» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
248 / 534
»»

Jh99 ::

Zanima me, je ze kdo kupoval v tej spletni trgovini? Je varno, kako je z garancijo? Pise, da je mednarodna. Cene oledov so odlicne..

https://www.marktkshop.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jh99 ()

toplakd ::

To te nič ne zmoti, da moraš pri registraciji poslat kopijo osebne/potnega lista in en račun kjer je viden tvoj naslov?
Pa worldwide free delivery? (As a bonus - use this voucher ZE9YQAD5 for free delivery on your first order (worldwide free delivery).)
Popusta je ravno toliko, da še zgleda legit, ker če bi blo 50% bi se večini že takoj prižgala scam lučka :)

Jh99 ::

Sem ze preveril - nikakor ne kupovati!

bozo78 ::

Vidim da cene LG OLED TV OLED65C9PLA počasi padajo. Je že 2029 € (prej 2089€)cena pri najcenejšem ponudniku pri nas :) Upam da še za kakšno 100-tko pade v naslednjem mesecu :)

Konlov ::

Ravno omenjeni LG je tule zelo slabo ocenjen: http://m.racunalniske-novice.com/index....

polde66 ::

In si najdu najbolj objektivne računalniške novice za primerjavo delat?:))
polde

easyrider3 ::

Mislim če bi trenutno kateri drug proizvajalec prodajal te QLED televizorje kakor Samsung bi se to vse bolj prodajalo in obneslo tako pa niti ne ker Samsung nekam čedalje bolj slab postaja,čedalje bolj se vse kvari.
Ne rečem bi tudi jaz morda kupil Qled samo Samsung pa nikoli in nikoli sigurno raje kitajca TCL.

neocodexx ::

Medtem pa je prodaja QLED 5x večja od OLEDov... Samsung je imel 2019 rekordni dobiček s tvji. Najvišje marže, najbolj brihten marketing, raja pa nepoučena mislila da je kupila nekaj boljšega od OLEDA, ker Q je itak novejše in boljše kot O :)

Koliko znancev me je že vprašalo v zadnjem letu kaj je sploh razlika med Q in O (res nobenemu se ni sanjalo) je žalostno. In to zamerim samo Samsungu zaradi njihovega marketinga, zaradi katerega nastala situacija je, bi rekel kar malo socialni fenomen in je verjetno presenetilo tudi njih. LG pa medtem na robu minusa s svojim OLEDom in zdaj ukinja svoj LCD program ker so ugotovili da sploh nimajo kaj konkurirat.

Ne pozabit da je LG edini proizvajalec te tehnologije, in če jim zadeva ne zlaufa bolj uspešno se lahko zgodi da jih doleti ista usoda kot plazme.

polde66 ::

Če so panasonikove plazme zdržale 10 let potem se ne sekiram če tudi oled ne bo dalj časa:)
polde

bozo78 ::

polde66 je izjavil:

Če so panasonikove plazme zdržale 10 let potem se ne sekiram če tudi oled ne bo dalj časa:)

Se strinjam. Panasonicovo plazmo imam že nekje 13 let staro pa dela brezhibno. Zdej sem se je že počasi naveličal in se spodobi da se po plazmi kupi OLED tv za nadaljnje desetletje, ki naj bi bila nek naslednik plazem. :)

polde66 ::

Jaz imam tv v glavnem samo za sliko in pogojno zvok, vse ostalo furam android box in reciver. Tako da aplikacij na tv-jih sploh ne uporabljam, seveda je pa vse dobrodošlo, sploh če si netflixovec je na tv 4k mala malica. Za box pa rabiš licence. JBG.
polde

Fritz ::

neocodexx je izjavil:


Koliko znancev me je že vprašalo v zadnjem letu kaj je sploh razlika med Q in O (res nobenemu se ni sanjalo) je žalostno. In to zamerim samo Samsungu zaradi njihovega marketinga, zaradi katerega nastala situacija je, bi rekel kar malo socialni fenomen in je verjetno presenetilo tudi njih.

Kdo bi rekel, da je marketing tak nateg? 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

krco77 ::

Hmm.. ? Samsung is cheating. ?

Piksi79 ::

Kupujem nov televizor do 1000€ ajde mogoče kak milimeter čez, več pa ne dam ker itak vse crkne po 4 letih al pa je že za časom. Zdej mam 55 inčnga tko da bi šel vsaj na 65 al pa 70. Ambilight pr philipsu mi je kul, ampak če je na tvju android ga lahko tud sam naredim v skrajni sili z rasberry Pi. Rabil bi predloge.. .Neocodexx a se splača vzet 70pus7034 za tak dnar k je zdej (950€) pa mam vse v kompletu al raj kak drug tv za tak dnar pa da si ambilight sam nardim? Si zdej zadovoljen s televizijo? Hdr zdej dela tko k je treba? Predloge prosim in hvala lepa

andrej69 ::

Piksi79 je izjavil:

Kupujem nov televizor do 1000€ ajde mogoče kak milimeter čez, več pa ne dam ker itak vse crkne po 4 letih al pa je že za časom. Zdej mam 55 inčnga tko da bi šel vsaj na 65 al pa 70. Ambilight pr philipsu mi je kul, ampak če je na tvju android ga lahko tud sam naredim v skrajni sili z rasberry Pi. Rabil bi predloge.. .Neocodexx a se splača vzet 70pus7034 za tak dnar k je zdej (950€) pa mam vse v kompletu al raj kak drug tv za tak dnar pa da si ambilight sam nardim? Si zdej zadovoljen s televizijo? Hdr zdej dela tko k je treba? Predloge prosim in hvala lepa


Če boš gledal predvsem v svetlejšem prostoru, sta zelo dobra izbira tale dva modela.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Za gledanje v temnejšem prostoru, pa katerega od teh dveh modelov.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

bauci ::

Eno mogoče butasto vprašanje. Večina novih TV ima možnost snemanja na USB. Kaj pa lahko posnameš oz. iz katerega vhoda lahko snemaš? Ali lahko snemaš samo programe iz antenskega vhoda ali lahko snemaš tudi IP programe ali še kaj drugega?

neocodexx ::

Piksi79 je izjavil:

Kupujem nov televizor do 1000€ ajde mogoče kak milimeter čez, več pa ne dam ker itak vse crkne po 4 letih al pa je že za časom. Zdej mam 55 inčnga tko da bi šel vsaj na 65 al pa 70. Ambilight pr philipsu mi je kul, ampak če je na tvju android ga lahko tud sam naredim v skrajni sili z rasberry Pi. Rabil bi predloge.. .Neocodexx a se splača vzet 70pus7034 za tak dnar k je zdej (950€) pa mam vse v kompletu al raj kak drug tv za tak dnar pa da si ambilight sam nardim? Si zdej zadovoljen s televizijo? Hdr zdej dela tko k je treba? Predloge prosim in hvala lepa


Ne, HDR mi ni všeč. Je pa tudi še vedno malo odvisno od samega vira, predvsem v kakšnem HDR je posnet. Večinoma pa ne izgleda dobro. Edini način da tako "izklopiš" HDR je preko zunanjega android boxa. Kolikor sem gledal te naredi-sam ambilight niso tako odzivni in natančni kot ta philipsov ki je že na tvju. Za 950€ bi ga še vedno vzel. Razen HDRja sem s TVjem zelo zadovoljen. Sicer pa bi raje C9 ali philipsov oled, če je cena že šla kaj dol (ali pa še bo, ko pridejo ven 2020 modeli) ampak philips oled ima obupen input lag če ti je to pomembno (sploh v primerjavi s C9, ki je najhitrejši TV..), zame je, tako da to tudi odpade vsaj za mene... 7304 je še vedno edina izbira če hočeš ambilight, s kontrastom, svetlostjo in črnimi sem pa res zadovoljen.

Če ti je ambilight in te fore res všeč, potem predlagam da si mogoče napelješ še trake po stropu za malo dodatne pasivne svetlobe, pri meni je to zdaj že kar obvezno pri gledanju tvja. Sicer je tole da sledi po tvju bolj party efekt ali za gaming mogoče, če gledam film pa imam nastavljeno na statično barvo ker drugače (vsaj tisti po stropu) res preveč migetajo. Je pa tukaj na videju soba cela v (kar močno) temno sivi barvi, TV pa je maksimalno blizu stene kolikor se je dalo, in lahko vidiš kako močen je ta efekt tudi na temnih stenah - in s tvjem čisto ob steni, kaj šele na belih stenah, pa še posnetek TVja in kako so črne v živo; meni je to za navaden LCD res več kot OK:
https://drive.google.com/open?id=11BbBG...

easyrider3 ::

PANASONIC

fanta4 ::

Pozdravljeni

Sem se malce zapeljal v trgovino in si ogledat tv tako kot ste rekli.
Sedaj me pa edino kar skrbi je sama velikost tv ker si nisem predstavlja da je 65 colar tako velik.
A je potem ok če gledam na razdalji 3-3.5metra al morem razmišljat o 55colrju.

Drugače pa sedaj izbiram nekako med
QLED TV SAMSUNG QE65Q60R
in
Panasonic TX-65GX820E 4K Ultra HD televizor, 65"

Če maš kdo kak pameten predlog bi se priporočal.

andrej69 ::

fanta4 je izjavil:

Pozdravljeni

Sem se malce zapeljal v trgovino in si ogledat tv tako kot ste rekli.
Sedaj me pa edino kar skrbi je sama velikost tv ker si nisem predstavlja da je 65 colar tako velik.
A je potem ok če gledam na razdalji 3-3.5metra al morem razmišljat o 55colrju.

Drugače pa sedaj izbiram nekako med
QLED TV SAMSUNG QE65Q60R
in
Panasonic TX-65GX820E 4K Ultra HD televizor, 65"

Če maš kdo kak pameten predlog bi se priporočal.


Za takšno razdaljo je skoraj bolje vzet velikost 65˝. Lahko pa vzameš recimo tale Panasonic model v velikosti 58˝.. Ti pa Panasonica vsekakor priporočam prej kakor pa Samsunga.

mAXTER ::

fanta4 je izjavil:

Pozdravljeni

Sem se malce zapeljal v trgovino in si ogledat tv tako kot ste rekli.
Sedaj me pa edino kar skrbi je sama velikost tv ker si nisem predstavlja da je 65 colar tako velik.
A je potem ok če gledam na razdalji 3-3.5metra al morem razmišljat o 55colrju.


Jst gledam FHD 65 colarja na nekje ca. 3 metre in ti povem da počasi pogledujem po 75 inčih, tako da ja, se boš kr hitro navadil :D Seveda je pa spet odvisno od tega kakšno vsebino gledaš..jst večina v HD ali FHD in je slika na tej razdalji povečini super :D

neocodexx ::

Jaz sem šel iz 55" na 70" na 3.3 metre in ni nič preveliko, 75" bi bil še ravno prav. 65" bi bil še ok na točno 3 metre. 55" je pa meni bil res premajhen, ga mam zdaj v spalnici na 2,5 metra in niti tam ni nič prevelik.

Ampak če kupuješ zelo drag tv kot je oled, je vredno razmisliti ali res rabiš tako veliko, ker so tam razlike v ceni že kar hude. 55" oled bi si še privoščil npr. 65" pa je že malo huda. Kar pa pri lcdjih ni take hude razlike in tam res nimaš kaj veliko za razmišljati, raje vzameš večjega.

Sicer bojo šle cene še malo dol, ampak je še vedno malo uf.. Jaz sem zato šel raje na večjo colažo in lcd bolj zaradi tega ker mam težave z vidom, mi je večja cola večji plus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

toplakd ::

Izmeri razdaljo gledanja do trenutnega tv in preračunaj na tv večje velikosti in se nato presedi na to razdaljo in glej od tam. Pa boš potem videl če ti velikost odgovarja.
Jaz sem šel v spalnici (3.2m razdalje) iz 46 na 58 in mi je bilo prve dni skoraj malo preveliko. Smo se pa sedaj navadili.
V kakšnem dnevnem prostoru bi pa na tej razdalji vzel 65.

andrej69 ::

Jaz gledam televizor velikosti 75˝ iz slabih 3 metrov, pa razmišljam, da bi moral menjat za kaj večjega:):))

Konlov ::

Mi imamo slabe 3 metre in je 40ka samy smart čisto OK. Pa ravno reciver še paše. 55ka bi bila skrajna zgornja meja.

fanta4 ::

toplakd je izjavil:

Izmeri razdaljo gledanja do trenutnega tv in preračunaj na tv večje velikosti in se nato presedi na to razdaljo in glej od tam. Pa boš potem videl če ti velikost odgovarja.
Jaz sem šel v spalnici (3.2m razdalje) iz 46 na 58 in mi je bilo prve dni skoraj malo preveliko. Smo se pa sedaj navadili.
V kakšnem dnevnem prostoru bi pa na tej razdalji vzel 65.


Se pravi za gledanje v dnevnem prostoru me v glavnem ne rabi skrbet razdalja če sem prav razume.

Andrej kateri model Panasonica 58 mi pa ti potem priporočaš.

andrej69 ::

fanta4 je izjavil:

toplakd je izjavil:

Izmeri razdaljo gledanja do trenutnega tv in preračunaj na tv večje velikosti in se nato presedi na to razdaljo in glej od tam. Pa boš potem videl če ti velikost odgovarja.
Jaz sem šel v spalnici (3.2m razdalje) iz 46 na 58 in mi je bilo prve dni skoraj malo preveliko. Smo se pa sedaj navadili.
V kakšnem dnevnem prostoru bi pa na tej razdalji vzel 65.


Se pravi za gledanje v dnevnem prostoru me v glavnem ne rabi skrbet razdalja če sem prav razume.

Andrej kateri model Panasonica 58 mi pa ti potem priporočaš.


Tale model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

fanta4 ::

Andrej v čem je pa potem razlika med tema dvema tv razen v colah ker v ceni je pa kar velika razlika.

andrej69 ::

fanta4 je izjavil:

Andrej v čem je pa potem razlika med tema dvema tv razen v colah ker v ceni je pa kar velika razlika.


V glavnem je razlika v stojalu televizorja. Kar se tiče ostalega sta povsem enaka. Imata enak panel, enak procesor, enak operacijski sistem itd..

toplakd ::

@fanta4
Jaz bi se na tvojem mestu vseeno malo presedel po prostoru glede na zdajšnjo velikost televizorja. Pa da potem sam ugotoviš če ti paše velik ali večji.
Napiši kakšno velikost TV imaš sedaj ter razdaljo od oči do tv, pa ti lahko kasneje preračunam razdalje.

fanta4 ::

toplakd je izjavil:

@fanta4
Jaz bi se na tvojem mestu vseeno malo presedel po prostoru glede na zdajšnjo velikost televizorja. Pa da potem sam ugotoviš če ti paše velik ali večji.
Napiši kakšno velikost TV imaš sedaj ter razdaljo od oči do tv, pa ti lahko kasneje preračunam razdalje.


Pa saj to me malce skrbi ko sem zagledal ta 65 colski tv v trgovini je bil tko velik da sem se ga vstrašil.
Sedaj imam doma deset let starega LC z diagonalo 82cm sploh ne vem kolk je to col.
Tako da te prosim za pomoč

Steinkauz ::

Jst gledam z dobrih 3eh metrov. Prej sm mel 47, zdej mam 65. Se hitro navadiš :)

Buggy ::

andrej69 je izjavil:

Jaz gledam televizor velikosti 75˝ iz slabih 3 metrov, pa razmišljam, da bi moral menjat za kaj večjega:):))


Ok tole me pa res zanima. Gledate normalen TV program na tako velikih aparatih ali namenske 4K videe? Jaz sem naceloma ze na pol slep, pa na 3,5 razdalje na 50" plazmi razlocim, ce je izbran SLO1 HD ali non HD program.
Ze HD je vcasih bolj zmazkasto kockast kaj sele navaden. Kaj bi bilo sele na 75 incih. Ravno tega me je strah pri menjavi TV-ja.

Povecini ravno Telemach EON TV program laufa na glavnem TV-ju pa vcasih samo KODI.

toplakd ::

@fanta4

Praviš da zdaj gledaš 32inch diagonalo iz 3,00m.
65 je kot da bi gledal 32 iz razdalje 1,49m
55 je kot da bi gledal 32 iz razdalje 1,76m

easyrider3 ::

Jaz pa ne grem na večjega kakor 55" je čisto zadosti trenutno imam pa 49" pa še manj denarja zapravim in raje vzamem kvalitetnejšega kakor večejega. Vsi,večina se kar nekaj sili z temi 75" in še večjimi televizorji a zanimivo je tudi, da večina Američanov ima pa projektorje in ozvočenje Dolby Atmos in se pozvižgajo na televizorje zanimivo a ne.

andrej69 ::

Buggy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Jaz gledam televizor velikosti 75˝ iz slabih 3 metrov, pa razmišljam, da bi moral menjat za kaj večjega:):))


Ok tole me pa res zanima. Gledate normalen TV program na tako velikih aparatih ali namenske 4K videe? Jaz sem naceloma ze na pol slep, pa na 3,5 razdalje na 50" plazmi razlocim, ce je izbran SLO1 HD ali non HD program.
Ze HD je vcasih bolj zmazkasto kockast kaj sele navaden. Kaj bi bilo sele na 75 incih. Ravno tega me je strah pri menjavi TV-ja.

Povecini ravno Telemach EON TV program laufa na glavnem TV-ju pa vcasih samo KODI.


To je bila šala.. Imam pa eden televizor velikost 65˝, ta se gleda iz dobrih 4 metrov, drugi televizor pa je velikost 58˝, ta pa se gleda iz dobrih 3 metrov.
Pa zaenkrat ni potrebe za večjimi diagonalami:)

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Jaz pa ne grem na večjega kakor 55" je čisto zadosti trenutno imam pa 49" pa še manj denarja zapravim in raje vzamem kvalitetnejšega kakor večejega. Vsi,večina se kar nekaj sili z temi 75" in še večjimi televizorji a zanimivo je tudi, da večina Američanov ima pa projektorje in ozvočenje Dolby Atmos in se pozvižgajo na televizorje zanimivo a ne.


Se strinjam, raje 55" boljši model kot pa 65" ali 75" cenejši model. Večji je TV več napak opaziš in da bi gledal kak navaden LED v 65" ali 75", ne hvala. Nad 55" mora biti saj FALD ali OLED, zato ker pri navadnem LED je pri takšni velikosti backlight bleed preveč opazen. Že tako in tako je slika videti bolj meglena večji je TV po vrhu pa še dobiš slabši procesing in upskejling.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Buggy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Jaz gledam televizor velikosti 75˝ iz slabih 3 metrov, pa razmišljam, da bi moral menjat za kaj večjega:):))


Ok tole me pa res zanima. Gledate normalen TV program na tako velikih aparatih ali namenske 4K videe? Jaz sem naceloma ze na pol slep, pa na 3,5 razdalje na 50" plazmi razlocim, ce je izbran SLO1 HD ali non HD program.
Ze HD je vcasih bolj zmazkasto kockast kaj sele navaden. Kaj bi bilo sele na 75 incih. Ravno tega me je strah pri menjavi TV-ja.

Povecini ravno Telemach EON TV program laufa na glavnem TV-ju pa vcasih samo KODI.


To je bila šala.. Imam pa eden televizor velikost 65˝, ta se gleda iz dobrih 4 metrov, drugi televizor pa je velikost 58˝, ta pa se gleda iz dobrih 3 metrov.
Pa zaenkrat ni potrebe za večjimi diagonalami:)


Ampak veš folk res geda 75" iz 3m ali celo majn, ko berem ta avforums in avsforum, 65" na 2m 75" 2.5m in 3m. Res ne vem kak jim to paše, mene bi glava bolela in še glavo moraš premikat sem in tja kot da bi monitor gledal, ne vem no. Pa iz take razdalje ne moraš gledati kaj drugega kot 4k, razen, če imaš rad pixlasto sliko, tako, da ne vem zakaj ta obsesija z temi velikosti, hočejo imeti občutek, da so v kinu, ki ga jaz osebno ne maram.

Fritz ::

skyform je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Jaz pa ne grem na večjega kakor 55" je čisto zadosti trenutno imam pa 49" pa še manj denarja zapravim in raje vzamem kvalitetnejšega kakor večejega. Vsi,večina se kar nekaj sili z temi 75" in še večjimi televizorji a zanimivo je tudi, da večina Američanov ima pa projektorje in ozvočenje Dolby Atmos in se pozvižgajo na televizorje zanimivo a ne.


Se strinjam, raje 55" boljši model kot pa 65" ali 75" cenejši model. Večji je TV več napak opaziš in da bi gledal kak navaden LED v 65" ali 75", ne hvala. Nad 55" mora biti saj FALD ali OLED, zato ker pri navadnem LED je pri takšni velikosti backlight bleed preveč opazen. Že tako in tako je slika videti bolj meglena večji je TV po vrhu pa še dobiš slabši procesing in upskejling.

Spet nabijaš marketing? Večji TV je za gledanje na večji razdalji in tam vidiš enako kot če bi gledal manjšo diagonalo na manjši razdalji.

Nehaj pumpat ljudi z bistveno dražjimi rečmi, ki pri normalni uporabi niso toliko boljše kot to prodajaš. Verjetno imaš i9, 64Gb RAM-a in RTX 2080, voziš pa najmanj najnovejšega BMW X5 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Jaz pa ne grem na večjega kakor 55" je čisto zadosti trenutno imam pa 49" pa še manj denarja zapravim in raje vzamem kvalitetnejšega kakor večejega. Vsi,večina se kar nekaj sili z temi 75" in še večjimi televizorji a zanimivo je tudi, da večina Američanov ima pa projektorje in ozvočenje Dolby Atmos in se pozvižgajo na televizorje zanimivo a ne.


Se strinjam, raje 55" boljši model kot pa 65" ali 75" cenejši model. Večji je TV več napak opaziš in da bi gledal kak navaden LED v 65" ali 75", ne hvala. Nad 55" mora biti saj FALD ali OLED, zato ker pri navadnem LED je pri takšni velikosti backlight bleed preveč opazen. Že tako in tako je slika videti bolj meglena večji je TV po vrhu pa še dobiš slabši procesing in upskejling.

Spet nabijaš marketing? Večji TV je za gledanje na večji razdalji in tam vidiš enako kot če bi gledal manjšo diagonalo na manjši razdalji.

Nehaj pumpat ljudi z bistveno dražjimi rečmi, ki pri normalni uporabi niso toliko boljše kot to prodajaš. Verjetno imaš i9, 64Gb RAM-a in RTX 2080, voziš pa najmanj najnovejšega BMW X5 8-)


:)) nič ne prodajam, ker nisem prodajalec in ne, ne vozim BMWja, sploh pa ne vem kaj bi ti zdaj rad, mi je popolnoma vseeno kaj si boš kupil, kupi si 85" če hočeš, pa si jo prilepi na čelo. Jaz sem odgovoril dstojs-s, da se strinjam z njim, ti pa se nekaj repenčiš in šopiriš in spet začenjaš prepir.

Fritz ::

Ne gre za prepiranje temveč mnenje, da FALD ali OLED za normalno rabo in normalnega uporabnika nista nujno potrebna in da nimata samo prednosti temveč tudi pomanjkljivosti, poleg tega pa sta bistveno dražja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

pia2001slo ::

Samsung 82RU8000 za 1950 je dober deal ?

skyform ::

Fritz je izjavil:

Ne gre za prepiranje temveč mnenje, da FALD ali OLED za normalno rabo in normalnega uporabnika nista nujno potrebna in da nimata samo prednosti temveč tudi pomanjkljivosti, poleg tega pa sta bistveno dražja.


To je tvoje mnenje, moje mnenje pa je, da je razlika med LED in FALD LED velika kaj še le med LED in OLED, če je ti ne vidiš še ne pomeni, da je drugi ne vidijo, in če jo vidiš je vredno doplačila.

skyform ::

In ne vem zakaj mi težiš z normalno rabo in nezahtevnimi uporabniki, sem že x krat napisal, da je za nezahtevnega uporabnika TV kot PUS7304 več kot dovolj. Nikoli nisem nobenga silil v FALD ali OLED, ki je za nezahtevne uporabnike overkill, poglej si moje poste in boš videl kolikokrat sem napisal, da je nesmiselno kupit FALD ali OLED, če ne vidiš razlike ali si nezahteven uporabnik.

Popolnoma sam si si kriv, če si se zasral, saj imaš prodajalne kjer si lahko ogledaš TVje, ne vem zakaj kupuješ na pamet in potem tu svojo frustracijo znašaš nad nami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

bbobst ::

mAXTER je izjavil:

fanta4 je izjavil:

Pozdravljeni

Sem se malce zapeljal v trgovino in si ogledat tv tako kot ste rekli.
Sedaj me pa edino kar skrbi je sama velikost tv ker si nisem predstavlja da je 65 colar tako velik.
A je potem ok če gledam na razdalji 3-3.5metra al morem razmišljat o 55colrju.


Jst gledam FHD 65 colarja na nekje ca. 3 metre in ti povem da počasi pogledujem po 75 inčih, tako da ja, se boš kr hitro navadil :D Seveda je pa spet odvisno od tega kakšno vsebino gledaš..jst večina v HD ali FHD in je slika na tej razdalji povečini super :D

Ne pretiravat.

andrej69 je izjavil:

Jaz gledam televizor velikosti 75˝ iz slabih 3 metrov, pa razmišljam, da bi moral menjat za kaj večjega:):))

Kaj je s tabo človek, a si mogoče slaboviden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Konlov ::

skyform je izjavil:

In ne vem zakaj mi težiš z normalno rabo in nezahtevnimi uporabniki, sem že x krat napisal, da je za nezahtevnega uporabnika TV kot PUS7304 več kot dovolj. Nikoli nisem nobenga silil v FALD ali OLED, ki je za nezahtevne uporabnike overkill, poglej si moje poste in boš videl kolikokrat sem napisal, da je nesmiselno kupit FALD ali OLED, če ne vidiš razlike ali si nezahteven uporabnik.

Popolnoma sam si si kriv, če si se zasral, saj imaš prodajalne kjer si lahko ogledaš TVje, ne vem zakaj kupuješ na pamet in potem tu svojo frustracijo znašaš nad nami.

Saj @Fritz ni kupil slabo. Hoče povedati, da bi za precej manj denarja lahko kupil ne tako slabše, kar pa se v tejle marketingški temi dostikrat zamolči.

skyform ::

Konlov je izjavil:

skyform je izjavil:

In ne vem zakaj mi težiš z normalno rabo in nezahtevnimi uporabniki, sem že x krat napisal, da je za nezahtevnega uporabnika TV kot PUS7304 več kot dovolj. Nikoli nisem nobenga silil v FALD ali OLED, ki je za nezahtevne uporabnike overkill, poglej si moje poste in boš videl kolikokrat sem napisal, da je nesmiselno kupit FALD ali OLED, če ne vidiš razlike ali si nezahteven uporabnik.

Popolnoma sam si si kriv, če si se zasral, saj imaš prodajalne kjer si lahko ogledaš TVje, ne vem zakaj kupuješ na pamet in potem tu svojo frustracijo znašaš nad nami.

Saj @Fritz ni kupil slabo. Hoče povedati, da bi za precej manj denarja lahko kupil ne tako slabše, kar pa se v tejle marketingški temi dostikrat zamolči.


Jaz vem, da ni slabo kupil, 55XF9005 za 860EUR je zelo dober nakup ampak on jamra, da bi lahko kaj cenejšega kupil. Preden kupiš TV pa je greš saj malo pogledati v prodajalno, nisem še jemal, da bi TV na slepo kupil ali samo na podlagi ocen ali mnenja ljudi na forumu, najbolj pomembno je to kar sam vidiš z svojimi očmi.

bbobst je izjavil:

mAXTER je izjavil:

fanta4 je izjavil:

Pozdravljeni

Sem se malce zapeljal v trgovino in si ogledat tv tako kot ste rekli.
Sedaj me pa edino kar skrbi je sama velikost tv ker si nisem predstavlja da je 65 colar tako velik.
A je potem ok če gledam na razdalji 3-3.5metra al morem razmišljat o 55colrju.


Jst gledam FHD 65 colarja na nekje ca. 3 metre in ti povem da počasi pogledujem po 75 inčih, tako da ja, se boš kr hitro navadil :D Seveda je pa spet odvisno od tega kakšno vsebino gledaš..jst večina v HD ali FHD in je slika na tej razdalji povečini super :D

Ne pretiravat.

andrej69 je izjavil:

Jaz gledam televizor velikosti 75˝ iz slabih 3 metrov, pa razmišljam, da bi moral menjat za kaj večjega:):))

Kaj je s tabo človek, a si mogoče slaboviden?


Saj pa je napisal, da se je pošalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Fritz ::

skyform je izjavil:

In ne vem zakaj mi težiš z normalno rabo in nezahtevnimi uporabniki, sem že x krat napisal, da je za nezahtevnega uporabnika TV kot PUS7304 več kot dovolj. Nikoli nisem nobenga silil v FALD ali OLED, ki je za nezahtevne uporabnike overkill, poglej si moje poste in boš videl kolikokrat sem napisal, da je nesmiselno kupit FALD ali OLED, če ne vidiš razlike ali si nezahteven uporabnik.

Popolnoma sam si si kriv, če si se zasral, saj imaš prodajalne kjer si lahko ogledaš TVje, ne vem zakaj kupuješ na pamet in potem tu svojo frustracijo znašaš nad nami.

Seveda sem sam odgovoren za svoje napake a sem pričakoval na tehničnem forumu bolj pošten odnos kot 'kupujem računalnik' in nasvet 'kupi i9, 64 Gb RAM in RTX2080', kar se pri tebi nekako rado ponavlja. Če bi napisal zgoraj boldano, bi bilo drugače in sedaj se trudim pomagati drugim, da ne bodo 'zavedeni' na podoben način.

Glede spodnjega, še bi še enkrat malce podebatiral trditve. Ločljivost 4K je ista pri 55, 65 in 75 palčnem zaslonu, le pike so večje pri večji diagonali a ker gledaš zaslon z večje razdalje, po moji logiki, to ne bi smelo imeti vpliva. Ravno tako obdelava slike in upscaling potekata z istim hardwareom na isti ločljivosti. Po moji 'računalniški' logiki rezultat ne morejo biti nič slabši, ker isti hardware obdeluje isto število pik zato me zanima pojasnilo odkod tvoji zaključki, da sta recimo upscaling in processing pri npr. Sonyu 65XF9005 slabša kot pri 55XF9005.

skyform je izjavil:


Se strinjam, raje 55" boljši model kot pa 65" ali 75" cenejši model. Večji je TV več napak opaziš in da bi gledal kak navaden LED v 65" ali 75", ne hvala. Nad 55" mora biti saj FALD ali OLED, zato ker pri navadnem LED je pri takšni velikosti backlight bleed preveč opazen. Že tako in tako je slika videti bolj meglena večji je TV po vrhu pa še dobiš slabši procesing in upskejling.


In na koncu, če nekdo napiše da je npr. cinefil, ima ustrezen prostor in osvetlitev oz. zatemnitev in hoče vrhunsko kvaliteto ne glede na ceno, potem je tvoj nasvet ustrezen. Za ljudi, ki potrebujejo zaslon za gledanje TV programov in ostalih vsebin, ki so večinoma FHD in to v različno svetlih prostorih in drugih okoliščinah, tudi finančnih, se mi zdi tvoj nasvet precej neustrezen.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

broken/link ::

Fritz je izjavil:


Ravno tako obdelava slike in upscaling potekata z istim hardwareom na isti ločljivosti. Po moji 'računalniški' logiki rezultat ne morejo biti nič slabši, ker isti hardware obdeluje isto število pik zato me zanima pojasnilo odkod tvoji zaključki, da sta recimo upscaling in processing pri npr. Sonyu 65XF9005 slabša kot pri 55XF9005.

še enkrat pomisli - kako je lahko isti hardware, če imaš enkrat panel, ki je velik 55'', drugič pa panel, ki je velik 65''. ne more bit, kajne?

drugače pa razumem to analogijo z i9ko itd, ampak TV, ki stane 850eur za 55'' to ne more biti. Če gledamo zgolj ta aspekt se mi zdi, da se dajejo neki razumni predlogi.

Okapi ::

Elektronika za zaslonom je lahko povsem enaka. Pač nadzorovati mora prižiganje in ugašašnje 8 mega pik, ali kolikor jih pač ima zaslon. Kako velika je pika, je povsem nepomembno.
««
248 / 534
»»