» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
252 / 535
»»

e-marko ::

Piksi79 je izjavil:

Jaz se še vedno nisem odločil kaj kupit. Ampak zdej se dobi 70pus7304 že za 900€ in kaj vse nudi je načeloma kr best buy. Sicer me tudi drugi tvji zanimajo za tak dnar ampak mora bit vsaj 65inch če pa android je kul k pol ambilight sam nardiš... ampak ta philips to že vse ima pa še 5 inčov večji je...
Še kak dan bom tuhtal tako da če ma še kdo kak dobr predlog za tak dnar na plano z njim.


So ga že dvignili za 50 eur. Sem bil tik pred tem, da nabavim... Pa nič.

Lp
...somebody, somewhere...

Joze_K ::

e-marko ::

Ko prideš na HN stran pa je cena 949,99 €.

Lp
...somebody, somewhere...

Redman ::

Koga mi priporočate za netflix/ps4/t2

- Sony 4K 65XF9005 za 1.300
ali
- Samsung televizor QE65Q80R za 1.500

damirj79 ::

Sony, že zato, ker je AnroidTV based in lahko T-2 app gor namestiš.

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Sony, že zato, ker je AnroidTV based in lahko T-2 app gor namestiš.


Saj na Samsungu tudi lahko namestiš.

damirj79 ::

Spregledal. Ampak vseeno mislim, da bo večkrat na voljo update na android storeu, kot pa na Samsung platformi

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Spregledal. Ampak vseeno mislim, da bo večkrat na voljo update na android storeu, kot pa na Samsung platformi


To pa vsekakor:)

neocodexx ::

70pus7304 za 900EUR... jaz sem dal 1300EUR pred pol leta.. Ampak bi pred tem preveril (mogoče na AVforums) kako izgleda HDR na ostalih tvjih v tem price range, ker na philipsih ne izgleda dobro.

In mislim da tu ni problem samo v svetilnosti, saj za večino HDRja je narejen mastering na cca 300 nitov, kar te TVji vsekakor zmorejo, problem je v agresivnem tone mappingu ki ga izvaja Philips kar lahko čisto povozi predstavo slike; poglejte review philips oleda od Vincenta, je tudi tam prisoten ta problem vendar ni omembe da zadeva ne bi bila gledljiva na oled modelu, 7304 pa nisem zasledil reviewa in tu izgleda da je situacija še slabša.

Jaz sem to rešil da gledam SDR način preko shielda ampak če nimaš takega android boxa ki to omogoča in hočeš gledat netflix/prime streame kjer avtomatsko zaklene v HDR, si ga malo naj... Vse ostalo pa sicer v redu.. Men je kul ker SDR izgleda čisto dobro, ambilight mi super paše v ambient in ne bi še zamenjal zaradi tega. Če bi ga še enkrat kupoval za 900EUR bi ga verjetno še vedno vzel ker ambilight je res top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

Nova aplikacija VOYO za LG televizorje
To je pa nekaj lepega slišat

Zgodovina sprememb…

bedarija ::

pa koji k**** voyo gleda? gor so sami B filmi in neke bedne slo in turške serije

easyrider3 ::

meni je pa VOYO pomemben zaradi otrok in ne zaradi kaj drugega pa jaz televizor imam na izbiro za gledat samo zvečer ko ni nobenega otroka več drugje kakor v postelji.

webmaher ::

VOYO res koji K... in to od barabinov, ki so zaračunali operaterjem... res noro ja kako smo jih rešili propada ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

Horas ::

easyrider3 je izjavil:

meni je pa VOYO pomemben zaradi otrok in ne zaradi kaj drugega pa jaz televizor imam na izbiro za gledat samo zvečer ko ni nobenega otroka več drugje kakor v postelji.


kaj je pa na voyo takega?? maš youtube, al z partisa potegneš pa maš na disku risanke pesmice...

easyrider3 ::

Horas je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

meni je pa VOYO pomemben zaradi otrok in ne zaradi kaj drugega pa jaz televizor imam na izbiro za gledat samo zvečer ko ni nobenega otroka več drugje kakor v postelji.


kaj je pa na voyo takega?? maš youtube, al z partisa potegneš pa maš na disku risanke pesmice...



nimaš na Partisu polovica teh risank če pa že kaj najdeš pa sploh ni sejalcev in adijo z risankam

skyboy ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima kdaj bodo v Sloveniji na voljo novi Samsung modeli in sicer konkretno 43Q60 TA?

Lp

e-marko ::

Če gledam z razdalje cca. 3m bi glede na priporočila moral gledati 70 colske modele. Sedaj imam 50 col, HD LG plazmo.

To se mi zdi ogromna razlika. Kako imate ostali? Se držite tega ali po občutku?

Gledam npr SONY KD55XF9005B in Philips 70PUS7304. Pač VA, Android in čim večji. Ambilight me zelo mika ampak ni življenjskega pomena. Gledajo se serije, filmi in nekaj youtube.
Je Sony toliko boljši ali ne? Razlika v velikosti je precejšnja. Morda kakšen drug model v tem cenovnem razredu (max. 900 eur ali manj...)?

Lp
...somebody, somewhere...

andrej69 ::

e-marko je izjavil:

Če gledam z razdalje cca. 3m bi glede na priporočila moral gledati 70 colske modele. Sedaj imam 50 col, HD LG plazmo.

To se mi zdi ogromna razlika. Kako imate ostali? Se držite tega ali po občutku?

Gledam npr SONY KD55XF9005B in Philips 70PUS7304. Pač VA, Android in čim večji. Ambilight me zelo mika ampak ni življenjskega pomena. Gledajo se serije, filmi in nekaj youtube.
Je Sony toliko boljši ali ne? Razlika v velikosti je precejšnja. Morda kakšen drug model v tem cenovnem razredu (max. 900 eur ali manj...)?

Lp


Sony je vsekakor kvalitetnejši. Kar pa se tiče velikosti 70˝, za gledanje iz razdalje 3 metrov pa je preveč:) Jaz bi ti za takšno razdaljo priporočil recimo Philips model PUS7304 velikosti 58˝, ali Panasonica GX800 iste velikosti. Oba zelo kvalitetna televizorja, če pa si res ˝zelo zahteven˝ pa Sony model XF9005.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Fritz ::

Tudi meni se zdi 70" za 3m razdalje preveč. Če nisi cinefil in ne gledaš TV v idealnih pogojih svetlobe, potem Sony ni vreden več kot 30% razlike v ceni. Če je razlika manjša, se sam odločaš ali boš dal toliko več.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bedarija ::

e-marko je izjavil:

Kako imate ostali? Se držite tega ali po občutku?

pri meni deluje princip da vsakič ko kupujem TV, kupim eno stopnjo večjega, in se ti itak zdi vau kako velik je. ne uporabljam algoritmov in fengšujev da postavim zofo na kvadratni milimeter potence preko velikost zaslona.

branc ::

e-marko je izjavil:

Če gledam z razdalje cca. 3m bi glede na priporočila moral gledati 70 colske modele. Sedaj imam 50 col, HD LG plazmo.

To se mi zdi ogromna razlika. Kako imate ostali? Se držite tega ali po občutku?

Gledam npr SONY KD55XF9005B in Philips 70PUS7304. Pač VA, Android in čim večji. Ambilight me zelo mika ampak ni življenjskega pomena. Gledajo se serije, filmi in nekaj youtube.
Je Sony toliko boljši ali ne? Razlika v velikosti je precejšnja. Morda kakšen drug model v tem cenovnem razredu (max. 900 eur ali manj...)?

Lp


Jaz sem šel iz 50" plazme na 55" sony xf9005 pred mesecem. Slika je sicer fantastična, ampak bi mogu štartat na 65", jebi ga...

Buggy ::

Bemtis. Jaz imam tudi sedaj 50 inch plazmo, pa bi sel po nov Tv.
Gledamo pa od 3 do 4m stran. 58 Philipsov PUS je VA samo 58 in 70 inch. En zna bit premal drug bo pa jedva not v lukno prisel in bo za ambilight cca 8 cm lufta. 65 bi bil idealen sam je IPS. Predlog...razen tega da grem na OLED?

A nova serija 8 Philips Lcd pride kaj kmalu. Bistvenih razlik verjetno ne bo ali pac ravno panel?

andrej69 ::

Buggy je izjavil:

Bemtis. Jaz imam tudi sedaj 50 inch plazmo, pa bi sel po nov Tv.
Gledamo pa od 3 do 4m stran. 58 Philipsov PUS je VA samo 58 in 70 inch. En zna bit premal drug bo pa jedva not v lukno prisel in bo za ambilight cca 8 cm lufta. 65 bi bil idealen sam je IPS. Predlog...razen tega da grem na OLED?

A nova serija 8 Philips Lcd pride kaj kmalu. Bistvenih razlik verjetno ne bo ali pac ravno panel?


Kar se tiče Philips OLED modelov 2020, bosta dva modela najverjetneje na voljo nekje Maja / Junija. Ostali modeli pa nekje Septembra / Oktobra. Tukaj mislim na prodajalne pri nas, v tujini pa mogoče nekaj prej. Razlika med modeli 2019 in 2020, pa bo predvsem v obdelavi slike:) Novi modeli bodo imeli nekoliko naprednejši P5 procesor. Kar pa se tiče panelov, pa ne bo neke bistvene razlike..

yxiz ::

potem sem mal gledal tole, pa mam trenutno favorita samsunga 65" q80, zgleda ok

Djole ::

Zdravo,
za znanko iscem tv, do 55 velikosti, budzet omejen na max 500€, gledalo se bo naravnost, sicer dosti svetla soba ampak zatemnjena z roletami :)

nekdo mi je priporocil tcl 55ep660, ima kdo izkusnje z omenjenim? Kot vidim je android, va panel, kaksna alternativa v temu rangu? In ce, zakaj?

Lp

tbnosan ::

Pozdravljeni!

Kupujem 65 inčni TV za jurja. Zanima me kakšne so vaše izkušnje z operacijskimi istemi. So s katerim kake težave? "Slišal" sem, da so neke težave pri nadgradnjah Androidov, medtem ko Samsungov Tizen ali LGjev Web OS delata tudi po nadgranji BP.
Kakšne so vaše izkušnje?

Hvala in LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tbnosan ()

Fritz ::

LG-jev WebOS je po dosedanjih (subjektivnih) izkušnjah bolj stabilen in ima bolj dodelan in uporabniku prijazen vmesnik vendar pa je zelo omejen s številom aplikacij, ki so narejene za ta OS in med temi npr. ni Kodija.

Se pa da čisto lepo živeti tudi z Android TV na Sonyu, ko se ga navadiš ali pa če je to tvoj prvi Smart TV.

Torej, če nimaš nekih posebnih zahtev po določenih aplikacijah daj poudarek na to kak TV dejansko želiš, saj vsi OS-i delujejo, kljub kakšnemu kiksu.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

polde66 ::

Kupi si android tv box zraven tv pa maš rešen.
polde

andrej69 ::

tbnosan je izjavil:

Pozdravljeni!

Kupujem 65 inčni TV za jurja. Zanima me kakšne so vaše izkušnje z operacijskimi istemi. So s katerim kake težave? "Slišal" sem, da so neke težave pri nadgradnjah Androidov, medtem ko Samsungov Tizen ali LGjev Web OS delata tudi po nadgranji BP.
Kakšne so vaše izkušnje?

Hvala in LP.


Tukaj imaš best buy modela Philipsa ali Panasonica:)Android deluje zelo dobro, tudi po nadgradnji.. Je pa prednost Androida, da bo imel bolj dolgo nadgradnjo kakor pa Tizen ali Webos.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa še katerega od teh dveh modelov.
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

Djole ::

Tu v tej temi, če ni tv vsaj cca 1000€, ne dobiš odgovora, prebrskat nazaj pa itak nima smisla, ker je 90% zadev samo prepucavanje.

andrej69 ::

Djole je izjavil:

Tu v tej temi, če ni tv vsaj cca 1000€, ne dobiš odgovora, prebrskat nazaj pa itak nima smisla, ker je 90% zadev samo prepucavanje.


To pa si sedaj napisal laži.. Jaz osebno v glavnem priporočam televizorje v vseh cenovnih rangih, razen seveda kakšnih FullHD televizorjev, ker to pa res nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Djole ::

andrej69 je izjavil:

Djole je izjavil:

Tu v tej temi, če ni tv vsaj cca 1000€, ne dobiš odgovora, prebrskat nazaj pa itak nima smisla, ker je 90% zadev samo prepucavanje.


To pa si sedaj napisal laži.. Jaz osebno v glavnem priporočam televizorje v vseh cenovnih rangih, razen seveda kakšnih FullHD televizorjev, ker to pa res nima smisla.


In kje so predlogi strokovnjakov za tv DO 500€ in DO 55"?

andrej69 ::

Djole je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Djole je izjavil:

Tu v tej temi, če ni tv vsaj cca 1000€, ne dobiš odgovora, prebrskat nazaj pa itak nima smisla, ker je 90% zadev samo prepucavanje.


To pa si sedaj napisal laži.. Jaz osebno v glavnem priporočam televizorje v vseh cenovnih rangih, razen seveda kakšnih FullHD televizorjev, ker to pa res nima smisla.


In kje so predlogi strokovnjakov za tv DO 500€ in DO 55"?


Tukaj imaš tudi temo za televizorje.

https://slo-tech.com/forum/t696242/kone...

neocodexx ::

500€ za 55"? Za to pa ne rabiš bit strokovnjak. Kupiš nekaj za 500€ in gotovo. Tu ni strašnih razlik in ni kaj za debatirati. Mogoče pogledaš če ima VA/IPS panel, kakšen sta daljinec in OS potem se pa počasi že neha. Zlatega jajca (fald) za ta denar ne boš dobil, bolj ali manj vse isto.

Fritz ::

polde66 je izjavil:

Kupi si android tv box zraven tv pa maš rešen.

Saj si sam napisal, da dober box ni poceni. Torej dodaten strošek in še dodaten daljinec na mizi. Morda komu to paše, marsikomu pa ne.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

polde66 ::

@Fritz razpon solidnih boxov se začne od cca 45 eur naprej ajd do recimo 130 za kak beelink gt king pro ali ugoos AM6 pro. Če pogledava recimo za 45 eur do 50 dobiš en A95X F2 ali F3 pa je čisto soliden. In če primerjamo da boš tv kupil za 5- 10 let potem je tv z androidom po 5 letih bolj ali manj neuporaben kar se androida tiče. Nove verzije, aplikacije več ne bodo podpirale strejših verzij, neinteres firm, da bi nadgrajevale svoje tv-je, sploh Philips. Kaj dobiš po 5 letih? Po moji oceni bolj ali manj neuporaben tv, kjer bodo delovali programi ostalo pa krepko pod vprašanjem. Ok si za tv dal recimo 1000 eur.
Druga opcija je bom napamet en LG ali Panasonic brez android sistema, zanj odšteješ do 800 eur (karikiram) in je tak kakršen je + 50 eur za en android box ajd 60 z dodatnim daljincem (zaradi lažjega upravljanja aplikacij z wifi mišjo), katerega boš uporabljal lahko povsod tudi ko tvoj box ne bo več aktualen. Pa gremo dalje, box bo uporaben lahko recimo 3 leta dokler ga nova tehnologija ne prehiti. In po treh letih si privočim noviteto zopet za zopet cca 50 eur. Lahko uporabljam en daljinec za reciver, box in tv preko cec funkcije.

Moja poanta je v tem da lažje menjam box za 50 eur kot tv za 1000. Pa verjemite, da podpore po parih letih za vaše android tv-je ne bo več. Imam philipsa, ki teče na androidu 5 in mu je pomalem že vse premajhno. Seveda podpore ni več. Aplikacije pa so zahtevnejše in tudi porabijo več kot v času ko je tv prišel na trg.
Je pa dejstvo da smo si ljudje različni in kar paše enemu drugemu ne.
polde

sfaljk ::

Fritz je izjavil:

polde66 je izjavil:

Kupi si android tv box zraven tv pa maš rešen.

Saj si sam napisal, da dober box ni poceni. Torej dodaten strošek in še dodaten daljinec na mizi. Morda komu to paše, marsikomu pa ne.



Se strinjam s Poldetom. S tem, da se splača malo pogledat in namesto android boxa kupiš Xbox one. Cene so cca 120€ (rabljeni). Delujejo kot šus.

fpbs ::

tbnosan je izjavil:

Kupujem 65 inčni TV za jurja. Zanima me kakšne so vaše izkušnje z operacijskimi istemi. So s katerim kake težave? "Slišal" sem, da so neke težave pri nadgradnjah Androidov, medtem ko Samsungov Tizen ali LGjev Web OS delata tudi po nadgranji BP.
Tukaj imaš nekaj modelov:
https://www.ceneje.si/Izdelek/13119252/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/12881826/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/14045755/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/13706911/...
Vsi imajo že vgrajenenovejše LCD ponele s QD nanosom, kar omogoča širši barvni spekter, boljši kontrast in svetilnost. LG in Sony sta IPS,Ostala dva imata VA panel. Vsi razen Sonyja imajo 100Hz panel, Sony 50Hz. Glede OSov, najboljša in najzaneslivejša sta WebOs in Tizen, Android rad povzroča težave, Hisense Vidaa ne poznam.

Fritz ::

@ polde66, sfaljk

Se strinjam z obema a kot sem zapisal, včasih nočemo povečevati kupa daljincev. Absolutno pa drži, da hardware za OS v TV-ju prej ko slej zastari.

Sam sem imel slabe izkušnje s kitajskimi BOX-i, ker sem kupoval poceni robo in če bi sedaj kupil BOX bi zanj dal 100+ €, kar spet ni zanemarljivo. Čez leta, ko bo TV opešal pa bo BOX ali HTPC verjetno nuja in potem bo lažje požreti tudi tisti dodaten daljinec. Ob nakupu novega TV-ja pa pričakujem, da bo vsaj nekaj časa poganjal programje, ki ga potrebujem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PARTyZAN ::

Lahko pa ne požreš dodatnega daljinca in investiraš v nek univerzalni daljinec kot je Logitech Harmony :)

tbnosan ::

Hvala vsem, še posebno fpbs.

lp.

Fritz ::

PARTyZAN je izjavil:

Lahko pa ne požreš dodatnega daljinca in investiraš v nek univerzalni daljinec kot je Logitech Harmony :)

Imel in je včasih več dela z njim kot z večimi daljinci, poleg tega pa so daljinci novih TV-jev prilagojeni za Netflix in podobne aplikacije.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fpbs ::

tbnosan je izjavil:

Hvala vsem, še posebno fpbs.
Od teh, ki ti jih je predlagal Andrej imajo vsi razen Sonyja vgrajen še klasičen panel in vsi so 50 Hz, zato jih ne priporočam.

MrStein ::

fpbs je izjavil:

tbnosan je izjavil:

Hvala vsem, še posebno fpbs.
Od teh, ki ti jih je predlagal Andrej imajo vsi razen Sonyja vgrajen še klasičen panel in vsi so 50 Hz, zato jih ne priporočam.

Malo prej si priporočal isti TV.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

Samsungove cene za modele 2020:
https://www.4kfilme.de/samsung-qled-uhd...

Konlov ::

4KCrystalUHD vs 4KQLED? Mroda kdo pozna razliko? Oni prvi je skoraj polovico cenejši. 55col npr?

kokpa ::

Kaj predlagate za en tv v telekomovi ponudbi na obroke od nekje 600-800eur, gledalo bi se iz razdalje od 2m-3,5m... Hvala

Aphanisis ::

Kje v okolici Ljubljane (lahko tudi izven Slovenije) obstaja kakšna fizična trgovina z dobrim showroomom, kjer si lahko ogledaš sliko TVjev tudi v boljših pogojih in ne pod presvetlo led svetlobo kot v Bigbangu?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

kokpa je izjavil:

Kaj predlagate za en tv v telekomovi ponudbi na obroke od nekje 600-800eur, gledalo bi se iz razdalje od 2m-3,5m... Hvala


Jaz ti priporočam katerega od teh dveh modelov.

-Philips 55PUS7354
-Sony KD55XG8196BAEP

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

kokpa ::

andrej69 je izjavil:

kokpa je izjavil:

Kaj predlagate za en tv v telekomovi ponudbi na obroke od nekje 600-800eur, gledalo bi se iz razdalje od 2m-3,5m... Hvala


Jaz ti priporočam katerega od teh dveh modelov.

-Philips 55PUS7354
-Sony KD55XG8196BAEP


Hvala si ju ogledam :)
««
252 / 535
»»