» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
370 / 536
»»

krepki ::

Vprašanje je v smislu ali je sonyjev najdražji izmed treh res tolko boljši ali je to le cena ker je novejši,če je sam ne vem ker potem raje vzamem cenejšega če je kvaliteta slike tam tam,zdaj če ima kdo ta tv naj da mnenje ,da se lažje odločim če ne pač preskočite vprašanje in ne devajte neumnih odgovorov.

Pat_MaGroin ::

Jaz imam SONY KE-65XH9005 in ga lahko samo pohvalim. Če je pa serija 9500 vredna toliko več, pa ne vem. 2021 imajo AndroidTV, 2020 letniki pa ne.

Si pa pomoje zamudil vlak ugodnih nakupov letnika 2020, jaz sem za omenjenega Sonya plačal 850 €, pa je 65", 55" je bil pa takrat 600 €.

LP

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Ne oleda ne vzamem več,kot prvo ta omenjenaa napaka,drugo pa ekran oddaja temperaturo 35 stopinj,kar poleti ni fajn,res je mogoče slika malenkost lepša ampak verjamem da tudi na teh sonyjih ne zaostaja veliko,zanima me samo kateri od teh sonyjev je top v kvaliteti same slike hdr dolby vision itd,ker sam gledam večinoma Netflix,žena pa ni tako zahtevna z ostalimi kanali ki jih imam naročene.


Kot prvo napake se dogajajo, to je pri vseh televizorjih tako:) Sicer pa seveda ne moreš primerjat par let starega panela z današnjim OLED panelom.. Tudi kar se tiče temperature je povsem odvisno giblje se nekje med 25-30 stopinj. Kar se tiče pa kvalitete slike pa ni malenkost lepša ampak kar konkretno lepša:) Posebej, če govorimo o kakšnem srednjem rangu današnjih OLED televizorjev. Da ne govorim o letošnjih top OLED modelih.. Kar pa se tiče teh Sony modelov je seveda letošnji model kvalitetnejši od lanskega, posebej kar se tiče samega procesiranja slike:) Tako, da je seveda letošnji model vsekakor boljši izbor.. Toda kot sem napisal, jaz osebno za takšno ceno kot je trenutno letošnji Sony zasigurno ne bi vzel LED televizorja:))

krepki ::

Andrej te zastopim kar hočeš povedat ampak kljub pazljivosti in tedensko redno čiščenjem oled panela z vgrajenim programov za čiščenje slike se je to zgodilo,čeprav tv ne laufa cele dneve med tednom mogoče 6 ur poleti še toliko ne.

Ales ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam SONY KE-65XH9005 in ga lahko samo pohvalim. Če je pa serija 9500 vredna toliko več, pa ne vem. 2021 imajo AndroidTV, 2020 letniki pa ne.

Nekaj si pomešal, seveda imajo Android TV. Misliš morda "Google TV"?

Pat_MaGroin ::

google tv ja :).

Je pa lih dobil android 10 update prejšnji teden.

Furbo ::

Jaz sem tudi raje vzel 'drag' letošnji Sony LED XR, kot pa da se drkam z OLED dramo.
Verjamem, da je slika na OLED še boljša, ne vem pa če je za 100% boljša, kot je cena višja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Andrej te zastopim kar hočeš povedat ampak kljub pazljivosti in tedensko redno čiščenjem oled panela z vgrajenim programov za čiščenje slike se je to zgodilo,čeprav tv ne laufa cele dneve med tednom mogoče 6 ur poleti še toliko ne.


Kot prvo moraš biti siguren, če je to zaradi burn-inna.. Lahko, da gre za kakšno drugo okvaro panela.

andrej69 ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem tudi raje vzel 'drag' letošnji Sony LED XR, kot pa da se drkam z OLED dramo.
Verjamem, da je slika na OLED še boljša, ne vem pa če je za 100% boljša, kot je cena višja.


OLED cena je povsem primerljiva z Sony LED modeli najvišjega ranga:) Kar pa se tiče kvalitete slike pa je seveda kar razlika v prid OLED modelom..! Kjer je bolj smiselno kupiti kakšen LED televizor je edino, če se televizor uporablja predvsem za igre. Pa še tukaj so zelo primerni OLED modeli najvišjega ranga, toda tukaj so že cene bistveno višje. Drugače pa kateri išče televizor predvsem za gledanje filmov, serij, tv programa, športa in nekoliko manj za igre je OLED vsekakor najboljša izbira:)) Seveda , če se pogovarjamo o televizorjih, ki stanejo 1.000EUR in več.. Nekateri so toliko jokali in stokali kako si ne morejo privošćit OLED televizorje zaradi previsokih cen, sedaj pa ko so cene že povsem primerljive najboljšim LED televizorjem, pa se nekateri raje še vedno odločajo za LED televizorje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Pat_MaGroin ::

Meni se zdi LG 55" C1 za 1050 € no brainer cena.

Ganon ::

https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

Vrhunska ponudba, če koga zanima. Kako je z garancijo? Uveljavljaš izključno v Avstriji? To je zame edini večji minus, če odštejem, da sem precej oddaljen od trgovine in niti ne vem, kako bi spravil to beštijo domov.

bastadu ::

Glede na to, da je Mediamarkt eden izmed največjih prodajalcev zabavne elektronike v evropi bi me presenečalo, če bi imel težavo z uveljavljanjem garancije pri nas ...

Furbo ::

andrej69 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz sem tudi raje vzel 'drag' letošnji Sony LED XR, kot pa da se drkam z OLED dramo.
Verjamem, da je slika na OLED še boljša, ne vem pa če je za 100% boljša, kot je cena višja.


OLED cena je povsem primerljiva z Sony LED modeli najvišjega ranga:)

Jaz nisem mislil vzeti kaj drugega kot Sony, ostale znamke so mi meh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mAXTER ::

bastadu je izjavil:

Glede na to, da je Mediamarkt eden izmed največjih prodajalcev zabavne elektronike v evropi bi me presenečalo, če bi imel težavo z uveljavljanjem garancije pri nas ...


Kolega je imel ravno to tezavo ko so mu na Samsung Slovenija lepo odpisali da naj okvaro tv-a prijavi pri prodajalcu tv-ja v tujini ces da oni nimajo nic s tem ker ni blo tle kupljeno... bilo je kupljeno v Mediamarkt

andrej69 ::

mAXTER je izjavil:

bastadu je izjavil:

Glede na to, da je Mediamarkt eden izmed največjih prodajalcev zabavne elektronike v evropi bi me presenečalo, če bi imel težavo z uveljavljanjem garancije pri nas ...


Kolega je imel ravno to tezavo ko so mu na Samsung Slovenija lepo odpisali da naj okvaro tv-a prijavi pri prodajalcu tv-ja v tujini ces da oni nimajo nic s tem ker ni blo tle kupljeno... bilo je kupljeno v Mediamarkt


Če ima televizor EU garancijo se mora po zakonu televizor v primeru okvare popravit tudi v Sloveniji.

GregiB ::

Phillips 65PUS8505 ima kdo, pozna kdo? Iščem ugoden 4K UHD TV z Androidom, bi se preselil s Sony-ja... nisem nek power user...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

z3ro ::

Jaz imam tega Philipsa kakšne 4 mesece sedaj. Sicer ga bodo tukaj večinoma popljuvali, jaz sem zadovoljen z njim, zaenkrat vse deluje bp.

mat xxl ::

Kako cene padajo, šele komaj prišel na zalogo pa že - 500 eur:

https://www.bigbang.si/philips-75pml950...

Morientes ::

GregiB je izjavil:

Phillips 65PUS8505 ima kdo, pozna kdo? Iščem ugoden 4K UHD TV z Androidom, bi se preselil s Sony-ja... nisem nek power user...


Mogoče kakšen TCL 65P815 boljša izbira.

TOP ::

TLC pa res,ne bi kupil in še primerjat proti Philipsu nesmisu.

Morientes ::

TCL je že povozil phillips v lcd tehnologiji in ceni.

P ima novejši procesor, za bolj tekoče delovanje androida na dolgi rok. Pravi 10bitni panel in tako naprej. V končni fazi glede slike nevem točno, bo treba kak review pogledat, sicer je pa rekel, da išče ugoden 65" TV in ne kvaliteto. 100€ cenejši od phillipsa.

Maš pa C815 serijo qled, k je itak dvakrat boljši od tega phillipsa pa 100€ dražji.

V bistvu maš izbire kokr češ, če ti kvaliteta slike ni prioriteta.

Phillipsa pa jaz nebi vzel tut za dzabe.

andrej69 ::

Morientes je izjavil:

TCL je že povozil phillips v lcd tehnologiji in ceni.

P ima novejši procesor, za bolj tekoče delovanje androida na dolgi rok. Pravi 10bitni panel in tako naprej. V končni fazi glede slike nevem točno, bo treba kak review pogledat, sicer je pa rekel, da išče ugoden 65" TV in ne kvaliteto. 100€ cenejši od phillipsa.

Maš pa C815 serijo qled, k je itak dvakrat boljši od tega phillipsa pa 100€ dražji.

V bistvu maš izbire kokr češ, če ti kvaliteta slike ni prioriteta.

Phillipsa pa jaz nebi vzel tut za dzabe.


Kakšen procesor katera verzija..?

Morientes ::

Cortex A53 v phillipsu in novejši model A55 v TCL.

andrej69 ::

Morientes je izjavil:

Cortex A53 v phillipsu in novejši model A55 v TCL.


Tukaj govoriva za CPU, dočim ima GPU Philips zmoglivejši. Tukaj seveda mislim na Philips 8505 in TCL P815. Dočim ima letošnji Philips model 8506 zmoglivejši CPU od letošnjih TCL modelov. Sicer pa je jasno, da Android najbolje deluje na Philips in Sony televizorjih:) Pa tudi Panasonic serije 8 ne zaostaja veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Morientes ::

E moj andrej, teb ni pomoči.

andrej69 ::

Morientes je izjavil:

E moj andrej, teb ni pomoči.


Kaj pa sem napisal narobe..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Važno,da je za risanke dober skoraj čisto vsak televizor :)


 HA-HA-HA

HA-HA-HA

DPanger ::

Zdravo. Prvič tukaj. Menjam TV. Do sedaj dobre izkušnje s starimi gepli kot so Panasonic in Philips. Iščem Smart TV:

- Dimenzija 55 col (več ne gre na steno = glih-za-glih med vrati)
- Zunanja svetloba prihaja iz desne (kot 0 oz 180st)
- gledava (otrok ni več doma) filme, serije, YT, poslušam glasbo; šport redkeje, igric nič več
- operater Telemach (koaksialni kabel) in njihov EON paket
- razdalja gledanja 2,5 - 3,0 m
- za občasno brskanje po netu rabim še brezžičćno tipkovnico z miško (najbrž Logitech)
- budget do 1.000 €
- Ambilight me ne zanima; me pa mika OLED tehnologija; po možnosti PIP
- a ima smisel težiti k Android op sistemu?

fpbs ::

DPanger je izjavil:

Zdravo. Prvič tukaj. Menjam TV. Do sedaj dobre izkušnje s starimi gepli kot so Panasonic in Philips. Iščem Smart TV:
- Dimenzija 55 col (več ne gre na steno = glih-za-glih med vrati)
- Zunanja svetloba prihaja iz desne (kot 0 oz 180st)
- gledava (otrok ni več doma) filme, serije, YT, poslušam glasbo; šport redkeje, igric nič več
- operater Telemach (koaksialni kabel) in njihov EON paket
- razdalja gledanja 2,5 - 3,0 m
- za občasno brskanje po netu rabim še brezžičćno tipkovnico z miško (najbrž Logitech)
- budget do 1.000 €
- Ambilight me ne zanima; me pa mika OLED tehnologija; po možnosti PIP
- a ima smisel težiti k Android op sistemu?

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

andrej69 ::

DPanger je izjavil:

Zdravo. Prvič tukaj. Menjam TV. Do sedaj dobre izkušnje s starimi gepli kot so Panasonic in Philips. Iščem Smart TV:

- Dimenzija 55 col (več ne gre na steno = glih-za-glih med vrati)
- Zunanja svetloba prihaja iz desne (kot 0 oz 180st)
- gledava (otrok ni več doma) filme, serije, YT, poslušam glasbo; šport redkeje, igric nič več
- operater Telemach (koaksialni kabel) in njihov EON paket
- razdalja gledanja 2,5 - 3,0 m
- za občasno brskanje po netu rabim še brezžičćno tipkovnico z miško (najbrž Logitech)
- budget do 1.000 €
- Ambilight me ne zanima; me pa mika OLED tehnologija; po možnosti PIP
- a ima smisel težiti k Android op sistemu?


Tukaj imaš odličen OLED, ali pa Lg OLED C1.

https://www.bigbang.si/philips-55oled70...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

DPanger je izjavil:

Zdravo. Prvič tukaj. Menjam TV. Do sedaj dobre izkušnje s starimi gepli kot so Panasonic in Philips. Iščem Smart TV:
- Dimenzija 55 col (več ne gre na steno = glih-za-glih med vrati)
- Zunanja svetloba prihaja iz desne (kot 0 oz 180st)
- gledava (otrok ni več doma) filme, serije, YT, poslušam glasbo; šport redkeje, igric nič več
- operater Telemach (koaksialni kabel) in njihov EON paket
- razdalja gledanja 2,5 - 3,0 m
- za občasno brskanje po netu rabim še brezžičćno tipkovnico z miško (najbrž Logitech)
- budget do 1.000 €
- Ambilight me ne zanima; me pa mika OLED tehnologija; po možnosti PIP
- a ima smisel težiti k Android op sistemu?

Tukaj imaš odličen OLED, ali pa Lg OLED C1.
https://www.bigbang.si/philips-55oled70...

Andrej nehaj zavajat, dobro veš, da je 55oled705 občutno slabši od C1, pa še dražji je.

tomcurry22 ::

Professional voice over service companies are useful for small businesses. They are easy to hire, enhance CTA conversion and make a long-lasting impression.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

DPanger je izjavil:

Zdravo. Prvič tukaj. Menjam TV. Do sedaj dobre izkušnje s starimi gepli kot so Panasonic in Philips. Iščem Smart TV:
- Dimenzija 55 col (več ne gre na steno = glih-za-glih med vrati)
- Zunanja svetloba prihaja iz desne (kot 0 oz 180st)
- gledava (otrok ni več doma) filme, serije, YT, poslušam glasbo; šport redkeje, igric nič več
- operater Telemach (koaksialni kabel) in njihov EON paket
- razdalja gledanja 2,5 - 3,0 m
- za občasno brskanje po netu rabim še brezžičćno tipkovnico z miško (najbrž Logitech)
- budget do 1.000 €
- Ambilight me ne zanima; me pa mika OLED tehnologija; po možnosti PIP
- a ima smisel težiti k Android op sistemu?

Tukaj imaš odličen OLED, ali pa Lg OLED C1.
https://www.bigbang.si/philips-55oled70...

Andrej nehaj zavajat, dobro veš, da je 55oled705 občutno slabši od C1, pa še dražji je.


Ne vem kolikokrat ti moram napisat, da občutneje slabšega OLED televizorja ni:)) Gre za majne razlike v kvaliteti slike na račun procesiranja slike. Videl boš zelo majhno razliko, če ti postavim ta dva televizora skupaj, drugače ne boš opazil razlike..! Je pa povsem odvisno kakšna slika je komu všeč, ker vsak televizor prikazuje nekoliko drugačno sliko ravno zaradi samih slikovnih procesorjev:) Tako, da nekaterim bo bolj všeč Lg drugim pa Philips..

Ales ::

Ko je Philips slabši, je to "zanemarljivo", ko je nek drug TV slabši, je slab in odsvetovan nakup? :D

andrej69 ::

Ales je izjavil:

Ko je Philips slabši, je to "zanemarljivo", ko je nek drug TV slabši, je slab in odsvetovan nakup? :D


Za noben televizor nisem napisal, da ga odsvetujem razen za Lg LED televizorje. Kar pa se tiče OLED televizorjev pa so razlike res majhne. Razen, če primerjamo najnižji rang OLED televizorjev z najvišjim rangom tam je razlika vsekakor kar opazna. Toda spet razlike niso velike:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

DPanger je izjavil:

Zdravo. Prvič tukaj. Menjam TV. Do sedaj dobre izkušnje s starimi gepli kot so Panasonic in Philips. Iščem Smart TV:
- Dimenzija 55 col (več ne gre na steno = glih-za-glih med vrati)
- Zunanja svetloba prihaja iz desne (kot 0 oz 180st)
- gledava (otrok ni več doma) filme, serije, YT, poslušam glasbo; šport redkeje, igric nič več
- operater Telemach (koaksialni kabel) in njihov EON paket
- razdalja gledanja 2,5 - 3,0 m
- za občasno brskanje po netu rabim še brezžičćno tipkovnico z miško (najbrž Logitech)
- budget do 1.000 €
- Ambilight me ne zanima; me pa mika OLED tehnologija; po možnosti PIP
- a ima smisel težiti k Android op sistemu?

Tukaj imaš odličen OLED, ali pa Lg OLED C1.
https://www.bigbang.si/philips-55oled70...

Andrej nehaj zavajat, dobro veš, da je 55oled705 občutno slabši od C1, pa še dražji je.


Ne vem kolikokrat ti moram napisat, da občutneje slabšega OLED televizorja ni:)) Gre za majne razlike v kvaliteti slike na račun procesiranja slike. Videl boš zelo majhno razliko, če ti postavim ta dva televizora skupaj, drugače ne boš opazil razlike..! Je pa povsem odvisno kakšna slika je komu všeč, ker vsak televizor prikazuje nekoliko drugačno sliko ravno zaradi samih slikovnih procesorjev:) Tako, da nekaterim bo bolj všeč Lg drugim pa Philips..

Andrej, kot je že nekdo zgoraj zapisal, tebi ni pomoči. Dobro veš, da ima model 705 vgrajen slabši procesor, da ima slabo burn-in zaščito.....

andrej69 ::

Kje pa imaš dokaz, da ima tale Philips model slabši procesor..? Philipsov procesor je zadnje dve leti izbran za najboljšega, dočim za Lg to nisem zasledil..

widj3098dj32 ::

Gledam LGje na moj-tv.com, je to legit? Ker so cene sumljivo nizje. Je kaka razlika med LG UP8000 in LGNANO 80, da je ta pri 55" 110€ vec? Ker dobim za ceno 50NANO80 55UP8000.

GregiB ::

Negelede na kritike, sem vzel Philipsa... me pa zanima, se da kako gumbu za TV na daljincu dodelit HDMI vhod? Na Sonyju se je dal. Zej me vrže na Google Play Movies?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

darck ::

GregiB je izjavil:

Negelede na kritike, sem vzel Philipsa... me pa zanima, se da kako gumbu za TV na daljincu dodelit HDMI vhod? Na Sonyju se je dal. Zej me vrže na Google Play Movies?!



Kaj imaš to za eden model jaz imam takega

 1

1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

GregiB ::

 Daljinc

Daljinc

darck je izjavil:

GregiB je izjavil:

Negelede na kritike, sem vzel Philipsa... me pa zanima, se da kako gumbu za TV na daljincu dodelit HDMI vhod? Na Sonyju se je dal. Zej me vrže na Google Play Movies?!



Kaj imaš to za eden model jaz imam takega
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TOP ::

andrej69 je izjavil:

Kje pa imaš dokaz, da ima tale Philips model slabši procesor..? Philipsov procesor je zadnje dve leti izbran za najboljšega, dočim za Lg to nisem zasledil..

Tale model 705 od Philipsa ne moreš primerjat z C1,ker tukaj ma LG vsaj zame lepšo sliko,če pa gledaš model 805 potem je pa druga zgodba.

z3ro ::

GregiB je izjavil:

Negelede na kritike, sem vzel Philipsa... me pa zanima, se da kako gumbu za TV na daljincu dodelit HDMI vhod? Na Sonyju se je dal. Zej me vrže na Google Play Movies?!

Ne moreš..pač klikneš Source in potem izbereš (meni že privzeto označi HDMI od NEOta in potem samo potrdim). Ali pa ne znam :D

NejcSSD ::

Lg zna sam na zadnjo aktivno priklopit. Nobenga source in šaltanja. Life is good
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

darck ::

z3ro je izjavil:

GregiB je izjavil:

Negelede na kritike, sem vzel Philipsa... me pa zanima, se da kako gumbu za TV na daljincu dodelit HDMI vhod? Na Sonyju se je dal. Zej me vrže na Google Play Movies?!

Ne moreš..pač klikneš Source in potem izbereš (meni že privzeto označi HDMI od NEOta in potem samo potrdim). Ali pa ne znam :D


Jaz tudi pritisnem Source in potem imam točno na prvem HDMI T-2 box in vedno je točno na tega postavljena izbira in nato ga samo še potrdim. Direkt gumb za preklop na HDMI pa sigurno ne moreš po moje imeti. Jaz sem si tudi sam označil z novim imenom kaj je kateri HDMI tako,da točno vem kaj je kaj.

NejcSSD je izjavil:

Lg zna sam na zadnjo aktivno priklopit. Nobenga source in šaltanja. Life is good


Saj moj stari televizor Philips je tudi lahko se tako prekljapljal ampak to samo med programi na zunajno anteno,če bi pa lahko prekljapljal tudi med HDMI pa ne vem nisem nikoli probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

widj3098dj32 ::

widj3098dj32 je izjavil:

Gledam LGje na moj-tv.com, je to legit? Ker so cene sumljivo nizje. Je kaka razlika med LG UP8000 in LGNANO 80, da je ta pri 55" 110EUR vec? Ker dobim za ceno 50NANO80 55UP8000.

OK, po brskanju popoldne sem sedaj prisel na odlocitvijo med Samsung 55" Q60 ter Philips 50 PUS8506 (oba okrog 700EUR), razdalja gledanja 2.5m.

Pri Samsungu me je zmotilo, da sodec po rtings testu ne zmore prikazati 1440p@60hz, kar pa je locljivost na mojem PC monitorju ter bi TV izkoristil za igre. Nevem ali je ta locljivost podprta na Philipsu? Kaj pomeni ce 1440p nimam, da moram poganjati igre na 1080p ali 4k?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

widj3098dj32 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Gledam LGje na moj-tv.com, je to legit? Ker so cene sumljivo nizje. Je kaka razlika med LG UP8000 in LGNANO 80, da je ta pri 55" 110EUR vec? Ker dobim za ceno 50NANO80 55UP8000.

OK, po brskanju popoldne sem sedaj prisel na odlocitvijo med Samsung 55" Q60 ter Philips 50 PUS8506 (oba okrog 700EUR), razdalja gledanja 2.5m.

Pri Samsungu me je zmotilo, da sodec po rtings testu ne zmore prikazati 1440p@60hz, kar pa je locljivost na mojem PC monitorju ter bi TV izkoristil za igre. Nevem ali je ta locljivost podprta na Philipsu? Kaj pomeni ce 1440p nimam, da moram poganjati igre na 1080p ali 4k?


Kar se tiče Philipsa ti omogoča ločljivost 1440p@60hz in 2160@60hz.

fpbs ::

widj3098dj32 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Gledam LGje na moj-tv.com, je to legit? Ker so cene sumljivo nizje. Je kaka razlika med LG UP8000 in LGNANO 80, da je ta pri 55" 110EUR vec? Ker dobim za ceno 50NANO80 55UP8000.

OK, po brskanju popoldne sem sedaj prisel na odlocitvijo med Samsung 55" Q60 ter Philips 50 PUS8506 (oba okrog 700EUR), razdalja gledanja 2.5m.
Pri Samsungu me je zmotilo, da sodec po rtings testu ne zmore prikazati 1440p@60hz, kar pa je locljivost na mojem PC monitorju ter bi TV izkoristil za igre. Nevem ali je ta locljivost podprta na Philipsu? Kaj pomeni ce 1440p nimam, da moram poganjati igre na 1080p ali 4k?

Predlagam ti tega OLEDa: https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Če lahko počakaš do konca leta bo še nekaj evrov cenejši.

darck ::

Danes sem na hitro mimo grede skočil v Bigbang in malo primerjal med sabo LED in OLED televizorje. Sicer so imeli OLED Philips 705,Sony A8 pa LG A13 primerjal sem recimo Samsung Q60 z Philipsom 705,ker sta bila eden zraven drugega in defenitivno je OLED Philips 705 boljši. Potem sem primerjal Sony XH90 z OLED Sony A8 in nimaš kaj reči kot,da je OLED Sony A8 dosti bolje prikazoval nasproti teh dveh je bil pa LG OLED A13 vendar nisem nekako mogel primerjati z drugimi saj je bil tako postavljen. V glavnem vsi LED televizorji pa ni važno ali QLED ali FALD so imeli tisti mali blooming pa tudi pri OLED televizorju je nekako bolj lepša,ostra slika ko je prikazovalo obraze pa ne vem ali res so procesorji boljši ali zaradi OLED zaslona vse tako lepše izpade. Na vseh televizorjih se je predvajala neka Turška nadaljevanka in OLED televizor je dosti bolje prikazoval kakor bilo kateri LED tv. Se pravi,da za bo res najboljša varianta nabaviti OLED televizor saj vsepovsod bo vse lepše izgledalo,
Najbolj me je celo presenetila slika na obeh TESLA televizorjih 40" in 43" pa sta oba televizorja samo FULL HD ampak slika je pa kar dobro izgledala sploh za tako ceno v glavnem kontrast je bil prav zanimivo dober in tudi sama ostrina slike,kdo bi si lahko to sploh mislil.
Se mi zdi da sta prav ta dva TESLA televizorja bila TESLA FHD 40S605BFS in TESLA FHD 43S605BFS

https://www.bigbang.si/tesla-fhd-40s605...
https://www.bigbang.si/tesla-43s605bfs-...

widj3098dj32 ::

fpbs je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Gledam LGje na moj-tv.com, je to legit? Ker so cene sumljivo nizje. Je kaka razlika med LG UP8000 in LGNANO 80, da je ta pri 55" 110EUR vec? Ker dobim za ceno 50NANO80 55UP8000.

OK, po brskanju popoldne sem sedaj prisel na odlocitvijo med Samsung 55" Q60 ter Philips 50 PUS8506 (oba okrog 700EUR), razdalja gledanja 2.5m.
Pri Samsungu me je zmotilo, da sodec po rtings testu ne zmore prikazati 1440p@60hz, kar pa je locljivost na mojem PC monitorju ter bi TV izkoristil za igre. Nevem ali je ta locljivost podprta na Philipsu? Kaj pomeni ce 1440p nimam, da moram poganjati igre na 1080p ali 4k?

Predlagam ti tega OLEDa: https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Če lahko počakaš do konca leta bo še nekaj evrov cenejši.

Hvala. Vedno je tak da "samo 100€ zraven" potem pa prides iz zacetnega budgeta na +300 :D OLED je ze zanimiv, mu pa ne zaupam na dolgi rok (5+ let) ter ta je 60hz. Za 780€ je potem samsung 55 q70a s 120hz in vecjim sdr brightnessom.

Bom pa verjetno pocakal na black friday oz. konec leta.
««
370 / 536
»»