» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
247 / 535
»»

Senior Dev ::

1269€ je super cena za C9:
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

webmaher ::

nezahteven uporabnik bi OLED za 1300 :D
Raje daj do 800max potem boš pa videl kaj se bo zgodilo v naslednjih 5-ih letih :)

7damjan7 ::

Pozdravljeni,

Ker je moja 13 let stara Panasonic plazma crknila, kupujem nov televizor. Ker nisem "na tekočem" z LED, QLED, OLED tehnologijo, bi prosil za predloge.
Sicer sem že malo bral razne forume, tudi nekaj strani tega foruma, vidim da v glavnem priporočate LG C9, Sony XF9005 in pa Samsung Q70R.
Večji televizor kot 55" ne pride v upoštev zaradi pohištva, budget je pa max 1.000 €.

Na TVju v glavnem gledamo šport, dokumentarne serije, Youtube, da lahko moj sin gleda risanke, filme in nadaljevanke gledamo v glavnem iz NASa.

Danes do polnoči je LG C9 v akciji in me zanima ali je res toliko boljši, da se splača dati tistih dodatnih 300 €? Ali bi bil to za naše potrebe čisti "overkill"?

Prosim, da zraven predloga napišete tudi zakaj ga priporočate, zakaj je boljši od ostalih.

Hvala.

lp, Damjan

Senior Dev ::

Vsekakor je C9 za 1260€ best buy tega desetletja in je vredno dodati teh 260€. Pa saj 260€ ni nek denar - to greš trikrat v trgovino po fasungu.

bedarija ::

fanta4 je izjavil:



odpelji se nekam kejr prodajajo TV-je in si malo oglej LCD-je in OLED-e. če res nisi zahteven uporabnik in ti bo čist vseeno ali bo LCD ali OLED, potem kupi največjo diagonalo LCD-ja s svojim budgetom, lahko pa tudi znižaš budget ker 1300EUR je precej denarja za LCD.

Senior Dev je izjavil:

260EUR ni nek denar - to greš trikrat v trgovino po fasungu.

ja sej ravno to. če ne kupi gre lahko trikrat po fasungo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Han ::

Kdaj bo LG srečala pamet, da bodo postavili priključka za koaksialni kabel in ethernet od strani, tako kot npr. Sony? V mislih imam C9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fanta4 ::

bedarija je izjavil:

fanta4 je izjavil:



odpelji se nekam kejr prodajajo TV-je in si malo oglej LCD-je in OLED-e. če res nisi zahteven uporabnik in ti bo čist vseeno ali bo LCD ali OLED, potem kupi največjo diagonalo LCD-ja s svojim budgetom, lahko pa tudi znižaš budget ker 1300EUR je precej denarja za LCD.

Senior Dev je izjavil:

260EUR ni nek denar - to greš trikrat v trgovino po fasungu.

ja sej ravno to. če ne kupi gre lahko trikrat po fasungo.



Tud men se zdi da je 1300 kar velik za tv ampak iz vaše debate sem nekak sklepal da je vse ostalo slabo.
Mogoče potem kak predlog za LCD diagonala 65 do 1000€

toplakd ::

Koliko je slabo, je odvisno od pričakovanj :)
Jaz sem zmeraj kupoval najcenejše kar se je tisti trenutek dobilo v željeni velikosti, pa se nisem nikoli kaj dosti obremenjeval slabo ali ne slabo. Glavno da je bila cena dobra.
Sem pač nezahteven uporabnik.

Daljnega leta 2007 je to bila ena Toshiba 42 za 1000EUR pri mediamarket.si, in takrat je to bil najmanjši znesek za katerega si že dobil 42col. Dela še danes pri tašči.
Tega je leta 2017 zamenjala 55 Tesla za 520EUR in razlika v sliki je bila precej opazna glede na 10 letni razpon med TVjema, čeprav je bila 55 spet najcenejša v 55 klasi.

Drug TV je pa nek 2013 Samsung ue46s5500 za 150EUR iz Telekom akcije, kateri je še v uporabi in v prvem planu je bila menjava z low budget 55 tam do max 450EUR (hisense/samsung/etc...)
Slika na tem Samsungu je vidno slabša kot na 4 leta novejši low-budget Tesli.
Med prebiranjem foruma sem potem prišel na 58-65 col, na koncu po testiranjih z razdaljo gledanja sem potem zaključil da pride v poštev max 55-58 col.
Bolj kot sem bral forum glede 55 col, bolj so se dražili TVji v mojem izboru, tako da sem iz osnovnega 450EUR budgeta že prišel na 1000-1200EUR tvje.

In odločitev je padla, da 1200EUR pa nikakor ne dam za 55col, in sem naročil 58PUS7304 za 650EUR.
Glavno je da pride nov, večji TV v bajto, pa čeprav Philips :) Jaz bom zadovoljen ker bo slika večja, za ostale me pa ....
Skratka, za tiste kateri smo vedno v low budget sceni in menjujemo jajca-tv na 5 let ali več, bo pomoje večina novih budget modelov zadostovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

andrej69 ::

fanta4 je izjavil:

bedarija je izjavil:

fanta4 je izjavil:



odpelji se nekam kejr prodajajo TV-je in si malo oglej LCD-je in OLED-e. če res nisi zahteven uporabnik in ti bo čist vseeno ali bo LCD ali OLED, potem kupi največjo diagonalo LCD-ja s svojim budgetom, lahko pa tudi znižaš budget ker 1300EUR je precej denarja za LCD.

Senior Dev je izjavil:

260EUR ni nek denar - to greš trikrat v trgovino po fasungu.

ja sej ravno to. če ne kupi gre lahko trikrat po fasungo.



Tud men se zdi da je 1300 kar velik za tv ampak iz vaše debate sem nekak sklepal da je vse ostalo slabo.
Mogoče potem kak predlog za LCD diagonala 65 do 1000€


Tukaj imaš nekaj predlogov.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.bigbang.si/kd65xg8096baep-s...

https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...

neocodexx ::

fanta4 je izjavil:


Tud men se zdi da je 1300 kar velik za tv ampak iz vaše debate sem nekak sklepal da je vse ostalo slabo.
Mogoče potem kak predlog za LCD diagonala 65 do 1000€


Ma saj ni tak slabo. Slabo je mogoče tisto iz najnižjega budget ranga. Meni je npr. res zelo všeč Samsung RU8000 kar ponuja za svojo ceno, sploh če greš na colaže 65+, kjer cene hitro rastejo. Tudi Philipsov 70" je ok zadeva, edina stvar kar pa te midrange tvji ne morejo dati od sebe je dober HDR (do te mere da jaz raje še vedno gledam v SD načinu). Tako da če hočeš še pravi HDR, moraš res vzeti malo boljšo stvar kot so kakšen Sony 9000 serije, Samsung Q80, OLED ipd.

Če pa si samo na 55", so potem že cenovne razlike tako majhne med midrange in top rangom, da se že splača dati malo več, mogoče res celo že oleda dobiš. Pri 65" do 75" pa je čisto druga stvar, tu se moraš že res vprašati če je smiselno, in kako pomembno ti je to sploh. Meni *je* zelo pomembno, pa kljub temu nisem investiral v najboljše. Če bi pa kupoval 55" bi brez razmisleka vzel najboljše (C9 ali philipsov oled) ker so pri tej velikost še nekak prebavljivi zneski za slovenske plače.

Sejbo ::

7damjan7 je izjavil:

Pozdravljeni,

Ker je moja 13 let stara Panasonic plazma crknila, kupujem nov televizor. Ker nisem "na tekočem" z LED, QLED, OLED tehnologijo, bi prosil za predloge.
Sicer sem že malo bral razne forume, tudi nekaj strani tega foruma, vidim da v glavnem priporočate LG C9, Sony XF9005 in pa Samsung Q70R.
Večji televizor kot 55" ne pride v upoštev zaradi pohištva, budget je pa max 1.000 €.

Na TVju v glavnem gledamo šport, dokumentarne serije, Youtube, da lahko moj sin gleda risanke, filme in nadaljevanke gledamo v glavnem iz NASa.

Danes do polnoči je LG C9 v akciji in me zanima ali je res toliko boljši, da se splača dati tistih dodatnih 300 €? Ali bi bil to za naše potrebe čisti "overkill"?

Prosim, da zraven predloga napišete tudi zakaj ga priporočate, zakaj je boljši od ostalih.

Hvala.

lp, Damjan


za jurja je tole best buy, zato ker OLEDa za ta denar ne dobiš pri drugem proizvajalcu. panel je LG-jev

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

easyrider3 ::

VOX VOX VOX

https://www.voxelectronics.com/rs/o-nama

Zgoraj je Sejbo omenil za VOX OLED televizor in kaj naj rečem res da je 1000 eur samo to Srbsko podjetje ni nikjer se v svetu uveljavlo in nikjer ta OLED televizor ne testirajo kako je dober ali slab verjetno da zato ker ni interesa njim. Kdor misli da bo z temi dobrimi 200 eur kaj prišparal potem kar naj hitro kupijo ta televizor.
Pri takih zadevah se ne špara teh par EUR in se vedno kupi tisto kar je dobro in zanesljivo,jebeš teh par 200 eur več,če ne je bolje da kupiš kaj drugega za 1000 Eur.

Zaradi mene bi tale VOX stal tudi 600 Eur z OLED zaslonom pa ga ne bi kupil ker kupil bi dobro robo dober TV in ti so OLED TV za ceno od 1300 eur naprej.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Težava ljudi kot je @Sejbo, je ta, da mislijo, da televizor predstavlja samo panel.. Tukaj je cel sklop dejavnikov, ki so zelo važni, da lahko televizor deluje kvalitetno kot celota:))Od strojne, programske opreme itd..

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

Težava ljudi kot je @Sejbo, je ta, da mislijo, da televizor predstavlja samo panel.. Tukaj je cel sklop dejavnikov, ki so zelo važni, da lahko televizor deluje kvalitetno kot celota:))Od strojne, programske opreme itd..


Točno tako, saj ne rečem je nekaj takih stvari v življenju kjer se da za kašno stvar kupit cenejšo AMPAK pri teh zadevah kot se sedaj pogovarjamo tukaj pa ni tako.
Ne rečem da bi se ta VOX televizor prodajal neverjetno na tisoče in tisoče komadov in bi bili tudi komentarji na to da je super potem bi se ga morda kupilo dokler pa ni nikjer nobenega podatka kako se obnese je pa to samo za preskočit.
Lahko kupiš obični VOX led tv 32" za v kakšen prostor kjer občasni pride v poštev vendar spet raje dam kak eur več pa spet dobim dober televizor. Vedno se prodajajo in kupujejo tisti artikli kateri se hvalijo edino ljudje kateri mislijo da bodo kaj prišparali kupijo najcenejše izdelke.
Recimo ne rečem za pralni stroj da kupiš cenejšega vendar OBVEZNO takega z 5 let garancijo seveda če se dosti pere saj pralni stroji zdržijo glih do teh 5 let so narejeni da tudi že poprej kaj crkne vem iz lastnih izkušenj in od znancev ko je po 2 letih mu crknil programator a novi je stal 500 eur. Kupiš pralni stroj z garancijo 5 let in si brez skrbi pa čeprav ti po 5 letih crkne greš po drugega ker dan danes ni šans da ti bo zdržal 20 let kakor takrat ko sem bil še majhen .

Zgodovina sprememb…

Joze_K ::

kakpna pa je ta primerjava,..
ker cena je praktično ista, oz. zaradi česar ima prvi toliko visoko ceno?

Sony KD-65XG8577 vs 65XF9005

Fritz ::

Tukaj se strinjam, da je bolje kupiti TV od neke resnejše znamke, ker boš imel zagotovljeno servisno podporo. Lahko pa to dobiš tudi pri kakšni manj znani znamki a se je o tem treba pozanimati. Vprašanje je tudi, ali želiš že tovarniško dobro kalibriran TV ali se boš sam igral s tem. Ali želiš android SmartTV ali pa za tvoje potrebe ustreza specifičen OS posameznega proizvajalca ipd.

@7damjan7
Po napisanem ne vem, ali res potrebuješ OLED, bolj je vprašanje ali si ga želiš. Za normalne potrebe imaš kar nekaj TV-jev, katerih cene se začnejo pri 500-600€. V kolikor si za nakup namenil 1000€ in jih tudi misliš porabiti pa vzemi najboljšega QLED/FALD do 1000€. Za OLED resnejše znamke pa bo verjetno treba potegniti čez ta budget.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

puginho ::

Joze_K je izjavil:

kakpna pa je ta primerjava,..
ker cena je praktično ista, oz. zaradi česar ima prvi toliko visoko ceno?

Sony KD-65XG8577 vs 65XF9005


1. je lanski model, 2. pa predlanski, vzemi xf9

andrej69 ::

Joze_K je izjavil:

kakpna pa je ta primerjava,..
ker cena je praktično ista, oz. zaradi česar ima prvi toliko visoko ceno?

Sony KD-65XG8577 vs 65XF9005


Kar se tiče cene modela XG8577 je cena takšna zato, ker gre za novejši model, kakor pa je Sony XF9005. Kar pa se tiče primerjave, pa si lahko tukaj pogledaš.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Sejbo ::

easyrider3 je izjavil:

VOX VOX VOX

https://www.voxelectronics.com/rs/o-nama

Zgoraj je Sejbo omenil za VOX OLED televizor in kaj naj rečem res da je 1000 eur samo to Srbsko podjetje ni nikjer se v svetu uveljavlo in nikjer ta OLED televizor ne testirajo kako je dober ali slab verjetno da zato ker ni interesa njim. Kdor misli da bo z temi dobrimi 200 eur kaj prišparal potem kar naj hitro kupijo ta televizor.
Pri takih zadevah se ne špara teh par EUR in se vedno kupi tisto kar je dobro in zanesljivo,jebeš teh par 200 eur več,če ne je bolje da kupiš kaj drugega za 1000 Eur.

Zaradi mene bi tale VOX stal tudi 600 Eur z OLED zaslonom pa ga ne bi kupil ker kupil bi dobro robo dober TV in ti so OLED TV za ceno od 1300 eur naprej.


zelo dobro argumentirano, ni kaj. Potem po tvoje ljudje tudi renaulta nebi kupovali, ampak vsi samo nemške znamke..

ko ravno zagovarjaš garancijo, vox ima garancije 3 leta, Philips/LG pa 2 leti ... kako je pa potem to možno?

neocodexx ::

Saj je tudi nek kitajski OLED TV bil ki nič ni vredil, je bilo na youtubu govora o temu od tistega modela z rokavicami. Seveda ni vse v panelu. Iz B9 na C9 je že kar opazna razlika v kvaliteti slike (barv in kontrasta), in to je vse na nivoju procesorja/programske opreme.

neocodexx ::

Sejbo je izjavil:


zelo dobro argumentirano, ni kaj. Potem po tvoje ljudje tudi renaulta nebi kupovali, ampak vsi samo nemške znamke..

ko ravno zagovarjaš garancijo, vox ima garancije 3 leta, Philips/LG pa 2 leti ... kako je pa potem to možno?


To ni kot da bi primerjal Renault, ampak bolj kakšno Zastavo ki je kupila dele za Audijev motor in so potem tole šli naši južni bratje sami nekaj sestavljat. Je že eden od kitajcev dokazal, da ne more spraviti skupaj dobrega oleda za malo denarja.

Sejbo ::

to je pač tvoje mnenje, moje pa je da razliko v denarju raje zapravim za kaj drugega kot da preplačujem nekaj samo zaradi znamke. Kako se bo pa Damjan odločil, je pa njegova stvar

Konlov ::

Kako veš, katera TV ima zmogljiv KODI?

Fritz ::

Nisem zasledil veliko, če sploh, testov kjer je to omenjeno. Sem pa kupil Sony-ev TV ker ima Android TV na katerem Kodi deluje. Na LG WebOS-u ga ni in kolikor vem tudi pri Samsung Tizenu ne.

Na Sony-u 55XF9005 deluje zadovoljivo hitro, primerljivo z Asus tablico in nekoliko počasneje kot na PC-ju. Če nižji in cenejši modeli nimajo bistveno slabšega hardwarea bi tudi tam moral lepo delovati.

Tukaj niso omenjeni Philipsi a če na njih teče Android TV ni težav s Kodijem.
https://www.technadu.com/install-kodi-o...

Predlagam, da si najdeš nekaj TV-jev kot ožji izbor in potem poguglaš ali se na njih da poganjati Kodi in morda najdeš tudi info kako deluje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

webmaher ::

Imam Sony XE 9005 in Kodi deluje čisto v redu... problem je samo eden in menda ga ni televizorja, da ga nima... če češ gledat top kvaliteto nujno rabiš čimbolj neumen tv na katerega priklopiš nekaj zmogljivejšega in propustnejšega, kot pa je tistih webenih 100Mb/s... in take zmazke od pameti upajo prodajat tudi pri precej dragih modelih :))

Fritz ::

Za večino dostopnih vsebin, predvsem tistih v 720p in višje je kvaliteta popolnoma OK za normalno rabo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

webmaher ::

se ti ne zdi neumno gledat filme v neki povprečni kvaliteti, če imaš na voljo top kvaliteto in celo televizor imaš, ki ti to omogoča.... Saj Netflixovih 30Mb/s max je čisto spodobnih ampak ko 1x vidiš preko 50 in 100 ni primerjave... pa tale film s 60fps https://www.imdb.com/title/tt1025100/
zgleda prav noro...

Fritz ::

Ravno zato ker imam Netflix in HBO, Kodi 720p po mojem mnenju ni bistveno slabši. Sem čisto zadovoljen s kvaliteto slike in še vedno pozitivno navdihnjen nad dobrimi posnetki brez BluRay kvalitete. Seveda se da bolje in več, če si pripravljen investirati v to.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

MrStein ::

Bolj je pomembna kvaliteta kot število pikslov.
Kaj ti bo zanič 4K video, če imaš odličen 1080 posnetek?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

webmaher ::

seveda, absolutno... hotel sem samo povedati, da če češ strimat v top kvaliteti potem vsi pametni televizorji odpovejo, ker so limitirani s samo 100Mb mrežno, zna pa biti problem tudi procesor in RAM...

PARTyZAN ::

Shield ma gigabit ethernet. Vseeno pa bi se moral fejst potrudit z bitratom, da bi prebil 10MB/s na 100mbit ethernetu.

XS!D3 ::

PARTyZAN je izjavil:

Shield ma gigabit ethernet. Vseeno pa bi se moral fejst potrudit z bitratom, da bi prebil 10MB/s na 100mbit ethernetu.

Ja BluRayi so uglavnem pod 100Mb/s, pridejo pa nekateri blizu sploh skupaj z vsem overheadom. Recimo kak novejši GoPro pa že pljuva 100Mb/s HEVC, česar ne moreš tekoče gledat čez 100Mb/s mrežno. Predvsem je pa problem, da je dostikrat bottleneck že sam playback hardware in pa da tudi čez 100Mb/s mrežo ne spravijo polnih 100Mb/s. Za user experience (sploh pri prevrtavanju) je pa sploh fajn, če je mreža hitrejša (takrat je recimo Apple TV sposoben praktično prenešat s polno giga hitrostjo, da začne čimprej predvajat, čeprav je bitrate dosti manjši).

blackmack ::

Mrežna je res 100mbit, vendar Wifi na 5Ghz bandu se pa poveže z 866Mbit na mojem Philipsu.

XS!D3 ::

blackmack je izjavil:

Mrežna je res 100mbit, vendar Wifi na 5Ghz bandu se pa poveže z 866Mbit na mojem Philipsu.

Tudi na mojem TVju dela AC WiFI hitreje kot 100Mb/s ethernet, ampak ni problem samo mreža. Ga imam vseeno raje na kablu. Za EON in YouTube je good enough, za vse ostalo je pa za moj use case Apple TV 4K mnogo boljša opcija.

Vseeno bo tvoj prenos daleč od 866Mb/s, ker je to samo link speed (brez upoštevanega overheada, ki na WiFiju ni ravno majhen, in raznih retransmissnov). Če prideš z realnim prenosom na polovico tega, je ok. Večji problem pri WiFiju so nihanja, ker je luft pač deljen medij in imaš kup faktorjev, ki vplivajo na prenos v danem trenutku. Pa še bandwidth odžiraš ostalim prenosnim napravam, ki jih ravno ne moreš na kabel dat (in obratno).

polde66 ::

@XS!D3 bravo! Končno en, ki zna povedat realno in preprosto
polde

toplakd ::

Danes prišel 58pus7304.
Fina zadeva, odziven android, Kodi špila bolje kot na mojih trenutnih boxih in Xbox One S.
Slika je že na tovarniških nastavitvah kul, ambilight tudi :)
Xbox je takoj javil da bi se rad preklopil na 4K :)
Skratka zame, ki sem vedno kupoval najcenejše TVje, je zadeva za svojih 650€ več kot vrh glave.

Senior Dev ::

Slika kul ni najbolj točna nastavitem. Izberi raje warm 2.

toplakd ::

To se bomo poigrali malo kasneje. Ne moreš vsega prvi dan predelat.
Trenutno je vse out of the box na movie mode :)

Fritz ::

toplakd je izjavil:

Danes prišel 58pus7304.
Fina zadeva, odziven android, Kodi špila bolje kot na mojih trenutnih boxih in Xbox One S.
Slika je že na tovarniških nastavitvah kul, ambilight tudi :)
Xbox je takoj javil da bi se rad preklopil na 4K :)
Skratka zame, ki sem vedno kupoval najcenejše TVje, je zadeva za svojih 650€ več kot vrh glave.

Čestitam. Če bi pred dvema tednoma vedel to kar vem danes, bi vzel tak ali primerljiv TV.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

Meni so pa warm preveč rumene. Uporabljam kar standard povsod.

Konlov ::

Meni Philips nebi sedel, ker imam za TV kuhinjo in bi tisti ambilight tja svetil...

meho7 ::

toplakd je izjavil:

Danes prišel 58pus7304.
Fina zadeva, odziven android, Kodi špila bolje kot na mojih trenutnih boxih in Xbox One S.
Slika je že na tovarniških nastavitvah kul, ambilight tudi :)
Xbox je takoj javil da bi se rad preklopil na 4K :)
Skratka zame, ki sem vedno kupoval najcenejše TVje, je zadeva za svojih 650€ več kot vrh glave.

Pa ne pozabi motiona izklopit v settingsih.



Konlov je izjavil:

Meni Philips nebi sedel, ker imam za TV kuhinjo in bi tisti ambilight tja svetil...

Ga lahko izklopis

Konlov ::

Ja, samo je škoda, da nekaj plačam, kar bom izklopil...

anci12345 ::

Lep pozdrav. Imam tv Sony 75XG8596 4K in optiko Telemaha.. zanima me, če obstajajo kake hitre nastavitve za omenjeni model za nastavitev najbolj optimalne slike? Prav tako me zanima,če vpliva na kvaliteto slike HDMI kabel, oziroma če so vsi ok?

Hvala, lp.

andrej69 ::

anci12345 je izjavil:

Lep pozdrav. Imam tv Sony 75XG8596 4K in optiko Telemaha.. zanima me, če obstajajo kake hitre nastavitve za omenjeni model za nastavitev najbolj optimalne slike? Prav tako me zanima,če vpliva na kvaliteto slike HDMI kabel, oziroma če so vsi ok?

Hvala, lp.


Kar se tiče nastavitev za ta televizor si lahko tukaj pogledaš. Kar pa se tiče HDMI kablov pa je važno, da imaš HDMI kabel verzijo 2.0a ali 2.0b, ki omogoča že gledanje HDR vsebin, in širok barvi razpon. Sama kvaliteta kablov pa je dokaj primerljiva. Edino, če potrebuješ kabel res velike dolžine je bolje vzet nekoliko kvalitetnejši kabel.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

anci12345 ::

andrej69 je izjavil:

anci12345 je izjavil:

Lep pozdrav. Imam tv Sony 75XG8596 4K in optiko Telemaha.. zanima me, če obstajajo kake hitre nastavitve za omenjeni model za nastavitev najbolj optimalne slike? Prav tako me zanima,če vpliva na kvaliteto slike HDMI kabel, oziroma če so vsi ok?

Hvala, lp.


Kar se tiče nastavitev za ta televizor si lahko tukaj pogledaš. Kar pa se tiče HDMI kablov pa je važno, da imaš HDMI kabel verzijo 2.0a ali 2.0b, ki omogoča že gledanje HDR vsebin, in širok barvi razpon. Sama kvaliteta kablov pa je dokaj primerljiva. Edino, če potrebuješ kabel res velike dolžine je bolje vzet nekoliko kvalitetnejši kabel.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...


Super, hvala.. bom pogledala pa probala kej prilagodit, če bo kaka razlika v sliki.. :) mi je pa zanimivo, sem ravno danes malo youtube sprobavala in 4k filme in sem opazila, da zvok nekoliko zaostaja..je to normalno?
glede kabla pa takole, dolžina bo cca 1,5m od tv do modema..

polde66 ::

Od modema do tv-ja je pa čist vseen kater hdmi kabel maš, Če bi iz kakega android tv boxa ali bluray predvajalnika ali slično potem ok 2.0 kabel, tale modem pa ne podpira hdr. tako da je čisto vseeno. Razen če maš eon smart box.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

XS!D3 ::

Kakšen modem? :) Če je govora o Telemachovem EON boxu, potem podpira 4K HDR.

Od "modema" gre pa kvečemu UTP kabel (+ v določenih premerih še coax).

anci12345 ::

polde66 je izjavil:

Od modema do tv-ja je pa čist vseen kater hdmi kabel maš, Če bi iz kakega android tv boxa ali bluray predvajalnika ali slično potem ok 2.0 kabel, tale modem pa ne podpira hdr. tako da je čisto vseeno. Razen če maš eon smart box.



pozabila napisat, da imam eon smart box :)

webmaher ::

ker si nezahtevna uporabnica bo priloženi HDMI kabel od EON boxića top of the pops :D
««
247 / 535
»»