» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
5 / 191
»»

BlaY0 ::

Torej ne moreš plačevati prek merchant providerjev, ki ne podpirajo več samo CVV preverjanja kar je po svoje good. Ni pa lepo od banke da ti za de-facto danes varnostni standard dodatno računa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Meni je pomemben samo PayPal. Ta pa dobro dela preko MC.

Zlikovec ::

BlaY0 je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

A kdo ve, kako je s plačilom na spletnih straneh, kjer rabiš vpisat potrditveno varnostno kodo pri plačilu z MasterCardom? N26 to omogoča?

Kakšno varnostno kodo??? CVV? Kdo pa to sploh še resno uporablja? Če imaš 3D security, ne rabiš vpisovat CVV. Mogoče, na kakšni res prastari spletni štacuni, ki uporablja kakšnega prastarega merchant providerja.


Mislim na MasterCard SecureCode https://www.mastercard.us/en-us/consume... vendar nisem prepričan, če je ta zahtevana s strani prodajalca ali banke ... Ponavadi vneseš podatke svoje MC skupaj z CVV nakar dobiš neko kodo, ki jo vneseš v generator gesel in ta ti vrne drugo kodo, katero vneseš v spletni obrazec da lahko zaključiš nakup ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zlikovec ()

Mare2 ::

Zlikovec je izjavil:

Ponavadi vneseš podatke svoje MC skupaj z CVV nakar dobiš neko kodo, ki jo vneseš v generator gesel in ta ti vrne drugo kodo, katero vneseš v spletni obrazec da lahko zaključiš nakup ...


Zlikovec, pravkar sem s kartico N26 uspešno plačal storitev na kuponko-tu. :)

Pred tem pri prvem poizkusu nisem bil uspešen, ker sem imel (namenoma) izklopljeno funkcijo
- Online payments (Available to pay online)

Čez 2 minuti po vklopu te funkcije in ponovitvi plačila je bilo plačilo uspešno izvedeno.

Sedaj, ko ne bom več nekaj časa rabil, je ta funkcija spet izklopljena (preventivno).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zlikovec ::

Mare2 je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

Ponavadi vneseš podatke svoje MC skupaj z CVV nakar dobiš neko kodo, ki jo vneseš v generator gesel in ta ti vrne drugo kodo, katero vneseš v spletni obrazec da lahko zaključiš nakup ...


Zlikovec, pravkar sem s kartico N26 uspešno plačal storitev na kuponko-tu. :)

Pred tem pri prvem poizkusu nisem bil uspešen, ker sem imel (namenoma) izklopljeno funkcijo
- Online payments (Available to pay online)

Čez 2 minuti po vklopu te funkcije in ponovitvi plačila je bilo plačilo uspešno izvedeno.

Sedaj, ko ne bom več nekaj časa rabil, je ta funkcija spet izklopljena (preventivno).


Hvala za info. Pomoje je potreba SecureCode prej pogoj banke kot pa prodajalca, in N26 tega ne uporablja ... fino ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

BlaY0 ::

Prodajalec nikoli nič ne pogojuje tukaj (on se pač samo odloči za providerja). Pogojuej merchant provider. Merchant provider se lahko odloči recimo, da bo oziroma ne bo preverjal CVV kode. Enim je tudi zadosti že samo CVV (recimo PayPal - enkrat mu poveš CVV in ti do izteka veljavnosti kartice lahko trga dol kolikor želi), spet tretji preverjajo samo številko kartice datum izteka veljavnosti ter recimo card holderja. 3D security je dodaten layer ki ga lahko "zahteva" merchant, jasno pa ga more podpirati tudi tvoj MC.

Miha 333 ::

ales85 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).

Ni res. Že od vzpostavitve SEPA so stroški za domače in EU nakazilo izenačeni.

Po mojih izkušnjah to ne drži v vseh primerih. Na primer NLB in ProKlik.

In Regulation (EC) 924/2009, the European Parliament mandated that charges in respect of cross-border payments in euro (of up to EUR 50,000) to other Member States shall be the same as the charges for corresponding national payments.
Single Euro Payments Area @ Wikipedia

perci ::

Morda je nakazoval v drugi valuti. SEPA je samo za EUR plačila.

buttcrack ::

še en k potrjuje, da je nakazilo iz slo banke (SK) na N26 v parih urah.

XS!D3 ::

Hudič pri SecureCode je ravno to, da v kolikor ga merchant ne podpira, se da še vedno plačati brez njega. Se pravi, če se nekdo dokoplje do podatkov tvoje kartice, jo lahko še vedno zlorabi (pač ne tam kjer zahtevajo SecureCode).

Tudi sam prakticiram to, da imam na N26 lepo izklopljena plačila preko neta in vklopim samo v tistem trenutku, ko dejansko plačujem, nato izklopim nazaj. Če bi podpirali še SecureCode, ne bi škodilo, ampak mi je tudi tako ok (boljše kot samo securecode).

Imajo pa po mojem vseeno nekaj v zvezi s SecureCode implementirano, samo da vedno potrdi transakcijo. Pri N26 me pri nekaterih merchantih (ki imajo SecureCode) vrže na prazno stran (namesto tistega vmesnika od banke, kjer se izvede dodatno prevrjanje prek SMS kode) in potem takoj nazaj. Pri Revolutu, ki ravno tako nima SecureCode, tega nisem opazil in po mojem merchant, ki izrecno zahteva SecureCode, plačilo zavrne.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

še en k potrjuje, da je nakazilo iz slo banke (SK) na N26 v parih urah.


Saj to je že jasno. Drugo je, ko je nekdo nakazal v soboto ob 23.45 uri in se v nedeljo zjutraj zgražal, kako to, da še ni. Ja, tudi taki osebki obstajajo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ales85 ::

Miha 333 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).

Ni res. Že od vzpostavitve SEPA so stroški za domače in EU nakazilo izenačeni.

Po mojih izkušnjah to ne drži v vseh primerih. Na primer NLB in ProKlik.

In Regulation (EC) 924/2009, the European Parliament mandated that charges in respect of cross-border payments in euro (of up to EUR 50,000) to other Member States shall be the same as the charges for corresponding national payments.
Single Euro Payments Area @ Wikipedia

Pa morda veš, če se to nanaša samo na fizične osebe ali tudi na pravne? Oziroma, glede na ločnico pri bankah, če se to nanaša na osebne ali poslovne račune? Ker pri NLB plačam 0,41€ za nakazilo na drugo banko v Sloveniji ter 1,00€ za nakazilo na N26.

Glede hitrosti, nakazilo, katerega sem vnesel okrog 13h, je prišlo na N26 ob 15:18.

perci je izjavil:

Morda je nakazoval v drugi valuti. SEPA je samo za EUR plačila.

Nakazilo je bilo v EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

perci ::

Glede hitrosti, nakazilo, katerega sem vnesel okrog 13h, je prišlo na N26 ob 15:18.

Zavedat se je treba, da je to, kdaj pride nakazilo na N26 odvisno predvsem od banke, ki nakazuje. Bolj redno kot banka daje plačila v poravnavo, hitreje bo prišlo plačilo na N26. Za test, poskusite uporabit nujni nalog (ki gre takoj v poravnavo), pa bo prišlo na N26 praktično takoj.

ales85 ::

perci je izjavil:

Glede hitrosti, nakazilo, katerega sem vnesel okrog 13h, je prišlo na N26 ob 15:18.

Zavedat se je treba, da je to, kdaj pride nakazilo na N26 odvisno predvsem od banke, ki nakazuje. Bolj redno kot banka daje plačila v poravnavo, hitreje bo prišlo plačilo na N26. Za test, poskusite uporabit nujni nalog (ki gre takoj v poravnavo), pa bo prišlo na N26 praktično takoj.

Tega se zavedam. NLB po 13. uri ponavadi dela poravnave ob 15. uri. Torej je kar v redu :)

Miha 333 ::

ales85 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).

Ni res. Že od vzpostavitve SEPA so stroški za domače in EU nakazilo izenačeni.

Po mojih izkušnjah to ne drži v vseh primerih. Na primer NLB in ProKlik.

In Regulation (EC) 924/2009, the European Parliament mandated that charges in respect of cross-border payments in euro (of up to EUR 50,000) to other Member States shall be the same as the charges for corresponding national payments.
Single Euro Payments Area @ Wikipedia

Pa morda veš, če se to nanaša samo na fizične osebe ali tudi na pravne? Oziroma, glede na ločnico pri bankah, če se to nanaša na osebne ali poslovne račune? Ker pri NLB plačam 0,41€ za nakazilo na drugo banko v Sloveniji ter 1,00€ za nakazilo na N26.

Glede na cenik storitev NLB Proklik je 0,41 za interna plačila (račun prejemnika pri NLB). Za plačila na račune pri drugih SLO bankah ter SEPA plačila na tuje banke pa 1,00. Stran 3. Tako da je za domača in tuja plačila na drugo banko ista provizija, pač je draga banka :).

madog ::

Danes so začeli za referral programom, če kdo rabi referral naj me kontaktira preko ZS ( potrebujem samo email) za oba win win v €€
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

buttcrack ::

Kolk je €€€ v igri?

ales85 ::

buttcrack je izjavil:

Kolk je €€€ v igri?

10€

BlaY0 ::

Uau... Commerzbank ima do konca meseca akcijo za "zastonj" Giroconto. Pa 150 EUR ti nakažejo po treh mesecih.

mlamat ::

Če živiš v Nemčiji, za online otvoritev pa dobiš samo 50EUR in moraš imeti 1200EUR prihodka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

BlaY0 ::

Pa saj tukaj imajo vsi čez 1500 EUR/mesec.

buttcrack ::

ales85 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kolk je €€€ v igri?

10€

Jest pa dva dni nazaj povabil kolega...

Škoda

buttcrack ::

pravkar gledam, da bo SK očitno še oskubil obrestno mero na bonus računih... samo še 0,005 :))))

očitno res ne rabijo strank...

sem imel namen samo aradi tega še pustiti odprt račun, ampak sedaj je šlo še to v maloro. bye bye SK.

Saul Goodman ::

nič, danes je zadnji dan za odprtje računa s "free" mastercardom, kajne?

registriral sem se že, še online verification opravim. klinc, škodit ne more. ravno zaprl račun na oderuški skb. verjetno bom odprl še na delavski hranilnici in kombiniral z n26.

polpo ::

Saul Goodman je izjavil:

nič, danes je zadnji dan za odprtje računa s "free" mastercardom, kajne?


Možno, lahko pa se zgodi, da podaljšalo kot so to že storili konec leta 2016 in še v februarju na konec marca.

OvCa77 ::

polpo je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

nič, danes je zadnji dan za odprtje računa s "free" mastercardom, kajne?


Možno, lahko pa se zgodi, da podaljšalo kot so to že storili konec leta 2016 in še v februarju na konec marca.

So že popravili, piše Free card to who sign up now.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

buttcrack ::

A pol ni treba danes nujno verificationa spedenat?

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

Jaz sem ze opravil id verifikacijo, se je pa last minute ogrelo se par kolegov. A menite, da jih akcija zajame, ce se registrirajo vendar ne opravijo id verifikacije (ker je mogoca samo do 20:00, ce se ne motim).

ales85 ::

Saul Goodman je izjavil:

Jaz sem ze opravil id verifikacijo, se je pa last minute ogrelo se par kolegov. A menite, da jih akcija zajame, ce se registrirajo vendar ne opravijo id verifikacije (ker je mogoca samo do 20:00, ce se ne motim).

Akcija zajame tiste in takrat, ko prvič nakažejo na račun.

Kebo ::

Nope, samo vertifikacijo je treba narest do 1. aprila.

ales85 ::

Kebo je izjavil:

Nope, samo vertifikacijo je treba narest do 1. aprila.

Motiš se. Če seveda misliva isto stvar :) V primeru nagrade za referral program, se more uporabnik registirati, aktivirati kartico in naložiti denar na račun.

Saul Goodman ::

Zelel sem izvedeti za kartico brez mesecnega stroska, ne refferal linke. Hvala za info.

Brane22 ::

Če sem prav razumel, je N26 samo za račun posameznika. Imeli bodo kao nek biznis beta program ampak ta bo samo za obrtnike in samozaposlene.

A je kaka podobna varianta za manjše firme ?

kixs ::

Vceraj opravil registracijo in verifikacijo ob cca 13h.
Sel preko spletne banke nakazat eno malenkost iz DH na N26 ob 13:30.
Dobil sporocilo od DH o odlivu ob 15:47.
Dobil sporocilo od N26 o prilivu ob 17:15.

NikolormousB ::

Brane22 je izjavil:

Če sem prav razumel, je N26 samo za račun posameznika. Imeli bodo kao nek biznis beta program ampak ta bo samo za obrtnike in samozaposlene.

A je kaka podobna varianta za manjše firme ?


Imajo v nekaterih državah tudi poslovne račune, v Sloveniji zaekrat še ne. So tipičen startup, stalno testirajo stvari in spreminjajo ponudbo pratkično tedensko. Verjetno bo slej ko prej poslovni račun tudi pri nas.

buttcrack ::

Mini razočaran nad plačevanjem UPN pri N26. Se ne da nastavit kdaj naj gre plačilo v promet, samo takoj lahko. Upam da to še dodajo.

Kako pa je glede trajnikov? Razne gen-ije, zavarovanja, telefone in vrtce je verjetno treba z našimi uredit, ne z N26?

Goody ::

A) se da, samo znaš ne. Že piše v threadu.
B) direktna bremenitev

buttcrack ::

Misliš na make this a standing order?

azislo ::

A danes še velja brezplačni MasterCard?
Je bilo to kje omenjeno na strani (ker danes tega ne vidim)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

polpo ::

azislo je izjavil:

A danes še velja brezplačni MasterCard?
Je bilo to kje omenjeno na strani (ker danes tega ne vidim)?


Na strani in na ceniku piše, kot je bilo omenjeno včeraj: WAIVED for customers who sign up now.
Lahko poizkusi, če je še free ali pač niso še popravili na strani ali pa, kot sem omenil bo ponudba "še trajala".

Komentar na enem forumu glede tega, s katerim se strinjam: I guess they prefer growing their customer base rather than making a bit of extra money of a smaller customer base in the short term (and the fact that they seem to have a pretty good conversion rate to their premium offer must have helped them make that decision).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Kebo ::

Kako pa spraviš gotovino na ta račun, UPN na pošti?

madog ::

Kebo je izjavil:

Kako pa spraviš gotovino na ta račun, UPN na pošti?


enako kot spraviš na katerikoli drug račun v SI ali v EU
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Kebo ::

Res, kaj naj vkorakam v poslovalnico in dam na šalterju polog? Al dam kar na tvoj račun, pa mi boš ti iz svojega prenakazal?

matobeli ::

madog je izjavil:

Danes so začeli za referral programom, če kdo rabi referral naj me kontaktira preko ZS ( potrebujem samo email) za oba win win v €€


Kako je to mišljeno win win? Dobi tudi povabljeni kaj na račun ali zgolj dobi zastonj račun čeprav je promocijskega obdobja "konec"?

BlaY0 ::

Kebo je izjavil:

Res, kaj naj vkorakam v poslovalnico in dam na šalterju polog?

Da. Če banka v katere poslovalnico si vkorakal sprejema nakazila nekomitentov. Drugače pa tako kot si sam omenil... pošta. Ne vem, kako pa plačaš recimo elektriko?

matobeli ::

Ena vmesna: kje najceneje fizično plačati UPN? Petrol, pošta, mercator...?

Študiram za popolni prehod na N26, ampak včasih je treba tud fizično kaj denarja pohendlat.

BlaY0 ::

A se ni včasih Spar hvalil da je najcenejši... na Šparomatu je 0,65 EUR. Ne vem pa če je to najceneje...

EDIT: Mercator ima isto, samo ne povsod... mora biti označen z znakom "Abatočka".

EDIT 2: Velja samo za UPN-je z OCR vrstico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matobeli ::

A kdo pozna tole http://www.sepa.si/sloprenova/UPN/Progr...

Zna dodat OCR?

BlaY0 ::

Poznam. Zna.

perci ::

««
5 / 191
»»