mare2 je izjavil:


Plačaš tudi kaj s kartico ali samo plačuješ brezplačno položnice? (Po mojem oni zaslužijo edino pri plačilu s kartico.)
Si kdaj spreminjal naslov?
Hmmm... Ampak bi bilo res zanimivo izvedeti razlog. :)


Sicer je ta N26 v redu, samo zdaj pa to zgleda čedalje bolj kot eksperiment (njihov, ne naš). Upam, da se niste preveč sentimentalno navezali na tole.

To, da te banka odpika, če ne zasluži na tebi (ali bog ne daj, gredo celo v minus), ni ravno v redu, samo za "zastonj" stvari je za pričakovati kaj takega.

kixs ::

Plačaš tudi kaj s kartico ali samo plačuješ brezplačno položnice? (Po mojem oni zaslužijo edino pri plačilu s kartico.)


Potem sem tudi jaz za odstrel. Kartice se nikoli nisem uporabil. Samo placujem poloznice oz. kdaj komu nakazem na SEPA racun.

Si kdaj spreminjal naslov?


Naslov sem tudi spremenil vmes.

Mare2 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


To, da te banka odpika, če ne zasluži na tebi (ali bog ne daj, gredo celo v minus), ni ravno v redu, samo za "zastonj" stvari je za pričakovati kaj takega.


Kje si prebral, da je to razlog? A nisi opazil, da sem spraševal, da ugotovimo prave razloge? Ojoj, kam smo padli. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

dimko_rk je izjavil:

Tudi ne vem, če ima pošiljanje bug reportov pri N26 pomen; mislim, da niso popravili ničesar, kar sem v preteklosti javil. N26 je zgleda predvsem fokusiran na širitev na nove trge, da bi z večjo maso uporabnikov postal rentabilen (majhni zaslužki ob vsakem plačilu z Mastercard ipd * nekaj milijonov uporabnikov).
Jaz mislim, da naši bug reporti niti ne gredo dalje od supporta. Developerji sploh ne dobijo tega. Sam sem jim reportal na način, da bi lahko zadevo vsak trotl neposredno copy/pasteal v svoj bug tracker pa nič od tega. Še screnshote z natančnimi koraki za reprodukcijo so dobili. Tudi pripis, da jim pišem s svojim senior dev hat-om gor, ni zalegel. Kakšna širitev neki, če še tega ne zmorejo, da bi pravi ljudje dobili prave informacije v roke..

bbbbbb2015 ::

Mare2 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To, da te banka odpika, če ne zasluži na tebi (ali bog ne daj, gredo celo v minus), ni ravno v redu, samo za "zastonj" stvari je za pričakovati kaj takega.


Kje si prebral, da je to razlog? A nisi opazil, da sem spraševal, da ugotovimo prave razloge? Ojoj, kam smo padli. :)


Na Redditu in sicer se pojavljajo informacije, da so eni dvigovali na bankomatu do 30 krat na mesec in naredili minus banki (menda je dvigovanje denarja v Nemčiji drago).

Glej, meni je vseeno. Dokler bo trajalo, bo trajalo. Če me odpikajo, me pač odpikajo. Fino da to mamo, da bi se pa zelo sekirali - to pa se ne bomo.

poweroff ::

Mare2 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To, da te banka odpika, če ne zasluži na tebi (ali bog ne daj, gredo celo v minus), ni ravno v redu, samo za "zastonj" stvari je za pričakovati kaj takega.


Kje si prebral, da je to razlog? A nisi opazil, da sem spraševal, da ugotovimo prave razloge? Ojoj, kam smo padli. :)

Problem je v tem, da se obnašajo skrajno nesramno. Zaprejo ti račun, ne da bi ti povedali razlog. In ko jih vprašaš, ti ali niti ne odgovorijo, ali pa ti gladko povedo, da pač ne bodo povedali.

To NI odnos do uporabnikov. To je tudi razlog, da se (še?) nisem odločil za njih. Ker kot stranka pričakujem nek transparenten in pošten odnos. Ne pa nekega mutenja.
sudo poweroff

kixs ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To, da te banka odpika, če ne zasluži na tebi (ali bog ne daj, gredo celo v minus), ni ravno v redu, samo za "zastonj" stvari je za pričakovati kaj takega.


Kje si prebral, da je to razlog? A nisi opazil, da sem spraševal, da ugotovimo prave razloge? Ojoj, kam smo padli. :)


Na Redditu in sicer se pojavljajo informacije, da so eni dvigovali na bankomatu do 30 krat na mesec in naredili minus banki (menda je dvigovanje denarja v Nemčiji drago).

Glej, meni je vseeno. Dokler bo trajalo, bo trajalo. Če me odpikajo, me pač odpikajo. Fino da to mamo, da bi se pa zelo sekirali - to pa se ne bomo.



Ne vem kako imajo v drugih drzavah, ampak pri nas imamo 5 dvigov na mesec zastonj. Kar je vec pa placas po tarifi in ne morejo delat izgube.

stara mama ::

Ne vem zakaj se samo piše o zaprtju računa brez nekih dodatnih informacij.
Sem 110% prepričan, da ni bilo kar tako brez razloga. Niti amaterska firma si ne more privoščit malo loterije in kar tako naključno metat stran uporabnike.
Ekologija™ in Trajnost™

broken/link ::

preber si zadnjih par strani, ključna beseda "perci".

BuDi79 ::

stara mama je izjavil:

Ne vem zakaj se samo piše o zaprtju računa brez nekih dodatnih informacij.
Sem 110% prepričan, da ni bilo kar tako brez razloga. Niti amaterska firma si ne more privoščit malo loterije in kar tako naključno metat stran uporabnike.
Kar ene par jih je povedlo da so pred zaprtjem dobili od N26 mail z enimi vprašanji... ki ga nso prebrali, ker ne berejo mailov, in da jim N26 itak nima kaj pisat mailov. S ključno besedo slo-tech uporabnika vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

Kar ene par jih je povedlo da so pred zaprtjem dobili od N26 mail z enimi vprašanji... ki ga nso prebrali, ker ne berejo mailov, in da jim N26 itak nima kaj pisat mailov. S ključno besedo slo-tech uporabnika vred.


Tole pranje denarja in financiranje terorizma je precej delikatna zadeva. Vem, da morajo vse finančne in druge ustanove (tudi FURS) v primeru, da pri svojem delu naletijo na sumljive transakcije ali kakršnakoli dejanja sploh, javljati le-te. In to v vodstvu dobro vedo.

Ker je beseda "sum" zelo širok pojem, se le ti uporabijo seveda precej široko. En tak primer v SLO.

Ko plačam položnico UPN brez QR kode, moram na pošti pokazat osebno izkaznico, če pa jo natisnem s programom UPN, pa ni treba.

Tako da takih cvetk je kar precej.

Ja, e-maile od N26 pa eni ne berejo, ja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SmeskoSnezak ::

Kaj ko ce bi ti ljudje, ki jim zapirajo racune, bolj vkup stopli pa medijsko to obelodanili?
Takoj ko je nekaj javno, je urejeno v najkrajsem casu. Primer od Revoluta na LinkedIn platformi:

https://www.linkedin.com/pulse/how-do-c...

Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

To NI odnos do uporabnikov. To je tudi razlog, da se (še?) nisem odločil za njih. Ker kot stranka pričakujem nek transparenten in pošten odnos. Ne pa nekega mutenja.


Veš, jaz sem si oblikoval eno tako (dokaj železno) mnenje: če kaj kupiš (in plačaš!) - si stranka. Če nekaj dobiš đabe, OK si uporabnik. Nisi pa stranka.

perci ::

N26 ni djabe. Ne plačaš mesečnega zneska za vodenje računa, kar pa ne pomeni, da je djabe.

flameir ::

Coming Soon! N26 will bring Apple Pay, which is transforming mobile payments with an easy, secure and private way to pay that's fast and convenient to customers in Estonia ??, Greece ??, Portugal ??, Slovakia ??, and Slovenia ??.

kixs ::

Kaj je fora ApplePay-a?

Killermode ::

kixs je izjavil:

Kaj je fora ApplePay-a?

Verjetno plačevanje z NFC z apple napravami (mobilni tel., apple ura...) namesto z brezstično kartico.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

poweroff je izjavil:

To NI odnos do uporabnikov. To je tudi razlog, da se (še?) nisem odločil za njih. Ker kot stranka pričakujem nek transparenten in pošten odnos. Ne pa nekega mutenja.


Veš, jaz sem si oblikoval eno tako (dokaj železno) mnenje: če kaj kupiš (in plačaš!) - si stranka. Če nekaj dobiš đabe, OK si uporabnik. Nisi pa stranka.


V bistvu niti uporabnik nisi, ampak si produkt. In temu primeten je tudi support. Kolikor denarja toliko muzike.

tomazic89 ::

Eno vprasanje za tiste, katerim je bil ukinjen racun. Kaj se zgodi s sredstvi na racunu? Jih morate prej prenesti drugam? Ne verjamem, da ti ravno posljejo gotovino po posti =)... Me zanima, ker je to moj edini (poleg Revoluta) bancni racun in nimam ravno zanemarljivih sredstev tam.

Hvala.

St235 ::

flameir je izjavil:

Coming Soon! N26 will bring Apple Pay, which is transforming mobile payments with an easy, secure and private way to pay that's fast and convenient to customers in Estonia ??, Greece ??, Portugal ??, Slovakia ??, and Slovenia ??.

Daj preberi vsaj sprotne poste, preden uletis z 100 let starimi informacijami.

apple pay ze deluje.

tomazic89 je izjavil:

Eno vprasanje za tiste, katerim je bil ukinjen racun. Kaj se zgodi s sredstvi na racunu? Jih morate prej prenesti drugam? Ne verjamem, da ti ravno posljejo gotovino po posti =)... Me zanima, ker je to moj edini (poleg Revoluta) bancni racun in nimam ravno zanemarljivih sredstev tam.

Hvala.


Perci je napisal da so ga kak mesec pred ukinitvijo obvestili in opozorili naj prenakaze denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tomazic89 ::

St235 je izjavil:

Perci je napisal da so ga kak mesec pred ukinitvijo obvestili in opozorili naj prenakaze denar.

Hvala za info!

Mare2 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kaj ko ce bi ti ljudje, ki jim zapirajo racune, bolj vkup stopli pa medijsko to obelodanili?


Iz banke, kjer imam edino SLO Mastercard kartico, ki sem jo pridobil zaradi cenejšega nakupa vinjete, sem na e-mail dobil obvestilo, da mi 27.06.2019 poteče osebna izkaznica. Da moram seveda novo prinesti na vpogled na Banko.

Naredim se francoza, da ne berem emailov. Ne vem, če mi bodo zaprli.
In če mi ga zaprejo? Obelodanim dogodek celemu svetu? Zberem še nekaj članov, ki jim je potekla osebna in organiziram množične demonstracije?

Se mi ne da. :)

He he.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

poweroff je izjavil:

Mare2 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To, da te banka odpika, če ne zasluži na tebi (ali bog ne daj, gredo celo v minus), ni ravno v redu, samo za "zastonj" stvari je za pričakovati kaj takega.


Kje si prebral, da je to razlog? A nisi opazil, da sem spraševal, da ugotovimo prave razloge? Ojoj, kam smo padli. :)

Problem je v tem, da se obnašajo skrajno nesramno. Zaprejo ti račun, ne da bi ti povedali razlog. In ko jih vprašaš, ti ali niti ne odgovorijo, ali pa ti gladko povedo, da pač ne bodo povedali.

To NI odnos do uporabnikov. To je tudi razlog, da se (še?) nisem odločil za njih. Ker kot stranka pričakujem nek transparenten in pošten odnos. Ne pa nekega mutenja.
Samo počnejo tisto kar jim dovoljuje pogodba.

Sem šel brat splošne pogoje slovenskih bank (ki so na moč podobni tem od N26) in naletel na ZPlaSSIED (Zakon o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih), kjer piše med drugim tole:

184. člen
(okvirna pogodba, povezana z osnovnim plačilnim računom, in njena odpoved)

(2) Banka lahko enostransko prekine okvirno pogodbo za dostop do osnovnega plačilnega računa le, če je izpolnjen vsaj eden od naslednjih pogojev:

1. potrošnik je osnovni plačilni račun namerno uporabljal za nezakonite namene;

2. na osnovnem plačilnem računu več kot 24 zaporednih mesecev ni bilo nobene transakcije;

3. potrošnik je predložil netočne informacije, da bi pridobil pravico do osnovnega plačilnega računa, kadar na podlagi točnih informacij takšne pravice ne bi pridobil;

4. potrošnik ne prebiva več zakonito v EU;

5. potrošnik naknadno odpre plačilni račun pri drugi banki, ki mu omogoča uporabo storitev iz prvega odstavka 182. člena tega zakona;

6. potrošnik krši ali je v zadnjih treh letih kršil pogodbeno obveznost do banke;

7. pod pogoji, ki jih glede odstopa od pogodbe določa drug zakon.

(3) Če banka okvirno pogodbo za dostop do osnovnega plačilnega računa odpove na podlagi 2., 4. ali 5. točke prejšnjega odstavka, vsaj dva meseca pred začetkom veljavnosti odpovedi potrošnika pisno in brezplačno obvestiti o razlogih za odpoved, razen če bi bilo takšno razkritje prepovedano na podlagi drugih predpisov.

(4) Če banka okvirno pogodbo za dostop do osnovnega plačilnega računa odpove na podlagi 1., 3. ali 6. točke drugega odstavka tega člena, začne odpoved pogodbe učinkovati nemudoma.


182. člen
(značilnosti osnovnega plačilnega računa)

(1) Osnovni plačilni račun zajema naslednje storitve:

1. storitve, ki so potrebne za odprtje, vodenje in zaprtje plačilnega računa;

2. storitve, ki omogočajo polog sredstev na plačilni račun;

3. storitve, ki omogočajo dvig gotovine s plačilnega računa v EU na bančnem okencu ali bankomatih med obratovalnim časom banke ali izven njega;

4. izvrševanje domačih in čezmejnih direktnih obremenitev;

5. izvrševanje domačih in čezmejnih plačilnih transakcij s plačilno kartico, vključno z internetnimi plačili;

6. izvrševanje domačih in čezmejnih kreditnih plačil, vključno s trajnimi nalogi, na terminalih, okencih in prek internetnih storitev banke, če to banka omogoča v okviru svojega rednega poslovanja.


To po moji laični interpretaciji pomeni, da nam lahko slovenske banke enostransko odpovejo pogodbo, če imamo poleg še N26. Sicer me to ne plaši preveč, ker hočejo moj denar, ampak vseeno.

Piše tudi, kdaj morajo obvestiti o razlogih za odstop. Nemške različice ZPlaSSIED mi ni uspelo najti, če sploh obstaja. Mogoče tam komitenti niso zaščiteni na enak način. Vsaj en vir namiguje, da odnose med obema stranema ureja kar civilni zakonik. Člen 675h, drugi odstavek se zgleda nanaša na to, ker se je zgodilo perciju in drugim:

(2) The payment service provider can only terminate the framework contract on payment services if the agreement was concluded for an indefinite period and a right of termination was agreed. The period of notice may not be less than two months. Termination is to be declared in the form provided for in Article 248 sections 2 and 3 of the Introductory Act to the German Civil Code [Einführungsgesetz zum Bürgerlichen Gesetzbuche].

Skratka, nič o navajanju razlogov ne piše, za razliko od naše zakonodaje.

dimko_rk ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Na Redditu in sicer se pojavljajo informacije, da so eni dvigovali na bankomatu do 30 krat na mesec in naredili minus banki (menda je dvigovanje denarja v Nemčiji drago).
Mislim, da je prekomerne dvigovanje na bankomatih bil razlog za mnozicno ukinjane racunov priblizno tri leta nazaj. Praviloma je vsak dvig na bankomatu za banko dolocen strosek; za upravljalca bankomata pa dolocen zasluzek. Takrat so se mi zdi sele na pritisk medijev povedali, zakaj so racune nekaterim ukinjali; takrat sicer predvsem v Nemciji; hkrati so obljubili, da bodo v bodoce bolj transparentni. Takrat so tudi uvedli omejitve za dvige na bankomatih (za SLO uporabnike 5x mesecno).

poweroff je izjavil:

.. In ko jih vprašaš, ti ali niti ne odgovorijo, ali pa ti gladko povedo, da pač ne bodo povedali. To NI odnos do uporabnikov. To je tudi razlog, da se (še?) nisem odločil za njih. Ker kot stranka pričakujem nek transparenten in pošten odnos. Ne pa nekega mutenja.
https://n26.com/en-de/blog/bafin-order-...
https://www.finextra.com/newsarticle/33...

Nedolgo nazaj je N26 imel vec tezav z BaFin-om (nemski regulator), med drugim zaradi ne dovoljsnih kontrol glede pranja denarja. Ce ne bi naredili nicesar, bi verjetno placali nemajhno kazen. Tako so kot odgovor verjetno deloma prilagodili algoritme; morda iz ene skrajnosti v drugo; x uporabnikov in/ali njihovih transakcij je sistem oznacil; del uporabnikov je morda bil izbran povsem nakljucno; preko e-mailov so nato od teh uporabnikov zahtevali dodatno dokumentacijo; pri nekaterih malenkost bolj sumljivih morda sli neposredno v zaprtje. Mislim, da je pri perci-ju neodgovor na N26 e-mail verjetno glavni razlog za zaprtje racuna. N26 ima sedaj blizu 4 milijone uporabnikov in koliko ljudi v supportu (?). Banka, taka pa sploh, bo gledala, da zmanjsuje stroske na vseh nivojih; veckratno dopisovanje z uporabnikom zna biti drazje (ure porabljenega supporta; krat tisoce uporabnikov) kot preprosto zapreti racun in reci, oprostite, nadaljnih informacij ne dajemo.

https://support.n26.com/en-eu/fixing-an...
"We can close your account in 3 ways (with 2 months notice, 14 days notice, or immediately). These cancellations are final: our Customer Support can’t provide any information about the background of individual cancellations nor can they reverse the decision."

Zal je tako. Ze pri navadni banki si stevilka, pri taki se bolj; nimas osebnega referenta; nihce od njihovega supporta te v zivo nikoli ni in ne bo videl. Ni pa njihovo tokratno zapiranje racunov nic dosti bolj transparentno, kot je bilo tisto pred tremi leti (prevec dvigov na bankomatih). Ostane grenak priokus; za tistega, ki ga doleti; pa tudi za vse ostale, saj ne ves, kdaj bos morda sam imel "napacno" transakcijo ali dve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

dimko_rk ::

predi je izjavil:

Sem šel brat splošne pogoje slovenskih bank (ki so na moč podobni tem od N26) in naletel na ZPlaSSIED (Zakon o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih), kjer piše med drugim tole: ... 184. člen (okvirna pogodba, povezana z osnovnim plačilnim računom, in njena odpoved) .. ... (2)Banka lahko enostransko prekine okvirno pogodbo za dostop do osnovnega plačilnega računa le, če je izpolnjen vsaj eden od naslednjih pogojev..
Citirani so pogoji za osnovni plačilni račun. V preteklosti posameznikom banke vcasih niso želele odpreti računov. Zato se je to mislim da uredilo zakonsko na ravni EU-ja; če računa nimaš, ti je banka dolžna odpreti vsaj osnovni račun, da lahko tja prejemas socialne prispevke ipd (tak racun so mislim da dolzne imeti vse banke; pogoji in najvisji dovoljeni stroski so mislim da zakonsko predpisani). Tako nisem prepričan, da so citirana pravila glede osnovnih racunov v celoti smiselna za SLO račune nasploh; za osnovne račune verjetno veljajo nekoliko svoja pravila. Ti pa verjetno tudi ostale racune nase banke lahko zaprejo, ce jim kaj ni vsec. Tudi N26 sicer ima osnovni racun (vodenje stane 6 EUR mesecno).

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...
"Osnovni plačilni račun lahko odpre fizična oseba, ki zakonito prebiva v EU, vključno s fizično osebo brez stalnega naslova in prosilcem za azil. Mesečni strošek za vodenje osnovnega plačilnega računa je 4,62 EUR oziroma 2,31 EUR (račun za prejemanje denarne socialne pomoči in/ali varstvenega dodatka)."

https://support.n26.com/en-eu/getting-s...
"The German Payment Accounts Act (Zahlungskontengesetz or ZKG) also gives all consumers who legally reside in the European Union the right to hold a basic payment account. This applies to those who live in a supported country. The N26 Basiskonto comes with a monthly 6 EUR account management fee."

bbbbbb2015 ::

dimko_rk je izjavil:

Mislim, da je prekomerne dvigovanje na bankomatih bil razlog za mnozicno ukinjane racunov priblizno tri leta nazaj. Praviloma je vsak dvig na bankomatu za banko dolocen strosek; za upravljalca bankomata pa dolocen zasluzek. Takrat so se mi zdi sele na pritisk medijev povedali, zakaj so racune nekaterim ukinjali; takrat sicer predvsem v Nemciji; hkrati so obljubili, da bodo v bodoce bolj transparentni. Takrat so tudi uvedli omejitve za dvige na bankomatih (za SLO uporabnike 5x mesecno).

Zal je tako. Ze pri navadni banki si stevilka, pri taki se bolj; nimas osebnega referenta; nihce od njihovega supporta te v zivo nikoli ni in ne bo videl. Ni pa njihovo tokratno zapiranje racunov nic dosti bolj transparentno, kot je bilo tisto pred tremi leti (prevec dvigov na bankomatih). Ostane grenak priokus; za tistega, ki ga doleti; pa tudi za vse ostale, saj ne ves, kdaj bos morda sam imel "napacno" transakcijo ali dve.


Jaz sicer, ko sem bil v Sloveniji, smo pogosto šli na pijačo, pa sem vedno šel in dvignil npr. 10 ali 20 €. Zame 30x sploh ni bilo dosti. Glede bankomatov, to je neka sprevržena logika. Meni je jasno, da namesto, da grem na blagajno, kjer živa oseba liže prste in šteje denar - je mašina hitrejša in točnejša.

Saj banke so se spremenile v mikro luknje, nikjer nobenega folka.

V redu. In zdaj oni meni dopovedujejo, da sem jaz na strošek, moja kartica na strošek, če grem blizu bankomata - ekola strošek.

Morali bomo ustanoviti eno peer-2-peer open source banko, no.

Vazelin ::

a ambasadorji na N26 so kaj plačani ali je to zgolj za status oz. tag "N26 ambasador"?

predi ::

dimko_rk je izjavil:

Citirani so pogoji za osnovni plačilni račun. V preteklosti posameznikom banke vcasih niso želele odpreti računov. Zato se je to mislim da uredilo zakonsko na ravni EU-ja; če računa nimaš, ti je banka dolžna odpreti vsaj osnovni račun, da lahko tja prejemas socialne prispevke ipd (tak racun so mislim da dolzne imeti vse banke; pogoji in najvisji dovoljeni stroski so mislim da zakonsko predpisani). Tako nisem prepričan, da so citirana pravila glede osnovnih racunov v celoti smiselna za SLO račune nasploh; za osnovne račune verjetno veljajo nekoliko svoja pravila. Ti pa verjetno tudi ostale racune nase banke lahko zaprejo, ce jim kaj ni vsec. Tudi N26 sicer ima osnovni racun (vodenje stane 6 EUR mesecno).
Ravno Delavska hranilnica ima neposreden copy/paste teh odstavkov tudi v svojih splošnih pogojih za osebne račune, tudi NLB-jevi osnovni pogoji se sklicujejo na ta zakon in te pogoje odstopa od pogodbe. Zato sem sklepal, da predpisujejo osnovo za splošne pogoje vseh osebnih računov. Mogoče napak.

kokica2000 ::

@dimko_rk Hvala za tvoje prispevke. Podpišem vse, kar si napisal :).

šernk ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/unicr...

saj se isto dogaja pri nas.

Jaz sicer, ko sem bil v Sloveniji, smo pogosto šli na pijačo, pa sem vedno šel in dvignil npr. 10 ali 20 €. Zame 30x sploh ni bilo dosti.

če dvignem 2x na mesec denar na bankomatu je že dosti, plačujem s kartico, ker se mi ne ljubi prebirat drobiža.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AnWar ::

Vprašanje :

Hey David,

As a fully licensed bank across Europe, we're required to submit important tax information to the regulatory authorities.

It's a completely standard procedure, and it shouldn't take you more than a few minutes to submit your tax ID. If you're tax-liable in multiple countries, please submit your tax ID information for each country. You can find clear instructions to get this information from every country here in Section III of each document.

In case you already entered the country of your tax residency but you did not submit your tax ID yet, just follow these steps:
Remove the country from the list shown in your app
Add the country again and also enter your tax ID as described above

Kolikor sem razumel. V nastavitvah dodam Slovenia ter mojo davčno vpišem? Tax id ali je davčna številka?

Hvala za odgovor.
[Asus ROG Strix SCAR III]

AnWar ::

Ter apple cash ios ter n26 podpira? Ker v SMS označim ampak javlja da je off? Anyone?
[Asus ROG Strix SCAR III]

kokica2000 ::

@AnWar
Davčna številka - DA
Apple Cash - storitev je podprta samo v ZDA (https://support.apple.com/en-us/HT20795....

Zgodovina sprememb…

AnWar ::

kokica2000 je izjavil:

@AnWar
Davčna številka - DA
Apple Cash - storitev je podprta samo v ZDA (https://support.apple.com/en-us/HT20795....

najlepša hvala lp
[Asus ROG Strix SCAR III]

popoza0 ::

@dimko_rk se strinjam z vsem kar si napisal in seveda hvala za info!!


jaz bom probal še enkrat se registrirat po ukinitvi z dnem 26.6.2019 in sicer preko ambasadorja ki je tukaj dal svoje refferal link pa upam da mi uspe, ker mi je precej po godu ta banka N26.

Mislim pa, da tokrat bo težka za ponovno odprtje računa, čeprav sem bral na twitterju kako je nekdo že tretjič uspešno odprl račun, nikakor pa ne mseš sam zapreti računa pri N26 (nevem kako je pri drugih verjetno podobno) banki potem ga do konca življenja ne moreš več odpreti.

bbbbbb2015 ::

popoza0 je izjavil:

@dimko_rk se strinjam z vsem kar si napisal in seveda hvala za info!!


jaz bom probal še enkrat se registrirat po ukinitvi z dnem 26.6.2019 in sicer preko ambasadorja ki je tukaj dal svoje refferal link pa upam da mi uspe, ker mi je precej po godu ta banka N26.

Mislim pa, da tokrat bo težka za ponovno odprtje računa, čeprav sem bral na twitterju kako je nekdo že tretjič uspešno odprl račun, nikakor pa ne mseš sam zapreti računa pri N26 (nevem kako je pri drugih verjetno podobno) banki potem ga do konca življenja ne moreš več odpreti.


Jaz se na tvojem mestu sploh trudil ne bi.
Verjetno bi bilo zanimivo uporabiti kakšno zvijačo, na primer enkrat imaš osebno, drugič potni list, da te ne pogruntajo po ID dokumenta. Pa številko davčne vpiši od tvoje mame, da te ne pogruntajo po tem.
Ime in priimek in naslov bo malo jeba. Če imaš šumnik v imenu/priimku/naslovu, poskusi napisati drugače, kot prej.

Potem bi se verjetno zmuznil skozi.

Vendar ne gre za to. Nekaj delaš, kar jim ne paše. Verjetno je njihov idealen scenarij, da naložiš denar gor, ter ga trošiš preko kartice. Ker tu oni zaslužijo.
Če ti nekdo nakazuje denar gor (plača), ti pa đabe plačuješ položnice, to jim ni všeč.
Ali pa špekuliraš na borzi pa imaš random prilive in odlive. S tem imajo oni samo stroške.
Ali pa plačo dobiš gor (ali pač neko plačilo), ti pa v petih rundah dvigneš keš.

Vse to so scenariji, kjer oni ne zaslužijo. Zopet boš padel pod nož AI algoritma in te bodo odpikali drugič.

To je moje mnenje.

poweroff ::

Ja, zelo verjetno je nekaj takega, pranje denarja je pa samo priročen izgovor.

Ampak ne govorim o tem. Dva problema sta.

Prvič. Pošten in fer odnos bi bil, da ti banka natančno pove zakaj ti zapira račun. Recimo: ugotovili smo sumljive transakcije v davčne oaze in zato zapiramo račun. V tem primeru seveda lahko sprožiš postopek in dokažeš, da nisi nakazoval v davčne oaze. Ali pa: preko vašega računa ste prejemali nakazila od ElChapa, zato smo vam zaprli račun. Tudi tukaj lahko dokažeš da gre za napako (če gre). Ali pa: ker smo pohlepne pi*** smo se odločili da nam predstavljate strošek, in vas bomo zaf**. Tukaj sicer težko ugovarjaš, ampak lahko vsaj vsem poveš, da so pri banki pohlepne pi***, čeprav se na tviterju lažejo drugače.

Drugi problem je pa seveda zakonodaja, ki je pisana izrazito na kožo bankam. Da, tudi pri nas imajo banke možnost, da na preprosto zaf** in ti zaprejo račun. Seveda iz "poslovnih razlogov", ne zato, ker si recimo temnopolt, politični aktivist ali član Levice oziroma SDS.

Je to problem? Je. Iz dveh razlogov. Kot prvo, odnos med mano in banko ni enakovreden. Banka je precej močnejši partner. Zato argument "saj tudi klient lahko kadarkoli zamenja banko" ni vzdržen.
Drugi problem je pa, da je ukrep odvzema računa pravzaprav sodobna inačica zapiranja v zapor. Posledice so namreč podobne. Ne boš dobil kredita, ne boš mogel plačevati s kreditno kartico, ne boš mogel uporabljati internetnega bančništva, itd. Skratka, življenje v sodobni družbi ti je zelo oteženo, v praksi onemogočeno.

Preden skočite pokonci, medklic: ja, vem, da po zakonu moraš dobiti osnovni račun. Ampak to je res minimum od minimuma. Banka ti z zaprtjem navadnega računa lahko zelo zelo oteži življenje.

V kazenskem postopku je seveda takole: policija te sicer lahko zvleče na sodišče. Celo brez dokazov. Ampak tam imaš pravico do zagovora, pravico do sojenja, pravico do pritožbe. Pri banki pa nič od tega. Kadija tuži, kadija sudi. Posledice so pa zelo podobne kot če bi te strpali v zapor. Ne iste, a podobne.

Skratka, tovrstna zakonodaja in praksa bank se zelo lepo vklaplja v družbo nadzorovanja in kaznovanja. Francoski filozof Gilles Deleuze je že pred približno 30 leti v enem svojih esejev lepo zapisal: "Človek ni več zaprt, temveč zadolžen.".

Ja, včasih je dobro brati filozofe... ;)

Aja, pa ko smo že pri filozofih... Michel Foucault (še en zanimiv Francoz) je takole opisal razliko med staro družbo in sodobno družbo: v starih časih je imel kralj pravico nekoga ubiti ali ga pa pustiti pri življenju. Danes pa so stvari drugačne: ali te ohranijo pri življenju (hint: socialna država, ki ti omogoča življenje), ali te pa poženejo v smrt (hint: onemogočijo ti dostop do službe, bančnih storitev, telefona,... in potem pač končaš "pod mostom").

Najbolj zabavno pa je, da ta sistem mi sami podpiramo...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

St235 ::

Prvič. Pošten in fer odnos bi bil, da ti banka natančno pove zakaj ti zapira račun. Recimo: ugotovili smo sumljive transakcije v davčne oaze in zato zapiramo račun. V tem primeru seveda lahko sprožiš postopek in dokažeš, da nisi nakazoval v davčne oaze.

Pri tem izhajaš iz povsem napačne predpostavke, da ti je n26 (ali katera koli druga banka) dolžan nudit storitev in posledično imaš pravico ugovarjat njihovim odločitvam. A obratno bi šlo tudi? hočeš zamenjat banko in moraš dokazat krivdne razloge, drugače ne smeš menjat banke? In banka seveda lahko oporeka tvojim ugotovitvam in potem zapiranje računa rešuje sodišče?

Drugi problem je pa, da je ukrep odvzema računa pravzaprav sodobna inačica zapiranja v zapor. Posledice so namreč podobne. Ne boš dobil kredita, ne boš mogel plačevati s kreditno kartico, ne boš mogel uporabljati internetnega bančništva, itd. Skratka, življenje v sodobni družbi ti je zelo oteženo, v praksi onemogočeno.

ta del smo tudi razčistili, da popolnoma brez TRR ne moreš ostati.

V kazenskem postopku je seveda takole: policija te sicer lahko zvleče na sodišče. Celo brez dokazov. Ampak tam imaš pravico do zagovora, pravico do sojenja, pravico do pritožbe. Pri banki pa nič od tega. Kadija tuži, kadija sudi. Posledice so pa zelo podobne kot če bi te strpali v zapor. Ne iste, a podobne.

mešaš poslovna obligacijska razmerja in kazenske zadeve. KAko točno po tvoje zgleda sistem, kjer stranke enoznačno ponudnikom diktirajo kako in katere strotive bodo opravljale? Kako točno bi to zagledalo? A tako, da imamo eno državno banko in regulirane storitve? Obligacijska razmerja so v veliki meri svobodna in država v njih posega samo kadar je nujno potrebno. V kontekstu bank ti tako banke ne morejo odvzet TRR, ki je potreben zato, da ti lahko nemoteno funkcioniraš in ti s tem niso omejene druge pravice. Vse kar je več od tega pa je stvar obligacijskega razmerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

poweroff ::

Ja, to vse razumem, prav tako razumem, da si ti tipičen pravnik, ki ni sposoben misliti izven okvirov sistema (brez zamere, ni mišljeno kot žalitev).

Vsekakor ne bi škodilo, če bi kdaj prebral kakšno filozofsko delo, Foucault je sicer precej težaven, Deleuze je bil pa (vsaj meni) zelo razumljiv.

Seveda gre enkrat za kazenska, drugič obligacijska in tretjič neka druga razmerja. Ampak posledice, posledice so pa v končni fazi zelo podobne, praktično iste. V enem primeru te ubijejo, v drugem te pustijo umreti. Seveda so razlike v aktivnem uboju ali pasivnosti, ampak na koncu si pa v obeh primerih mrtev.

In ne, ne moreš primerjati neke banke in nekega posameznika. Preprosto so razmerja moči bistveno drugačna.
sudo poweroff

Utk ::

KAko točno po tvoje zgleda sistem, kjer stranke enoznačno ponudnikom diktirajo kako in katere strotive bodo opravljale? Kako točno bi to zagledalo? A tako, da imamo eno državno banko in regulirane storitve? Obligacijska razmerja so v veliki meri svobodna in država v njih posega samo kadar je nujno potrebno.

Ko je nazadnje kater ameriški frizer ali pa kelnar rekel nekomu, da njemu pa ne bo postregel, iz x razloga, so bili članki o tem po celem svetu (no, vsaj do nas so prišli), kje kdo tudi dobi kazen za to. Kako si predstavljaš, da ti bi trgovka v mercatorju rekla "ti pa ne boš nič dobil", brez nekega očitnega razloga. Če nekaj vržeš na trg, reklamiraš, moraš to tudi nudit pod nekimi pogoji, in pogoj "da mi lahko delamo kar hočemo", ni noben logičen pogoj.

Killermode ::

Utk je izjavil:


Ko je nazadnje kater ameriški frizer ali pa kelnar rekel nekomu, da njemu pa ne bo postregel, iz x razloga, so bili članki o tem po celem svetu (no, vsaj do nas so prišli), kje kdo tudi dobi kazen za to. Kako si predstavljaš, da ti bi trgovka v mercatorju rekla "ti pa ne boš nič dobil", brez nekega očitnega razloga. Če nekaj vržeš na trg, reklamiraš, moraš to tudi nudit pod nekimi pogoji, in pogoj "da mi lahko delamo kar hočemo", ni noben logičen pogoj.

To bi mogl bit zakonsko določeno, da če se nekdo nesramno obnaša do prodajalca/ke,kelnarja/ke,brivca/ke,frizerja/ke, mu ni treba te osebe postrežit.

stara mama ::

Hitrost transakcije je pomembna v trgovini, da nadoknadiš čas, ko je neka stara mama pred teboj plačevala položnice!
Ekologija™ in Trajnost™

BigWhale ::

Utk je izjavil:

KAko točno po tvoje zgleda sistem, kjer stranke enoznačno ponudnikom diktirajo kako in katere strotive bodo opravljale? Kako točno bi to zagledalo? A tako, da imamo eno državno banko in regulirane storitve? Obligacijska razmerja so v veliki meri svobodna in država v njih posega samo kadar je nujno potrebno.

Ko je nazadnje kater ameriški frizer ali pa kelnar rekel nekomu, da njemu pa ne bo postregel, iz x razloga, so bili članki o tem po celem svetu (no, vsaj do nas so prišli), kje kdo tudi dobi kazen za to. Kako si predstavljaš, da ti bi trgovka v mercatorju rekla "ti pa ne boš nič dobil", brez nekega očitnega razloga. Če nekaj vržeš na trg, reklamiraš, moraš to tudi nudit pod nekimi pogoji, in pogoj "da mi lahko delamo kar hočemo", ni noben logičen pogoj.


Taksni enostranski pogoji v pogodbah so delo tistih, ki so si izborili ta privilegij. V tem primeru so to banke. Pri vseh 'normalnih' pogodbah se vedno sciti obe strani s poudarkom, da je sibkejsi ponavadi se malo bolje zasciten. Recimo v primeru najemnih pogodb ali pa pogodb o zaposlitvah.

Banke so pa tukaj izjema in trmasto vztrajanje, da to lahko pocnejo ker jim zakon to dovoljuje se ne pomeni, da je prav, da pocnejo to kar pocnejo.

Nesporazumne odpovedi pogodb bi morale biti jasno opredeljene in utemeljene in stranka bi morala imeti pravico izvedeti zakaj je do odpovedi prislo. Ne pa, da pride do odpovedi zato ker se je enmu kurac dvignil.

PS: In se strinjam, da naj enako velja za frizerja. Ce si odprl salon, potem mors prodat storitev vsem, ki pridejo tja po storitev. Razen, ce s cim krsijo kak zakon ali predpis, potem pa lahko poklices policijo, ki ga bo vrgla ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

infidel ::

Perci je 31.05. navedel razlog ukinitve. Karkoli že to pomeni.

thramos ::

poweroff je izjavil:

Ja, to vse razumem, prav tako razumem, da si ti tipičen pravnik, ki ni sposoben misliti izven okvirov sistema (brez zamere, ni mišljeno kot žalitev).

Vsekakor ne bi škodilo, če bi kdaj prebral kakšno filozofsko delo, Foucault je sicer precej težaven, Deleuze je bil pa (vsaj meni) zelo razumljiv.

Seveda gre enkrat za kazenska, drugič obligacijska in tretjič neka druga razmerja. Ampak posledice, posledice so pa v končni fazi zelo podobne, praktično iste. V enem primeru te ubijejo, v drugem te pustijo umreti. Seveda so razlike v aktivnem uboju ali pasivnosti, ampak na koncu si pa v obeh primerih mrtev.

In ne, ne moreš primerjati neke banke in nekega posameznika. Preprosto so razmerja moči bistveno drugačna.


Ampak banki itak ni v interesu zapret računa. Sej so čist običajna firma - hočejo stranke, ker jim prinašajo denar. Oziroma sploh N26, ki v maniri startupa itak zaenkrat dela na čim hitrejšem pridobivanju novih komitentov in ne še cuzanju.
Regulatorji pa od njih zahtevajo kar zahtevajo, banke upoštevajo tisto kar nujno morajo in implemetirajo te zahteve po liniji najmanjšega odpira. Kar je v tem primeru kot kaže en mail in nato zaprtje računa po kratkem postopku brez možnosti pritožbe in obrazložitve. Kar je najbolj poceni.

Zelo verjetno gre le zato, ne pa za širše načrte zatiranja disidentov.

predi ::

Prva omemba N26 v osrednjem slovenskem mediju?

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/appl...

St235 ::

poweroff je izjavil:

Ja, to vse razumem, prav tako razumem, da si ti tipičen pravnik, ki ni sposoben misliti izven okvirov sistema (brez zamere, ni mišljeno kot žalitev).

Vsekakor ne bi škodilo, če bi kdaj prebral kakšno filozofsko delo, Foucault je sicer precej težaven, Deleuze je bil pa (vsaj meni) zelo razumljiv.

Seveda gre enkrat za kazenska, drugič obligacijska in tretjič neka druga razmerja. Ampak posledice, posledice so pa v končni fazi zelo podobne, praktično iste. V enem primeru te ubijejo, v drugem te pustijo umreti. Seveda so razlike v aktivnem uboju ali pasivnosti, ampak na koncu si pa v obeh primerih mrtev.

In ne, ne moreš primerjati neke banke in nekega posameznika. Preprosto so razmerja moči bistveno drugačna.


ti pa pač tipičen negrač, ki sploh ne posluša kaj se mu razlaga. ampak ja, najlažje je živet v mehurčku in ignorirat vse kar se v resnici dogaja.

Me pa res zanima kako točno je to, da ti n26 ukine sekundaren TRR primerljivo z daljšo zaporno kaznijo? al pač ignoriraš dejstvo, da ti banka ne sme zapret zadnjega TRR, zato, da lahko prodajaš svojo mantro?

perci ::

Ali kdo ve, če osnovni račun vkljucuje debetno kartico?

Killermode ::

perci je izjavil:

Ali kdo ve, če osnovni račun vkljucuje debetno kartico?

Če ne lažejo na svoji strani, potem vkljucuje:
Each N26 bank account comes with a free Mastercard debit card, accepted worldwide.
««
91 / 191
»»