» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
223 / 534
»»

Skylord ::

Če boš te strokovnjake tukaj poslušal še dolgo ne boš nič kupil. Kaj ti ni jasno po 223 straneh;)

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

Kaj ta https://www.displayspecifications.com/e...

Ta je od srede septembra razprodan pri nas, kasneje se je dobilo še nekaj SLC variant, pa so tudi te hitro šle. Se boš moral potruditi in ga zvrtati kje v tujini. Razlika v ceni do C9 je bila pri 55" minimalno 300€, po mojem se C9 splača edino če hočeš imeti VRR pri povezavi s high end NVidia kartico.

edi45 ::

vrossi46 je izjavil:

krepki je izjavil:

Definitivno Oled


Kater OLED?

Dajte en primer-kvaliteten


LG C9. Ne nasedaj Andreju s tistimi drugo razrednimi Philipsi, ko lahko samo znoriš zraven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Konlov ()

Skylord ::

Sedaj sem šele videl.



Pa kdo je ta bigwale, da men briše komentarje. Zakaj?
A ima ta kakšne probleme sam s sabo?!

neocodexx ::

Sem danes sprobal Netflix rip Altered Carbon v HDR10, in evo ta pa zgleda dobro na mojem tvju, večina ostalih HDR zadev pa ni.. Tu je še nekaj drugega v igri, sem bral tudi po drugih forumih da Altered Carbon vsem pride lepo na vsakem HDR tvju, problem je v drugih serijah in filmih, ki pa ne, nisem še najdel kaj bi bil razlog za to, v osnovi je vse isto, vsi posnetki so BT.2020...

neocodexx ::

Ok, pogruntal kje je fora v "izpranem HDR"

Serije in filmi, ki so posneti v ultrawide (21:9, s črnimi robovi): izprana slika

Serije, posnete v 16:9 (cel zaslon na TVju): HDR dela in izgleda noro (HDR je zelo očiten tudi na 350 nit tvju)

Dela ne glede na tip HDRja, ali source. Dolby Vision, HDR10+, in tudi navaden HDR preko Android Boxa vsi zgledajo super (razen to da če gledaš direkt na TVju je malo bolj čista slika kot preko HDMI, to mi je full čudno, pa imam kvalitetne kable)

Par primerov serije kjer dela/ne dela:

Man In The High Castle, HDR10+, 16:9 - dela
Altered Carbon, Dolby Vision, 16:9 - dela
Jack Ryan Season 1, Dolby Vision, 16:9 - dela
Jack Ryan Season 2, HDR10+, 21:9 - ne dela
Good Omens, HDR10+, 21:9 - ne dela
Vsi filmi v 21:9 - ne dela

Kaj ima aspect ratio skupnega s tem da HDR postane izpran ne vem, ampak to so moji rezultati. Ne pomaga, če zoomam sliko v Kodiju in porežem robove. Na Philipsovem Androidu pa se razmerja ne da spreminjat, čeprav dvomim da bi pomagalo na Shieldu ni.

Zdaj pa bi rad da mi samo še nekdo potrdi da točno te zgoraj opisane serije (kar je v 21:9 in je pri meni isprano) delajo tako morajo na nekem drugem TVju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

update: sem poskusil še cel kup drugih serij in vedno je tako. čim je zadeva v širšem AR od 16:9 da je malo črnih robov, HDR ne deluje. Na srečo je kar dovolj vsebin v 16:9 (in mislim da tu ni bil problem Dolby Vision/HDR10+, ker mi tudi presentacijski videji Dolby Atmos/DTS delajo normalno, ki so vsi posneti v 16:9 HDR), tisto kar pa ni pa gledam preko Shielda v SDR in je za preživet. V glavnem, zanimivo. Torej HDR dela, in dela čisto ok, vendar samo dokler je zadeva posneta v 16:9 in nič drugega zdaj pa naj si kdo to razloži če si lahko:)

brett ::

Pozdravljeni,

Starša - upokojenca kupujeta nov tv. Namen: gledanje klasičnih HD TV programov, občasno kak film, nadaljevanko BRip s travnika prek USB.
Ogledanega imata tega: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t.... Na netu ga najceneje najdem za 446EUR. Je ok za njun namen?

Več kot 500EUR nista pripravljena dati za 55". Je kaj boljšega za ta denar v tej velikosti>: Sony, LG, Samsung. Ostalo odpade!

LP A

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

krepki je izjavil:

Definitivno Oled


Kater OLED?

Dajte en primer-kvaliteten


LG C9. Ne nasedaj Andreju s tistimi drugo razrednimi Philipsi, ko lahko samo znoriš zraven.


Če ti nisi bil zadovoljen, ne pomeni, da bodo tudi drugi:)) Kot drugo, pa ne primerjaj stari OLED katerega si imel ti z današnjimi..!

hunter01 ::

Samo informativno, včeraj je prišel ZPS test televizorjev, ki se jih dobi v Evropi/Sloveniji.

Za vsako znamko bom dal skupno oceno 2h najbolje ocenjenih TV-jev v kategoriji velikosti 65+ inch

LG OLED65C97LA - 83
LG OLED65C8LLA - 80
Samsung QE65Q90RATXXC - 79
Samsung GQ65Q90RGTXZG - 79
Sony KD65AF8BU - 76
Sony KD-65AG9 - 74
Panasonic TX-65GZ950E - 74
Panasonic TX-65GZW954 - 74
Philips 65OLED854/12 - 74
Philips 65OLED804/12 - 73
HiSense H65U7A - 58
HiSense H65B7500 - 52

Vir: https://www.zps.si/index.php?option=com...
Če je kdo pred nakupom 1k+ ali več TV-ja, mogoče ni tako napačno plačat teh par eur pa še raziskat neodvisen test televizorjev, kjer lahko poleg skupne ocene za vsak tv primerjate podrobno.

neocodexx ::

To so samo oledi in samsungov qled flaship za katere se ve da so odlični, kaj pa navadni lcdji? (in btw kje je pa q80 na tej lestvici, saj ne zaostaja veliko za q90?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

To tako niso profesionalni testi, tako, da to ravno ne velja kaj dosti:))

neocodexx ::

Skupna ocena je sestavljena iz preizkusov
Kakovost slike 40%
Kakovost zvoka 25%
Uporabnost 10%
Predvajanje večpredstavne vsebine 5%
Priključki in sprejemniki 5%
Poraba energije 5%
Pametna televizija - priključna vsebina 5%
Trirazsežna slika 0%


Se pravi kar nekaj... 25% na skupno oceno vpliva kakovost zvoka lmao ok smo že zaključili s tem testom.

Imajo kategorijo za trirasežno sliko, nimajo pa za HDR, ampak samo "slika"... 5% na oceno pa vpliva koliko priključkov ima... A zato ker ma Samsung 1 hdmi vhod več pa dobi 1 točko več na končni oceni? Pa daj kakšni kekci so to no...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

vrossi46 ::

Pa pi*****,kaka je pa huda razlika med
https://www.displayspecifications.com/e...

in C9?

neocodexx ::

Na displayspec je ne boš najdel:) Najboljše da pogledaš kakšno youtube primerjavo

In kot smo že povedali se je zato tako splačalo vzeti B8 ker sta praktično ista tvja. Sedaj pa čakat drugo leto, da pade cena C9:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

vrossi46 ::

neocodexx je izjavil:

Na displayspec je ne boš najdel:) Najboljše da pogledaš kakšno youtube primerjavo

In kot smo že povedali se je zato tako splačalo vzeti B8 ker sta praktično ista tvja. Sedaj pa čakat drugo leto, da pade cena C9:)

Pa dobro,povejte razliko med c9 in b9

andrej69 ::

vrossi46 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Na displayspec je ne boš najdel:) Najboljše da pogledaš kakšno youtube primerjavo

In kot smo že povedali se je zato tako splačalo vzeti B8 ker sta praktično ista tvja. Sedaj pa čakat drugo leto, da pade cena C9:)

Pa dobro,povejte razliko med c9 in b9


V glavnem je razlika kar se tiče procesiranja slike:)Kar se tiče ostalega sta več ali manj enaka.

LG C9 prihaja z inteligentnim procesorjem Alpha9 Gen 2, medtem ko LG B9 prihaja z inteligentnim procesorjem Alpha7 Gen 2. Inteligentni procesor Alpha9 Gen 2 je naprednejši slikovni procesor od inteligentnega procesorja Alpha7 Gen 2, tako da lahko zagotavlja boljšo optimizacijo barv, jasnosti in kontrasta slike..

vrossi46 ::

andrej69 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Na displayspec je ne boš najdel:) Najboljše da pogledaš kakšno youtube primerjavo

In kot smo že povedali se je zato tako splačalo vzeti B8 ker sta praktično ista tvja. Sedaj pa čakat drugo leto, da pade cena C9:)

Pa dobro,povejte razliko med c9 in b9


V glavnem je razlika kar se tiče procesiranja slike:)Kar se tiče ostalega sta več ali manj enaka.

LG C9 prihaja z inteligentnim procesorjem Alpha9 Gen 2, medtem ko LG B9 prihaja z inteligentnim procesorjem Alpha7 Gen 2. Inteligentni procesor Alpha9 Gen 2 je naprednejši slikovni procesor od inteligentnega procesorja Alpha7 Gen 2, tako da lahko zagotavlja boljšo optimizacijo barv, jasnosti in kontrasta slike..


Pa je ta razlika vredna 100-200€ več?

damirj79 ::

Jaz mislim, da so vsi ti silni procesorji vredni manj kot pol piškavega oreha. V resnici večino teh funkcij je še najbolj pametno izklopit. Tako je vseeno ali imaš notri montiran alfa9 ali pa gama46 procesor.

andrej69 ::

@vrossi46

To pa moraš sam oceniti:) Načeloma če imaš dovolj denarja, in ti ta ne predstavlja neko veliko težavo je vsekakor bolje kupiti model C9. Če pa iščeš nekoliko cenejšo varijanto, pa je odličen nakup tudi model B9. Drugače pa je trenutno vsekakor best buy, v tem nižjem cenovnem rangu Philips OLED 754:))

damirj79 je izjavil:

Jaz mislim, da so vsi ti silni procesorji vredni manj kot pol piškavega oreha. V resnici večino teh funkcij je še najbolj pametno izklopit. Tako je vseeno ali imaš notri montiran alfa9 ali pa gama46 procesor.


Razlike so vsekakor vidne:)) Je pa tukaj seveda odločilnega pomena cena.. Če je razlika recimo par sto evrov, se seveda ne iplača kupiti dražji model.. To govorim za televizorje istega proizvajalca..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

damirj79 ::

Kakšen screenshot primerjave med temi procesorji so zaželjene, da podkrepiš tvoje trditve.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

krepki je izjavil:

Definitivno Oled


Kater OLED?

Dajte en primer-kvaliteten


LG C9. Ne nasedaj Andreju s tistimi drugo razrednimi Philipsi, ko lahko samo znoriš zraven.


Če ti nisi bil zadovoljen, ne pomeni, da bodo tudi drugi:)) Kot drugo, pa ne primerjaj stari OLED katerega si imel ti z današnjimi..!


Tudi 803 sem preizkusil in je tudi sran*e :) Še vedno počasen nestabilen operacijski sistem kot na 9002..bljak

damirj79 je izjavil:

Kakšen screenshot primerjave med temi procesorji so zaželjene, da podkrepiš tvoje trditve.


je opazna razlika, sploh če imaš enega ob drugem. Bo na B9 bolj plastelinasta slika, C9 ima ostrejšo, bolj jasno sliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

polde66 ::

Če si vip član na mimovrste bo razlika kakih 90 eur med C9 in B9. 1349 eur za C9 naspram 1259 eur da bo točneje.
polde

DoOb ::

Živjo,
čeprav vidim da se pogovarjate o precej dražjih TV-jih, pa sam kupujem TV v rangu do 500€ in bi vas prosil za vaše mnenje za naslednji TV:

Philips 58PUS6504/12 58-Inch 4K UHD Smart TV with HDR 10+, Dolby Vision, Dolby Atmos, Smart TV - Black (2019/2020 Model) [Energy Class A+]
https://www.amazon.co.uk/Philips-58PUS6...

V Šparu je namreč na voljo za 400€, kar se mi zdi sumljivo ugodno, sam pa ne najdem pretiranih razlik med tem (ki je manjši)...

Philips 43PUS6504
https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

...oziroma tem:

Philips 55PUS6814/12 55-inch 4K UHD Smart TV with Ambilight, HDR 10+, Dolby Vision, Dolby Atmos, Alexa Built-in - Silver (2019/2020 Model) [Energy Class A+]
https://www.amazon.co.uk/dp/B07RJX1FTB/...

...ki je ocenjen kot eden boljših Philipsovih TV-jev (razen da ima ta še Ambilight, katerega pa mislim da ga ne potrebujem):

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

DarwiN ::

brett je izjavil:

Pozdravljeni,

Starša - upokojenca kupujeta nov tv. Namen: gledanje klasičnih HD TV programov, občasno kak film, nadaljevanko BRip s travnika prek USB.
Ogledanega imata tega: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t.... Na netu ga najceneje najdem za 446EUR. Je ok za njun namen?

Več kot 500EUR nista pripravljena dati za 55". Je kaj boljšega za ta denar v tej velikosti>: Sony, LG, Samsung. Ostalo odpade!

LP A

Dobra izbira, ja. Jaz bi ti edino priporočal 65" velikost. Bo vsekakor boljša izkušnja, večji podnapisi za upokojence, itd. Na edigital ga imaš čez vikend za 420€ (7€ dostava) 55" model, oziroma 65 velikost za 546€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neocodexx ::

Torej nima noben za pokomentirat kaj o tem, da HDR ne deluje čim je aspect ratio posnetka izven 16:9? A ni to izredno čudno?

hunter01 ::

neocodexx je izjavil:

Skupna ocena je sestavljena iz preizkusov
Kakovost slike 40%
Kakovost zvoka 25%
Uporabnost 10%
Predvajanje večpredstavne vsebine 5%
Priključki in sprejemniki 5%
Poraba energije 5%
Pametna televizija - priključna vsebina 5%
Trirazsežna slika 0%


Se pravi kar nekaj... 25% na skupno oceno vpliva kakovost zvoka lmao ok smo že zaključili s tem testom.

Imajo kategorijo za trirasežno sliko, nimajo pa za HDR, ampak samo "slika"... 5% na oceno pa vpliva koliko priključkov ima... A zato ker ma Samsung 1 hdmi vhod več pa dobi 1 točko več na končni oceni? Pa daj kakšni kekci so to no...


V testu si komot lahko sortiraš televizorje samo po tisti oceni, ki te zanima. Če imaš zunanje zvočnike, sortiraš samo po Kakovosti slike. Vsekakor pa je test namenjen splošni javnosti, ki nima časa prebirati 300 strani teme na slo-techu ;)

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Torej nima noben za pokomentirat kaj o tem, da HDR ne deluje čim je aspect ratio posnetka izven 16:9? A ni to izredno čudno?


Res bizarno, kaj druga ti naj rečemo na to? :)) Samo je pa hecno da nič ne predvaja v 21:9 formatu, niti kar bi naj bilo posneto v 21:9.

neocodexx ::

Mislim saj predvaja 21:9, seveda s črnimi robovi tako kot vsak drug TV, bolj je zanimivo sicer to da funkcije za razmerje slike (stretch, zoom, crop) sploh ne delujejo (:

Čas za reklamacijo? (glede HDR)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Mislim saj predvaja 21:9, seveda s črnimi robovi tako kot vsak drug TV, bolj je zanimivo sicer to da funkcije za razmerje slike (stretch, zoom, crop) sploh ne delujejo (:

Čas za reklamacijo? (glede HDR)


Ne probal sem na monitorju, ki je 21:9. In imam vseeno na straneh črne robove

neocodexx ::

edi45 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Mislim saj predvaja 21:9, seveda s črnimi robovi tako kot vsak drug TV, bolj je zanimivo sicer to da funkcije za razmerje slike (stretch, zoom, crop) sploh ne delujejo (:

Čas za reklamacijo? (glede HDR)


Ne probal sem na monitorju, ki je 21:9. In imam vseeno na straneh črne robove


Uh, ne vem kaj misliš, če gledaš 21:9 content (praktično vsi filmi) na 21:9 monitorju pride lepo čez cel ekran, imam tudi jaz 21:9 monitor. Sicer pa je to mimo teme. Bistvo je, da izgleda da ko je izven 16:9 na tvju in so črni robovi, HDR procesiranje na tvju "crkne".

MrStein ::

neocodexx je izjavil:


Dela ne glede na tip HDRja, ali source. Dolby Vision, HDR10+, in tudi navaden HDR preko Android Boxa vsi zgledajo super (razen to da če gledaš direkt na TVju je malo bolj čista slika kot preko HDMI, to mi je full čudno, pa imam kvalitetne kable)

Ker gre za različna izvora slike, lahko TV uporablja drug način prikaza.
Pri lastnem dekodiranju MPEG ima recimo na voljo prejšnje in poznejše slike za boljšo optimizacijo, pri HDMI pa nima (razen če ima velik lag).
Je kar veliko možnosti tu.

neocodexx je izjavil:

Torej nima noben za pokomentirat kaj o tem, da HDR ne deluje čim je aspect ratio posnetka izven 16:9? A ni to izredno čudno?

Čestitke, odkril si bug. Ni ne prvi, ne zadnji.
Lahko probaš proizvajalca kontaktirati, kako skupino uporabnikov, ali mogoče kakega znanega testerja (njemu bolj prisluhnejo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

neocodexx ::

Meni tudi izgleda kot kakšen bug, upajmo, sem postal temo na avforums da slišim če bo še kdo komentiral z podobnim tvjem v tem rangu, če jim to funkcionira ok ali je samo problem s tem modelom. Klical tudi na Philips Slovenija so bili prijazni in razumevajoči (in seveda da sem prvi javil to težavo) pravijo da se drugi teden slišimo nazaj glede tega, bojo raziskali.

Še kakšen lastnik serije 7304 tukaj da lahko preizkusi?

MrStein ::

damirj79 je izjavil:

Jaz mislim, da so vsi ti silni procesorji vredni manj kot pol piškavega oreha. V resnici večino teh funkcij je še najbolj pametno izklopit. Tako je vseeno ali imaš notri montiran alfa9 ali pa gama46 procesor.

Tule imaš podroben test LG B9 OLED in LG C9 OLED.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trier ::

DarwiN je izjavil:

30ms je cirka 2 frejma in je za povprečnega gamerja še sprejemljivo. 40ms še tudi gre skozi in večini ne bo moteče.

Philipsi so tradicionalno slabi glede input laga. Pač "drugorazredna znamka", ki caplja zadaj pri takšnih in podobnih detajlih. Novi LG, Sony in Samsung TVji imajo v game mode input lag 10-15ms.

Prej tretjerazredna in to pri vsem, razen pri "lučkah" :));(( If possible, avoid at all costs...

neocodexx ::

Če ne drugega, je Philipsov integriran Ambilight vsaj bolj natančen in hitrejši od vseh DIY variant (testirano maš videje na yt).

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Če ne drugega, je Philipsov integriran Ambilight vsaj bolj natančen in hitrejši od vseh DIY variant (testirano maš videje na yt).


Ne vidim razloga za ambilight. Sem ga imel na OLEDu in je bilo samo moteče, Sem ga imel izklopljenega, ker črna ni bila tako črna, ko je bil ambilight vklopljen.

neocodexx ::

Zanimivo, da bi zmanjšal črno na zaslonu zaradi tega? Meni pa zelo odgovarja na lcdju, oči dosti manj trpijo (ali pa imam samo jaz tako občutljive): Gledam samo v temi, nekaj ambientne svetlobe pa mora biti, čeprav jo velik tv naredi že kar dovolj, kljub temu mi še vedno paše zraven.

Tudi v spalnici in pisarni imam Hue ambientalno osvetlitev, nekaj je res mora biti, sicer zaslon preveč blešči (če imaš pa glavne luči prižgane, je pa malce preveč, tudi če se dajo nastavljati, je pasivna svetloba bolj prijetna).

Je pa verjetno efekt bleščanja sigurno dosti manjši na oledu, ker je pač oled.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bedarija ::

tudi sam mam ambilight zaradi slabih oči. drugače je pa ravno obratno s črnino. če imaš vklopljenega se ti zdijo črnine bolj črne kot so dejansko ker nimaš popolne teme v sobi, ni pa bolj črno kot če bi imel dober tv in čisto temo seveda.

Senior Dev ::

Jaz imam tudi čisto malo svetlobe, ravno toliko da vidim kje je pir, kje so kokice, kje so čipsi itd. Ampak da ne bi kdo mislil da rabiš za malo svetlobe jajca od Philipsa kupit. :D

krepki ::

A mama ti že dovoli pit pir,potem pa ni čudno,da razmišljaš kot piščanec.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Škoda le, ker noben ni na to opzoril da ne samo "da HDR ni pravi" ampak da izgleda popolnoma napačno in slabše kot SDR. In najhuje je to, ko se ga ne da izklopiti. Zdaj pa imaš mačka v žaklju.


Edina varijanta da izklopiš DV ali HDR v netlflixu je da si naložiš aplikacijo kodi, in v aplikaciji kodi preneseš netflix applikacijo v kateri lahko po želji vklopiš in izklošpiš vse povprek. Tako sme si naredil jaz, ker sovražim HDR in DV, sploh DV na Sonyju ki je meni osebno obupn, razen tu pa tam kak film je dober, drugače pa vse pretemno, pretemne barve, black crush, svetle zadeve pa žarijo tako da ti oči skuri, z nastavitvami lahko počneš kar koli. Sedaj pa lepo vse gledam v barvnem SDRju in to 4k, ker lahko v kodi netflixu vse forsiraš in nastaviš po svoji želji. SDR je tudi dosti boljši, če kaj gledaš cez dan, ker je lahko zelo svetl, v HDR in DV še pogledam samo odaje ali filme ki zgledajo solidno, ostalo ki je pretemno in brez barv sploh več ne povoham.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Lightning ::

Verjetno to marsikaterega zanima in bom kar vprašal.

Ali je glede na tokratne cene (pri nekaterih TV-jih so že akcije) možno glede na Black Friday, ki je naslednji petek, pričakovati še izdatnejše znižanje raznih TV-jev, pri tem mislim na OLED, QLED, itd. ali ne, glede na vaše izkušnje iz preteklih let?

Hvala za odgovor.

scipascapa ::

fpbs ::

Lightning je izjavil:

Verjetno to marsikaterega zanima in bom kar vprašal.Ali je glede na tokratne cene (pri nekaterih TV-jih so že akcije) možno glede na Black Friday, ki je naslednji petek, pričakovati še izdatnejše znižanje raznih TV-jev, pri tem mislim na OLED, QLED, itd. ali ne, glede na vaše izkušnje iz preteklih let?
Cene se bodo še naprej nižale tam do marca, aprila, ko pridejo novi modeli. Pri LG OLEDIh se običajno ustavijo, ko dosežejo cca 50% padec začetne cene.

Senior Dev ::

scipascapa je izjavil:

Kateri TV?

Vzemi Panasonic TX-65GZ2000E. Ne bo ti žal če imaš malce več pod palcem.

neocodexx ::

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Škoda le, ker noben ni na to opzoril da ne samo "da HDR ni pravi" ampak da izgleda popolnoma napačno in slabše kot SDR. In najhuje je to, ko se ga ne da izklopiti. Zdaj pa imaš mačka v žaklju.


Edina varijanta da izklopiš DV ali HDR v netlflixu je da si naložiš aplikacijo kodi, in v aplikaciji kodi preneseš netflix applikacijo v kateri lahko po želji vklopiš in izklošpiš vse povprek. Tako sme si naredil jaz, ker sovražim HDR in DV, sploh DV na Sonyju ki je meni osebno obupn, razen tu pa tam kak film je dober, drugače pa vse pretemno, pretemne barve, black crush, svetle zadeve pa žarijo tako da ti oči skuri, z nastavitvami lahko počneš kar koli. Sedaj pa lepo vse gledam v barvnem SDRju in to 4k, ker lahko v kodi netflixu vse forsiraš in nastaviš po svoji želji. SDR je tudi dosti boljši, če kaj gledaš cez dan, ker je lahko zelo svetl, v HDR in DV še pogledam samo odaje ali filme ki zgledajo solidno, ostalo ki je pretemno in brez barv sploh več ne povoham.


Izgleda, da imaš mogoče podoben problem kot jaz, HDR deluje samo na določenih vsebinah..? Kateri TV sploh imaš?

To, da SDR izgleda bolje kot DV se sploh ne bi strinjal. Jaz sem bil prisiljen forsirati napravo na SDR ker HDR ni deloval zaradi (vsaj prepričan sem da) slikovnega razmerja. Dolby Vision, tam ko je deloval, je vsekakor bil superioren napram vsemu ostalemu in sploh ni primerjati s SDR. Problem je samo, ko ti TV prikaže HDR signal kot SDR, kar se dogaja pri meni vsakič, ko zadeva ni točno v 16:9 še zdaj ne vem ali je to bug ali kaj, bo pa to najverjetneje šlo v reklamacijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

Pa je ta razlika vredna 100-200€ več?

windigo je izjavil:

Razlika v ceni od B8 do C9 je bila pri 55" minimalno 300€, po mojem se C9 splača edino če hočeš imeti VRR pri povezavi s high end NVidia kartico.

Če pa je razlika med B9 in C9 res 70€, pa C9, ker toliko pa so morda lahko vredne tiste razlike v procesiranju slike. No, če vprašaš andrej69 so dinamični kontrasti in pravilni kožni toni vedno in povsod najbolj bistveni.

scipascapa ::

Senior Dev je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kateri TV?

Vzemi Panasonic TX-65GZ2000E. Ne bo ti žal če imaš malce več pod palcem.


nisem še banke oropal, počak :)

edi45 ::

LG C9 za 1370€ pri nas (makspro), če je kje ceneje še nevem, je trunutno best buy. Best overall OLED TV.
««
223 / 534
»»