» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
204 / 534
»»

fpbs ::

Boshty75 je izjavil:

Zanima me vase mnenje glede oled tv:Ne morem se odlocit oled ali led, cene so si dost blizu.
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Plusi in minusi

Kaj pa sony KD-55XG8596 https://acssony.si/kd-55xg8596baep-139c.... Je vreden trenutne cene pri ACS Sony za 999€. Kateri panel uporablja. Plusi in minusi.
Ta Sony bo zanimiv, ko mu bo cena padla na 700€, in se sploh ne more primerjat z ostalim dvema, od katerih ima Panasonic slabšo HDR podporo in slabši operacijski sistem.

andrej69 ::

Boshty75 je izjavil:

Zanima me vase mnenje glede oled tv:
Ne morem se odlocit oled ali led, cene so si dost blizu.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

In
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Plusi in minusi

Kaj pa sony KD-55XG8596 https://acssony.si/kd-55xg8596baep-139c.... Je vreden trenutne cene pri ACS Sony za 999EUR. Kateri panel uporablja. Plusi in minusi.

Hvala


Tukaj nimaš kaj razmišljat, vsekakor OLED:) Kar pa se tiče primerjave teh dveh OLED modelov, pa je Panasonic kar nekaj kvalitetnejši.. Ima boljši kontrast, barvni prikaz, gibanje slike, video procesiranje itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

magazind ::

andrej69 je izjavil:

magazind je izjavil:

Pa še primerjava:

Samsung TV QLED 75" 4K Q70R 2019

SLO: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/q...

ITA: https://www.unieuro.it/online/TV-QLED/T...

Kako je lahko taka razlika v ceni...kaj toliko služijo ali so toliko slabše cene glede na količino, ki jo SLO tržišče požre?


Zato ker gre v večini primerov za vrnjene televizorje, in prepakirane televizorje:)) Pa tudi dobijo jih iz lagerov, kjer kvaliteta ravno ni najboljša.. Kateri je pameten v Italiji ne bo kupoval televizorje in podobne zadeve, ker Italijani so barabe kar se tega tiče..! Elektronika se ve kje se kupuje, in na katerem tržišču:))


Bi še lahko razumel, ampak gre za velike verige kot npr. Big Bang, Harvey Norman...tako, da gre za nove zapakirane TV-je, imajo jih tudi na zalogi.

Kar se tiče akcij in ponudb so svetlobna leta pred nami, ravno včeraj sem bil v Unieuro...prodajajo v akciji hladilnik Samsung + sušilni stroj Indesit za 999 EUR. Posamezno bi bila cena 1.350 EUR. Naši se morajo malo zbuditi...ker tudi v trgovinah ni neke volje do prodaje in strank

Pri nas pa Tv-ji tudi po 1.300 EUR dražji...in to me moti, ker drugače veliko kupujem v HN ali BB, so mi blizu in bi rad podpiral in kupoval v naših trgovinah. Če bi bilo to 100-200 EUR razlike sploh nebi razmišljal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: magazind ()

andrej69 ::

Saj res, da gre za velike verige, toda verjemi da kar se tiče nabavnih cen ne morejo dobiti toliko ceneje kot naše prodajalne:)) Ker enostavno proizvajalec ima cene kakršne ima.. Seveda se dobi popust na določeno količino, toda nikakor ne tako velik.. Zakaj pa recimo nimajo druge velike prodajalne v Evropi, takšnih cen kakršne imajo Italijani..? Sem že nekaj časa v teh vodah, tako, da vem kako zadeve potekajo:))Pa tudi poznam določene osebe , ki so poslovali z Italjani in so potegnili kratko..! Saj jaz nikogar ne odvračam od nakupa v Italiji, samo dobronamerno opozarjam:))Kar pa se tiče novih zapakiranih televizorjev, pa ti ne boš vedel zagotovo ali je televizor prepakiran ali ne..

magazind ::

Sej Nemčija in Avstrija imajo podobne cene kot Italija, mogoče . 150-250 EUR višje, kar bi bilo še sprejemljivo...svoj TV sem takrat kupil pri MAKS PRO in je bil 1000 EUR cenejši kot v HN, zelo korektna ponudba nekje na meji med nemško in italijansko ceno. Model je bil za nemški trg, po šifri na koncu modela. Še zdaj deluje enkratno, samo čas ga je malo povozil:)

Ko pa gledaš nove so pa cene v nebesih in ni druge alternative kot tujina...žal, pa tudi modeli niso za vzhodno tržišče tako kot pri nas, žal so razlike...in to je tudi ena od stvari, ki jih je treba upoštevat

Senior Dev ::

A tu je govora o barvnih televizorjih? Barvni TVji so mi kar carski.

Gregex ::

Kje pa. Jaz imam že 1 leto črno-sivega LGja in dela ko urca, prav vse se lepo pogleda.

bedarija ::

ne laži, LG dela samo sive televizorje če maš črno-bel je ziher Goldstar

krco77 ::

Lep pozdrav vsem.

Mam eno uprasanje. Imam tv Sony KD55XF9005
Kupljen konc augusta. Pa me zanima zakaj mi se recimo ni samodejno posodobil na 8.0 oreo mam še 7.0 pa mam vklopljen samodejno pos.
Zanimivo je ker ma soseda tut omenjen tv, v isti trgovini(Acs) kupljen v sredini julija,biu zravn. Pa ji je posodobil na 8.0 v parih dneh.? Ali je to odvisno od modela do modela? Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

andrej69 ::

krco77 je izjavil:

Lep pozdrav vsem.

Mam eno uprasanje. Imam tv Sony KD55XF9005
Kupljen konc augusta. Pa me zanima zakaj mi se recimo ni samodejno posodobil na 8.0 oreo mam še 7.0 pa mam vklopljen samodejno pos.
Zanimivo je ker ma soseda tut omenjen tv, v isti trgovini(Acs) kupljen v sredini julija,biu zravn. Pa ji je posodobil na 8.0 v parih dneh.? Ali je to odvisno od modela do modela? Hvala za odgovore.


Saj si lahko posodobiš preko pomnilniške naprave USB. Posodopitev poteka postopoma.

goremaster ::

Zivjo, na slo tech sem se prijavil izkljucno zaradi tele odlicne teme. Ker vidim da vas je tukaj nekaj, kateri dejansko veste vec o televizorjih kot
vecina prodajalcev v big bangu, vas moram vprasat za en nasvet. Odlocam se za nakup med naslednjimi 4 tvji, pa me zanima katerega mi priporocate.
LG 55SM8600PLA
Samsung QE55q60RATXXH
Samsung UE 55RU8002
Panasonic TX 58GX820E

Nisem kak posebej zahteven filmofil in tudi za TV ne mislim odstet vec kot max 1000 eur, mi je pa pogoj da je 10 bitna panela in obvezno nativnih 100 HZ, ker se bodo igrale tudi igrice. Pa rad bi da ima TV locene nastavitve za de judder in de blur, ker sem bil tako navajen do sedaj pri vseh TVjih ki sem jih imel. Sicer pa za razliko od vecine ljudi, zacuda obozujem soap opera effect in ne prenesem niti najmanjsega blura, ker se mi zacne vrtet v glavi in slabo mi rata kadar se slika v gibanju zatika. Aja pa se tole, TV se bo gledal iz komaj 1.5 m, zato vec kot 55" ne pride v postev, manj pa tudi ne, ker sem na strani rtings prebral da imajo pri zgoraj nastetih modelih ekrani do vkljucno 50" samo 50 HZ panele, medtem ko imajo od 55" naprej sele prave 100/120 HZ.
Torej, katerega od nastetih modelov mi najbolj svetujete? Za prve 3 vem da imajo v tej velikosti vsi 100 HZ panele, medtem ko za Panasonic model nekje pise da je 50, nekje pa da je 100 hz? V postev bi prisel se kaksen Sony, ampak so predragi, medtem ko razni Philipsi, Hisense in podobno odpadejo.

Bil bi neznansko hvalezen za vsakrsen nasvet, predno se odpravim v stacuno. Hvala!

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Zivjo, na slo tech sem se prijavil izkljucno zaradi tele odlicne teme. Ker vidim da vas je tukaj nekaj, kateri dejansko veste vec o televizorjih kot
vecina prodajalcev v big bangu, vas moram vprasat za en nasvet. Odlocam se za nakup med naslednjimi 4 tvji, pa me zanima katerega mi priporocate.
LG 55SM8600PLA
Samsung QE55q60RATXXH
Samsung UE 55RU8002
Panasonic TX 58GX820E

Nisem kak posebej zahteven filmofil in tudi za TV ne mislim odstet vec kot max 1000 eur, mi je pa pogoj da je 10 bitna panela in obvezno nativnih 100 HZ, ker se bodo igrale tudi igrice. Pa rad bi da ima TV locene nastavitve za de judder in de blur, ker sem bil tako navajen do sedaj pri vseh TVjih ki sem jih imel. Sicer pa za razliko od vecine ljudi, zacuda obozujem soap opera effect in ne prenesem niti najmanjsega blura, ker se mi zacne vrtet v glavi in slabo mi rata kadar se slika v gibanju zatika. Aja pa se tole, TV se bo gledal iz komaj 1.5 m, zato vec kot 55" ne pride v postev, manj pa tudi ne, ker sem na strani rtings prebral da imajo pri zgoraj nastetih modelih ekrani do vkljucno 50" samo 50 HZ panele, medtem ko imajo od 55" naprej sele prave 100/120 HZ.
Torej, katerega od nastetih modelov mi najbolj svetujete? Za prve 3 vem da imajo v tej velikosti vsi 100 HZ panele, medtem ko za Panasonic model nekje pise da je 50, nekje pa da je 100 hz? V postev bi prisel se kaksen Sony, ampak so predragi, medtem ko razni Philipsi, Hisense in podobno odpadejo.

Bil bi neznansko hvalezen za vsakrsen nasvet, predno se odpravim v stacuno. Hvala!


Glede tvojih zahtev, ti ostane za takšen denar edino tale model Sonya.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

goremaster ::

andrej69 je izjavil:

magazind je izjavil:

Pa še primerjava:

Samsung TV QLED 75" 4K Q70R 2019

SLO: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/q...

ITA: https://www.unieuro.it/online/TV-QLED/T...

Kako je lahko taka razlika v ceni...kaj toliko služijo ali so toliko slabše cene glede na količino, ki jo SLO tržišče požre?


Zato ker gre v večini primerov za vrnjene televizorje, in prepakirane televizorje:)) Pa tudi dobijo jih iz lagerov, kjer kvaliteta ravno ni najboljša.. Kateri je pameten v Italiji ne bo kupoval televizorje in podobne zadeve, ker Italijani so barabe kar se tega tiče..! Elektronika se ve kje se kupuje, in na katerem tržišču:))


Ce smem pristavit se svojih 10 centov...glede elektronike so tudi pri nas barabe. Predvsem spletne trgovine v Sloveniji, ena od katerih (ne bom pisal imena ceprav me mika da bi) je znana po tem da prodaja refurbished, oz prepakirane TVje kot kao nove, a v resnici so rabljeni. Ampak kupci tega ne morejo vedet, saj kolikor vem novi modeli ne prikazejo vec ure delovanja kar v meniju, kot so starejsi modeli. Ampak je treba poklicat serviserja da ti s posebnim daljincem pogleda ure delovanja.
Sem imel eno tako izkusnjo z omenjeno trgovino. Kupil sem "nov" tv za 900 eur. Po 2 mesecih je sla panela v franze in sem ga peljal na pooblascenega serviserja. Ko je videl datum nakupa, mi je rekel da se ne ujema z urami delovanja. Saj cetudi bi imel tv prizgan 24 ur na dan, bi bilo st. delovnih ur se vedno 4x manjse od navedenih, je rekel. Torej so mi uturili rabljen, prepakiran tv, po moznosti ga je nekdo reklamiral, oni pa so ga fino prepakirali in prodali dalje kot novega. Zapakiran je bil pa mojstrsko dobro, tako da nikakor ne bi posumil da ni nov. In jaz nisem edini z taksno izkusnjo. Po tej neprijetni izkusnji kupujem tv samo se v harvey normanu ali pa big bangu. Tam vsaj vem da dobim dejansko nov tv, pa cetudi dam zanj 10%-20% vec kot v spletnih trgovinah.

andrej69 je izjavil:

goremaster je izjavil:

Zivjo, na slo tech sem se prijavil izkljucno zaradi tele odlicne teme. Ker vidim da vas je tukaj nekaj, kateri dejansko veste vec o televizorjih kot
vecina prodajalcev v big bangu, vas moram vprasat za en nasvet. Odlocam se za nakup med naslednjimi 4 tvji, pa me zanima katerega mi priporocate.
LG 55SM8600PLA
Samsung QE55q60RATXXH
Samsung UE 55RU8002
Panasonic TX 58GX820E

Nisem kak posebej zahteven filmofil in tudi za TV ne mislim odstet vec kot max 1000 eur, mi je pa pogoj da je 10 bitna panela in obvezno nativnih 100 HZ, ker se bodo igrale tudi igrice. Pa rad bi da ima TV locene nastavitve za de judder in de blur, ker sem bil tako navajen do sedaj pri vseh TVjih ki sem jih imel. Sicer pa za razliko od vecine ljudi, zacuda obozujem soap opera effect in ne prenesem niti najmanjsega blura, ker se mi zacne vrtet v glavi in slabo mi rata kadar se slika v gibanju zatika. Aja pa se tole, TV se bo gledal iz komaj 1.5 m, zato vec kot 55" ne pride v postev, manj pa tudi ne, ker sem na strani rtings prebral da imajo pri zgoraj nastetih modelih ekrani do vkljucno 50" samo 50 HZ panele, medtem ko imajo od 55" naprej sele prave 100/120 HZ.
Torej, katerega od nastetih modelov mi najbolj svetujete? Za prve 3 vem da imajo v tej velikosti vsi 100 HZ panele, medtem ko za Panasonic model nekje pise da je 50, nekje pa da je 100 hz? V postev bi prisel se kaksen Sony, ampak so predragi, medtem ko razni Philipsi, Hisense in podobno odpadejo.

Bil bi neznansko hvalezen za vsakrsen nasvet, predno se odpravim v stacuno. Hvala!


Glede tvojih zahtev, ti ostane za takšen denar edino tale model Sonya.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...


Tocno ta tv sem ze gledal in je top zadeva, ampak sem prebral da ima zelo velik input lag. Ker pa bi rad igral igrice na ps4 pro, pa to ni ravno ok.?
No, v skrajni sili bi budget zvisal za kakih 100 eur. A za panasonica kaj ves ce je 100 hz?

Zgodovina sprememb…

goremaster ::

Zgoraj vidim da je nekdo spraseval za Sony KD-55xg8596 v ACS za jurja. Kdo ve ce ima 100 hz panelo in kaksen input lag ima?

andrej69 ::

Ne rabiš se nič bat, da ne boš mogel igrat iger na tem televizorju, ker se da igrat povsem v redu:)Pri 4k 60Hz imaš input lag okoli 24ms, kar je odlično.. Nekoliko višji input lag je v game modu, toda še vedno povsem zadovoljivo.. Če pa bi recimo še dodal 100 evrov pa že dobiš OLED modela LGB8 in Panasonic FZ800, ki sta seveda vsekakor boljša izbira napram Sony modelu XF9000.. Kar pa se tiče Panasonica gx800 ima 50Hz osveževanje panela.

Gatsu ::

Input lag ki ga ima Sony zadnjih par let je čist ok še za pretepačine kaj šele za kaj manj zahtevnega.

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Zivjo, na slo tech sem se prijavil izkljucno zaradi tele odlicne teme. Ker vidim da vas je tukaj nekaj, kateri dejansko veste vec o televizorjih kot
vecina prodajalcev v big bangu, vas moram vprasat za en nasvet. Odlocam se za nakup med naslednjimi 4 tvji, pa me zanima katerega mi priporocate.
LG 55SM8600PLA
Samsung QE55q60RATXXH
Samsung UE 55RU8002
Panasonic TX 58GX820E
Dodaš še nekaj evrov za tega OLEDa, ki je daleč boljši od predlaganih: https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

goremaster ::

Hvala lepa vsem za odgovore. Mislim da sem se odlocil da bom vzel enega od teh dveh, LG 55LB8 ali Panasonic 55FZ800, samo ne vem kateri je se boljsi? Cena je samo za 40 eur razlike. Panasonic je 1085, LG pa 1040 eur. Samo nekaj me matra, za tako ceno sta na voljo samo v spletnih trgovinah. Zdaj kako vedet da je tv dejansko nov, da ni le prepakiran, kot sem ze zgoraj nekaj napisal o tem)? Kaksne izkusnje imate kaj ostali z spletnimi trgovinami pri nas v Sloveniji?

PS: LG SM8600PLA ima kar solidne revjuje. Ali je bolje da kupim lanskoletni oled B8?

Gatsu je izjavil:

Input lag ki ga ima Sony zadnjih par let je čist ok še za pretepačine kaj šele za kaj manj zahtevnega.

95 ms v standard mode-u pri xf9005 je bolj svoh. Ce pa vklopim kak motionflow (ker ne prenesem blura) pa se dodatnih 50 ms. Spilam sicer v glavnem samo gta online in rdr2, ampak zna bit motece predvsem pri gta online.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Hvala lepa vsem za odgovore. Mislim da sem se odlocil da bom vzel enega od teh dveh, LG 55LB8 ali Panasonic 55FZ800, samo ne vem kateri je se boljsi? Cena je samo za 40 eur razlike. Panasonic je 1085, LG pa 1040 eur. Samo nekaj me matra, za tako ceno sta na voljo samo v spletnih trgovinah. Zdaj kako vedet da je tv dejansko nov, da ni le prepakiran, kot sem ze zgoraj nekaj napisal o tem)? Kaksne izkusnje imate kaj ostali z spletnimi trgovinami pri nas v Sloveniji?

PS: LG SM8600PLA ima kar solidne revjuje. Ali je bolje da kupim lanskoletni oled B8?


Panasonic je vsekakor kvalitetnejši od Lg modela B8:) Kar pa se tiče Lg LCD televizorjev pa ti jih ne priporočam, ker so televizorji drugih proizvajalcev kvalitetnejši:) Predvsem Philips, Sony in Panasonic.

goremaster je izjavil:

Hvala lepa vsem za odgovore. Mislim da sem se odlocil da bom vzel enega od teh dveh, LG 55LB8 ali Panasonic 55FZ800, samo ne vem kateri je se boljsi? Cena je samo za 40 eur razlike. Panasonic je 1085, LG pa 1040 eur. Samo nekaj me matra, za tako ceno sta na voljo samo v spletnih trgovinah. Zdaj kako vedet da je tv dejansko nov, da ni le prepakiran, kot sem ze zgoraj nekaj napisal o tem)? Kaksne izkusnje imate kaj ostali z spletnimi trgovinami pri nas v Sloveniji?

PS: LG SM8600PLA ima kar solidne revjuje. Ali je bolje da kupim lanskoletni oled B8?

Gatsu je izjavil:

Input lag ki ga ima Sony zadnjih par let je čist ok še za pretepačine kaj šele za kaj manj zahtevnega.

95 ms v standard mode-u pri xf9005 je bolj svoh. Ce pa vklopim kak motionflow (ker ne prenesem blura) pa se dodatnih 50 ms. Spilam sicer v glavnem samo gta online in rdr2, ampak zna bit motece predvsem pri gta online.


Res je, da je z vklopljeno intepolacijo slike input lag okoli 80ms. Toda ne rabiš imat vklopljeno interpolacijo, ker ni nikakršnih anomalij, tudi, če ta ni vklopljena:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

goremaster ::

Hvala Andrej, bom vzel Panasonica. Kdo ve za kaksno trgovino v Avstriji, kjer bi bil morda se ceneje?
Edit: glede LG Lcdjev se popolnoma strinjam s tabo. Prav vsi 3 ki sem jih imel v preteklosti, so imeli tezave z panelo. Dirty screen effect je grozen. Crna je bolj siva kot crna, uniformiranost je zelo slaba, itd.. Imajo pa dober view angle in precej dobre procesorje kar se tice osvezevanja slike. Tudi 50 hz panela je z pravimi nastavitvami primerna za gledanje sporta in igranje igric. Tako da imam z lcd LGji en tak love-hate relationship :))

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Hvala Andrej, bom vzel Panasonica. Kdo ve za kaksno trgovino v Avstriji, kjer bi bil morda se ceneje?


Mislim, da ga za takšno ceno ne boš dobil nikjer, razen morda kje v Italiji, kar pa ti seveda ne bi priporočal..

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Hvala lepa vsem za odgovore. Mislim da sem se odlocil da bom vzel enega od teh dveh, LG 55LB8 ali Panasonic 55FZ800, samo ne vem kateri je se boljsi? Cena je samo za 40 eur razlike. Panasonic je 1085, LG pa 1040 eur. Samo nekaj me matra, za tako ceno sta na voljo samo v spletnih trgovinah. Zdaj kako vedet da je tv dejansko nov, da ni le prepakiran, kot sem ze zgoraj nekaj napisal o tem)? Kaksne izkusnje imate kaj ostali z spletnimi trgovinami pri nas v Sloveniji?
Če boš vzel Panasonica, boš dal nekaj evrov za firmo, s tem da boš imel slabši operacijski sistem in slabšo HDR podporo. Panasonic ne podpira Dolby Vision, kot tudi ne zvok Dolby Atmos. Pri LGeju bodi pozoren na oznako PLA in LLA. Boljša izbira je LLA, ker ima vgrajen dvojni kanalnik, kar ti omogoča več možnosti snemanja ali gledanja sleke ob sliki.

https://www.displayspecifications.com/e...

goremaster ::

Zdaj sem malo zmeden, eden navija za LG, drugi za Panasonica :)) V bistvu slike v sliki niti uporabljal ne bi, tudi dolby sound mi ni kaj posebej pomemben. Najbolj vazna mi je kot ze receno gibljivost slike, cimbolj gladka slika brez zatikanja in cim boljse nastavitve za de blur in de judder.. Kateri je glede tega boljsi?

Gagarin ::

fpbs je prodajalec LG, andrej69 pa Philips

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Zdaj sem malo zmeden, eden navija za LG, drugi za Panasonica :)) V bistvu slike v sliki niti uporabljal ne bi, tudi dolby sound mi ni kaj posebej pomemben. Najbolj vazna mi je kot ze receno gibljivost slike, cimbolj gladka slika brez zatikanja in cim boljse nastavitve za de blur in de judder.. Kateri je glede tega boljsi?


Kar se tiče samega procesiranja in ostalih s tem povezanih zadev ,je Panasonic vsekakor kvalitetnejši:) Lg ima tako od vseh proizvajalcev, najslabšo interpolacijo slike kakor tudi procesiranje:))

goremaster ::

Kolkr sem uspel prebrat na netu vecina revjujev govori v prid panasonicu. V glavnem danes se moram odlocit, ker je tv crknil in smo brez. Tko da bo najkasnej jutri treba ponj. Se kaksno mnenje je vec kot dobrodoslo :)

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Zdaj sem malo zmeden, eden navija za LG, drugi za Panasonica :)) V bistvu slike v sliki niti uporabljal ne bi, tudi dolby sound mi ni kaj posebej pomemben. Najbolj vazna mi je kot ze receno gibljivost slike, cimbolj gladka slika brez zatikanja in cim boljse nastavitve za de blur in de judder.. Kateri je glede tega boljsi?
Popolnoma nič ne navijam, samo povedal sem ti to, kar je dobro, da veš ob nakupu. Odločitev je tvoja.

goremaster ::

fpbs je izjavil:

goremaster je izjavil:

Zdaj sem malo zmeden, eden navija za LG, drugi za Panasonica :)) V bistvu slike v sliki niti uporabljal ne bi, tudi dolby sound mi ni kaj posebej pomemben. Najbolj vazna mi je kot ze receno gibljivost slike, cimbolj gladka slika brez zatikanja in cim boljse nastavitve za de blur in de judder.. Kateri je glede tega boljsi?
Popolnoma nič ne navijam, samo povedal sem ti to, kar je dobro, da veš ob nakupu. Odločitev je tvoja.


Hvalezen sem za vsako mnenje in nasvet. In ce se ne bi danes registriral tukaj in vprasal za nasvet v tej temi, bi se fino za*ebal ker bi sel skoraj ziher kupit en lcd tv, za kar bi se potem tolkel po glavi. Tako pa bom primaknil se slabih 100 eur in bom dobil tv kot se spodobi.
Je pa popolnoma normalno da ima vsakdo eno znamko ki mu je ljubsa od ostalih, to ni nic narobe in cisto vsi smo taksni.
Dejstvo pa je da sta oba oled modela odlicna televizorja in se je zelo tezko odlocit med njima, ampak sodec po internet revjujih, se ti rahlo nagibajo na stran panasonica.
Tako da brez zamere, ni bilo misljeno da "navijas". Pac vsak predlaga nekaj in to je prav. Kako bi pa zgledalo ce bi vsi predlagal enak model ;-)
Se enkrat, hvala za mnenje!!

krepki ::

Edina tvoja napaka je da si se prijavil na ta forum in sprašuješ za mnenja,ker na tem forumu ne moreš dobit pravega mnenja o kvaliteti televizorja,mislim,da se kar sam dovolj spoznaš na tvje drugače nebi postavljal takšnih in drugačnih zahtev.
Pojdi v trgovino si oglej tv in ga nabavi z oledom nimaš kaj falit ali nabaviš LG,Panasonic ali Philips,ker tukaj se bosta Andrej in fpbs samo prerekala kateri ima daljšega.

broken/link ::

kot je rekel @krepki.

krco77 ::

Tud jaz mam vprašanje glede motionflow/interpolacije. Par postou gor sm prebral o tem. Mam Sony KD55XF9005 in PS4 PRO. Spilam skor vse. Se prau če mam na Game Mode in 4k HDR 60hz, kaj je bols motionflow OFF al ON? Pa kdaj je najmanjši input lag? Nekje 24ms. Hvala! ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

magazind ::

goremaster je izjavil:

andrej69 je izjavil:

magazind je izjavil:

Pa še primerjava:

Samsung TV QLED 75" 4K Q70R 2019

SLO: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/q...

ITA: https://www.unieuro.it/online/TV-QLED/T...

Kako je lahko taka razlika v ceni...kaj toliko služijo ali so toliko slabše cene glede na količino, ki jo SLO tržišče požre?


Zato ker gre v večini primerov za vrnjene televizorje, in prepakirane televizorje:)) Pa tudi dobijo jih iz lagerov, kjer kvaliteta ravno ni najboljša.. Kateri je pameten v Italiji ne bo kupoval televizorje in podobne zadeve, ker Italijani so barabe kar se tega tiče..! Elektronika se ve kje se kupuje, in na katerem tržišču:))


Ce smem pristavit se svojih 10 centov...glede elektronike so tudi pri nas barabe. Predvsem spletne trgovine v Sloveniji, ena od katerih (ne bom pisal imena ceprav me mika da bi) je znana po tem da prodaja refurbished, oz prepakirane TVje kot kao nove, a v resnici so rabljeni. Ampak kupci tega ne morejo vedet, saj kolikor vem novi modeli ne prikazejo vec ure delovanja kar v meniju, kot so starejsi modeli. Ampak je treba poklicat serviserja da ti s posebnim daljincem pogleda ure delovanja.
Sem imel eno tako izkusnjo z omenjeno trgovino. Kupil sem "nov" tv za 900 eur. Po 2 mesecih je sla panela v franze in sem ga peljal na pooblascenega serviserja. Ko je videl datum nakupa, mi je rekel da se ne ujema z urami delovanja. Saj cetudi bi imel tv prizgan 24 ur na dan, bi bilo st. delovnih ur se vedno 4x manjse od navedenih, je rekel. Torej so mi uturili rabljen, prepakiran tv, po moznosti ga je nekdo reklamiral, oni pa so ga fino prepakirali in prodali dalje kot novega. Zapakiran je bil pa mojstrsko dobro, tako da nikakor ne bi posumil da ni nov. In jaz nisem edini z taksno izkusnjo. Po tej neprijetni izkusnji kupujem tv samo se v harvey normanu ali pa big bangu. Tam vsaj vem da dobim dejansko nov tv, pa cetudi dam zanj 10%-20% vec kot v spletnih trgovinah.

andrej69 je izjavil:

goremaster je izjavil:

Zivjo, na slo tech sem se prijavil izkljucno zaradi tele odlicne teme. Ker vidim da vas je tukaj nekaj, kateri dejansko veste vec o televizorjih kot
vecina prodajalcev v big bangu, vas moram vprasat za en nasvet. Odlocam se za nakup med naslednjimi 4 tvji, pa me zanima katerega mi priporocate.
LG 55SM8600PLA
Samsung QE55q60RATXXH
Samsung UE 55RU8002
Panasonic TX 58GX820E

Nisem kak posebej zahteven filmofil in tudi za TV ne mislim odstet vec kot max 1000 eur, mi je pa pogoj da je 10 bitna panela in obvezno nativnih 100 HZ, ker se bodo igrale tudi igrice. Pa rad bi da ima TV locene nastavitve za de judder in de blur, ker sem bil tako navajen do sedaj pri vseh TVjih ki sem jih imel. Sicer pa za razliko od vecine ljudi, zacuda obozujem soap opera effect in ne prenesem niti najmanjsega blura, ker se mi zacne vrtet v glavi in slabo mi rata kadar se slika v gibanju zatika. Aja pa se tole, TV se bo gledal iz komaj 1.5 m, zato vec kot 55" ne pride v postev, manj pa tudi ne, ker sem na strani rtings prebral da imajo pri zgoraj nastetih modelih ekrani do vkljucno 50" samo 50 HZ panele, medtem ko imajo od 55" naprej sele prave 100/120 HZ.
Torej, katerega od nastetih modelov mi najbolj svetujete? Za prve 3 vem da imajo v tej velikosti vsi 100 HZ panele, medtem ko za Panasonic model nekje pise da je 50, nekje pa da je 100 hz? V postev bi prisel se kaksen Sony, ampak so predragi, medtem ko razni Philipsi, Hisense in podobno odpadejo.

Bil bi neznansko hvalezen za vsakrsen nasvet, predno se odpravim v stacuno. Hvala!


Glede tvojih zahtev, ti ostane za takšen denar edino tale model Sonya.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...


Tocno ta tv sem ze gledal in je top zadeva, ampak sem prebral da ima zelo velik input lag. Ker pa bi rad igral igrice na ps4 pro, pa to ni ravno ok.?
No, v skrajni sili bi budget zvisal za kakih 100 eur. A za panasonica kaj ves ce je 100 hz?



Če te še mika na dan z imenom trgovine, tako da se lahko še ostali ognemo takim "barabam"

bedarija ::

dejte bit prosim realni s tem citiranjem in ne delat piramid s 6 različnimi podcitati. tema je vsakič bolj nepregledna

puginho ::

krco77 je izjavil:

Tud jaz mam vprašanje glede motionflow/interpolacije. Par postou gor sm prebral o tem. Mam Sony KD55XF9005 in PS4 PRO. Spilam skor vse. Se prau če mam na Game Mode in 4k HDR 60hz, kaj je bols motionflow OFF al ON? Pa kdaj je najmanjši input lag? Nekje 24ms. Hvala! ?


Imam sonya, sicer ne xf9 in je na game mode motion flow že po defaultu na off in ga niti ne moreš aktivirat. Sigurno pa dvigne lag.

goremaster ::

Evo ponovno sem v dilemi med nakupom panasonica 55FZ800 in LG 55B8. Poleg tega sem zasledil se Samsung 55Q6FN, katerega dobim lahko ze za 750 eur in ima odlicne revjuje. Edino VA panela me malo moti. Kot gledanja.
Kaksno mnenje o tem samsungu mogoce?

puginho je izjavil:

krco77 je izjavil:

Tud jaz mam vprašanje glede motionflow/interpolacije. Par postou gor sm prebral o tem. Mam Sony KD55XF9005 in PS4 PRO. Spilam skor vse. Se prau če mam na Game Mode in 4k HDR 60hz, kaj je bols motionflow OFF al ON? Pa kdaj je najmanjši input lag? Nekje 24ms. Hvala! ?


Imam sonya, sicer ne xf9 in je na game mode motion flow že po defaultu na off in ga niti ne moreš aktivirat. Sigurno pa dvigne lag.

A imas 55 ali 65 varianto? Kaksen je kaj kot gledanja? Bral sem da zna bit backlight flicker precej motec na tem modelu. Je to res?

Zgodovina sprememb…

goremaster ::

andrej69 je izjavil:

Saj res, da gre za velike verige, toda verjemi da kar se tiče nabavnih cen ne morejo dobiti toliko ceneje kot naše prodajalne:)) Ker enostavno proizvajalec ima cene kakršne ima.. Seveda se dobi popust na določeno količino, toda nikakor ne tako velik.. Zakaj pa recimo nimajo druge velike prodajalne v Evropi, takšnih cen kakršne imajo Italijani..? Sem že nekaj časa v teh vodah, tako, da vem kako zadeve potekajo:))Pa tudi poznam določene osebe , ki so poslovali z Italjani in so potegnili kratko..! Saj jaz nikogar ne odvračam od nakupa v Italiji, samo dobronamerno opozarjam:))Kar pa se tiče novih zapakiranih televizorjev, pa ti ne boš vedel zagotovo ali je televizor prepakiran ali ne..

Da se ugotovit ali je televizor dejansko nov samo po urah delovanja. Poklices serviserja in ti pogleda ure in ce ni nov, ga vrnes nazaj.

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Evo ponovno sem v dilemi med nakupom panasonica 55FZ800 in LG 55B8. Poleg tega sem zasledil se Samsung 55Q6FN, katerega dobim lahko ze za 750 eur in ima odlicne revjuje. Edino VA panela me malo moti. Kot gledanja.
Ta Samsung je Edge LED in se s tem dvema OLEDoma ne more primerjat. Me pa zanima , kje prebiraš te revjuje, če lahko posreduješ, tudi za omenjena OLEDa.

goremaster ::

Za Lg oled in Samsung Q6 sem bral revjuje na rtings, za fz800 pa na avforums in hdtv.
A kaj ves kako uogotovit za kateri trg je narejen lg B8 in pa panasonic f7800, ki ga dobavijo k nam? Se bojim da ni kaksna ceska roba ala mimovrste.

Senior Dev ::

Prodajalce v trgovinah bi morali izključiti iz debate ker jim ne ratuje dat objektivnega mnenja. Pomoje dobivajo milijonske stimulacije da forsirajo določeno znamko, podobno kot se dogaja v farmaciji.

Klemen13 ::

Ah ja, po enem mesecu cakanja Tvja z Amazon.it so mi preklicali narocilo Philips 7503. Sedaj se spogledujem z Samsung 50RU7170. Moja uporaba bo netflix+ps4 pro. Dobim ga za 400EUR(50 inch)(moj budget 450eur). Ali je v tem cenovnem rangu kaj konkurencnega ali je ta tv dober za taksno ceno?

andrej69 ::

Klemen13 je izjavil:

Ah ja, po enem mesecu cakanja Tvja z Amazon.it so mi preklicali narocilo Philips 7503. Sedaj se spogledujem z Samsung 50RU7170. Moja uporaba bo netflix+ps4 pro. Dobim ga za 400EUR(50 inch)(moj budget 450eur). Ali je v tem cenovnem rangu kaj konkurencnega ali je ta tv dober za taksno ceno?


Kar dober model, bi pa ti jaz priporočil tudi tale dober model Philipsa:)

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Tukaj pa imaš še test nekoliko slabšega lanskega modela 6703.

https://www.whathifi.com/philips/50pus6...

https://www.trustedreviews.com/reviews/...

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Za Lg oled in Samsung Q6 sem bral revjuje na rtings, za fz800 pa na avforums in hdtv. A kaj ves kako uogotovit za kateri trg je narejen lg B8 in pa panasonic f7800, ki ga dobavijo k nam? Se bojim da ni kaksna ceska roba ala mimovrste.
Saj to mi je čudno, ker je FZ800 na avoforumsu dosegel malenkostno slabšo oceno. LG B8 149 skupnih točk, Panasonic 147 točk.

Klemen13 ::

Klemen13 je izjavil:


Kar dober model, bi pa ti jaz priporočil tudi tale dober model Philipsa:)

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Tukaj pa imaš še test nekoliko slabšega lanskega modela 6703.

https://www.whathifi.com/philips/50pus6...

https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Kaj pa pa se Samsung primerja z Philipsom 6754? Namrec tega dobim za okrog 450eur.Je vredno dodatnih 50eur ali ni neke razlike? Zanima me predvsem glede slike!

fpbs ::

Klemen13 je izjavil:

Klemen13 je izjavil:


Kar dober model, bi pa ti jaz priporočil tudi tale dober model Philipsa:)
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Kaj pa pa se Samsung primerja z Philipsom 6754? Namrec tega dobim za okrog 450eur.Je vredno dodatnih 50eur ali ni neke razlike? Zanima me predvsem glede slike!
Te dva Philipsa 6704 , 6754 sta oba slabša od Samsunga. ne premoreta niti Androida, oba sta glossy, kar zna biti moteče, poleg tega ne podpirata DLNA in bluetooth.
https://www.displayspecifications.com/e...

goremaster ::

fpbs je izjavil:

goremaster je izjavil:

Za Lg oled in Samsung Q6 sem bral revjuje na rtings, za fz800 pa na avforums in hdtv. A kaj ves kako uogotovit za kateri trg je narejen lg B8 in pa panasonic f7800, ki ga dobavijo k nam? Se bojim da ni kaksna ceska roba ala mimovrste.
Saj to mi je čudno, ker je FZ800 na avoforumsu dosegel malenkostno slabšo oceno. LG B8 149 skupnih točk, Panasonic 147 točk.


Zelo tesna bo med tema dvema. Oba sta tam nekje, vsak z plusi in minusi. LG ima dolby vision, a ne podpira hdr 10, panasonic pa obratno. Poleg tega ima lg b8 (razvidno iz revjuja na rtings) bolj slabo oceno glede permanent burn in riska. Spet glede panasonica ne vem kaj je fora tistega "hollywood creator content" gimicka. Tko da res ne vem kaj bi vzel.

Klemen13 je izjavil:

Klemen13 je izjavil:


Kar dober model, bi pa ti jaz priporočil tudi tale dober model Philipsa:)

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Tukaj pa imaš še test nekoliko slabšega lanskega modela 6703.

https://www.whathifi.com/philips/50pus6...

https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Kaj pa pa se Samsung primerja z Philipsom 6754? Namrec tega dobim za okrog 450eur.Je vredno dodatnih 50eur ali ni neke razlike? Zanima me predvsem glede slike!

Iz izkusenj mojih kolegov bi ti mocno odsvetoval philipsa 6 serije. Ce ze hoces philipsa, manj kot 8 serijo sploh ne kupuj, ker bos razocaran na celi crti

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Klemen13 je izjavil:

Klemen13 je izjavil:


Kar dober model, bi pa ti jaz priporočil tudi tale dober model Philipsa:)
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Kaj pa pa se Samsung primerja z Philipsom 6754? Namrec tega dobim za okrog 450eur.Je vredno dodatnih 50eur ali ni neke razlike? Zanima me predvsem glede slike!
Te dva Philipsa 6704 , 6754 sta oba slabša od Samsunga. ne premoreta niti Androida, oba sta glossy, kar zna biti moteče, poleg tega ne podpirata DLNA in bluetooth.
https://www.displayspecifications.com/e...


Vsi Philips televizorji omogočajo DLNA:)

Klemen13 je izjavil:

Klemen13 je izjavil:


Kar dober model, bi pa ti jaz priporočil tudi tale dober model Philipsa:)

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Tukaj pa imaš še test nekoliko slabšega lanskega modela 6703.

https://www.whathifi.com/philips/50pus6...

https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Kaj pa pa se Samsung primerja z Philipsom 6754? Namrec tega dobim za okrog 450eur.Je vredno dodatnih 50eur ali ni neke razlike? Zanima me predvsem glede slike!


Za mene osebno, imajo Philips televizorji kvalitetnejš sliko kakor pa Samsung, posebej ta začetni in nižji srednji rang televizorjev.. Sem ti poslal ZS pa si malo poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Zelo tesna bo med tema dvema. Oba sta tam nekje, vsak z plusi in minusi. LG ima dolby vision, a ne podpira hdr 10, panasonic pa obratno. Poleg tega ima lg b8 (razvidno iz revjuja na rtings) bolj slabo oceno glede permanent burn in riska. Spet glede panasonica ne vem kaj je fora tistega "hollywood creator content" gimicka. Tko da res ne vem kaj bi vzel.
LG uradno ne podpira HDR10+, ti ga pa predvaja. Kar se pa tiče burn-ina, ima pa zagotovo to najbolje rešeno LG, in glede Rtingsa, bo nabijal s tem burn-inom vse do takrat, ko bo Samsung ponudil prvi OLED na tržišče.

goremaster ::

fpbs je izjavil:

goremaster je izjavil:

Zelo tesna bo med tema dvema. Oba sta tam nekje, vsak z plusi in minusi. LG ima dolby vision, a ne podpira hdr 10, panasonic pa obratno. Poleg tega ima lg b8 (razvidno iz revjuja na rtings) bolj slabo oceno glede permanent burn in riska. Spet glede panasonica ne vem kaj je fora tistega "hollywood creator content" gimicka. Tko da res ne vem kaj bi vzel.
LG uradno ne podpira HDR10+, ti ga pa predvaja. Kar se pa tiče burn-ina, ima pa zagotovo to najbolje rešeno LG, in glede Rtingsa, bo nabijal s tem burn-inom vse do takrat, ko bo Samsung ponudil prvi OLED na tržišče.

Sicer sem pa opazil da je rtings stran precej pro-samsung biased. Vsi samsungi imajo top ocene tam, celo tisti iz najnizjih razredov. Go figure ;)
Sem pa nasel se eno varianto ki me mika. In sicer samsung GQ55Q7FN na maksproju za 950 eur. Specifikacije ima zelo dobre, edino view angle je bolj svoh, kot pri vecini va panel. Je pa kolikor vem ta crka G pomeni da je tv narejen za nemsko trzisce, kar je en velik plus. Da ni spet kaksno vzhodno sranje. Kaj reces na tega samsunga?

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

fpbs je izjavil:

goremaster je izjavil:

Zelo tesna bo med tema dvema. Oba sta tam nekje, vsak z plusi in minusi. LG ima dolby vision, a ne podpira hdr 10, panasonic pa obratno. Poleg tega ima lg b8 (razvidno iz revjuja na rtings) bolj slabo oceno glede permanent burn in riska. Spet glede panasonica ne vem kaj je fora tistega "hollywood creator content" gimicka. Tko da res ne vem kaj bi vzel.
LG uradno ne podpira HDR10+, ti ga pa predvaja. Kar se pa tiče burn-ina, ima pa zagotovo to najbolje rešeno LG, in glede Rtingsa, bo nabijal s tem burn-inom vse do takrat, ko bo Samsung ponudil prvi OLED na tržišče.

Sicer sem pa opazil da je rtings stran precej pro-samsung biased. Vsi samsungi imajo top ocene tam, celo tisti iz najnizjih razredov. Go figure ;)
Sem pa nasel se eno varianto ki me mika. In sicer samsung GQ55Q7FN na maksproju za 950 eur. Specifikacije ima zelo dobre, edino view angle je bolj svoh, kot pri vecini va panel. Je pa kolikor vem ta crka G pomeni da je tv narejen za nemsko trzisce, kar je en velik plus. Da ni spet kaksno vzhodno sranje. Kaj reces na tega samsunga?


Zakaj pa ne bi vzel tale model Sonya, ki je vsekakor kvalitetnejši:)Sicer pa dobiš za 100 evrov več že OLED, pa ne vem, če se ti ravno isplača vzet katerega izmed teh dveh modelov..Trenutno se več kakor 800-850 evrov ne isplača dati za LCD televizor, seveda za velikost 55":))

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

goremaster ::

Andrej, tale Sony ki ga omenjas je zelo dober tv. Tako da izbiram med:
Sony 55X900F
Samsung 55Q70F
Panasonic Oled 55FZ800
LG oled 55B8

Cene med 950 za lcd-ja in 1040 in 1090 eur za oleda. Itak da se splaca primaknit se 100 eur za oleda, ampak malo me skrbi ostrina slike (eni pravijo da slika ni tako ostra pri vstopnih modelih oledov v primerjavi z high end lcd modeli) in pa burn-in risk. Ker se bo na tvju precej igralo igre ki imajo hud ikone ipd..Cez vikend to pomeni da bo cca 4-6 ur na dan konstantno hud na ekranu.
««
204 / 534
»»