» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
214 / 534
»»

DomenH ::

Malo sem še pobrskal. A tukaj zgubim še kaj drugega razen 5" 70PUS7304 / 75PUS7354 in prihranim 400€?

andrej69 ::

DomenH je izjavil:

Malo sem še pobrskal. A tukaj zgubim še kaj drugega razen 5" 70PUS7304 / 75PUS7354 in prihranim 400€?


Nič ne izgubiš razen velikosti panela.

mit3k ::

70PUS7304 je VA ali IPS?

Seba22 ::

Evo sem malo razmislil in se tako odločil in naročil ta dva:

https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...

https://www.ceneje.si/Izdelek/13706918/...

Vse skup me pride cca dobre 3k upam da bomo vsi zadovoljni:)
Hvala še enkrat za pomoč
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

andrej69 ::

mit3k je izjavil:

70PUS7304 je VA ali IPS?


Tale model ima VA panel.

sejmon ::

kateri philips tv ima vse naslednjo našteto:
-VA panel
-direct light
-100/120hz panel?

velikost 55-65

MrStein ::

neocodexx je izjavil:

Zanima oz. moti me samo 1 zadeva: ne najdem v menijih nikjer kjer bi se dalo nastaviti nivo črnih, @andrej ali lahko mogoče glede tega kaj pomagaš? Moj prejšnji samsung je imel opcije hdmi level black "normal" in "low", normal so bile sive low pa prave črne, in potem še dodatno si imel opcijo dodatno tonacijo črnih: off, dark, darker in very dark, kjer si lahko malo prilagodil da ni prihajalo do black crush (panel ni zmogel dobrih detajlov v črnih, si pa lahko vsaj nastavil močno črno če si hotel).

To rabiš za priklop PC-ja?
PC-ji imajo namreč v svojih nastavitvah "HDMI Dynamic range: FULL ali HDMI reduced" (ne nujno točno take besede)

(zakaj to avtomatsko ne dela, je filozofsko vprašanje)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senior Dev ::

puginho je izjavil:

Ni ne, priznan je samo kot najboljši LED TV v srednjem rangu od večine priznanih strani. Samo kurc taki veljajo če si ga ti testiral preko youtuba.

Ne pravim da je to slab prikazovalnik slike ampak je pa skoraj 900€. Meji že na OLED prikazovalnike in zato en velik "dislike" iz moje strani. Za 700€ bi bil best buy.

krepki ::

A ni to cekr pod drugim imenom Senior Dev.

fpbs ::

DomenH je izjavil:

andrej69 je izjavil:

DomenH je izjavil:

Razmišljam o novem TVju, rad bi 75". Malo sem pogledal in sem za cca. 1,5k našel tole Philips 75PUS7803 ali Sony KD-75XG8096
Trenutno imam Sony KD-55x8507c s katero sem zadovoljen edino premajhna mi je. Glede na to da gre za 4 leta novejša modela si predstavljam da bosta oba boljša od sedanje?

Jaz bi ti vsekakor priporočil tale kvalitetnejši model:)
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Je 75PUS7354 res kvalitetnejši od 75PUS7803? Res se ne spoznam na Philipsove oznake ampak višja številka je ponavadi boljša :)

fpbs ::

DomenH je izjavil:

andrej69 je izjavil:

DomenH je izjavil:

Razmišljam o novem TVju, rad bi 75". Malo sem pogledal in sem za cca. 1,5k našel tole
Philips 75PUS7803 ali Sony KD-75XG8096
Trenutno imam Sony KD-55x8507c s katero sem zadovoljen edino premajhna mi je. Glede na to da gre za 4 leta novejša modela si predstavljam da bosta oba boljša od sedanje?


Jaz bi ti vsekakor priporočil tale kvalitetnejši model:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Je 75PUS7354 res kvalitetnejši od 75PUS7803? Res se ne spoznam na Philipsove oznake ampak višja številka je ponavadi boljša :)

75PUS7803 je boljši, ker ima že 10 bitni panel. Ker imaš sedaj 55x8507c, ki je 100Hz, in mislim, da je 3D, boš z vsemi temi omenjenimi razočaran, ker so vsi 50hz, kar pri diagonali 75" ne more zagotoviti dobre slike. Svetujem ti, da dodaš še nekaj 100€ za boljši model.
https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-7...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

MrStein ::

fpbs je izjavil:

ker so vsi 50hz, kar pri diagonali 75" ne more zagotoviti dobre slike

Pa kje te idiotizme jemlješ?
Zaslon v kinu je 1000", pa je lepa slika, navkljub 24/48 Hz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HDomen ::

Pa je to res tolk pomembno 50/100hz? Danes sem si jih malo ogledal v bigbangu in mi je bila slika ok oz. ne opazim razlike med mojim tvjem in temi 50hz. Ok res da se je predvajala njihova predstavitvena vsebina, ki ponavadi zgleda boljše :)Zaenkrat se še vedno najbolj nagibam k Sonyju 75xg8096. Moram si nekje postavit mejo pri budgetu, če gledam model 75xf8596, potem spet ne manjka veliko do še boljšega modela :) Mislim ok, če je to res game changer potem sem pripravljen dati tudi več.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Povejte če LG podpira aplikacijo T2-TV ali sploh kdaj bo podpiral kake aplikaciji katerih Android podpira. V glavnem potem edino Philips Sony in Samsung lahko uporabljajo to aplikacijo? ???


Kar se tiče Webosa, ne bo nikdar omogočal določenih Android aplikacij. To aplikacijo pa trenutno omogočajo televizorji katere si napisal. Saj sem že napisal, da je Webos dober samo na papirju, v praksi si pa z njim ne moreš kaj dosti pomagat, ker je zaprt sistem:)


Res da je bolj zaprt sistem, ampak je ista primerjava Webos proti Androidu, kot ios vs android, dosti lepše, hitrejše in bolj stabilno deluje.

fpbs ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

ker so vsi 50hz, kar pri diagonali 75" ne more zagotoviti dobre slike

Pa kje te idiotizme jemlješ?
Zaslon v kinu je 1000", pa je lepa slika, navkljub 24/48 Hz.

Smiliš se mi.

MrStein ::

Se mi je zdelo, da nimaš argumentov.
kot vedno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

HDomen je izjavil:

Pa je to res tolk pomembno 50/100hz? Danes sem si jih malo ogledal v bigbangu in mi je bila slika ok oz. ne opazim razlike med mojim tvjem in temi 50hz. Ok res da se je predvajala njihova predstavitvena vsebina, ki ponavadi zgleda boljše :)Zaenkrat se še vedno najbolj nagibam k Sonyju 75xg8096. Moram si nekje postavit mejo pri budgetu, če gledam model 75xf8596, potem spet ne manjka veliko do še boljšega modela :) Mislim ok, če je to res game changer potem sem pripravljen dati tudi več.


Jaz ti vsekakor priporočam Philips model 7304:) Vsekakor best buy televizor v tem cenovnem rangu.. Lahko daš še 200 evrov več, pa ne boš dobil kvalitetnejšega modela. Kvalitetnejši je edino kakšen FALD model ali pa OLED..

MrStein ::

Če še ni bilo:
LG B9 C9 in E9 so G-SYNC Compatible.

Torej VRR z nVidia karticami:

enabling GeForce RTX and GeForce GTX 16-Series gamers to connect their PCs via HDMI to validated G-SYNC Compatible LG TVs.



Viri:
https://www.overclock3d.net/news/gpu_di...
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neocodexx ::

A dela komu HDR na youtubu na 7304? Na avforums določen folk trdi da jim dela, npr. na temu videju:



Mora biti kodek vp9.2 in bt2020 kot na tej sliki:



Na mojem tvju ne dela in kaže na vseh videjih bt709, pa sem včeraj updejtal firmware. Ne dela tudi preko shielda.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

A dela komu HDR na youtubu na 7304? Na avforums določen folk trdi da jim dela, npr. na temu videju:



Mora biti kodek vp9.2 in bt2020 kot na tej sliki:



Na mojem tvju ne dela in kaže na vseh videjih bt709, pa sem včeraj updejtal firmware. Ne dela tudi preko shielda.


Moraš nadgradit programsko opremo na zadnjo različico (001.001.114.002) pa bo ti delovalo.

neocodexx ::

Imam že nadgrajeno na 001.001.114.002 :/

https://imgur.com/a/vAsRyeK#HVNqwOi

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Imam že nadgrajeno na 001.001.114.002 :/

https://imgur.com/a/vAsRyeK#HVNqwOi


Potem bi ti moralo delovat:)Če pa ti ne deluje pa vrni na tovarniške natavitve.

neocodexx ::

En majhen update, sem izvedel da youtube HDR ne deluje na Shieldu zaradi vp9.2 kodeka ki ga nvidia ne podpira in ga niti nima v načrtu podpreti za 2019 model.

Philips na modelu 7304 pa naj bi ga podpiral, oz. vsaj drugim uporabnikom deluje. Meni sicer včeraj ni, bom pa poskusil še enkrat, malo resertirat zadeve itd. če bo kaj bolje.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Sem naredil še en power cycle in evo danes pa dela youtube HDR na philips android tv. Zanimivo, sem pa prepričan da včeraj še ni. V glavnem zdaj vse ok. Škoda pa res, da nvidia tega ne podpira, tole me je pa kar presenetilo.

hdsdwn ::

znalci, kaj porečete na Samsung UE65RU7092 ali bi priporočili kaj podobnega?

drigi80 ::

Pozdrav

izbiram med naslednjimi TV-ji.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

trenutno ni denarja za OLED, gledam sport (NBA, nogomet) ter filme (Netflix), kaj preporocate?

LP

LittleDevil ::

Še eno vprašanje... Mislite da je Sony KD55AG8BAEP veliko boljši od PHILIPS 55OLED804, se splača dati 300EUR več za Sony-a?

andrej69 ::

LittleDevil je izjavil:

Še eno vprašanje... Mislite da je Sony KD55AG8BAEP veliko boljši od PHILIPS 55OLED804, se splača dati 300EUR več za Sony-a?


Sony AG8 model je slabši napram Philipsu modelu 804, ne pa da bi bil boljši:)

LittleDevil ::

@andrej69: kaj bi pa ti priporočil od OLED tam do 2000EUR...? Ali je AG9 boljši od 804?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

LittleDevil je izjavil:

@andrej69: kaj bi pa ti priporočil od OLED tam do 2000EUR...? Ali je AG9 boljši od 804?


Za takšen denar ti priporočam katerega od teh modelov. Kar pa se tiče Sony modela AG9 in Philips modela 804 pa sta dokaj primerljiva. Toda Sony OLED televizorjev se nekako ne isplača kupiti, ker cenovno niso konkurenčni naštetim modelom, pa tudi kar se tiče kvalitete slike niso nič kvalitetnejši v nekaterih segmentih celo slabši napram konkurence:)

-Panasonic GZ1500
-LgC9
-Philips 804
-Philips 754

LittleDevil ::

Hvala. Pa še to kateri soundbar ali hišni kino bi priporočali tam med 300-600€?

andrej69 ::

LittleDevil je izjavil:

Hvala. Pa še to kateri soundbar ali hišni kino bi priporočali tam med 300-600€?


Kakšen sistem potrebuješ 2.1 ali 5.1..?

neocodexx ::

Js sem kupil Yamaho YAS 109 sondbar za v spalnico, 300EUR od proizvajalca ki ga zelo hvalijo, naj bi bila zadeva top end na svojem področju, moje vtise si lahko prebereš v namenski temi hišni kino... tldr če hočeš konkretno za filme ali glasbo potem raje kaj konkretnejšega za v dnevno sobo, jaz ne vem če tale Yamahin za 300EUR upraviči razliko od 100EUR soundbarov. Dražjih pa absolutno nima smisla, ker je razlika med 5.1 sistemom na AVR prevelika da bi sploh lahko primerjal, predvsem zaradi širine staga in dinamike zvoka ki ga soundbari s svojimi "7.1 triki" ne bojo nikoli dosegli.

Glede TVja pa če ga lahko še kje dobiš je bil lanski LG B8 najboljša izbira, smešno poceni za 1,600EUR 65" model kjer ti garantiram ne boš opazil nobene razlike od 2019/2020 3.000EUR oleda. Meni so pa zanimivi predvsem Philips zaradi ambilighta, te pa so okoli 2.000 tko da če kupuješ v temu rangu js bi kar Philipsa vzel razen če res dobiš kakšnega LG za 500EUR manj nimaš kaj razmišljat.

Zgodovina sprememb…

puginho ::

andrej69 je izjavil:

LittleDevil je izjavil:

Še eno vprašanje... Mislite da je Sony KD55AG8BAEP veliko boljši od PHILIPS 55OLED804, se splača dati 300EUR več za Sony-a?


Sony AG8 model je slabši napram Philipsu modelu 804, ne pa da bi bil boljši:)


Zanimivo, na rtings ima sony oceno 8.8 kar je odlično, za philips pa poglej na kaki poljski strani. Ne naslanjal se preveč na andreja ker promovira philips, poglej si sam na netu, imaš polno testov priznanih tv-jev.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

LittleDevil je izjavil:

Še eno vprašanje... Mislite da je Sony KD55AG8BAEP veliko boljši od PHILIPS 55OLED804, se splača dati 300EUR več za Sony-a?


Sony AG8 model je slabši napram Philipsu modelu 804, ne pa da bi bil boljši:)


Zanimivo, na rtings ima sony oceno 8.8 kar je odlično, za philips pa poglej na kaki poljski strani. Ne naslanjal se preveč na andreja ker promovira philips, poglej si sam na netu, imaš polno testov priznanih tv-jev.


Seveda gre za odličen televizor, toda vedno se na trgu najde še kakšen kvalitetnejši televizor:)) V tem primeru je Philips model 804 vsekakor kvalitetnejši.. Če pa še pogledamo cenovno pa je tako vse jasno..! Tale Sony model je nekje vmes med Lg-B8 in nekoliko kvalitetnejšimi OLED modeli kot so Philips 804, LG-C9 in Panasonicom GZ1500/950.

Lahko pa si tukaj prebereš.

The AG8 is a great OLED TV with decent features, great image quality for SDR and decent HDR performance with Dolby Vision and HDR10. However, it is also very much the same TV as the AF8, which is currently being run out of stock and sold off at least £500-700 cheaper. This is the major issue when it comes to buying the AG8.

And in terms of picture quality, the AG8 runs on the X1 Extreme processor, which means there is no advanced calibration controls or a colour management system, which is a shame. However, one plus side of that processor is the more in-depth motion settings, that actually makes the AG8 a very good TV for film and TV motion.

Our only other concern about the AG8 is also the same as the AF8, and that is the dimness of the HDR image, even with Dolby Vision. The Sony is one of the dimmest OLED TVs on the market and this is noticeable when compared to its peers side by side. The image is consistent and the APL is good for the vast majority of content, so only the brightest of highlights are clipped as a result, with blacks, shadows and mid tones remaining strong and detailed. However, this consistency does end up with an HDR image that is detailed, but slightly dark as a result. This is no issue when watching in the dark, but daytime HDR viewing might be compromised and that screen surface is also very reflective in a bright room.

SDR content playback is superb and the AG8 plays on the strengths of OLED with deep blacks, great shadow and mid-tone details along with Sony’s excellent colour reproduction that makes the image look incredibly cinematic. There are no issues with images looking dim as SDR content isn’t that bright to start with and the per-pixel switching makes everything look incredibly dynamic. The AG8 is one of the better OLED TVs for SDR accuracy.

Overall, our feeling is the AG8 is certainly more of the same over the AF8 it replaces and our advice would be to try and get hold of last year's model for cheaper if you can. If not, we do feel there are better OLED offerings from LG, Panasonic and Philips when it comes to overall SDR and HDR performance and the AG8 looks very expensive when assessed against the rest of the market. It doesn’t add anything new for 2019 other than a slight cosmetic and model number change.

fpbs ::

LittleDevil je izjavil:

Še eno vprašanje... Mislite da je Sony KD55AG8BAEP veliko boljši od PHILIPS 55OLED804, se splača dati 300EUR več za Sony-a?
Sony KD55AG8BAEP je najslabše ocenjen OLED, skupna ocena 129, nekoliko boljše 137 točk je ocenjen Philips 804, precej boljše 149 točk pa je ocenjen LG 55B8.
https://www.avforums.com/review/sony-ag...
https://www.avforums.com/reviews/lg-55b...

edi45 ::

Da pa izbereš Philipsa namesto Sony, LG ali Panasonic, pa moreš tudi bit malo čohjen v glavo. Enkrat sem kupil to drugorazredno turško sranje in nikoli več.

Trier ::

Zato pa rabijo forumskega promotorja :D Saj tudi pri ostalih lahko s kakšnim modelom kiksneš mimo, ampak pri Philipsu je pa to pravilo ;((

andrej69 ::

Izgleda , da nekateri pač ne prenesete, da je Philips v samem vrhu posebej kar se tiče kvalitete slike:))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Izgleda , da nekateri pač ne prenesete, da je Philips v samem vrhu posebej kar se tiče kvalitete slike:))
Kar se tiče kvalitete slike, so vsi Philipsi slabši od LG B8, če pa tu dodamo še boljši, hitrejši, zaneslivejši WebOs, telekomando z zelo uporabno miško in mikrofonom, da ne omenjam najugodnejšo ceno, je LG najboljša izbira.

puginho ::

Sony ag8 in lg b9 imata isto oceno na rtings, ki je za mene ena najboljših strani brez nekega forsiranja firm. Treba je vzeti v obzir še kvaliteto izdelave in samih komponent, tu mislim da je sony v prednosti. Zaj koliko si pa pripravljen plačati več pa je odvisno od posameznika.

DarwiN ::

Folks, počakajte na micro led. Menda pridejo določeni modeli na police že 2020. Tisto bo prava stvar. Večja svetilnost od OLED TVjev in nobenih slabosti okrog burn-ina in podobnih zadev. Pa še izdelava je menda precej cenejša od OLEDov. No, na začetku vse drago stane, tko da bo vseeno treba počakat 3-5 let na adaptacijo trga, ampak medtem je morda smiselno kupit nek povprečen TV po razumni ceni. Ne pretiravat z 2000€ 65" OLEDom, ki bo čez par let vreden ~400€, a ne. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

easyrider3 ::

Dejte si že enkrat razumet da tiste forume in njihova ocene televizorjev ko se govori o tistih ocenah ali točkah je vse skupaj to potegnjeno za vse karakteristike televizorja. Recimo za nekoga ki televizor uporablja za gledanje običajnih programov in kakšen šport je vse drugače kakor nekateri ki ga uporabljajo za igranje iger. Televizor tako gubi oceno tam kjer sploh ni važno za običajnega uporabnika pa še sploh če ni pomemben neki HDR pa dolby vision pa še poln kufer nekaterih brezveznih stvari. Mene en drek briga tudi če je okvir zaslona 5 cm debel zaradi tega ne bo slika slabša.
Naj nekdo prilima naslov-stran kjer so ocene televizorjev po tistih točkah da vidim kako so ocenili določene televizorje.
Mislim da je že parkrat bilo tukaj objavljeno sploh ANDREJ je objavljal iz lanskega leta tisto ocenjevanje kjer je panasonic in sony bil najboljši za gledanje filmov saj dobila sta najboljše ocene.

puginho ::

Imaš na rtings ocene po sektorjih, pa pogledaš tisto kar te zanima. Kupil sem dva tv-ja na podlagi njihovih ocen in je vse držalo. Jaz imam dobre izkušnje z njimi.

Kodrnusa ::

A za philipse letnik 2017 pridejo še kaki updati? Zadnji je bil aprila 2019. Če kdo ve, kak Andrej recimo...

blackmack ::

Nekaj se je govorilo, da bi naj dobili tudi android 9. Upam, da bo ker bi naj požrl še majn resursov.

andrej69 ::

Kodrnusa je izjavil:

A za philipse letnik 2017 pridejo še kaki updati? Zadnji je bil aprila 2019. Če kdo ve, kak Andrej recimo...


Zadnja verzija nagradnje: TPM171E _ 107.001.038.000–Date: 2019/06/26


OLED 2019 Shootout winners

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Senior Dev ::

Za OLED priporočam Panasonic GZ2000. Res vrhunski prikazovalnik slike za tiste z debelejšimi denarnicami.

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

A za philipse letnik 2017 pridejo še kaki updati? Zadnji je bil aprila 2019. Če kdo ve, kak Andrej recimo...


Zadnja verzija nagradnje: TPM171E _ 107.001.038.000–Date: 2019/06/26


OLED 2019 Shootout winners




za moje potrebe je potem PANASONIC zmagovalec saj je kot najboljšo oceno dobil kot home teather in living room ostalo sploh ni pomembno edino operacijski sistem pa je spet neka peta vrsta in nima podpore za aplikacije kot ima android.
Itak pa so si čisto blizu z temi ocenami televizorji tak da neke orenk razlike ne more biti razen v sami kvaliteti izdelavi materialov.

Kodrnusa ::

U sory zaj... Mislil sem letnik 2016 ?
««
214 / 534
»»