» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
383 / 534
»»

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Niso bili pod okriljem Lg-ja temveč so bili patnerji Lg-ja. To je pa razlika. In so naredili pravi korak, da so se odločili potem za samostojno pot, ker drugače bi obtičali v samem povprečju kar se tiče LED televizorjev:)
A samostojna pot je to, da jih je po nizki ceni odkupil TPV za odskočno desko prodaje svoje kitajske robe v Evropi?

darck ::

Kaj ti pomeni FALD televizor, če potem ni od tega pravega izkoristka in potem spet bolje dati 300 Eur več pa imaš pravo zadevo. Te specifikacije televizorjev so eno kaj pa je potem ko televizor prižgeš in vidiš je pa drugo. Še bolj do izraza pride pri Fald televizorjih kjer mora vse prav delovati,da je kakšen učinek vsaj drugače samo plačaš specifikacije in nič drugega. Veliko jih je spraševalo kaj je bolje kupiti ali ta Xiaomi ali Sony X90J pa vsepovsod je bil odgovor Sony saj je dosti boljši na vseh področjih.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Niso bili pod okriljem Lg-ja temveč so bili patnerji Lg-ja. To je pa razlika. In so naredili pravi korak, da so se odločili potem za samostojno pot, ker drugače bi obtičali v samem povprečju kar se tiče LED televizorjev:)
A samostojna pot je to, da jih je po nizki ceni odkupil TPV za odskočno desko prodaje svoje kitajske robe v Evropi?


Kitajska roba je danes prisotna v večini tehnike po Evropi ne samo v tv tehnologiji. In to ne pomeni nujno, da je to slabo. Kot drugo pa ti moram pojasnit, da kar se tiče Philips televizorjev ne uprabljajo samo Kitajsko elektroniko. Kitajsko elektroniko uprabljajo večinoma samo vstopni modeli Philips televizorjev, ki se v kontejnerjih dobavlja v tovarno na Poljskem. Dočim se za nižji srednji rang in višji rang televizorjev večinoma vgrajuje tehnologija, ki se proizvaja v sami tovarni na Poljskem in pa del tehnologije, ki se razvija v mestu Gent v Belgiji:)

gexi45 ::

Tv sm@€63;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gexi45 ()

Bizkit45 ::

Mene pa zanima ali ima kdo TV povezan preko eth kabla na PC in uporablja fileshare (ne Wifi)?
Tkole nekako sem si zamislil. PC bo v zgornjem nadstropju, rad bi pa preko TV stremal kakšen film, ki je na tem PCju. Na tablici recimo uporabljam MXPlayer, ki deluje odlično (attach na network share in voila). Ker se mi zdi da so TVji prirejeni androidi, mislim da ne gre na vse namestiti ta program. Najbolj se nagibam k LGju zaradi airmouse-a. Bi kdo znal s prve roke povedati ali je kakšen stream program na LGju, ki bi bil kos tej zadevi? Karkoli s prve roke bo pomagalo pri odločitvi. Hvala

Ganon ::

Kaj boš predvajal, 4K filme? Pozabi, da bo sam TV to gladko prežvečil. Omisli si androidno TV škatlico, na primer Nvidia shield, ta ima že nameščen Plex Media Server. Povežeš shield - router - PC in uživaš v video vsebinah s PC-ja.

Bizkit45 ::

hvala ti za predlog.
mogoče še drugo vprašanje. Se lahko decoda movie na PCju pa ga preko eth kabla pošiljaš na TV? Potemtakem nebi potreboval močnega proca na TVju. A to teli novodobni TVji podpirajo?
Nebi 4k, zaenkrat sem na fhd (ali celo nižje) zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Furbo ::

Ganon je izjavil:

Kaj boš predvajal, 4K filme? Pozabi, da bo sam TV to gladko prežvečil. Omisli si androidno TV škatlico, na primer Nvidia shield, ta ima že nameščen Plex Media Server. Povežeš shield - router - PC in uživaš v video vsebinah s PC-ja.

Meni letošnji Sony XR brez težav predvaja 4K HDR filme iz usb ključka. Nisem pa probal iz PCja direkt.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

fpbs ::

Bizkit45 je izjavil:

Mene pa zanima ali ima kdo TV povezan preko eth kabla na PC in uporablja fileshare (ne Wifi)?
Tkole nekako sem si zamislil. PC bo v zgornjem nadstropju, rad bi pa preko TV stremal kakšen film, ki je na tem PCju. Na tablici recimo uporabljam MXPlayer, ki deluje odlično (attach na network share in voila). Ker se mi zdi da so TVji prirejeni androidi, mislim da ne gre na vse namestiti ta program. Najbolj se nagibam k LGju zaradi airmouse-a. Bi kdo znal s prve roke povedati ali je kakšen stream program na LGju, ki bi bil kos tej zadevi? Karkoli s prve roke bo pomagalo pri odločitvi. Hvala

To ti je DLNA povezava. To omogoča skoraj vsak TV. Pogoj je, da TV in PC povežeš na isti ruter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

Kodrnusa ::

Furbo je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kaj boš predvajal, 4K filme? Pozabi, da bo sam TV to gladko prežvečil. Omisli si androidno TV škatlico, na primer Nvidia shield, ta ima že nameščen Plex Media Server. Povežeš shield - router - PC in uživaš v video vsebinah s PC-ja.

Meni letošnji Sony XR brez težav predvaja 4K HDR filme iz usb ključka. Nisem pa probal iz PCja direkt.

4k filme iz usb kljucka podpirajo ze 5 let stari tvji...

Bizkit45 ::


To ti je DLNA povezava. To omogoča skoraj vsak TV. Pogoj je, da TV in PC povežeš na isti ruter.


superca. Ima kdo izkušnje s tem? Se procesiranje pri tem načinu izvaja na PCju ali je samo stream in procesiranje izvaja TV? Kako je z zunanjimi podnapisi pri tem načinu? Hvala

Kodi ::

Kaj priporočate?
55"-65"
TV programi se ne bodo kaj preveč gledali. Predvsem kakšni filmi, nadaljevanke preko USB ključka ali stremanje(lahko tudi preko hdmi kabla) preko prenosnika. Mora bit dobro brezžično povezljiv z telefonom (trenutno Samsung gsm). Tekoče delovanje določenih aplikacij Youtube, Netflix, HBO.
Budget do 800€.
Kaj je boljše manjši 55" z boljšimi komponentami, funkcijami ali večji 65" cenovno dražji, kar posledično pomeni slabše funkcije, komponente...
Pa še to ali je velika razlika med LED in OLED. Ker ne vem ali bi sam opazil razliko med led, ki so cenovno veliko bolj ugodni kot OLED. Ker kar gledam razne primerjave na youtubu sam ne vidim ne vem kakšne razlike.
Hvala za nasvete.

andrej69 ::

Kodi je izjavil:

Kaj priporočate?
55"-65"
TV programi se ne bodo kaj preveč gledali. Predvsem kakšni filmi, nadaljevanke preko USB ključka ali stremanje(lahko tudi preko hdmi kabla) preko prenosnika. Mora bit dobro brezžično povezljiv z telefonom (trenutno Samsung gsm). Tekoče delovanje določenih aplikacij Youtube, Netflix, HBO.
Budget do 800€.
Kaj je boljše manjši 55" z boljšimi komponentami, funkcijami ali večji 65" cenovno dražji, kar posledično pomeni slabše funkcije, komponente...
Pa še to ali je velika razlika med LED in OLED. Ker ne vem ali bi sam opazil razliko med led, ki so cenovno veliko bolj ugodni kot OLED. Ker kar gledam razne primerjave na youtubu sam ne vidim ne vem kakšne razlike.
Hvala za nasvete.


Prvo moraš povedat iz kakšne razdalje boš gledal.

Kodi ::

A ni to bolj pomembno za velikost TVja?
Več ali manj se bo gledalo iz postelje. Recmo dobre 2m do 3m. Če računamo, da je postelja dolga 2m in vmes prehod in potem, gor na omarici TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

andrej69 ::

Kodi je izjavil:

A ni to bolj pomembno za velikost TVja?


Če boš recimo kupil televizor velikosti 55˝in boš gledal iz veliko večje razdalje kakor je nekje priporočljivo ti ne pomaga tudi najkvalitetnejši OLED:) Zato pa so na voljo različne velikosti televizorjev..;)

andrej69 ::

Kodi je izjavil:

A ni to bolj pomembno za velikost TVja?
Več ali manj se bo gledalo iz postelje. Recmo dobre 2m do 3m. Če računamo, da je postelja dolga 2m in vmes prehod in potem, gor na omarici TV.


Potem ti povsem zadostuje velikost 55˝. Recimo tale OLED.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

darck ::

andrej69 je izjavil:

Kodi je izjavil:

A ni to bolj pomembno za velikost TVja?


Če boš recimo kupil televizor velikosti 55˝in boš gledal iz veliko večje razdalje kakor je nekje priporočljivo ti ne pomaga tudi najkvalitetnejši OLED:) Zato pa so na voljo različne velikosti televizorjev..;)


Saj to je tudi res samo še vedno se bodo ti Slovenski programi videli porazni na večjem televizorju kot recimo iz Netflixa in za nekatere je to tisti največji problem glede velikosti in ne sama razdalja. Res pa,da se človek tudi navadi na slabšo sliko ko začne gledat neko stvar ampak kasneje ga šokira ko vidi veliko boljšo sliko na kakem drugem programu itd..... Blagor drugim po svetu ko imajo veliko boljše programe in je prikaz na televizorju milina a pri nas v Sloveniji tega še lep čas menda ne bomo doživeli.

andrej69 ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kodi je izjavil:

A ni to bolj pomembno za velikost TVja?


Če boš recimo kupil televizor velikosti 55˝in boš gledal iz veliko večje razdalje kakor je nekje priporočljivo ti ne pomaga tudi najkvalitetnejši OLED:) Zato pa so na voljo različne velikosti televizorjev..;)


Saj to je tudi res samo še vedno se bodo ti Slovenski programi videli porazni na večjem televizorju kot recimo iz Netflixa in za nekatere je to tisti največji problem glede velikosti in ne sama razdalja. Res pa,da se človek tudi navadi na slabšo sliko ko začne gledat neko stvar ampak kasneje ga šokira ko vidi veliko boljšo sliko na kakem drugem programu itd..... Blagor drugim po svetu ko imajo veliko boljše programe in je prikaz na televizorju milina a pri nas v Sloveniji tega še lep čas menda ne bomo doživeli.


Zato pa treba vedno narediti kompromis. Toda v njegovem primeru to ni kakšna težava, ker ne bo kaj dosti gledal tv programov.

widj3098dj32 ::

Kodi je izjavil:

Kaj priporočate?
55"-65"
TV programi se ne bodo kaj preveč gledali. Predvsem kakšni filmi, nadaljevanke preko USB ključka ali stremanje(lahko tudi preko hdmi kabla) preko prenosnika. Mora bit dobro brezžično povezljiv z telefonom (trenutno Samsung gsm). Tekoče delovanje določenih aplikacij Youtube, Netflix, HBO.
Budget do 800€.
Kaj je boljše manjši 55" z boljšimi komponentami, funkcijami ali večji 65" cenovno dražji, kar posledično pomeni slabše funkcije, komponente...
Pa še to ali je velika razlika med LED in OLED. Ker ne vem ali bi sam opazil razliko med led, ki so cenovno veliko bolj ugodni kot OLED. Ker kar gledam razne primerjave na youtubu sam ne vidim ne vem kakšne razlike.
Hvala za nasvete.


daj 100€ zraven pa to:
https://www.bigbang.si/sony-xr55x93jaep...

Kodi ::

Sony je verjetno en rang višje?
Pa še androida ima.

darck ::

Kodi je izjavil:

Sony je verjetno en rang višje?
Pa še androida ima.


Ja to je kar se tiče teh Hisense in TCL je sigurno Sony X90J nekaj boljši saj Sony je še vedno najboljši kar se tiče FALD televizorjev z njim se lahko daje samo Samsung in noben drug,tako pač je in vse tiste specifikacije katere opisujejo TV je nekaj kar pa potem dejasnko televizor prikaže je pa drugo.

Kodi ::

widj3098dj32 je izjavil:

Kodi je izjavil:

Kaj priporočate?
55"-65"
TV programi se ne bodo kaj preveč gledali. Predvsem kakšni filmi, nadaljevanke preko USB ključka ali stremanje(lahko tudi preko hdmi kabla) preko prenosnika. Mora bit dobro brezžično povezljiv z telefonom (trenutno Samsung gsm). Tekoče delovanje določenih aplikacij Youtube, Netflix, HBO.
Budget do 800€.
Kaj je boljše manjši 55" z boljšimi komponentami, funkcijami ali večji 65" cenovno dražji, kar posledično pomeni slabše funkcije, komponente...
Pa še to ali je velika razlika med LED in OLED. Ker ne vem ali bi sam opazil razliko med led, ki so cenovno veliko bolj ugodni kot OLED. Ker kar gledam razne primerjave na youtubu sam ne vidim ne vem kakšne razlike.
Hvala za nasvete.


daj 100€ zraven pa to:
https://www.bigbang.si/sony-xr55x93jaep...

Ja vem kako je to. Potem dodam še 100€ pa sem na C1 pa še 100€ sem pa na ...?:D

darck ::

Tako je to pač,če si ne zastaviš kaj točno potrebuješ kaj so tvoje prioritete in potem lahko samo povečuješ iz 100 Eur navzgor za vsak drug model. Treba je biti jasen že v štartu ali OLED ali LED televizor kaj ti sploh paše od slike na TV...... Recimo meni se gladko j_be za neki kontrast in orenk črno barvo sploh pa za HDR,DolbyVision pa tisto sranje okrog igranja iger.
LED televizorje imaš pa od najboljših kateri so Samsung Mini Led z FALD zaslonom v istem tem rangu so Sony LED FALD televizorji pod temi imaš vse te Hisense in TCL Mini Led televizorje kateri so slabši kakor Sony ali Samsung in to na račun zatemnjevanje zaslona in še kaj se bi našlo in za njimi potem pridejo kar ogromno vseh možnih znamk TV na koncu celo neki Manta,Vox in podobna nizko kategorni TV.
Pri OLED TV se pa začne kar z LG saj so najcenejša in tudi zelo dobra za tiste kateri pa hočejo najboljše za gledanje filmov je pa SONY kot najboljši OLED TV ampak to so malenkosti razlike

widj3098dj32 ::

Kodi je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Kodi je izjavil:

Kaj priporočate?
55"-65"
TV programi se ne bodo kaj preveč gledali. Predvsem kakšni filmi, nadaljevanke preko USB ključka ali stremanje(lahko tudi preko hdmi kabla) preko prenosnika. Mora bit dobro brezžično povezljiv z telefonom (trenutno Samsung gsm). Tekoče delovanje določenih aplikacij Youtube, Netflix, HBO.
Budget do 800€.
Kaj je boljše manjši 55" z boljšimi komponentami, funkcijami ali večji 65" cenovno dražji, kar posledično pomeni slabše funkcije, komponente...
Pa še to ali je velika razlika med LED in OLED. Ker ne vem ali bi sam opazil razliko med led, ki so cenovno veliko bolj ugodni kot OLED. Ker kar gledam razne primerjave na youtubu sam ne vidim ne vem kakšne razlike.
Hvala za nasvete.


daj 100€ zraven pa to:
https://www.bigbang.si/sony-xr55x93jaep...

Ja vem kako je to. Potem dodam še 100€ pa sem na C1 pa še 100€ sem pa na ...?:D

Ja to je res, samo za se 100€ zraven nebos na C1. Glede nato da gledas stvari lokalno pa glej da bo Android, ker ostali OSi nimajo DTS passthrough, ce bos kdaj v prihodnosti mel kak surround sistem.

x90j je zdaj verjetno price/performance pri vrhu, lahko pa prisparas 100€ pa se tolces po glavi cez par let. Zgornjo mejo pa verjetno ze mas.

Da dopisem se moje izkusnje zdaj po nekaj dnevih s tem TVjem (x93j). Moj use-case je podobno, filmi lokalno, tako da pride v postev Kodi app ter povezava preko optike na 21 let star Sony receiver. Na TVju se da output zvoka preko quick settings prestavljat, vklopi se full passthrough, tako da Kodi potem poslje na receiver DTS, DD, obenem pa se zna transcodeat DD+ v DD, ker star receiver ne zna odkodirat DD+ plus da DD+ ne gre poslat preko optike, ampak le preko HDMIja. S tem sem se izognil nabavi novejsega receiverja samo zaradi zvoka DD+, ki je zdaj nek standard preko streaming servisev.

Vsec mi je da je vmesnik Google TV prilagodljiv - ker ne uporabljam streaming servisev, se da vse te aplikacije ali odstranit ali disablat, podobno kot na Android telefonu. Da se disablat celo tudi Googlov Play Movies in TV, tako da ni tecnih recommendations na Home. Ce pa zelis imet aplikacije gor, pa hoces samo skinit te predloge, pa ima t.i. "apps only mode", ki prikazuje na Home samo listo aplikacij.

Onemogocit se da tudi Sony aplikacije kot je Bravia core, itd. tako da ni nekega posiljevanja s tem. Kakih reklam nisem videl, mogoce zato ker sem te streaming appe onemogocil. Tako imam na Home "TV", "Youtube", "Kodi".

Slika je super, se pa da nastavit se potem svasta. Standard preset je malo bolj na plavo, Cinema bi naj bil bolj realen.

Tako da kaj se tice samega vmesnika ter fleksibilnosti mi je zelo vsec in ceprav nimam prakticnih izkusenj z LG ter Samsung, si predstavljam, da je tam onemogocanje stvari, ki jih noces dosti manj fleksibilno.

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

Aja priporocam pa ti da gres v Harvey ali Bigbang pa si pogledas slike v zivo. Sam sem kolebal med Sony x81, x85j ter x93j. x81 je po ogledu v zivo hitro odpadel, ker se IPS panel ne more primerjat z VA, x85 pa se nisem odlocil, ker ima starejsi procesor ter nima FALD. Razlika med njim in x93 je bila 80€.

Ena opcija je Philips 8506, ampak mi slika v zivo ni bila tako vsec kot pri Sonyih.

krenpac ::

Kaj predlagate izmed spodnjih dveh?

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Ali bolje, da vzamem potem tega?https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Hisense bi lahko dobil še ceneje.

widj3098dj32 ::

krenpac je izjavil:

Kaj predlagate izmed spodnjih dveh?

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Ali bolje, da vzamem potem tega?https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Hisense bi lahko dobil še ceneje.

To preveri ce je na zalogi po tej ceni: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

Drugace pa med tema dvema vseeno kaj vzames.

Zvezdica27 ::

onemu zgoraj:

za gledanje filmov boš uporabljal dlna, ki ga vsi znajo prebaviti. Samsunga najbolj, sony ima težave (strogo se drži specifikacij in vasčih podnapisi ne delajo)-

Ker je specifikacija DLNA že malce stara, je to tećava. Rešuješ s serverji, recimo serviio.

zz

Ganon ::

widj3098dj32 je izjavil:

Aja priporocam pa ti da gres v Harvey ali Bigbang pa si pogledas slike v zivo.


Najslabši možen nasvet za nekoga, ki kupuje TV! Nikoli, ampak res nikoli se v trgovini ne ocenjuje kakovosti slike. Vsak profesionalec ti bo povedal enako. Tam TV-ji tekmujejo med sabo, kateri bo prikazal bolj kričečo sliko in pritegnil pozornost kupca. Za to obstajajo posebne nastavitve. V trgovini pogledaš, če ti ustreza dizajn televizorja in to je vse. Če te zanima kakovost prikaza vsebin, imaš na voljo dovolj testov.

widj3098dj32 ::

Ganon je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Aja priporocam pa ti da gres v Harvey ali Bigbang pa si pogledas slike v zivo.


Najslabši možen nasvet za nekoga, ki kupuje TV! Nikoli, ampak res nikoli se v trgovini ne ocenjuje kakovosti slike. Vsak profesionalec ti bo povedal enako. Tam TV-ji tekmujejo med sabo, kateri bo prikazal bolj kričečo sliko in pritegnil pozornost kupca. Za to obstajajo posebne nastavitve. V trgovini pogledaš, če ti ustreza dizajn televizorja in to je vse. Če te zanima kakovost prikaza vsebin, imaš na voljo dovolj testov.

Implying da je kriceca slika kaj dobrega - ko sem videl Samsung q70a v zivo je bil to bolj minus.

Ganon ::

widj3098dj32 je izjavil:

Ganon je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Aja priporocam pa ti da gres v Harvey ali Bigbang pa si pogledas slike v zivo.


Najslabši možen nasvet za nekoga, ki kupuje TV! Nikoli, ampak res nikoli se v trgovini ne ocenjuje kakovosti slike. Vsak profesionalec ti bo povedal enako. Tam TV-ji tekmujejo med sabo, kateri bo prikazal bolj kričečo sliko in pritegnil pozornost kupca. Za to obstajajo posebne nastavitve. V trgovini pogledaš, če ti ustreza dizajn televizorja in to je vse. Če te zanima kakovost prikaza vsebin, imaš na voljo dovolj testov.

Implying da je kriceca slika kaj dobrega - ko sem videl Samsung q70a v zivo je bil to bolj minus.


Tako deluje človeško oko, ko si obkrožen z xx številom televizorjev. Vsak se trudi ujeti tvoj pogled. Zmede te do te mere, da so ti všeč tudi nenaravne barve, ker sosednji, ki jih nima, izpade "slabo". Kot že rečeno, imajo TV-ji posebne nastavitve za razstavne prostore. Tam ne šteje kvaliteta.

krenpac ::

widj3098dj32 je izjavil:

krenpac je izjavil:

Kaj predlagate izmed spodnjih dveh?

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Ali bolje, da vzamem potem tega?https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Hisense bi lahko dobil še ceneje.

To preveri ce je na zalogi po tej ceni: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

Drugače pa med tema dvema vseeno kaj vzames.

Dober predlog. Žal pa ga nikjer ne najdem za omenjeno ceno. Hisense odpade, ker je vprašljiva podpora za EON TV - vsaj tako pravijo pri Telemach (TV-ja ni na seznamu podprtih).

Alamar ::

Že v drugi temi sem ti podal predlog za TV, ki do 500 EUR nima konkurence pri kakovosti slike in še kar kompliciraš. Prav tako bo na njem delal EON. In imajo ga še nekaj kosov v določenih bigbang poslovalnicah.

krenpac ::

Nič ne kompliciram, sprašujem za mnenje. V igri je več opcij. Tudi ta, ki si ga predlagal.

darck ::

Ja saj,če se res gleda na ceno potem je za 500 Eur ta Hisense UHD 55U7QF nekak najboljša varianta čeprav Samsung QE55Q60A je tudi kar dobra izbira . Seveda kdor hoče pa kaj boljšega bo pa kaj več odštel.

HISENSE UHD 55U7QF:
--- SLABOSTI:-Some crushed blacks,Some judder on 24fps material,Viewing angles are poor,Some blooming with HDR content,Only 8-bit HDR,Poor motion handling,Lack of 4K detail,Some blooming, especially off-axis,

SAMSUNG QE55Q60A:
----SLABOSTI:- Edge lighting results in weak black levels,Sub-par viewing angles,60Hz panel,No local dimming,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

jocoj ::

Jaz sem tudi gledal te tvje za 500-700 eur, pa je od oka vse isto sranje, drugo pakovanje. No potem sem rekel, saj ne kupuješ tvja vsako drugo leto in sem vzel LG c11 za jurja. To pa je čisto drugo doživetje in sedaj nekako več gledam filme in nanizanke, kot sem to počel ponavadi, kar pa spet ni najbolje...

Kodi ::

Sedaj smo prišli do tega, da bo 55" premajhen.
Torej kaj v tem cenovnem rangu tam do 900€-65"

coligrobi ::

če še dobiš v "lovski trgovini" PHILIPS 65 PUS 8506, je cena 100 € manj kot bigbang, se pravi 899
jaz zaenkrat nimam pripomb, sem na EON , tudi netflix, ...pa ambilight mi je tudi super

andrej69 ::

Kodi je izjavil:

Sedaj smo prišli do tega, da bo 55" premajhen.
Torej kaj v tem cenovnem rangu tam do 900€-65"


Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.bigbang.si/philips-65pus850...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.bigbang.si/sony-kd65x81jaep...
https://www.bigbang.si/tcl-4k-qled-uhd-...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Kodrnusa ::

Tisti ki imate nove philipse in sonyje z androidom. Ali v Kodiju filme lepo poredvaja? Mislim če recimo 4k filme z visokimi bitrati normalno predvaja, brez zatikanj in preskakovanj, tako kot iz usb kljucka? Sprasujem ker imam android na tvju iz 2016 in mi v kodiju filmi ne laufajo lepo. Iz kljucka prebavi vse mozno z vgrajenim playerjem, v kodiju pa zal ne.. je zgleda procesor prešvoh. Streaming servisi (hbo, nba league pass..) preko kodija lepo delujejo, brez zatikanj..
Hvala za info

Zvezdica27 ::

to je odvisno od vira, kako stabilen je dlna server. Ker v realnosti vsaj 100mbit kabel bi moral to prenesti, kaj šele gigabitni, tudi vsak wifi, vsak sodoben router. Išči torej težavo v PC (kot razumem)

zz

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kodi je izjavil:

Sedaj smo prišli do tega, da bo 55" premajhen.
Torej kaj v tem cenovnem rangu tam do 900€-65"

Tukaj imaš nekaj modelov.
https://www.bigbang.si/philips-65pus850...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.bigbang.si/sony-kd65x81jaep...
https://www.bigbang.si/tcl-4k-qled-uhd-...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Med temi predlaganimi je najboljši QLED TCL 815, je edini 100Hz model, ima tudi odličen zvok Onkyo sound sistem, potem sledita Sony in Samsung.

Kodrnusa ::

Zvezdica27 je izjavil:

to je odvisno od vira, kako stabilen je dlna server. Ker v realnosti vsaj 100mbit kabel bi moral to prenesti, kaj šele gigabitni, tudi vsak wifi, vsak sodoben router. Išči torej težavo v PC (kot razumem)

zz

Ne gledam preko dlna, ampak iz kljucka v kodiju steka, preko vgrajenega playerja pa ne.
To sem spraseval ..

Kodi ::

coligrobi je izjavil:

če še dobiš v "lovski trgovini" PHILIPS 65 PUS 8506, je cena 100 € manj kot bigbang, se pravi 899
jaz zaenkrat nimam pripomb, sem na EON , tudi netflix, ...pa ambilight mi je tudi super

"lovski" ?

darck ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kodi je izjavil:

Sedaj smo prišli do tega, da bo 55" premajhen.
Torej kaj v tem cenovnem rangu tam do 900€-65"

Tukaj imaš nekaj modelov.
https://www.bigbang.si/philips-65pus850...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.bigbang.si/sony-kd65x81jaep...
https://www.bigbang.si/tcl-4k-qled-uhd-...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Med temi predlaganimi je najboljši QLED TCL 815, je edini 100Hz model, ima tudi odličen zvok Onkyo sound sistem, potem sledita Sony in Samsung.


Recimo jaz bi poprej dal Samsunga pred Sony saj ima veliko boljši kontrast. https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Drugače pa ni sploh vidne neke razlike med 100 Hz panelom in 50 Hz sploh za vsakdanjo uporabo gledanosti kot so oddaje in tako naprej tudi športne tekme se lahko primerja pa ne bo neke bistvene sploh razlike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Djole ::

Kodi je izjavil:

coligrobi je izjavil:

če še dobiš v "lovski trgovini" PHILIPS 65 PUS 8506, je cena 100 € manj kot bigbang, se pravi 899
jaz zaenkrat nimam pripomb, sem na EON , tudi netflix, ...pa ambilight mi je tudi super

"lovski" ?

Jager trgovina verjetno :)

coligrobi ::

jager, seveda, ...
sem se naučil, da ko kaj kupujem prvo najprej v jager, ...ker verjeli ali ne so kar stvari cenejše

Kodi ::

coligrobi je izjavil:

jager, seveda, ...
sem se naučil, da ko kaj kupujem prvo najprej v jager, ...ker verjeli ali ne so kar stvari cenejše

Ja to je na tistem vašem totem koncu, kako naj jaz to vem, nisem iz vašega konca:))
Fizično bo bolj težko, je pa tudi spletna trgovina, samo take stvari kupujem fizično. Je pa cena za Philipsa
https://www.trgovinejager.com/Televizor...
Kar je zelo ugodno, samo je pa Filips.
Bom raje malo dodal in vzel kaj drugega. Bi ga le rad imel malo več kot leto dni.

andrej69 ::

Kodi je izjavil:

coligrobi je izjavil:

jager, seveda, ...
sem se naučil, da ko kaj kupujem prvo najprej v jager, ...ker verjeli ali ne so kar stvari cenejše

Ja to je na tistem vašem totem koncu, kako naj jaz to vem, nisem iz vašega konca:))
Fizično bo bolj težko, je pa tudi spletna trgovina, samo take stvari kupujem fizično. Je pa cena za Philipsa
https://www.trgovinejager.com/Televizor...
Kar je zelo ugodno, samo je pa Filips.
Bom raje malo dodal in vzel kaj drugega. Bi ga le rad imel malo več kot leto dni.


Karkoli boš kupil ne boš imel garancije, da ti bo televizor deloval več kot leto dni:) To ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Philips nič ne zaostaja, kar se tiče same življenske dobe za ostalimi priznanimi znamkami. Tako, da danes gledat kateri televizor ti bo deloval najdle je neumnost. Če se hočeš zavarovat kar se tega tiče, je najbolje, da dokupiš 5 letno garancijo pa boš brez skrbi vseeno na proizvajalca..

abazuu ::

Jaz se odločam med

Samsung UE65AU9002

in

Samsung QE65Q60A

mnenja?
««
383 / 534
»»