» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
216 / 536
»»

Frenky ::

Vidim da T2 računa 1eur za uporabo appa, sploh ne pustijo samo za en tv met, ne da bi doplačeval. Pa bi jim vrnil box.

juvank ::

Zanimam se za nakup LG 70UM7100PLA pa me zanima ali je ok. Razdalja gledanja okoli 3,5m. Ali priporočate kaj drugega.

andrej69 ::

juvank je izjavil:

Zanimam se za nakup LG 70UM7100PLA pa me zanima ali je ok. Razdalja gledanja okoli 3,5m. Ali priporočate kaj drugega.


Jaz ti priporočam katerega od teh modelov. Lg-ja ti ne priporočam:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.makspro.si/led-tv-philips-6...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

neocodexx ::

70" za 3.5m je idealno. Glede modelov pa lahko samo potrdim, da glede 70PUS7304 nimam pritožb, sem zelo zadovoljen (je tudi VA panel, enako kot tisti LG), je pa res da je ta LG konkretno cenejši, in to kar konkretnih 500€. Če ti ni toliko do Ambilighta, meni izgleda dobra izbira. Po vsej možnosti imata podobno kvaliteto slike in ne bi opazil razlike vredne tega denarja, oba sta 60hz 8bit VA panela.. (ker za malo več že dobiš 100hz 10bit OLED in potem sploh ni debate). Če je pa boljši LG ali Samsung pa ne vem, poglej če imajo kakšno primerjavo na rtings.com.

Mutsy ::

Gledam različne TV-je pa ne vem za katerega naj se odločim, kaj priporočaš?
Star TV se je pokvaril, TV je namenjen družinski uporabi. Pri Samsungu imajo akcijo, da dobiš zraven še Tablico Galaxy Tab A 10.5.
OLED PANASONIC TX-55GZ950E je 1.499,99 EUR
OLED LG OLED55C9PLA je 1,799,99 EUR
OLED SONY KD55AG8BAEP je 1.799,99 EUR
OLED PHILIPS 55OLED804 je 1.499,99 EUR
SAMSUNG QE55Q85RATXXH plus Tablica Galaxy Tab A 10.5 je 1.799,99 EUR

neocodexx ::

Mutsy je izjavil:

Gledam različne TV-je pa ne vem za katerega naj se odločim, kaj priporočaš?
Star TV se je pokvaril, TV je namenjen družinski uporabi. Pri Samsungu imajo akcijo, da dobiš zraven še Tablico Galaxy Tab A 10.5.
OLED PANASONIC TX-55GZ950E je 1.499,99 EUR
OLED LG OLED55C9PLA je 1,799,99 EUR
OLED SONY KD55AG8BAEP je 1.799,99 EUR
OLED PHILIPS 55OLED804 je 1.499,99 EUR
SAMSUNG QE55Q85RATXXH plus Tablica Galaxy Tab A 10.5 je 1.799,99 EUR


Tole je zelo visok rang tvjev, Galaxy Tab 10 pa ni tako interesanten ker nima visokoločljivostnega AMOLED zaslona kot npr. Tab S5e je Tab 10 že malo za časom, v svoji vrednosti cca 200€ ne bi smel vplivati na odločitev pri nakupu TVja ker ni čisto nič posebnega. 1.800€ za 55" TV in "meh" tablico je absolutno preveč.

Ostaneta Panasonic in Philips. Panasonica oleda izredno hvalijo kot najboljšega, ne vem pa če je to ta model - lahko povejo drugi. Philips dobi + točke zaradi ambilighta, kar bi sicer lepše prišlo do izraza na večjem tvju, 55" je še ravno nekje meja da ni bolj moteč kot uporaben. Da pa bo povprečen uporabnik opazil razliko v "kvaliteti" slike med tema Philipsom in Panasonicom, pa je bolj težko verjetno. Jaz bi vsekakor raje razmislil o večji colaži, če je prostora, s kakšne razdalje pa se gleda?

MrStein ::

> Panasonica oleda izredno hvalijo kot najboljšega, ne vem pa če je to ta model - lahko povejo drugi.

Ni ta model.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neocodexx ::

MrStein je izjavil:

> Panasonica oleda izredno hvalijo kot najboljšega, ne vem pa če je to ta model - lahko povejo drugi.

Ni ta model.


Pa je ta za kaj, kakšna je sploh razlika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bauci ::

Jaz bi rad konkreten odgovor od nekoga, ki ima televizor doma. Za v dnevno sobo kupujem 65" Oled ali Led tv do 2.500€. Znamka ni pomembna. Gledal se bo samo program Siola ali Telemacha. Nobenih dodatnih zvočnikov. Razdalja cca 3 metre.
Ali je SD oz. HD slika res tako slaba kot nekateri tukaj gor pišejo, da se ne splača kupiti tako velik tv?

andrej69 ::

Mutsy je izjavil:

Gledam različne TV-je pa ne vem za katerega naj se odločim, kaj priporočaš?
Star TV se je pokvaril, TV je namenjen družinski uporabi. Pri Samsungu imajo akcijo, da dobiš zraven še Tablico Galaxy Tab A 10.5.
OLED PANASONIC TX-55GZ950E je 1.499,99 EUR
OLED LG OLED55C9PLA je 1,799,99 EUR
OLED SONY KD55AG8BAEP je 1.799,99 EUR
OLED PHILIPS 55OLED804 je 1.499,99 EUR
SAMSUNG QE55Q85RATXXH plus Tablica Galaxy Tab A 10.5 je 1.799,99 EUR


Razlike med letošnjimi OLED televizorji so izredno majhne:)Tako, da tukaj predvsem odloča cena, in pa kateri OS ti je bolj všeč, dizajn televizorja, zvok itd.. Med temi je nekoliko slabši Sony model, dočim so ostali OLED modeli povasem primerljivi.

andrej69 ::

bauci je izjavil:

Jaz bi rad konkreten odgovor od nekoga, ki ima televizor doma. Za v dnevno sobo kupujem 65" Oled ali Led tv do 2.500€. Znamka ni pomembna. Gledal se bo samo program Siola ali Telemacha. Nobenih dodatnih zvočnikov. Razdalja cca 3 metre.
Ali je SD oz. HD slika res tako slaba kot nekateri tukaj gor pišejo, da se ne splača kupiti tako velik tv?


Jaz osebno imam doma Philips model velikosti 65˝ pa je slika povsem v redu:) Kar se tiče HD vsebin zelo dobra.. Je pa res, da je pomembno pri takšni velikosti, da ima televizor res zmogljiv slikovni procesor kakor seveda tudi panel:)) Ker v nasprotmen primeru se vidijo določene anomalije televizorja..

Yossarian ::

Za kolega, zahteve: do 50" TV, 4K, EON, max. 1.500 EUR. Čakal bo do črnega petka. Kakšni predlogi?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

andrej69 ::

Yossarian je izjavil:

Za kolega, zahteve: do 50" TV, 4K, EON, max. 1.500 EUR. Čakal bo do črnega petka. Kakšni predlogi?


Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

fpbs ::

juvank je izjavil:

Zanimam se za nakup LG 70UM7100PLA pa me zanima ali je ok. Razdalja gledanja okoli 3,5m. Ali priporočate kaj drugega.
Ja, če bi Andrej priporočal LGeja, potem nebi prodal nobenega Philipsa. Oba TVeja Philips PUS 7304 in UM7100 imata vgrajen 8 bitni panel in 50Hz osveževanje slike, kar ne omogoča najbolše slike. Philips je glossy, kar zna biti moteče. LG ima zaneslivejši in hitrejši operacijski sistem, poleg tega je pa še cenejši.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

Yossarian ::

andrej69, tale samsung mi je pa kar padel v oči in bi skoraj bil za priporočit. Kakšne so kaj izkušnje z Amoled zasloni?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

fpbs ::

Mutsy je izjavil:

Gledam različne TV-je pa ne vem za katerega naj se odločim, kaj priporočaš?
Star TV se je pokvaril, TV je namenjen družinski uporabi. Pri Samsungu imajo akcijo, da dobiš zraven še Tablico Galaxy Tab A 10.5.
OLED PANASONIC TX-55GZ950E je 1.499,99 EUR
OLED LG OLED55C9PLA je 1,799,99 EUR
OLED SONY KD55AG8BAEP je 1.799,99 EUR
OLED PHILIPS 55OLED804 je 1.499,99 EUR
SAMSUNG QE55Q85RATXXH plus Tablica Galaxy Tab A 10.5 je 1.799,99 EUR

S kakšne razdalje boš gledal? Za 1599€ dobiš že diagonalo 65": https://www.ceneje.si/Izdelek/9664814/a...
https://www.ceneje.si/L3/638/avdio-vide...

fpbs ::

Yossarian je izjavil:

andrej69, tale samsung mi je pa kar padel v oči in bi skoraj bil za priporočit. Kakšne so kaj izkušnje z Amoled zasloni?
Ta Samsung ima vgrajen QLED panel, kar pomeni, da gre za izboljšano verzijo LCDeja. Podobno ima tudi ta Sony XG9005 Triluminos panel. Oba sta FALDa. Philips ima vgrajen še klasičen LCD panel, tako da se nikakor ne more primerjat s tem dvema. S kakšne razdalje se bo gledalo?

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

Yossarian ::

fpbs: točno QLED panel je, ne amoled. Gledalo se bo z razdalje dobrih 3 metrov.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

fpbs ::

Yossarian je izjavil:

fpbs: točno QLED panel je, ne amoled. Gledalo se bo z razdalje dobrih 3 metrov.
Za to razdaljo bi predlagal diagonalo 65", ali pa vsaj 55".

Yossarian ::

fpbs je izjavil:

Za to razdaljo bi predlagal diagonalo 65", ali pa vsaj 55".


Obstaja prostorska omejitev.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DarwiN ::

Prostorsko omejitev se da v skoraj vseh primerih odpravit. No, razen če imaš okna/vrata na vseh štirih stranicah sobe.

Za 3m oddaljenost je IMO optimalna velikost 75-85".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

fpbs ::

Yossarian je izjavil:

fpbs je izjavil:

Za to razdaljo bi predlagal diagonalo 65", ali pa vsaj 55".
Obstaja prostorska omejitev.
Škoda, ker za ta denar bi dobil že dosti boljšega OLEDa 55"

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Prostorsko omejitev se da v skoraj vseh primerih odpravit. No, razen če imaš okna/vrata na vseh štirih stranicah sobe.

Za 3m oddaljenost je IMO optimalna velikost 75-85".


pa še po možnosti full HD, a ne? Daj nehaj rajši s takimi...

DarwiN ::

Seveda FHD.. Naredi malo research in boš prišel do podobnega zaključka.. 3m in okrog 75". Rtings sicer priporoča ~71". Sploh pa 75" tvjev več ni v FHD formatu, ampak le še 4-8k, in high-res vsebin bo tudi čedalje več, čeprav so FHD vsebine povsem zadovoljive.. Tko da ja, čez 10 let bo za 3m verjetno optimalna velikost 100".

Ampak nima smisla več o tem. Preveč vas je investiranih v ~55" OLED jajcah, zato se čutite napadeni in prisiljeni zagovarjat svojo zgrešeno investicijo. :)



You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

Evo vam moje logično razmišljanje enkrat za vselej: Imamo dve postavki - velikost in kakovost slike. Cena za oboje narašča eksponentno. Če vzamemo za osnovo vstopni 55" model za 400€, imaš (1) opcijo kakovost = LG 55" OLED C9 za 1400€, ali (2) opcijo velikost = vstopni model LG/Samsung 75" za ~1100€.

Katera opcija prinaša več? Kje je eksponentna krivulja bolj strma? Pri kakovosti ali velikosti?

Pri velikosti je razlika med 55" in 75" zaslonom 86% površine. 75" je torej 86% večji od 55" TVja. 86% boljša imerzija oz. vizualna izkušnja.

Kako pa kvantificirat kakovost slike? Težko. Odvisno od vsebine. Pri temnih prizorih je razlika konkretna, pri poročilih in običajnih TV kanalih pa precej manjša. Ampak koliko časa TV prikazuje temne prizore? Zelo malo, a ne?

Ena možnost, kako kvazi kvantificirat razliko v kakovosti slike, je preko testov. LG C9 OLED dosega oceno kakovosti slike 8.7, vstopni model Samsunga pa 7.4. Cirka ~18% lepša slika potemtakem.

Po tej metriki torej cena občutno bolj narašča s kakovostjo slike kot z velikostjo. 1000€ doplačila za ~18% lepšo sliko, ali 700€ doplačila za 86% večjo površino zaslona?

Jasno potem, da se prvo kot prvo zagotovi optimalna velikost zaslona glede na prostor, vrže omare ven iz stanovanja, šele potem se začne razmišljaz o doplačilu za kakovost slike. Da, ne?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jokklen955 ::

kakšno mnenje glede tega tv SONY LED TV KD55XG8096,ga danes gledal v Big bangu,cena od 600-800 evrov,najlepša slika ,tudi s strani,vaše mnenje
hvala,pa še to ,kaj pomeni oznaka xf ,xg

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

jokklen955 je izjavil:

kakšno mnenje glede tega tv SONY LED TV KD55XG8096,ga danes gledal v Big bangu,cena od 600-800 evrov,najlepša slika ,tudi s strani,vaše mnenje
hvala,pa še to ,kaj pomeni oznaka xf ,xg


Če boš gledal večinoma samo v osvetljenem prostoru je ta Sony dobra izbira, če pa boš gledal tudi v temnejšem prostoru, pa dobiš kvalitetnejše televizorje:)
Pa tudi minus tega televizorja je že nekoliko zastarel X Reality Pro procesor, ki nekako ni več konkurenčen drugim televizorjem, ki imajo že kvalitetnejše slikovne procesorje:)Skratka edini plus tega televizorja je prikaz barv, kar pa se tiče ostalega pa nudi konkurenca nekaj več..
Kar pa se tiče oznak. XF pomeni, da gre za lanske televizorje, XG pa da gre za letošnje televizorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

jokklen955 je izjavil:

kakšno mnenje glede tega tv SONY LED TV KD55XG8096,ga danes gledal v Big bangu,cena od 600-800 evrov,najlepša slika ,tudi s strani,vaše mnenje
hvala,pa še to ,kaj pomeni oznaka xf ,xg



Tak Sony televizor bo v petek 15.novembra black friday za ceno 554,99 EUR v trgovini EXTREME DIGITAL


https://edigital.si/blackfriday?sc_src=...

 Extreme digital

Extreme digital

fpbs ::

jokklen955 je izjavil:

kakšno mnenje glede tega tv SONY LED TV KD55XG8096,ga danes gledal v Big bangu,cena od 600-800 evrov,najlepša slika ,tudi s strani,vaše mnenje
hvala,pa še to ,kaj pomeni oznaka xf ,xg
Dobra izbira za ta denar. Pozabi na to, kar omenja Andrej o ostarelem procesorju. On bi ti rad prodal Philipsa.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

KAVINSKY ::

easyrider3 je izjavil:

Tak Sony televizor bo v petek 15.novembra black friday za ceno 554,99 EUR v trgovini EXTREME DIGITAL

https://edigital.si/blackfriday?sc_src=...

 Extreme digital

Extreme digital



Tale Sony ali Samsung RU8000?

https://www.unieuro.it/online/TV-Ultra-...

Večina bo predvajal HD vsebine iz računalnika in predvajalnika (youtube/BR), kakšno počasnejšo igro (Tomb Raider, emulatorji...) iz kavča. Sony bo 50€ cenejši.

andrej69 ::

Kateri bo večinoma gledal filme, serije itd..priporočam sedaj tale model za odlično ceno:)

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

neocodexx ::

DarwiN je izjavil:

Evo vam moje logično razmišljanje enkrat za vselej: Imamo dve postavki - velikost in kakovost slike. Cena za oboje narašča eksponentno. Če vzamemo za osnovo vstopni 55" model za 400€, imaš (1) opcijo kakovost = LG 55" OLED C9 za 1400€, ali (2) opcijo velikost = vstopni model LG/Samsung 75" za ~1100€.

Katera opcija prinaša več? Kje je eksponentna krivulja bolj strma? Pri kakovosti ali velikosti?

Pri velikosti je razlika med 55" in 75" zaslonom 86% površine. 75" je torej 86% večji od 55" TVja. 86% boljša imerzija oz. vizualna izkušnja.

Kako pa kvantificirat kakovost slike? Težko. Odvisno od vsebine. Pri temnih prizorih je razlika konkretna, pri poročilih in običajnih TV kanalih pa precej manjša. Ampak koliko časa TV prikazuje temne prizore? Zelo malo, a ne?

Ena možnost, kako kvazi kvantificirat razliko v kakovosti slike, je preko testov. LG C9 OLED dosega oceno kakovosti slike 8.7, vstopni model Samsunga pa 7.4. Cirka ~18% lepša slika potemtakem.

Po tej metriki torej cena občutno bolj narašča s kakovostjo slike kot z velikostjo. 1000€ doplačila za ~18% lepšo sliko, ali 700€ doplačila za 86% večjo površino zaslona?

Jasno potem, da se prvo kot prvo zagotovi optimalna velikost zaslona glede na prostor, vrže omare ven iz stanovanja, šele potem se začne razmišljaz o doplačilu za kakovost slike. Da, ne?


Ja, saj o temu sem tudi jaz razmišljal. Sem raje vzel 15" večji tv kot oled, kljub temu da obožujem oled, mi ni žal - velikost res naredi svoje. Gledam pa s cca 3.3 metrov, ni nič preveliko (tudi 1080 izgleda čisto v redu). Še posebej, če gledaš kaj v 21:9 (praktično vsi filmi) je še slabše, ker ti odreže robove tak da imaš potem na 55" filmske površine kot da bi gledal na 42" in to z radalje 3 metrov ni ravno užitek gledati.

Je pa tudi to, da pri tako velikih tvjih v marsikaterem stanovanju res postane problem s prostorom, tudi pri meni je bil, in je na koncu adaptacija prostora stala več kot sam tv, tako da če nekdo samo išče nov tv za zamenjavo, te gigantski tvji res niso za vsakega, ker je temu potem že skoraj obvezno potrebno tudi prirediti prostor.

Redman ::

Kaj priporočate za okoli 3.500 EUR - 80+ diagonala.

Kaj se gleda:
- šport 50%
- ps4 20%
- netflix 30%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redman ()

andrej69 ::

Redman je izjavil:

Kaj priporočate za okoli 3.500 EUR - 80+ diagonala.

Kaj se gleda:
- šport 50%
- ps4 20%
- netflix 30%


Jaz ti priporočam tale model.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Ali nekaj manjši model Sonya ali Panasonica.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://geizhals.at/panasonic-tx-75gxw9...

Senior Dev ::

DarwiN je izjavil:





Od tebe pričakujem da vsaj slike zastopiš, ampak očitno jih ne. 75 inčni 16K TV bi bilo po tvoji logiki optimalno gledati iz pol metra razdalje. Ni glih vratu in očem prijazno. Treba razumet sličice in grafe, ker ni čisto preprosto in na prvo žogo. Treba se je malo potrudit in potem napisat post in ga poslat v internete.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Senior Dev, pri takih ekstremih pridejo v poštev druge zakonitosti. Ampak ja, če bi rad opazil razliko v ostrini med 8k in 16k TVjem, boš dejansko moral sedet povsem ob zaslonu. Zato tudi vprašanje, če bomo sploh kdaj videli 16k TVje za običajne stanovanjske potrebe. Že 8k meji na absurd. Diminishing returns pa to...

Pravzaprav je prihodnost micro led, ki bazira na modularnem sistemu, kjer si boš sam sestavil televizor iz manjših micro led panelov. Recimo, da boš imel 8x8 TV, sestavljen iz 64 micro led panelov, ki bodo skupaj tvorili 65" TV resolucije 3840x2160. In potem boš preprosto po želji dokupil denimo 32 micro ledov za skupnih 96 panelov in bo TV naenkrat velik 85" z resolucijo 5280x2860 ali whatever. Sliši se precej futuristično, ampak who knows...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neocodexx ::

Senior Dev je izjavil:

DarwiN je izjavil:





Od tebe pričakujem da vsaj slike zastopiš, ampak očitno jih ne. 75 inčni 16K TV bi bilo po tvoji logiki optimalno gledati iz pol metra razdalje. Ni glih vratu in očem prijazno. Treba razumet sličice in grafe, ker ni čisto preprosto in na prvo žogo. Treba se je malo potrudit in potem napisat post in ga poslat v internete.


Bistvo tega grafa je, da samo pokaže pri kateri razdalji sploh opaziš razliko med 4K in 1080. Pravi vodič za idealno (best case, ne optimalno) velikost zaslona je tale: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...





Pa še tale je za par centinov malce pretiravan imho, jaz bi na te številke dodal še vsaj +0.25m razdalje je spremeljivo, npr. meni paše 2.5 metra za 55" in 3.30 metra za 70".

Kar se pa tiče SD/HD/4K grafa je pa kar pravilen, če se pogovarjamo da boš videl razliko v ločljivosti pikslov, bi res moral gledat iz pol metra, da bi opazil razliko v 8K (te grafi v bistvu samo dokažejo, kako sta 8K in 4K praktično brez veze). Še dodaten komentar: in potem gledaš Netflix stream v "UHD" ki je še vedno bistarved, z bandingom, film grainom in artefakti v temačnih scenah (8. sezona GoT ni bil edini primer, se dogaja v praktično vsaki seriji)

Saj tudi lepo piše:
That doesn't mean you should be sitting a foot away from your TV. Not everybody prefers having the largest screen possible. The human visual system has an angle of view of about 135 degrees horizontally, and while it makes some sense for movies to get as large a TV you can get, content isn't produced to be viewed while filling the entire field of vision. This becomes very apparent if you try to watch sports from up close while fixating a single part of the screen, as it gets quite nauseating.


Bolj pomemben je ta drugi link ki sem ga objavil, ki vzame v obzir optimalno vidno polje. Njihove dokaj nizke mere tudi pri temu so verjetno mišljene za filme posnete v 21:9, kjer manjka kar precej slike in se ti kot sem že omenil diagonala vidne vsebine iz 55" zmanjša na cca 42". Če pa se gleda 16:9 in je lepo čez cel zaslon, je tu še dovolj rezerve. Pri 70" bi tudi na 4 metrih za 16:9 še vedno bilo ok, tako kot je tudi 55" spremeljiv na 3 metrih, če pa se pogovarjamo za ultrawide posnetke (torej vsi filmi, in tudi že vse več posnetkov na youtube se najde v tem razmerju), ki niso idealni za sobne tvje, pa bo tisti zgornji graf kar pravilen. Za vse ostale stvari pa ima še kar dosti rezerve.

edit: ni hotelo slik prikazat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

DarwiN ::

Sej imaš na Rtings opredeljeno optimalno velikost glede na uporabo:



Torej nekje 90-100" za 3m oddaljenost pri gledanju filmov. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neocodexx ::

Ja, potem bi res bila izkušnja kot v kinu v prvi vrsti :) pa vsi vemo, da je lepše biti nekje na sredini ali še bolj zadaj. V glavnem so samo filmi problem zaradi 21:9 razmerja, pri filmih res ne boš nikoli imel dovolj velikega zaslona. Ne vem če je to bilo potrjeno, da je bil to tudi eden od razlogov zakaj so izbrali ta format ali so samo teorije, češ da folk ne bi doma na tvju gledal in bi hodil v kino, si tako doma prikrajšan oz. kaznovan s črnim robom. Ja, ja, saj je že res da dobiš bolj široko perspektivo in več vsebine na sceno v 21:9, ampak zakaj pa potem tv serije čisto v redu zgledajo v 16:9? Prav nič ne pogrešam "dodatne širine", oz. še raje doma gledam serije kot filme (s tem jim je tudi namen uspel).

Tako da bi jaz to lestvico obrnil kontra kot si ti mislil, kljub temu da piše "cinema distance" na desni, jaz gledam samo levo in mi je to smernica za "cinema", razen če so res mislili cinema v prvi vrsti kar se meni ne zdi dobra izkušnja. Se pravi če uporabimo samo levo kot filmsko in desno popolnoma ignoriramo ker je to preblizu tudi za film, bi bilo 75" na 3.1 metre če boš gledal film v 21:9. Če pa bo vsebina v 16:9 čez cel zaslon pa bi jaz vzel še 10" manjšo mero in ne večjo, torej si z 75" v idealni razdalji še na 3.52 metrov kar lahko potrdim ker mam doma ravno nekje blizu tega razmerja (70" na 3.30), in je ravno prav za oboje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

batista ::

Ali se sony xf9005 še proizvaja ali se prodajajo samo še zaloge?

DarwiN ::

neocodexx, torej bi ti močno nasprotoval spodnjemu zaslonu za gledanje - heck - česarkoli, od poročil, fuzbala do filmov. :D

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

Jaz imam Panasonic TX-65GZ2000E na slabe 3m in sem ga za hec testiral na 2m kao priporočeno za cinema izkušnjo. Ni to to, preblizu.

DarwiN ::

Senior, tvoje mnenje je tukaj moooooooočno pristransko in kot takšno irelevantno, ker si čustveno in finančno vezan na svojo naložbo.. Povrh tega rabiš vsaj nekaj dni, da se privadiš. Na začetku takoj v prvi minuti je vsaka sprememba nek šok za sistem.

Preprosto dejstvo je, da once you go big, poti nazaj več ni. In prav ti boš čez nekaj let demantiral samega sebe, ko boš kupil naslednji TV in bo 75-85" na isti razdalji gledanja. Pa glavni razlog za nakup večjega ne bo v resoluciji. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

Pozdrav

je kakšna 65'' z višino z stojalom pod 90cm?

Horas ::

DarwiN je izjavil:

Senior, tvoje mnenje je tukaj moooooooočno pristransko in kot takšno irelevantno, ker si čustveno in finančno vezan na svojo naložbo.. Povrh tega rabiš vsaj nekaj dni, da se privadiš. Na začetku takoj v prvi minuti je vsaka sprememba nek šok za sistem.

Preprosto dejstvo je, da once you go big, poti nazaj več ni. In prav ti boš čez nekaj let demantiral samega sebe, ko boš kupil naslednji TV in bo 75-85" na isti razdalji gledanja. Pa glavni razlog za nakup večjega ne bo v resoluciji. :D


točn tk včasih smo gledli majhne škatle 4:3, na 3-5m.

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

Pozdrav

je kakšna 65'' z višino z stojalom pod 90cm?


Na voljo je kakšen Philips model, dočim so drugi modeli drugih proizvajalcev ravno na meji okoli 90cm..

DarwiN ::

Tile modeli so vsi med 85 in 90cm s stojalom. So zapisane točne dimenzije z in brez stojala pri vsakem TVju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

Prostora imam nekje 91,5cm....ampak je fino imeti kak cm-2 vmesnega prostora. Širine imam nekje dobrih 160cm.
Trenutno 48'', pa je potem bolje kupiti 65'' kot 55''. Mnenja?

HVALA Darwin.

Zgodovina sprememb…

Wofk ::

Zdravo

A je kdo že gledal ali pa ima izkušnje z znamko TCL?

predvsem gledam 65EC780 https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...
in 65EP680 https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...
Ali bi bilo bolje Philips 65pus7304 https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Vsi trije so nekje znotraj istega cenovnega ranga. Edina razlika ki jo vidim je da TCL imata VA panel, Philips IPS. Ter ep680 in pus7304 direkt led, ec780 pa edge led.

andrej69 ::

Wofk je izjavil:

Zdravo

A je kdo že gledal ali pa ima izkušnje z znamko TCL?

predvsem gledam 65EC780 https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...
in 65EP680 https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...
Ali bi bilo bolje Philips 65pus7304 https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Vsi trije so nekje znotraj istega cenovnega ranga. Edina razlika ki jo vidim je da TCL imata VA panel, Philips IPS. Ter ep680 in pus7304 direkt led, ec780 pa edge led.


Kar se tiče Evropskih TCL modelov niso slabi, toda konkurenca ponuja nekaj več v tem primeru tudi Philips:)
««
216 / 536
»»