» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
255 / 535
»»

andrej69 ::

Konlov ::

e-marko je izjavil:

Tv pač ni življensko nujna dobrina. A kar država bi določala cene? Mogoče en 55" oled za 500 eur? Jaz bi tudi...

Lp

Ma ja. Imaš prav. Vse gre k vragu, OLED pa naj ostane 2000€.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

matok ::

Pozdravljeni!
zanima me mnenje glede slike in pa same hitrosti in odzivnosti za TV Philips 58PUS6504 4K.
hvala

andrej69 ::

matok je izjavil:

Pozdravljeni!
zanima me mnenje glede slike in pa same hitrosti in odzivnosti za TV Philips 58PUS6504 4K.
hvala


Zelo soliden televizor, toda jaz ti raje priporočam model 6704/6814, ali še bolje model 7304 pa imaš že zelo kvaliteten televizor:)

matok ::

andrej69 je izjavil:

matok je izjavil:

Pozdravljeni!
zanima me mnenje glede slike in pa same hitrosti in odzivnosti za TV Philips 58PUS6504 4K.
hvala


Zelo soliden televizor, toda jaz ti raje priporočam model 6704/6814, ali še bolje model 7304 pa imaš že zelo kvaliteten televizor:)



Sem videl tudi te, vendar ne rabim android sistema in se mi ne zdi smotrno placevati vec samo zaradi tega.
V cem se pa še razlikujejo omenjeni tv-ji od tega ki sem ga jaz gledal?

matok ::

Ubistvu me zanima razlika kakovosti slike in pa odzivnost

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matok ()

andrej69 ::

matok je izjavil:

andrej69 je izjavil:

matok je izjavil:

Pozdravljeni!
zanima me mnenje glede slike in pa same hitrosti in odzivnosti za TV Philips 58PUS6504 4K.
hvala


Zelo soliden televizor, toda jaz ti raje priporočam model 6704/6814, ali še bolje model 7304 pa imaš že zelo kvaliteten televizor:)



Sem videl tudi te, vendar ne rabim android sistema in se mi ne zdi smotrno placevati vec samo zaradi tega.
V cem se pa še razlikujejo omenjeni tv-ji od tega ki sem ga jaz gledal?


Kar se tiče modela 6704/6814 ima nekoliko kvalitetnejšo sliko, kakor tudi izdelava samega televizorja je nekoliko kvalitetnejša napram modelu 6504. Še nekoliko bolj kvalitetnejšo sliko pa ima model 7304, ima tudi že Android, ki pa seveda tebe ne zanima itd.. Kar pa se tiče Saphi sistema, deluje na modelu 6504 kakor tudi na modelu 6704 zelo podobno. Edino model 6814 še ima podporo za Amazon Alexa.

matok ::

Hvala za pomoč

LP

voltaire ::

Je tale TV vreden svoje cene?
Me pa zanima kaj pomeni PPI 1100 in 1700. Je rezlika očitna?
https://www.bolha.com/led-tv/philips-le...

andrej69 ::

voltaire je izjavil:

Je tale TV vreden svoje cene?
Me pa zanima kaj pomeni PPI 1100 in 1700. Je rezlika očitna?
https://www.bolha.com/led-tv/philips-le...


Jaz osebno mislim, da se ne isplača, ker dobiš tukaj povsem nov še kvalitetnejši model:)Kar pa se tiče PPI, pomeni Picture Performance Index ( index kakovosti slike).

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

WaterBoy ::

Kaj priporočate: 55'' in do 450€

Nekje sem bral da imajo Philipsi počasen vmesnik, potem Samsungi imajo svoj OS.

Primer
Je ta Philips (Philips 55PUS6704 televizor ) bolši od SAMSUNG UE55RU7172

Hvala

andrej69 ::

WaterBoy je izjavil:

Kaj priporočate: 55'' in do 450€

Nekje sem bral da imajo Philipsi počasen vmesnik, potem Samsungi imajo svoj OS.

Primer
Je ta Philips (Philips 55PUS6704 televizor ) bolši od SAMSUNG UE55RU7172

Hvala


Nekoliko počasnejši vmesnik imajo ti vstopni modeli Philipsov. Tukaj mislim na primerjavo z Samsungom in Lg-jem. Kar pa se tiče ostalega sta ta televizorja dokaj primerljiva. Philips ima plus, ker omogoča vse audio kodeke, kakor tudi Dolby Vision.Sicer pa bi ti jaz svetoval, če res lahko še dodaš teh nekaj evrov več in kupiš tale občutneje kvalitetnejši model:)) Sploh sedaj za takšno ceno..


https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

fpbs ::

WaterBoy je izjavil:

Kaj priporočate: 55'' in do 450€ Nekje sem bral da imajo Philipsi počasen vmesnik, potem Samsungi imajo svoj OS.Primer. Je ta Philips (Philips 55PUS6704 televizor ) bolši od SAMSUNG UE55RU7172
Med tem dvema, ja Samsung boljši. Za enako ceno, kot ta dva, dobiš LG 55UM7450, z najhitrejšim in porabniku najbolj prijaznim operacijskim sistemom WebOs, in ima že priloženo magic telekomando z miško in mikrofonom.
https://www.ceneje.si/Izdelek/13529215/...

fpbs ::

voltaire je izjavil:

Je tale TV vreden svoje cene?Me pa zanima kaj pomeni PPI 1100 in 1700. Je rezlika očitna?
https://www.bolha.com/led-tv/philips-le...
Odsvetujem ta nakup. Samo za nekaj evrov več dobiš nov boljši TV z garancijo:
https://www.ceneje.si/Izdelek/14858131/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/14054392/...

andrej69 ::

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!

Fritz ::

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!

Tole pa nakladaš in to z veliko lopato. Imam starega LG 55UH650V in sem po trgovinah pogledal kar nekaj Philipsov, ki so vrteli reklamne loope (torej najbolj frizirane scene za poudarjanje barv etc.) in niso imeli nič kaj boljše kvalitete slike.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

andrej69 ::

Fritz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!

Tole pa nakladaš in to z veliko lopato. Imam starega LG 55UH650V in sem po trgovinah pogledal kar nekaj Philipsov, ki so vrteli reklamne loope (torej najbolj frizirane scene za poudarjanje barv etc.) in niso imeli nič kaj boljše kvalitete slike.


Saj v prodajalnah teško ocenjuješ kvaliteto slike:))Sicer pa si eden redkih, ki ne opazi razlike..

Fritz ::

Itaq, ampak dokler nisem kritiziral Philipsa te to ni motilo 8-) Opazim razliko a ne v tej meri, da bi za malce boljšo sliko dal 50%+ več denarja.

Da ne vlečem preveč na dolgo - v trenutnih časih je delno problem ta, da se ne da iti v trgovino pogledati različne TV-je. Je pa vsak TV katerega imaš doma in ga uporabljaš boljši od tistega v trgovini.

Tisti, ki je res občutljiv na različne parametre TV-ja in prikaza slike in točno ve kaj hoče, si bo vzel več časa, bo preveril več strani in napisov ter si ogledal reči v živo, če le lahko, sicer pa lahko izdelek kupljen po pošti vrneš v 14-ih dneh. Tisti, ki pride na forum ker potrebuje TV, pa bo dal 500-600€ za Sonya, LG-ja, Philipsa, Panasonica, Samsunga ipd. in bo doma veselo gledal TV. In za tiste, ki iščejo TV za predvajanje manj standardnih pretočnih vsebin se na koncu strinjam s Poldetom66, da je bolje vložiti čas in denar v nakup dobrega TV Box-a kot upati, da bo TV absolutni all-in-one.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!
Andrej, da ti odgovorim v tvojem stilu:Kateri se že odloča za Philips televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja. Enega, da ga bo gledal, in enega, da ga bo imel na servisu.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!
Andrej, da ti odgovorim v tvojem stilu:Kateri se že odloča za Philips televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja. Enega, da ga bo gledal, in enega, da ga bo imel na servisu.


Kar se tiče podatkov okvar, vem veliko bolje koliko se kateri televizor kvari:)) In te moram razočarati, da se Philips ne kvari nič manj in nič več kakor ostali televizorji drugih proizvajalcev.. Če pa imaš ti kakšen drug podatek, ki je v nasprotju kar sem napisal pa ga lahko brez skrbi objaviš..

flameir ::

Je komu znana težava TLC tvja, da ven meče priključeno napravo na HDMI? Prav tako zmrzuje video iz USBja, ista serija, isti format videov, pri eni epizodi ok, pri drugi pa zmrzne 5x. Predvajaš še enkrat in v peto dela.
Stvarna napaka ali zanič model7brand TVja?

andrej69 ::

flameir je izjavil:

Je komu znana težava TLC tvja, da ven meče priključeno napravo na HDMI? Prav tako zmrzuje video iz USBja, ista serija, isti format videov, pri eni epizodi ok, pri drugi pa zmrzne 5x. Predvajaš še enkrat in v peto dela.
Stvarna napaka ali zanič model7brand TVja?


Težave z Softwerjem:)

e-marko ::

V čem pa je fora pri Philipsu, da se tv ne nadgradi na novejši fw, ki je menda na voljo že od decembra?
Primer za serijo PUS7304 oglašujejo TPM191E _ 001.002.173.004 - Date: 2019/12/02. Ni ga nikjer za sneti, še vedno se ponuja TPM191E _ 001.001.114.002 - Date: 2019/09/30.

Changelog za zadnjo verzijo:
- Improvements for Dolby Atmos in Netflix
- Improvements for Dolby Vision
- Improvements for TV shop mode
- Improvement for varying Picture brightness in TXT mode
- Improvements for Youtube and Netflix
- Many more minor improvements

Lp
...somebody, somewhere...

Kodrnusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Senior Dev ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!
Andrej, da ti odgovorim v tvojem stilu:Kateri se že odloča za Philips televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja. Enega, da ga bo gledal, in enega, da ga bo imel na servisu.


Kar se tiče podatkov okvar, vem veliko bolje koliko se kateri televizor kvari:)) In te moram razočarati, da se Philips ne kvari nič manj in nič več kakor ostali televizorji drugih proizvajalcev.. Če pa imaš ti kakšen drug podatek, ki je v nasprotju kar sem napisal pa ga lahko brez skrbi objaviš..

Lažeš. Philips je dober samo v božičnem času ko ga obrneš okoli in z žeblji pritrdiš na strop da ti lučke lepo svetijo.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

e-marko ::

Kodrnusa je izjavil:

Ročno inštaliraj: https://www.google.com/amp/s/toengel.ne...


Sem sam tudi našel to stran, ja. Na povezavi pa ponuja potem verzijo TPM191E _ 001.001.114.002 – Date: 2019/09/30.
Sicer piše tam:
– aktuell nur via TV verfügbar
Očitno se mora TV odločiti, da bo snel...

Lp
...somebody, somewhere...

Kodrnusa ::

Probaj naštimat televizijo na Nemčijo, pa ročno iskanje pa bo potem mogoče šlo čez...

TOP ::

Pozdravljeni iščem TV veličine 55,kaj je KD55XF9005 najbolši nakup za 900e.Recimo Android in podobno me ne,zanima imam mini PC zraven.Pa še nekaj me zanima ali se,da na TV zamenjat panel ali matrica,ne vem kako se pravilno reče,ker se je barva razlila.Hvala

LunKi ::

Tole ti je najboljs 55 tv za svoj denar.
https://www.ceneje.si/Izdelek/15809056/...

fpbs ::

e-marko je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ročno inštaliraj: https://www.google.com/amp/s/toengel.ne...
Sem sam tudi našel to stran, ja. Na povezavi pa ponuja potem verzijo TPM191E _ 001.001.114.002 – Date: 2019/09/30.
Sicer piše tam:
– aktuell nur via TV verfügbar
Očitno se mora TV odločiti, da bo snel...
Neverjetno, kakšne težave teh Philipsov že samo s posodobitvami, in potem naj ima tak TV nek upokojenec. Za primerjavo, LG te samo obvesti, da se je posodobil. Poleg tega pa vse te posodobitve, povedo, kako je TV nedodelan.
Changelog za zadnjo verzijo:
- Improvements for Dolby Atmos in Netflix
- Improvements for Dolby Vision
- Improvements for TV shop mode
- Improvement for varying Picture brightness in TXT mode
- Improvements for Youtube and Netflix
- Many more minor improvements

Fritz ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni iščem TV veličine 55,kaj je KD55XF9005 najbolši nakup za 900e.Recimo Android in podobno me ne,zanima imam mini PC zraven.Pa še nekaj me zanima ali se,da na TV zamenjat panel ali matrica,ne vem kako se pravilno reče,ker se je barva razlila.Hvala

Načeloma se vse da zamenjati, vprašanje je le, ali je strošek smiseln.

Če je zaslon počil zaradi fizične poškodbe lahko npr. najdeš na netu (eBay ipd.) nov zaslon ali TV z brezhibnim zaslonom in okvarjeno krmilno elektroniko. To potem daš vgraditi ali vgradiš v svoj TV.

Cena: strošek novega zaslona ali zaslona TV-ja z okvarjeno krmilno elektroniko + strošek posega (če tega ne boš sam delal).

Splača se preveriti pri serviserjih ali na netu kako zgleda menjava zaslona in če je ta možna ločeno od drugih komponent.

LunKi je izjavil:

Tole ti je najboljs 55 tv za svoj denar.
https://www.ceneje.si/Izdelek/15809056/...

OLED ima pluse in minuse. Ni nujno univerzalna izbira za vsakogar.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

e-marko ::

fpbs je izjavil:

e-marko je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ročno inštaliraj: https://www.google.com/amp/s/toengel.ne...
Sem sam tudi našel to stran, ja. Na povezavi pa ponuja potem verzijo TPM191E _ 001.001.114.002 – Date: 2019/09/30.
Sicer piše tam:
– aktuell nur via TV verfügbar
Očitno se mora TV odločiti, da bo snel...
Neverjetno, kakšne težave teh Philipsov že samo s posodobitvami, in potem naj ima tak TV nek upokojenec. Za primerjavo, LG te samo obvesti, da se je posodobil. Poleg tega pa vse te posodobitve, povedo, kako je TV nedodelan.
Changelog za zadnjo verzijo:
- Improvements for Dolby Atmos in Netflix
- Improvements for Dolby Vision
- Improvements for TV shop mode
- Improvement for varying Picture brightness in TXT mode
- Improvements for Youtube and Netflix
- Many more minor improvements


Daleč od zagovarjanja Philipsa, ker je res bolj tako-tako. Naslednji vprašanje, če bo Philips. Bo oled... Ampak ok.
Torej druge znamke nimajo posodobitev, ker so že v osnovi dodelane do konca? Zakaj pa se potem npr. LG posodobi? Pa tudi Philips ima posodobitev avtomatsko, seveda. Sem pač bolj radoveden in sem malo pregledal verzije ter opazil, da še ni zadnje gor. Slej kot prej bo.
Sam na posodobitve gledam drugače in mi te povedo, da se tech podpora trudi izboljšati zadeve, ki jih je možno. Najlažje je dati izdelek na trg in pozabiti nanj, kupci pa naj vsako leto kupijo novo verzijo, ker ni sw popravkov in izboljšav.
Sem malo avforums pregledal in za čisto vsako znamko je polno križev in težav ter nezadovoljnih kupcev. Pa naj bo to Sony, Philips, LG in vsi ostali.

Lp
...somebody, somewhere...

Kezman91 ::

Pozdravljeni,

Zanima me, kje na netu bi lahko dobil sliko zadnjega dela TV (na kateri strani TVja so priključk) novega modela Sony 55A8H in pa specifikacije koliko je velik TV po višini in dolžini.

Hvala.

polde66 ::

Zaradi takih in drugačnih problemov pa svetujem Tv + androoid tv box. Tudi na mojem phlips tv z androidom uporabljam dodatno box, ker bogi philips več ne daje posodobitev niti verjamem da bi bilo smiselno, ker niti strojna oprema več ne zmore poganjati vseh aplikacij. Pa je TV od 2015. Že na IPTV se zadeva zelo hitro ustavi če sem malce bolj zahteven.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

webmaher ::

Bom še 1001 prvič zapisal, da so pametni tvji še vedno neumni in bogi...skoraj vsak tulifonček jih poseka po celi črti... zato je za bolj in najbolj zahtevne uporabnike zelo nujen dodaten box, tako kot je omenil @polde66...

mkk20 ::

OK, a potem sploh še obstaja soliden tv brez androida (pričakujem zaradi tega vsaj 100€ manj ...,
in bi temu dodal svoj android box.

Lahko potem nekdo predlaga TV LCD LED 65" v kombinaciji z zunanjim android box....vse skupaj nekje do 1000 € skupaj. Za predvajanje video vsebine iz NAS-a recimo....

andrej69 ::

mkk20 je izjavil:

OK, a potem sploh še obstaja soliden tv brez androida (pričakujem zaradi tega vsaj 100€ manj ...,
in bi temu dodal svoj android box.

Lahko potem nekdo predlaga TV LCD LED 65" v kombinaciji z zunanjim android box....vse skupaj nekje do 1000 € skupaj. Za predvajanje video vsebine iz NAS-a recimo....


Obstajajo recimo še vedno določeni modeli z Androidom, na katerih deluje Android zelo dobro:) Recimo prvi takšen je Philips model 7304 ali 8804 , in pa
Sony model XG8596 in višje.

MrStein ::

e-marko je izjavil:

fpbs je izjavil:

e-marko je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ročno inštaliraj: https://www.google.com/amp/s/toengel.ne...
Sem sam tudi našel to stran, ja. Na povezavi pa ponuja potem verzijo TPM191E _ 001.001.114.002 – Date: 2019/09/30.
Sicer piše tam:
– aktuell nur via TV verfügbar
Očitno se mora TV odločiti, da bo snel...
Neverjetno, kakšne težave teh Philipsov že samo s posodobitvami, in potem naj ima tak TV nek upokojenec. Za primerjavo, LG te samo obvesti, da se je posodobil. Poleg tega pa vse te posodobitve, povedo, kako je TV nedodelan.
Changelog za zadnjo verzijo:
- Improvements for Dolby Atmos in Netflix
- Improvements for Dolby Vision
- Improvements for TV shop mode
- Improvement for varying Picture brightness in TXT mode
- Improvements for Youtube and Netflix
- Many more minor improvements


Daleč od zagovarjanja Philipsa, ker je res bolj tako-tako. Naslednji vprašanje, če bo Philips. Bo oled... Ampak ok.
Torej druge znamke nimajo posodobitev, ker so že v osnovi dodelane do konca? Zakaj pa se potem npr. LG posodobi? Pa tudi Philips ima posodobitev avtomatsko, seveda. Sem pač bolj radoveden in sem malo pregledal verzije ter opazil, da še ni zadnje gor. Slej kot prej bo.
Sam na posodobitve gledam drugače in mi te povedo, da se tech podpora trudi izboljšati zadeve, ki jih je možno. Najlažje je dati izdelek na trg in pozabiti nanj, kupci pa naj vsako leto kupijo novo verzijo, ker ni sw popravkov in izboljšav.
Sem malo avforums pregledal in za čisto vsako znamko je polno križev in težav ter nezadovoljnih kupcev. Pa naj bo to Sony, Philips, LG in vsi ostali.

Itak. Če bi bil ta spisek od LG, pa bi govoril: Glejte koliko izboljšav! Najboljši je!
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kodrnusa ::

Imam philips letnik 2016, zadnja posodobitev je bila decembra. Namestil sem jo ročno, ker nikoli ne čakam da sam dol potegne update... Android za mene dela super, gledam pa predvsem hbo, netflix in v kodiju nba league pass.. Vse dela super brez problemov in zatikanj! Se pa pozna da je procesor bolj bogi (star), ker ce dam iz telefona cast t2togo na tv, slika ni tako tekoca kot recimo na android boxu v spalnici. Predvajanje iz ključka dela vse top (tudi 4k) brez zatikanj. Meniji so dosti hitri, verjamem pa da da so na novih tvjih še hitrejši. Ambilight je sploh zakon.. Imam zgiraj v spalnici 12 let star philips z ambilightom in še zmeraj špila. Ne vem kaj se folk tok prepucava boljši/slabši tv.. Nisem poznavalec vendar za povprečnega uporabnika je vsak 500 EUR Philips, lg, sony... Ok! To kar pa vi kle pišete so pa preserancije. Če se že greste kao top tvje priporocat pol glejte une za 4000EUR ki so profesionalno kalibrirani! Za jurja tv je pa vsak tam tam razen minimalnih razlik v kvaliteti slike in v menijih.
Meni recimo odgovarja android tv ker rabim kodi za nba league pass ter hbo (najbrz je tud drugje hbo, kodi pac ne). Ne da se mi met se enga daljinca če ni nujno potrebno. Moje mnenje pač...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

fpbs ::

mkk20 je izjavil:

OK, a potem sploh še obstaja soliden tv brez androida (pričakujem zaradi tega vsaj 100€ manj ...,in bi temu dodal svoj android box.Lahko potem nekdo predlaga TV LCD LED 65" v kombinaciji z zunanjim android box....vse skupaj nekje do 1000 € skupaj. Za predvajanje video vsebine iz NAS-a recimo....
Postavit bi moral drugačno vprašanje: a potem sploh še obstaja soliden tv z androidom? WebOs in Tizen sta ti daleč najboljša operacijska sistema. Enostavno te ne razumem, zakaj bi rabil še zunanji android box. Poglej si tu, LG podpira cca 600 appov, in če med njimi mogoče ni tega, kar ti hočeš gledat: https://us.lgappstv.com/main/tvapp?catC...

rs1975 ::

Kezman91 je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me, kje na netu bi lahko dobil sliko zadnjega dela TV (na kateri strani TVja so priključk) novega modela Sony 55A8H in pa specifikacije koliko je velik TV po višini in dolžini.

Hvala.



Tole sem našel...
 zadnja stran

zadnja stran

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mkk20 je izjavil:

OK, a potem sploh še obstaja soliden tv brez androida (pričakujem zaradi tega vsaj 100€ manj ...,in bi temu dodal svoj android box.Lahko potem nekdo predlaga TV LCD LED 65" v kombinaciji z zunanjim android box....vse skupaj nekje do 1000 € skupaj. Za predvajanje video vsebine iz NAS-a recimo....
Postavit bi moral drugačno vprašanje: a potem sploh še obstaja soliden tv z androidom? WebOs in Tizen sta ti daleč najboljša operacijska sistema. Enostavno te ne razumem, zakaj bi rabil še zunanji android box. Poglej si tu, LG podpira cca 600 appov, in če med njimi mogoče ni tega, kar ti hočeš gledat: https://us.lgappstv.com/main/tvapp?catC...


Da kar se tiče nekoliko hitrejšega delovanja vmesnika, in preproste uporabe samega smarta. Kar pa se tiče aplikacij se ne gre toliko za količino aplikacij, temveč za kvalitetne uporabne aplikacije:) Tukaj Android pomete z vsemi ostalim sistemi.. Pa tudi vse aplikacije, ki se razvijajo in se bodo razvijale v bodočnosti, so-bodo v večjem delu namenjenu Android sistemu..! Potem pa še prednost Androida, da ima daljšo dobo nadgradnje samega sistema, kakor pa ostali:)

Dimnik ::

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!


Čimprej pokliči osebnega zdravnika, s tabo verjetno ni vse ok.....in potem bi ti rad, da nekdo kupi tv, ki ga ti predlagaš.....kao veliki strokovnjak, hahaha...

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kateri se že odloča za Lg televizor mora vedet, da bo potreboval dva televizorja:) Lg-ja kar se tiče smart sistema, drugega ( Philips,Sony, Panasonic) pa kar se tiče same kvalitete slike.. Ker smart sistem in kvaliteta slike, nikakor ne gresta skupaj na Lg televizorjih..!


Čimprej pokliči osebnega zdravnika, s tabo verjetno ni vse ok.....in potem bi ti rad, da nekdo kupi tv, ki ga ti predlagaš.....kao veliki strokovnjak, hahaha...


Še kako je vse OK z mano:))Kar pa se tiče televizorjev, ki jih jaz predlagam pa ni nikakršne panike, če se kateri odloči za nakup ali ne. Saj jaz osebno nimam nič od tega..!

Horas ::

mater se eni obnašate ko smrkci, andrej je pa zlobni gargamel :))

dejte se mal umirit no pa ga ne skos napadat.

TOP ::

Zdej ko sem en čas mal brkal po netu bi rabu kak namig kaj menite o tem TV Samsung QE55Q70RAT proti SONY KD55XF9005BAEP.Pa še ena informacja in večna debata razdoljo mam dobre 3m do 3,60m kaj menite bi bila bolje 65 ali ostanem na 55.Hvala

fpbs ::

TOP je izjavil:

Zdej ko sem en čas mal brkal po netu bi rabu kak namig kaj menite o tem TV Samsung QE55Q70RAT proti SONY KD55XF9005BAEP.Pa še ena informacja in večna debata razdoljo mam dobre 3m do 3,60m kaj menite bi bila bolje 65 ali ostanem na 55.Hvala
Za to razdaljo svetujem 65". Tu imaš dve primerjavi:
https://www.displayspecifications.com/e...
https://www.zkelectronics.com/comparetv...

webmaher ::

glede razdalje 65 vsekakor...razen če ti je to vseeno...
nisi se pa izjasnil kako zahteven uporabnik si oz. kaj se bo največ gledalo...

andrej69 ::

TOP je izjavil:

Zdej ko sem en čas mal brkal po netu bi rabu kak namig kaj menite o tem TV Samsung QE55Q70RAT proti SONY KD55XF9005BAEP.Pa še ena informacja in večna debata razdoljo mam dobre 3m do 3,60m kaj menite bi bila bolje 65 ali ostanem na 55.Hvala


Tukaj si lahko pogledaš pravo primerjavo:) Ne pa nekakšne Display Specifications strani itd.. Velikost pa vsekakor 65˝.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

polde66 ::

Android na tv-jih ne bo preživel več kot 5 let. Ker bo v tem času procesor postal preslab, grafika bo preslaba, ok plac bo že ok. Android se prehitro razvija, da bi ga vtaknil v en tv pa ga imel za 10 let. Pač ne bo šlo. Ne gre v škatlah ne gre v telefonih kaj šele v TV-jih. Sploh takih firm, ki jim je prednost razvijat nove in nove modele ne pa posodabljat stare. Ker enostavno to ni donosno. Če enostavno pogledaš en minix model ki je bil zakon v začetku leta 2015 je sedaj star, kljub temu, da obstajajo alternativni romi. Na njem je tekel android 4.4 ki pa ga danes ni nikjer, samo še kak fork kodi lahko dela na njem. Nekatere aplikacije delujejo ampak.... Moja tablica samsung je iz teh časov, deluje ampak.... Edino kar deluje iz teh časov sta Mi box in Shield. Po mojem mnenju, če bi ti dve firmi izdajali nove boxe vsako leto po par modelov podpore za njihove stare ne bi bilo, tako pa so to edini modeli se jih lahko privoščijo za nadgrajevanje. (no shild ima novejšo in cenejšo različico novega tube izdelka)
Čez par let bom tole z veseljem kopiral in mu prilepil na kak post.
polde
««
255 / 535
»»