» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
354 / 534
»»

scipascapa ::

darck ::

scipascapa je izjavil:



Zaradi mene lahko vrtijo 100 podobnih posnetkov in primerjav ampak dobro se ve,da je XH95 boljši kakor XH90 in nekaterim kot meni je vseeno za ta butasti HDMI 2.1 in VRR. Vedno gledam da imam dobro tisto kar rabim za druge stvari me ne zanima seveda tisti ki pa sam igrice špilajo pa naj vzamejo tisto kar njim odgovarja. Nikakor se pa ne moreta ta dva modela primerjati,da sta ista to lahko reče samo tak kateri nič ne vidi. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Kleemen ::

darck je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Ni 55"+ ampak vseeno kar tukaj vprašam. :)

https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Tole bo ok proti navadnemu 40" Full HD tvju? V primeru, da bo resolucija 4k previsoka se jo lahko zniža na Full HD?


Ja televizor bi bil kar v redu samo,ker ima sistem SAPHI je bolj kot ne slabo vsaj za tiste uporabnike kateri hočejo uporabljati aplikacije saj pri SAPHI nimaš na izbiro aplikacij katere imaš pri drugih sistemih.


To me ne moti saj uporabljam tv več ali manj za tv in ps4, aplikacij verjetno niti ne bom veliko uporabljal. Sem pa gledal reviewe in vsi hvalijo ta model če gledamo glede na ceno in kvaliteto, tako da v primerjavi z mojo 5 let staro Philipsovo bo sigurno napredek. :)

matejm1994 ::

Mislite, da je 65" TV prevelika, če se jo bo gledalo iz nekje 2,8m razdalje, oz. tam okoli nekje?

andrej69 ::

matejm1994 je izjavil:

Mislite, da je 65" TV prevelika, če se jo bo gledalo iz nekje 2,8m razdalje, oz. tam okoli nekje?


Če boš gledal mešane vsebine je bolje vzet kakšen televizor velikosti 55˝ali 58˝.

matejm1994 ::

Večinoma bodo to filmi/serije, pa kakšna igra preko PlayStatona... Sem pa tja kakšna oddaja. Če bi vzel 55", potem bi celo lahko vzel OLED, ker 65" OLED televizije so pa presneto drage. V trgovinah mi večina rečejo da se bi 65" navadili, ampak sem res v dvomih, da nebi bilo prevelik... pa še OLED nebi mogel biti, ker so čisto predragi.

Zvezdica27 ::

po moje ti bo še 55 prevelik. Jaz gledam 55 na cca 3,5m, pa mi je ... velik, a gre. Ma 10 cm bližje pa bi bil prevelik. Saj je na netu cel kup vodičev za rzdaljo.

zz

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Našli se bodo ljudje, ki bodo rekli, da za 2,8 metra rabi "vsaj" 65" tv. To morda drži, a predvsem za filme, kjer je veliko črnih robov zgoraj in spodaj (widescreen). Realno je tako, da imamo mi zdaj za 3m razdalje 42" tv in se tv (kjer je v uporabi cel ekran) da gledat, a jaz hočem večje, ostali iz familije (predvsem žena) pa pravi da je dovolj (itak). Ko gledam film v widescreen pa si moram primakniti fotelj na cca 1,3 metra, potem gre. Doma smo imeli na probi 55" tv in je bilo tudi meni za navadno tv uporabo več kot dovolj, za film, če hočeš widescreen in da imaš vsaj kaj od 4k, bi pa še vedno gledal bližje, iz fotelja.

Tako da odgovor je: za večino "navadnih" scenarije uporabe je 55" na 3 metrih več kot dovolj, za kakšne widescrren filme (kar na tv programu ni nikoli, ker jih porežejo) pa je ravno na meji.

Obstaja še druga plat: svak ima 70" tv na 3-3,5 metrih. Kar je 4k (netflix itd...) je ok, FHD signal, kot ga ima zdaj večino naših programov pa je za tako velikost in razdaljo preslab, sploh ker gre za tv, ki nima nekih naprednih upscaling tehnologij in relativno beden telekomov iptv. Potem imam pa že raje naš manjši, ki ima preko dvb-c in na panasonic plazmi sliko "za prste obliznit"

Jaz sem sicer prakticiral tako, da sem prosil prodajalca, da mi preklopi na kak tv program, potem se z telefonom odmeril razdaljo in gledal, kako se vidi od tam.

hunter01 ::

matejm1994 je izjavil:

Večinoma bodo to filmi/serije, pa kakšna igra preko PlayStatona... Sem pa tja kakšna oddaja. Če bi vzel 55", potem bi celo lahko vzel OLED, ker 65" OLED televizije so pa presneto drage. V trgovinah mi večina rečejo da se bi 65" navadili, ampak sem res v dvomih, da nebi bilo prevelik... pa še OLED nebi mogel biti, ker so čisto predragi.


Sem bil v popolnoma enaki dilemi kot ti. 65 LCD ali 55 OLED na enaki razdalji 2.8 - 3.0m

Pred tem smo imeli 40 inch.
Na koncu sem se odločil za 55 OLED LG CX, ki je bil cenovno nekje na nivoju najboljsih Sony 65 LCD.

Tudi mi gledamo skoraj izkljucno serije/filme. Obcasno PS4. Slika na OLEDu je res neverjetna, sploh v filmih oz tudi v serijah, če je na voljo ustrezna kvaliteta.

Z odločitvijo smo zelo zadovoljni, ampak ko cene padejo čez nekaj let, bo naslednji zagotovo 65 inch OLED :) Trenutno je pa tudi nam bila cena enostavno prevelika. 55 smo kupili za 1140€, 65 je bil pa 1900 (skoraj še enkrat več).

Največji minus CXu, da ne bo samo plus je zvok - ni slab, ampak je potrebno pogosto preklapljat profile, da je ustrezno (npr radio, šport, filmi - za vsako svoj profil, drugače je zvok zelo čuden).
Drugi minus je, da nima možnosti na 1 gumb nastavit izklop ekrana. Preko TVja poslušamo radio, v izogib burn-inu potem preko menija izklopimo zaslon (zvok ostane). Kolikor vem imajo Sony OLEDi gumb na daljincu za izklop zaslona, ne vem kaj pri LGju razmisljajo, da tega ni.

showsover ::

Android TV je verjetno boljše kot Samsung Tizen TV? Katero znamko priporočate, da je nekje primerljivo (po imenu in kakovosti) s Samsungom?

andrej69 ::

showsover je izjavil:

Android TV je verjetno boljše kot Samsung Tizen TV? Katero znamko priporočate, da je nekje primerljivo (po imenu in kakovosti) s Samsungom?


Vsak operacijski sistem ima svoje pluse in minuse. Tizen je nekolko hitrejši, Android pa je boljši kar se tiče aplikacij. Če hočeš imeti Android potem je najboljša opcija kakšen Philips ali Sony, na teh televizorjih deluje Android najbolje:) Pa tudi kvaliteta je povsem primerljiva z Samsungom.

MrStein ::

hunter01 je izjavil:

Drugi minus je, da nima možnosti na 1 gumb nastavit izklop ekrana. Preko TVja poslušamo radio, v izogib burn-inu potem preko menija izklopimo zaslon (zvok ostane). Kolikor vem imajo Sony OLEDi gumb na daljincu za izklop zaslona, ne vem kaj pri LGju razmisljajo, da tega ni.

A nimajo v meniju možnost "vedno izklopi ekran za radio" ?
Moj stari Sony ima to. Torej niti posebej tipke ne rabiš pritisniti. Če preklopiš na radio, ekran ugasne avtomatsko čez nekaj sekund.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Kaj pa 43" 4k je ok za cca. 1,8m?

showsover ::

Če te 4k tv koštajo približno enako (500-600EUR popuščene cene (ene 20-25%), ker nam očitno ne gre za prestiž), kaj je (navadno) boljše vzeti Philis, Sony, Samsung?

Nekje sem že napisal najlaže najdene, pa pomotoma zaprl, po history pa je nekako tako:
Philips led tv 58pus7505, Samsung led tv 50tu8502u, Sony 4k uhd kd55x7055b, Sony led tv kd55x7055baep, Samsung led tv 55tu8002, Sony led tv kd49xh8096baep

Če je kakšna res ful v redu, pa če ni navedena, v tem rangu (po popustih), bomo tudi pogledali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

darck ::

matejm1994 je izjavil:

Večinoma bodo to filmi/serije, pa kakšna igra preko PlayStatona... Sem pa tja kakšna oddaja. Če bi vzel 55", potem bi celo lahko vzel OLED, ker 65" OLED televizije so pa presneto drage. V trgovinah mi večina rečejo da se bi 65" navadili, ampak sem res v dvomih, da nebi bilo prevelik... pa še OLED nebi mogel biti, ker so čisto predragi.



Ja res je televizor OLED 65" predrag čeprav dobiš za 1.650 Eur že LG OLED65BX3 čeprav zame bi bil tudi ta predrag,ker ne bi nikoli toliko denarja dajal za televizor,če pa že bi potem bi raje vzel celo FALD televizor 75" Sony XH9005 sploh,če se bi veliko gledalo iz Netflixa ali podobnih vsebin kjer je tisti črni rob zgoraj in spodaj in je bolje,da je televizor večji.

Če hočeš OLED potem je to:

-LG OLED 55CX3 cena= 1.100 EUR
-LG OLED 65BX3 cena= 1.650 EUR
-LG OLED65CX3 cena= 1.780 EUR
---LG 55CX3 https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...
---LG 65BX3 https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...
---LG 65CX3 https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

Če bi hotel pa skoraj podobno zasnovo kakor OLED televizor je pa to:

-SONY KD-65XH9096 cena= 1.160 EUR
-SONY KD-65XH9505 cena= 1.400 EUR
-SAMSUNG QE65Q80T cena= 1.400 EUR
---SONY KD-65XH9096 https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
---SONY KD-65XH9505 https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-6...
---SAMSUNG QE65Q80T https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...


 SONY 65XH9005

SONY 65XH9005



mAXTER ::

Eno vprašanje..ima kdo 75" ali več tv na razdalji od 2.30 do 2.90m od pozicije gledanja na kavču in kako se obnese? Gleda se večinoma netflix, youtube ter tu pa tam kakšen HD tv kanal. Specifično razmišljam o nabavi LG Oled 77" CX serije...

P.S. Trenutno imam 65" diagonalo in je čisto lepo gledljivo na to razdaljo, seveda HD vsebine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

mateii ::

Pozdravljeni,

nekako se ogrevam za nakup dodatnega TVja in sem v dilemu.
Trenutno si lastim sony xe9305 55" ki je bil 4 leta nazaj pregrešno drag.

Sedaj bi zaradi potreb potrebaval še 1 tv (žena, otroci na drugi lokaciji).

Nagibam se po prebranem k nakupu OLED tvja, razmišljam tudi da bi dal obstoječi TV drugam in kupil novega ki bi bil "primarni" za tv, filme, ps5 v dnevni.

Cenovni razpon oz limit bi si postavil pri 2000EUR ... 55" mi je več kot dovolj, glavno da je slika dobra in nabor funkcij oz. zmogljivost.

Torej vas lepo naprošam če me lahko usmerite kaj kupiti:
Torej kaj kupiti: LG CX, LG C1, Sony? Novo serijo 2021? Starejšo 2020?

Uporabljam sounbar sony ht-zf9, tako da mi zvok na tv ni proiriteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

scipascapa ::

CX itaq.

Cveto ::

Za ta denar in 55", bi jaz počakal na LG G1. Ali pa vzel letošnjega Sonya.

hunter01 ::

CX 55inch dobiš že za dobrega jurja, pa ostane denar za kaj drugega - se bo že porabil =)

darck ::

mateii je izjavil:

Pozdravljeni,

nekako se ogrevam za nakup dodatnega TVja in sem v dilemu.
Trenutno si lastim sony xe9305 55" ki je bil 4 leta nazaj pregrešno drag.

Sedaj bi zaradi potreb potrebaval še 1 tv (žena, otroci na drugi lokaciji).

Nagibam se po prebranem k nakupu OLED tvja, razmišljam tudi da bi dal obstoječi TV drugam in kupil novega ki bi bil "primarni" za tv, filme, ps5 v dnevni.

Cenovni razpon oz limit bi si postavil pri 2000EUR ... 55" mi je več kot dovolj, glavno da je slika dobra in nabor funkcij oz. zmogljivost.

Torej vas lepo naprošam če me lahko usmerite kaj kupiti:
Torej kaj kupiti: LG CX, LG C1, Sony? Novo serijo 2021? Starejšo 2020?

Uporabljam sounbar sony ht-zf9, tako da mi zvok na tv ni proiriteta.



Ma kupi si potem LG CX ker ti letošnji modeli so dragi kot žafran pa ni važno ali je LG,Sony.... Recimo letošnji 2021 model LG C1 je celo slabši kot lanski CX in po vrhu še dražji.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Kater je super letošnji OLED televizor je recimo SONY A90J samo naj si oni nekam zabijejo tisto ceno televizorja krepko ali blizu 2.500 Eur za 55" televizor.

Kakor praviš,da rabiš televizor za Filme,televizijo in PS5 in potem ti priporočam tole:

---LG OLED 55CX3 cena= 1.100 EUR
---LG OLED 65CX3 cena= 1.780 EUR

Bolje,da 65" kakor 55" če že kopuješ,ko praviš da imaš mejo do 2.000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

sasoe ::

Moj nasvet ... kupit čim večjega!!! To ostane. Vse drugo gre naprej in "zastari".

Da bi imel platz, 85" :)
75" bi pogojno lahko stisnil, pa žena ne pusti. Prvič, da se pritožuje, da je prevelik :)
Zaenkrat se bom moral s 65" zadovoljit.

Pri meni je velik faktor tudi dekoder DTS. Res blesavo, da LG in Samsung tega ne podpirata več. Avtomatsko sta izpadla iz igre za nakup. LG OLED in Samsung 65Q80 tako pri meni ne prideta v poštev. Že pol leta cincam med TLC in Sony?!?!? Ali se mi izplača dat tistih 300 eur več?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

darck ::

sasoe je izjavil:

Moj nasvet ... kupit čim večjega!!! To ostane. Vse drugo gre naprej in "zastari".

Da bi imel platz, 85" :)
75" bi pogojno lahko stisnil, pa žena ne pusti. Prvič, da se pritožuje, da je prevelik :)
Zaenkrat se bom moral s 65" zadovoljit.

Pri meni je velik faktor tudi dekoder DTS. Res blesavo, da LG in Samsung tega ne podpirata več. Avtomatsko sta izpadla iz igre za nakup. LG OLED in Samsung 65Q80 tako pri meni ne prideta v poštev. Že pol leta cincam med TLC in Sony?!?!? Ali se mi izplača dat tistih 300 eur več?



Za katerega TCL in SONY pa gledaš. Trenutno,da bi moral kupiti veliki televizor 75" ali več bi sigurno vzel Sony xh90 za 1.600 Eur kar se mi zdi kar super cena seveda se v tujini dobi še ceneje. OLED pa pride sigurno preveč drag,kar se tiče velikosti večje kakor 65" je pa tudi stvar vsakega posameznika kaj hoče LED ali OLED televizor. Jaz trenutno OLED ne bi hotel pa čeprav ga vsi samo hvalijo sem siguren,da bi z FALD televizorjem kot ga ima Sony bil čisto super zadovoljen. Trenutni Philips mi ne prikazuje črne barve,ker je IPS zaslon in to je vse kar se mi ne dopade pri njem tako,da OLED sploh ne bi potreboval ali drugače povedano ga ne maram. Ja 75" televizor bi pa tudi meni bil trenutno preveliki,ker nočem na 3-metrih ga gledat z T-2 programi saj že sedaj pri 55" televizorju se vidi na določenih programih slabša kvaliteta slike kaj bi se videlo šele pri 75".

sebas4 ::


    LED TV SONY KE 55XH8096
    LED TV PHILIPS 55PUS7855
    QLED TV SAMSUNG QE55Q60T


Katerega od teh treh naj kupim in zakaj.

Uporaba: važna je kakovost slike/zvoka (filmi, šport). TV se ne bo uporabljal za igranje iger. Internet/osnovno mogoče Netflix, YT, več ne rabim.

andrej69 ::

sebas4 je izjavil:


    LED TV SONY KE 55XH8096
    LED TV PHILIPS 55PUS7855
    QLED TV SAMSUNG QE55Q60T


Katerega od teh treh naj kupim in zakaj.

Uporaba: važna je kakovost slike/zvoka (filmi, šport). TV se ne bo uporabljal za igranje iger. Internet/osnovno mogoče Netflix, YT, več ne rabim.


Izmed teh treh je nekako najkvalitetnejši Samsung. Predvem za gledanje filmov, ker ima VA panel dočim imata Philips in Sony IPS panel. Kar pomeni, da nista najbolj primerna za gledanje filmov posebej ne v temnejšem prostoru. Ti pa jaz priporočam v tem cenovnem rangu Philips model 8505 in pa Panasonic HX810, ki imata VA panel. Oba ta modela sta kvalitetnejša od Samsunga pa tudi od Sonya in Philips modela 7855, predvsem kar se tiče obdelave slike:) Pa tudi že omogočata DTS in Dolby Atmos zvok, prav tako Dolby Vision format. Pa tudi vse video kodeke.

Tsunamii ::

sasoe je izjavil:

Moj nasvet ... kupit čim večjega!!! To ostane. Vse drugo gre naprej in "zastari".

Da bi imel platz, 85" :)
75" bi pogojno lahko stisnil, pa žena ne pusti. Prvič, da se pritožuje, da je prevelik :)
Zaenkrat se bom moral s 65" zadovoljit.

Pri meni je velik faktor tudi dekoder DTS. Res blesavo, da LG in Samsung tega ne podpirata več. Avtomatsko sta izpadla iz igre za nakup. LG OLED in Samsung 65Q80 tako pri meni ne prideta v poštev. Že pol leta cincam med TLC in Sony?!?!? Ali se mi izplača dat tistih 300 eur več?


Ker sem nOOb mi povej zakaj rabis na Tvju dekoder DTS ? KAj ne gre preko AV receiver ( sprejemnik ) skozi lepo ? Al imas direktno na soundbar ? tnx

easyrider3 ::

Zdaj kar bo gledal direktno iz televizorja ne more v nobenem primeru dobiti ven DTS zvok pa lahko veže TV na reciver ali soundbar. Če gledaš kakšne aplikacije potem je najboljša opcija TV škatlica, če pa misli preko streamanja gledat potem pa ni šans,da dobi ven
DTSS zvok iz televizorja.Tako da je to kar orenk smotano za take,ki streamajo saj ne morejo imeti DTS zvoka.

NejcSSD ::

Opcija tut soundbar ki ima INPUT in OUTPUT in DTS kodek. Potem je lahko TV brez, saj bo služil samo kot prikazovalnik slike, zvok pa bo na relaciji BOX-Soundbar
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

sebas4 ::

Hvala @andrej69

Pri teh ki jih predlagaš je opcija 50" ali pa 65" zgleda da nimajo 55"?
Kaj bi rekel pa če bi se odločal med tema dvema ki jih predlagaš? Philips ali Panasonic? Nekako se nagibam k Philipsu, pa berem da se morda malo več kvarijo?

Hvala še enkrat.

fpbs ::

sebas4 je izjavil:


    LED TV SONY KE 55XH8096
    LED TV PHILIPS 55PUS7855
    QLED TV SAMSUNG QE55Q60T

Uporaba: važna je kakovost slike/zvoka (filmi, šport). TV se ne bo uporabljal za igranje iger. Internet/osnovno mogoče Netflix, YT, več ne rabim.

Če boš gledal sam, potem ti je najboljša izbira QLED Samsung, če bo pa to družinski TV, kjer se bo gledalo tudi od strani, pa svetujem Sonyja. Tako Samsung, kot Sony imata vgrajen novejši panel s QD nanosom, kar omogoča predvsem širši barvni spekter, medtem, ko ima Philips vgrajen še klasičen panel. Prav tako imata vgrajen še klasičen panel predlagana Philips in Panasonic.

andrej69 ::

sebas4 je izjavil:

Hvala @andrej69

Pri teh ki jih predlagaš je opcija 50" ali pa 65" zgleda da nimajo 55"?
Kaj bi rekel pa če bi se odločal med tema dvema ki jih predlagaš? Philips ali Panasonic? Nekako se nagibam k Philipsu, pa berem da se morda malo več kvarijo?

Hvala še enkrat.


Kar se tiče velikosti sem imel v mislih velikost 58˝. Kar pa se tiče odločitve glede teh dveh modelov pa je tako, da ima vsak kakšen plus in minus. Panasonic ima nekoliko boljšo barvno reprodukcijo, Philips pa prikazuje bolje črne kadre. Kontrast in osvetljenje panela sto dokaj primerljiva kakor tudi samo procesiranje slike. Ima pa Philips nekaj prednosti kot je DTS podpora, Android, ki je seveda boljši kakor Panasonicov operacijski sistem, potem še Ambilight, pa vrtljivo stojalo itd.. Toda, če gledava samo kvaliteto slike pa ne moreš zgrešit z nobenim od teh dveh modelov.. Kar se tiče okvar so zadeve dokaj podobne. Panasonic se res "nekoliko manj" kvari, toda danes kot sem že napisal moraš imeti nekoliko sreče pri nakupu:)) Danes je predvsem važno, da če je možno da se vzame 5 letna garancija, posebej, če misliš imeti televizor toliko časa. Drugače pa kar se tiče samih okvar, so vsi tukaj nekje. Včasih sta se najmanj kvarila Panasonic in Sony toda danes temu ni več tako.. Ker se vgrajujejo v vse televizorje priznanih proizvajalcev podobne Hardwerske in Softwerske zadeve. Edino kjer je še razlika, so procesorji katere proizvajalci sami razvijajo, samo zatemnenje panela, ohišje televizorja, zvočni sistemi itd. Pa tudi sami paneli, seveda odvisno od modela do modela. Načeloma gre tudi tukaj za iste panele kar se tiče proizvajalcev panelov, razlika je edino v specifikacijah panelov. Načeloma se tako vgrajujejo večinoma paneli proizvajalcev Inolux, AUO, Lg, BOE. Včasih pa še kakšen panel od Samsunga. Letos bodo nekateri proizvajalci uporabljali tudi TCL panele, posebej tisti televizorji z oznako MINI LED. Toliko malo za informacijo.

sebas4 ::

Hvala, vzel sem Philipsa.

Konlov ::

NejcSSD je izjavil:

Opcija tut soundbar ki ima INPUT in OUTPUT in DTS kodek. Potem je lahko TV brez, saj bo služil samo kot prikazovalnik slike, zvok pa bo na relaciji BOX-Soundbar

Torej v primeru NEO od telekoma daš hdmi na TV za sliko in tisti zvočni izhod na reciver...
Ps: ali ni tako, da imajo TV-ji nekateri pass trought ali nekaj takega za zvok. Torej na TV priklopiš prek hdmi NEO, PS5..... in iz TV prek hdmi povežeš na reciver?

Ales ::

Če ga TV ne podpira, DTS praviloma tudi preko passthrough ne pošlje naprej.

darck ::

Konlov je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Opcija tut soundbar ki ima INPUT in OUTPUT in DTS kodek. Potem je lahko TV brez, saj bo služil samo kot prikazovalnik slike, zvok pa bo na relaciji BOX-Soundbar

Torej v primeru NEO od telekoma daš hdmi na TV za sliko in tisti zvočni izhod na reciver...
Ps: ali ni tako, da imajo TV-ji nekateri pass trought ali nekaj takega za zvok. Torej na TV priklopiš prek hdmi NEO, PS5..... in iz TV prek hdmi povežeš na reciver?



Ja tista izvedba kot si omenil bi morala delovati,da iz NEO škatle izhod za zvok prikljućiš na reciver ali soundbar. Televizor ne more nikakor po nobenem principu DTS zvok ne prenašat ne predvajati,če ni podprt za DTS format,po domače povedano televizor je MRK okrog DTS zvoka. Vse kar lahko je to,da si človek pomaga na drug način preko drugih predvajalnikov,povezav.... in televizor uporablja samo za sliko.

NejcSSD ::

Konlov je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Opcija tut soundbar ki ima INPUT in OUTPUT in DTS kodek. Potem je lahko TV brez, saj bo služil samo kot prikazovalnik slike, zvok pa bo na relaciji BOX-Soundbar

Torej v primeru NEO od telekoma daš hdmi na TV za sliko in tisti zvočni izhod na reciver...
Ps: ali ni tako, da imajo TV-ji nekateri pass trought ali nekaj takega za zvok. Torej na TV priklopiš prek hdmi NEO, PS5..... in iz TV prek hdmi povežeš na reciver?


Jaz sem govoril če imaš soundbar ki podpira vse živo recimo Sony G700 in potem priključiš gor NEO na input in TV na output ker ima HDMI input in output kar cenejši nimajo.
Ti bo Plex iz NEO predvajal vse živo od Dolby Atmosa do DTS X in nižje.

Če boš pa NEO povezal z optiko na receiver boš dobil največ DTS in Dolby Digital, Dolby digital +/Atmos in ostale novejše zadeve pa ne...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

scipascapa ::

kaj pa kombinacija SONY XH9096 in g700? Furam serije/filme preko KODIja.

easyrider3 ::

scipascapa je izjavil:

kaj pa kombinacija SONY XH9096 in g700? Furam serije/filme preko KODIja.


Tvoj televizor podpira vse avdio zapise in tudi brez soundbara ti vse predvaja ampak z soundbarom ti bo zvok pa veliko bolje in soundbara tudi podpira vse avdio zapise.

pwn3rrr ::

A je že kdo kaj gledal letošnje modele Qled Samsungov, v kratkem bom nabavil 65", sem bil skoraj siguren, da bom vzel lanski model Sony kd-65xh90, bi pa lahko dobil za skoraj isto ceno letošnji model Samsung Qled Q70A oz. Q75A... Q80A je že predrag, poleg tega so šli na IPS panel.
Kvaliteta slike mi je nekako boljša na Sony-u, ima local dimming in boljši prikaz črne, Samsung ima boljši kontrast, manjši input lag + podpira VRR. Večinoma se bo gledalo filme/serije + šport, občasno kakšna igra. Kakšno mnenje?

scipascapa ::

thanks easyrider3: malo čudno napisati, en del teksta se ti podvaja :) ampak, get it....zdaj samo še ja ali ne soundbar.

rs1975 ::

Samo tole z DTS je res cela zmeda. Imam Panasonic TV, kateri ne podpira DTS in pa Soundbar Samsung Q900, ki pa ga podpira (pri Samsungu še večja neumnost, da TV-ji ne podpirajo DTS, Sounbari pa očitno da). DTS zvoka mi ne uspe producirati.

link_up ::

Pa ne samo DTS...te pajaci so ukinli xvid/divx. Sem zakljucil z njimi....
In and Out

cresh ::

Sedaj imam razdaljo 4m in staro LG 55" plazmo.
Čez leto bo selitev in bo razdalja tam 3.5m. Vzeti 65" ali 75". Budget bo max 1500-1600

easyrider3 ::

cresh je izjavil:

Sedaj imam razdaljo 4m in staro LG 55" plazmo.
Čez leto bo selitev in bo razdalja tam 3.5m. Vzeti 65" ali 75". Budget bo max 1500-1600


Trenutno imaš sedaj za 1.600 EUR super televizor 75" velikosti Sony xh90 mislim,da je to najboljša kombinacija za tak denar.

Konlov ::

link_up je izjavil:

Pa ne samo DTS...te pajaci so ukinli xvid/divx. Sem zakljucil z njimi....

Čeprav je tale domači kino en nateg. ISP-ji komaj da stereo kodirajo, BR je za Bila Gatesa, kar se cene tiče, preostanejo pašniki, s čimer se mi pa ne da ubadat, ko vedno kaj ne štima (kvaliteta, usklajenost podnapisov...)

KDoG-23 ::

Imel bi eno tehnično vprašanje.
Imam LG65C9 tv. Včeraj sem opazil da imam na izhodu hdmi1 samo temo (nimam no signal logo). Ne glede na to kaj priklopim (XBOX, laptop, Eon box). Ostali HDMI2,HDMI3 in HDMI4 delajo normalno. Ali to pomeni da je HDMI1 fuč?

andrej69 ::

KDoG-23 je izjavil:

Imel bi eno tehnično vprašanje.
Imam LG65C9 tv. Včeraj sem opazil da imam na izhodu hdmi1 samo temo (nimam no signal logo). Ne glede na to kaj priklopim (XBOX, laptop, Eon box). Ostali HDMI2,HDMI3 in HDMI4 delajo normalno. Ali to pomeni da je HDMI1 fuč?


Zasigurno je težava v samem HDMI priključku. To je kar težava Lg-ja, predvsem se radi lomijo ti HDMI priključki..

Morientes ::

pwn3rrr je izjavil:

A je že kdo kaj gledal letošnje modele Qled Samsungov, v kratkem bom nabavil 65", sem bil skoraj siguren, da bom vzel lanski model Sony kd-65xh90, bi pa lahko dobil za skoraj isto ceno letošnji model Samsung Qled Q70A oz. Q75A... Q80A je že predrag, poleg tega so šli na IPS panel.
Kvaliteta slike mi je nekako boljša na Sony-u, ima local dimming in boljši prikaz črne, Samsung ima boljši kontrast, manjši input lag + podpira VRR. Večinoma se bo gledalo filme/serije + šport, občasno kakšna igra. Kakšno mnenje?


Letošnji Samsung modeli so slabši od lanskih T, kar se tiče kvalitete slike.

Če kdo misli kupovati LCD 4K je 2019 ali 2020 model dosegel vrhunec pri kvaliteti slike. Ves denar se usmerja v 8K LCD/LED/MiniLed in OLED 4K.

Kleemen ::

Kako povežem bluetooth slušalke na Philips saphi? Tv mislim da nima bluetootha tako da verjetno rabim še kakšen vmesnik preko usb?

hodu63 ::

Preko usb ne bo šlo. Televizoji na usb praviloma podpirajo samo spominske naprave (spominski ključ, zunanji hdd) in vnosne naprave (tipkovnica, miška, gamepad). Bluetooth slušalke lahko priklopiš samo če uporabiš nek avdio na bluetooth oddajnik, ki ga priklopiš na televizorjev izhod za slušalke.

l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()
««
354 / 534
»»