» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
243 / 534
»»

Ganon ::

easyrider3 ::

A lahko kdo napiše kateri LED FALD televizorji 55" so med najboljšimi saj OLED me ne zanima. Trenutno imam bolj tak tak televizor SONY KDL-49WE750 pa sem z sliko kar zadovoljen edino včasih bi me malo zmotilo tisto odsevanje okrog zaslona kadar je čisto temno ozadje.Recimo tega se sploh ne opazi kadar se bilo kaj gleda edino kadar je kakšna reklama in je ozadje črno ja no črno sploh ni ker je bolj na sivo saj je EDGE LED zaslon. Baje da sploh ni veliko teh FALD televizorjev ali se vedno samo eni in isti opevajo???

bedarija ::

Ni jih veliko, ker so cene tam tam z oled-i pa so te veliko boljši in jih posledično noben ne kupuje. So pa vsi qledi od samsunga na nek način fald pa med njimi izbiraj

easyrider3 ::

bedarija je izjavil:

Ni jih veliko, ker so cene tam tam z oled-i pa so te veliko boljši in jih posledično noben ne kupuje. So pa vsi qledi od samsunga na nek način fald pa med njimi izbiraj



Samsung odpade enostavno nočem od njih čisto nič.

Motion ::

potem ti ostane sony 9xxx serija

Papillon3 ::

Ganon je izjavil:

Papillon3 je izjavil:

Za kako razdaljo gledanja ,kupujete 65''
Jaz mam 2.5-2,70 m pa si ne upam vzet več kot 55''


Ne upaš? Jaz sem do sedaj ob vsakem nakupu vzel večjega. Naslednji bo po vsej verjetnosti 75".


Vzel sem 55'' Q70R...dovol velik...naslednji bo pa verjetno mal večji.

easyrider3 ::

Motion je izjavil:

potem ti ostane sony 9xxx serija


ja saj to mi je trenutno prva izbira pa tudi če je Android ne ta najboljši sistem samo ima pa tisto PLUS točko,da lahko imam aplikacije gor VOYO, T-2 TV, itak drugače se Netflix ali podobnega nič ne uporablja edino Youtube. Kaj naj rečem meni je že pri tem do sedajnem televizorju slika super pa čeprav je bil vreden samo 600 eur res me zanima v primerjavo kako bi izgledala slika na boljših televizorjih ampak edina primerjava bi bila če bi imel doma televizore in primerjal. Vse preveč se govori in piše ampak tisto realno pa lahko vidiš samo na lastne oči in ne tako da v trgovinah primerjaš televizorje ampak doma. Doma priključiš televizorje skupaj na isti program in potem nastaviš ta prave nastavitve za sliko in vidiš razlike. Da bi imel to možnost da bi lahko doma primerjal televizorje bi mi več pomenilo kakor vse druge statistike,primerjave,čenče,testiranja.....saj na lastne oči bi videl kako vse izgleda in kaj meni odgovarja ne pa kot se opisuje vsepovsod. Za primerjavo dam tole- Meni sploh ne odgovarja nobena seksi lepa suhljata ženska pa čeprav jo celi svet ima za božansko,raje imam kako malenkost bolj z več kilogrami in vidite tukaj se začnejo razlike od človeka do človeka.

skyform ::

Če ti je TV za 600EUR super te bo Sony XF9005 ali XG9505 vrgel na rit, se sploh ne rabiš sekirat da ne boš imel oled, ker je to takoj najboljša zadeva za oledom in ne poslušaj folk, ki pravi da je fald dosti slabši od oleda ali da se ne prodaja. Če prav razumem sploh ne boš gledal HDR ali DV, samo T-2 in youtube, za to pa ti oled ne bo nič boljši, razlika med FALD in OLED je v SDR tako majhna, da je večina ne bi opazila, še le pri HDR in DV se pokaže malo večja razlika. Zanima me edino ali boš TV gledal ravno ali pod kotom, če pod kotom potem je boljši oled ali pa IPS kot je tvoj Sony ali pa počakaš na nov XH9505, ki bo imel x-wide angle, ki precej izboljša vidni kot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

XS!D3 ::

Konlov je izjavil:

Ima kar rob. Kar malo retro...

1cm rob je retro?

neocodexx ::

easyrider3 je izjavil:

A lahko kdo napiše kateri LED FALD televizorji 55" so med najboljšimi saj OLED me ne zanima. Trenutno imam bolj tak tak televizor SONY KDL-49WE750 pa sem z sliko kar zadovoljen edino včasih bi me malo zmotilo tisto odsevanje okrog zaslona kadar je čisto temno ozadje.Recimo tega se sploh ne opazi kadar se bilo kaj gleda edino kadar je kakšna reklama in je ozadje črno ja no črno sploh ni ker je bolj na sivo saj je EDGE LED zaslon. Baje da sploh ni veliko teh FALD televizorjev ali se vedno samo eni in isti opevajo???


Jaz bi na tvojem mestu se odločil za Samsung Q80. Pri 55" je še sprejemljiva cena. Je kar velika razlika v kvaliteti od Q70, sicer pa najbolje da si pogledaš na Rtings.com, mene Sony ni prepričal.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...





Tudi veliko boljši local dimming ima Q80, se lepo vidi na testu. To je že skoraj isto kot OLED. Če jih greš pogledat v živo, jaz tudi nisem mogel verjeti kako noro dober dimming imajo. Seveda stane. Ampak če nočeš OLEDa, te čisto razumem, imaš po svoje tudi prav, in tale Q80 je po moje temu še najbližje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

V vsakem primeru raje vzamem OLED kakor Samsung sploh ni važno če potem je razlika v ceni 400 EUR ker enostavno Samsunga ne mislim nikoli več imeti sploh pa ko nima podpore še za zvok in.... Sem že gledal tudi za Oled Sony in primerjal modela lanska in predlanska samo bomo vidli. Sigurno bi pa tudi LG B9 bil uredu samo nisem zagnan za LG in prvi bi moral videti v živo sliko tistega SONY fald pod kakim kotom se slika že spreminja. Za enkrat mi tudi ni pomembno toliko to,da je črna čisto črna in Samsunga sigurno ne mislim nikoli več imeti tudi telefon sem kupil kitajca xiaomi pa Samsunga dal otrokom za igranje.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Kaj boš gledal samo T-2 in Youtube potem ti je OLED tak overkill.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Je že očitno da ti je znamka bolj pomembna kot dejstva tak da brez veze da ti potem tu kaj svetujemo. Kupi si znamko ki ti je najbolj všeč, da boš zadovoljen.

Glede podpore za zvok pa se preprosto zaobide ne glede na to kateri TV imaš - povsod lahko špila, samo povezat je treba pravilno; passtrough preko android boxa in receiverja. To ti ne bo noben TV podpiral Dolby Atmos in TrueHD če nima HDMI 2.1 z eARC, ki ga btw LG C9 ima. Samo potem mogoče rabiš tudi receiver ki podpira eARC? Res ne vem, ampak preprosto najbolje uporabiti predhodni passtrough.

Drugače ne gre. TV lahko podpira vse možne standarde samo če protokol tega ne podpira in boš po možnosti še s spdif kablom povezoval je to isto kot da bi ga z mehkim rinil noter in nisi spet nič naredil.

Fritz ::

Razmišljam, da bi kupil tole Toshibo, ker poganja Android, sam pa želim vse običajne aplikacije + Kodi. Ali je kak resen razlog zakaj ne kupiti ta TV?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

easyrider3 ::

Naj povem da sem nad Samsungom nad vsemi izdelki zelo nezadovoljen edino SSD disk mi služi dobro vse ostalo od Televizorja,glasbenega stolpa, Blu-Ray predvajalnika in telefona imam samo probleme. Televizor Samsung tist model 6400 ko je prišel iz servisa kjer so mu menjali zaslon je imel verjetno posodobitev in sedaj sploh ni možno več gor imet VOYO aplikacije a poprej sem jo imel, kakšno sranje je to. Sedaj jo sploh nikjer ne morem najti

katimm ::

Fritz je izjavil:

Razmišljam, da bi kupil tole Toshibo, ker poganja Android, sam pa želim vse običajne aplikacije + Kodi. Ali je kak resen razlog zakaj ne kupiti ta TV?


Samo svetujem da stran od Toshibe... mi je zal da se nisem stegnil se dodatnih 200€ za TV, kot so mi svetovali prodajalci... in vzel nekaj podobnega, pa v meniju je zelo malo funkcij za nastavitev slike, + da nobn USB ne bere...

Simplicity ::

bozo78 je izjavil:

Pozdravljeni

V naslednjih mesecih razmišljam o zamenjavi TV-ja. Trenutno imam 42" plazmo Panasonic. Stara je okrog 13 let. Tv Kupujem za dobo tam nekje 10 let vsaj. Tv mora bit vsaj 65 inčen pa do 75 inčev se tudi neb branil. Manjšega vsekakor ne. Ker TV ne kupujem redno sem malo manj seznanjen o vseh teh dodatkih, ki jih mora imet.Kot vsak hočem dobit najboljše za ta denar. Najpomembnejše mi je da tekoče bere filme iz USB- ključka in cimboljše delovanje Youtube če se kaj posluša prek spleta, poleg dobre slike seveda. Budget imam recimo tam do 1500 eurov, ampak recimo 65 inčni TV-ji se začnejo že pri pol cene mojega budgeta. Seveda bom gledal tudi popuste in se ne bom zaletel v prvi TV s polno ceno.

Zdaj me zanima razlika med temi TV-ji ki so enake velikosti a razlika je velika v ceni, če mi razložite tisti ki ste v tem doma :)

Pa podpora android in ostale ki obstajajo me tudi zanima kako je s tem. Sam imam Huawei telefon, kjer je verjetno tudi pomembno glede povezave s TV-jem.

Ker sem nor na dober zvok in efekte ob gledanju filmov, mislim TV potem priklopit na reciever in hišni kino, ampak tisto pride kasneje kjer moram tudi še vse novo kupit in še kakšno drugo komponento za predvajanje filmov.

Pa Philips odpade ze v štartu, ker tako zaj*banega menija še nisem srečal. V glavnem nastavitve vseh takih stvari jst počnem sorodnikom, ampak tisto je pa škoda vsakih besed.

Za predloge se vam že vnaprej zahvaljujem 😀


Pozdravljen.
V podobni dilemi sem tudi sam. Tukaj sem našel kup nasvetov - OLED, FALD, pa Philips pa Samsung...
Ampak na koncu je pomembna uporabniška izkušnja ter neka enostavnost. Pri meni je dejstvo, da športa ne gledam.
Odločil se bom za tole : https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
In za tole : https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...

Seveda obstajajo boljši TVji in cenejši soundbari ampak mene je kombinacija navdušila.

Bantani ::

Simplicity je izjavil:

bozo78 je izjavil:

Pozdravljeni

V naslednjih mesecih razmišljam o zamenjavi TV-ja. Trenutno imam 42" plazmo Panasonic. Stara je okrog 13 let. Tv Kupujem za dobo tam nekje 10 let vsaj. Tv mora bit vsaj 65 inčen pa do 75 inčev se tudi neb branil. Manjšega vsekakor ne. Ker TV ne kupujem redno sem malo manj seznanjen o vseh teh dodatkih, ki jih mora imet.Kot vsak hočem dobit najboljše za ta denar. Najpomembnejše mi je da tekoče bere filme iz USB- ključka in cimboljše delovanje Youtube če se kaj posluša prek spleta, poleg dobre slike seveda. Budget imam recimo tam do 1500 eurov, ampak recimo 65 inčni TV-ji se začnejo že pri pol cene mojega budgeta. Seveda bom gledal tudi popuste in se ne bom zaletel v prvi TV s polno ceno.

Zdaj me zanima razlika med temi TV-ji ki so enake velikosti a razlika je velika v ceni, če mi razložite tisti ki ste v tem doma :)

Pa podpora android in ostale ki obstajajo me tudi zanima kako je s tem. Sam imam Huawei telefon, kjer je verjetno tudi pomembno glede povezave s TV-jem.

Ker sem nor na dober zvok in efekte ob gledanju filmov, mislim TV potem priklopit na reciever in hišni kino, ampak tisto pride kasneje kjer moram tudi še vse novo kupit in še kakšno drugo komponento za predvajanje filmov.

Pa Philips odpade ze v štartu, ker tako zaj*banega menija še nisem srečal. V glavnem nastavitve vseh takih stvari jst počnem sorodnikom, ampak tisto je pa škoda vsakih besed.

Za predloge se vam že vnaprej zahvaljujem 😀


Pozdravljen.
V podobni dilemi sem tudi sam. Tukaj sem našel kup nasvetov - OLED, FALD, pa Philips pa Samsung...
Ampak na koncu je pomembna uporabniška izkušnja ter neka enostavnost. Pri meni je dejstvo, da športa ne gledam.
Odločil se bom za tole : https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
In za tole : https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...

Seveda obstajajo boljši TVji in cenejši soundbari ampak mene je kombinacija navdušila.


Ce bos kupoval sony tv si raje za ta denar vzemi 65xf9005 ali 65xg9505...pa namesto bose soundbar vzemi raje sony ZF9 pa zadnji sistem Z9R..top kombinacija ima kolega.

easyrider3 ::

Mislim da za okrog dobrih 1000 EUR pa do 1300 EUR bi bila vseeno najboljša varianta LG B9 55" res da bi jaz najraje imel Sony A9F samo je pa cena orenk več tak da težka bi bila da bi jo vzel. Sigurno pa tudi ne mislim večjega televizorja kakor je 55" zato je za tako ceno kakor gledam morda res najbolje že vzeti OLED I'd LG

Bantani ::

Ce bos jemal ze oled od LG potem vzemi raje C9..se manj kot 100eur dodas pa je bistveno boljsi kot B9

bozo78 ::

Bantani je izjavil:

Ce bos jemal ze oled od LG potem vzemi raje C9..se manj kot 100eur dodas pa je bistveno boljsi kot B9

Kakšna pa je razlika med tema dvema modeloma?

neocodexx ::

Poišči video primerjavo od HDTVReview. Razlika je predvsem v kvaliteti procesorja za obdelavo slike. Veliko bolje obdela podrobnosti v sencah, ker pa B serija tega ne zmore ima nižjo gammo in s tem black crush. Je vidno na posnetku. Po videnem bi se jaz vsekakor raje odločil za C, če je razlika v ceni tam do max 20% ker dobre črne so glavno bistvo oledov in C serija to še izboljša. Dobro bi bilo preveriti tudi če B9 podpira 4K@120hz in Gsync, kot to podpira C9, to nisem siguren je pa vsekakor veliki plus saj je to trenutno edini oled ki to zmore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

Dajte mi povedat kako so kaj televizorji TCL ker malo sem zasledil da so tisti QLED med najboljšimi glede cene in lasnosti,vendar sem iskal in iskal pa nikjer ni cenejših izpod 1000 eur. Kako se pa kaj obnesejo tisti brez QLED zaslona ki stanejo dobrih 500-600 eur so toliko slabši ali je cena QLED samo zaradi zaslona toliko višja. Zdaj če bi hotel imeti OLED 55" je treba odšteti 1500 eur ker toliko stane LG C9 tud če je kateri 200 eur manj se ga ne splača vzeti ker to je trenutno najboljši televizor.Kaj je to za ena TCL firma televizorjev .Najbolj pomembno mi pa skoraj zaenkrat je to da je televizor možno gledan tudi pod kotom vsaj tam do 50 stopinj

easyrider3 ::

Sem prišel do tega zaključka da najbolj pomembna zadeva za moje potrebe televizorja je KOT GLEDANJA. Kot prvo sem mislil da bi imel Fald televizor pa je slab kot videnja zato bo to odpadlo saj televizor se gleda z vseh možnih kotov saj otroci nikakor niso pri miru in nikoli vsi ne gledajo naravnost v televizor vedno kje kdo je ob strani.
Vidni kot in potem gibanje slike ob športnih prizorih je tudi pomembno vse ostalo ni toliko edino še to,da bi iz USB ključa ali diska predvajal video zapise vseh formatov in če je kak film da bi podnapisi bili tudi z šumniki.
Sedaj pa kateri televizorji so med najboljšimi z IPS zaslonom saj ti bi mi odgovarjali seveda bi QLED bil še mnogo mnogo boljši samo je tudi dražji sploh ker Samsunga ne maram TCL je pa tudi drag.

Zgodovina sprememb…

Bantani ::

bozo78 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ce bos jemal ze oled od LG potem vzemi raje C9..se manj kot 100eur dodas pa je bistveno boljsi kot B9

Kakšna pa je razlika med tema dvema modeloma?


C9 ima boljsi procesor a9 gen2..B2 ima pa a7 gen2 procesor...da ti ne pisem se jaz podrobnosti ti je neocodexx obrazlozil...Gsync podpira 4k@120hz pa tudi baje.

easyrider3 ::

Kako je možno tukaj najti kao QLED televizor od TCL proizvajalca za takšen denar če ne najdem pri nas nikjer

https://www.amazon.com/gp/product/B07V5...


 TCL  QLED

TCL QLED

broken/link ::

smo že imeli debate o tem. žal ni možno. bi marsikdo nabavil TCLja, če bi imeli v EU takšne produkte za takšno ceno, kot jih imajo v Ameriki.

SumTingWong ::

Kaj pa navadne LCD? Recimo TCL 55EP660 za 480 €. Je to OK cena ali se za ta denar dobi kaj boljšega pri Sony/Panasonic/Samsung?

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Sem prišel do tega zaključka da najbolj pomembna zadeva za moje potrebe televizorja je KOT GLEDANJA. Kot prvo sem mislil da bi imel Fald televizor pa je slab kot videnja zato bo to odpadlo saj televizor se gleda z vseh možnih kotov saj otroci nikakor niso pri miru in nikoli vsi ne gledajo naravnost v televizor vedno kje kdo je ob strani.
Vidni kot in potem gibanje slike ob športnih prizorih je tudi pomembno vse ostalo ni toliko edino še to,da bi iz USB ključa ali diska predvajal video zapise vseh formatov in če je kak film da bi podnapisi bili tudi z šumniki.
Sedaj pa kateri televizorji so med najboljšimi z IPS zaslonom saj ti bi mi odgovarjali seveda bi QLED bil še mnogo mnogo boljši samo je tudi dražji sploh ker Samsunga ne maram TCL je pa tudi drag.


Jaz ti vsekakor priporočam tale odličen Philips model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Ali pa še tale Sony model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

mihaelo ::

skyform ::

Kako so tečni s temi srebrnimi okviri, ni bolj motečega kot svetel okvir, ki ti pokvari ves feeling, še v popolni temi vidiš ta glup rob, sploh če imaš ambilight vklopljen. Očitno Philips misli, da lahko s svetlejšim okvirjem prekrije slabe črne oz naredi iluzijo da črne izpadejo boljše kar v bistvu nea, samo moteče je, ker OLEDi od njih pa imajo vedno črn okvir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

mihaelo ::

Jaz pa komaj čakam na tole zadevo:

[img]http://shrani.si/f/B/FU/3yExKIFT/48a9sa...

A9 (48" model) 4K OLED TV
- Newly added 48" size meets consumer demand for smaller, premium quality OLED TVs
- Small and central aluminium stand provides users with flexibility in smaller spaces
- Offers best-in-class picture quality in a smaller size
- Includes Sony's premium OLED TV features, including Picture Processor X1 Ultimate, Pixel Contrast Booster and Acoustic Surface Audio
- X-Motion Clarity for OLED: This revolutionary, highly-acclaimed best-in-class technology from Sony will now be available for OLED, refining action on the screen in real time to make it brighter, clearer and more fluid than ever before for an unparalleled sports viewing experience
- New Ambient Optimization optimises picture and sound quality in any customer environment. It will automatically adjust the picture brightness to the ambient light in the room, boosting the brightness in bright rooms and reducing in dark rooms for the perfect view
- Dolby Vision and Dolby Atmos compatible
- Easy connectivity to a wide selection of devices with Apple AirPlay 2, HomeKit, Amazon Alexa enabled devices and smart speakers
- Quick access to an array of content and services with Android 9 Pie

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihaelo ()

mihaelo ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihaelo ()

skyform ::

Jaz pa na Sony XH9505 in Sony A8, me zanima kakšne bodo cene. A8 je po specifikacijah v bistvu A9G z novim menijem, backlit dalinjcem in par novih funkcij, cena pa bo morda enaka kot A8G. Ampak če Sony ne bo porihtal shadow detail, HDR in DV na OLEDih se naj gredo solit. Me prav zanima kako bo v primerjavi z mojim GZ950.

Drugače pa bodi ti 48" OLEDi pravi kilerji ja, sploh LG bo hud za gejming.

IVo ::

Živijo banda
Kupujem 55" tv, v cenovnem rangu 700-1000€. Raje za 700 ampak če je res tok boljša zadeva bi šel tudi na 1000€. Gledal sem Samsung Q70R za 899€ in se mi zdi najboljši nakup v primerjavi z ponudbo od Panasonica, Sonya in Philipsa (pac glede na ocene na forumih, raznih review straneh in YouTube ocenah). Koliko sem ustrelil mimo in kaj bi mi vi majstri priporočili. Hvala v naprej! ;)
itVision.si

broken/link ::

v tem rangu imaš še sony 55xf9005, se ti splača vržit uč nanj.
https://www.ceneje.si/Izdelek/9327642/a...
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

andrej69 ::

IVo je izjavil:

Živijo banda
Kupujem 55" tv, v cenovnem rangu 700-1000€. Raje za 700 ampak če je res tok boljša zadeva bi šel tudi na 1000€. Gledal sem Samsung Q70R za 899€ in se mi zdi najboljši nakup v primerjavi z ponudbo od Panasonica, Sonya in Philipsa (pac glede na ocene na forumih, raznih review straneh in YouTube ocenah). Koliko sem ustrelil mimo in kaj bi mi vi majstri priporočili. Hvala v naprej! ;)


Jaz bi ti priporočil ta dva modela. Recimo Sony xf9005 in Samsung Q7R sta res nekaj kvalitetnejša, toda vprašanje če se ti isplača dati toliko več denarja.. Posebej, če ne boš večinoma gledal v temnejšem prostoru, kjer prideta Sony in Samsung najbolj do izraza.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

IVo ::

Pač s punco največ gledava zvečer. Tu pa tam jaz zaženem kak špil, ampak probam čim manj... :) Gledal sem tudi panasonic TX-58GX820E in SONY KD55XF9005B.
Trentno mam 43PUS6501/12 n mi je ambilight zakon, sam me je neki začel hecat, ker sem probleme pričakoval čez cca 10let, zato sem philipse mal dal na stranski tir. Ne vem... Pa tut ne vem če bi dal manj kot 700€, ker nočem prinesti zadevo domov, samo da ugotovim da je glede kvalitete tam tam z starim philipsom, a nima ambilighta. Al je tu moja bojazen odveč? :)
itVision.si

Senior Dev ::

Če s punco gledata zvečer je najboljši kakšen OLED. Best Buy je vsako leto model C od LG. Tudi model B ni slab. Za punco je dobro le najboljše!

andrej69 ::

IVo je izjavil:

Pač s punco največ gledava zvečer. Tu pa tam jaz zaženem kak špil, ampak probam čim manj... :) Gledal sem tudi panasonic TX-58GX820E in SONY KD55XF9005B.
Trentno mam 43PUS6501/12 n mi je ambilight zakon, sam me je neki začel hecat, ker sem probleme pričakoval čez cca 10let, zato sem philipse mal dal na stranski tir. Ne vem... Pa tut ne vem če bi dal manj kot 700€, ker nočem prinesti zadevo domov, samo da ugotovim da je glede kvalitete tam tam z starim philipsom, a nima ambilighta. Al je tu moja bojazen odveč? :)


Če si res zelo zahteven uporabnik kar se tiče kvalitete slike, potem ti bo vsekakor najboljša izbira Sony model XF9005 ali pa Samsung. Drugače pa sta modela, ki sem ti ju priporočal povsem dovolj:) Kar se pa tiče tvojega Philips modela, pa je tako, da se začnejo pojavljat težave določenih televizorjev po izteku tovarniške garancije.. V nekaterih primerih še celo prej. Tukaj mislim na vse proizvajalce ne samo na Philips.. Tako, da danes razmišljat, da ti bo televizor deloval 10 let je samo pobožna želja..:D Kar pa se tiče modela 6501, se seveda nikakor ne more primerjat z modeloma katera sem ti priporočil..

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Sem prišel do tega zaključka da najbolj pomembna zadeva za moje potrebe televizorja je KOT GLEDANJA. Kot prvo sem mislil da bi imel Fald televizor pa je slab kot videnja zato bo to odpadlo saj televizor se gleda z vseh možnih kotov saj otroci nikakor niso pri miru in nikoli vsi ne gledajo naravnost v televizor vedno kje kdo je ob strani.
Vidni kot in potem gibanje slike ob športnih prizorih je tudi pomembno vse ostalo ni toliko edino še to,da bi iz USB ključa ali diska predvajal video zapise vseh formatov in če je kak film da bi podnapisi bili tudi z šumniki.
Sedaj pa kateri televizorji so med najboljšimi z IPS zaslonom saj ti bi mi odgovarjali seveda bi QLED bil še mnogo mnogo boljši samo je tudi dražji sploh ker Samsunga ne maram TCL je pa tudi drag.


Jaz ti vsekakor priporočam tale odličen Philips model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Ali pa še tale Sony model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...



A to stay ova televizorja katera se da gledati tudi pod kotom in kakšna pa je razlika med modeli Sony XG 80 in XG85? A je ta model XG85 najboljši od SONY katerega se da gledati pod kotom vem da bi bil model XF90 ali XG85 boljši samo ne dober za gledanje pod kotom

andrej69 ::

@dstojs

Model Sony XG8505 je nekoliko kvalitetnejši. Razlika se vidi predvsem, če se gleda pri dnevni svetlobi, ker ima model XG8505, kar nekaj boljšo osvetljenje panela. Kot drugo, ima model XG8505 tudi kvalitetnejše procesiranje slike, in pa nekoliko boljše gibanje slike zaradi 100Hz osveževanja panela. Drugače pa, če se gleda televizor v temnejšem prostoru, model XG8096 bolj prepriča..

mihaelo ::

Še malo od Philipsa

robertko ::

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar pa se tiče modela 6501, se seveda nikakor ne more primerjat z modeloma katera sem ti priporočil..
To ni res, v nekaterih pogledih je 7304 celo slabši.

mihaelo ::

Pa še Vincentov komentar

scipascapa ::

SAMSUNG 55RU7172 LECLERC 400€ po odbitem bonusu.

bozo78 ::

Kater 65 inčni TV je potem eden najboljših v tem razredu če odmislim OLED TV-je. Recimo do 1500 eurov .OLED je vseeno predrag za moj žep.

skyform ::

Sony KD-65XG9505, če izključiš oled. Samsung ne priporočam, ker ima black crush in majn natančne barve, razen, če ti je to bolj všeč kot pa naravna in pravilna slika. Ostali LED TVji pa tak ne morejo konkurirati z LED FALD TVji.

krco77 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()
««
243 / 534
»»