» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
235 / 534
»»

sfaljk ::

Glede tega bleeda je tako. Verjetno ga tudi sam nebi opazil, vsaj nebi ga opazil tako hitro. Vendar sem ga iskal. Prebral sem ta forum. Nekaj postov nazaj se je nekdo razpisal, kako je IPS panel zanič predvsem zaradi tega. A sam sem iskal TV z IPS panelom ravno zaradi tega, ker imam TV v zelo svetli sobi. Seveda sem imel TV že kupljen in zmontiran na steni. Tako da sem sam bleed opazil šele ko sem ga namenoma iskal in ga našel in sedaj ga imam.

skyform ::

sfaljk je izjavil:

Glede tega bleeda je tako. Verjetno ga tudi sam nebi opazil, vsaj nebi ga opazil tako hitro. Vendar sem ga iskal. Prebral sem ta forum. Nekaj postov nazaj se je nekdo razpisal, kako je IPS panel zanič predvsem zaradi tega. A sam sem iskal TV z IPS panelom ravno zaradi tega, ker imam TV v zelo svetli sobi. Seveda sem imel TV že kupljen in zmontiran na steni. Tako da sem sam bleed opazil šele ko sem ga namenoma iskal in ga našel in sedaj ga imam.


Zato pa jaz vedno ko kakšno elektroniko kupim, zelo previdno odpakiram, pustim vs ezaščite gor in najprej stestiram, da vidim če je sploh ok, tako da, če se odločim za vračilo izdelek ostane zaščiten in zapkakiran kot nov. Zakaj pa si vzel IPS za svetel prostor, se gleda TV pod kotom, če ne je VA boljši tudi za svetel prostor, zaradi boljšega kontrasta, čez dan ti črne na VAju izpadejo kot da bi gledal OLED, nasplošno se slika lepše vidi na VAju, če ti sonce in svetolba sije v ekran.

bobzo ::

Vidim, da ste dejansko na forumu osebe ki TV-je obvladate v "0". Morda sen prepozno ali pa še ne prišel na tale forum. Gre pa se zato, da sem pri Hoferju naročil TV Sony KD-55XG8196 za ceno 699 EUR. Nekako smo si v družini namreč postavili mejo 700 EUR za nov - večji TV, ki bo nadomestil obstoječo Sony Bravio staro 11 let. Glede na to, da TV-ja še nismo prejeli in ga imamo možnost vrniti, me zanima ali je ta TV dejansko OK za ta denar oziroma ali se dobi kaj več, kaj boljšega... pa ne za večje denarce. TV se gleda iz razdalje cca 2,5 - 3,5 m. Namenjen je splošni uporabi brez gaming-a (skratka IPTV + Netflix + kakšen film). Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobzo ()

edi45 ::

@skyform

hahah kako si smešen, ko prav sam sebe prepričuješ da je xg95 boljši od OLEDov;((

neocodexx ::

bobzo je izjavil:

Vidim, da ste dejansko na forumu osebe ki TV-je obvladate v "0". Morda sen prepozno ali pa še ne prišel na tale forum. Gre pa se zato, da sem pri Hoferju naročil TV Sony KD-55XG8196 za ceno 699 EUR. Nekako smo si v družini namreč postavili mejo 700 EUR za nov - večji TV, ki bo nadomestil obstoječo Sony Bravio staro 11 let. Glede na to, da TV-ja še nismo prejeli in ga imamo možnost vrniti, me zanima ali je ta TV dejansko OK za ta denar oziroma ali se dobi kaj več, kaj boljšega... pa ne za večje denarce. TV se gleda iz razdalje cca 2,5 - 3,5 m. Namenjen je splošni uporabi brez gaming-a (skratka IPTV + Netflix + kakšen film). Hvala za odgovor.


Živjo in dobrodošel na forum!

Jaz bi za razdaljo od 3m naprej močno priporočal večji TV (65")

Razpon od 2,5 do 3,5 je zelo veliko, kaj točno je zdaj? Npr. pri nas imamo 70" na 3.30m in ne bi imel nič manjšega! Prej je bil na tej razdalji 55", premajhno.

Razen če res primarno gledate ogromno SD vsebin (HD 1080p izgleda ok, ne rabiš nujno 4K na tej razdalji, je pa seveda fajn)

Jaz modela KD-55XG8196 ne bi priporočal, saj ima IPS panel, in preklical naročilo če je še možno.

Od zanimivih modelov ki bi jih v nižjem rangu jaz predlagal so Samsung RU 7100 serija (ne 7300!) ki ni veliko slabša od RU8000 ki je pa že nekje med najbolšimi v srednjem rangu (cca 20% izboljšave pri kvaliteti slike za 40% večjo ceno v primerjavi z 7100, glede na teste). V živo viden 8000 je meni bil zelo všeč in če bi kupoval za sebe v tem rangu bi izbral nekaj od tega.

Raje 65" 7100 serijo kot 55" 8000 če je še tu vprašanje, razlika v velikosti bo vsekakor veliko bolj opazna kot malo lepše barve in kontrasti. Za ostale tvje pa ti lahko še drugi kaj predlagajo, zame pa je to top izbira med cenejšimi.

neocodexx ::

Mimogrede, najdel sem še tale youtube kanal s temle tipom ki izgleda da resno obvlada zadeve, sem v kratkem od njega zvedel veliko novih zanimivih informcij, si poglejte malo njegov kanal (sploh špekulacije o napovedih za lcd/oled tehnologije so izredno zanimive - pravi sam, da je povsem možno da bomo tehnologijo microled preskočili ker je preprosto predraga in prekomplicirana za izdelavo z kmalu dosti cenejšo proizvodnjo inkjet OLED tiskanja in >pravim< QLEDom od samsunga naslednje generacije; QDLED ter še tehnologije ki jo razvijajo TCL ter Hisense)





Kaj pa je zanimivega v tem videju omenil je to, da ko smo ravno par strani nazaj debatirali o tem, oz. sem še jaz izjavil da če že primerjamo nite in svetilnost imajo tu LCDji kot samsungov QLED še vedno nekoliko prednost, saj imajo dosti večjo svetilnost.

Evo napaka, tu lepo pove, saj če res pomisliš je logično:

LCDji rabijo večjo svetilnost, ker ne morejo tako dobro zatemniti slike, kot jo lahko OLED (tudi najboljši fald modeli, če pa ne potem pa še bolj); razmerje med najtemenjšim kadrom in najsvetlejšim se začne na dosti višji stopnički kot pri OLEDU, tako da bo v praksi nek LCD potreboval 800 nitov za nekaj kar lahko OLED doseže enak rezultat s 500 nitov, ker je njegova štartna točka za temne kadre dosti nižja in na splošno opravi v tem segmentu toliko bolje, da niso potrebni dodatni niti da pokrije to razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

edi45 je izjavil:

@skyform

hahah kako si smešen, ko prav sam sebe prepričuješ da je xg95 boljši od OLEDov;((


Nimam potrebe po tem, ker v bližnji prihodnosti nameravam nabaviti tudi OLED. Sem potreboval en soliden TV za vredu ceno in sem mnenja, da trenutno ne dobiš v sloveniji boljšega TVja za 999€ kot je 55XG9505.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Mimogrede, najdel sem še tale youtube kanal s temle tipom ki izgleda da resno obvlada zadeve, sem v kratkem od njega zvedel veliko novih zanimivih informcij, si poglejte malo njegov kanal (sploh špekulacije o napovedih za lcd/oled tehnologije so izredno zanimive - pravi sam, da je povsem možno da bomo tehnologijo microled preskočili ker je preprosto predraga in prekomplicirana za izdelavo z kmalu dosti cenejšo proizvodnjo inkjet OLED tiskanja in >pravim< QLEDom od samsunga naslednje generacije; QDLED ter še tehnologije ki jo razvijajo TCL ter Hisense)

Kaj pa je zanimivega v tem videju omenil je to, da ko smo ravno par strani nazaj debatirali o tem, oz. sem še jaz izjavil da če že primerjamo nite in svetilnost imajo tu LCDji kot samsungov QLED še vedno nekoliko prednost, saj imajo dosti večjo svetilnost.

Evo napaka, tu lepo pove, saj če res pomisliš je logično:

LCDji rabijo večjo svetilnost, ker ne morejo tako dobro zatemniti slike, kot jo lahko OLED (tudi najboljši fald modeli, če pa ne potem pa še bolj); razmerje med najtemenjšim kadrom in najsvetlejšim se začne na dosti višji stopnički kot pri OLEDU, tako da bo v praksi nek LCD potreboval 800 nitov za nekaj kar lahko OLED doseže enak rezultat s 500 nitov, ker je njegova štartna točka za temne kadre dosti nižja in na splošno opravi v tem segmentu toliko bolje, da niso potrebni dodatni niti da pokrije to razliko.


hvala, res super youtube kanal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

bobzo je izjavil:

Vidim, da ste dejansko na forumu osebe ki TV-je obvladate v "0". Morda sen prepozno ali pa še ne prišel na tale forum. Gre pa se zato, da sem pri Hoferju naročil TV Sony KD-55XG8196 za ceno 699 EUR. Nekako smo si v družini namreč postavili mejo 700 EUR za nov - večji TV, ki bo nadomestil obstoječo Sony Bravio staro 11 let. Glede na to, da TV-ja še nismo prejeli in ga imamo možnost vrniti, me zanima ali je ta TV dejansko OK za ta denar oziroma ali se dobi kaj več, kaj boljšega... pa ne za večje denarce. TV se gleda iz razdalje cca 2,5 - 3,5 m. Namenjen je splošni uporabi brez gaming-a (skratka IPTV + Netflix + kakšen film). Hvala za odgovor.


Jaz bi ti raje priporočil tale Philips model z VA panelom, kvalitetnejšim procesiranjem slike, in pa že z Dolby Vision podporo, kar ti bo prišlo zelo prav pri gledanju Netflixa:) Omogoča že tudi Dolby Atmos zvok,ima že Android 9.0, ima tudi vrtljivo stojalo kar je tudi seveda plus, in omogoča še veliko drugih stvari. V glavnem v večini segmentov kvalitetnejši kakor Sony.. Ali pa še model Panasonica GX810. Razen, če se bo televizor gledal iz večjih kotev, potem je Sony primernejši kakor pa ta dva modela, ki sem tu ju priporočil.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

puginho ::

neocodexx je izjavil:

bobzo je izjavil:

Vidim, da ste dejansko na forumu osebe ki TV-je obvladate v "0". Morda sen prepozno ali pa še ne prišel na tale forum. Gre pa se zato, da sem pri Hoferju naročil TV Sony KD-55XG8196 za ceno 699 EUR. Nekako smo si v družini namreč postavili mejo 700 EUR za nov - večji TV, ki bo nadomestil obstoječo Sony Bravio staro 11 let. Glede na to, da TV-ja še nismo prejeli in ga imamo možnost vrniti, me zanima ali je ta TV dejansko OK za ta denar oziroma ali se dobi kaj več, kaj boljšega... pa ne za večje denarce. TV se gleda iz razdalje cca 2,5 - 3,5 m. Namenjen je splošni uporabi brez gaming-a (skratka IPTV + Netflix + kakšen film). Hvala za odgovor.


Živjo in dobrodošel na forum!

Jaz bi za razdaljo od 3m naprej močno priporočal večji TV (65")

Razpon od 2,5 do 3,5 je zelo veliko, kaj točno je zdaj? Npr. pri nas imamo 70" na 3.30m in ne bi imel nič manjšega! Prej je bil na tej razdalji 55", premajhno.

Razen če res primarno gledate ogromno SD vsebin (HD 1080p izgleda ok, ne rabiš nujno 4K na tej razdalji, je pa seveda fajn)

Jaz modela KD-55XG8196 ne bi priporočal, saj ima IPS panel, in preklical naročilo če je še možno.

Od zanimivih modelov ki bi jih v nižjem rangu jaz predlagal so Samsung RU 7100 serija (ne 7300!) ki ni veliko slabša od RU8000 ki je pa že nekje med najbolšimi v srednjem rangu (cca 20% izboljšave pri kvaliteti slike za 40% večjo ceno v primerjavi z 7100, glede na teste). V živo viden 8000 je meni bil zelo všeč in če bi kupoval za sebe v tem rangu bi izbral nekaj od tega.

Raje 65" 7100 serijo kot 55" 8000 če je še tu vprašanje, razlika v velikosti bo vsekakor veliko bolj opazna kot malo lepše barve in kontrasti. Za ostale tvje pa ti lahko še drugi kaj predlagajo, zame pa je to top izbira med cenejšimi.


Bravo, priporočaš mu vstopni 4k model samsunga namesto sonya s triluminos zaslonom. In pol še kdo res misli da eni poznajo tvje v nulo.

Jaz pa ti pravim da je ta model sonya zelo dober in boš zelo zadovoljen s sliko, kar velja za vse sony modele.

Kalamarus ::

LP
Kupujem 65 inch TV do 1200 EUR
Kateri bi bil najboljša izbira za gledat filme (netflix) pa mogoče kak špil ruknit?

samsung qe64q70r --- 1.050 EUR
SONY KD65XF9005 -----1199 EUR
LG 65SM8600 ---------1199 EUR
LG 65SM8500 ---------1180 EUR
Oziroma katerega drugega predlagate v tem cenovnem rangu, ce je cenejsi tolko bolje.

Najlepša hvala v naprej ! ;)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

bobzo je izjavil:

Vidim, da ste dejansko na forumu osebe ki TV-je obvladate v "0". Morda sen prepozno ali pa še ne prišel na tale forum. Gre pa se zato, da sem pri Hoferju naročil TV Sony KD-55XG8196 za ceno 699 EUR. Nekako smo si v družini namreč postavili mejo 700 EUR za nov - večji TV, ki bo nadomestil obstoječo Sony Bravio staro 11 let. Glede na to, da TV-ja še nismo prejeli in ga imamo možnost vrniti, me zanima ali je ta TV dejansko OK za ta denar oziroma ali se dobi kaj več, kaj boljšega... pa ne za večje denarce. TV se gleda iz razdalje cca 2,5 - 3,5 m. Namenjen je splošni uporabi brez gaming-a (skratka IPTV + Netflix + kakšen film). Hvala za odgovor.

Jaz bi ti raje priporočil tale Philips model z VA panelom, kvalitetnejšim procesiranjem slike, in pa že z Dolby Vision podporo, kar ti bo prišlo zelo prav pri gledanju Netflixa:) Omogoča že tudi Dolby Atmos zvok,ima že Android 9.0, ima tudi vrtljivo stojalo kar je tudi seveda plus, in omogoča še veliko drugih stvari. V glavnem v večini segmentov kvalitetnejši kakor Sony.. Ali pa še model Panasonica GX810. Razen, če se bo televizor gledal iz večjih kotev, potem je Sony primernejši kakor pa ta dva modela, ki sem tu ju priporočil.
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Oba ta dva modela sta slabša od tega Sonyja, ki ima, kot je že poginho zapisal, boljši triluminos displej. Dolby Vision je pa pri TVeju s takimi lastnostmi, kot je predlagani Philips, čisto zavajanje.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bobzo je izjavil:

Vidim, da ste dejansko na forumu osebe ki TV-je obvladate v "0". Morda sen prepozno ali pa še ne prišel na tale forum. Gre pa se zato, da sem pri Hoferju naročil TV Sony KD-55XG8196 za ceno 699 EUR. Nekako smo si v družini namreč postavili mejo 700 EUR za nov - večji TV, ki bo nadomestil obstoječo Sony Bravio staro 11 let. Glede na to, da TV-ja še nismo prejeli in ga imamo možnost vrniti, me zanima ali je ta TV dejansko OK za ta denar oziroma ali se dobi kaj več, kaj boljšega... pa ne za večje denarce. TV se gleda iz razdalje cca 2,5 - 3,5 m. Namenjen je splošni uporabi brez gaming-a (skratka IPTV + Netflix + kakšen film). Hvala za odgovor.

Jaz bi ti raje priporočil tale Philips model z VA panelom, kvalitetnejšim procesiranjem slike, in pa že z Dolby Vision podporo, kar ti bo prišlo zelo prav pri gledanju Netflixa:) Omogoča že tudi Dolby Atmos zvok,ima že Android 9.0, ima tudi vrtljivo stojalo kar je tudi seveda plus, in omogoča še veliko drugih stvari. V glavnem v večini segmentov kvalitetnejši kakor Sony.. Ali pa še model Panasonica GX810. Razen, če se bo televizor gledal iz večjih kotev, potem je Sony primernejši kakor pa ta dva modela, ki sem tu ju priporočil.
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Oba ta dva modela sta slabša od tega Sonyja, ki ima, kot je že poginho zapisal, boljši triluminos displej. Dolby Vision je pa pri TVeju s takimi lastnostmi, kot je predlagani Philips, čisto zavajanje.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.


Sem ti že dejal, da nič ne piši o televizorjih, ker nisi ravno oseba, ki bi bila kompetentna za dajanje priporočil:))Si že že parkrat osmešil, pa še ti vedno ni dovolj..

Kalamarus je izjavil:

LP
Kupujem 65 inch TV do 1200 EUR
Kateri bi bil najboljša izbira za gledat filme (netflix) pa mogoče kak špil ruknit?

samsung qe64q70r --- 1.050 EUR
SONY KD65XF9005 -----1199 EUR
LG 65SM8600 ---------1199 EUR
LG 65SM8500 ---------1180 EUR
Oziroma katerega drugega predlagate v tem cenovnem rangu, ce je cenejsi tolko bolje.

Najlepša hvala v naprej ! ;)


Med temi izbranimi televizorji vsekakor Sony ali pa Samsung:) Dokaj primerljiva televizorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

Sam da postam update, sem uspel zrihtat da zdaj dela HDR na mojem Philipsu 7304, res je rabil NVM update da se je zadeva popravila.

Tak da če ma še kdo slučajno težave s HDR, poglejte namensko temo za to an AVForums ali pa zatežite servisu da vam pošljejo novejši NVM za vaš TV.

Sicer res ni nek wow (tisto malega kar je na voljo v Dolby Vision je še vedno dosti lepše in predvsem svetlejše; bolj živo od HDR10) je pa definitivno nadgradnja pri meni z NVM 0.61, zdaj izgleda kar ok, nimam nekih pritožb, je kar gledljivo. Ne bi zdaj to vozil po servisih ker mislim da ne bi nič dosegli. Me pa zdaj res zanima kako izgleda "pravi HDR", ampak mislim da je bolj problem v samem formatu HDR10 ker tisto kar sem pa videl v Dolby pa izgleda fenomenalno.

P.S.: in tisto kar sem že pred časom prebral/tudi napisal tukaj, da Dolby bolj pripomore k izboljšavi predvsem pri cenejših HDR tvjih, to vsekakor drži. Da furajo TVji dobro sliko z neoptimizranim navadnim HDR10 je verjetno že kar dosežek, ker Dolby je pa res poštiman v nulo in to se prej opazi na slabšem tvju ker zelo dober TV bo že dal zelo dobro sliko tudi v HDR10 (verjetno, vsaj tako vsi pravijo).

In če bi še enkrat vprašal ali je podpora Dolby Vision prednost na takem tvju potem ja, vsekakor je:) je pa bolj vprašanje koliko contenta je na voljo v DV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sem ti že dejal, da nič ne piši o televizorjih, ker nisi ravno oseba, ki bi bila kompetentna za dajanje priporočil:))Si že že parkrat osmešil, pa še ti vedno ni dovolj..
Sem ti že dejal, da če bi bil ti oseba, ki bi bila kompetentna za dajanje priporočil o televizorjih, te nebi brisali z vseh hrvaških in Yugo forumov.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Sam da postam update, sem uspel zrihtat da zdaj dela HDR na mojem Philipsu 7304, res je rabil NVM update da se je zadeva popravila.

Tak da če ma še kdo slučajno težave s HDR, poglejte namensko temo za to an AVForums ali pa zatežite servisu da vam pošljejo novejši NVM za vaš TV.

Sicer res ni nek wow (tisto malega kar je na voljo v Dolby Vision je še vedno dosti lepše in predvsem svetlejše; bolj živo od HDR10) je pa definitivno nadgradnja pri meni z NVM 0.61, zdaj izgleda kar ok, nimam nekih pritožb, je kar gledljivo. Ne bi zdaj to vozil po servisih ker mislim da ne bi nič dosegli. Me pa zdaj res zanima kako izgleda "pravi HDR", ampak mislim da je bolj problem v samem formatu HDR10 ker tisto kar sem pa videl v Dolby pa izgleda fenomenalno.

P.S.: in tisto kar sem že pred časom prebral/tudi napisal tukaj, da Dolby bolj pripomore k izboljšavi predvsem pri cenejših HDR tvjih, to vsekakor drži. Da furajo TVji dobro sliko z neoptimizranim navadnim HDR10 je verjetno že kar dosežek, ker Dolby je pa res poštiman v nulo in to se prej opazi na slabšem tvju ker zelo dober TV bo že dal zelo dobro sliko tudi v HDR10 (verjetno, vsaj tako vsi pravijo).

In če bi še enkrat vprašal ali je podpora Dolby Vision prednost na takem tvju potem ja, vsekakor je:) je pa bolj vprašanje koliko contenta je na voljo v DV.


Točno o tem je pred kakim letom Danny Tack od Philipsa govoril, da bodo cenejši TVji zelo profitirali od dolby vision, ker ne bo toliko slabši kot na dražjih TVjih. Na boljših TVjih pa ni velike razlike med DV in HDR, ker je HDR toliko boljši kot na nižjih modelih, npr na XG9505 je razlika med HDR in DV majhna, DV je samo malo bolj vivid in kontrasten kot HDR in to je že vse.

Papillon3 ::

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

@skyform

hahah kako si smešen, ko prav sam sebe prepričuješ da je xg95 boljši od OLEDov;((


Nimam potrebe po tem, ker v bližnji prihodnosti nameravam nabaviti tudi OLED. Sem potreboval en soliden TV za vredu ceno in sem mnenja, da trenutno ne dobiš v sloveniji boljšega TVja za 999€ kot je 55XG9505.


A si ti spregledal model televizorja ko si gledal ceno...?

skyform ::

Papillon3 je izjavil:

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

@skyform

hahah kako si smešen, ko prav sam sebe prepričuješ da je xg95 boljši od OLEDov;((


Nimam potrebe po tem, ker v bližnji prihodnosti nameravam nabaviti tudi OLED. Sem potreboval en soliden TV za vredu ceno in sem mnenja, da trenutno ne dobiš v sloveniji boljšega TVja za 999EUR kot je 55XG9505.


A si ti spregledal model televizorja ko si gledal ceno...?


Nič nisem spregledal, nekaj dni pred črnim petkom so imeli na izberite.si in elctronic4you.si 55XG9505 za 999EUR, sem tudi objavil tukaj. Razprodali so ga v dveh dneh in jaz sem bil eden izmed kupcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Papillon3 ::

Po takem drži,ker ga zdaj ni za dobit po taki ceni,..
Zato pa trenutno kolebam med q70r ter xg95.

Bantani ::

Definitivno xg95..tukaj sploh nimas kaj razmisljat...tudi xf90,ce bi vzel je boljse kot q70r

outsid3r ::

No, od kupovanja novega televizorja za 500-600€, sem prišel že do 1000€+ TVjev. Danes sem si ogledal malo bolj podrobno televizorje v HN, moram pohvalit prodajalca, ki si je vzel čas in res lepo razložil par stvari. Začel sem s Philips 55PUS7354, ampak po videnem danes, ne pride niti najmanj v poštev, sedaj sem pa že skoraj odločen za Sony KD-55XG9505, kjer je pa cena v HN malo previsoka, sem ga pa našel za 999€ pri naših zahodnih sosedih.
Sedaj me pa zanima sledeče: je to trenutno best buy TV za jurja €? Bo dovolj dober za naslednjih nekaj let, min 5? Je za pričakovati kakšne popuste proti koncu leta pri nas? Bi bilo mogoče celo bolje, za isto ceno kupiti 65" XF9005? Ima kdo kakšne razumne pomisleke glede nakupa v Italiji? Sam imam dobre izkušnje s kupovanjem pri njih, od uveljavljanja garancij do samega odnosa prodajalcev, ampak so to do sedaj vedno bili izdelki v vrednosti do 400€.

Senior Dev ::

Načeloma ti je best buy najdražji televizor katerega si lahko privoščiš. V grobem je dražje boljše.

scipascapa ::

Bantani ::

outsid3r je izjavil:

No, od kupovanja novega televizorja za 500-600€, sem prišel že do 1000€+ TVjev. Danes sem si ogledal malo bolj podrobno televizorje v HN, moram pohvalit prodajalca, ki si je vzel čas in res lepo razložil par stvari. Začel sem s Philips 55PUS7354, ampak po videnem danes, ne pride niti najmanj v poštev, sedaj sem pa že skoraj odločen za Sony KD-55XG9505, kjer je pa cena v HN malo previsoka, sem ga pa našel za 999€ pri naših zahodnih sosedih.
Sedaj me pa zanima sledeče: je to trenutno best buy TV za jurja €? Bo dovolj dober za naslednjih nekaj let, min 5? Je za pričakovati kakšne popuste proti koncu leta pri nas? Bi bilo mogoče celo bolje, za isto ceno kupiti 65" XF9005? Ima kdo kakšne razumne pomisleke glede nakupa v Italiji? Sam imam dobre izkušnje s kupovanjem pri njih, od uveljavljanja garancij do samega odnosa prodajalcev, ampak so to do sedaj vedno bili izdelki v vrednosti do 400€.


Makspro ima 55xg95 za 1100eur...oba xf in xg TVja sta TOP...jaz,ce nebi dobil 65xg95 po dobri ceni bi definitivno raje vzel 65colarja xf kot 55xg...ce si pa bolj pikolovsi pa isces dlako v jajcu pa raje vzemi xg95:)

robertko ::

Ko je glih govora o Sony-ju, me malo mika, da bi vzel KD-65XG9505 model.
Prosim za nasvet, če ima kdo izkušnje glede nakupa z financiranjem v Electronic4you.
Cena je trenutno 1400€, zraven piše tudi 0%Finanzierung/24Monate.
Mislim, da je to kar ugodna cena, ne vem pa če lahko mi tudi jemljemo na obroke pri njih.
Hvala za odgovore.

Papillon3 ::

Za kako razdaljo gledanja ,kupujete 65''
Jaz mam 2.5-2,70 m pa si ne upam vzet več kot 55''

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

scipascapa ::

pegaso ::

A je tale model LG OLED C9 ok?
Šifra: OLED65C9PLA.AEU
Trgovina vredna zaupanja?
LINK

neocodexx ::

To je imho najboljši tv kar lahko trenutno kupiš, sploh ni debate. Trgovine pa ne poznam.

neocodexx ::

https://www.avforums.com/news/samsung-q...

Dejansko je Samsungu (in prodajalcem) uspelo prepričat množico da je QLED boljša tehnologija od OLED. Žalostno. LG se pa tako grize (kot edini proizvajalec OLED panelov) nad njihovim neuspehom na trgu (ki si ga res ne zaslužijo, saj je OLED dosti boljši in njihovi modeli so cenovno boljši deal od QLEDov), da so zamenjali direktorja firme (za LG Display področje) z namenom boljšega marketinga za OLED tehnologijo.

Bodisi je strah pred burn-inom, ali pa Samsungov odlični marketing (vprašanje koliko od tega so prodali cenenih QLED Q60 ki niso nič boljši od navadnega LCD), je žalostno videti da OLED tako zaostaja, pred ničemer drugim kar je praktično marketinška fora.

bedarija ::

jap zavirajo konkurenco dokler svojih mikro pixlov al whatever ven vržejo, ki pa bodo dejansko konkurenca OLED-u. ljudje se sploh ne zavedajo kako pomemben je marketing in ne dober produkt.

neocodexx ::

Ja, izgleda da bo QDLED resna konkurenca (še preden pride microled, ta bo še vedno problem), bojo pa do takrat že dosti cenejši OLEDi ko bo šla proizvodnja na inkjet printing, s edino hibo ki ostane samo še burnin.

Jaz mislim da je tudi problem v marketingu, in ne strah pred burninom. Narod verjetno sploh ne razume kaj je fora v oledu.

https://www.oled-display.info/what-is-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Gagarin ::

Smo res srečni tule na forumu ker imamo takšne poznavalce visoke tehnologije tvjčkov in nas zmeraj znova podučujete o nevarnostih marketinga in o naši lastni neumnosti in nezavedanju. Hvala vam.

pegaso ::

Res je, hvala za odgovore.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Ja, izgleda da bo QDLED resna konkurenca (še preden pride microled, ta bo še vedno problem), bojo pa do takrat že dosti cenejši OLEDi ko bo šla proizvodnja na inkjet printing, s edino hibo ki ostane samo še burnin.

Jaz mislim da je tudi problem v marketingu, in ne strah pred burninom. Narod verjetno sploh ne razume kaj je fora v oledu.

https://www.oled-display.info/what-is-a...


Jop ne vedo. Firme kot Samsung pa itak, da vedo kako triknit narod in ravno zato je Samsung dal svojim TVjem črko Q pred LED, da se prebere skoraj enako kot OLED in večina ljudi enostavno misli, da je to enaka tehnologija kot OLED oz kao Samsungov OLED, prav žalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

kixs ::

Kaj je s tem narobe? Izgleda dobra cena.

Philips 70PUS6704 Ultra HD LED
https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

SL4FKO ::

Narobe je to, da je Philips...

Osebno ne bi kupil Philipsa nikoli...

kixs ::

Se nisem imel Philipsa... se mi pa dejansko dopade Ambilight.

Th88 ::

Tudi meni.. Ampak zadnjič mi je prodajalec vredu rekel:
"Imaš raje, da gledaš dobro sliko, ali da ti lučke v ozadju bliskajo" :)
www.timaja.si

kixs ::

Ko grem gledat TV-je v trgovino, res ne vidim kaksne velike razlike v kvaliteti - v istem cenovnem razredu. Ko si pa doma in nimas primerjave, pa je to se manj pomembno.

neocodexx ::

Lučke na Philipsu niso brez veze, jaz imam podobno povezan sistem še z PCjem (prenosne Ambilight lučke) in mi je zakon, sicer pa kakor komu, imaš ljudi ki se ne bojo dali prepričati v nasprotno ter tupili svoje do konca, tako kot moj prijatelj, ki se mi v glavo smeji kako imam skoraj po celi bajti nameščeno Philips Hue smart osvetlitev da kakšna velika bedarija je to. Jaz vem kaj se mi dopade in se mu smejim nazaj koliko pa on mesečno zapravi na neumnostih kot npr. čiki, bi lahko za to vsako leto 1 bajto opremil z Hue.

Če kupiš to znamko ne pomeni da boš imel slabšo sliko. Recimo Philipsov OLED serije 8 je bil odlično ocenjen na AVForums testu (v tekstu in videu na njihovem youtube kanalu) od profesionalnega IFS kalibratorja pred in po kalibraciji. Je pa ta test prvi takšen legitimni katerega sem končno zasledil, saj je prišel video ven komaj pred 2 tedni, in ga primerja vzporedno tudi z LGjem in ostalimi najboljšimi oledi. Nimajo pa reviewa za ostale letošnje modele, bi pa omenil še to:

Pogovarjali smo se kako je problem s HDRjem na cenejših tvjih, zlasti na 7304 kjer pri meni tudi po popravljenem hrošču ne izgleda ravno briljantno. Enako je zasledil opisovalec tega OLED modela, da je tudi na njihovem OLEDu HDR dosti temnejši od konkurence, kar je pa posledica zelo agresivnega tone mappinga. Če logično sklepamo, da se uporablja podoben algoritem tudi pri LCD modelih, potem to razjasni zakaj je HDR na 7304 tako slab in temen, ne glede na nastavitve, saj jim niti na OLEDu ni uspelo nastaviti dovolj svetlo. Se pa zato vsaj v SDR 7304 odlično odreže.

Če pa izbiraš najslabši model serije 6xxx pa seveda ni pričakovati da bo dobro. Če ne vidiš razlike potem kupi kar hočeš, ali pa poglej mnenja uporabnikov največ jih boš najdel na AVForums. Jaz osebno ne bi nikoli kupil modela 6xxx ali karkoli iz tega cenovnega ranga, ponavadi je najbolje vzeti nekaj vmes (7xxx), predebatiranega je pa bilo o temu že veliko, najpomembnejše bistvo pa je če ima VA panel.

Jaz sem trdnega prepričanja da IPS panel NE sodi v dnevno sobo/TV (vsaj za večino nas tukaj na slotechu ki smo vsaj malo mediafili, tehnofili in gamerji) razen če se bo res gledalo samo poročila in nogomet ali pa kupuješ TV za dedka in babico, potem pa kupi najcenejši 55" TV kar je možno in konec debate.

andrej69 ::

kixs je izjavil:

Ko grem gledat TV-je v trgovino, res ne vidim kaksne velike razlike v kvaliteti - v istem cenovnem razredu. Ko si pa doma in nimas primerjave, pa je to se manj pomembno.


Tale model je zelo soliden, in vsekakor konkurenčen televizorjem takšnega ranga.. Seveda ni na nivoju recimo Philips modela 7304, ker Pixel precise UHD procesor seveda ni na nivoju P5 procesorja.. Sami algoritmi na samem procesorju delujejo nekoliko slabše kakor na P5. Ta model ravno ni namenjen gledanju SD vsebin, dočim je pri višjih resolucijah slika zelo dobra:) Sam kontrast kakor prikaz črnih kadrov je zelo dober, prav tako je tudi prikaz barv zelo dober. Pač ima neke pomankljivosti kot so Android zato ne omogoča določenih aplikacij, nima Bluetooth vmesnika, tudi zvok ni ravno nek presežek.. Toda za takšen denar nudi vseeno zelo veliko:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

kixs ::

Sej za to pa vprasam kaj je narobe. Sicer nisem ravno v nakupu, ker mi trenutni 55" Samsung (nimam pojma kateri model) cisto zadostuje gledanja TV-ja 5-10 minut dnevno :lol:

neocodexx ::

Eh za to je pa že skoraj vseeno, jaz si rad pogledam TV zvečer in odrolam celo sezono serije na hišnem kinu da bajto trese, eno epizodo za drugo ali pa imamo gaming night in mi je vsak detajl na sliki pomemben, čisto druga uporaba:)

Jaz bi sam gledal da ne kupiš ravno IPS panel, pa magari vzameš Philips 6xxx če nisi zahteven uporabnik in bi res rad imel Ambilight, sicer pa karkoli drugega res..

bedarija ::

kixs je izjavil:

Kaj je s tem narobe? Izgleda dobra cena.

Philips 70PUS6704 Ultra HD LED
https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...


to je low end TV, pod 7304 serijo sploh ne bi gledal. slika je slaba, barve so katastrofa, še posebaj rumena/zelena. laufa na sapphi ki je počasen in nima nič aplikacij. in celoten produkt je precej cehap, z daljincem na čelu.

neocodexx ::

bedarija je izjavil:

kixs je izjavil:

Kaj je s tem narobe? Izgleda dobra cena.

Philips 70PUS6704 Ultra HD LED
https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...


to je low end TV, pod 7304 serijo sploh ne bi gledal. slika je slaba, barve so katastrofa, še posebaj rumena/zelena. laufa na sapphi ki je počasen in nima nič aplikacij. in celoten produkt je precej cehap, z daljincem na čelu.


Ja, sam to je katastrofa za mene in tebe, za nekoga ki pa rabi tv 15 min na dan pa mogoče ne opazi take razlike oz. mu dol visi za vse skupaj. Kar se pa tiče aplikacij, sigurno podpira vsaj youtube in kakšne filme s ključka? Če že ne amazon in netflix, malo dvomim da tv v 2019 to ne bi podpiral, pa tudi če je med najcenejšimi (a bo takšen user sploh plačeval naročnino na te storitve če tv ne uporablja resno). Ostalih aplikacij pa tudi jaz kot hardcore user, ne rabim, ne vidim zakaj bi jih nekdo ki tv rabi 15 min na dan.

S tem modelom verjetno ni "nič" narobe, sam če že nekdo vpraša seveda ga je dobro opozorit da kupuje najcenejše in razlike so. Jaz še nisem šel pod lupo gledat kako v živo zgleda serija 6xxx, sem sicer videl enega ampak ta mislim da je bil IPS tak da sem takoj šel mimo njega ker je bila sivina res očitna. Če je pa kakšen spodoben model v tej seriji z VA pa nisem gledal.

Okapi ::

Vsak model je za kaj dober. Če recimo rabiš čim večji in čim cenejši televizor recimo za v kafič, da se gor vrti kakšen šport, je neumno kupovati kaj dražjega.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

bedarija je izjavil:

kixs je izjavil:

Kaj je s tem narobe? Izgleda dobra cena.

Philips 70PUS6704 Ultra HD LED
https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...


to je low end TV, pod 7304 serijo sploh ne bi gledal. slika je slaba, barve so katastrofa, še posebaj rumena/zelena. laufa na sapphi ki je počasen in nima nič aplikacij. in celoten produkt je precej cehap, z daljincem na čelu.


Ja, sam to je katastrofa za mene in tebe, za nekoga ki pa rabi tv 15 min na dan pa mogoče ne opazi take razlike oz. mu dol visi za vse skupaj. Kar se pa tiče aplikacij, sigurno podpira vsaj youtube in kakšne filme s ključka? Če že ne amazon in netflix, malo dvomim da tv v 2019 to ne bi podpiral, pa tudi če je med najcenejšimi (a bo takšen user sploh plačeval naročnino na te storitve če tv ne uporablja resno). Ostalih aplikacij pa tudi jaz kot hardcore user, ne rabim, ne vidim zakaj bi jih nekdo ki tv rabi 15 min na dan.

S tem modelom verjetno ni "nič" narobe, sam če že nekdo vpraša seveda ga je dobro opozorit da kupuje najcenejše in razlike so. Jaz še nisem šel pod lupo gledat kako v živo zgleda serija 6xxx, sem sicer videl enega ampak ta mislim da je bil IPS tak da sem takoj šel mimo njega ker je bila sivina res očitna. Če je pa kakšen spodoben model v tej seriji z VA pa nisem gledal.


Saphi ima vse kar potrebujejo nazahtevni uporabniki, kot youtube, netflix, amazon, preko usb pa dan danes lahko gledaš že na vsakem TTju. Kixs je prilepil povezavo do 70" kar je VA, 50", 58", 70" so VA paneli. Mislim, da on res ne potrebuje boljšega TVja, če je že z starim Samsungom zadovoljn in ne bo gledal več kot 15-30min na dan bo ta Philips čist ok.

Okapi je izjavil:

Vsak model je za kaj dober. Če recimo rabiš čim večji in čim cenejši televizor recimo za v kafič, da se gor vrti kakšen šport, je neumno kupovati kaj dražjega.


Se popolnoma strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

vrossi46 ::

Zanima me kateri 32"TV priporočate za nezahtevnega uporabnika.
Nujno samo to da je smart in da lahko inštaliram aplikacijo kot je T-2TV,da se lahko losam enega telekomanda.

Hvala
Lp

P.S. A ta bi bil v redu?
https://www.mimovrste.com/android-tv/tc...

Ali ta?
https://www.mishop.si/xiaomi-mi-tv-4a-h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

mrkva1 ::

Zdravo,
še jaz imam vprašanje :)

rabim poceni 55 ali 65 inch TV.
a je kdo v živo videl Hoferjev 65" X16590 (479 EUR) ? S čim se Medioni primerjajo po kvaliteti slike.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Drugače nisem nek zahteven uporabnik. Me izjemno moti interpolacija (višje frekvence..), ki naredi "soap opera efecta". Grozno mi je gledat nove TVje s tako sliko.

Drugače nisem nek zahteven uporabnik. Me izjemno moti interpolacija (višje frekvence..), ki naredi "soap opera efecta". Grozno mi je gledat nove TVje s tako sliko.

Zadnjič sem si ogledal nekaj 55 inchnih tvjev v trgovini in sem opazil da je tisti cenejši Elite imel slabšo sliko kot Philips. Tako da ne vem če bi kupil ravno najcenejšega.
Ne vem pa ali ima ta Elite res tako slabšo sliko ali gre samo za neko predstavitev....
««
235 / 534
»»