» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
385 / 534
»»

andrej69 ::

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.

Redman ::

Sem vzel https://www.mediamarket.si/ads/lg_oled7...

Poročam, kako se obnese PS5 in movies. Hvala vsem.

Ales ::

andrej69 je izjavil:

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.

ROFL

Ti kar isto nadaljuješ z izmišljotinami in prevračanjem besed sem in tja. :))

darck ::

andrej69 je izjavil:

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.


Pa kje ti najdeš te trditve da Philips ima najboljše procesiranje še na nobenih primerjavah ni imel in vsepovsod je bil VEDNO Sony v ospredju pa ne mi sedaj neke francoske teste limat in podobno. Vsi kateri so primerjali in testirali so dli za procesing Sonyy na prvo mesto pa se ne mislim zaradi tega kregati ampak samo povem kako je res.Pa drugače Panasonic sploh nima tako kvalitetnega procesinga za slabši vir prikazovanja je marsikateri drug televizor boljši. Panasonic pobira točke v večini na prikazovanju detaljev kjer Philips gubi sploh je to očitno za OLED televizorje in večina pravi,da preveč temno prikazuje. Samo je pa potem tudi zelo zanimivo kako različno primerjajo in testirajo glavni ljudje a vsi imajo specialne ljudi okrog kalibracije televizorja. zakaj pride potem do takih razlik kdo drugeče vidi ali kdo laže ali kaj vse to pomeni. Še vedno ne verjamem tistim tam v AVS FORUMU ker če napišejo eno a potem obični čloek opazi,da to ni res kaj naj rečem da so goljufi.

andrej69 ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.


Pa kje ti najdeš te trditve da Philips ima najboljše procesiranje še na nobenih primerjavah ni imel in vsepovsod je bil VEDNO Sony v ospredju pa ne mi sedaj neke francoske teste limat in podobno. Vsi kateri so primerjali in testirali so dli za procesing Sonyy na prvo mesto pa se ne mislim zaradi tega kregati ampak samo povem kako je res.Pa drugače Panasonic sploh nima tako kvalitetnega procesinga za slabši vir prikazovanja je marsikateri drug televizor boljši. Panasonic pobira točke v večini na prikazovanju detaljev kjer Philips gubi sploh je to očitno za OLED televizorje in večina pravi,da preveč temno prikazuje. Samo je pa potem tudi zelo zanimivo kako različno primerjajo in testirajo glavni ljudje a vsi imajo specialne ljudi okrog kalibracije televizorja. zakaj pride potem do takih razlik kdo drugeče vidi ali kdo laže ali kaj vse to pomeni. Še vedno ne verjamem tistim tam v AVS FORUMU ker če napišejo eno a potem obični čloek opazi,da to ni res kaj naj rečem da so goljufi.


Tukaj si lahko pogledaš:) Pa tudi na drugih straneh je P5 opisan kot eden izmed najboljših slikovnih procesorjev.

mgermo ::

A nisi videl da je "Best TV of 2021 - LG C1"?
in Best TV Manufacturer of 2021 - LG Electronics
https://www.avforums.com/news/best-tvs-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

A nisi videl da je "Best TV of 2021 - LG C1"?
in Best TV Manufacturer of 2021 - LG Electronics
https://www.avforums.com/news/best-tvs-...


Saj Lg bo zmeraj best tv. Toda zakaj..? Lahko ti kar povem, da ne zaradi kvalitete slike..

mgermo ::

Ne, zaradi sexy podstavka :D
In komentar pod temi awardsi:
"I appreciate that Philips OLED tv have good hardware and a great picture but when I scan through buyer reviews on the net including those on Philips own site, they are full of complaints about buggy software. While I treat buyer reviews with caution, there are enough to persuade me that there is a real issue here. It puts me off from buying one."

darck ::

jebo vas AVS FORUM pa HI-FI pa RTINGS pa AISA pa kdo se verjame tem bluzerjem ko imaš vse do potamkosti predstavljeno vsepovsod drugje kako se stvar obnese. Philips kot prvo ima totalno sfaljeno že z ostrino kjer mora vsepovsod biti kar na 0 in kar je več je umetničena slika. Zame so vsi ti oglaševalci katere sem naštel nič kaj koristni ker polovica njihovih trditev niso mirodajne. Da smo že na tem poprej verjamem enemu VINCETU TEOH kakor tem.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Ne, zaradi sexy podstavka :D
In komentar pod temi awardsi:
"I appreciate that Philips OLED tv have good hardware and a great picture but when I scan through buyer reviews on the net including those on Philips own site, they are full of complaints about buggy software. While I treat buyer reviews with caution, there are enough to persuade me that there is a real issue here. It puts me off from buying one."


Saj, če boš pogledal tudi za druge proizvajalce boš naletel na podobne zadeve.. in to ne pomeni, da imajo visi televizorji te težave:))

andrej69 ::

darck je izjavil:

jebo vas AVS FORUM pa HI-FI pa RTINGS pa AISA pa kdo se verjame tem bluzerjem ko imaš vse do potamkosti predstavljeno vsepovsod drugje kako se stvar obnese. Philips kot prvo ima totalno sfaljeno že z ostrino kjer mora vsepovsod biti kar na 0 in kar je več je umetničena slika. Zame so vsi ti oglaševalci katere sem naštel nič kaj koristni ker polovica njihovih trditev niso mirodajne. Da smo že na tem poprej verjamem enemu VINCETU TEOH kakor tem.


Poglej DARCK ti gledaš zadeve malo drugače kakor jaz ali pa kateri drugi.. Tale Philips, ki ga imaš ti ne moreš primerjat z lanskimi ali letošnjimi Philips televizorji.. Posebej pa ne z modeli najvišjega ranga. Tako, da ne mešat jabolka in hruške..! Kar pa se tiče AVFORUMSA je eden najbolj priznanih strani, razen seveda za tebe..;) Pa tudi John Archer je eden izmed najboljših strokovnjakov za teste televizorjev, ki ga zelo spoštuje tudi VINCET TEOH.. Tako, da ni samo hdtv test edina stran , ki bi bila mirodajna za teste televizorjev. Tudi še kar nekaj drugih zelo kvalitetnih strani za teste je na voljo. Moraš pa vedet, da vsak nekoliko preferira določeno znamko televizorjev, in kot sem že nekajkrat napisal treba pogledat nekoliko različnih strani in se najbolje vidi kako kvaliteten je določen televizor:) Sicer pa se jaz osebno ne rabim ravno zanašat na teste, ker si sam ustvarim mnenje pri testiranju določenih modelov kateri me zanimajo.

darck ::

Pustmo moj povrečen televizor ali še manj govorim na sploh. Pa to ko vsi televizor skalibrirajo in potem vsak drugače pojasnuje te podatke o televizorjih in potem po drugi strani delajo samo kreg med vsemi nami itd...... A na koncu so pa verjetno ko bi gledal v živo neopazne razlike med televizorji a oni delajo tako zdraho. Naj raje potem naredijo teste,raziskavo kako dolgo bo kateri televizor zdržal saj to nekatere nas celo še bolj zanima,ker škoda je denar stran metati vsake toliko let. Zakaj za vraga nikoli ne povedo kolikšna je zadostna svetilnost za SDR vsebine saj non stop samo nakladajo da je vedno premajhna za HDR vsebine a nekako dognali so,da ko bo še večja svetilnost tako bodo bolj barve zbledele in to je spet problem.
Ko človek na koncu vse skupaj premisli kaj se piše,govori itd..... je spet najboljša izbira ta,da na lastne oči oceniš televizor ampak to bi bilo najbolje v takem okolju kot ga imaš doma. Ampak televizor mora biti še vedno takšen kateri je zdržljiv saj mnogim je tudi 500 EUR veliko dati in,da ti potem čez 2 leti vse skupaj crkne. Danes mi je nekdo odpisal iz komentarjev izpod posnetka in povedal,da če bi jaz imel OLED in da bi TV delal vsak dan povprečno od 12-16 ur bi se kmalu po kakem letu pojavil problem na zaslonu.

skyform ::

Pred nakupom Philips Mini LEDa priporočam, da si ogledte temo od lastnikov na avforums, tako malo ljiudi kot ga ima in same težave, popolna polomija. Zakaj bi sploh vzel Midi LED od Philipsa, če imajo dosti boljši TV kot OLED 706 za nižjo ceno.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:



Pa kje ti najdeš te trditve da Philips ima najboljše procesiranje še na nobenih primerjavah ni imel in vsepovsod je bil VEDNO Sony v ospredju pa ne mi sedaj neke francoske teste limat in podobno. Vsi kateri so primerjali in testirali so dli za procesing Sonyy na prvo mesto pa se ne mislim zaradi tega kregati ampak samo povem kako je res.Pa drugače Panasonic sploh nima tako kvalitetnega procesinga za slabši vir prikazovanja je marsikateri drug televizor boljši. Panasonic pobira točke v večini na prikazovanju detaljev kjer Philips gubi sploh je to očitno za OLED televizorje in večina pravi,da preveč temno prikazuje. Samo je pa potem tudi zelo zanimivo kako različno primerjajo in testirajo glavni ljudje a vsi imajo specialne ljudi okrog kalibracije televizorja. zakaj pride potem do takih razlik kdo drugeče vidi ali kdo laže ali kaj vse to pomeni. Še vedno ne verjamem tistim tam v AVS FORUMU ker če napišejo eno a potem obični čloek opazi,da to ni res kaj naj rečem da so goljufi.

Tukaj si lahko pogledaš:) Pa tudi na drugih straneh je P5 opisan kot eden izmed najboljših slikovnih procesorjev.

Mislim, da je tukaj P5 procesor opisan precej bolj realno:

"Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as “creator’s intent”, meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange".

skyform ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.


Pa kje ti najdeš te trditve da Philips ima najboljše procesiranje še na nobenih primerjavah ni imel in vsepovsod je bil VEDNO Sony v ospredju pa ne mi sedaj neke francoske teste limat in podobno. Vsi kateri so primerjali in testirali so dli za procesing Sonyy na prvo mesto pa se ne mislim zaradi tega kregati ampak samo povem kako je res.Pa drugače Panasonic sploh nima tako kvalitetnega procesinga za slabši vir prikazovanja je marsikateri drug televizor boljši. Panasonic pobira točke v večini na prikazovanju detaljev kjer Philips gubi sploh je to očitno za OLED televizorje in večina pravi,da preveč temno prikazuje. Samo je pa potem tudi zelo zanimivo kako različno primerjajo in testirajo glavni ljudje a vsi imajo specialne ljudi okrog kalibracije televizorja. zakaj pride potem do takih razlik kdo drugeče vidi ali kdo laže ali kaj vse to pomeni. Še vedno ne verjamem tistim tam v AVS FORUMU ker če napišejo eno a potem obični čloek opazi,da to ni res kaj naj rečem da so goljufi.

Ta tedn sem nabavil Philips 55OLED706. Imel sem že tudii Panasonic GZ950 OLED in imam XE95005 in XG9505 letos bom še ziher nabavil Sony OLED in Min LED in obdržal tistega, ki bo mi bil bolj všeč. Moje mnjenje kar se tiče procesiranja slike je, da je Sony še vedno najboljši, Philips drugi najboljši, Panasonic z GZ950 je pa nekoliko slabši sicer pa ne vem kako so novi Panasonici. LGjem nisem nikdar dajel neke pozornosti, bom moral enkrat sprobat, ker baje, da ni slab sicer malenkost za Sonyjem in Philipsom ampak boljši kot Panasonic. Samsungova slika se pa mi zdi skoraj najmanj detajln je tam nekje z Panasonicom. V glavnem Panasonic GZ950 je pokazal manj detailov na obrazih, laseh, zahtevnih texturah, pač v takšnih res podrobnih zadevah, drugače nasplošno pa je imel lepo ostro sliko, manjkali so določeni detaili, ki jih najlepše prikaže Sony in kljub temu slika izpade najbolj prijetna naravna. Philips 706 prikaže enako detajlov kot X1 Extrem in X1 Ultimate (novejši XR processor je pa še boljši) ampak je slika nekoliko bolj groba videti preostra, izumetničena. Prednost Sonyja je reality creation, vse ostlale znamke imajo samo eno ostrenje Sony pa zraven standardnega ostrenjain reality creationm ki deluje popolnoma drugače kot navadno ostrenje, ostri samo določene dele slike zato slika obdrži maraven blag videz ampak je kljub temu polna detajlov. Nisem pa še videl OLED 936, ki ima še boljši procesor kot 706 in 806 ampak dvomim, da je slika tako naravna kot na Sonyju, ker Philips že ima od nekdaj bolj agresiven pristop.

Drugače pa je 706 dobra zadeva sploh za trenutno ceno 999EUR, jaz sem ga dobil za 989EUR. Ima svoje slabosti kot vsak TV je pa za to ceno res dober. Mene osebno najbolj moti zelenkasta slika pri OLEDih, nikakor ne dobim te zelene ven iz bele, no gre ampak potem je slika ali prerdeča ali premodra, enako je bilo pri GZ950, ni prave bele kot na LEDu, kar je tudi zelo lepo vidno pri OLEDih pri gledanu pod kotom, bolj ga gledaš pod kotom bolj slika postane zelena. Možno da bo tale QD filter od Samsunga končno odpravil to pri OLEDu.

Kar se tiče panela imam srečo in nesrečo, siva je odična nobenga bendinga ali dse, imam pa tinting en tak lep L rdeče tinte, cel zgornji del enkrana in leva stran, kar je precej moteče pri belih scenah, sneg kaki meniji v igrah, npr podnapisi so ful zelenkasto beli, zgornji del slike pa rdečkasto bel. Malo me je tud šokiralo igranje iger, pri Forza Horizon 4 in 5 je bilo precej dosti image retention. Na igrah se to lepo vidi na nebu, ko obračaš kamero okrog, prav temne packe so se pojavljale vsake tolko časa in izginile v roko par sec. Na čase so bile grozno velike, če so npr bili kakšni beli stebri ali sonce in podobne zadeve. Ne morem verjeti, da se to tako hitro pojavlja. Ko sem imel GZ950 nisem imel nobene konzole tako, da nanj nisem sprobal iger in ne vem, če je to tako ekstremno na 706 ali na vseh OLEDih.

Pozitivno sem pa presenečen kako je svetel TV sploh za najnižji rank OLEDa, ker 806 je še malenkost svetlejši 936 pa krepko svetlejši z evo panelom. Jaz osebno svetlejšega sploh ne potrebujem in sem zadevo sprobal tudi čez dan po zelo sončnem vremenu. Seveda pa svetlejši pridejo prav, ker potem ga ne rabiš tako naviti in ga s tem tudi bolj ohranjaš.Tudi dinamičn razpon me je presenetil, shadow detail je enako kot na obeh Sony FALDjih in tudi belih ne vžge nič. Meni se 706 zdi čist na nivoju GZ950 kar se tiče dinamičnega razpona, kontrasta, črne vse te prednosti, ki jih je Panasonic imel pred 2-3 leti pri OLEDih ampak navrh še boljši procesing.

Najbolj me moti edito tale image retention in malo zelenkasta slika, predvsem bela, pa ta red tinting, ostalo pa je res vse zelo dobro. Aja pa kot velik fen Soap opera effekta sem pričakovla malo več od Philipsa, ker ni niti tako dober kot na Sonyju, ki sploh nima nič kaj preveč dober SOE, želim si takšnega, ki ga je imel Panasonic, tam pa je bil res neverjeten. Slika noro gladka brez kakšnega zatikanja in ne samo to, tudi ljudje, vozila, vse kar se je gibalo je bilo popolnoma gladko, kar še nisem videl na nobeni drugi znamki, vse ostale znamke imajo melo preskokov ali nakakpne sledi ali se ne premikajo tekoče, slika se premika gladko človek pa ne najbolj v določenih situacijah. Vsi imajo tako Philips, Sony, Samsung, LG, Panasonic pa je imel popolnoma gladko skoraj perfektno in meni je to bilo noro dobro, skorj na nivojo filma Gemini Men v 120fps.

Nič dosti bo, ker vidim, da sem lepo zabluzil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

skyform je izjavil:

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.


Pa kje ti najdeš te trditve da Philips ima najboljše procesiranje še na nobenih primerjavah ni imel in vsepovsod je bil VEDNO Sony v ospredju pa ne mi sedaj neke francoske teste limat in podobno. Vsi kateri so primerjali in testirali so dli za procesing Sonyy na prvo mesto pa se ne mislim zaradi tega kregati ampak samo povem kako je res.Pa drugače Panasonic sploh nima tako kvalitetnega procesinga za slabši vir prikazovanja je marsikateri drug televizor boljši. Panasonic pobira točke v večini na prikazovanju detaljev kjer Philips gubi sploh je to očitno za OLED televizorje in večina pravi,da preveč temno prikazuje. Samo je pa potem tudi zelo zanimivo kako različno primerjajo in testirajo glavni ljudje a vsi imajo specialne ljudi okrog kalibracije televizorja. zakaj pride potem do takih razlik kdo drugeče vidi ali kdo laže ali kaj vse to pomeni. Še vedno ne verjamem tistim tam v AVS FORUMU ker če napišejo eno a potem obični čloek opazi,da to ni res kaj naj rečem da so goljufi.

Ta tedn sem nabavil Philips 55OLED706. Imel sem že tudii Panasonic GZ950 OLED in imam XE95005 in XG9505 letos bom še ziher nabavil Sony OLED in Min LED in obdržal tistega, ki bo mi bil bolj všeč. Moje mnjenje kar se tiče procesiranja slike je, da je Sony še vedno najboljši, Philips drugi najboljši, Panasonic z GZ950 je pa nekoliko slabši sicer pa ne vem kako so novi Panasonici. LGjem nisem nikdar dajel neke pozornosti, bom moral enkrat sprobat, ker baje, da ni slab sicer malenkost za Sonyjem in Philipsom ampak boljši kot Panasonic. Samsungova slika se pa mi zdi skoraj najmanj detajln je tam nekje z Panasonicom. V glavnem Panasonic GZ950 je pokazal manj detailov na obrazih, laseh, zahtevnih texturah, pač v takšnih res podrobnih zadevah, drugače nasplošno pa je imel lepo ostro sliko, manjkali so določeni detaili, ki jih najlepše prikaže Sony in kljub temu slika izpade najbolj prijetna naravna. Philips 706 prikaže enako detajlov kot X1 Extrem in X1 Ultimate (novejši XR processor je pa še boljši) ampak je slika nekoliko bolj groba videti preostra, izumetničena. Prednost Sonyja je reality creation, vse ostlale znamke imajo samo eno ostrenje Sony pa zraven standardnega ostrenjain reality creationm ki deluje popolnoma drugače kot navadno ostrenje, ostri samo določene dele slike zato slika obdrži maraven blag videz ampak je kljub temu polna detajlov. Nisem pa še videl OLED 936, ki ima še boljši procesor kot 706 in 806 ampak dvomim, da je slika tako naravna kot na Sonyju, ker Philips že ima od nekdaj bolj agresiven pristop.

Drugače pa je 706 dobra zadeva sploh za trenutno ceno 999EUR, jaz sem ga dobil za 989EUR. Ima svoje slabosti kot vsak TV je pa za to ceno res dober. Mene osebno najbolj moti zelenkasta slika pri OLEDih, nikakor ne dobim te zelene ven iz bele, no gre ampak potem je slika ali prerdeča ali premodra, enako je bilo pri GZ950, ni prave bele kot na LEDu, kar je tudi zelo lepo vidno pri OLEDih pri gledanu pod kotom, bolj ga gledaš pod kotom bolj slika postane zelena. Možno da bo tale QD filter od Samsunga končno odpravil to pri OLEDu.

Kar se tiče panela imam srečo in nesrečo, siva je odična nobenga bendinga ali dse, imam pa tinting en tak lep L rdeče tinte, cel zgornji del enkrana in leva stran, kar je precej moteče pri belih scenah, sneg kaki meniji v igrah, npr podnapisi so ful zelenkasto beli, zgornji del slike pa rdečkasto bel. Malo me je tud šokiralo igranje iger, pri Forza Horizon 4 in 5 je bilo precej dosti image retention. Na igrah se to lepo vidi na nebu, ko obračaš kamero okrog, prav temne packe so se pojavljale vsake tolko časa in izginile v roko par sec. Na čase so bile grozno velike, če so npr bili kakšni beli stebri ali sonce in podobne zadeve. Ne morem verjeti, da se to tako hitro pojavlja. Ko sem imel GZ950 nisem imel nobene konzole tako, da nanj nisem sprobal iger in ne vem, če je to tako ekstremno na 706 ali na vseh OLEDih.

Pozitivno sem pa presenečen kako je svetel TV sploh za najnižji rank OLEDa, ker 806 je še malenkost svetlejši 936 pa krepko svetlejši z evo panelom. Jaz osebno svetlejšega sploh ne potrebujem in sem zadevo sprobal tudi čez dan po zelo sončnem vremenu. Seveda pa svetlejši pridejo prav, ker potem ga ne rabiš tako naviti in ga s tem tudi bolj ohranjaš.Tudi dinamičn razpon me je presenetil, shadow detail je enako kot na obeh Sony FALDjih in tudi belih ne vžge nič. Meni se 706 zdi čist na nivoju GZ950 kar se tiče dinamičnega razpona, kontrasta, črne vse te prednosti, ki jih je Panasonic imel pred 2-3 leti pri OLEDih ampak navrh še boljši procesing.

Najbolj me moti edito tale image retention in malo zelenkasta slika, predvsem bela, pa ta red tinting, ostalo pa je res vse zelo dobro. Aja pa kot velik fen Soap opera effekta sem pričakovla malo več od Philipsa, ker ni niti tako dober kot na Sonyju, ki sploh nima nič kaj preveč dober SOE, želim si takšnega, ki ga je imel Panasonic, tam pa je bil res neverjeten. Slika noro gladka brez kakšnega zatikanja in ne samo to, tudi ljudje, vozila, vse kar se je gibalo je bilo popolnoma gladko, kar še nisem videl na nobeni drugi znamki, vse ostale znamke imajo melo preskokov ali nakakpne sledi ali se ne premikajo tekoče, slika se premika gladko človek pa ne najbolj v določenih situacijah. Vsi imajo tako Philips, Sony, Samsung, LG, Panasonic pa je imel popolnoma gladko skoraj perfektno in meni je to bilo noro dobro, skorj na nivojo filma Gemini Men v 120fps.

Nič dosti bo, ker vidim, da sem lepo zabluzil.


Ja saj ta Philips OLED 706 ima res kar dobro ceno sploh 65" je še za normalne smrtnike mogoča drugi sigurno ne saj so predragi. A si imel doma kdaj razliko videti glede velikosti med 55" in 65" je dosti opazna razlika jaz sem enkrat v trgovini na hitro videl pa se mi zdi kar opazno.
A lahko nekaj vprašam kaj je to ko gledam nadaljevanko in vmes včasih pokaže počasen posnetek,ko se človek obrača in takrat se zelo grdo vidi tisti prikaz kot,da se po sličicah premika namesto gladko. To pa je resnično nekaj najbolj kar te lahko naredi jeznega pa sem nalašč sprobal vse nastavitve gibanja pa ni nobene pomoči. A sploh bi kateri televizor to normalno predelal ali je morda pač posneto tako saj to je samo ob počasnem posnetku drugače je vse vredu.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Pred nakupom Philips Mini LEDa priporočam, da si ogledte temo od lastnikov na avforums, tako malo ljiudi kot ga ima in same težave, popolna polomija. Zakaj bi sploh vzel Midi LED od Philipsa, če imajo dosti boljši TV kot OLED 706 za nižjo ceno.


Če misliš na težave kar se tiče lokalnega zatemnenja so te odpravljene z zadnjo nadrgradnjo programske opreme, kar lahko osebno potrdim:) Kar pa se ostalega tiče pa tudi ne vem kakšne težave bi imeli, ker Android tudi deuje zelo dobro in ostale zadeve. Težava je bila samo kar se tiče lokalnega zatemnenja.

darck ::

No sedaj v letošnjem letu bo tudi Sony dal ven MiniLed televizor X95K samo to bo spet tako zasoljena cena saj je model X95J imel zelo visoko ceno višjo kot OLED A80J. Saj se bo videlo kako se bo izkazal itak pa bo to bolj kakor ne za vse tiste z globokim žepom vsaj tako predvidevam saj že sedaj v akciji 65" X95J stane 2.000 Eur ja no v Nemčiji je za dobrih 1.700 Eur a koliko dražji bo potem šele MiniLed X95K?

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

 SONY  X95K

SONY X95K

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Pred nakupom Philips Mini LEDa priporočam, da si ogledte temo od lastnikov na avforums, tako malo ljiudi kot ga ima in same težave, popolna polomija. Zakaj bi sploh vzel Midi LED od Philipsa, če imajo dosti boljši TV kot OLED 706 za nižjo ceno.


Če misliš na težave kar se tiče lokalnega zatemnenja so te odpravljene z zadnjo nadrgradnjo programske opreme, kar lahko osebno potrdim:) Kar pa se ostalega tiče pa tudi ne vem kakšne težave bi imeli, ker Android tudi deuje zelo dobro in ostale zadeve. Težava je bila samo kar se tiče lokalnega zatemnenja.


Da točno to z local dimmingom, ki je puščal grde sledove. Mene je od Mini ledov še najbolj navdušil Samsung Q85A z ADS panelom. Najboljša slika kar sem jih videl na IPS panelu, na čase sploh ne veš, da se gre za IPS panel. Še le pod kotom se opazi, da se gre IPS panel, dober kot in žal IPSjev glow, zaradi IPS glow ima tale TV pod kotom velik blooming, drugače pa me je TV precej presenetil in trenutno sploh ni pretirano drag 55" se že dobi za 999€, 65" pa že tudi pod 1500€.

darck je izjavil:

No sedaj v letošnjem letu bo tudi Sony dal ven MiniLed televizor X95K samo to bo spet tako zasoljena cena saj je model X95J imel zelo visoko ceno višjo kot OLED A80J. Saj se bo videlo kako se bo izkazal itak pa bo to bolj kakor ne za vse tiste z globokim žepom vsaj tako predvidevam saj že sedaj v akciji 65" X95J stane 2.000 Eur ja no v Nemčiji je za dobrih 1.700 Eur a koliko dražji bo potem šele MiniLed X95K?

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

 SONY  X95K

SONY X95K



Eh X95J pa ima čist bolano ceno, TV ni nič kaj boljši kot XH9505, razen nov XR processing, 4k@120hz in zboljšan DV cena pa toliko višja, da kar hudo. Saj čez čas bo cena padla, izdan je bil malo kasneje kot ostali modeli zato še kr ni v akciji. Več kot 1200-1300€ ni vredn v 65" in tudi mislim, da bo takšna cena saj v tujini pri nas pa možno, da ne bo padel pol 1300€-1400€. X95K Midi LED pa res zna biti pošteno drag, če je že tale navadn FALD tako drag, pri Sonyju je res treba počakati na tiste največje akcije.

neocodexx ::

skyform je izjavil:

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@darck

Odvisno o katerem procesorju se pogovarjamo:) Tudi Sony ne dela čudežev, prav tako ne Panasonic.. Kar pa se tiče Philipsa ne prikazuje SD vsebine nič slabše kakor Sony ali Panasonic.. To seveda posebej velja za Philips OLED in pa Philips MINI LED modele. Ker, če ima Philips najbolj kvalitetno procesiranje potem ne razumem kako je lahko slabši od Sonya ali kakšnega drugega proizvajalca.. Sicer pa, če je sam SD signal slab ti ne bo nobeden televizor naredil čudeža, pa, če je še ne vem kako dober...! Pa tudi SD vsebin se vsak dan manj gleda.. Jaz osebno ne vem, če še gledam kakšen program v SD kvaliteti. Kot drugo pa ti vrhunski televizorji niso narejeni, da se gledajo SD vsebine, temveč so namenjeni za gledanje vsebin najvišjih ločljivosti.


Pa kje ti najdeš te trditve da Philips ima najboljše procesiranje še na nobenih primerjavah ni imel in vsepovsod je bil VEDNO Sony v ospredju pa ne mi sedaj neke francoske teste limat in podobno. Vsi kateri so primerjali in testirali so dli za procesing Sonyy na prvo mesto pa se ne mislim zaradi tega kregati ampak samo povem kako je res.Pa drugače Panasonic sploh nima tako kvalitetnega procesinga za slabši vir prikazovanja je marsikateri drug televizor boljši. Panasonic pobira točke v večini na prikazovanju detaljev kjer Philips gubi sploh je to očitno za OLED televizorje in večina pravi,da preveč temno prikazuje. Samo je pa potem tudi zelo zanimivo kako različno primerjajo in testirajo glavni ljudje a vsi imajo specialne ljudi okrog kalibracije televizorja. zakaj pride potem do takih razlik kdo drugeče vidi ali kdo laže ali kaj vse to pomeni. Še vedno ne verjamem tistim tam v AVS FORUMU ker če napišejo eno a potem obični čloek opazi,da to ni res kaj naj rečem da so goljufi.

Ta tedn sem nabavil Philips 55OLED706. Imel sem že tudii Panasonic GZ950 OLED in imam XE95005 in XG9505 letos bom še ziher nabavil Sony OLED in Min LED in obdržal tistega, ki bo mi bil bolj všeč. Moje mnjenje kar se tiče procesiranja slike je, da je Sony še vedno najboljši, Philips drugi najboljši, Panasonic z GZ950 je pa nekoliko slabši sicer pa ne vem kako so novi Panasonici. LGjem nisem nikdar dajel neke pozornosti, bom moral enkrat sprobat, ker baje, da ni slab sicer malenkost za Sonyjem in Philipsom ampak boljši kot Panasonic. Samsungova slika se pa mi zdi skoraj najmanj detajln je tam nekje z Panasonicom. V glavnem Panasonic GZ950 je pokazal manj detailov na obrazih, laseh, zahtevnih texturah, pač v takšnih res podrobnih zadevah, drugače nasplošno pa je imel lepo ostro sliko, manjkali so določeni detaili, ki jih najlepše prikaže Sony in kljub temu slika izpade najbolj prijetna naravna. Philips 706 prikaže enako detajlov kot X1 Extrem in X1 Ultimate (novejši XR processor je pa še boljši) ampak je slika nekoliko bolj groba videti preostra, izumetničena. Prednost Sonyja je reality creation, vse ostlale znamke imajo samo eno ostrenje Sony pa zraven standardnega ostrenjain reality creationm ki deluje popolnoma drugače kot navadno ostrenje, ostri samo določene dele slike zato slika obdrži maraven blag videz ampak je kljub temu polna detajlov. Nisem pa še videl OLED 936, ki ima še boljši procesor kot 706 in 806 ampak dvomim, da je slika tako naravna kot na Sonyju, ker Philips že ima od nekdaj bolj agresiven pristop.

Drugače pa je 706 dobra zadeva sploh za trenutno ceno 999EUR, jaz sem ga dobil za 989EUR. Ima svoje slabosti kot vsak TV je pa za to ceno res dober. Mene osebno najbolj moti zelenkasta slika pri OLEDih, nikakor ne dobim te zelene ven iz bele, no gre ampak potem je slika ali prerdeča ali premodra, enako je bilo pri GZ950, ni prave bele kot na LEDu, kar je tudi zelo lepo vidno pri OLEDih pri gledanu pod kotom, bolj ga gledaš pod kotom bolj slika postane zelena. Možno da bo tale QD filter od Samsunga končno odpravil to pri OLEDu.

Kar se tiče panela imam srečo in nesrečo, siva je odična nobenga bendinga ali dse, imam pa tinting en tak lep L rdeče tinte, cel zgornji del enkrana in leva stran, kar je precej moteče pri belih scenah, sneg kaki meniji v igrah, npr podnapisi so ful zelenkasto beli, zgornji del slike pa rdečkasto bel. Malo me je tud šokiralo igranje iger, pri Forza Horizon 4 in 5 je bilo precej dosti image retention. Na igrah se to lepo vidi na nebu, ko obračaš kamero okrog, prav temne packe so se pojavljale vsake tolko časa in izginile v roko par sec. Na čase so bile grozno velike, če so npr bili kakšni beli stebri ali sonce in podobne zadeve. Ne morem verjeti, da se to tako hitro pojavlja. Ko sem imel GZ950 nisem imel nobene konzole tako, da nanj nisem sprobal iger in ne vem, če je to tako ekstremno na 706 ali na vseh OLEDih.

Pozitivno sem pa presenečen kako je svetel TV sploh za najnižji rank OLEDa, ker 806 je še malenkost svetlejši 936 pa krepko svetlejši z evo panelom. Jaz osebno svetlejšega sploh ne potrebujem in sem zadevo sprobal tudi čez dan po zelo sončnem vremenu. Seveda pa svetlejši pridejo prav, ker potem ga ne rabiš tako naviti in ga s tem tudi bolj ohranjaš.Tudi dinamičn razpon me je presenetil, shadow detail je enako kot na obeh Sony FALDjih in tudi belih ne vžge nič. Meni se 706 zdi čist na nivoju GZ950 kar se tiče dinamičnega razpona, kontrasta, črne vse te prednosti, ki jih je Panasonic imel pred 2-3 leti pri OLEDih ampak navrh še boljši procesing.

Najbolj me moti edito tale image retention in malo zelenkasta slika, predvsem bela, pa ta red tinting, ostalo pa je res vse zelo dobro. Aja pa kot velik fen Soap opera effekta sem pričakovla malo več od Philipsa, ker ni niti tako dober kot na Sonyju, ki sploh nima nič kaj preveč dober SOE, želim si takšnega, ki ga je imel Panasonic, tam pa je bil res neverjeten. Slika noro gladka brez kakšnega zatikanja in ne samo to, tudi ljudje, vozila, vse kar se je gibalo je bilo popolnoma gladko, kar še nisem videl na nobeni drugi znamki, vse ostale znamke imajo melo preskokov ali nakakpne sledi ali se ne premikajo tekoče, slika se premika gladko človek pa ne najbolj v določenih situacijah. Vsi imajo tako Philips, Sony, Samsung, LG, Panasonic pa je imel popolnoma gladko skoraj perfektno in meni je to bilo noro dobro, skorj na nivojo filma Gemini Men v 120fps.

Nič dosti bo, ker vidim, da sem lepo zabluzil.


Kako maš ti občutek da vleče na zelenkasto in neke rdeče lise, lahko to poslikaš? Jaz tega nikoli nisem opazil na svojem, meni je vse ok.

White balance standard na mojem Philips oledu serije 8 mi je ravno prav, uporabljam pa še custom profil ki je rahlo bolj rumenkast in topel, vendar ne toliko kot warm, zelen tint ki je bil oz. bi bil se ga da lepo odstraniti, vendar kot pravim jaz ga nisem opazil na nobeni od default opcij; standard je kar precej hladen vendar nevtralen; ni opaznega tinta, cool je preveč moder, warm pa preveč rumen. Solucija, če želiš en prijeten standard-warm profil, je da nastaviš nekje vmes.

Glede same ostrine in detajlov pa je to bolj stvar okusa, oz. kot bi rekel vincent: filtri bi moralo biti prepovedani, v kolikor želiš ohraniti sliko čimbližje originalu. Če vklopiš noise filter boš izgubil ostrino in detajle, ker algoritem ne loči med šumom in npr. podrobnosti na obrazu, pobriše vse. In potem to poskušaš pridobiti nazaj z ostrenjem. Zakaj? Mogoče je nekomu takšna poumetnjena slika bolj všeč, purist pa bo raje imel malo šuma ter originalne detajle. Jaz sem nekje vmes, in mi to niti ni tako pomembno kot dober kontrast.

Mene bolj zanima razlika med proizvajalci teh oledov, kako prikažejo temne prizore, ker nasplošno oled je še vedno malo problem da je slika včasih "pretemna". Ker nisem imel možnosti preizkusiti LGja, Sonya, ali Panasonica, me zanima kakšna je razlika če je, ker na Philipsu meni bom rekel je daleč od ideale, in je exposure v celoti dostikrat pretemen in težko za gledat v določenih scenah.

Ne razumet narobe, panel je izredno svetel takrat ko mora biti in naredi vse nore HDR stvari ki bi jih pričakoval od oleda, vendar so filmski posnetki res ena zagamana reč za pravilno prikazati.

Primer:



Ja, samsung qled ima velika bloominga na obrazu in naokoli, kar povzroči nek nenaraven občutek, vidiš pa sicer "vse". Oled na levi izgleda veliko bolj naravno. Ja, je nekoliko pretemno, vendar bolj pravilno. Vprašanje je le, a je to sploh udobno za gledat, ko je toliko podrobnosti zakrito v (pretemnih) sencah? Jaz bom priznal meni ravno ni. Vendar imam raje to kot blooming. In to je zelo pogost problem pri oledu, ko je pretemen. Mogoče že izgleda "olj pravilno, ampak tu za mene bolj vprašanje udobja, a želiš bolj pravilno sliko ali bolj udobno sliko.



Pri oledu black crush zakrije veliko podrobnosti, vendar je ambient dosti bolj realističen in živ.

Tu se vprašam o smislu ko pravijo, da je direktor zamislil si da naj ne bi bilo vse vidno in je mogoče takšna slika na levi tista pravilna. Ampak če zmore tv na desni prikazat več podrobnosti, a je bilo potem sploh mišljeno da se to vidi ali ne? Presodite sami. Jaz bom rekel samo to, da mi je dosti bolj všeč ta živa slika na oledu ki ima v sebi več življenja, čeprav so v temi zakrite podrobnosti.

Ravno tu pa pride do razlike pri različnih oled modelih, nekateri imajo več black crusha nekateri manj, in to mene najbolj zanima, vendar nimam opcije preizkusit.



Primer pretemne slike pri oledu, to je na mojem tvju kar zelo pogosto. Tu bo pretemno, potem pa ko kaj zasveti pa zažari ko sto mater da oči zapečejo. Bom priznal, ni preveč udobno za gledat. In ne, ne moreš dvigniti exposure, tako je. Če dvigneš brightness pokvariš nivo črne in dobiš tak grd siv šum, in pri meni je takšna slika že z gammo nastavljeno na najsvetlejše, pa je še vedno dostikrat pretemno. tega problema ni v SDR. Le HDR posnetki v filmih so ponavadi pretemni v prizorih kot je ta.



Kaj takšnega bo seveda vedno bolje izgledalo na oledu, tu me noben FALD ne bo prepričal.



In seveda pri gamingu, kjer se pa pokaže kako FALD ne seže oledu do kolen, ko se vse processing finte izklopijo - res grdo. Da ne omenjamo svetlobno hiter pixel response time in popolna odsodnost ghostinga, popoln kontrast, in v igrah je izjema da oled nikoli ne bo pretemen kot v filmskih posnetkih, kvečjemu obratno; tu še najlepše pride do izraza. Zato tudi imam in ostajam na oledu. Razlika in prednosti so tu prevelike, da bi odtehtalo tiste trenutke, ko je na filmu malce pretemna slika.



FALD/QLED navaden lcd pa bo še vedno boljša izbira v svetlih prostorih. Tu pač nimamo kaj, oled za to ni bil namenjen in niti ni primeren.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

@neocodexx Pogooglaj OLED tinting ali red tint in boš videl o čem govorim, je zelo znana zadeva pri OLED,

To je en primerhttps://external-preview.redd.it/lUhYKu...

Največja bedarija je, če si kupiš kak drag OLED kot 936 ali A90J v 77" potem pa imaš pol ekrana rdečega, pri takih cenah se to ne bi smelo dogajati, res nesprejemljivo. OLEDih so znani po tem da imajo bolj hladno sliko, a se ne spomniš kakšni so bili prvi oledi, čist hladna zeleno modra slika in še sedaj imajo malo tega sindroma, to je najbolj opazno preko vedejev, ali pa v živo pod kotom. Sicer OLED Evo pa pod kotom izpade bolj rdečkast, kar je meni osebno dosti bolj všeč, na novem EX bo baje še manj poudarka zelene tinte tako da tanovi bodo bolj zame, sploh ti z QD filtrom bodo ziher bomba, ker jaz ful ne maram zelenga WBja, sploh bele, ki vlečejo na zeleno ali rumeno, imam dosti raje raje rdečkast ali moder pač bolj hladen. Enako na telefonih, monitorjih vsepovsod si ta zelen WB, ki je večinoma po default na vseh ekranih odpravim v nastavitvah, če se le da.

Jaz sem si na 706 nardil custom preset med standard in cool. Se strinjam da cool je malenkost premoder, standard pa mi je že preveč rumenkast topel zato sem naredil nekaj zmes in malenkost bolj rdeč ton. Naredil sem podobno kot je na Sony XE9005 po default na standard ampak bele še kar niso tako lepe kot na Sony. Tudi XG9505 mi je bil preveč zelen in sem takoj nastavil kot XE9005, ki je po defaultu na standard meni najlepši WB, ki sem ga do sedaj videl out of the box in je šlo na XG95 brez problema odstranit ta zelenkast ton, na 706 pa mi to ne uspeva, ampak samo na določenih delih slike, ker imam očitno slab panel. Spodnji del in sredina panela je bela precej zelenkasta bela, predvsem spodnji del, sredina je še najlepša, med tem ko je zgornji del in leva stran rdečkasta bela, v glavnem za moj okus enostavno preveč pisana mavričasta bela, podobno, kot na sliki v zgornji povezavi, če pa bi zamenjal TV pa spet ne vem kaj bom dobil, potem pa morda dobim banding na temno sivih ali kaj drugega pač ena velika loterija je to.

Drugače pa je OLED res bomba za filme za vse ostalo pa bolj tak in to samo zaradi butastega ABLa drugače bi bil OLED vsestranski. Sem malo prej spet testiral po tem sončnem vremenu in je lepo ABL vse zasral, tako je zdimal nekatere svetle scene da kr joj. Npr filmi, ki so temnejši ali nimajo res tistih ful svetlih scen, kot risanke ali da je pol scene bele ali neke ful svetla barve pa so OLEDi super tudi po tej sončni svetlobi, celo boljše zgleda kot na XG95 magari je svetlejši zato ker je na XG95 slika bolj sprana in manj globoka kot na OLEDu, svetleje nastaviš sliko na FALD bolj je spran pri OLEdu pa se globina in nasičenost ohrani. Forza Horizon 4 in 5 sta tudi razočarali po tej sončni svetlobi, ker je pač vse svetlo, je ABL lepo zdimalo sliko, v enih scenah je celo slika skor utripala oz ABL ni vedel kaj bi rad in je spreminjal svetlost ful na hitro, je že izpadlo kot napaka. Ko sem pa včeraj igral malo kasneje čez dan ob 16-17 uri in ni bilo tak blazno svetlo in sončno pa je vse bilo vredu, še le v ful svetlih prostorih kjer udarja sonce ima OLEd težave. Zvečer tale ABL ne opaziš v igrah, ker imaš avtomatsko svetlost nižje (saj jaz) in tudi, če pride do ABL ga ne opaziš tako, ker je pač še vedno dovolj svetla slika za razmere in svetlobo, ki so zvečer v temnejšem prostoru, ne vem morda govorim neumnosti ampak to je sam moja razlaga.

Jaz nimam black crush na 706, očitno so porihtali proti na 2021 modelih, ker se spomnim, da sma si tu pisala o tvojem 805 in celo si linkal neke reviewe kjer je bil očitno prikazan black crush na tvojem modelu. Moj 706 prikaže popolnoma enako zadev v temnih scenah kot oba XE9005 in XG9505 točno tako kot je tudi Panasonic GZ950 samo, da je vse še bolj črno globoko ampak ne manjka pa nič, pač ni tiste sivine. Če pa malo gammo dvignem pa še bolj izgleda kot FALD in je še vedno super slika, sem sprobal z -2 in mi je prav všeč za določene SDR filme, v bistvu si lahko nardiš čist enako sliko kot ja na FALDjih, če slučajno kdo ne mara te globoke temne slike od OLEDa,pa si lahko še dvigne brightness na 52-54 in imaš več detajla kot na FALD črne tam nekje in nič bloominga, fora.

To kar pa Vincent govori gleda ostrine in vseh ostalih zadev, kako je potrebno vse izklopiti pa se sploh ne strinjam. Vsak si naj nastavi sliko kot mu paše, jaz ne dam nič na tale film maker mode in da mora biti slika kot režiser želi oz priporoča. Nastaviš si kot ti paše zato pa so vse te nastavitve v TVjih, da si lahko vska nastavi kakor hoče. Jaz ne morem gledati z ostrino na 0, ni šans, še pri 4k imam ostrenje ampak pol manj kot pri SDR pa ne vidim slabo no oz imam očala ampak z njimi vidim kot treba, imam pač rad malo ostrejšo sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

skyform je izjavil:





Jaz nimam black crush na 706, očitno so porihtali proti na 2021 modelih, ker se spomnim, da sma si tu pisala o tvojem 805 in celo si linkal neke reviewe kjer je bil očitno prikazan black crush na tvojem modelu. Moj 706 prikaže popolnoma enako zadev v temnih scenah kot oba XE9005 in XG9505 točno tako kot je tudi Panasonic GZ950 samo, da je vse še bolj črno globoko ampak ne manjka pa nič, pač ni tiste sivine. Če pa malo gammo dvignem pa še bolj izgleda kot FALD in je še vedno super slika, sem sprobal z -2 in mi je prav všeč za določene SDR filme, v bistvu si lahko nardiš čist enako sliko kot ja na FALDjih, če slučajno kdo ne mara te globoke temne slike od OLEDa,pa si lahko še dvigne brightness na 52-54 in imaš več detajla kot na FALD črne tam nekje in nič bloominga, fora.


"je vse še bolj črno globoko" Kot na Sony FALD ne na Panasonicu Gz950, sem napisla malo čudno. Meni je tale Philips 706 kot da bi gledal GZ950 z boljšim procesingom in barvam. Panasonic hvalijo za najbolj pravilne barve ampak meni osebno niso bile tako lepe kot na Sonyju, nekatere scene in barve so bile ful čudne, 706 ima skor identične barve kot Sony, zelo lepe.

darck ::

Jaz sem pa sedaj že parkrat opazil,da je v neki nadaljevanki na programu planet TV verjetno že tako posneto,da je ostrina tako huda saj na televizorju sem ostrino dal na najmanj na 0. To se vidi,ko prikaže ljudi od bližje razdalje pa nikjer do sedaj nisem še tako opazil recimo kot,da bi šel ostrino pojačati na 7-8 pri drugih prizorih kjer je totalno res nenormalno preveč. Pri prikazu človeka v glavo se vidijo čisto vse malenkosti prav grdo to zgleda sploh pri moškemu,ko je obrit po obrazu ampak ni zanimivo,da to vidim edino pri tej nadaljevanki pa morda kdaj sem tudi že opazil pri kakem FULL HD filmu potegnjenemu iz neta dol. Mogoče pa ta procesor v televizorju tko nekako deluje in potem še posneto tako drugače.
Sem se spomnil še na podobno primerjavo,ko na prenosniku gledam kak Full hd film potegnjen iz neta kjer se tudi vidijo vse preveč izrazitosti po obrazih a če ga dam na televizor pa dobro izgleda.

skyform je izjavil:

skyform je izjavil:





Jaz nimam black crush na 706, očitno so porihtali proti na 2021 modelih, ker se spomnim, da sma si tu pisala o tvojem 805 in celo si linkal neke reviewe kjer je bil očitno prikazan black crush na tvojem modelu. Moj 706 prikaže popolnoma enako zadev v temnih scenah kot oba XE9005 in XG9505 točno tako kot je tudi Panasonic GZ950 samo, da je vse še bolj črno globoko ampak ne manjka pa nič, pač ni tiste sivine. Če pa malo gammo dvignem pa še bolj izgleda kot FALD in je še vedno super slika, sem sprobal z -2 in mi je prav všeč za določene SDR filme, v bistvu si lahko nardiš čist enako sliko kot ja na FALDjih, če slučajno kdo ne mara te globoke temne slike od OLEDa,pa si lahko še dvigne brightness na 52-54 in imaš več detajla kot na FALD črne tam nekje in nič bloominga, fora.


"je vse še bolj črno globoko" Kot na Sony FALD ne na Panasonicu Gz950, sem napisla malo čudno. Meni je tale Philips 706 kot da bi gledal GZ950 z boljšim procesingom in barvam. Panasonic hvalijo za najbolj pravilne barve ampak meni osebno niso bile tako lepe kot na Sonyju, nekatere scene in barve so bile ful čudne, 706 ima skor identične barve kot Sony, zelo lepe.


Zgleda potem,da je ta Philips 706 kar zanimiva stvar sploh k se ga lahko kupi po dobri ceni a misliš,da življenska doba OLED televizorja z uporabo 12-16 ur na dan bi trajala 5 let??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

skyform ::

Uf nimam pojma, 12-16h je hudo, če želiš, da ti zdrži saj 5 let je LED boljša opcija.

darck ::

skyform je izjavil:

Uf nimam pojma, 12-16h je hudo, če želiš, da ti zdrži saj 5 let je LED boljša opcija.



Ja saj to mislim da zdrži vsaj nekaj let in ja omenjal si Samsung Q85A z IPS-ADS panelom da je z tem panelom izpadel kar vredu a se lahko potem primerja z Sony FALD televizorjem. Recimo kot gledanja ni pomemben

skyform ::

darck je izjavil:

skyform je izjavil:

Uf nimam pojma, 12-16h je hudo, če želiš, da ti zdrži saj 5 let je LED boljša opcija.



Ja saj to mislim da zdrži vsaj nekaj let in ja omenjal si Samsung Q85A z IPS-ADS panelom da je z tem panelom izpadel kar vredu a se lahko potem primerja z Sony FALD televizorjem. Recimo kot gledanja ni pomemben


Kaj imaš ti sedaj Philips z IPS ali VA? Če se ne motim ti ful poudarjaš kako želiš dober shadow detail in da se vse vidi v temnih scenah potem QN85A ne bo najbolj zate, ker ima kr nekaj black crusha in tudi scene z zvezdami in podobno ne prikaže prav dobro, potem bi morda bil boljši X90J sploh, če ti kot gledanja ni pomembn ampak, da ne boš potem šokiran nd slabim vidnim kotom od Va panela.

Drugače pa imaš tu primerjavo med XH9005 in QN85A



QN85 je svetlješi, ima bolj globoke črne, boljši vidni kot in proti reflekcijski filter in je boljši za gejming zaradi malo nižjega input lega in vrr podpore. X90J pa ima boljši shadow detail, majn bloominga, bolj pravilne barve in boljši processing in motion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

skyform je izjavil:

@neocodexx Pogooglaj OLED tinting ali red tint in boš videl o čem govorim, je zelo znana zadeva pri OLED,

To je en primerhttps://external-preview.redd.it/lUhYKu...



Groza. Niti približno kaj takega nimam na svojem. Je bela čisto bela. Samo rahle navpične črte na manj kot 5% sivem uniformity testu kar je standard, ampak res nič hudega, sem zadovoljen, videl že veliko slabše primere.

A so serija 7 cenejši Philips oledi al kako? V vsakem primeru bi jaz bi razmislil o vračilu/reklamaciji, ker da maš kaj takega za moje pojme ni sprejemljivo.

darck ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

@neocodexx Pogooglaj OLED tinting ali red tint in boš videl o čem govorim, je zelo znana zadeva pri OLED,

To je en primerhttps://external-preview.redd.it/lUhYKu...



Groza. Niti približno kaj takega nimam na svojem. Je bela čisto bela. Samo rahle navpične črte na manj kot 5% sivem uniformity testu kar je standard, ampak res nič hudega, sem zadovoljen, videl že veliko slabše primere.

A so serija 7 cenejši Philips oledi al kako? V vsakem primeru bi jaz bi razmislil o vračilu/reklamaciji, ker da maš kaj takega za moje pojme ni sprejemljivo.



Ja 706 serija je kar po lepi ceni dosti manj kot 806 pa nobene skor razlike kot samo ambilight,

 1

1



https://www.techweekmag.com/guide/tv/ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

Jaz sem pa sedaj že parkrat opazil,da je v neki nadaljevanki na programu planet TV verjetno že tako posneto,da je ostrina tako huda saj na televizorju sem ostrino dal na najmanj na 0. To se vidi,ko prikaže ljudi od bližje razdalje pa nikjer do sedaj nisem še tako opazil recimo kot,da bi šel ostrino pojačati na 7-8 pri drugih prizorih kjer je totalno res nenormalno preveč. Pri prikazu človeka v glavo se vidijo čisto vse malenkosti prav grdo to zgleda sploh pri moškemu,ko je obrit po obrazu ampak ni zanimivo,da to vidim edino pri tej nadaljevanki pa morda kdaj sem tudi že opazil pri kakem FULL HD filmu potegnjenemu iz neta dol. Mogoče pa ta procesor v televizorju tko nekako deluje in potem še posneto tako drugače.
Sem se spomnil še na podobno primerjavo,ko na prenosniku gledam kak Full hd film potegnjen iz neta kjer se tudi vidijo vse preveč izrazitosti po obrazih a če ga dam na televizor pa dobro izgleda.

skyform je izjavil:

skyform je izjavil:





Jaz nimam black crush na 706, očitno so porihtali proti na 2021 modelih, ker se spomnim, da sma si tu pisala o tvojem 805 in celo si linkal neke reviewe kjer je bil očitno prikazan black crush na tvojem modelu. Moj 706 prikaže popolnoma enako zadev v temnih scenah kot oba XE9005 in XG9505 točno tako kot je tudi Panasonic GZ950 samo, da je vse še bolj črno globoko ampak ne manjka pa nič, pač ni tiste sivine. Če pa malo gammo dvignem pa še bolj izgleda kot FALD in je še vedno super slika, sem sprobal z -2 in mi je prav všeč za določene SDR filme, v bistvu si lahko nardiš čist enako sliko kot ja na FALDjih, če slučajno kdo ne mara te globoke temne slike od OLEDa,pa si lahko še dvigne brightness na 52-54 in imaš več detajla kot na FALD črne tam nekje in nič bloominga, fora.


"je vse še bolj črno globoko" Kot na Sony FALD ne na Panasonicu Gz950, sem napisla malo čudno. Meni je tale Philips 706 kot da bi gledal GZ950 z boljšim procesingom in barvam. Panasonic hvalijo za najbolj pravilne barve ampak meni osebno niso bile tako lepe kot na Sonyju, nekatere scene in barve so bile ful čudne, 706 ima skor identične barve kot Sony, zelo lepe.


Zgleda potem,da je ta Philips 706 kar zanimiva stvar sploh k se ga lahko kupi po dobri ceni a misliš,da življenska doba OLED televizorja z uporabo 12-16 ur na dan bi trajala 5 let??


Ob normalni uporabi dosežejo OLED televizorji nekje 30.000 ur brezhibnega delovanja. Sedaj pa si izračunaj.

darck je izjavil:

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

@neocodexx Pogooglaj OLED tinting ali red tint in boš videl o čem govorim, je zelo znana zadeva pri OLED,

To je en primerhttps://external-preview.redd.it/lUhYKu...



Groza. Niti približno kaj takega nimam na svojem. Je bela čisto bela. Samo rahle navpične črte na manj kot 5% sivem uniformity testu kar je standard, ampak res nič hudega, sem zadovoljen, videl že veliko slabše primere.

A so serija 7 cenejši Philips oledi al kako? V vsakem primeru bi jaz bi razmislil o vračilu/reklamaciji, ker da maš kaj takega za moje pojme ni sprejemljivo.



Ja 706 serija je kar po lepi ceni dosti manj kot 806 pa nobene skor razlike kot samo ambilight,

 1

1



https://www.techweekmag.com/guide/tv/ph...


Kot prvo je med tema modeloma razlika v Ambilightu, kot drugo model 806 je na voljo v 4 velikostih, dočim model 706 v 2 velikostih, in kot tretje model 806 ima premium daljinski upravljalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Se pravi d za običajnega uporabnika sploh ni potrebe po 806 in so lahko z PHILIPS 706 čisto dobro zadovoljni in obenem pri varčujejo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

neocodexx ::

Ja tak izgleda. Čeprav se jaz ne bi branil ambilighta še na 4. strani (spodaj). 2020 modeli ga še niso imeli, pa je tudi serija 8.

Pol je pa skyform samo naletel na slab panel. Jaz bi reklamiral.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Se pravi d za običajnega uporabnika sploh ni potrebe po 806 in so lahko z PHILIPS 706 čisto dobro zadovoljni in obenem pri varčujejo denar.


Nekako tako:) Če ne potrebuješ 4 stranskega Ambilighta in kvalitetnejšega daljinskega.

darck ::

Kako bi se obnesel OLED prižgan od 8-ure zjutraj pa do 24 ure zvečer ob tem da tisti znak programa OTO in podobno na zaslonu stoji ves čas.

skyform ::

706 nima mikrofona na dalinjcu, če ti je to pomembno, mene to zelo moti, ker rad na youtube iščem preko tega. 806 bi naj tudi bil 100 nitsov svetlejši ampak če to drži v praksi ne vem, 4x ambilight proti 3x, malo drugačne tačke in menda tudi boljši zvok na 806, v glavnem samo za sliko ni vreden višje cene, če pa potrebuješ vse te izboljšane multimedia zadeve, ki so omenjene pa se morda splača.

neocodexx je izjavil:

Ja tak izgleda. Čeprav se jaz ne bi branil ambilighta še na 4. strani (spodaj). 2020 modeli ga še niso imeli, pa je tudi serija 8.

Pol je pa skyform samo naletel na slab panel. Jaz bi reklamiral.


Kar dosti ljudi ima te težave z tintingom na OLEDih pa tudi na najdražjih oledih še pri A90J so pritožbe, to je živa groza, da kupiš tak drag TV kot A90J potem pa tako sranje. Mislim, da si ti imel srečo, da si dobil dober panel, ker kot kaže je več slabih kot dobrih.

Razmišljam, da bi nabavil A80J na electronic4you za 1248EUR iz radovednosti, da ga primerjam z 706

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

Kako bi se obnesel OLED prižgan od 8-ure zjutraj pa do 24 ure zvečer ob tem da tisti znak programa OTO in podobno na zaslonu stoji ves čas.


Najbolje ni za takšne zadeve. Je pa tako, da moraš imet malo sreče tudi z samim panelom.. Recimo mi imamo prižgane televizorje cel dan, določeni OLED televizorji prikazujejo večinoma statične slike pa se pri nekaterih pojavijo težave prej kakor pri drugih. Pa gre za popolnoma enake nastavitve. Tako, da je v veliki meri odvisno tudi od samega panela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

darck je izjavil:

Kako bi se obnesel OLED prižgan od 8-ure zjutraj pa do 24 ure zvečer ob tem da tisti znak programa OTO in podobno na zaslonu stoji ves čas.


Ne priporočam. Se bo zapekel 100%.

Nekaj takega bi dobil po 1 letu:


2 leti Call of Dutyja z prižganim hudom pa mu npr. ni škodilo. Izgleda da je dovolj, da se vsaj vsake toliko elementi malo spremenijo, da osveži piksle in se zmanjša riziko:


Bo pa to izrabilo vsak panel, le na drugačen način. Najbolj odporen na izrabo, vsaj po rtings testih, je bil VA panel.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Evo tale rtingsov panel ma tudi tinting, se lepo vidijo zeleni in rdeči deli.

neocodexx ::

Pa res. In tudi na slikah v prvem tednu so že malo farbasti.

Evo takšno pa je pri meni stanje po 1 letu mešane uporabe:


skyform ::

Srečnež, bela je res videti enakomerna, da bi moj imel tako belo.

Ganon ::

Fantje, s čim očistite ekran? Vedno me je strah tega, da bi povzročil kakšno poškodbo.

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

Fantje, s čim očistite ekran? Vedno me je strah tega, da bi povzročil kakšno poškodbo.


Z destilirano vodo in krpo iz mikrovlaken. Ali kakšno čistilo, ki ne vsebuje alkohola

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Evo, tinting na mojem 706



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Verjetno v živo se še bolje vidi kakor iz teh prilepljenih slik.

fpbs ::

skyform je izjavil:

706 nima mikrofona na dalinjcu, če ti je to pomembno, mene to zelo moti, ker rad na youtube iščem preko tega. 806 bi naj tudi bil 100 nitsov svetlejši ampak če to drži v praksi ne vem, 4x ambilight proti 3x, malo drugačne tačke in menda tudi boljši zvok na 806, v glavnem samo za sliko ni vreden višje cene, če pa potrebuješ vse te izboljšane multimedia zadeve, ki so omenjene pa se morda splača.

Glede na kvaliteto in ceno LG Display razvršča OLED panele v tri skupine: R, P, in M, in zagotovo so v teh budget modelih vgrajeni paneli najnižje kvalitete.

darck ::

Potem takem je morda tudi v LG A13 tak panel razen,če LG morda vgrajuje v svoje televizorje samo kvalitetne panele saj zakaj pa ne bi saj jih oni izdelujejo.

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

706 nima mikrofona na dalinjcu, če ti je to pomembno, mene to zelo moti, ker rad na youtube iščem preko tega. 806 bi naj tudi bil 100 nitsov svetlejši ampak če to drži v praksi ne vem, 4x ambilight proti 3x, malo drugačne tačke in menda tudi boljši zvok na 806, v glavnem samo za sliko ni vreden višje cene, če pa potrebuješ vse te izboljšane multimedia zadeve, ki so omenjene pa se morda splača.

Glede na kvaliteto in ceno LG Display razvršča OLED panele v tri skupine: R, P, in M, in zagotovo so v teh budget modelih vgrajeni paneli najnižje kvalitete.


Ah, če je tako pa bi moral vzeti 806.

darck je izjavil:

Verjetno v živo se še bolje vidi kakor iz teh prilepljenih slik.


Ja, še bolj se vidi v živo.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

706 nima mikrofona na dalinjcu, če ti je to pomembno, mene to zelo moti, ker rad na youtube iščem preko tega. 806 bi naj tudi bil 100 nitsov svetlejši ampak če to drži v praksi ne vem, 4x ambilight proti 3x, malo drugačne tačke in menda tudi boljši zvok na 806, v glavnem samo za sliko ni vreden višje cene, če pa potrebuješ vse te izboljšane multimedia zadeve, ki so omenjene pa se morda splača.

Glede na kvaliteto in ceno LG Display razvršča OLED panele v tri skupine: R, P, in M, in zagotovo so v teh budget modelih vgrajeni paneli najnižje kvalitete.


Ah, če je tako pa bi moral vzeti 806.

darck je izjavil:

Verjetno v živo se še bolje vidi kakor iz teh prilepljenih slik.


Ja, še bolj se vidi v živo.


Model 806 in 706 imata povsem enak panel:)

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

706 nima mikrofona na dalinjcu, če ti je to pomembno, mene to zelo moti, ker rad na youtube iščem preko tega. 806 bi naj tudi bil 100 nitsov svetlejši ampak če to drži v praksi ne vem, 4x ambilight proti 3x, malo drugačne tačke in menda tudi boljši zvok na 806, v glavnem samo za sliko ni vreden višje cene, če pa potrebuješ vse te izboljšane multimedia zadeve, ki so omenjene pa se morda splača.

Glede na kvaliteto in ceno LG Display razvršča OLED panele v tri skupine: R, P, in M, in zagotovo so v teh budget modelih vgrajeni paneli najnižje kvalitete.


Ah, če je tako pa bi moral vzeti 806.

darck je izjavil:

Verjetno v živo se še bolje vidi kakor iz teh prilepljenih slik.


Ja, še bolj se vidi v živo.


Model 806 in 706 imata povsem enak panel:)
Nekoliko slabši panel ima model 705. Sicer pa kar se tiče samih panelov so tukaj res majhne razlike, če odvzamemo EVO panele. Večje razlike so kar se tiče procesiranja slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

ampak problem nastane ko dobiš televizor s takim panelom res da veliko uporabnikov tega sploh ne bi opazilo ampak nekateri pa takoj opazijo. Kaj potem televizor nazaj vrniti????

Furbo ::

Matr komplicirate, televizorji danes so boljši kot kadarkoli, glejte vsebino in ne iskati dlako v jajcu.

Kupi se Sony XR serijo pa je. Imam enega in je super.

Preveč sem prebiral mnenja stiskačev tukaj in kupil za fotra še enega lanski letnik (kao isti pa bla bla), pa je že opazno slabši prikaz, zaradi starega procesorja za sliko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej69 ::

darck je izjavil:

ampak problem nastane ko dobiš televizor s takim panelom res da veliko uporabnikov tega sploh ne bi opazilo ampak nekateri pa takoj opazijo. Kaj potem televizor nazaj vrniti????


Potem se televizor vrne in se prosi proizvajalca Lg, da napravi kvalitetnejši panel, ker takšen panel ne izpolnjuje kriterije določenih uporabnikov:):))
««
385 / 534
»»