» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
232 / 534
»»

Senior Dev ::

Q70 je dosti boljši od C9, saj ima namreč veliko več local dimming con. :D

polde66 ::

meni je tale zanimiva zadeva:
polde

lazni ::

Senior Dev glede na tvoj zadnji post vidim da trolaš. Jaz pa resno sprašujem kaj vzeti za 1.3k. Itak se nagibam k C9 sam se mi zdi da je 55" dandanes kar malo premalo. Gledalo se bo iz cca. 3.3m.

Bantani ::

Na to razdaljo definitivo 65colar;)

Bantani ::

mAXTER je izjavil:

Mislim da OLED še ni primeren za mojo uporabo..veliko gledam tv in včasih tudi pustim zadevo prižgano s statično sliko ala netflix menu itd, tako da glede na teste ki sem jih pogledal mislim da je pri meni velika možnost da se pojavi t.i. burn in, kar pa je ob ceni ca. 1800€ za tv vsaj za moje pojme malo preveč tvegano


Enako..zato OLEDA nisem jemal..sem raje vzel 65xg95 in mi ni niti malo zal TOP TV...pa itak je sony v sami špici,kar se TV tiče...OLED bo moral za mene zal se pocakati par let dokler ne bo porihtano glede burn-in tako kot treba...mogoce bo pa ze takrat micro led prevladal pitaj boga.

__prlek__ ::

Za mularijo in ženo iščem 65 OLED do cca 3 jurje. Kaj priporočate? Do zdaj smo bili 10 let na LG LCD, dela še vedno BP

Bantani ::

LG C9,SonyAG9 ali Panasonic GZ2000

juvank ::

kopujem tv 55.Ali je Philips 55pus6804 ok ali je bolje Panasonic TX-55GX550E oz. priporočete kaj drugega v tem cenovnem rangu.

andrej69 ::

__prlek__ je izjavil:

Za mularijo in ženo iščem 65 OLED do cca 3 jurje. Kaj priporočate? Do zdaj smo bili 10 let na LG LCD, dela še vedno BP


Tukaj imaš nekaj predlogov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

andrej69 ::

juvank je izjavil:

kopujem tv 55.Ali je Philips 55pus6804 ok ali je bolje Panasonic TX-55GX550E oz. priporočete kaj drugega v tem cenovnem rangu.


Sedaj za takšen denar, ti vsekakor priporočam tale Philips model:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

__prlek__ je izjavil:

Za mularijo in ženo iščem 65 OLED do cca 3 jurje. Kaj priporočate? Do zdaj smo bili 10 let na LG LCD, dela še vedno BP
Če si do sedaj imel LGeja, se boš težko privadil na drug operacijski sistem, ker je vsak slabši. Nesmiselno je dajati za OLEDa 3000€, ker ne boš s tem prav nič pridobil, in boš samo plačal dodatno ime firme, ali pa dobil slab zvočni sistem. Zato ti svetujem LG 65C9: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
za dodatnih 1000€ si lahko kupiš dober reciver in zvočnike, naprimer nekaj od tega: https://geizhals.eu/?cat=hifirec&xf=321...

lazni ::

Sm na koncu vzel kar 55C9. Za Hd vsebine gledat bo čisto dost velik. Pa niti mi ni vśeč da je tv čez celo dnevno.

LeQuack ::

A se na Q70 da čisto izklopit local dimming/ full array dimming?
Quack !

andrej69 ::

LeQuack je izjavil:

A se na Q70 da čisto izklopit local dimming/ full array dimming?


Ni možno.

MooM ::

Zdravo. Kupujem nov TV za nezahtevnega uporabnika. Pogoj je Android TV, ker lokalni kabelski ponudnik preko le-tega omogoča svoje storitve, tako da gledam Philips in Sony. Cenovni razred je 600-800 € za 55" TV.

Trenutno gledam:

    Philips 55PUS7304
    Sony KD-55XG8096


Ali je v tem cenovnem rangu na voljo še kaj boljšega? Hvala.

Motion ::

za 800E bi moral pri nas dobit v velikost 55" že 8500 serijo od sonija

fpbs ::

MooM je izjavil:

Zdravo. Kupujem nov TV za nezahtevnega uporabnika. Pogoj je Android TV, ker lokalni kabelski ponudnik preko le-tega omogoča svoje storitve, tako da gledam Philips in Sony. Cenovni razred je 600-800 € za 55" TV.

    Philips 55PUS7304
    Sony KD-55XG8096

Ali je v tem cenovnem rangu na voljo še kaj boljšega? Hvala.

Tukaj imaš boljšega: https://acssony.si/kd-55xf8505baep-139c...
Še za nekaj evrov več pa že dobiš FALD: https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Motion ::

@MooM
Mam tudi sam 9005 model in se nedvomno splača stegnit do tistih 850E in vzet tega ki ti ga je prilimal fbps

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

andrej69 ::

MooM je izjavil:

Zdravo. Kupujem nov TV za nezahtevnega uporabnika. Pogoj je Android TV, ker lokalni kabelski ponudnik preko le-tega omogoča svoje storitve, tako da gledam Philips in Sony. Cenovni razred je 600-800 € za 55" TV.

Trenutno gledam:

    Philips 55PUS7304
    Sony KD-55XG8096


Ali je v tem cenovnem rangu na voljo še kaj boljšega? Hvala.


Tukaj imaš še kvalitetnejši model od obeh teh modelov:)Ali pa še nekaj kvalitetnejši Sony model XF9005.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

MooM je izjavil:

Zdravo. Kupujem nov TV za nezahtevnega uporabnika. Pogoj je Android TV, ker lokalni kabelski ponudnik preko le-tega omogoča svoje storitve, tako da gledam Philips in Sony. Cenovni razred je 600-800 € za 55" TV.
Trenutno gledam:

    Philips 55PUS7304
    Sony KD-55XG8096

Ali je v tem cenovnem rangu na voljo še kaj boljšega? Hvala.
Tukaj imaš še kvalitetnejši model od obeh teh modelov:)Ali pa še nekaj kvalitetnejši Sony model XF9005.
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
Andrej zopet zavajaš. Ta Philips 8804, se ne more primerjat niti s Soniyjem 55XG8096, še manj pa z 8596, ali XF9005
https://www.displayspecifications.com/e...

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

fpbs ::

juvank je izjavil:

kopujem tv 55.Ali je Philips 55pus6804 ok ali je bolje Panasonic TX-55GX550E oz. priporočete kaj drugega v tem cenovnem rangu.
Ta Philips niti ne premore sicer slabega Androida, poleg tega je glossy, kar zna biti zelo moteče. Boljša izbira ti je Panasonic, toda za isto ceno dobiš LG UM 7400: https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/..., ki je boljši od obeh.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

Skylord ::

fpbs je izjavil:


Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.


Glej sploh ne vem kaj se obremenjuješ s takim tipom.
Imaš možnost izbrisa. Ko bo parkrat pisal za brezveze se bo kmalu naveličal. Se bomo že našli trije, ki ga bomo brisali.
Nisem imel nobenega namena se vmešavat, toda ko je začel še lagat in zavajat druge, težit preko ZS... takih pa ne prenesem.
Če ga moderatorji ne mislijo odstranit, ga bomo pa mi.
Saj so sami dali to možnost za take primere.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

andrej69 ::

@RokFeler

Kdo pa teži komu preko ZS..? Uporabniki meni pišejo preko ZS, ker so naveličani prerekanj in raznih pametovanj v temi:)) Tako, da te prosim, da se v bodoče vzdržiš takšnih neumnih komentarjev.. Kdo ba bo katerega odstranil, pa bodo določili moderatorji, ne pa takšne osebe kot si ti, ki sploh ne vem zakaj si se prijavil na ta forum..

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MooM je izjavil:

Zdravo. Kupujem nov TV za nezahtevnega uporabnika. Pogoj je Android TV, ker lokalni kabelski ponudnik preko le-tega omogoča svoje storitve, tako da gledam Philips in Sony. Cenovni razred je 600-800 € za 55" TV.
Trenutno gledam:

    Philips 55PUS7304
    Sony KD-55XG8096

Ali je v tem cenovnem rangu na voljo še kaj boljšega? Hvala.
Tukaj imaš še kvalitetnejši model od obeh teh modelov:)Ali pa še nekaj kvalitetnejši Sony model XF9005.
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
Andrej zopet zavajaš. Ta Philips 8804, se ne more primerjat niti s Soniyjem 55XG8096, še manj pa z 8596, ali XF9005
https://www.displayspecifications.com/e...

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.


Ti pa si res prava oseba za določanje kvalitete televizorjev.. Že nekajkrat si se osramotil, tako, da bolje da več nič ne pišeš:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: windigo ()

robek ::

Takole, da podam epilog svoje kalvarije s televizorji. Par mesecev sem bral in poslušal vaše kregarije, na koncu pa kupil Philipsa 65PUS7304. V ožjem izboru so bili tudi Sonyji, modeli KD-65XG8096, KD-XG658596 in KX-65XF9005.

Najprej naj povem, zakaj nisem nabavil Sonyja: predvsem zato, ker so še vedno ista bedna firma, kot so bili 10 let nazaj, ko sem kupil prvi njihov televizor. Slika je super, vse ostalo je pa zanič. Android laufa gor obupno počasi, že 3 leta jih uporabniki opozarjajo, da imajo težave z zunanjimi diski (se sploh ne ugašajo, tudi ko je TV v pripravljenosti, jih zaganja ipd), pa ne naredijo nič (tako kot na mojem tastarem - pozabite na updejte), XF serija recimo sploh ni doživela nadgradnje na Android 9 (in ne vedo, če jo bo) ipd. Da ne govorim o tem, da so vsi po vrsti med dražjimi, pa sploh ne najbolje ocenjenimi.

PRIPIS: sem pozabil še to - z novim updejtom so uporabnikom Sonyja v Android meni vsilili reklame.

In zato sem se odločil za Philipsa. Manj denarja, druge težave. Ni idealen, ampak sem se pa na začetku zavedal, da sem kupil VW namesto Audija.

Prvi vtisi:
- glossy zaslon sploh ni tako moteč, pa imamo stekla na 3 strani
- barve bom moral skalibrirat, ker je... preveč... iščem pametne nastavitve, če je kdo naletel nanje (po netu se najdejo samo nastavitve za 70, ki ima pa VA panel)
- slika je preveč ostra, moram jo zmehčati
- Ambilight je zakon, če imate prostor zanj
- TV ne bere ExFAT diskov/ključkov, kar mu najbolj zamerim
- Android teče tekoče, Chhromecast deluje lepo, nisem se pa še preveč igral

Ima pa najbolj neumen sistem pritrjevanja na steno. Oblikovan je tako neumno, da sem moral kupljen nosilec odrezat, da sem ga spravil gor. Gor pašejo VESA 400x200 nosilci, kar je pri tako velikem televizorju nenormalno neumno in hudo hudo težko, če ga hočeš namontirat popolnoma horizontalno.

Če potegnem črto: za to ceno je precej v redu, ga je pa treba skalibrirati (če ga bom znal - Sonyji s tem baje nimajo težav).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robek ()

D3m ::

Žrtev česa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

neocodexx ::

robek je izjavil:

Takole, da podam epilog svoje kalvarije s televizorji. Par mesecev sem bral in poslušal vaše kregarije, na koncu pa kupil Philipsa 65PUS7304. V ožjem izboru so bili tudi Sonyji, modeli KD-65XG8096, KD-XG658596 in KX-65XF9005.

Najprej naj povem, zakaj nisem nabavil Sonyja: predvsem zato, ker so še vedno ista bedna firma, kot so bili 10 let nazaj, ko sem kupil prvi njihov televizor. Slika je super, vse ostalo je pa zanič. Android laufa gor obupno počasi, že 3 leta jih uporabniki opozarjajo, da imajo težave z zunanjimi diski (se sploh ne ugašajo, tudi ko je TV v pripravljenosti, jih zaganja ipd), pa ne naredijo nič (tako kot na mojem tastarem - pozabite na updejte), XF serija recimo sploh ni doživela nadgradnje na Android 9 (in ne vedo, če jo bo) ipd. Da ne govorim o tem, da so vsi po vrsti med dražjimi, pa sploh ne najbolje ocenjenimi.

PRIPIS: sem pozabil še to - z novim updejtom so uporabnikom Sonyja v Android meni vsilili reklame.

In zato sem se odločil za Philipsa. Manj denarja, druge težave. Ni idealen, ampak sem se pa na začetku zavedal, da sem kupil VW namesto Audija.

Prvi vtisi:
- glossy zaslon sploh ni tako moteč, pa imamo stekla na 3 strani
- barve bom moral skalibrirat, ker je... preveč... iščem pametne nastavitve, če je kdo naletel nanje (po netu se najdejo samo nastavitve za 70, ki ima pa VA panel)
- slika je preveč ostra, moram jo zmehčati
- Ambilight je zakon, če imate prostor zanj
- TV ne bere ExFAT diskov/ključkov, kar mu najbolj zamerim
- Android teče tekoče, Chhromecast deluje lepo, nisem se pa še preveč igral

Ima pa najbolj neumen sistem pritrjevanja na steno. Oblikovan je tako neumno, da sem moral kupljen nosilec odrezat, da sem ga spravil gor. Gor pašejo VESA 400x200 nosilci, kar je pri tako velikem televizorju nenormalno neumno in hudo hudo težko, če ga hočeš namontirat popolnoma horizontalno.

Če potegnem črto: za to ceno je precej v redu, ga je pa treba skalibrirati (če ga bom znal - Sonyji s tem baje nimajo težav).


Glede nosilcev, to tudi mislim da sem že napisal (imam 70" 7304): pri tem tvju je to res butasto narejeno, ampak ne rabiš rezati nosilcev!!

Dovolj je samo da daš malo daljše vijake na spodnje luknje (kjer je ravno problem, ko je ravno tam debelejša plastika - BUTAST dizajn) in da ne bo kdo omenjal da nisem kupil pravi nosilec, kupil ravno tistega od VonHaus za 70" ki ga je tudi predlagal andrej in je tudi najbolj prodajan in ocenjen, izgleda kot top izbira ampak sem tudi jaz imel pri montaži kar nekaj problemov.

Tudi to bo držalo da ga je težko naštimat v čisto horizontalo, vsaj s tem VonHausovim nosilcem, kljub temu da je po vaservagi bil v piko
je potem vseeno bilo še malo postrani. Čeprav piše da je ta nosilec za tvje do 45 kg in je 70" cca 30 kg, bom rekel da ta nosilec izgleda s tem tvjem zelo obremnjen (visi malo za dol, ne morem ga čisto ravno naštimat!)

skyform ::

robek je izjavil:

Takole, da podam epilog svoje kalvarije s televizorji. Par mesecev sem bral in poslušal vaše kregarije, na koncu pa kupil Philipsa 65PUS7304. V ožjem izboru so bili tudi Sonyji, modeli KD-65XG8096, KD-XG658596 in KX-65XF9005.

Najprej naj povem, zakaj nisem nabavil Sonyja: predvsem zato, ker so še vedno ista bedna firma, kot so bili 10 let nazaj, ko sem kupil prvi njihov televizor. Slika je super, vse ostalo je pa zanič. Android laufa gor obupno počasi, že 3 leta jih uporabniki opozarjajo, da imajo težave z zunanjimi diski (se sploh ne ugašajo, tudi ko je TV v pripravljenosti, jih zaganja ipd), pa ne naredijo nič (tako kot na mojem tastarem - pozabite na updejte), XF serija recimo sploh ni doživela nadgradnje na Android 9 (in ne vedo, če jo bo) ipd. Da ne govorim o tem, da so vsi po vrsti med dražjimi, pa sploh ne najbolje ocenjenimi.

PRIPIS: sem pozabil še to - z novim updejtom so uporabnikom Sonyja v Android meni vsilili reklame.

In zato sem se odločil za Philipsa. Manj denarja, druge težave. Ni idealen, ampak sem se pa na začetku zavedal, da sem kupil VW namesto Audija.

Prvi vtisi:
- glossy zaslon sploh ni tako moteč, pa imamo stekla na 3 strani
- barve bom moral skalibrirat, ker je... preveč... iščem pametne nastavitve, če je kdo naletel nanje (po netu se najdejo samo nastavitve za 70, ki ima pa VA panel)
- slika je preveč ostra, moram jo zmehčati
- Ambilight je zakon, če imate prostor zanj
- TV ne bere ExFAT diskov/ključkov, kar mu najbolj zamerim
- Android teče tekoče, Chhromecast deluje lepo, nisem se pa še preveč igral

Ima pa najbolj neumen sistem pritrjevanja na steno. Oblikovan je tako neumno, da sem moral kupljen nosilec odrezat, da sem ga spravil gor. Gor pašejo VESA 400x200 nosilci, kar je pri tako velikem televizorju nenormalno neumno in hudo hudo težko, če ga hočeš namontirat popolnoma horizontalno.

Če potegnem črto: za to ceno je precej v redu, ga je pa treba skalibrirati (če ga bom znal - Sonyji s tem baje nimajo težav).


Reklame, kje kakšne reklame, Imam XE9005 in XG9505 in nimam nobenih reklam in oba posodobljena. Res je da je android na XE in XF počasen ampak z oreo 8 je kar ok. Vseeno takoj vzamem XE ali XF z počasnejšim androidom preko Philips 7304, sam imam tudi Philips 7303 in je slika toliko boljša na Sonyjih, da nimaš sploh kaj za razmišljati, in pazi ti imaš celo model z IPS panelom, to pa sploh ni primerjave. Meni osebno je slika bolj pomembna kot pa operacijski sistem, še vedno si lahko naknadno kupiš shield ali kaj podobnega pa imaš vrhunsko sliko in hiter android. Je res da je hiter operacijski sistem velika prednost, XG9505 je pravi užitek, ko vse dela ful hitro, bomba TV, izboljšava proti XE in XF v vseh pogledih. Drugače, če pa si ti zadovoljen z 7304 pa tudi prav.

neocodexx ::

Še en majhen update, pred časom sem tu pojamral da mi določene (zelo zahtevne) igre preko 15 metrov povezave HDMI ne delajo dobro (zelo slab fps), in sem ugotovil da ni bil problem v tem..

Namreč uporabljam program ParkControl, ki med aktivnostjo prisili vsa jedra procesorja na max frekvenco (še stopnjo višje od Windows "High Performance") ob neuporabi (po 1 minuti od zadnjega inputa) pa prestavi v power saving mode. No, izgleda da input od PS3 kontrolerja povezanega preko usb bluetooth povezave ne zazna kot pravi input, in takoj prestavi sistem v power saving, kar se ni opazilo pri manj zahtevnih igrah, kakšen Witcher pa je bil zaradi tega popolnoma neigralen. Ko sem to popravil so bili problemi odpravljeni in zdaj dela vse kot namazano.

In lahko še potrdim da z 1080TI dela tudi Witcher 3 na ultra nastavitvah v 4K z 60 fps brez problema vključno z Nvidia Hairworks in AA in izgleda noro :) na 1080p pa je kar grdo, niti 8x AA ne pomaga več, tu vsekakor obvezno 4K.

Tak da tudi tu (spet) ne vidim razloga za večje frekvence osveževanja, sploh če gledaš velikosti 65", je dosti lepša izboljšava če greš na 4K.

robek ::

skyform je izjavil:

robek je izjavil:

Takole, da podam epilog svoje kalvarije s televizorji. Par mesecev sem bral in poslušal vaše kregarije, na koncu pa kupil Philipsa 65PUS7304. V ožjem izboru so bili tudi Sonyji, modeli KD-65XG8096, KD-XG658596 in KX-65XF9005.

Najprej naj povem, zakaj nisem nabavil Sonyja: predvsem zato, ker so še vedno ista bedna firma, kot so bili 10 let nazaj, ko sem kupil prvi njihov televizor. Slika je super, vse ostalo je pa zanič. Android laufa gor obupno počasi, že 3 leta jih uporabniki opozarjajo, da imajo težave z zunanjimi diski (se sploh ne ugašajo, tudi ko je TV v pripravljenosti, jih zaganja ipd), pa ne naredijo nič (tako kot na mojem tastarem - pozabite na updejte), XF serija recimo sploh ni doživela nadgradnje na Android 9 (in ne vedo, če jo bo) ipd. Da ne govorim o tem, da so vsi po vrsti med dražjimi, pa sploh ne najbolje ocenjenimi.

PRIPIS: sem pozabil še to - z novim updejtom so uporabnikom Sonyja v Android meni vsilili reklame.

In zato sem se odločil za Philipsa. Manj denarja, druge težave. Ni idealen, ampak sem se pa na začetku zavedal, da sem kupil VW namesto Audija.

Prvi vtisi:
- glossy zaslon sploh ni tako moteč, pa imamo stekla na 3 strani
- barve bom moral skalibrirat, ker je... preveč... iščem pametne nastavitve, če je kdo naletel nanje (po netu se najdejo samo nastavitve za 70, ki ima pa VA panel)
- slika je preveč ostra, moram jo zmehčati
- Ambilight je zakon, če imate prostor zanj
- TV ne bere ExFAT diskov/ključkov, kar mu najbolj zamerim
- Android teče tekoče, Chhromecast deluje lepo, nisem se pa še preveč igral

Ima pa najbolj neumen sistem pritrjevanja na steno. Oblikovan je tako neumno, da sem moral kupljen nosilec odrezat, da sem ga spravil gor. Gor pašejo VESA 400x200 nosilci, kar je pri tako velikem televizorju nenormalno neumno in hudo hudo težko, če ga hočeš namontirat popolnoma horizontalno.

Če potegnem črto: za to ceno je precej v redu, ga je pa treba skalibrirati (če ga bom znal - Sonyji s tem baje nimajo težav).


Reklame, kje kakšne reklame, Imam XE9005 in XG9505 in nimam nobenih reklam in oba posodobljena. Res je da je android na XE in XF počasen ampak z oreo 8 je kar ok. Vseeno takoj vzamem XE ali XF z počasnejšim androidom preko Philips 7304, sam imam tudi Philips 7303 in je slika toliko boljša na Sonyjih, da nimaš sploh kaj za razmišljati, in pazi ti imaš celo model z IPS panelom, to pa sploh ni primerjave. Meni osebno je slika bolj pomembna kot pa operacijski sistem, še vedno si lahko naknadno kupiš shield ali kaj podobnega pa imaš vrhunsko sliko in hiter android. Je res da je hiter operacijski sistem velika prednost, XG9505 je pravi užitek, ko vse dela ful hitro, bomba TV, izboljšava proti XE in XF v vseh pogledih. Drugače, če pa si ti zadovoljen z 7304 pa tudi prav.


XE se sploh ne dobi več, za XF še vedno hočejo najmanj 1300 EUR (za skoraj 2 leti stari model), kar je krepko več kot sem dal za TV jaz, XG85 je najmanj 1100 EUR. Na XG80 in XG85 so se po zadnji posodobitvi prikazale reklame, tako sem vsaj prebral na več tujih forumih.

Ali sem zadovoljen ali ne, je relativno. Boljši od 46'' 8 let starega Samsunga UE vsekakor je, verjamem, da bi bil TV za 2 jurja krepko boljši, ampak za razliko bom pa raje kak teden kje smučal. Kakor kdo.

neocodexx je izjavil:

robek je izjavil:

Takole, da podam epilog svoje kalvarije s televizorji. Par mesecev sem bral in poslušal vaše kregarije, na koncu pa kupil Philipsa 65PUS7304. V ožjem izboru so bili tudi Sonyji, modeli KD-65XG8096, KD-XG658596 in KX-65XF9005.

Najprej naj povem, zakaj nisem nabavil Sonyja: predvsem zato, ker so še vedno ista bedna firma, kot so bili 10 let nazaj, ko sem kupil prvi njihov televizor. Slika je super, vse ostalo je pa zanič. Android laufa gor obupno počasi, že 3 leta jih uporabniki opozarjajo, da imajo težave z zunanjimi diski (se sploh ne ugašajo, tudi ko je TV v pripravljenosti, jih zaganja ipd), pa ne naredijo nič (tako kot na mojem tastarem - pozabite na updejte), XF serija recimo sploh ni doživela nadgradnje na Android 9 (in ne vedo, če jo bo) ipd. Da ne govorim o tem, da so vsi po vrsti med dražjimi, pa sploh ne najbolje ocenjenimi.

PRIPIS: sem pozabil še to - z novim updejtom so uporabnikom Sonyja v Android meni vsilili reklame.

In zato sem se odločil za Philipsa. Manj denarja, druge težave. Ni idealen, ampak sem se pa na začetku zavedal, da sem kupil VW namesto Audija.

Prvi vtisi:
- glossy zaslon sploh ni tako moteč, pa imamo stekla na 3 strani
- barve bom moral skalibrirat, ker je... preveč... iščem pametne nastavitve, če je kdo naletel nanje (po netu se najdejo samo nastavitve za 70, ki ima pa VA panel)
- slika je preveč ostra, moram jo zmehčati
- Ambilight je zakon, če imate prostor zanj
- TV ne bere ExFAT diskov/ključkov, kar mu najbolj zamerim
- Android teče tekoče, Chhromecast deluje lepo, nisem se pa še preveč igral

Ima pa najbolj neumen sistem pritrjevanja na steno. Oblikovan je tako neumno, da sem moral kupljen nosilec odrezat, da sem ga spravil gor. Gor pašejo VESA 400x200 nosilci, kar je pri tako velikem televizorju nenormalno neumno in hudo hudo težko, če ga hočeš namontirat popolnoma horizontalno.

Če potegnem črto: za to ceno je precej v redu, ga je pa treba skalibrirati (če ga bom znal - Sonyji s tem baje nimajo težav).


Glede nosilcev, to tudi mislim da sem že napisal (imam 70" 7304): pri tem tvju je to res butasto narejeno, ampak ne rabiš rezati nosilcev!!

Dovolj je samo da daš malo daljše vijake na spodnje luknje (kjer je ravno problem, ko je ravno tam debelejša plastika - BUTAST dizajn) in da ne bo kdo omenjal da nisem kupil pravi nosilec, kupil ravno tistega od VonHaus za 70" ki ga je tudi predlagal andrej in je tudi najbolj prodajan in ocenjen, izgleda kot top izbira ampak sem tudi jaz imel pri montaži kar nekaj problemov.

Tudi to bo držalo da ga je težko naštimat v čisto horizontalo, vsaj s tem VonHausovim nosilcem, kljub temu da je po vaservagi bil v piko
je potem vseeno bilo še malo postrani. Čeprav piše da je ta nosilec za tvje do 45 kg in je 70" cca 30 kg, bom rekel da ta nosilec izgleda s tem tvjem zelo obremnjen (visi malo za dol, ne morem ga čisto ravno naštimat!)

Jaz sem raje porezal nosilec in ga namontiral brez distančnikov. Tako so vsaj vijaki manj obremenjeni. Bi pa naj bil 65'' težak 26 kil, imam nosilec za do 40 kil, pa je kr impresivno obremenjen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robek ()

neocodexx ::

Ja ampak je fora v temu da je ta XF vsekakor še vedno vreden teh 1.300EUR (če res nočeš oleda).

Aja pa še za tiste ki ste kolebali med B8 in C9, izgleda da je razlik kar malo več in so bolj opaznejše kot bi si mislil, kar spet lepo prikaže pravi majster, živa legenda hdtv test:



In to primerja celo novejši B9, in kdo bi si mislil kje je glavna razlika - v slikovnem procesorju ;) poglejte video...

Po videnem bi se zdaj tudi jaz sigurno odločil za C9, če sta sedaj že bližje s ceno, ali pa če B8 več ni za dobiti, razen če je 1.000EUR razlike med B8 in C9 potem pa ni vredno, tam do max 300EUR bi še dal recimo več za C9 sicer pa ne, kot je vidno je največja razlika predvsem v veliko boljšem prikazu spodnje lestvice črnih (0-16) kar je lahko v določenih primerih izredno pomembno.

Glede nosilca @robek jaz sem dal 10.9 inbus vijake ki so sigurno vsaj 2x močnejši od tiste repe ki prilagajo nosilcem (niso imeli nič oznake, verjetno material 4.6 kar je standard za takšne s križnim nastavkom) tako da to mora sigurno držati brez problema tudi če je vijak malo daljši, je pa res da še vedno malce visi ampak mislim da to ni zaradi vijakov ampak nosilca samega, 100x prej bi plastika počila kot pa kakšen vijak.

Zgodovina sprememb…

robek ::

neocodexx je izjavil:

Ja ampak je fora v temu da je ta XF vsekakor še vedno vreden teh 1.300EUR.

...

Glede nosilca @robek jaz sem dal 10.9 inbus vijake ki so sigurno vsaj 2x močnejši od tiste repe ki prilagajo nosilcem (niso imeli nič oznake, verjetno material 4.6 kar je standard za takšne s križnim nastavkom) tako da to mora sigurno držati brez problema tudi če je vijak malo daljši, je pa res da še vedno malce visi ampak mislim da to ni zaradi vijakov ampak nosilca samega, 100x prej bi plastika počila kot pa kakšen vijak.


Po mojih izkušnjah s starimi Sonyji je firma že pozabila na XF model. Čez kakšno leto še popravkov ne bo več dajala ven, in to bo to. Ne rečem, morda je vreden tistih svojih 1300 EUR, ampak za skoraj pol manj cene in za max 2 uri na dan bom tudi jaz zadovoljen s svojim VWjem namesto Audijem. ;)

Kar se pa nosilca tiče, sem pa jaz, po pravici povedano, poiskal tistega v Hoferju. Prvi razlog je bil ta, da sem lahko edinega dobil takoj, drugi ta, da je zgledal res močan, tretji pa ta, da je poceni. ;)

skyform ::

@robek Seveda se XE ne dobi več, jaz sem samo rekel, da je boljši kar se slike tiče kot pa ti nižji Philips modeli. Ne vem kje kupuješ TVje ampak jaz sem oba skupaj XE in XG dobil za 1500EUR, XE9005 sem nabavil na bolhi za 500EUR, XG9505 pa pri electronic4you za 999EUR. Jaz nimam XG8005 in XG8505 tako, da nebi vedel ampak na mojih 9000 serijah ni nobenih reklam, tudi na XF9005, ni bilo reklam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

robek ::

A si spregedal, da sem jaz kupil 65''? Ker 65XG8096 ne dobiš pod 920 EUR, 8596 pa ne pod 1100.

skyform ::

robek je izjavil:

A si spregedal, da sem jaz kupil 65''? Ker 65XG8096 ne dobiš pod 920 EUR, 8596 pa ne pod 1100.


Mediamarkt.de Sony 65XF9005 999EUR, nov XG pa že tudi za 1299EUR, momovrste so imeli čez vikend 65XF9005 za 1210EUR na izi vreden teh 300EUR od Philips 7304 z IPS panelom.

Za 65 IPS ne plačam niti 500EUR. Sive črne, balcklight bleed, vertikaln in horizontaln banding, dse, slika za v koš v glavnem. IPS paneli so za moje mnenje in mnenje mnogit prav strup za TV sploh takšne velikosti. Smučanje, nogomet, bilo kakšen sport kjer se slika premika vertikalno ali horizontalno je obupno za gledati z vsem tem bandigom in DSEjem. Samo toliko da veš Sony 9000 serije so popolnoma brez vertikalnega in horizontalnega bandinga, eden redkih LED TVjev, ki ima tako čist panel, za enkrat še nisem videl druge znamke s tako čistem panelom, tudi nižje serije pri Sonyju niso nič kaj boljše kot pri ostalih znamkah, pri 9000 serijah pa se očitno potrudijo. Moj XE in XG sta popolnoma brez kakšnega bandinga in DSE, in enako je bil tudi XF ki sem ga vrnil. Ampak kot zgleda si nezahteven uporabnik kar ti po eni strani zavidam, bi sam rad bil eden izmed njih, ker če ne vidiš razlike je tako ali tako vseeno kaj kuipiš oz se splača čim ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

Skylord je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

Glej sploh ne vem kaj se obremenjuješ s takim tipom.
Imaš možnost izbrisa. Ko bo parkrat pisal za brezveze se bo kmalu naveličal. Se bomo že našli trije, ki ga bomo brisali.
Nisem imel nobenega namena se vmešavat, toda ko je začel še lagat in zavajat druge, težit preko ZS... takih pa ne prenesem.
Če ga moderatorji ne mislijo odstranit, ga bomo pa mi.
Saj so sami dali to možnost za take primere.
Saj ne gre za to, da se obremenjujem s tem tipom, preprosto mi vest ne dovoljuje, da nekdo dobesedno preži na žrtve, ki tu iščejo pomoč, in jih zavaja, vse z namenom, da jim vsili Philipsa. Pri tem se samoproglaša za super strokovnjaka, ki pa to zagotovo ni, ker če bi bil, ga verjetno nebi banali z hrvaških in ostalih Yugo forumov. Moramo mu pa priznati, da je super trgovec, ki ne proda stranki tisto, kar želi kupit, ampak tisto, kar on želi prodati. Glede možnosti izbrisa, s tem ne boš dosti dosegel, ker njegov cilj je, da z žrtvijo komunicira preko ZS, ker je na tak način žrtev veliko bolj ranljiva, in jo je veliko lažje prepričat v nekaj, kar želi doseči. Tako, naprimer na hrvaškem Bugu, se niti ne poskuša oglasiti v temi, ker bi ga s prvim postom takoj banali, ampak samo preko ZS.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Skylord je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

Glej sploh ne vem kaj se obremenjuješ s takim tipom.
Imaš možnost izbrisa. Ko bo parkrat pisal za brezveze se bo kmalu naveličal. Se bomo že našli trije, ki ga bomo brisali.
Nisem imel nobenega namena se vmešavat, toda ko je začel še lagat in zavajat druge, težit preko ZS... takih pa ne prenesem.
Če ga moderatorji ne mislijo odstranit, ga bomo pa mi.
Saj so sami dali to možnost za take primere.
Saj ne gre za to, da se obremenjujem s tem tipom, preprosto mi vest ne dovoljuje, da nekdo dobesedno preži na žrtve, ki tu iščejo pomoč, in jih zavaja, vse z namenom, da jim vsili Philipsa. Pri tem se samoproglaša za super strokovnjaka, ki pa to zagotovo ni, ker če bi bil, ga verjetno nebi banali z hrvaških in ostalih Yugo forumov. Moramo mu pa priznati, da je super trgovec, ki ne proda stranki tisto, kar želi kupit, ampak tisto, kar on želi prodati. Glede možnosti izbrisa, s tem ne boš dosti dosegel, ker njegov cilj je, da z žrtvijo komunicira preko ZS, ker je na tak način žrtev veliko bolj ranljiva, in jo je veliko lažje prepričat v nekaj, kar želi doseči. Tako, naprimer na hrvaškem Bugu, se niti ne poskuša oglasiti v temi, ker bi ga s prvim postom takoj banali, ampak samo preko ZS.


Tudi ti nisi ne vem kako priljubljen na tem forumu:)):D Kar pa se ostalega tiče, pa si zopet napisal toliko neumnosti, da sam več ne verjameš če je res tako kot si napisal..! Kar pa se tiče moje strokovnosti, nisem nikjer napisal, da sem kakšen super strokovnjak to so zopet tvoje izmišljotine:)) Je pa res, da kar se tiče poznavanja tv tehnologije in samih televizorjev, sem za tebe profesor.. Ker takšne neumnosti kot jih ti pišeš, bi jih teško kdo napisal..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MooM je izjavil:

Zdravo. Kupujem nov TV za nezahtevnega uporabnika. Pogoj je Android TV, ker lokalni kabelski ponudnik preko le-tega omogoča svoje storitve, tako da gledam Philips in Sony. Cenovni razred je 600-800 € za 55" TV.
Trenutno gledam:

    Philips 55PUS7304
    Sony KD-55XG8096

Ali je v tem cenovnem rangu na voljo še kaj boljšega? Hvala.
Tukaj imaš še kvalitetnejši model od obeh teh modelov:)Ali pa še nekaj kvalitetnejši Sony model XF9005.
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
Andrej zopet zavajaš. Ta Philips 8804, se ne more primerjat niti s Soniyjem 55XG8096, še manj pa z 8596, ali XF9005
https://www.displayspecifications.com/e...

Na linku piše, da ima Philips večjo svetilnost in podpira več HDR formatov, recimo Dolby Vision, ki si ga prej ves čas tiščal kot obvezno, Sony pa ga ne.

No ja, te bom kar povzel: pozor, na forumu je fpbs, oseba ki ne zna niti čitati s tabel, ki jih sam linka, kaj šele da bi imel pojma o televizorjih
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

robek ::

skyform je izjavil:

robek je izjavil:

A si spregedal, da sem jaz kupil 65''? Ker 65XG8096 ne dobiš pod 920 EUR, 8596 pa ne pod 1100.


Mediamarkt.de Sony 65XF9005 999EUR, nov XG pa že tudi za 1299EUR, momovrste so imeli čez vikend 65XF9005 za 1210EUR na izi vreden teh 300EUR od Philips 7304 z IPS panelom.

Za 65 IPS ne plačam niti 500EUR. Sive črne, balcklight bleed, vertikaln in horizontaln banding, dse, slika za v koš v glavnem. IPS paneli so za moje mnenje in mnenje mnogit prav strup za TV sploh takšne velikosti. Smučanje, nogomet, bilo kakšen sport kjer se slika premika vertikalno ali horizontalno je obupno za gledati z vsem tem bandigom in DSEjem. Samo toliko da veš Sony 9000 serije so popolnoma brez vertikalnega in horizontalnega bandinga, eden redkih LED TVjev, ki ima tako čist panel, za enkrat še nisem videl druge znamke s tako čistem panelom, tudi nižje serije pri Sonyju niso nič kaj boljše kot pri ostalih znamkah, pri 9000 serijah pa se očitno potrudijo. Moj XE in XG sta popolnoma brez kakšnega bandinga in DSE, in enako je bil tudi XF ki sem ga vrnil. Ampak kot zgleda si nezahteven uporabnik kar ti po eni strani zavidam, bi sam rad bil eden izmed njih, ker če ne vidiš razlike je tako ali tako vseeno kaj kuipiš oz se splača čim ceneje.


A veš, jaz imam v življenju za počet še kaj drugega kot gledat, kje slika pri gledanju smučanja ni čisto ostra. :)
Jaz pa občudujem folk, ki onanira nad sliko pri TV virih, ki jih jaz na svojem ADSLju in Telekomu lahko samo sanjam, da bi pa 4K vlekel dol samo zato, da bi se lahko hvalil pred sosedi... No ja...

Kar se cen tiče: kolikor je meni znano, mediamarkt.de ne dostavlja v Slovenijo. Vem, da so obvodi, ampak potem pa cena ni več takšna, ne? Pa tolk, za info: 1210 EUR je skoraj 500 EUR več, kot sem dal jaz za TV. Če jih lahko upravičiš, kul, jaz jih sam pri sebi nisem mogel. Ker če bi bil pripravljen dati toliko denarja, bi dal pa res 300 EUR zraven in kupil OLEDa.

Over & out.

neocodexx ::

robek je izjavil:

skyform je izjavil:

robek je izjavil:

A si spregedal, da sem jaz kupil 65''? Ker 65XG8096 ne dobiš pod 920 EUR, 8596 pa ne pod 1100.


Mediamarkt.de Sony 65XF9005 999EUR, nov XG pa že tudi za 1299EUR, momovrste so imeli čez vikend 65XF9005 za 1210EUR na izi vreden teh 300EUR od Philips 7304 z IPS panelom.

Za 65 IPS ne plačam niti 500EUR. Sive črne, balcklight bleed, vertikaln in horizontaln banding, dse, slika za v koš v glavnem. IPS paneli so za moje mnenje in mnenje mnogit prav strup za TV sploh takšne velikosti. Smučanje, nogomet, bilo kakšen sport kjer se slika premika vertikalno ali horizontalno je obupno za gledati z vsem tem bandigom in DSEjem. Samo toliko da veš Sony 9000 serije so popolnoma brez vertikalnega in horizontalnega bandinga, eden redkih LED TVjev, ki ima tako čist panel, za enkrat še nisem videl druge znamke s tako čistem panelom, tudi nižje serije pri Sonyju niso nič kaj boljše kot pri ostalih znamkah, pri 9000 serijah pa se očitno potrudijo. Moj XE in XG sta popolnoma brez kakšnega bandinga in DSE, in enako je bil tudi XF ki sem ga vrnil. Ampak kot zgleda si nezahteven uporabnik kar ti po eni strani zavidam, bi sam rad bil eden izmed njih, ker če ne vidiš razlike je tako ali tako vseeno kaj kuipiš oz se splača čim ceneje.


A veš, jaz imam v življenju za počet še kaj drugega kot gledat, kje slika pri gledanju smučanja ni čisto ostra. :)
Jaz pa občudujem folk, ki onanira nad sliko pri TV virih, ki jih jaz na svojem ADSLju in Telekomu lahko samo sanjam, da bi pa 4K vlekel dol samo zato, da bi se lahko hvalil pred sosedi... No ja...

Kar se cen tiče: kolikor je meni znano, mediamarkt.de ne dostavlja v Slovenijo. Vem, da so obvodi, ampak potem pa cena ni več takšna, ne? Pa tolk, za info: 1210 EUR je skoraj 500 EUR več, kot sem dal jaz za TV. Če jih lahko upravičiš, kul, jaz jih sam pri sebi nisem mogel. Ker če bi bil pripravljen dati toliko denarja, bi dal pa res 300 EUR zraven in kupil OLEDa.

Over & out.


Ja, te popolnoma razumem, ampak bistvo je v tem da je res velika razlika med IPS in VA in bi vsak ki se vsaj malo požvižga na to da je res poštena slika za ta denar ki ga je plačal, bi potem raje vzel Philipsov VA model ki je za par col manjši oz. večji, oz. mogoče celo 55" XF9005, ne gre se tu toliko za to koliko si dal za TV ampak da si vsaj vzel "pravo" tehnologijo panela mislim da je to vse kar je hotel povedati; IPS panele bi tudi po mojem mnenju morali prepovedati za TVje:), ampak ker so vidni koti res edina šibka točka VA panelov ter se TV v marsikateri sobi vendarle gleda izpod kota, to pri marsikaterem nakupu ostane pomembna tehnična lastnost tako da mislim da ne bomo doživeli da bo IPS kaj kmalu izginil.

(tako kot tudi pri monitorjih, kjer so na žalost VA še vedno nekoliko redkost, kaj šele kakšen spodoben HDR, QLED ali OLED monitor za pravo ceno bi takoj kupil, pa sploh nimaš nekih možnosti, saj so že malo boljši IPS dovolj dragi... eden od razlogov zakaj sedaj gejmam na tvju je predvsem tudi to ker je tako slika kot celotna izkušnja veliko boljša kot na IPS monitorju, pa čeprav imam 144hz ultrawide, za kaj drugega kot produktivnost res ni)

m0LN4r ::

da bi pa 4K vlekel dol samo zato, da bi se lahko hvalil pred sosedi... No ja...

Jaz ze ene 3-4 leta ne streamam manj kot 4K in tudi ne vlecem manj kot 4K BD, ker so se mi oci navadile in vse ostalo izgleda dokaj grozno. Ce pa ze moram gledati 1080p pa je to verjetno kak stari, bolj manj znan film. Nacionalk pa itak ne povoham ze 10 let.

Meni je edino zal, da pred leti nisem nabavil OLED, ker ko se vsak dan na sihtu sprehodim mimo OLED me kr pr srcu stisne, kak lep kontras in crnine ima. Je pa spet pretemen podnevi.
Tako da bo treba se ene par let pocakati na TV, ki bo zdruzil prednosti OLED in prednosti navadnega TVja.

Mimogrede vidim, da nisem edini, ki poganja igre iz PCja na 4K HDR TVju sledeci LGji:
2019 B9: 55 Zoll LG OLED55B9PUA, 65 Zoll LG OLED65B9PUA
2019 C9: 55 Zoll LG OLED55C9PUA, 65 Zoll LG OLED65C9PUA, 77 Zoll LG OLED77C9PUB
2019 E9: 55 Zoll LG OLED55E9PUA, 65 Zoll LG OLED65E9PUA

imajo G-Sync support za 4K med 40-60fps, in 40-120Hzfps na 2560x1440. Ce bi to vedel, da bo prislo bi pocakal z nakupom takrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

skyform ::

robek je izjavil:

skyform je izjavil:

robek je izjavil:

A si spregedal, da sem jaz kupil 65''? Ker 65XG8096 ne dobiš pod 920 EUR, 8596 pa ne pod 1100.


Mediamarkt.de Sony 65XF9005 999EUR, nov XG pa že tudi za 1299EUR, momovrste so imeli čez vikend 65XF9005 za 1210EUR na izi vreden teh 300EUR od Philips 7304 z IPS panelom.

Za 65 IPS ne plačam niti 500EUR. Sive črne, balcklight bleed, vertikaln in horizontaln banding, dse, slika za v koš v glavnem. IPS paneli so za moje mnenje in mnenje mnogit prav strup za TV sploh takšne velikosti. Smučanje, nogomet, bilo kakšen sport kjer se slika premika vertikalno ali horizontalno je obupno za gledati z vsem tem bandigom in DSEjem. Samo toliko da veš Sony 9000 serije so popolnoma brez vertikalnega in horizontalnega bandinga, eden redkih LED TVjev, ki ima tako čist panel, za enkrat še nisem videl druge znamke s tako čistem panelom, tudi nižje serije pri Sonyju niso nič kaj boljše kot pri ostalih znamkah, pri 9000 serijah pa se očitno potrudijo. Moj XE in XG sta popolnoma brez kakšnega bandinga in DSE, in enako je bil tudi XF ki sem ga vrnil. Ampak kot zgleda si nezahteven uporabnik kar ti po eni strani zavidam, bi sam rad bil eden izmed njih, ker če ne vidiš razlike je tako ali tako vseeno kaj kuipiš oz se splača čim ceneje.


A veš, jaz imam v življenju za počet še kaj drugega kot gledat, kje slika pri gledanju smučanja ni čisto ostra. :)
Jaz pa občudujem folk, ki onanira nad sliko pri TV virih, ki jih jaz na svojem ADSLju in Telekomu lahko samo sanjam, da bi pa 4K vlekel dol samo zato, da bi se lahko hvalil pred sosedi... No ja...

Kar se cen tiče: kolikor je meni znano, mediamarkt.de ne dostavlja v Slovenijo. Vem, da so obvodi, ampak potem pa cena ni več takšna, ne? Pa tolk, za info: 1210 EUR je skoraj 500 EUR več, kot sem dal jaz za TV. Če jih lahko upravičiš, kul, jaz jih sam pri sebi nisem mogel. Ker če bi bil pripravljen dati toliko denarja, bi dal pa res 300 EUR zraven in kupil OLEDa.

Over & out.


Nisem rekel da bi imel ostrejšo sliko ampak sem omenil uniformity panela, kot backlight bleed, banding in dse kar vidim da ne veš kaj je, nič za to večina ljudi ne ve kaj je to ampak, če ne veš kaj je to in ga ne vidiš potem seveda ne rabiš XF9005 in nima sploh smisla debatirat s tebjo, ker je tudi 500EUR več vreden kot tvoj Philips. Drugače pa jaz osebno raje vzamam majnši ekran v tvojem primeru 55" z super sliko kot pa 65" z IPS panelom, ampak kot vidim ti tako ne opaziš razlike zato je boljše da si vzel Philips.

OLED pa ti sploh ne rabiš, ker je razlika med Philips 7304 in Sony 9000 serijo dosti večja kot med Sony 9000 in OLEDI in če ne vidiš razlike med njima kaj boš potem z OLEDom.

Btw, TV pa nimam zato da bi se hvalil ampak, da uživam v gledanju, in 4k sploh ne gledam tako dosti, XG9505 ma tako dober upscaling, da je tudi 1080p gledati užitek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@neocodexx

Saj ni prednost IPS panelov samo vidni kot. Imajo tudi odlično barvno reprodukcijo, odličen odziven čas panela, in pa so nekoliko odpornejši na same poškodbe panela. Tako, da ima vsak panel svoje pluse in minuse:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@neocodexx

Saj ni prednost IPS panelov samo vidni kot. Imajo tudi odlično barvno reprodukcijo, odličen odziven čas panela, in pa so nekoliko odpornejši na same poškodbe panela. Tako, da ima vsak panel svoje pluse in minuse:)


To velja bolj za monitorje in cenejše TVje. Pri dražjih TVjih so pa VA panel z procesing in danšnjo tehnologijo tako porihtani, da niso barve in odzivni časi nič slabši, Samsung in Sony pa že imata pri višjih modelih zelo učinkovito tehnologijo za izboljšavo vidnega kota VA panelov, tako da kmalu IPS ne bo imel več niti ene prednosti oz je več nima proti modelih kot so Samsung Q80R, Q90R in Sony XG9505 v 75" in 85".

PARTyZAN ::

Ko IPS ne bo imel več nobene prednosti, bomo vsi kupovali že microled.

robek ::

skyform je izjavil:



Nisem rekel da bi imel ostrejšo sliko ampak sem omenil uniformity panela, kot backlight bleed, banding in dse kar vidim da ne veš kaj je, nič za to večina ljudi ne ve kaj je to ampak, če ne veš kaj je to in ga ne vidiš potem seveda ne rabiš XF9005 in nima sploh smisla debatirat s tebjo, ker je tudi 500EUR več vreden kot tvoj Philips. Drugače pa jaz osebno raje vzamam majnši ekran v tvojem primeru 55" z super sliko kot pa 65" z IPS panelom, ampak kot vidim ti tako ne opaziš razlike zato je boljše da si vzel Philips.

OLED pa ti sploh ne rabiš, ker je razlika med Philips 7304 in Sony 9000 serijo dosti večja kot med Sony 9000 in OLEDI in če ne vidiš razlike med njima kaj boš potem z OLEDom.

Btw, TV pa nimam zato da bi se hvalil ampak, da uživam v gledanju, in 4k sploh ne gledam tako dosti, XG9505 ma tako dober upscaling, da je tudi 1080p gledati užitek.


Ne sodit o tem, kaj jaz vem in kaj ne. Vam, kaj je backlight bleed in ti ga lahko na mojem TVju tud pokažem. Vem tudi, kaj je uniformnost panela, pa vem tudi, kaj je ločljivost in lahko te naučim teorijo zadaj. Tako kot tudi vem, zakaj OLED (in zakaj ne). Pa mi še vedno dol visi za to. Jaz sem iskal price/performance (in Ambilight) in sem ga dobil.

Če pa ti ne razumeš, da je 500 EUR v tem primeru 40% več, lahko pa rečeva še kakšno matematično.

Tistemu, ki pa samo 4K gleda: torej ne gledaš prav nič slovenskih televizij. Dobro zate.

Zdaj imam pa res dosti in zaključujem s to temo.

skyform ::

PARTyZAN je izjavil:

Ko IPS ne bo imel več nobene prednosti, bomo vsi kupovali že microled.


Saj je niti nima več in zakaj vse znamke uporabljajo VA panel v najvišjih modelih LED TVjev, če je IPS tako dober? Sploh ne vem kako lahko folk gleda ta precenjen IPS šrot, pa kdo sploh gleda TV s kota, pa daj no, tudi, če gledaš VA z FALD čisto malo pod kotom je še vedno boljša slika kot IPS, da bi pa TV gledal ful pod kotom, kdo to počne, res no?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

robek je izjavil:

skyform je izjavil:



Nisem rekel da bi imel ostrejšo sliko ampak sem omenil uniformity panela, kot backlight bleed, banding in dse kar vidim da ne veš kaj je, nič za to večina ljudi ne ve kaj je to ampak, če ne veš kaj je to in ga ne vidiš potem seveda ne rabiš XF9005 in nima sploh smisla debatirat s tebjo, ker je tudi 500EUR več vreden kot tvoj Philips. Drugače pa jaz osebno raje vzamam majnši ekran v tvojem primeru 55" z super sliko kot pa 65" z IPS panelom, ampak kot vidim ti tako ne opaziš razlike zato je boljše da si vzel Philips.

OLED pa ti sploh ne rabiš, ker je razlika med Philips 7304 in Sony 9000 serijo dosti večja kot med Sony 9000 in OLEDI in če ne vidiš razlike med njima kaj boš potem z OLEDom.

Btw, TV pa nimam zato da bi se hvalil ampak, da uživam v gledanju, in 4k sploh ne gledam tako dosti, XG9505 ma tako dober upscaling, da je tudi 1080p gledati užitek.


Ne sodit o tem, kaj jaz vem in kaj ne. Vam, kaj je backlight bleed in ti ga lahko na mojem TVju tud pokažem. Vem tudi, kaj je uniformnost panela, pa vem tudi, kaj je ločljivost in lahko te naučim teorijo zadaj. Tako kot tudi vem, zakaj OLED (in zakaj ne). Pa mi še vedno dol visi za to. Jaz sem iskal price/performance (in Ambilight) in sem ga dobil.

Če pa ti ne razumeš, da je 500 EUR v tem primeru 40% več, lahko pa rečeva še kakšno matematično.

Tistemu, ki pa samo 4K gleda: torej ne gledaš prav nič slovenskih televizij. Dobro zate.

Zdaj imam pa res dosti in zaključujem s to temo.


Ne nisi, ker bi lahko vzel enak Philips 7304 v 70" z VA panelom za mičkeno več. IPS enostavno ni primeren za TV in se lahko vsi IPS lastniki tolažite koliko hočete.

MrStein ::

neocodexx je izjavil:


(tako kot tudi pri monitorjih, kjer so na žalost VA še vedno nekoliko redkost, kaj šele kakšen spodoben HDR, QLED ali OLED monitor za pravo ceno bi takoj kupil, pa sploh nimaš nekih možnosti, saj so že malo boljši IPS dovolj dragi...

VA monitorji so, samo niso nič boljši od IPS. Zato jih je malo (pa spet ne _tako_ malo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

Najbolj bedno pri monitorjih je, da ni več drugega kot 16:9 ali še bolj widescreen. Za poslovno uporabo totalno neuporabno, 16:10 monitorji so čisto izumrli, samo Apple jih še vgrajuje v svoje nove Macbooke.
Quack !

Skylord ::

m0LN4r je izjavil:


Je pa spet pretemen podnevi.
Tako da bo treba se ene par let pocakati na TV, ki bo zdruzil prednosti OLED in prednosti navadnega TVja.

Ne razumem zakaj bi bil to problem, ko pa imaš enostavno nastavitev preklapljanja med dnevnim in nočnim gledanjem.
««
232 / 534
»»