» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
222 / 535
»»

Horas ::

in koliko niti ima tale Philips 50PUS6754/12? kaj lahko pričakujem med gledanjem hd/fhd, 2k 4k vsebine?

neocodexx ::

Kar sem gledal v DB izgleda super, če pa ni DB in ne moreš izklopit navadnega HDR10 potem to na žalost ni za gledat. Ne samo da so barve in kotrast izprane, tudi pretemno je, kot da bi dal tv v eco mode, tudi za zvečer je pretemno za gledat kaj šele podnevi.

@edi45: torej praviš, da na tvojem TV izgleda HDR10 normalno, in bolje če bi npr primerjal isto stvar v SDR?

Horas ::

@neocodexx kaj je DB? ne sledim, nisem vešč o tvju kot o pc komponentah.

neocodexx ::

Dolby Vision. Izboljšana verzija HDR (z metapodatki) ki ima v bistvu za vsako sceno že optimizirane kontraste "watch the content as it was meant to be seen". Ko gledaš v DB, se npr. tudi večina funkcij za nastavljanje kontrastov itd. v nastavitvah TVja onemogoči, ker fiksno sledijo metapodatkom v posnetku (in je res videti super, tudi na cenejših TVjih, sploh tu ti je edina rešitev da boš imel kaj od HDRja edino DB).

Horas ::

aha razumem, torej zgoraj omenjen tv ima dolby vision in atmos.

neocodexx ::

7304 naj bi imel, mislim da okoli 350, nisem pa prepričan ker je malo težko dobit podatek, sem ravno zadnjič iskal pa nisem najdel. Kar se tiče standardov, zvok in slika, podpira vse, ja. Če gledaš Netflix in je večina Netflixa v DB potem je to še recimo ok. Pozanimaj se samo, če je možno v Netflix appu fiksno izklopiti HDR, oz. če ima kdo izkušnjo da je mogoče kakšna zadeva izgledala ok v HDR10 tudi tam na ~300 nit tvjih.

Sem pa ravno gledal včeraj video od tistega azijca, ko je primerjal če je Star Wars Episode 6 HDR remaster fake ali ne, in so zmerili da v nobeni sceni ne gre peak brightness čez 300 nitov (v epizodi 7 HDR npr. gre čez 700), kar je bilo zanimivo, po moje omejitev do kod je sploh možno izboljšati zastarel SDR content, me pa tudi zanima če bi ravno ta HDR remaster izgledal normalno na 300 nit TVjih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Horas ::

neocodexx mene zanima za tale model 50PUS6754/12 glede niti in ali ima realno hdr10?

je višji rang od 7304?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

neocodexx ::

Koliko vem so serija 6xxx budget rang Philipsov, bolje od 7xxx pri njihovih LCDjih ni, ostane samo še OLED. Sedaj, ko vidim kakšna je situacija s HDR mi je res žal da nisem vzel Philips OLEDa oz. katerikoli 700+ nit 10bit TV, je pa res da bi pogrešal ambilight, ravno zaradi njegove cene nisem kupil Philips OLED ki je krepko čez 2.000 za 65"...

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

Ok, imam zelo kontroverzno vprašanje ki bi mogoče sodilo v svojo temo, ampak je res kar zelo pomembno, ker mogoče marsikdo ne ve, da je s trenutnim HDR na TVjih malo večji problem, kot pa samo "300 nitov ni dovolj za pravi HDR" katera izjava ne pove veliko, namreč kar sem sam ugotovil je to, da HDR10, po moji izkušnji, sploh ni gledljiv na 300nit LCDju srednjega ranga kot je 7304 (pa ni tu Philips nič kriv, zgolj marketinško zavajanje o HDR). O čemu govorim... pogooglajte "HDR looks washed out". Skratka, večino HDRja izgleda slabše kot SDR. To so HDR vsebine na Prime Video in kar imam nekaj HDR Bluray ripov. Dolby Vision in Youtube HDR izgledata super. Navaden HDR10/HDR10+ pa... zatemnjeno (kot da bi dal en filter čez), popolnoma mimo kontrast in izprane barve... ni za gledat.
Tveji, kot je ta Philips in tudi drugih proizvajalcev, ki imajo vgrajen klasičen 50Hz, 8bitni panel, brez dimminga, z nizko svetinostjo in kontrastom lahko prikažejo samo cca 20% HDRa, tako da tu praktično od HDRa nimaš kaj pričakovat. Tudi OLEDi še ne dosegajo 100% HDR, ampak okrog 80%.

neocodexx ::

Škoda le, ker noben ni na to opzoril da ne samo "da HDR ni pravi" ampak da izgleda popolnoma napačno in slabše kot SDR. In najhuje je to, ko se ga ne da izklopiti. Zdaj pa imaš mačka v žaklju.

Horas ::

jao, groza. no sj ni važno se pa da izklopit pa imaš svoje nastavitve slike ane? 4k je pa tako bolj futureproof kot pa fhd.

hvala vam za izčrpne poste ;)

neocodexx ::

Kot sem rekel se v večini primerov ne da. Ko televizija dobi HDR signal avtomatsko preklopi v HDR in to je to :)

Jaz sem ga prisilno izklopil le preko Nvidia Shield, kjer sem napravo prisili v BT709 barvni način, in lahko gledam Prime v SDR. Če pa imam npr. na disku kak HDR Bluray, pa ta še vedno ne bo pravilno izgledal, ker je pač HDR10 posnetek in se ne da spreminjat. Pri streamingu pa k sreči še lahko dobiš SDR posnetek, ker se Shield prijavi v app v SDR načinu in potem tudi dobi ustrezni stream. Ker Prime ne omogoča izbire, mi je to edini način. Zanima me pa, tisti ko imate Netflix, če lahko tam izbiraš med SDR/HDR.

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Kar sem gledal v DB izgleda super, če pa ni DB in ne moreš izklopit navadnega HDR10 potem to na žalost ni za gledat. Ne samo da so barve in kotrast izprane, tudi pretemno je, kot da bi dal tv v eco mode, tudi za zvečer je pretemno za gledat kaj šele podnevi.

@edi45: torej praviš, da na tvojem TV izgleda HDR10 normalno, in bolje če bi npr primerjal isto stvar v SDR?


Zgleda lepše kot SDR, samo vseeno zgleda bolj sprano napram dolby vision.

SDR>HDR10>Dolby Vision

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

Škoda le, ker noben ni na to opzoril da ne samo "da HDR ni pravi" ampak da izgleda popolnoma napačno in slabše kot SDR. In najhuje je to, ko se ga ne da izklopiti. Zdaj pa imaš mačka v žaklju.
Na to sem jaz že večkrat opozoril. Nekdo je celo omenil, da zavajam.

DarwiN ::

Sej zato pa vam pravim, da preskočite te precenjene OLEDe in počakajte na micro LED, ki bo imel precej višjo svetilnost (4000 nits in več) in še cenejša bo proizvodnja, ko bo stvar enkrat stekla. ;) Pričakujem, da bodo januarja na CES sejmu tokrat proizvajalci predstavili proper micro led TVje z dejansko dobavljivostjo v 2020, maybe? Seveda, kljub cenejši proizvodnji bodo cene na začetku zverinske, saj še ne bo utečene masovne proizvodnje. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Zakaj pa bi imel 4000 nits? Da te zaslepi?
Folk že zdaj kompresira dinamiko za zvok (da jim ni treba z ušesom na zvočnik, ko v filmu šepetajo, ter zaščite na uho, ko je kaka eksplozija... pa policajem razlagat, da je samo film...). Potem bo enako za sliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Sej ne rabiš uporabit vse te svetilnosti. Pač bottleneck okrog svetilnosti na poti do popolne slike bo enkrat za vselej odpravljen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fpbs ::

DarwiN je izjavil:

Sej zato pa vam pravim, da preskočite te precenjene OLEDe in počakajte na micro LED, ki bo imel precej višjo svetilnost (4000 nits in več) in še cenejša bo proizvodnja, ko bo stvar enkrat stekla. ;) Pričakujem, da bodo januarja na CES sejmu tokrat proizvajalci predstavili proper micro led TVje z dejansko dobavljivostjo v 2020, maybe? Seveda, kljub cenejši proizvodnji bodo cene na začetku zverinske, saj še ne bo utečene masovne proizvodnje.
Tam, kjer se bo končala velikost diagonale OLEDov, ima možnost uspeha micro LED. Pa ja ne misliš, da bodo OLEDi ostali na stopnji, kjer so sedaj. Razviti so že novi materiali, ki bodo omogočali še enkrat višjo svetilnost od sedanjih. S prehodom na printanje OLED panelov, se bo poraba materialov močno zmanjšala in poenostavila tehnologija, kar bo občutno znižalo ceno proizvodnje.

Senior Dev ::

DarwiN, vsaj 4000 nitov in vsaj 100 inč diagonale za gledanje iz kavča na 3m.

Skylord ::

Največja fora je, da ko imaš enkrat TV doma, pa če tudi najboljšega, je vse drugo bolj pomembno, problem, težava kot pa sama kvaliteta slike;)
Zvok, vmesnik, daljinec...
Kot je že nekdo zgoraj omenil, sliko nastaviš po svojih željah, da o teh naših programih ne govorim, no kot pa slišim tudi drugje ni veliko bolje.
Če je to na Netflix res potem badava neki 4K OLED TVji. Potegnite si dol en 1080 cca 10-20GB in en 4K 50-70GB velik film pa jih potem primerjajte. Tam se vidi razlika. Pa še to ne smeš bit čorav, da opaziš razliko. Samo koliko jih pa vleče (ali pa kakorkoli drugače) gleda filme oziroma druge oddaje v taki ločljivosti. Večima še vedno 90% gleda in bo še nekaj časa gledala v SD kvaliteti, naši HD programi itak niso kaj več, 4K pa na ravni FHDja
Tako da to nabijanje kateri ima boljšo sliko je kr neki.
Večina je itak čoravih tako da tega sploh ne razloči v čem se vi tukaj prepucavate.

scipascapa ::

za SONY 65 X9005F počakajte na kak BF...je res 1400€ pri nas? za 55'' vem, da je pod 900€ že.

Skylord ::

sitriani je izjavil:

polde66 je izjavil:

Hvala, reskirat 70 eur več za c9


točno tako :) kje pa si videl za 1350€ c9 ?

No ja 1370.
Se pa cene iz dneva v dan spreminjajo, pred parimi dnevi je bil 1360 pa malo prej 1450...
https://www.mediamarket.si/ads/lg_oled5...
na makspro je isto samo ga imajo zelo malokrat na zalogi.

Senior Dev ::

scipascapa je izjavil:

za SONY 65 X9005F počakajte na kak BF...je res 1400€ pri nas? za 55'' vem, da je pod 900€ že.

Mojster, 65 je že zdaj 999€ v Mediamarktu in 55 je 799€. Pričakujem še vsaj 100€ manj za ta lanski model s slabo odzivnim Androidom.

singapur ::

Zanima me kaj si kdo misli o Hisense 75b7510 TV.

Rabim TV za splošno uporabo. Sedežna je 4m od TV in direktno pred TV. Glede na to, da iščem 75" TV v rangu do 1500EUR se mi zdi, da je čisto OK za to ceno (cca. 1000EUR)

Ali je vreden tega denarja?
Ali je še kakšna boljša opcija?

andrej69 ::

singapur je izjavil:

Zanima me kaj si kdo misli o Hisense 75b7510 TV.

Rabim TV za splošno uporabo. Sedežna je 4m od TV in direktno pred TV. Glede na to, da iščem 75" TV v rangu do 1500EUR se mi zdi, da je čisto OK za to ceno (cca. 1000EUR)

Ali je vreden tega denarja?
Ali je še kakšna boljša opcija?


Tale model je vsekakor boljša opcija:)Res, da je nekaj manjša diagonala, toda mislim, da povsem dovolj za takšno razdaljo gledanja..

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

polde66 ::

@sitriani cena je tikaj: https://www.mimovrste.com/oled-televizo... plus vip kupon za 10% z mimovrste ki pa žal ni prenosljiv in samo 1x uporaben. Tako te pride 20 eur manj kot na max.pro Cena B9 je pa 100 eur manj
polde

scipascapa ::

M4sticoR: splačalo bi se, da gredo vsaj 3 gor, da se deli stroške.

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Sej zato pa vam pravim, da preskočite te precenjene OLEDe in počakajte na micro LED, ki bo imel precej višjo svetilnost (4000 nits in več) in še cenejša bo proizvodnja, ko bo stvar enkrat stekla. ;) Pričakujem, da bodo januarja na CES sejmu tokrat proizvajalci predstavili proper micro led TVje z dejansko dobavljivostjo v 2020, maybe? Seveda, kljub cenejši proizvodnji bodo cene na začetku zverinske, saj še ne bo utečene masovne proizvodnje. :S


nevem zakaj bi preskočil najboljše TVje na trgu in se zadovoljil z poceni sranjem, ker pridejo čez par let boljši po tvoji logiki? Ti kar glej tiste svoje 75" za jurja, kjer je slika tak grda da še slepega zmoti:8)

DarwiN ::

edi45 je izjavil:

nevem zakaj bi preskočil najboljše TVje na trgu in se zadovoljil z poceni sranjem, ker pridejo čez par let boljši po tvoji logiki? Ti kar glej tiste svoje 75" za jurja, kjer je slika tak grda da še slepega zmoti:8)

To si ti samo misliš, ker te tarejo težave prvega sveta. Raje se vprašaj, zakaj bi nezahteven uporabnik plačal 3,5-kratno vsoto denarja za relativno malo lepšo sliko. In povrh tega za 55-colsko majhno jajco, ki še slepega zmoti.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

edi45 je izjavil:

nevem zakaj bi preskočil najboljše TVje na trgu in se zadovoljil z poceni sranjem, ker pridejo čez par let boljši po tvoji logiki? Ti kar glej tiste svoje 75" za jurja, kjer je slika tak grda da še slepega zmoti:8)

To si ti samo misliš, ker te tarejo težave prvega sveta. Raje se vprašaj, zakaj bi nezahteven uporabnik plačal 3,5-kratno vsoto denarja za relativno malo lepšo sliko. In povrh tega za 55-colsko majhno jajco, ki še slepega zmoti.


Noben nezahteven uporabnik nima OLEDa, imajo poceni jajce. Razlika med takšnim poceni sranjem in oledom je pa kot dan in noč, sploh če gledaš v temnem prostoru. Rajše imam 55-65" in dober tv, kot pa izredno slab 75", ki ga tako ne rabim. Da ne govorimo o pixel density, sploh če gledaš na 3m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DarwiN ::

Sej pravim, first world problems. S takšnimi geeki ne prideš do konca v debati.. Tko da, vsakomur svoje. Sicer se pa strinjava. Jaz imam v mislih nezahtevne uporabnike, kamor verjetno spada ~98% vseh uporabnikov. Ti pa zastopaš spletne bojevnike z mobilnimi telefoni za 2kEUR. :D

Za gostoto pikslov pa imaš zunaj 8k.. Tisto je šele bomba.. 3500EUR za 55" zaslon in si glavni na vseh forumih. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Senior Dev ::

Glej ga loleka, pusti človeku da si kupi najbolj kvalitetno zadevo in uživa v najboljši možni izkušnji ta hip. Če si ti ne moreš privoščit, ne pomeni da si večina ne more, prej bi rekel da je dandanes v tej nori konjunkturi vedno manj takih siromakov ki bi si kupovali 75 inčne televizorje za 600€.

singapur ::

Kateri je boljši (za splošno uporabo)?

TCL 75EP660
ali
Hisense 75b7510

M4sticoR ::

scipascapa je izjavil:

M4sticoR: splačalo bi se, da gredo vsaj 3 gor, da se deli stroške.


Bi bilo lepo, ce bi se nas zbralo dovolj :)

Malce pa dvomim, da bo se nizja cena od te za BF, ampak pustimo se presenetit.

Kako je z garancijo TV-jev kupljenih znotraj EU?

DarwiN ::

Senior Dev je izjavil:

Glej ga loleka, pusti človeku da si kupi najbolj kvalitetno zadevo in uživa v najboljši možni izkušnji ta hip. Če si ti ne moreš privoščit, ne pomeni da si večina ne more, prej bi rekel da je dandanes v tej nori konjunkturi vedno manj takih siromakov ki bi si kupovali 75 inčne televizorje za 600€.

Brez skrbi, da si lahko privoščim, ampak raje denar vržem skozi okno kot da se pustim nategnit s 3-kratno ceno za malo lepšo sliko in overal slabšo uporabniško izkušnjo zaradi manjšega zaslona.

Se vidva zavedata, da bi današnji vstopni model 75" Samsunga najbrž koštal ene 100.000 € še pred desetimi leti, če bi bil na voljo.. In zdaj tu razvajenci trdite, da to danes ni za nobeno uporabo in da je slika za bruhat... Ko človek izgubi stik z razumom in postane povsem neracionalen potrošnik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krepki ::

Kupiš čim večji poceni tv in uživaš v čudoviti sliki.

DarwiN ::

Nope, krepki, poskusi ponovno. Tole spodaj je bolj realna primerjava iz real world usage okolja:

Levi TV stane ~400€, desni pa ~1400€.. Razlika kot dan in noč, kot bi rekel Edi. :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

DarwiN, tatarski biftek in pašteta je tudi zelo podobno. Pašteta 1kg je samo 3€, tatarski biftek 1kg pa 30€. Vas nategujejo na celi črti. :))

bbobst ::

Horas je izjavil:

in koliko niti ima tale Philips 50PUS6754/12? kaj lahko pričakujem med gledanjem hd/fhd, 2k 4k vsebine?

350

krepki ::

DarwiN je izjavil:

Nope, krepki, poskusi ponovno. Tole spodaj je bolj realna primerjava iz real world usage okolja:

Levi TV stane ~400€, desni pa ~1400€.. Razlika kot dan in noč, kot bi rekel Edi. :|

Ne rabim kaj poskušat ponovno,ti reklamni spoti in slike na vsakem tv ju izgledajo odlično,še posebej bolj svetli kadri,druga zgodba pa je tisto kar ljudje največ gledajo in to so HD in sd programi naših operaterjev,ki že včasih na odličnem tv ju ne zgledajo najbolje,na takšnem poceni sranju,kot pa ti priporočaš,pa to sploh ni več gledljivo.

Ampak vsakemu svoje,imaš poceni telefon za 150€,ki je za tebe odličen nekateri ga nebi povohali,voziš se z 20 let starim dizlom,ampak tebi odlično služi,zakaj bi kupoval novega,in kupil si tv 75 za 600€ super si zadovoljen z velikostjo,pred sodelavci se hvališ,da imaš tv čez celo steno in vse vau in super je da smo različni saj z tem trgovci služijo.

vrossi46 ::

Pa dobro,čakaj zdaj kaj se bolj splača en OLED,
recimo LG https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

ali LED
https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...

krepki ::

Definitivno Oled

vrossi46 ::

krepki je izjavil:

Definitivno Oled


Kater OLED?

Dajte en primer-kvaliteten

vrossi46 ::

neocodexx ::

Sony XF9005 je odličen LCD to smo že večkrat povedali, in je blizu OLEDu ampak jaz bi še vedno raje OLED izbral, če razlika v ceni ni velika (če bi vzel npr. B8 to je kar bi jaz vzel ker je najcenejš razlike med novejšimi pa niti slučajno ne upravičijo cene)

andrej69 ::

neocodexx ::

edi45 je izjavil:


nevem zakaj bi preskočil najboljše TVje na trgu in se zadovoljil z poceni sranjem, ker pridejo čez par let boljši po tvoji logiki? Ti kar glej tiste svoje 75" za jurja, kjer je slika tak grda da še slepega zmoti:8)


Saj slika na 70-75" "cenejših" tvjih kot 7304 ni grda. Meni je čisto v redu. V primerjavi s tem kar sem imel prej, je to velik napredek. Kot sem rekel je samo problem z HDR, na katerega lahko kar pozabiš razen če imaš slučajno DB vir kateri presenetljivo dela tako kot mora, in dokaj slab black uniformity/nekaj backlight bleeda (samo v popolnoma črnem kadru, in še to samo ob straneh kar je po moje malo kriva tudi velikost VA panela, tudi če gledaš ravno se znajdejo leva in desna stran hitro pod kotom:)) ampak to sem pripravljen sprejeti za 100% razliko v ceni, in 5" večji tv...

Niti slučajno ni tako hudo kot je tisti posnetek zgoraj. Rahel bl bleed samo na popolnoma črnem kadru in da HDR10 praktično ne dela sta moji edini žalbi, na 55" iz 70 pa ne grem.

edit: Če bi bilo tako hudo, bi že šel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

M-XXXX ::

Kupuje se 55" LCD do nekje 900€. Če je sploh poraba po takem budgetu? Dejansko niti ni neke potrebe po smart TV-ju (ampak v takem razredu predvidevam, da so že čisto vsi...) Kaj se priporoča?

andrej69 ::

M-XXXX je izjavil:

Kupuje se 55" LCD do nekje 900€. Če je sploh poraba po takem budgetu? Dejansko niti ni neke potrebe po smart TV-ju (ampak v takem razredu predvidevam, da so že čisto vsi...) Kaj se priporoča?


Jaz ti priporočam katerega od teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://acssony.si/kd-55xf9005baep-139c...

Jh99 ::

Jaz se sedaj nisem kupil tv-ja, pa ga "kupujem" s pavzami vmes vec kot pol leta. Ojej :):)

Berem ta forum, pa se clovek vmes mora nasmejati :)

Sedaj cekiram bf pomudbe, kot verjetno vsi :)

Vecna dilema: ali 65-lg-oled b8/b9 ali 65-sony-9005

Do 1500€ bi dal. 2k ne dam za tv. Mika tudi mene nemska ponudba za sonya9005, ki je norih 1000€. Ampak prevoz, garancija...
««
222 / 535
»»