» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
221 / 535
»»

zelenko80 ::

Zdravo tudi sam kupujem TV velikosti 65"ali še boljše 70" do 1000 eur gledalo se bi vse po malem največ SD tu in tam filmi.
Berem forum in sem v dilemi kaj vzeti.

Lahko kdo predlaga TV podoben Philipsu 65PUS7304 (po specifikacijah in ceni), ampak da ni glossy?
Sem v trgovini videl Philips pus7304,slika super bi pa rad alternativo ki ni glossy.

andrej69 ::

zelenko80 je izjavil:

Zdravo tudi sam kupujem TV velikosti 65"ali še boljše 70" do 1000 eur gledalo se bi vse po malem največ SD tu in tam filmi.
Berem forum in sem v dilemi kaj vzeti.

Lahko kdo predlaga TV podoben Philipsu 65PUS7304 (po specifikacijah in ceni), ampak da ni glossy?
Sem v trgovini videl Philips pus7304,slika super bi pa rad alternativo ki ni glossy.


Tako kvalitetnega televizorja kot je ta model Philipsa, za takšen denar ne boš dobil:) Kaj boš gledal na soncu, da te moti glossy panel..?

fpbs ::

zelenko80 je izjavil:

Zdravo tudi sam kupujem TV velikosti 65"ali še boljše 70" do 1000 eur gledalo se bi vse po malem največ SD tu in tam filmi.
Berem forum in sem v dilemi kaj vzeti.
Lahko kdo predlaga TV podoben Philipsu 65PUS7304 (po specifikacijah in ceni), ampak da ni glossy?
Sem v trgovini videl Philips pus7304,slika super bi pa rad alternativo ki ni glossy.

Ekvivalent modelu 7304 je LG 65UM7450, oba imata vgrajene enake LGejeve panele, s tem da LG ima protiodsevni nanos, boljši operacijski sistem in zelo uporabno telekomando z miško in mikrofonom: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

zelenko80 je izjavil:

Zdravo tudi sam kupujem TV velikosti 65"ali še boljše 70" do 1000 eur gledalo se bi vse po malem največ SD tu in tam filmi.
Berem forum in sem v dilemi kaj vzeti.
Lahko kdo predlaga TV podoben Philipsu 65PUS7304 (po specifikacijah in ceni), ampak da ni glossy?
Sem v trgovini videl Philips pus7304,slika super bi pa rad alternativo ki ni glossy.

Ekvivalent modelu 7304 je LG 65UM7450, oba imata vgrajene enake LGejeve panele, s tem da LG ima protiodsevni nanos, boljši operacijski sistem in zelo uporabno telekomando z miško in mikrofonom: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


A si ti sploh videl katerega od teh dveh televizorjev..? Philips je saj za pol razreda boljši televizor, kar se tiče kvalitete slike:))

krepki ::

fpbs je izjavil:

zelenko80 je izjavil:

Zdravo tudi sam kupujem TV velikosti 65"ali še boljše 70" do 1000 eur gledalo se bi vse po malem največ SD tu in tam filmi.
Berem forum in sem v dilemi kaj vzeti.
Lahko kdo predlaga TV podoben Philipsu 65PUS7304 (po specifikacijah in ceni), ampak da ni glossy?
Sem v trgovini videl Philips pus7304,slika super bi pa rad alternativo ki ni glossy.

Ekvivalent modelu 7304 je LG 65UM7450, oba imata vgrajene enake LGejeve panele, s tem da LG ima protiodsevni nanos, boljši operacijski sistem in zelo uporabno telekomando z miško in mikrofonom: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Odstrani se z foruma in se nehaj brukat,pojma nimaš kaj pišeš,ponavljaš se kot pokvarjena plošča.

zelenko80 ::

Hvala za odgovore.
Verjetno glossy panel nebo ovira, sem raje vprašal. Ker TV kupujem za min naslednjih 5 let.
Nagibam se k Phillips 70pus7304.
Tv gledam iz razdalje 4m. Vem da ima VA panel. Je kakšna razlika pri input Lagu proti ostalim pus7304 ki imajo ips panel? Razlika v kvaliteti slike napram pus7304 ips modelom? itd...
Sprašujem ker tega 70" še nisem videl v živo.

andrej69 ::

zelenko80 je izjavil:

Hvala za odgovore.
Verjetno glossy panel nebo ovira, sem raje vprašal. Ker TV kupujem za min naslednjih 5 let.
Nagibam se k Phillips 70pus7304.
Tv gledam iz razdalje 4m. Vem da ima VA panel. Je kakšna razlika pri input Lagu proti ostalim pus7304 ki imajo ips panel? Razlika v kvaliteti slike napram pus7304 ips modelom? itd...
Sprašujem ker tega 70" še nisem videl v živo.


Model z VA panelom ti ima seveda boljši kontrast in pa prikaz črnih kadrov. Tudi sama uniformiranost panela je nekoliko boljša na tem modelu. Model z IPS panelom pa ima še nekaj bolji prikaz barv, seveda pa imata oba modela zelo dober prikaz barv:) Kar pa se ostalega tiče od ostrine slike, upscalinga itd.. pa je popolnoma enako, ker imata oba enak P5 procesor.. Kar se tiče input laga pa sta oba enaka. Ker boš gledal iz kar velike razdalje, ti jaz raje priporočam model velikosti 70˝. Edino, če boš gledal iz kakšnih večjih kotov je bolj primeren model 65˝ z IPS panelom.

zelenko80 ::

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zelenko80 ()

broken/link ::

glossy panel je ovira. ja, ko je tema, so načeloma barve super, ampak takoj ko glossy panel sonce samo povoha, nastanejo problemi. če imaš TV pod kotom, da ga sonce osvetli (pa četudi samo za par stopinj) je glossy panel no-go. Potestiraj, če imaš priložnost. Zase vem, da ne grem več na "glossy stran" - ne s TVjem, ne z laptopom.

vrossi46 ::

Pismo rosno,bol kot bereš bol je človek zmeden!
Preveč izbire je.
Zdaj me pa zanima še kako se obnesejo kaki Sonyjevi OLEDi,glede na to da imam PS4PRO.
In kateri so v redu 55" Sony OLED.


Hvala

Horas ::

zato pa si sam naredi seznam kakšne zahteve imaš priključki, vrsta resolucije, velikost in budget... potem pa glej cene in kaj dobiš pri kirmu največ tist kar ti hočeš. firme pač ne glej, danes je vse en isti šmorn, glej cene v akciji.

rawlit ::

Ali obstaja kak non-glossy OLED?

andrej69 ::

Kar se tiče glossy panela. Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, z večjim kontrastom, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv. Tudi sam vidni kot je nekoliko boljši. To so prednosti napram Nesvetlečim-mat panelom. Seveda pa je minus takšnega panela, da ni primeren za zunaj, ali v prostorih z res veliko svetlobe, posebej , če sama svetloba kot so luči, sonce pada direkt na sam panel. Sicer pa imajo recimo Philips televizorji tudi senzor svetlobe, kateri se prilagaja glede na okolico.

Bantani ::

vrossi46 je izjavil:

Pismo rosno,bol kot bereš bol je človek zmeden!
Preveč izbire je.
Zdaj me pa zanima še kako se obnesejo kaki Sonyjevi OLEDi,glede na to da imam PS4PRO.
In kateri so v redu 55" Sony OLED.


Hvala


Ce ze kupujes OLED potem vzemi LGC9...sony je predrag

Bantani ::

vrossi46 je izjavil:

Pismo rosno,bol kot bereš bol je človek zmeden!
Preveč izbire je.
Zdaj me pa zanima še kako se obnesejo kaki Sonyjevi OLEDi,glede na to da imam PS4PRO.
In kateri so v redu 55" Sony OLED.


Hvala


Tudi jaz nisem vedel kaj bi vzel,ko je teh TV toliko na izbiro...potem si pa postavi vprasanje za koliko denarja kupujes tv zakaj ga bos uporabljal in koliko ur na dan bos imel tv prizgan in ti bo vse jasno....in OLED je iz moje strani takoj odpadel zato sem vzel sony 65xg95..pa ce se imas ps4pro paše,ko ata na mamo:D...ce bi pa kupoval OLED bi pa takoj vzel LGC9 brez debate,ker je itak najboljsi OLED trenutno na trgu;)

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

Zdaj me pa zanima še kako se obnesejo kaki Sonyjevi OLEDi,glede na to da imam PS4PRO.
In kateri so v redu 55" Sony OLED.

V prihodnosti bodo tudi TVji začeli podpirati variabilno frekvenco osveževanja (TV osveži sliko takrat, ko mu to reče video kartica), zankrat to podpirajo edino Samsungovi novejši (U8000, U8500, Q6, Q7, Q8, Q9) high end modeli in LG-jev letnik 2019 (B9, C9, E9) podpirajo VRR. Ampak to zate niti ni prednost, ker PS4PRO ne podpira VRR.

hmm ::

Da še malo otežim izbiro iskalcem, na britanskem AVForums je kot najboljši midrange za 55" in 65" Hisense U8B.

Konlov ::

Samo ne ta za naš trg, povedo poznavalci....

windigo ::

rawlit je izjavil:

Ali obstaja kak non-glossy OLED?

LGjevi OLED B in C serije imajo protiodsevni premaz. E in G pa malo bolj odsevajo okolico. RTings pravi, da so nekje v tem rangu tudi Sonyjevi OLEDi. TPVision (kitajski televizorji, ki se v Evropi prodajajo pod znamko Phillips) so vsi glossy.

hmm ::

Konlov je izjavil:

Samo ne ta za naš trg, povedo poznavalci....
Zanimivo. V čem pa so razlike? Imaš mogoče kakšen link do te informacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hmm ()

scipascapa ::

ivi ::

A mi lahko kdo sploh pove v čem je razlika med philips-ovima modeloma 55PUS7503/12 in 55PUS7354/12. Če se ne motim oba laufata na android 9, cenovno sta isto oba sta opremljena z p5 procesorjem in sta letnika 2019. Js vidim samo razliko v stojalu in barvi. Specifikacije so iste razen, če sem slučajno kaj spregledal. Nekako se odločam med tema modeloma pa mi sedaj res ni jasno katerega bi bilo boljše vzet.

DarwiN ::

Prvi je model 2018. Philips 2018 modeli se končajo s številko 3, 2019 pa s številko 4.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Best buy 55'' 700-800€

TX, kitajski box, PS4 PRO.

Želje če se da, Android OS, HDR10 in vse bonbončke za dobro sliko pri igranju iger na konzoli.

QLED TV SAMSUNG QE55Q60R

andrej69 ::

ivi je izjavil:

A mi lahko kdo sploh pove v čem je razlika med philips-ovima modeloma 55PUS7503/12 in 55PUS7354/12. Če se ne motim oba laufata na android 9, cenovno sta isto oba sta opremljena z p5 procesorjem in sta letnika 2019. Js vidim samo razliko v stojalu in barvi. Specifikacije so iste razen, če sem slučajno kaj spregledal. Nekako se odločam med tema modeloma pa mi sedaj res ni jasno katerega bi bilo boljše vzet.


Kot je napisal že DarwiN. Kar pa se tiče ostalih razlik, razen modelnega leta pa so naslednje. Model 7354 ima IPS panel, dočim ima model 7503 VA panel. Če hočeš imet VA panel ti potem priporočam model 7304 velikosti 58˝. Model 7354 ima že kvalitetnejši P5 procesor kakor pa modeli 2018:) Model 7354 omogoča že dinamične metapodatke ( Dolby Vision in HDR10+ ) Omogoča tudi Dolby Atmos zvok. Potem ima tale model že Android 9.0, ki deluje že na zmoglivejši strojni opremi. Ima vrtljivo stojalo, kvalitetnejša izdelava samega televizorja itd..

Maverick33 ::

Hey,

kateri TV priporočate do 2k€?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t... (1.5k€, 50Hz pa direct LED osvetlitev nima Edge LED) 2019 letnik
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t... 2019 letnik znižan ta je tud v Tujini cca. ista cena 1.7k€
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t... 2018 letnik se pravi star pri nas je 2.5k€ v tujini pa isto 1.7k€ tako, da pomoje ni boljši od zgornjega

Rabim ga dosti za projeciranje računalnika, in ne toliko za ogled filmov.

Srednji mi je favorit bo ql?
lp

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

Best buy 55'' 700-800€

TX, kitajski box, PS4 PRO.

Želje če se da, Android OS, HDR10 in vse bonbončke za dobro sliko pri igranju iger na konzoli.

QLED TV SAMSUNG QE55Q60R


Tale Samsung nima Androida.

andrej69 ::

Maverick33 je izjavil:

Hey,

kateri TV priporočate do 2k€?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t... (1.5k€, 50Hz pa direct LED osvetlitev nima Edge LED) 2019 letnik
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t... 2019 letnik znižan ta je tud v Tujini cca. ista cena 1.7k€
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t... 2018 letnik se pravi star pri nas je 2.5k€ v tujini pa isto 1.7k€ tako, da pomoje ni boljši od zgornjega

Rabim ga dosti za projeciranje računalnika, in ne toliko za ogled filmov.

Srednji mi je favorit bo ql?
lp


Najbolje, da vzameš res model XG8596.

tomi2017 ::

Tudi sam se nagibam, da bom vzel model Sony 75XG8596... mogoce ga ze kdo ima in kako je zadovoljstvo?

andrej69 ::

tomi2017 je izjavil:

Tudi sam se nagibam, da bom vzel model Sony 75XG8596... mogoce ga ze kdo ima in kako je zadovoljstvo?


Če ga boš uporabljal večinoma za gledanje filmov in serij, obstajajo boljše alternative:)Če pa ga boš uporabljal večinoma za tv programe in šport pa je dobra izbira tale Sony.. Pa seveda pod pogojem, da boš gledal v nekoliko svetlejšem prostoru.

tomi2017 ::

andrej69 je izjavil:

tomi2017 je izjavil:

Tudi sam se nagibam, da bom vzel model Sony 75XG8596... mogoce ga ze kdo ima in kako je zadovoljstvo?


Če ga boš uporabljal večinoma za gledanje filmov in serij, obstajajo boljše alternative:)Če pa ga boš uporabljal večinoma za tv programe in šport pa je dobra izbira tale Sony.. Pa seveda pod pogojem, da boš gledal v nekoliko svetlejšem prostoru.


Najvec se bo gledalo tv programe v hd vsebinah, katere ponujaja operater (kolebam med telemahom in telekomom) in Netflix.. namen imam kupiti tudi PS4 pro.. mah, nakup tv-ja je danes cela znanstvena fantastika, pol pa kupi in so odloci prav pri vsej tej ponudbi??!! :)

andrej69 ::

tomi2017 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

tomi2017 je izjavil:

Tudi sam se nagibam, da bom vzel model Sony 75XG8596... mogoce ga ze kdo ima in kako je zadovoljstvo?


Če ga boš uporabljal večinoma za gledanje filmov in serij, obstajajo boljše alternative:)Če pa ga boš uporabljal večinoma za tv programe in šport pa je dobra izbira tale Sony.. Pa seveda pod pogojem, da boš gledal v nekoliko svetlejšem prostoru.


Najvec se bo gledalo tv programe v hd vsebinah, katere ponujaja operater (kolebam med telemahom in telekomom) in Netflix.. namen imam kupiti tudi PS4 pro.. mah, nakup tv-ja je danes cela znanstvena fantastika, pol pa kupi in so odloci prav pri vsej tej ponudbi??!! :)


Da hudič je danes izbrat televizor, ki bo prepričal v vseh segmentih.. Jaz bi ti vsekakor priporočil tale model Philipsa, posebej za tvoje zahteve.. Ima še nekoliko boljše procesiranje slike kakor Sony model, in pa omogoča že Dolby Vision in HDR10+ kar je posebej dobrodošlo pri Netflixu in podobnih zadevah:) Pa seveda tudi druge prednosti ima kot je najnovejši Android, Dolby Atmos zvok, daljinski z glasovnim upravljanjem itd.. Kar se tiče Sonya je tako, da so predragi napram kar ponujajo:) Če pa si pristaš Sony televizorjev, pa boš najverjetneje tako vzel tale model.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/7...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

tomi2017 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

tomi2017 je izjavil:

Tudi sam se nagibam, da bom vzel model Sony 75XG8596... mogoce ga ze kdo ima in kako je zadovoljstvo?
Če ga boš uporabljal večinoma za gledanje filmov in serij, obstajajo boljše alternative:)Če pa ga boš uporabljal večinoma za tv programe in šport pa je dobra izbira tale Sony.. Pa seveda pod pogojem, da boš gledal v nekoliko svetlejšem prostoru.

Najvec se bo gledalo tv programe v hd vsebinah, katere ponujaja operater (kolebam med telemahom in telekomom) in Netflix.. namen imam kupiti tudi PS4 pro.. mah, nakup tv-ja je danes cela znanstvena fantastika, pol pa kupi in so odloci prav pri vsej tej ponudbi??!! :)

Da hudič je danes izbrat televizor, ki bo prepričal v vseh segmentih.. Jaz bi ti vsekakor priporočil tale model Philipsa, posebej za tvoje zahteve.. Ima še nekoliko boljše procesiranje slike kakor Sony model, in pa omogoča že Dolby Vision in HDR10+ kar je posebej dobrodošlo pri Netflixu in podobnih zadevah:) Pa seveda tudi druge prednosti ima kot je najnovejši Android, Dolby Atmos zvok, daljinski z glasovnim upravljanjem itd.. Kar se tiče Sonya je tako, da so predragi napram kar ponujajo:) Če pa si pristaš Sony televizorjev, pa boš najverjetneje tako vzel tale model.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/7...

Andrej, daj nehaj zavajat. Tomi2017 si je izbral dober TV s 100Hz Triluminos panelom, ti mu pa predlagaš te dva Philipsa, ki sta oba z navadnim 50Hz panelom, brez dimminga, pa še glossy sta.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

hmm ::

Kako bi kdo od domnevnih strokovnjakov tule primerjal večkrat priporočenega Philipsa 7304 (VA) s Hisense U8B?

andrej69 ::

hmm je izjavil:

Kako bi kdo od domnevnih strokovnjakov tule primerjal večkrat priporočenega Philipsa 7304 (VA) s Hisense U8B?


Kar se tiče Hisense modela ima nekaj malega širši barvni razpon in pa gibanje slike. Toda sama natančnost barv bi lahko bila boljša.. Hisense ima tudi težave z črnimi kadrimi zaradi lokalne zatemnitve, nekaj podobnega kakor Lg televizorji, pa tudi z samim osvetljenjem panela, ker seveda gre za cenejšo varijanto tega osvetljenja. Philips ima vsekakor boljše procesiranje same slike, tako, da je slika bolj ostra, jasnejša, sami detajli so bolj vidni itd.. Kontrast imata podoben, toda na Philipsu črni kadri izgledajo bolje, kakor je tudi zelo malo težav z presvetiltvijo slike:) Kot celoten paket je Philips vsekakor kvalitetnejši..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: windigo ()

polde66 ::

LG OLED55C9PLA a to je ok za ceno okoli 1350 eur? Ali je boljši OLED TV PANASONIC TX-55GZ950E? za 20 eur manj
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Joj kolk sem nestrpen 8-)
polde

scipascapa ::

polde6665: dej kupi pa pridem pogledat Oled :)

polde66 ::

Kakšna je pa razlika med 55B9PLA in C9pla? samo v podstavku?
polde

sitriani ::

polde66 je izjavil:

Kakšna je pa razlika med 55B9PLA in C9pla? samo v podstavku?


https://tvdifference.com/lg-c9-vs-b9/

LG C9
LG α9 Gen 2 Intelligent Processor

LG B9
LG α7 Gen 2 Intelligent Processor

Conclusion : LG C9 or B9?
As two OLED TV models introduced by LG in their 2019 lineup, we can find that LG C9 is the model that positioned higher than LG B9. Which of them is the one that you should choose? If you are looking for better picture quality on your OLED screen, then LG C9 is the model that you should choose as long as you don’t mind to spend higher for that. LG C9 is the model that comes with better Picture Processor but offered at the higher price.

polde66 ::

Hvala, reskirat 70 eur več za c9
polde

sitriani ::

polde66 je izjavil:

Hvala, reskirat 70 eur več za c9


točno tako :) kje pa si videl za 1350€ c9 ?

fpbs ::

hmm je izjavil:

Kako bi kdo od domnevnih strokovnjakov tule primerjal večkrat priporočenega Philipsa 7304 (VA) s Hisense U8B?
Ta dva TVeja ne moreš med sabo primerjat. Medtem, ko ima Philips vgrajen klasičen, glossy, 50Hz LCD, brez dimminga, ima Hisense vgrajen novejši, boljši, 100Hz ULED panel, kar je enako, kot pri Samsungu QLED, ali pri LGeju NanoCell. To omogoča praktično vse boljše lastnosti, predvsem pa širši barvni spekter. Poleg tega ima Hisense tudi boljši zvok.

vrossi46 ::

M4sticoR ::

Zdravo,

bi še kdo imel 65" tv Sony 65XF9005 za 1000EUR, v Slo jih prodajajo po cca 1.400EUR? V Nemčiji jih imajo pri Saturnu in MediaMarkt. Problem je le, da ne pošiljajo v SLO. Torej bi ga morali naročiti v nam najbližjo njihovo trgovino v Nemčiji in it iskat. Po izračunu te pot košta cca 70EUR (brez kazni za prehitro vožnjo :))

Moje skromno mnenje je, da za tistega, ki išče 65" TV in mu več kot 1000EUR ne diši odšteti za TV, je to najboljša izbira. Tako za gledanje TV, igranja iger, ... Je sicer lanski model, ampak za to nič slabši.

če mi kdo ne verjame ima tu review KLIK

Namen tega posta ni prepričevanje kater TV je boljši/slabši, ampak iskanje morebitnega kolega, ki bi bil pripravljen iti ponj v Nemčijo in deljenje stroškov poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: M4sticoR ()

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

Kateri
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

OLED, razen v primeru, da nameravaš na njem kazati pogosto in daljši čas kakšne statične slike, recimo to, kar Samsung oglašuje kot Frame. C9 nima kakšne večje napake, manjši ugovor je le, da sledenje premikom kamere (premiki ozadja, recimo štadiona pri nogometu) ni ravno best in class. Pa WebOS namesto Androida, če imaš kakšne posebne zahteve, kar se poganjanja aplikacij tiče.

neocodexx ::

Ok, imam zelo kontroverzno vprašanje ki bi mogoče sodilo v svojo temo, ampak je res kar zelo pomembno, ker mogoče marsikdo ne ve, da je s trenutnim HDR na TVjih malo večji problem, kot pa samo "300 nitov ni dovolj za pravi HDR" katera izjava ne pove veliko, namreč kar sem sam ugotovil je to, da HDR10, po moji izkušnji, sploh ni gledljiv na 300nit LCDju srednjega ranga kot je 7304 (pa ni tu Philips nič kriv, zgolj marketinško zavajanje o HDR).

O čemu govorim... pogooglajte "HDR looks washed out". Skratka, večino HDRja izgleda slabše kot SDR. To so HDR vsebine na Prime Video in kar imam nekaj HDR Bluray ripov. Dolby Vision in Youtube HDR izgledata super. Navaden HDR10/HDR10+ pa... zatemnjeno (kot da bi dal en filter čez), popolnoma mimo kontrast in izprane barve... ni za gledat.

Sem bil primoran iti nazaj na Shield, kjer lahko napravo forsiram da predvaja v BT709 načinu, kjer je slika veliko bolj živa in svetla kot v BT2020. Če pa gledam npr. karkoli HDR direktno na TVju, pa avtomatsko potegne HDR signal in ne moreš it na SDR, in ta HDR žal ni gledljiv. Tako da če kdo nima zunanje enote in bo gledal HDR vsebine in v appu ni možno zamenjati signal na SDR (na Prime Video ni možno), zadeva praktično ni gledljiva.

In to ni edini TV/Streaming service s tem problem. Je polno pritožb uporabnikov po tujih forumih na vseh sortah TVjev (ne zdaj krivit Philips). Amazon je narod na veliko zajebal ko je šel npr. pri seriji Jack Ryan iz 1. sezone ki je bila v Dolby Vision na HDR10+ v drugo sezono, to izgleda kot en kup dreka v primerjavi s sezono 1 ki je v DB. In nisem edini s to pritožbo, kar pogooglajte (torej krive so vsebine). K sreči naj bi bilo večino HDRja na Netflixu v DB, vendar nimam naročnine, da bi preizkusil (bom potem, ko mi poteče Prime).

In tu je zdaj vprašanje - na katerih TVjih (verjetno OLEDi in QLEDi z 600+ nitov, ali pa tudi ne?) kjer te navadni HDR10 delajo normalno? Bluray ripi in če je karkoli na Netflixu/Prime ki ni v DB, ker DB kot sem že omenil, izgleda superiorno, prav tako SDR (z vključeno HDR upscaling funckijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ekozaver ::

M4sticoR je izjavil:

Zdravo,

bi še kdo imel 65" tv Sony 65XF9005 za 1000EUR, v Slo jih prodajajo po cca 1.400EUR? V Nemčiji jih imajo pri Saturnu in MediaMarkt. Problem je le, da ne pošiljajo v SLO. Torej bi ga morali naročiti v nam najbližjo njihovo trgovino v Nemčiji in it iskat. Po izračunu te pot košta cca 70EUR (brez kazni za prehitro vožnjo :))

Moje skromno mnenje je, da za tistega, ki išče 65" TV in mu več kot 1000EUR ne diši odšteti za TV, je to najboljša izbira. Tako za gledanje TV, igranja iger, ... Je sicer lanski model, ampak za to nič slabši.

če mi kdo ne verjame ima tu review KLIK

Namen tega posta ni prepričevanje kater TV je boljši/slabši, ampak iskanje morebitnega kolega, ki bi bil pripravljen iti ponj v Nemčijo in deljenje stroškov poti.


Tudi sam se zanimam za ta TV. Resitev za dostavo sem imel v mislih cheaper&more. Ne vem pa ali pošiljajo tudi 65' TVje ter koliksna bi prisla postnina (vrjetno okoli 100EUR)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ekozaver ()

neocodexx ::

Saj to je verjetno še najboljši LCD TV (ne bom štel QLED serije 70 in 80 ki so absolutno predragi da bi jih primerjali), problem je samo ker je pri nas bil ta XF9005 že v cenovnem rangu LG B8, in mene noben še tako dober fald ne bo prepričal proti oledu:)

(razen če ima res veliko boljše hdr zmožnosti in bolj odzivno gibanje slike, pri dimmingu pa lcd ne mora priti blizu in to je tisto kar mene osebno vleče k oledu, perfect blacks) (ali pa če se nekdo res tako strašno boji burn ina; jaz se pač ne)

Za 1.000EUR tudi če je poštnina 100EUR iz tujine (mene tu skrbi zaradi komplikacij pri uveljavljanju garancije) se pa že sigurno splača, brez dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Ok, imam zelo kontroverzno vprašanje ki bi mogoče sodilo v svojo temo, ampak je res kar zelo pomembno, ker mogoče marsikdo ne ve, da je s trenutnim HDR na TVjih malo večji problem, kot pa samo "300 nitov ni dovolj za pravi HDR" katera izjava ne pove veliko, namreč kar sem sam ugotovil je to, da HDR10, po moji izkušnji, sploh ni gledljiv na 300nit LCDju srednjega ranga kot je 7304 (pa ni tu Philips nič kriv, zgolj marketinško zavajanje o HDR).

O čemu govorim... pogooglajte "HDR looks washed out". Skratka, večino HDRja izgleda slabše kot SDR. To so HDR vsebine na Prime Video in kar imam nekaj HDR Bluray ripov. Dolby Vision in Youtube HDR izgledata super. Navaden HDR10/HDR10+ pa... zatemnjeno (kot da bi dal en filter čez), popolnoma mimo kontrast in izprane barve... ni za gledat.

Sem bil primoran iti nazaj na Shield, kjer lahko napravo forsiram da predvaja v BT709 načinu, kjer je slika veliko bolj živa in svetla kot v BT2020. Če pa gledam npr. karkoli HDR direktno na TVju, pa avtomatsko potegne HDR signal in ne moreš it na SDR, in ta HDR žal ni gledljiv. Tako da če kdo nima zunanje enote in bo gledal HDR vsebine in v appu ni možno zamenjati signal na SDR (na Prime Video ni možno), zadeva praktično ni gledljiva.

In to ni edini TV/Streaming service s tem problem. Je polno pritožb uporabnikov po tujih forumih na vseh sortah TVjev (ne zdaj krivit Philips). Amazon je narod na veliko zajebal ko je šel npr. pri seriji Jack Ryan iz 1. sezone ki je bila v Dolby Vision na HDR10+ v drugo sezono, to izgleda kot en kup dreka v primerjavi s sezono 1 ki je v DB. In nisem edini s to pritožbo, kar pogooglajte (torej krive so vsebine). K sreči naj bi bilo večino HDRja na Netflixu v DB, vendar nimam naročnine, da bi preizkusil (bom potem, ko mi poteče Prime).

In tu je zdaj vprašanje - na katerih TVjih (verjetno OLEDi in QLEDi z 600+ nitov, ali pa tudi ne?) kjer te navadni HDR10 delajo normalno? Bluray ripi in če je karkoli na Netflixu/Prime ki ni v DB, ker DB kot sem že omenil, izgleda superiorno, prav tako SDR (z vključeno HDR upscaling funckijo).


to je povsem normmalno pri vseh teh poceni "HDR" televizijah. Sam sem tudi bil vedno razočaran nad HDR vsebinami, dokler nisem kupil pravega TVja. Ker preprosto niso zmožne prikazat HDR formata. Najboljši so kakšni OLEDi, saj imajo 800 nitov+ Dolby Vision(lepše barve kot pri HDR10), popolna črnina, neskončnen kotrast in 10bit panel. Te vaše budget HDR televizije so pa vse 8 bit panel, brez Dolby Visiona, max 300-400nitov, kar je definitivno premalo. Čeprav prave HDR televizije še ni. Za pravi HDR efekt, bi naj potrebovali 4000+ nitov, če se ne motim. Drugače pa imaš 3/4 HDR vsebin na netflixu tako posnetih v DB in ne HDR10, edino če tv ne podpira DB, potem si prisiljen gledati v HDR10.
««
221 / 535
»»