» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
215 / 534
»»

Skylord ::

Za te mogoče za kakšnega gamerja pa spet drugače. So pa to res take malenkosti, ko jih večina sploh ne vidi oz prepozna. Če pogledaš tam na koncu tisti mikroni:|
Tukaj se pa nekateri duvajo za neke take brezvezne malenkosti, da kr glava peče. Zraven pa še večina sploh ne vidi dobro in nosijo kakšna očala tako da brezveze sploh o tem.
Doma imam najboljši TV leta 2019:P pa če pogledamo, kar najbolj gledamo, TV shemo domačega operaterja lahko rečem, da ni ne vem kake razlike z prejšnim, ne vem cca 5 let starim Samsungom 50H6400. Posebej v teh naših SD in HD (ki če smo pošteni sploh ni HD)programih.
Razlika se vidi potem, če daš gor en film 4K ene 50-70GB, to pa je razlika potem ja. Samo če smo pošteni koliko pa se tega uporablja.
Ziher večina vleče 4K filme iz partisa al pa gleda 4K posnetke z youtuba8-O. Vem kako je bilo s 3D, na začetku je bilo aktualno potem pa, komu se da vse to nastavljat preden lahko sploh pogledaš en film.
Preden pa bodo naši operaterji prešaltali na 4K oziroma na kakšno boljšo kvaliteto bo pa tudi mimo 5 ali več let tako da bomo kupili že kaj drugega. Že če sebe pogledam sem dal preveč za TV da bi dal pa 2 ali 3 jurje za TV pa si ja nor. OK če se koplješ v denarju potem ni problem.

edi45 ::

Pozabljaš da ima folk vedno hitrejše linije interneta, tako da res ni problem 70gb 4k bluray dol potegnit, saj ga imaš lahko tudi v 30 min doli. Prav tako vedno več stream aplikacij kot so netflix, amazon prime, hulu itd ponujajo vedno več vsebin v 4k in HDR, tudi igralne konzole + pc so že zmožne gnati igre v 4K brez problema. Ti navadni tv programi pa tako izumirajo se mi zdi, da vedno manj folka gleda te smeti.

rawlit ::

Oba imata prav, da OLED dobro utiliziraš rabiš dobro linijo in tudi kak subscription :)

Ampak se splača:
 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

Skylord ::

edi45 je izjavil:

Pozabljaš da ima folk vedno hitrejše linije interneta, tako da res ni problem 70gb 4k bluray dol potegnit, saj ga imaš lahko tudi v 30 min doli. Prav tako vedno več stream aplikacij kot so netflix, amazon prime, hulu itd ponujajo vedno več vsebin v 4k in HDR, tudi igralne konzole + pc so že zmožne gnati igre v 4K brez problema. Ti navadni tv programi pa tako izumirajo se mi zdi, da vedno manj folka gleda te smeti.

Ja samo to gre zelo počasi naprej. Bo to čez par let mogoče dve tri. Trenutno kolikor poznam jih ima bolj malo. Mi smo še zelo zadi za recmo kakšnimi nemci in podobno, ki so v takih in podobnih stvareh 5 let pred nami. Mogoče mlajši, tisti 40+ katerih je največ pa so še vedno več ali manj na naših tv programih. Saj ni problem potegnit dol pa če tudi uro ali dve. Bolj je potem tudi streamat kar marsikaj potegne za sabo.

andrej69 ::

Kar se tiče tv vsebin smo še mi kar zadaj, še celo Hrvati so nas že prehiteli:) Imajo že kar nekaj tv programov, ki odajajo v HEVC kvaliteti..

peter983 ::

Zdravo,

iščem 65 Tv, zagledal sem se v Philips 65PUS7304. Bi kdo v tem rangu (okrog 1000€) priporočal kaj drugega? Kakor sem bral teste in v živo videl, je za ta denar best-buy.

Je kdo TV že naročal iz tujine? Na edigital je najcenejši, ampak vidim da imajo obupen support...

XS!D3 ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče tv vsebin smo še mi kar zadaj, še celo Hrvati so nas že prehiteli:) Imajo že kar nekaj tv programov, ki odajajo v HEVC kvaliteti..

HEVC je samo kodek in nič ne pove o sami kvaliteti, ki je še vedno lahko šit, sploh če samo prekodiraš obstoječ MPEG2/H.264 v HEVC z manjšim BR samo da prihraniš pasovno širino. Seveda pa omogoča boljšo kvaliteto pri istem BR v primerjavi s H.264, ampak sam po sebi ti HEVC ne pove kaj dosti.

robek ::

peter983 je izjavil:

Zdravo,

iščem 65 Tv, zagledal sem se v Philips 65PUS7304. Bi kdo v tem rangu (okrog 1000€) priporočal kaj drugega? Kakor sem bral teste in v živo videl, je za ta denar best-buy.

Je kdo TV že naročal iz tujine? Na edigital je najcenejši, ampak vidim da imajo obupen support...


Kje si ga pa našel na edigital? Jaz ga ne najdem. Pri nas je menda najbolj poceni na https://www.moj-tv.com/, ampak tudi o tej strani kao nimajo najboljših izkušenj.

Jaz niham med Philips 65PUS7304 in Sony KD-65XG8096. Sony je malo dražji, če bi šel ponj v Avstrijo je pa ista cena. Pri Sonyju mi je všeč vse razen slabih izkušenj iz preteklosti pa HBBTV ne podpira (tudi testi so OK, razen črne barve - pač ni OLED), pri Philipsu me moti svetleč zaslon in pa to, da je pač - Philips. Pa nobenih testov ni.

peter983 ::

robek je izjavil:

peter983 je izjavil:

Zdravo,

iščem 65 Tv, zagledal sem se v Philips 65PUS7304. Bi kdo v tem rangu (okrog 1000EUR) priporočal kaj drugega? Kakor sem bral teste in v živo videl, je za ta denar best-buy.

Je kdo TV že naročal iz tujine? Na edigital je najcenejši, ampak vidim da imajo obupen support...


Kje si ga pa našel na edigital? Jaz ga ne najdem. Pri nas je menda najbolj poceni na https://www.moj-tv.com/, ampak tudi o tej strani kao nimajo najboljših izkušenj.

Jaz niham med Philips 65PUS7304 in Sony KD-65XG8096. Sony je malo dražji, če bi šel ponj v Avstrijo je pa ista cena. Pri Sonyju mi je všeč vse razen slabih izkušenj iz preteklosti pa HBBTV ne podpira (tudi testi so OK, razen črne barve - pač ni OLED), pri Philipsu me moti svetleč zaslon in pa to, da je pač - Philips. Pa nobenih testov ni.


Na edigital 873EUR: https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Na mimovrste 900EUR: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

En primerjalni test recimo: https://www.monitor.si/clanek/slabih-te... - tu je bil model PUS7304 najbolje ocenjen tv recimo. Jaz sem šel pogledat k kolegu 55-ko in je za moje potrebe OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: peter983 ()

robek ::

andrej69 ::

webmaher ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče tv vsebin smo še mi kar zadaj, še celo Hrvati so nas že prehiteli:) Imajo že kar nekaj tv programov, ki odajajo v HEVC kvaliteti..

te je nekdo že poučil kaj in kako... raje se na Philips orientiraj pa pred vsakim odgovorom napiši: Philips ni več kar je bil zato se pred nakupom posvetujte s svojo denarnico :8)

andrej69 ::

webmaher je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče tv vsebin smo še mi kar zadaj, še celo Hrvati so nas že prehiteli:) Imajo že kar nekaj tv programov, ki odajajo v HEVC kvaliteti..

te je nekdo že poučil kaj in kako... raje se na Philips orientiraj pa pred vsakim odgovorom napiši: Philips ni več kar je bil zato se pred nakupom posvetujte s svojo denarnico :8)


Me ne rabi nihče poučevat.. Kar pa se tiče Philipsa si eden tistih, ki pač živijo v nekakšnem lažnem prepričanju:))

webmaher ::

"Lažno prepričanje" ki na lažno je, da nas nategujejo vsi po vrsti... nekatere bolj druge manj... v trenutku nakupa mojega tvja je bil Sony z istimi karakteristikami kot Philips cenejši in je bila stvar jasna ko je beli dan :)
Ima pa tudi ta Sony cel kup pomankljivosti, da o podhranjenosti hardvera na tej cenovni ravni sploh ne omenjam... ampak, ker ni prave konkurence je bil to zame odličen nakup na koncu koncev imam s pomočjo HTPCja daleč najlepšo sliko na Telesmehovih DVB C kanalih :D

neocodexx ::

Če razmišljate o 65" 7304 bi sam še enkrat opomnil za tiste ki ste spustili debato veliko strani nazaj, 65" model ima IPS panel in 70" model ima VA. Če ste filmofili ali gamerji pa bi radi imeli še nekaj od črnega kontrasta je bolje vzeti VA, je pa res da 7304 modela IPS sam še nisem videl v živo (sem pa videl serijo 6xxx IPS z res slabim kontrastom sploh ni primerljivo). Najboljše da pred nakupum res grete v trgovino pogledat da se malo pogleda razlika.

Jaz sem z 70" VA zadovoljen, je pa res da je horizontalen vidni kot res slab, to se še posebej opazi na večjih TVjih kot je ta če ga gledaš od blizu saj zajema ogromen vidni kot kjer se ta hiba VA panelov prej opazi kot na manjših zaslonih. Uniformiranost črne vsekakor ne bi bila za pohvalit na temu modelu, ampak moraš tudi sprejet da je to temu primerno za ta cenovni razred. Je najbolj vidno samo na čisto črnem ozadju, kje sta z razdalje dveh metroh že zamegljeni levi in desni rob, ampak to je itak preblizu za tak tv. Ko pa gledaš iz 3-4 metrov in ni na sliki čisto črno ozadje, se tega ne opazi. Čisto tako, če slučajno kdo misli gledat TV iz kakšnih kotov, potem mogoče res raje razmisliti o IPS oz. 65" ker na 70" VA hitro začne bledet.

ps.: ampak prej res obvezno pogledat v trgovino oba modela. Za moje potrebe je 7304 VA ok, ni pa rečeno da bo za vsakega.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Če razmišljate o 65" 7304 bi sam še enkrat opomnil za tiste ki ste spustili debato veliko strani nazaj, 65" model ima IPS panel in 70" model ima VA. Če ste filmofili ali gamerji pa bi radi imeli še nekaj od črnega kontrasta je bolje vzeti VA, je pa res da 7304 modela IPS sam še nisem videl v živo (sem pa videl serijo 6xxx IPS z res slabim kontrastom sploh ni primerljivo). Najboljše da pred nakupum res grete v trgovino pogledat da se malo pogleda razlika.

Jaz sem z 70" VA zadovoljen, je pa res da je horizontalen vidni kot res slab, to se še posebej opazi na večjih TVjih kot je ta če ga gledaš od blizu saj zajema ogromen vidni kot kjer se ta hiba VA panelov prej opazi kot na manjših zaslonih. Uniformiranost črne vsekakor ne bi bila za pohvalit na temu modelu, ampak moraš tudi sprejet da je to temu primerno za ta cenovni razred. Je najbolj vidno samo na čisto črnem ozadju, kje sta z razdalje dveh metroh že zamegljeni levi in desni rob, ampak to je itak preblizu za tak tv. Ko pa gledaš iz 3-4 metrov in ni na sliki čisto črno ozadje, se tega ne opazi. Čisto tako, če slučajno kdo misli gledat TV iz kakšnih kotov, potem mogoče res raje razmisliti o IPS oz. 65" ker na 70" VA hitro začne bledet.

ps.: ampak prej res obvezno pogledat v trgovino oba modela. Za moje potrebe je 7304 VA ok, ni pa rečeno da bo za vsakega.


Kar se tiče črnih kadrov moraš imet izklopljen dinamični kontrast, tako posledično ne pride do presvetlitve črnih kadrov:) Treba pa tudi reči, da ima ta televizor zelo dober prikaz barv, jasno sliko z veliko podrobnostmi, tudi ostrina slike je zelo dobra. Tudi gibanje je zelo dobro za 50Hz osveževanje panela, samo treba izklopit Natural Motion ali ga nastavit na minimum. Če povzamem vse skupaj, zasigurno eden izmed najboljših televizorjev v tem rangu:) Kateri pa išče perfekcijo glede črne, pa bo moral vzet OLED ali pa kakšen vrhunski FALD model..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

clancy ::

andrej69 je izjavil:


OLED 2019 Shootout winners



Kje na tej lestvici bi se po tvoje znašel Philips 55OLED804?

andrej69 ::

clancy je izjavil:

andrej69 je izjavil:


OLED 2019 Shootout winners



Kje na tej lestvici bi se po tvoje znašel Philips 55OLED804?


Teško je reči.. Vsekakor je v rangu Lg-ja, bil pa bi najverjetneje nekaj slabši napram Panasonicu. Tukaj govorim samo o parametrih kvalitete slike, ne pa o smartu , zvoku itd.. Sicer pa kar se tiče OLED televizorjev, ima vsak neke prednosti in slabosti, tako, da je res teško reči kateri OLED je skupno najkvalitetnejši.. Letos res nekaj malega izstopa tale model Panasonica, dočim so si drugi OLED televizorji res zelo zelo blizu:)

clancy ::

Sta pa Sony-ev in Panasonicov model kar občutno dražja.
Kar me moti pa je to, da pod Best Living Room TV in Motion, ni nikjer LG C9. To, da je LG C9 Best Gaming TV in Best HDR TV, mi ne pomeni nič.

shon ::

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Ali se splača tole 58ko, ker cena je skoraj ista pa sem vido da ima 58 VA panel.

neocodexx ::

clancy je izjavil:

Sta pa Sony-ev in Panasonicov model kar občutno dražja.
Da je LG C9 Best Gaming TV in Best HDR TV, mi ne pomeni nič.


Men pa to pomeni kar veliko. Kaj bi še želel drugega od OLED televizorja? Te dve stvari so pika na i.

bedarija ::

shon je izjavil:

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Ali se splača tole 58ko, ker cena je skoraj ista pa sem vido da ima 58 VA panel.


ja se splača, razlike v ceni skoraj ni, 3" večji pa še VA panel

shon ::

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?

krepki ::

Aplikacija dela odlično,na samsung tvjih tizen os,ter philips in sony adronoid,žal na lg web os ne dela.

mevden ::

Pozdravljeni,

Kateri tv kupiti do 500eur, 50 inch bo dovolj? Bilo bi fajn da ima wifi, bluetooth, uporabljal se bo le občasno in še to večinoma sd kanali. Verjetno bom kasneje dokupil xiaomi s box.

Glede na komentarje, philips ni preveč zaželjen? Imate kakšen konkreten model v mislih?

andrej69 ::

mevden je izjavil:

Pozdravljeni,

Kateri tv kupiti do 500eur, 50 inch bo dovolj? Bilo bi fajn da ima wifi, bluetooth, uporabljal se bo le občasno in še to večinoma sd kanali. Verjetno bom kasneje dokupil xiaomi s box.

Glede na komentarje, philips ni preveč zaželjen? Imate kakšen konkreten model v mislih?


Če boš gledal SD vsebine, ti je ravno Philips najbolj primeren, ali pa kakšen model Sonya.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

rs1975 ::

robek je izjavil:

peter983 je izjavil:

Zdravo,

iščem 65 Tv, zagledal sem se v Philips 65PUS7304. Bi kdo v tem rangu (okrog 1000EUR) priporočal kaj drugega? Kakor sem bral teste in v živo videl, je za ta denar best-buy.

Je kdo TV že naročal iz tujine? Na edigital je najcenejši, ampak vidim da imajo obupen support...


Kje si ga pa našel na edigital? Jaz ga ne najdem. Pri nas je menda najbolj poceni na https://www.moj-tv.com/, ampak tudi o tej strani kao nimajo najboljših izkušenj.

Jaz niham med Philips 65PUS7304 in Sony KD-65XG8096. Sony je malo dražji, če bi šel ponj v Avstrijo je pa ista cena. Pri Sonyju mi je všeč vse razen slabih izkušenj iz preteklosti pa HBBTV ne podpira (tudi testi so OK, razen črne barve - pač ni OLED), pri Philipsu me moti svetleč zaslon in pa to, da je pač - Philips. Pa nobenih testov ni.


Če si naročnik Telekoma imaš sedaj v akciji na obroke 65PUS7304 za 799 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

peter983 ::

rs1975 je izjavil:

robek je izjavil:

peter983 je izjavil:

Zdravo,

iščem 65 Tv, zagledal sem se v Philips 65PUS7304. Bi kdo v tem rangu (okrog 1000EUR) priporočal kaj drugega? Kakor sem bral teste in v živo videl, je za ta denar best-buy.

Je kdo TV že naročal iz tujine? Na edigital je najcenejši, ampak vidim da imajo obupen support...


Kje si ga pa našel na edigital? Jaz ga ne najdem. Pri nas je menda najbolj poceni na https://www.moj-tv.com/, ampak tudi o tej strani kao nimajo najboljših izkušenj.

Jaz niham med Philips 65PUS7304 in Sony KD-65XG8096. Sony je malo dražji, če bi šel ponj v Avstrijo je pa ista cena. Pri Sonyju mi je všeč vse razen slabih izkušenj iz preteklosti pa HBBTV ne podpira (tudi testi so OK, razen črne barve - pač ni OLED), pri Philipsu me moti svetleč zaslon in pa to, da je pač - Philips. Pa nobenih testov ni.


Če si naročnik Telekoma imaš sedaj v akciji na obroke 65PUS7304 za 799 EUR...


O super, sploh nisem opazil. Hvala za tole!

fpbs ::

shon je izjavil:

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?
Aplikacija za T2TV ne dela dobro, tako na Androidu, kot na Samsungu, zato jo nekateri, ki so jo preizkusili ne koristijo. Kvaliteta slike ja slabša. Kolikor je meni poznano, mora T2 za aplikacijo dobiti soglasje od proizvajalca. Za Android in Samsunga je bilo pridobljeno brez težav, LG pa ne da soglasja, ker ni narejeno dovolj dobro.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

shon je izjavil:

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?
Aplikacija za T2TV ne dela dobro, tako na Androidu, kot na Samsungu, zato jo nekateri, ki so jo preizkusili ne koristijo. Kvaliteta slike ja slabša. Kolikor je meni poznano, mora T2 za aplikacijo dobiti soglasje od proizvajalca. Za Android in Samsunga je bilo pridobljeno brez težav, LG pa ne da soglasja, ker ni narejeno dovolj dobro.


Že zopet pišeš nekaj na pamet:)) Ta aplikacija deluje povsem v redu, tako na Androidu kakor tudi na Tizenu.. Ne razumem kaj imaš od tega, da pišeš laži in širiš netočne informacije. Saj te razumem, da teško sprejmeš to, da Lg tega ne omogoča samo ne moreš zaradi tega pisat takšne stvari:))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

shon je izjavil:

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?
Aplikacija za T2TV ne dela dobro, tako na Androidu, kot na Samsungu, zato jo nekateri, ki so jo preizkusili ne koristijo. Kvaliteta slike ja slabša. Kolikor je meni poznano, mora T2 za aplikacijo dobiti soglasje od proizvajalca. Za Android in Samsunga je bilo pridobljeno brez težav, LG pa ne da soglasja, ker ni narejeno dovolj dobro.
Že zopet pišeš nekaj na pamet:)) Ta aplikacija deluje povsem v redu, tako na Androidu kakor tudi na Tizenu.. Ne razumem kaj imaš od tega, da pišeš laži in širiš netočne informacije. Saj te razumem, da teško sprejmeš to, da Lg tega ne omogoča samo ne moreš zaradi tega pisat takšne stvari:))
Tu si poglej celo temo: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&...

rawlit ::

fpbs je izjavil:

shon je izjavil:

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?
Aplikacija za T2TV ne dela dobro, tako na Androidu, kot na Samsungu, zato jo nekateri, ki so jo preizkusili ne koristijo. Kvaliteta slike ja slabša. Kolikor je meni poznano, mora T2 za aplikacijo dobiti soglasje od proizvajalca. Za Android in Samsunga je bilo pridobljeno brez težav, LG pa ne da soglasja, ker ni narejeno dovolj dobro.


Meni aplikacija deluje super, uporabljam na Shieldu in na Firestick 4k.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

shon je izjavil:

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?
Aplikacija za T2TV ne dela dobro, tako na Androidu, kot na Samsungu, zato jo nekateri, ki so jo preizkusili ne koristijo. Kvaliteta slike ja slabša. Kolikor je meni poznano, mora T2 za aplikacijo dobiti soglasje od proizvajalca. Za Android in Samsunga je bilo pridobljeno brez težav, LG pa ne da soglasja, ker ni narejeno dovolj dobro.


Že zopet pišeš nekaj na pamet:)) Ta aplikacija deluje povsem v redu, tako na Androidu kakor tudi na Tizenu.. Ne razumem kaj imaš od tega, da pišeš laži in širiš netočne informacije. Saj te razumem, da teško sprejmeš to, da Lg tega ne omogoča samo ne moreš zaradi tega pisat takšne stvari:))


Isto bi tebe lahko vprašali, kaj imaš od tega, da pišeš laži in netočne informacije, kar se tiče Philipsa :) in zapomni si že enkrat da je teŽko in ne teško, saj nisi na Hrvaškem forumu.

fpbs ::

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

shon je izjavil:

Imam t2 in bi rad uporabljal t2tv, da ne rabim več škatlic, ali deluje aplikacija na teh tvjih vredu?
Aplikacija za T2TV ne dela dobro, tako na Androidu, kot na Samsungu, zato jo nekateri, ki so jo preizkusili ne koristijo. Kvaliteta slike ja slabša. Kolikor je meni poznano, mora T2 za aplikacijo dobiti soglasje od proizvajalca. Za Android in Samsunga je bilo pridobljeno brez težav, LG pa ne da soglasja, ker ni narejeno dovolj dobro.
Že zopet pišeš nekaj na pamet:)) Ta aplikacija deluje povsem v redu, tako na Androidu kakor tudi na Tizenu.. Ne razumem kaj imaš od tega, da pišeš laži in širiš netočne informacije. Saj te razumem, da teško sprejmeš to, da Lg tega ne omogoča samo ne moreš zaradi tega pisat takšne stvari:))
Isto bi tebe lahko vprašali, kaj imaš od tega, da pišeš laži in netočne informacije, kar se tiče Philipsa :) in zapomni si že enkrat da je teŽko in ne teško, saj nisi na Hrvaškem forumu.
To si sedaj zapisal, kot da sem jaz pisal netočne informacije. Tu imaš naprimer mnenje uporabnika "krepki45":

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 7. Okt 2019 ob 10:40

"Slika verjetno ni glih super,glede na to,da je preko aplikacije pasovna širina steama manjša kot preko boxa,jaz imam tudi ta mi box s na enem smart tvju in je ok na svojem 55 oledu pa sem aplikacijo odjavi,ker je na boxu definitivno kvaliteta slike boljša."

andrej69 ::

@fpbs

Aplikacija T2 samodejno uravnava pasovno širino predvajanja glede na hitrost mrežne povezave in strojne opreme. Najvišjo kakovost predvajanja se lahko spremeni v nastavitvah aplikacije pod razdelkom Predvajanje. Na letošnjih Android televizorjih srednjega in višjega razreda, deluje ta aplikacija bez težav:)Podobno je tudi na televizorjih z Tizen sistemom.

jokklen955 ::

pozdravljeni,tudi mene zanima tole s T2. nameravam se priklopiti na t2,bil pri njih,kjer so mi predlagali opcijo z t2tv ,poleg te pa bi imel še tri tv priključke nimam pa optike,ker nameravam nabaviti tv diagonale 55(gledal sem KD55XG8505BAEP SONY,PHILIPS LED TV 55PUS8503,Sony televizor KD-55XF9005),pa me zanima kako deluje aplikacija pri več tv-jih?

fpbs ::

Glede aplikacije si poglej tu: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&...
Od predlaganih TVejev je daleč najboljši KD-55XF9005.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

jokklen955 ::

se pravi,da aplikacuja t2 ni najboljša rešitev,da je boljše t2 box vzet za zdraven?

Senior Dev ::

Definitivno je aplikacija bolj boga rešitev. V aplikaciji so edino 4K programi solidni, torej je mogoče imeti dobro sliko tudi preko aplikacije, ampak izgleda da pri T-2 ni interesa. Preko boxa je slika veliko boljša in to je tudi trenutno edina opcija za vredu sliko.


Pozor! Na forumu se nahaja oseba, ki pod različnimi vzdevki preko zasebnih sporočil promovira Philips televizorje. V kolikor boš prejel sporočilo, prijavi zadevo moderatorjem in ne nasedaj na obljube o super popustih.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

jokklen955 je izjavil:

se pravi,da aplikacuja t2 ni najboljša rešitev,da je boljše t2 box vzet za zdraven?
Saj T2 box lahko kadarkoli hočeš lahko vrneš. Za tebe je sedaj pomembno, da si kupiš čim boljši TV. Mogoče za razmislek bi bilo dati še nekaj evrov več za OLEDa, ki omogoča dosti boljšo sliko.
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

Frenky ::

Pri T2 ni možno imeti TV brez boxa? Torej če je samo en TV, da se uporablja samo aplikacija za smart TVje?
Ne tista tv2go, mislim tisto kijo oglašujejo za androidne TVje.

krepki ::

Točno tako en box je pri t2 štet v ceno,v vsakem primeru ga dobiš lahko ga sicer ne uporabljaš in vklopiš aplikacijo na tv ampak,je slika slabše kvalitete,kar se še kar pozna na tvjih nad 55 diagonale.
Aplikacija sicer na Philips tv jih deluje brez problema,razen slabše slike,kar pa je enako tudi pri telesmehu,eon je bistveno slabša slika kot preko boxa.

blackmack ::

Sam sem pri T2 na VDSL in imam 65'' televizor. Sem imel gor priklopljeno box ter app. Sem primerjal kakovost slike in nisem opazil razlike tako, da res ne vem kaj eni tu govorite. Mogoče je na optiki preko boxa boljša slika, če streami niso kompresirani. To je že enako, kot je en tip tukaj nekaj časa nazaj govoril, da je SD slika na 65'' negledljiva, zmazek in ne vem kaj še vse.

Zgodovina sprememb…

clancy ::

Kako je pa z Telekomovim Neom? Preko Android aplikacije na TV je tudi slabša slika kot preko NEO boxa? Na Web OS pa ga verjetno niti ni možno namestiti?

krepki ::

Ja če si na vdsl potem ni razlike,ker je stream praktično enak,na optiki je malo drugače.

clancy je izjavil:

Kako je pa z Telekomovim Neom? Preko Android aplikacije na TV je tudi slabša slika kot preko NEO boxa? Na Web OS pa ga verjetno niti ni možno namestiti?

Mislim,da si ti to malo zamešal telekom nima adronoid aplikacije NEO,deluje le preko boxa.
https://forumi.siol.net/showthread.php?...
Aplikacijo EON ima telemach .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

clancy ::

fender2206 ::

Pozdravljeni


Sony KD-55XF9005 izskusnje vase za ta tv ali res deluje Dolby Vision in kako funkcionira

XS!D3 ::

clancy je izjavil:

https://play.google.com/store/apps/deta...

To je app za telefon in sploh ni mišljen za televizijo (za razliko od T2 TV in Telemach EON Smart TV appa)

SL4FKO ::

Pozdravljeni vsi,

sam spremljam temo že kar nekaj časa, namena novega TVja sicer nimam kupiti, a se mi vseeno zdi že skrajno patetično in neokusno, kako andrej69 promovira znamko Philips. Zaposlen v Bigbangu slučajno? Ali pa kar na izpostavi za Philips Slovenija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SL4FKO ()

krepki ::

clancy je izjavil:

https://play.google.com/store/apps/deta...

To je za telefon ne za tv.
««
215 / 534
»»