» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
206 / 534
»»

neocodexx ::

Da ima OLED slabši vidni kot od VA panela? To pa nekaj ne štima, tu govori o special filtru na Q80 ki zna biti še dražji od kakšnega B8 in ne VA tvjih na splošno. Vsak ki ima doma VA TV lahko iz prve roke pove, da so vidni koti porazni sicer pa saj je testirano na rtings. Primerjaj še kakšne navadne VA panele v rangu do 1000EUR s tem OLED, in ne QLED?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

>>> OLED, ki ostrine ne bo izgubil ne glede na kot, da ne omenjamo kontrastov in ostalih stvari

Test pravi drugače.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

goremaster ::

MrStein je izjavil:

goremaster je izjavil:


Flicker free tvjev pa je zelo malo.

Moj čisto navadni (stari) Sony je flicker free. Mogoče so se vmes standardi spremenili?

PS: "standard" kot "nivo kvalitete"

Potemtakem imas verjetno Sony crt trinitrona? Samo ti so imeli na pogled flicker free sliko. Sicer ne vem ali tudi dejansko. Jaz se spomnim svojega sony trinitrona flat ekran, eden prvih ravnih ekranov pri katodnikih, ekran 92 cm je imel. To je bilo za leto 2002 ogromen ekran. Kor bi danes imel 77" panel. Imel je 100 hz, sliko pa tako lepo da bi se se danes lahko primerjal z boljsimi tvji. Prakticno brez motion blura, kot vecina katodnikov, barve pa skoraj kot pri plazmi. Saj je bil tudi posastno drag, takrat smo dali zanj okrog 400.000 tolarjev.

Gatsu ::

goremaster je izjavil:

Danes sem koncno narocil Q70R 55", jutri ga dobim. Sem pa naredil prej en posten homework in nastudiral revjuje in predvsem prebral owners threade na avforums- ti so najpomembnejse ocene ker jih pisejo ljudje ki imajo dolocen model televizorja doma in tocno vedo vse prednosti in slabosti. In samsung Q70R je nedvomno eden najboljsih tvjev (ce seveda izvzamemo olede, ki pa za resne gamerje nikakor ne pridejo v postev).
Izmed 25 strani lastnikov tega modela, sem nasel samo 2, 3 manjse pritozbe v glavnem na kot gledanja (va panela) in na osvetlitev okrog podnapisov v temnem prostoru.
Medtem ko je pritozb glede na ta vas tako opevani sony x900f malo morje. Skoraj vsak drugi ima tezave z bloomingom in cloudingom. Celo novi x950g model ima tezave z bloomingom.
Medtem ko Q70R teh tezav nima. Crna je na Q70R, Q80R in Q90R dalec najboljsa med lcd televizorji. Bloominga ni, dse efekta ni, motion je brezhiben, stutterja na nizkih frame rateih ni, svetilnost je za lcd zadovoljiva, podpira free sync za xbox one x gamerje in kar mi je najbolj vsec- je prakticno flicker free, ker ima lahko flicker pri tako visoki ferkvenci da se ga prakticno ne zazna. Flicker free tvjev pa je zelo malo.
Torej za povprecno gledanje programov in za gaming, kjer oled ne pride v postev, je Q70R nedvomno najboljsa izbira.
Kar pa se oledov tice, pa je dovolj vtipkat "oled cnn burn in" in ti vrze ven cel kup pregresno dragih oledov z trajno unicenimi ekrani, kjer se vidi ikona cnna vzgana v ekran. Da ne govorimo o game hud-ih.
Garancija tega seveda ne krije. In moras res imet prevec kesa da gres kupit oled za par jurjev, da imas potem trajno unicen ekran po 2 mesecih, samo zato ker so ti drugi svetovali da je samo oled tisti pravi tv, vse ostalo pa je sranje.
Ce kupim televizor, ga kupim za to da mi sluzi in da lahko na njemu delam karkoli, kadarkoli in kolikor dolgo hocem. Pa cetudi mi zapase celo noc pustit pause screen na ps4, ali pa 3 dni skupaj cnn program.
Da pa kupim oled za par jurjev zato da ga bom moral potem ujckat kot dojencka in da bom nonstop trepetal kdaj se bo nekaj vtisnilo v ekran, no thanks.
In kdor rece da burn in ni tak hud problem in da so funkcije ki to preprecujejo, naj samo pogleda gaming oled burn in threade, ki jih je malo morje. Tiste funkcije bolj malo pomagajo, burn in pa je kumulativen.
Oled je dober v glavnem za filmofile, za folk ki gleda veliko filmov in ki nonstop menjajo programe in vsebine. Za casual cable tv gledalce, za take ki imamo tv po cel dan prizgan cist tako za "druzbo" v prostoru in pa za gamerje pa je oled najslabsa mozna izbira. V bistu bi raje dal 3k za Q90R Qled kot pa za oled. Semi vsaj ni treba trepetat kdaj bo panela postala polna zapecenih ikon.
Tako da drugic predno se komu takoj svetuje oled, ga je prej pametno malo povprasat o navadah gledanja oz za kaj bo tv najvec rabil, ker sicer se lahko nekomu ki se ne spozna oz ne naredi domace naloge na to temo, naredi precej financne skode.


Pr nas Oled TV laufa čez vikend v slabem vremenu praktično od jutra do večera. Med tednom pa tudi vsaj 4 ure dnevno - pozimi seveda še krepko več. Veliko se tudi gejma preko PS4 Pro in nisem opazil še niti image retention kaj šele permaburnin. (enako prej v 6 letih uporabe Pioneer plazme) Špara se ga pa tudi popolnoma nič ne. Itak TV ko zazna statično sliko zalaufa screensaver. Kar se tiče postov na forumih je pa tko. Vedno se objavlja samo probleme, nikol pa ne veš katera "budala" stoji za temi posti.

goremaster ::

Gatsu, saj je google poln slik teh burninov. Slik, ne le pricevanj. Mozno da imas pac veliko sreco z panelo. Kateri oled pa imas?

goremaster ::

Lanskoletni clanek na techradarju z naslovom "5 reasons why QLED, not OLED, might be the future of TVs" je odlicen, priporocam v branje

MrStein ::

goremaster je izjavil:

MrStein je izjavil:

goremaster je izjavil:


Flicker free tvjev pa je zelo malo.

Moj čisto navadni (stari) Sony je flicker free. Mogoče so se vmes standardi spremenili?

PS: "standard" kot "nivo kvalitete"

Potemtakem imas verjetno Sony crt trinitrona?

CRT-ji imajo vsi flicker, zaradi pricipa delovanja.
Nasprotno, LCD nimajo flicker. (lahko pa jim utripa osvetlitev)
Kako pogosto to je, pa zdaj nisem štel. Vem le da moj (KDL-50W829) nima nič flickerja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

libreus ::

Kaj porečete na tole: Hisense B7500 4K HDR?

Konlov ::

libreus je izjavil:

Kaj porečete na tole: Hisense B7500 4K HDR?

Language OSD: ima tudi slovenski jezik

libreus ::

Konlov je izjavil:

libreus je izjavil:

Kaj porečete na tole: Hisense B7500 4K HDR?

Language OSD: ima tudi slovenski jezik

Po specifikaciji in review-ih je best buy - pa cena je neverjetna.

edi45 ::

goremaster je izjavil:

Danes sem koncno narocil Q70R 55", jutri ga dobim. Sem pa naredil prej en posten homework in nastudiral revjuje in predvsem prebral owners threade na avforums- ti so najpomembnejse ocene ker jih pisejo ljudje ki imajo dolocen model televizorja doma in tocno vedo vse prednosti in slabosti. In samsung Q70R je nedvomno eden najboljsih tvjev (ce seveda izvzamemo olede, ki pa za resne gamerje nikakor ne pridejo v postev).
Izmed 25 strani lastnikov tega modela, sem nasel samo 2, 3 manjse pritozbe v glavnem na kot gledanja (va panela) in na osvetlitev okrog podnapisov v temnem prostoru.
Medtem ko je pritozb glede na ta vas tako opevani sony x900f malo morje. Skoraj vsak drugi ima tezave z bloomingom in cloudingom. Celo novi x950g model ima tezave z bloomingom.
Medtem ko Q70R teh tezav nima. Crna je na Q70R, Q80R in Q90R dalec najboljsa med lcd televizorji. Bloominga ni, dse efekta ni, motion je brezhiben, stutterja na nizkih frame rateih ni, svetilnost je za lcd zadovoljiva, podpira free sync za xbox one x gamerje in kar mi je najbolj vsec- je prakticno flicker free, ker ima lahko flicker pri tako visoki ferkvenci da se ga prakticno ne zazna. Flicker free tvjev pa je zelo malo.
Torej za povprecno gledanje programov in za gaming, kjer oled ne pride v postev, je Q70R nedvomno najboljsa izbira.
Kar pa se oledov tice, pa je dovolj vtipkat "oled cnn burn in" in ti vrze ven cel kup pregresno dragih oledov z trajno unicenimi ekrani, kjer se vidi ikona cnna vzgana v ekran. Da ne govorimo o game hud-ih.
Garancija tega seveda ne krije. In moras res imet prevec kesa da gres kupit oled za par jurjev, da imas potem trajno unicen ekran po 2 mesecih, samo zato ker so ti drugi svetovali da je samo oled tisti pravi tv, vse ostalo pa je sranje.
Ce kupim televizor, ga kupim za to da mi sluzi in da lahko na njemu delam karkoli, kadarkoli in kolikor dolgo hocem. Pa cetudi mi zapase celo noc pustit pause screen na ps4, ali pa 3 dni skupaj cnn program.
Da pa kupim oled za par jurjev zato da ga bom moral potem ujckat kot dojencka in da bom nonstop trepetal kdaj se bo nekaj vtisnilo v ekran, no thanks.
In kdor rece da burn in ni tak hud problem in da so funkcije ki to preprecujejo, naj samo pogleda gaming oled burn in threade, ki jih je malo morje. Tiste funkcije bolj malo pomagajo, burn in pa je kumulativen.
Oled je dober v glavnem za filmofile, za folk ki gleda veliko filmov in ki nonstop menjajo programe in vsebine. Za casual cable tv gledalce, za take ki imamo tv po cel dan prizgan cist tako za "druzbo" v prostoru in pa za gamerje pa je oled najslabsa mozna izbira. V bistu bi raje dal 3k za Q90R Qled kot pa za oled. Semi vsaj ni treba trepetat kdaj bo panela postala polna zapecenih ikon.
Tako da drugic predno se komu takoj svetuje oled, ga je prej pametno malo povprasat o navadah gledanja oz za kaj bo tv najvec rabil, ker sicer se lahko nekomu ki se ne spozna oz ne naredi domace naloge na to temo, naredi precej financne skode.


Dobro, smo že pri prvem stavku razbrali da pač ni financ za OLED..jebiga:))

Gatsu ::

goremaster je izjavil:

Lanskoletni clanek na techradarju z naslovom "5 reasons why QLED, not OLED, might be the future of TVs" je odlicen, priporocam v branje


Verjamem da je poln teh slik ker sem prepričan da cel kup folka pusti TV na tovarniških nastavitvah al pa kupi razstavni eksponat, al pa gleda Teletekst na njih, al pa pretirava s kontrastom/svetilnostjo ipd. To je tko kot turbina pri avtih. Če boš ti tak avto mrzu gonu s polnim gasom bo turbina pač šla v 3pm. Če boš zadevo normalno uporabljal in se držal par pravil pa je verjetnost za okvare zelo majhna. Aja pa še ena napaka je ki jo dela cel kup ljudi. Ko nehajo gledat TV izklopijo štrom na razdelilcu... Kar ti v navodilih za uporabo piše da se NIKAKOR ne sme delat ker TV par minut po prehodu v standby dela čiščenje slike. Ampak taki idioti bodo še vseen limal slike burninov na internet in trdili da niso nič delali narobe!


Konec koncev pa vsak odloča sam o svojem nakupu, sam ne zganjat panike ki je totalno nepotrebna. Več folka na tem forumu ima OLED pa zaenkrat še noben ni prlimal slike s težavami da bi jaz vedel.

krepki ::

Moj oled laufa med tednom,skoraj vsak dan po 7ur,tako da že včasih dobim opozorilo,da se bo ugasnil,če ne pritisnem kakšne tipke in to po par ur na enem programu,vikende skoraj cel dan,iz elektrike ga ne dajem v življenju nisem nobene naprave izklopil iz štroma zaradi varčevanja z štromom,razen ob kakšni res hudi nevihti,pa še to ne zadnje čase imam vse na prenapetostnih zaščitah in zavarovano.

Tv bo počasi star eno leto in o teh težavah,ki jih opisuješ ne duha ne sluha,vidi se pa da je model pojedel enciklopedijo,ker je tako nadut in pameten,upam da je danes dobil tv in bo zdaj mir pred njim.

bedarija ::

Philips 55PUS6804/12 za 422€ s kodo za popust. zelo nizka cena če iščeš nek budget model. 55" podpira vse HDRe (a jih opazno predstavi je pa nekaj drugega) letošnji model
https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

scipascapa ::

libreus je izjavil:

Konlov je izjavil:

libreus je izjavil:

Kaj porečete na tole: Hisense B7500 4K HDR?

Language OSD: ima tudi slovenski jezik

Po specifikaciji in review-ih je best buy - pa cena je neverjetna.


kje ga kupiti?

bedarija ::

goremaster ::

@edi, so finance brez skrbi da so, komot bi lahko nabavil en oled. Toda zakaj? Da ga bom moral potem ujckat kot dojencka? Hvala lepa, to je isto kot da bi kupil avto in se bi bal z njim furat po makadamu da ne bos unicil podvozja. Skesiral sem 1070 eur za qr70 plus se 400 eur za xbox one x, da bom izkoristil free sync support na tvju. Za teh 1500 eur plus se nekaj malega zraven bi lahko dobil ze kak novejsi oled ce bi hotel.
Poleg tega si lahko videl 2 strani nazaj ko sta me dva ze skoraj prepricala da kupim oled panasonic fz820, ki stane enako kot sem dal za q70r. Torej ni problem v denarju. In ce bi ze hotel skesirat par cukov, bi raje nabavil q90r.
Qr70 ki sem ga danes dobil je bomba. Crna je samo za kakih 15% slabsa kot na oledu, kar se lahko vsak sam preprica v vsaki stacuni in na rtings revjujih. Zaslon je brez najmanjsega dirty screen efekta, cloudinga ali bloominga, kar je za lcd pravi cudez. Predvsem pa nima vertikalnega bandinga kot ga ima marsikateri oled.
Edino kot gledanja ima q70r res slab, ker nima tiste plasti kot jo imata q80r in q90r. Ampak jebiga, edini kompromis ki ga z veseljem sprejmem. Dobro da se nisem nasral z oledom, ker res ne mislim bit zrtev televizorja, ampak hocem da mi sluzi in da lahko gledam in igram na njemu kar hocem in kadarkoli hocem in predvsem kolikor dolgo hocem. Na tem forumu ste pac filmofili, ki gledate v glavnem filme, za kar je oled res najboljsa izbira. Za vse ostalo pa najslabsa.
@gatsu, ce se ti da preberi temo z naslovom "your oled may already have been victim to burnin, but you don't know yet" na resetera.com.
Ne prime mi da bi kopiral link ker sem na mobile toru.
Ko bos prebral vsaj nekaj strani ti bo vse jasno. Ti uporabniki so uporabljali vse precautione, od pixel refreshanja, stand by, menjavanja kanalov, itd, pa se jim je vseeno zgodil burnin. Anketa na avforums pa je pokazala da 9% lastnikov oledov dobi burnin ze v prvem letu. Ampak to so normalni uporabniki ki gledajo kabelske kanale, igrice spilajo, sport, itd.. Skratka koristijo tv cemur je tudi namenjen.
Na slotechu pa imate olede ocitno samo za filme gledat, pa zato se nimate burnina. Ali pa niti ne veste da ga imate, ker se niste zalaufali testov.
Torej, dokler ne pride ven kaksna bolj zanesljiva tehnika, kot bo recimo micro led, do tedaj oled ne bo videl mojega denarja. Raje dam 3k za q90r, kot pa za oled. "Risk of image retention, permanent burn in, short panel life span, loosing brightness over time, stutter in SD content and vertical banding are cons of oled televisions".To so nedopustne stvari za kao perfekten oled.
Ampak ok, ce ti je pomembna edino mocna crna barva ker cele dneve gledas samo filme, potem je oled morda res najboljsa opcija.

scipascapa ::

mečkator :) kdaj bodo trojne pike :P

goremaster ::

krepki je izjavil:

Moj oled laufa med tednom,skoraj vsak dan po 7ur,tako da že včasih dobim opozorilo,da se bo ugasnil,če ne pritisnem kakšne tipke in to po par ur na enem programu,vikende skoraj cel dan,iz elektrike ga ne dajem v življenju nisem nobene naprave izklopil iz štroma zaradi varčevanja z štromom,razen ob kakšni res hudi nevihti,pa še to ne zadnje čase imam vse na prenapetostnih zaščitah in zavarovano.

Tv bo počasi star eno leto in o teh težavah,ki jih opisuješ ne duha ne sluha,vidi se pa da je model pojedel enciklopedijo,ker je tako nadut in pameten,upam da je danes dobil tv in bo zdaj mir pred njim.


Tudi na oled owners threadih jih 80% pravi da nimajo tezav z burninom. 20% pa jih pravi da jih ima. In cetudi bi bilo samo 5% takih uporabnikov, je to se vedno prevelik rizik. Sploh ker garancija ne krije tega. A nadut da sem? Se opravicujem ker sem si drznil se kje drugje kaj prebrat na to temo in predvsem ker sem si drznil kupit qled tv, kar je v Sloveniji ocitno meji ze na kriminalno dejanje. Shame on me!

andrej69 ::

Letošnji OLED paneli so opazno kvalitetnejši, kar se tiče burn-ina zaradi boljše strukture pixlov:) Tukaj je sedaj zelo dobra cena za Philips OLED modela 2019..

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

easyrider3 ::

Mislim da si ti goremaster kar orenk pameten okrog televizorjev in panelov. Kakor opisuješ imaš vse v mezincu in vse do potankosti in vsaka najmanjša malenkost te že moti in nisi zadovoljen in še to samo bog ne daj da ti bo potem Samsung po 2-3 letah začel zajebavat kaj bi potem imel za komentirat. Jaz pa sem zadovoljen z svojim začetnim modelom Sony televizorjem pa čeprav vidim da ni slika črna,da nimam 4K,ne predvaja mkv.....normalno preživljam dneve in gledam televizijo res pa,da bi raje poprej imel dobr ozvočenje kakor nek ful dobr televizor. A imaš ti tudi specialno ozvočenje da potem špilaš igrce ker obvezno moraš imeti.

clancy ::

andrej69 je izjavil:

Letošnji OLED paneli so opazno kvalitetnejši, kar se tiče burn-ina zaradi boljše strukture pixlov:) Tukaj je sedaj zelo dobra cena za Philips OLED modela 2019..

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...


V čem pa je glavna razlika med tema dvema modeloma? Vidim, da cenejši nima android OS.

Cena je že sedaj dobra, kaj bo še proti koncu leta :)? Sedaj bo dilema še večjakaj vzeti. Ali Philips, ali LG, ali Panasonic :D

andrej69 ::

clancy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Letošnji OLED paneli so opazno kvalitetnejši, kar se tiče burn-ina zaradi boljše strukture pixlov:) Tukaj je sedaj zelo dobra cena za Philips OLED modela 2019..

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...


V čem pa je glavna razlika med tema dvema modeloma? Vidim, da cenejši nima android OS.

Cena je že sedaj dobra, kaj bo še proti koncu leta :)? Sedaj bo dilema še večjakaj vzeti. Ali Philips, ali LG, ali Panasonic :D


Model 754 nima Androida, ima standartno daljinsko upravljanje, ima nekoliko slabši zvok, in nima Bluetooth povezave.

Gatsu ::

Očitno mi tukaj NEZAVEDNO ujčkamo OLED tvje ko male otroke da nimamo težav. 7 let sem imel plazmo na kateri je premnogokrat par ur laufal XBMC vmesnik ker se je zaspalo zraven TVja pa se ni nič vžgalo. Pa takrat so še vsi TV programi imel netransparentne ogromne logotipe. Ko je bla žena noseča in doma je na njem igrala World of Warcraft z addoni ki so vsi po vrsti vseskozi na ekranu in po 6 letih je model ki ga je kupil samo debelo gledal kako dobro sliko ima še vedno tv.

goremaster ::

Gatsu je izjavil:

Očitno mi tukaj NEZAVEDNO ujčkamo OLED tvje ko male otroke da nimamo težav. 7 let sem imel plazmo na kateri je premnogokrat par ur laufal XBMC vmesnik ker se je zaspalo zraven TVja pa se ni nič vžgalo. Pa takrat so še vsi TV programi imel netransparentne ogromne logotipe. Ko je bla žena noseča in doma je na njem igrala World of Warcraft z addoni ki so vsi po vrsti vseskozi na ekranu in po 6 letih je model ki ga je kupil samo debelo gledal kako dobro sliko ima še vedno tv.

Plazme so bile neprimerno bolj trdozive glede burnina kot oledi. Pa saj sam najbolj ves ce si jo imel, da je bil problem le zacasni image retention, ki pa je sel po parih urah ze stran. Sicer pa so bile panasonicove plazme in pa se pred tem sonyjevi trinitroni dalec najboljsa in najbolj trdoziva tv tehnika vseh casov. Poznam nesteto ljudi katerih panasonicova plazma st60 ima se danes enkratno sliko, brez kakrsnegakoli burnina. Rad bi videl oled tv po 10 letih kako sliko bodo imeli. To bo se hec ja.
Plazma je bila itak 2 razreda nad vsakrsnim oledom tako po kvaliteti slike, kot tudi po trdozivosti.

bedarija ::

goremaster prišel si v temo in si nekaj vprašal. dobil si odgovor s katerim nisi bil zadovoljen in si odšel sam raziskovat, kar je absolutno pohvale vredno. potem si prišel nazaj in si predstavil svojo raziskavo in tvoj vidik na OLED/QLED. lepo da si z nami delil rezultate. ampak zdaj pa že počasi utrujaš in se delaš nekega strokovnjaka kar 1 tedn nazaj nisi bil. vsakemu svoje, vedno se bodo našli televizorji z napakami vedno se bodo našli uporabniki ki napačno uporabljajo TV. nimajo vsi OLEDi burnina kljub istemu načinu uporabe

goremaster je izjavil:


Poznam nesteto ljudi katerih panasonicova plazma st60 ima se danes enkratno sliko
zakaj je treba lagat. plazmo ma glih še 1 na 200 uporabnikov. zgleda poznaš vse v sloveniji s točno tem modelom plazme

krepki ::

Se podpišem pod post bedarija,prejšni teden pojma ni imel se delal ubogega uporabnika,rabil pomoč,danes bo pa pamet solil,godemaster počasi je čas,da začneš na svojem novem tvju igrat igrce,tv si kupil,torej ne rabiš več kakšne pomoči tvoji posti pa tudi niso nikomur v pomoč,kvečjemu si začel drek mešat,za kar jih je pa že preveč na forumu.

scipascapa ::

Osebni podatki

Uporabniško ime
goremaster
Čas prve prijave
03.10.2019 12:48:14
Spol
Vesoljec

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Očitno mi tukaj NEZAVEDNO ujčkamo OLED tvje ko male otroke da nimamo težav. 7 let sem imel plazmo na kateri je premnogokrat par ur laufal XBMC vmesnik ker se je zaspalo zraven TVja pa se ni nič vžgalo. Pa takrat so še vsi TV programi imel netransparentne ogromne logotipe. Ko je bla žena noseča in doma je na njem igrala World of Warcraft z addoni ki so vsi po vrsti vseskozi na ekranu in po 6 letih je model ki ga je kupil samo debelo gledal kako dobro sliko ima še vedno tv.

Plazme so bile neprimerno bolj trdozive glede burnina kot oledi. Pa saj sam najbolj ves ce si jo imel, da je bil problem le zacasni image retention, ki pa je sel po parih urah ze stran. Sicer pa so bile panasonicove plazme in pa se pred tem sonyjevi trinitroni dalec najboljsa in najbolj trdoziva tv tehnika vseh casov. Poznam nesteto ljudi katerih panasonicova plazma st60 ima se danes enkratno sliko, brez kakrsnegakoli burnina. Rad bi videl oled tv po 10 letih kako sliko bodo imeli. To bo se hec ja.
Plazma je bila itak 2 razreda nad vsakrsnim oledom tako po kvaliteti slike, kot tudi po trdozivosti.


Sedaj pa že res pišeš neumnosti:)Seveda so Plazme prikazovale odlično sliko, nikakor pa niso kvalitetnejše od OLED televizorjev.. Edina velika prednost Plazma televizorjev je bilo gibanje slike, ker so ti televizorji lahko prikazali naravnih 1080 vrstic, dočim LCD in OLED potrebujejo pomoč v obliki raznih tehnologij kot je Motion pri določenih proizvajalcih.. Je pa bilo kar nekaj težav z Plazma televizorji, kot je zapečena slika pri statičnih vsebinah, ki jo je povzročal plin v žarilnih cevčicah. Pa tudi fosforni premazi še takrat niso bili na nivoju današnjih televizorjev. Tudi življenska doba je bila krajša, poleg seveda večje porabe električne energije. Tako, da če že nekaj pišeš naj bo resnično:)

Konlov ::

Kateri tv za starejše, razdalja 4m, izključna prioriteta šport.Tenis, nogomet...

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Kateri tv za starejše, razdalja 4m, izključna prioriteta šport.Tenis, nogomet...


Če denar ni ovira, po možnosti kakšen televizor z 100Hz osveževanjem panela in kvalitetnim procesorjem:)Drugače pa lahko tudi kakšen televizor z 50Hz osveževanjem, pa, da ima dobro gibanje slike..

Konlov ::

Hja, budget bo vedno težava. A za 500€ bi šlo skozi? Še enkrat. Da ne bo zatikanja pro športu...

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Hja, budget bo vedno težava. A za 500€ bi šlo skozi? Še enkrat. Da ne bo zatikanja pro športu...


Za takšno razdaljo gledanja, bi moral imet vsekakor televizor z diagonalo 65", ki pa ga seveda za takšen denar ne dobiš.. Tukaj imam v mislih seveda televizorje, ki prikazujejo kvalitetno športne vsebine:) Za takšen denar, boš še teško dobil kakšen res kvaliteten televizor velikosti 55". Za recimo 600-700 evrov, bi se že našel kakšen model velikosti 55", ki bi bil primeren za šport.

neocodexx ::

edi45 je izjavil:


Oled je dober v glavnem za filmofile, za folk ki gleda veliko filmov in ki nonstop menjajo programe in vsebine. Za casual cable tv gledalce, za take ki imamo tv po cel dan prizgan cist tako za "druzbo" v prostoru in pa za gamerje pa je oled najslabsa mozna izbira. V bistu bi raje dal 3k za Q90R Qled kot pa za oled. Semi vsaj ni treba trepetat kdaj bo panela postala polna zapecenih ikon.
Tako da drugic predno se komu takoj svetuje oled, ga je prej pametno malo povprasat o navadah gledanja oz za kaj bo tv najvec rabil, ker sicer se lahko nekomu ki se ne spozna oz ne naredi domace naloge na to temo, naredi precej financne skode.


Se strinjam da je za filmofile, sam vsekakor spadam v to prvo skupino. V bistvu bolj tehnofil. Saj tu na forumu vedno vprašamo za kaj se bo TV uporabil če kdo išče nasvet. Tisti CNN test ni realen. To se ni zgodilo po 3 dneh, ampak več mesecih. Ampak tudi če se bi. Če boš pause screen pustil čez noč bo definitivno bilo nekaj (začasnega) retentiona ki izgine po naslednjem power ciklu, ampak itak bi moral tv imeti kakšen screen saver itd., tako konzola kot TV morata imeti auto-standby po nekaj urah neuporabe - pri meni se sama izklopita po nekaj urah od zadnje interakcije, če pa igraš na nvidia shield/steamlink ima pa ta že avtomatski screen saver po 5 minutah ne glede na to v kateri aplikaciji/igri si, oz. bi že vsak android tv to lahko zaznal...

Če se uporablja tv tako "casual" kot si ti opisal, potem oled res ni za takega uporabnika. To je predvsem točno tako kot si rekel za tech navdušence in filmofile. Pa tudi jaz kljub temu nimam oleda, ker je še vedno malo predrag, in se strinjam da je višji rang Qledov (od 70 naprej) zelo dobra alternativa, le cena je še vedno malo prehuda če greš na večje tvje (65"). In tehnofil bi še vedno raje izbral oleda, ker je pač tehnično preveč dovršen da bi z njim lahko primerjal fald z nizkim številom con, ker to ni Q90 ampak samo Q70.

To je čist moje osebno mnenje, jaz sem zelo navdušen nad oledi in bi ga imel že samo zaradi tega ker je oled, čeprav ga bi bilo potrebno malo čuvat kot dojenčka in nisi popolnoma brez skrbi - tudi to razumem, in tudi sam ne maram tega občutka, čeprav nikoli nisem imel burn in težav pri bivši plazmi, dvomim da bi bilo tudi v bodoče z oledom.

Sicer pa kot vidiš si sam ugotovil, kaj ti najbolj paše, in to velja tut dobro za razmislit za tiste, ki so podobnega mnenja oz. imajo podoben način uporabe tvja. :) Kar se tiče tega so oledi res bolj za navdušence, podobno kot če bi kupoval neke drage in občutljive zvočnike, ki jih navaden uporabnik ki ni audiofil ne bi znal ceniti oz. pravilno uporabljati, le zakaj bi mu potem to silil. Se popolnoma strinjam. :)

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Bom lobiral za 800€.

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Bom lobiral za 800€.


Za takšen denar ti priporočam katerega od teh modelov.

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

goremaster ::

bedarija je izjavil:

goremaster prišel si v temo in si nekaj vprašal. dobil si odgovor s katerim nisi bil zadovoljen in si odšel sam raziskovat, kar je absolutno pohvale vredno. potem si prišel nazaj in si predstavil svojo raziskavo in tvoj vidik na OLED/QLED. lepo da si z nami delil rezultate. ampak zdaj pa že počasi utrujaš in se delaš nekega strokovnjaka kar 1 tedn nazaj nisi bil. vsakemu svoje, vedno se bodo našli televizorji z napakami vedno se bodo našli uporabniki ki napačno uporabljajo TV. nimajo vsi OLEDi burnina kljub istemu načinu uporabe

goremaster je izjavil:


Poznam nesteto ljudi katerih panasonicova plazma st60 ima se danes enkratno sliko
zakaj je treba lagat. plazmo ma glih še 1 na 200 uporabnikov. zgleda poznaš vse v sloveniji s točno tem modelom plazme

Ne seri, poznam osebno 7 ljudi ki imajo plazme, se vedno, 1 od njih ima celo slavni pioneers kuro.

neocodexx je izjavil:

edi45 je izjavil:


Oled je dober v glavnem za filmofile, za folk ki gleda veliko filmov in ki nonstop menjajo programe in vsebine. Za casual cable tv gledalce, za take ki imamo tv po cel dan prizgan cist tako za "druzbo" v prostoru in pa za gamerje pa je oled najslabsa mozna izbira. V bistu bi raje dal 3k za Q90R Qled kot pa za oled. Semi vsaj ni treba trepetat kdaj bo panela postala polna zapecenih ikon.
Tako da drugic predno se komu takoj svetuje oled, ga je prej pametno malo povprasat o navadah gledanja oz za kaj bo tv najvec rabil, ker sicer se lahko nekomu ki se ne spozna oz ne naredi domace naloge na to temo, naredi precej financne skode.


Se strinjam da je za filmofile, sam vsekakor spadam v to prvo skupino. V bistvu bolj tehnofil. Saj tu na forumu vedno vprašamo za kaj se bo TV uporabil če kdo išče nasvet. Tisti CNN test ni realen. To se ni zgodilo po 3 dneh, ampak več mesecih. Ampak tudi če se bi. Če boš pause screen pustil čez noč bo definitivno bilo nekaj (začasnega) retentiona ki izgine po naslednjem power ciklu, ampak itak bi moral tv imeti kakšen screen saver itd., tako konzola kot TV morata imeti auto-standby po nekaj urah neuporabe - pri meni se sama izklopita po nekaj urah od zadnje interakcije, če pa igraš na nvidia shield/steamlink ima pa ta že avtomatski screen saver po 5 minutah ne glede na to v kateri aplikaciji/igri si, oz. bi že vsak android tv to lahko zaznal...

Če se uporablja tv tako "casual" kot si ti opisal, potem oled res ni za takega uporabnika. To je predvsem točno tako kot si rekel za tech navdušence in filmofile. Pa tudi jaz kljub temu nimam oleda, ker je še vedno malo predrag, in se strinjam da je višji rang Qledov (od 70 naprej) zelo dobra alternativa, le cena je še vedno malo prehuda če greš na večje tvje (65"). In tehnofil bi še vedno raje izbral oleda, ker je pač tehnično preveč dovršen da bi z njim lahko primerjal fald z nizkim številom con, ker to ni Q90 ampak samo Q70.

To je čist moje osebno mnenje, jaz sem zelo navdušen nad oledi in bi ga imel že samo zaradi tega ker je oled, čeprav ga bi bilo potrebno malo čuvat kot dojenčka in nisi popolnoma brez skrbi - tudi to razumem, in tudi sam ne maram tega občutka, čeprav nikoli nisem imel burn in težav pri bivši plazmi, dvomim da bi bilo tudi v bodoče z oledom.

Sicer pa kot vidiš si sam ugotovil, kaj ti najbolj paše, in to velja tut dobro za razmislit za tiste, ki so podobnega mnenja oz. imajo podoben način uporabe tvja. :) Kar se tiče tega so oledi res bolj za navdušence, podobno kot če bi kupoval neke drage in občutljive zvočnike, ki jih navaden uporabnik ki ni audiofil ne bi znal ceniti oz. pravilno uporabljati, le zakaj bi mu potem to silil. Se popolnoma strinjam. :)

Realno napisano.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Konlov je izjavil:

Bom lobiral za 800€.
Tu imaš nekaj modelov: https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...

sejmon ::

Že kar mesec gledam 55pus8303, Philips. Za 860€ dobro sorazmerje price/performance.
Razen kar me muči Backlight Bleeding zaradi edge light. Kaj vi pravite?
A se ve, če kaj bo cena padla ali če ima kdo kako kodo za mimovrste? vem, da ni tema za to ampak vseeno:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

edi45 ::

Osebno se ne vidim vec hitro na samsungu. Prevec slabih izkusenj. Od vseh stirih, ki sem jih imel v roku enega leta sem z vsemi imel probleme. Prav tako ze slika oz barve so mi grde pri samsungu, so prevec nasicene oz saturirane

neocodexx ::

sejmon je izjavil:

Že kar mesec gledam 55pus8303, Philips. Za 860EUR dobro sorazmerje price/performance.
Razen kar me muči Backlight Bleeding zaradi edge light. Kaj vi pravite?
A se ve, če kaj bo cena padla ali če ima kdo kako kodo za mimovrste? vem, da ni tema za to ampak vseeno:D


Če je VA panel backlight bleed ni tako izrazit kot je lahko na IPS, je pa spet odvisno od modela. Moj 5 let star Samsung VA edge lit ima zelo sprejemljiv oz. skoraj neopazen bleed - je pa spet zelo odvisno od vsebine. Bi bilo lepše, če je tisto malo kar ga je ne bi bilo, ampak na mojem modelu res ni močno opazno, če ga le tako nastaviš, le da s tem potem malce ubiješ detajle v črni, oz. narediš prečrno.

V bistvu je bolj opazna slabša uniformiranost na svetlih prizorih, kjer je po kotih nekoliko temnejši, res nenavadno. Tako da dejansko niti ni problem v edge lit bleedu, problem je samo v zatemnjevanju (in manjek le tega na cenejših tvjih). Ne vem kakšno obliko zatemnenja uporablja moj, zatemni se dovolj, le da potem ni detajlov v temnejših prizorih takšnih kot si bi želel.

Ni problem da on naredi črno črno, če je to VA panel. Problem so tisti vmesni, temačni prizori v filmih, kjer nikakor ne moreš nastaviti da bi imeli temni prizori dovolj kontrasta, ko pa preklopi na svetel prizor pa ti zašajna kot da bi v sonce pogledal. :/ To je recimo eden od glavnih razlogov, zaradi katerega bi raje imel oled, kjer do takšnih odstopanj že po logiki ne bi smelo prihajati ker panel nima backlighta, in je že sam prikaz oz. tehnlogija s katero to doseže dosti bolj naravna. Ne vem kako se v praksi pri temu obnese qled, Q80 in Q90 se sigurno odlično odrežeta, samo nimata realne cene.

V glavnem če je VA panel načeloma te paneli zmorejo dovolj globoke črne, da backlight bleed ne bi smel biti problem, vsaj pri mojemu nikoli ni bil. Prej je opazna slabša uniformiranost na svetli sliki, kar je pa spet popolnoma, popolnoma odvisno od modela do modela, in je za oboje najbolje pogledati teste na rtings, žal pa ravno za Philips nimajo podatka ker jih ne prodajajo v ameriki.

Zgodovina sprememb…

sejmon ::

IPS panel ima :/

andrej69 ::

sejmon je izjavil:

Že kar mesec gledam 55pus8303, Philips. Za 860€ dobro sorazmerje price/performance.
Razen kar me muči Backlight Bleeding zaradi edge light. Kaj vi pravite?
A se ve, če kaj bo cena padla ali če ima kdo kako kodo za mimovrste? vem, da ni tema za to ampak vseeno:D


Za takšen denar, ti jaz vsekakor priporočam Philips model 7304 velikosti 58".. Skupno gledano kvalitetnejši od modela 8303:)

sejmon ::

Res je, da ima :
+plus
direct led
hdr dolby vision
VA panel

Ima pa ta serija 7 :
-mius
8 bitni panel +frc
večji pixel pitch
vertikalno 60hz samo

Ne vidim zakaj bi bila ta serija kvalitetnejša? Ali imam kake napačne informacije?

Sedaj si lastim 6501 in sem kar zadovoljen z sliko. TV se rabi samo za filme in kaki game.
Nastavljeno s k-lite brez framedropa preko hdmi.

Še se priporočam za priporočila. Še vedno se nagibam k 8303, samo me skrbi bleeding.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

andrej69 ::

sejmon je izjavil:

Res je, da ima :
+plus
direct led
hdr dolby vision
VA panel

Ima pa ta serija 7 :
-mius
8 bitni panel +frc
večji pixel pitch
vertikalno 60hz samo

Sedaj si lastim 6501 in sem kar zadovoljen z sliko. TV se rabi samo za filme in kaki game.
Nastavljeno s k-lite brez framedropa preko hdmi.

Še se priporočam za priporočila. Še vedno se nagibam k 8303, samo me skrbi bleeding.



Pusti specifikacije..! Sem že nekajkrat napisal, da ni vse v specifikacijah:)Bom ti kar naštel, dejanske prednosti modela 7304. Kot si že sam napisal ima VA Direct Led panel, kar je vsekakor boljša opcija za gledanje filmov, kakor pa model 8303.. Kot drugo, kar pa je tudi zelo pomembno ima model 7304 že kvalitetnejši P5 procesor, kar se pozna na samem kontrastu, če primerjamo recimo letošnji model 7304 z IPS panelom ali pa model 8303.. Potem imajo letošnji modeli tudi kar nekaj natačnejši prikaz barv, in pa boljši prikaz samih podrobnosti na svetlejšem ozadju, kjer je slika ostrejša kakor pa na lanskih modelih..Tudi sam upscaling je kvalitetnejši.. Model 7304 ima tudi že zmožnost prikaza dinamičnih metapodatkov.. Kar se tiče 10 bitnega panela sem že tudi nekaj napisal. Človeško oko zazna par milijonov barv, ne pa miljardo kakor bi jih naj prikazovali 10 bitni paneli, tako, da je 8 bitni +FRC panel povsem dovolj za odličen prikaz barv in samih barvnih prehodov.. Kar se tiče 100Hz ali 50Hz osveževanja panela, danes več ni velikih razlik kakor pred leti:)) Philips model 7304 ima zelo dobro gibanje slike, in je samo nekaj malo slabši napram modelu 8303.. Tako, da kljub 50Hz osveževanju panela ne boš doživel nikakršnega zatikanja ali podvajanja slike:))Važno je kako na procesorju deluje sam algoritem za gibanje slike.. Zakaj pa misliš, da imajo letošnji Philips modeli v glavnem 50Hz 8 bitne panele, ker ni potrebe za kaj več..! Ker, če ima televizor res kvaliteten procesor kakor je P5, ni potrebe, da ima televizor 100Hz osveževanje panela.. Za gledanje filmov serij itd.. bi jaz brez razmišljanja kupil model 7304, ti pa se boš seveda sam odločil kaj boš kupil:))

bedarija ::

a serija 6804 je za kej, ker zgleda isto kot 7304 ugibam da ma vse vgrajeno tudi iste stvari, panel, matična, samo procesor je nek gnil?

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

a serija 6804 je za kej, ker zgleda isto kot 7304 ugibam da ma vse vgrajeno tudi iste stvari, panel, matična, samo procesor je nek gnil?


Načeloma je model 6804 Softwersko nekoliko slabši napram modelu 7304. Kar se tiče kvalitete slike je kar dober.. Ima zelo dober Pixel Precise UHD procesor, ki pa je seveda slabši napram P5 procesorju:)Ima tudi nekoliko slabši panel, nekoliko slabšo zatemnenje panela, nekoliko manj zmogljiv Chipset, nima Androida, ima standartno daljinsko upravljanje, nekoliko manj HDMI priključkov itd..

pia2001slo ::

edi45 je izjavil:

Osebno se ne vidim vec hitro na samsungu. Prevec slabih izkusenj. Od vseh stirih, ki sem jih imel v roku enega leta sem z vsemi imel probleme. Prav tako ze slika oz barve so mi grde pri samsungu, so prevec nasicene oz saturirane


sam pa nasprotno...65" 2014 model h6400 mi deluje že pet let - nobenih težav - nadgradnje sem v servisnem menuju izklopil - preko usb predvaja vse kar dam na usb/disk - torej (tok tok) super zadovoljen

možno pa da današnji modeli po kvaliteti niso na ravni tistih izpred nekaj let

andrej69 ::

pia2001slo je izjavil:

edi45 je izjavil:

Osebno se ne vidim vec hitro na samsungu. Prevec slabih izkusenj. Od vseh stirih, ki sem jih imel v roku enega leta sem z vsemi imel probleme. Prav tako ze slika oz barve so mi grde pri samsungu, so prevec nasicene oz saturirane


sam pa nasprotno...65" 2014 model h6400 mi deluje že pet let - nobenih težav - nadgradnje sem v servisnem menuju izklopil - preko usb predvaja vse kar dam na usb/disk - torej (tok tok) super zadovoljen

možno pa da današnji modeli po kvaliteti niso na ravni tistih izpred nekaj let


Tale model je bil zelo kvaliteten, poznam tudi dve osebi, ki jima še danes deluje ta televizor brez kakršnih težav. Saj, če bi Samsung obdražal takšno kvaliteto na današnjih televizorjih, bi bili še veliko bolj uspešni:)Tako pa so žal spremenili politiko..

mustang_993 ::

Gledam samsung NU8000 in sony xf9005. Vem, da je med njima cca 200EUR in da je samsung edge, sony pa direct led, pa vendar. Zanimiva mi je primerjava na rtings(sony oznaka na rtings je x900f - ce se ne motim?), kjer primerjajo tudi enakomernost crne barve in ima samsung kar nekaj boljso oceno. Podobno je pri sivini. Koncna ocena pa gre v prid sonyu zaradi gibanja in boljsega fald. Je sony res boljsi in opravici razliko v ceni?

In pa se to:


Tu na 2.35 prikazujejo zvezde na crnem ozadju. Res da gre za ips zaslon in drug tv, vendar je to res tako slabo ali je samo toliko opazno na kameri? So VA zasloni boljsi? To kako se prizigajo in ugasajo posamezne cone mi izgleda grozno, bolje da nima nic fald in je pac cela slika svetlejsa in enakomerna kot pa to utripanje.

Zgodovina sprememb…

««
206 / 534
»»