» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
208 / 535
»»

MrStein ::

puginho je izjavil:

Pozor za tiste, ki imate namen kupit tv na mimovrste. Tv-ji niso namenjeni za slovenski trg (sploh tisti, ki imajo sumljivo nizko ceno), nimajo niti slovenskih navodil, garancija direktno na mimovrste. Govorim iz lastnih izkušenj. Ne pravim, da so ti tv-ji kaj slabši od tistih za naš trg, pač opozarjam, da garancije ipd. sploh ni možno uveljavljat kje drugje.

Za kateri trg pa so? Ker če so za nemški, je to win-win. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

puginho ::

Za vzhodno evropo, ker so navodila samo za te kraje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

bedarija ::

je en v tej temi in mimovrste temi pisal nekaj da na slo servisu niso smeli rihtat njegovega TV-ja, ker slovenski Philips ni pustil, ker je mimovrste iz polske ali češke uvažalo TV-je. tako da za Philips absolutno velja.

Konlov ::

bedarija je izjavil:

je en v tej temi in mimovrste temi pisal nekaj da na slo servisu niso smeli rihtat njegovega TV-ja, ker slovenski Philips ni pustil, ker je mimovrste iz polske ali češke uvažalo TV-je. tako da za Philips absolutno velja.

Se pravi. Ti si od nekoga slišal, da je on nekje slišal:))?

bedarija ::

brati znaš? v tej temi maš pa najdi. ON je pisal da je ON imel to težavo. sicer pa itak vsi, ki tako radi extreme digital link limati tudi kupujete televizorje iz "tam", tkao da ne vidim v čem je problem, tu imaš saj potem slo firmo, prek katere gre garancija, tja moraš pa sam pošiljat

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

je en v tej temi in mimovrste temi pisal nekaj da na slo servisu niso smeli rihtat njegovega TV-ja, ker slovenski Philips ni pustil, ker je mimovrste iz polske ali češke uvažalo TV-je. tako da za Philips absolutno velja.


To ne velja za vse Philips televizorje, temveč v glavnem za Philips model 7304 velikosti 58", ki ga Philips Slovenija uradno ne trži v Sloveniji:)Enako velja za model 8804 velikosti 65". Drugi Philips televizorji , ki se prodajajo preko mimovrste so dobavljivi preko Philips Slovenije, in so pripeljani direktno iz tovarne na Poljskem kjer se Philips televizorji izdelujejo.

bedarija ::

vem ne, bi pa rekel da precej več kot pa le telih nekaj modelov kot si ti naštel. prepričan pa sem da tudi kakšne modele naročajo od slvoenskih uvoznikov in jih prav tako tudi sami uvažajo. če lahko ceneje dobiš zakaj bi po višji ceni kupoval.

sicer pa andrej nehaj se izmuzavat in enrkat odgovori na vprašanje, ki je bilo že večkrat zastavljeno. ref linke so na slotechu prepovedali, zato ker ne želijo da bi določeni uporabniki imeli korist nad drugimi, tvoje predlaganje philipsa pri čisto vsakem povpraševanju pa več kot očitno pomeni da imaš nekaj od tega da nekdo kupi philipsa.

windigo je izjavil:


Ko ravno sprašuješ, mene naprimer zanima, ali te kdo plačuje za tvoje prispevke. Ker opažam veliko enostranskih informacij ravno pri tej znamki še precej širše, kot na tem forumu. Recimo kakšen distributer Philipsa ali kakšna druga s tem povezana (pravna) oseba. Enako velja za fpbs, za LG.
(Ker so tukaj ravno debatirali, ali so affiliate ipd. linki etični, je tudi to lahko zanimivo.)

krepki ::

In kaj te točno moti,to da Andrej kaj zasluži z reklamo ali kaj?

Ales ::

To da so zaradi tega Andrejevi posti (in njegovi alter egov tukaj) zavajajoči za obiskovalce foruma.

Prikrito oglaševanje ni nekaj, zaradi česar ljudje pridejo v to temo.

Dimnik ::

krepki je izjavil:

In kaj te točno moti,to da Andrej kaj zasluži z reklamo ali kaj?


Ti si njegov zastopnik?

Konlov ::

Če andreja ne bo, bomo mogl pa LG kupovat :))...
Ps.: ambilight brez stene zna biti moteč, ali kako? Za TV imamo kuhinjo?

krepki ::

Dimnik je izjavil:

krepki je izjavil:

In kaj te točno moti,to da Andrej kaj zasluži z reklamo ali kaj?


Ti si njegov zastopnik?

Ja a te še kaj zanima? ali je to to zaradi česa si v tej temi.

Dimnik ::

Zaenkrat samo to....kar se pa teme tiče...glede na tvoje poste, sigurno ne bom tebe vprašal za nasvet...

windigo ::

krepki je izjavil:

In kaj te točno moti,to da Andrej kaj zasluži z reklamo ali kaj?

Niti najmanj. Samo naj doda v podpis, da je (če je) njegovo delo trženje Philipsovih izdelkov na takšen ali drugačen način.
Stvar moderatorjev pa, ali je to sprejemljivo oz. da ločijo med propagando, zavajanjem in informacijami (kar včasih sploh ni lahko delo in koliko česa je lahko še tukaj).

Mimogrede, tema ni več tako informativna, če se ravno vsako vprašanje izrodi v daljše obstreljevanje med tržniki Philipsa in tržniki LG (ampak včasih pa spet ravno tako izveš za posamezne slabosti, ki jih osladni in sponzorirani recenzenti zamolčijo).

00mare00 ::

Ne vem zakaj je potrebno, da se vseskozi dajete, katera firma je boljša (Philips, Sony, Samsung, LG,...). Glede na to, da je kar nekaj strokovnjakov na tej temi, ali se ne bi raje dogovorili skupaj pa, napisali neko lestvico best buy TV-jev,za različne cenovne razrede in namembnost (ne glede na to katera firma je to)? Pa pustite egote na strani pa za spremembo skupaj naredite koristno za vse nas, ki prebiramo to temo in za tiste, ki še bodo.

puginho ::

Ravno to se še tu rabi da forumski "strokovnjaki" začnejo lestvice pisat, kako bi to zgledalo:
1. Philips
2. Philips
3. Lg
...
10. Philips
11. Lg

bedarija ::

00mare00 je izjavil:

...Pa pustite egote na strani...

tega na tem forumu (in v slo na splošno) ne boš dočakal, še posebej če je vpleten denar

Spock83 ::

A je to zakaj? https://mtehnika.mercator.si/brskaj#sea...

Model: H65U7B

fpbs ::

00mare00 je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno, da se vseskozi dajete, katera firma je boljša (Philips, Sony, Samsung, LG,...). Glede na to, da je kar nekaj strokovnjakov na tej temi, ali se ne bi raje dogovorili skupaj pa, napisali neko lestvico best buy TV-jev,za različne cenovne razrede in namembnost (ne glede na to katera firma je to)? Pa pustite egote na strani pa za spremembo skupaj naredite koristno za vse nas, ki prebiramo to temo in za tiste, ki še bodo.
Če nebi bilo tukaj zavajanja in vsiljevanja Philipsov, teh težav nebi bilo. Hrvatje so na svojih forumih to rešili tako, da so Andreja, preprosto odstranili.
"Windigo", ko že omenjaš "LG tržnike", ti svetujem, da prečitaš za nazaj vse moje poste.

sfaljk ::

Tudi sam imam eno vprašanje. Kupujem nov 65 inčni TV. Cena tja do 1000€. Gledalo se bo večinoma programe preko A1 ter občasno filme s partisa. Ker imam zelo svetlo dnevno sobo predvidevam, da rabim IPS panel. TV se bo večinoma gledal naravnost oziroma je sedežna tako postavljena, da se ga ne bo gledalo pod kotom. Torej pride mogoče v poštev tudi VA panel. Vaša mnenja.

Zanima me ali obstaja kakšna stran, kjer poleg specifikacij piše tudi ali gre za VA ali IPS panel.

Mogoče kaksni predlogi za nabavo. Tudi sam sem gledal zgornji TV in pa Philips 65pus7354.

Lp

krco77 ::

@sfaljk, poglej si tole stran, vse informacije dobiš. 😉

https://www.displayspecifications.com/

webmaher ::

krco77 je izjavil:

@sfaljk, poglej si tole stran, vse informacije dobiš. 😉

https://www.displayspecifications.com/

ko prebereš nakladanje na kubik:

Oživite vaše zabavne vsebine na briljantnem 4K HDR televizorju s tehnologijo, ki je zmožna prikazati štirikrat več točk kot tehnologija Full HD in lahko s pomočjo UHD Upscaler algoritmov nadgradi 2K signal na kakovosnejšo 4K ločljivost. Z Dolby Vision HDR tehnologijo vam zaslon prikaže bolj osvetljene detajle in 10x temnejše črnine, Wide Color Gamut pa poskrbi za širši spekter barv in bolj realistično podobo vsebine. DTS Studio Sound™ je skupek tehnologij za izboljšanje zvoka, ki ustvari najbolj impresivno in realsitično zvočno izkušnjo za večji občutek prostora in okolja...

misliš, da si kupil najmanj "mercedesa" :))

andrej69 ::

sfaljk je izjavil:

Tudi sam imam eno vprašanje. Kupujem nov 65 inčni TV. Cena tja do 1000€. Gledalo se bo večinoma programe preko A1 ter občasno filme s partisa. Ker imam zelo svetlo dnevno sobo predvidevam, da rabim IPS panel. TV se bo večinoma gledal naravnost oziroma je sedežna tako postavljena, da se ga ne bo gledalo pod kotom. Torej pride mogoče v poštev tudi VA panel. Vaša mnenja.

Zanima me ali obstaja kakšna stran, kjer poleg specifikacij piše tudi ali gre za VA ali IPS panel.

Mogoče kaksni predlogi za nabavo. Tudi sam sem gledal zgornji TV in pa Philips 65pus7354.

Lp


Jaz ti vsekakor priporočam tale Philips model 7354 z IPS panelom, če boš večinoma gledal v osvetljenem prostoru. Drugače pa imaš tukaj model z VA panelom, če boš gledal tudi v temnejšem prostoru.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Lahko pa vzameš tudi katerega od teh dveh modelov z IPS panelom.

https://www.electronic4you.si/sony-kd-6...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

00mare00 je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno, da se vseskozi dajete, katera firma je boljša (Philips, Sony, Samsung, LG,...). Glede na to, da je kar nekaj strokovnjakov na tej temi, ali se ne bi raje dogovorili skupaj pa, napisali neko lestvico best buy TV-jev,za različne cenovne razrede in namembnost (ne glede na to katera firma je to)? Pa pustite egote na strani pa za spremembo skupaj naredite koristno za vse nas, ki prebiramo to temo in za tiste, ki še bodo.
Če nebi bilo tukaj zavajanja in vsiljevanja Philipsov, teh težav nebi bilo. Hrvatje so na svojih forumih to rešili tako, da so Andreja, preprosto odstranili.
"Windigo", ko že omenjaš "LG tržnike", ti svetujem, da prečitaš za nazaj vse moje poste.


A ti pa ne vsiljuješ Lg televizorje:))>:D Tebe bi prvega morali že zdavnaj odstranit iz tega foruma, ker kaj koristnega tako ne napišeš..! Znaš pa zmerjat in provocirat, to pa ti gre kar dobro od rok:))

fpbs ::

sfaljk je izjavil:

Tudi sam imam eno vprašanje. Kupujem nov 65 inčni TV. Cena tja do 1000€. Gledalo se bo večinoma programe preko A1 ter občasno filme s partisa. Ker imam zelo svetlo dnevno sobo predvidevam, da rabim IPS panel. TV se bo večinoma gledal naravnost oziroma je sedežna tako postavljena, da se ga ne bo gledalo pod kotom. Torej pride mogoče v poštev tudi VA panel. Vaša mnenja. Tudi sam sem gledal zgornji TV in pa Philips 65pus7354.
Ker se TV ne bo gledal s strani lahko vzameš VA panel, in ker je okolje gledanja precej svetlo, rabiš tv, ki omogoča višjo svetilnost. Zato ti predlagam Samsung QLED 65Q60, ki ima tudi že 100Hz frekvenco osveževanja.
https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

sfaljk je izjavil:

Tudi sam imam eno vprašanje. Kupujem nov 65 inčni TV. Cena tja do 1000€. Gledalo se bo večinoma programe preko A1 ter občasno filme s partisa. Ker imam zelo svetlo dnevno sobo predvidevam, da rabim IPS panel. TV se bo večinoma gledal naravnost oziroma je sedežna tako postavljena, da se ga ne bo gledalo pod kotom. Torej pride mogoče v poštev tudi VA panel. Vaša mnenja. Tudi sam sem gledal zgornji TV in pa Philips 65pus7354.
Ker se TV ne bo gledal s strani lahko vzameš VA panel, in ker je okolje gledanja precej svetlo, rabiš tv, ki omogoča višjo svetilnost. Zato ti predlagam Samsung QLED 65Q60, ki ima tudi že 100Hz frekvenco osveževanja.
https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...
https://www.displayspecifications.com/e...


Kar se tiče podatkov za Samsunga, so daleč od realnega:))Tukaj mislim na osvetljenje panela in barvnega razpona.. Sem ti že napisal kar nekajkrat, da meritvenih podatkov na Displayu ne moreš upoštevat..!

branc ::

Ka pa tole?

broken/link ::

aha, Samsung daje na spreadsheete nerealne podatke, filips pa zlo realne in točne. Sem pa mislil, da so te stvari regulirane in da jih proizvajalec dobi po prstih, če zavaja s podatki...

andrej69 ::

broken/link je izjavil:

aha, Samsung daje na spreadsheete nerealne podatke, filips pa zlo realne in točne. Sem pa mislil, da so te stvari regulirane in da jih proizvajalec dobi po prstih, če zavaja s podatki...


Da, potem bi morali vse kaznovat, ker vsi proizvajalci zavajajo:))Nekaj je povsem jasno, da resničnih podatkov na tej strani ni mogoče dobiti.. To se lahko dobi samo na testih, pa še tam je vprašanje , če določeni podatki držijo..

sfaljk ::

Hvala za predloge. Sem pogledal in najtežje se je odločit. Hočem pač čimboljše za dani denar (tako kot vsak) oz. nočem občutka, da sem se zajebal. Npr. bom prinesel domov IPS panel in se nato tolkel po glavi zakaj nisem vzel VA (ali pa obratno).

Če prav razumem je razlika med 7354 in 7304 razlika IPS vs. VA.

Kakšne pa imate izkušnje glede na to, da je glossy panel. TV bo namreč v sobi na steni iz ostalih treh strani pa je veliko steklenih površin. Pa še soba je na južni strani. Tako, da je res veliko dnevne svetlobe.

V glavnem rabim "all seasion, all weather, multipurpose" družinski TV :). Kolikor je pač mogoče.

Če bi bil filmofil in bi se večinoma gledali filmi, ali pa bi mi bilo to najpomembnejše, odločitev nebi bila težka. Šparat še nekaj mesecev in vzeti OLED. Da pa bi OLED gorel cele dneve, tako kot zdajšnji TV (tudi, ko ga noben ne gleda, sam da neki špila) mi je pa predrago.

V glavnem hvala še enkrat za odzivnost.

Skylord ::

andrej69 je izjavil:



če boš večinoma gledal v osvetljenem prostoru. Drugače pa imaš tukaj model z VA panelom, če boš gledal tudi v temnejšem prostoru.


Samo fak no, kakšni predlogi.
In sedaj naj vzamem TV in ga potem 5 let gledam samo v osvetlenem prostoru, ne smem gledat v temi! Halo. Če že bom kupil TV hočem takega da ga bom lahko gledal v kakršnem prostoru bom hotel, posebej za 1500, OK nekako razumem če mi to reče za TV vrednosti 300€drugače pa halo. Itak ne bo nobeden gledal TVja da mu noter nabija sonce samo da pa bom moral potem gledat samo v temi ali samo v svetlem prostoriu je pa bedarija da ni večje. Še bolj pa, da ti to nekdo predlaga tako bedarijo.

edi45 ::

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:



če boš večinoma gledal v osvetljenem prostoru. Drugače pa imaš tukaj model z VA panelom, če boš gledal tudi v temnejšem prostoru.


Samo fak no, kakšni predlogi.
In sedaj naj vzamem TV in ga potem 5 let gledam samo v osvetlenem prostoru, ne smem gledat v temi! Halo. Če že bom kupil TV hočem takega da ga bom lahko gledal v kakršnem prostoru bom hotel, posebej za 1500, OK nekako razumem če mi to reče za TV vrednosti 300€drugače pa halo. Itak ne bo nobeden gledal TVja da mu noter nabija sonce samo da pa bom moral potem gledat samo v temi ali samo v svetlem prostoriu je pa bedarija da ni večje. Še bolj pa, da ti to nekdo predlaga tako bedarijo.


Vsak tv se da gledat v vseh pogojih, pri nekaterih je sama gledalska izkušnja slabša, pri drugih boljša.

windigo ::

fpbs je izjavil:

"Windigo", ko že omenjaš "LG tržnike", ti svetujem, da prečitaš za nazaj vse moje poste.

Bobobvarvi, sem sem zašel, ker mi je crknil stari televizor in vmes kupil LG OLEDa. Hvala za pomoč, še posebej, če je to tvoja prostočasna aktivnost.

Sem pa ob strani opazil siljenje Philipsov vsepovsod, ne samo na tem forumu, pa naj je upravičeno ali pa niti približno ne, in me je to malo zmotilo. Zraven pa je bilo to prepucavanje med tabo in Andrejem tudi koristno zame, ker sem opazil par stvari, ki jih sicer recenzenti skrijejo samo za namig, da si ne odtujijo sponzorjev. In ne bi me zmotilo, če bi tudi to počel profesionalno, ker nikakor nisi diletant, četudi si morda amater.

bedarija ::

sfaljk je izjavil:


Če prav razumem je razlika med 7354 in 7304 razlika IPS vs. VA.


ne. 7354 chrome stojalo 7304 sivo stojalo. razlike o tipu panela so glede na velikost
IPS 43, 55, 65 VA 50, 58, 70

WRC555 ::

sfaljk je izjavil:

Hvala za predloge. Sem pogledal in najtežje se je odločit. Hočem pač čimboljše za dani denar (tako kot vsak) oz. nočem občutka, da sem se zajebal. Npr. bom prinesel domov IPS panel in se nato tolkel po glavi zakaj nisem vzel VA (ali pa obratno).

Če prav razumem je razlika med 7354 in 7304 razlika IPS vs. VA.

Kakšne pa imate izkušnje glede na to, da je glossy panel. TV bo namreč v sobi na steni iz ostalih treh strani pa je veliko steklenih površin. Pa še soba je na južni strani. Tako, da je res veliko dnevne svetlobe.

V glavnem rabim "all seasion, all weather, multipurpose" družinski TV :). Kolikor je pač mogoče.

Če bi bil filmofil in bi se večinoma gledali filmi, ali pa bi mi bilo to najpomembnejše, odločitev nebi bila težka. Šparat še nekaj mesecev in vzeti OLED. Da pa bi OLED gorel cele dneve, tako kot zdajšnji TV (tudi, ko ga noben ne gleda, sam da neki špila) mi je pa predrago.

V glavnem hvala še enkrat za odzivnost.



Smo se razpisali o glossy panelu nekaj strani nazaj, da je problem odsev in da deluje kot neke vrste ogledalo.

fpbs ::

sfaljk je izjavil:

Hvala za predloge. Sem pogledal in najtežje se je odločit. Hočem pač čimboljše za dani denar (tako kot vsak) oz. nočem občutka, da sem se zajebal. Npr. bom prinesel domov IPS panel in se nato tolkel po glavi zakaj nisem vzel VA (ali pa obratno).
Če prav razumem je razlika med 7354 in 7304 razlika IPS vs. VA.
Kakšne pa imate izkušnje glede na to, da je glossy panel. TV bo namreč v sobi na steni iz ostalih treh strani pa je veliko steklenih površin. Pa še soba je na južni strani. Tako, da je res veliko dnevne svetlobe.V glavnem rabim "all seasion, all weather, multipurpose" družinski TV
Če bi bil filmofil in bi se večinoma gledali filmi, ali pa bi mi bilo to najpomembnejše, odločitev nebi bila težka. Šparat še nekaj mesecev in vzeti OLED. Da pa bi OLED gorel cele dneve, tako kot zdajšnji TV (tudi, ko ga noben ne gleda, sam da neki špila) mi je pa predrago.
Oba 7354 in 7304 sta praktično enaka, in oba sta IPS. Oba sta glossy, kar zna biti zelo moteče. Ker bo to družinski TV,(zgoraj sem te razumel nekoliko drugače), ti vsekakor priporočam IPS panel. Enako, kot Andrej ti tudi jaz priporočam Sonyja 65XG8096 ali LG SM8200, ker imata že vgrajen precej boljši QD panel, kar pomeni boljši barvni spekter in nekoliko višjo svetilnost. Žal sta tudi ta dva modela 50Hz, zato ti rajši svetujem LG SM8500, ki je nekoliko dražji, a ima že vgrajen 100Hz panel.
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

sfaljk je izjavil:

Hvala za predloge. Sem pogledal in najtežje se je odločit. Hočem pač čimboljše za dani denar (tako kot vsak) oz. nočem občutka, da sem se zajebal. Npr. bom prinesel domov IPS panel in se nato tolkel po glavi zakaj nisem vzel VA (ali pa obratno).
Če prav razumem je razlika med 7354 in 7304 razlika IPS vs. VA.
Kakšne pa imate izkušnje glede na to, da je glossy panel. TV bo namreč v sobi na steni iz ostalih treh strani pa je veliko steklenih površin. Pa še soba je na južni strani. Tako, da je res veliko dnevne svetlobe.V glavnem rabim "all seasion, all weather, multipurpose" družinski TV
Če bi bil filmofil in bi se večinoma gledali filmi, ali pa bi mi bilo to najpomembnejše, odločitev nebi bila težka. Šparat še nekaj mesecev in vzeti OLED. Da pa bi OLED gorel cele dneve, tako kot zdajšnji TV (tudi, ko ga noben ne gleda, sam da neki špila) mi je pa predrago.
Oba 7354 in 7304 sta praktično enaka, in oba sta IPS. Oba sta glossy, kar zna biti zelo moteče. Ker bo to družinski TV,(zgoraj sem te razumel nekoliko drugače), ti vsekakor priporočam IPS panel. Enako, kot Andrej ti tudi jaz priporočam Sonyja 65XG8096 ali LG SM8200, ker imata že vgrajen precej boljši QD panel, kar pomeni boljši barvni spekter in nekoliko višjo svetilnost. Žal sta tudi ta dva modela 50Hz, zato ti rajši svetujem LG SM8500, ki je nekoliko dražji, a ima že vgrajen 100Hz panel.
https://www.displayspecifications.com/e...


Kar se tiče osvetljenja panela, so nekje vsi tri na enaki ravni, še nekoliko ima prednost Philips ravno zaradi Glossy panela, ki ga ti tako rad kritiziraš:):DPa tudi prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv. Tako, da že enkrat razjasnimo okoli tega glossy panela.

goremaster ::

Fantje a kdo ve kako se tukaj objavi fotka? Rad bi objavil fotografijo starega lg teveja, ki sem ga dal popravit (maticna plosca- izven garancije) za v mali kabinet kot sekondarna televizija. V glavnem na panelu so se ze 3. Po 2 menjavah panel v 4 letih ko je bil se v garanciji, pojavili beli krogi. Rad bi objavil fotko da vidim kaj menite o tem, predvsem andrej69, ki obvlada servisiranje. Kako naj uploadam fotko? Duckduckgo browser-mobile tor?

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Fantje a kdo ve kako se tukaj objavi fotka? Rad bi objavil fotografijo starega lg teveja, ki sem ga dal popravit (maticna plosca- izven garancije) za v mali kabinet kot sekondarna televizija. V glavnem na panelu so se ze 3. Po 2 menjavah panel v 4 letih ko je bil se v garanciji, pojavili beli krogi. Rad bi objavil fotko da vidim kaj menite o tem, predvsem andrej69, ki obvlada servisiranje. Kako naj uploadam fotko? Duckduckgo browser-mobile tor?


Lahko uporabiš katerega izmed teh dveh linkov. Kar pa se tiče tvoje težave gre najverjetneje za težave z led diodami za osvetljenje ozadja panela.. Lahko , da ti je katera dioda izpadla iz ležišča. Posebej je to težava, če pride do kakšnega udarca v sam panel, ali, če se pri čiščenju premočno stiska na panel in podobne zadeve.. Lahko pa seveda odstopi brez kakšnega fizičnega kontakta.

http://shrani.najdi.si/
https://imgur.com/upload

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

goremaster ::

Hvala Andrej.

 krogi na paneli

krogi na paneli



Sicer se na sliki, slikani z mobilcem ne vidi prav dobro, ampak če res dobro pogledaš, boš v spodnji vrsti panela in spodnjem desnem kvadrantu ekrana vseeno opazil precej belih krogov. Na ekranu je DSE testni video iz youtuba. Predvsem me zanima zakaj se je to pojavilo že 3x v 4 letih, po že 2 menjavah panee? Kako je to možno? Očitno LG res ne zna delat normalnih LCD panel. Še dobro da delajo dobre OLEDe, ker pri LCDjih so poden od podna.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Hvala Andrej.

 krogi na paneli

krogi na paneli



Sicer se na sliki, slikani z mobilcem ne vidi prav dobro, ampak če res dobro pogledaš, boš v spodnji vrsti panela in spodnjem desnem kvadrantu ekrana vseeno opazil precej belih krogov. Na ekranu je DSE testni video iz youtuba. Predvsem me zanima zakaj se je to pojavilo že 3x v 4 letih, po že 2 menjavah panee? Kako je to možno? Očitno LG res ne zna delat normalnih LCD panel. Še dobro da delajo dobre OLEDe, ker pri LCDjih so poden od podna.


Žal mi ne odpre slike.. Saj je vseeno, ker zasigurno je težava v tem kar sem napisal, ker Lg-ji imajo te težave. Sicer pa kar se tiče težav z osvetljenjem panela, imajo v glavnem težave vsi proizvajalci, kakor tudi z okvarami samih pixlov:) To sta dve težavi, ki trenutno pesti večino televizorjev.. Drugače pa je še nekaj težav, z samimi osnovnimi ploščami in ploščami napajanja.

goremaster ::

Ja to bo verjetno to. Razumem da so te tezave, ampak da se pojavijo 3x v 4 letih? Potem je pri vseh panelah loterija s tem? Upam da bo moj novi samsung zdrzal vsaj 1 leto brez teh tezav. Oledi pa nimajo teh tezav, ali pac?

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Ja to bo verjetno to. Razumem da so te tezave, ampak da se pojavijo 3x v 4 letih? Potem je pri vseh panelah loterija s tem? Upam da bo moj novi samsung zdrzal vsaj 1 leto brez teh tezav. Oledi pa nimajo teh tezav, ali pac?


Kar se tiče samih panelov, moraš danes imet vsekakor veliko sreče:)Pa ne samih panelov, tudi kar se tiče ostalih stvari. Oled televizorji se tudi kvarijo, toda nekoliko manj, ker OLED televizorji ne potrebujejo dodatnega osvetljevanja slike. Kvarijo pa se sami pixli, pa tudi določena elektronika. V glavnem danes ni garancije kako dolgo bo določen televizor delal, pa lahko gre za vstopni model ali pa najvišji rang televizorja. Kar pa se tiče tvojega Samsunga, ti pa vsekakor želim, da bi ti deloval čim dlje. Čeprav imajo ravno Samsung televizorji največ težav z okvarami panelov. Mogoče pa boš imel srečo, pa ti bo deloval dolgo časa.:)

MrStein ::

goremaster je izjavil:

Hvala Andrej.

 krogi na paneli

krogi na paneli



Fixed.

PS: a nič ne gledate predogled sporočila?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

goremaster ::

Sem poguglal da lahko tudi sam doma popraviš to, tako da naročim led stickerje za moj panel in jih enostavno zamenjam. Če se seveda cenovno splača.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Sem poguglal da lahko tudi sam doma popraviš to, tako da naročim led stickerje za moj panel in jih enostavno zamenjam. Če se seveda cenovno splača.


Isplačalo se ti bo, toda je kar nekaj dela s tem popravilom.. Namreč moraš razstavit nekaj komponent panela.. Saj razstavit še bo šlo, imel pa boš kar nekaj težav nazaj potem sestaviti tako kot je bilo.. Jaz ti vsekakor priporočam, da ga daš na servis, če si se že odločil, da ga popraviš, ker ne boš plačal veliko..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

shon ::

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u... kaj pa tale tv, je kolikor toliko soliden? Ima VA panel, gledam pa predvsem šport in kakšen film ali serijo.

goremaster ::

Shon, tukaj ti pa jaz lahko svetujem ker sem en cajt nazaj gledal ta tv ko sem se zanimal za nakup. Osebno ti ga ne priporočam ker ima samo 50hz, ni prav primeren za šport in ima tudi probleme z dirty screen efektom. Raje vzami RU8000. Je sicer prav tako edge lit brez local diminga, a ima solidno čisto panelo kar se dse in cloudinga tiče, pa še pravih 100 hz ima od 55" velikosti dalje.

Zgodovina sprememb…

Realist ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

andrej69 ::

Realist je izjavil:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Katerega? in zakaj?


Vsekakor Philips model:)Kar se tiče panelov imajo vsi VA panele, toda Philips ima vsekakor kvalitetnejše procesiranje slike.. Poleg tega omogoča že Dolby Vision in HDR10+, potem ima zmoglivejši Chipset za še boljše delovanje Androida kakor tudi samega vmesnika, omogoča Dolby Atmos zvok itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()
««
208 / 535
»»