» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
198 / 534
»»

fpbs ::

TehDucky je izjavil:

Jah gledam iz kar daleč, cca 3,5m. Ja enostavno se ji zdi preveč, ker imava omarice okoli prostora za tv in bi pri 65'' ostalo cca 5cm placa naokoli, ampak se ji ne dopade "kino" izgled, pa skrbi jo ogromen tv, ker je od prej navajena 46'' 1080p na dobra 2m in 49'' 4K na 3,5m pa se ji prvi zdi totalno prevelik za tako razdaljo, pri drugem pa nič ne manjka. TV načeloma ni nujen, ker itak še kavča ni, ta je naročen ampak bo šele novembra, ker sem ga dal po naročilu delat, tako da lahko tudi takrat enkrat za tv gledam, edino porajtal sem "dobro" ceno tega 55Q65RAT.
Ta cena za ta model je še preveč navita. Počakaj vsaj do konca leta. Najbolj ugodne cene so pa od februarja naprej. Takrat boš za ta denar, mogoče kakšen evro več, dobil že OLEDa, ki je neprimerno boljši.

neocodexx ::

Eh, kaj ženska ve. Žensko se posluša samo pri izbiri barv in tu se načeloma konča.

Za kino efekt je priporočeno 75" na 3,5 metrih oz. 70" na 3.25 metrih, 65" za 3 metre itd.

Ni pa nič grozno narobe če imaš 55" na 3.5 metrih. To še gre, tudi kino efekt ni tako slab. Sam sem imel do zdaj 55" na 3.25 metrih in ne bi ravno rekel da deluje majhen.

Sam če že kupuješ novo, potem bi jaz vsekakor predlagal 65" za to razdaljo, če ti še ravno paše znotraj omaric je to precej logičen nakup, razen če bi mogoče raje imel OLED za 55" so že zelo cenovno sprejemljivi.

Romancek1 ::

Zanima me, kaj rečete na televizor Philips 55PUS8804. Je vreden 950 EUR. Vem, da je 50 hz.
V reviji Monitor ga kar hvalijo...

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Romancek1 je izjavil:

Zanima me, kaj rečete na televizor Philips 55PUS8804. Je vreden 950 EUR. Vem, da je 50 hz.
V reviji Monitor ga kar hvalijo...


Kar se tiče kvalitete slike, je to zelo dober model lahko bi rekli celo odličen:)) Toda trenutno je še cena nekoliko previsoka, če pogledamo, da dobiš za 100 evrov več že OLED.. Jaz bi ti raje priporočil model 7304 ali 7504.. Ta dva modela nista veliko slabša, cena je pa kar nekaj nižja..

Senior Dev ::

XS!D3 je izjavil:

Jaz gledam iz cca. 3,5m in bi takoj vzel 77" OLEDa, če ne bi bila tako velika razlika v ceni napram 65.

77 inčni OLED je zadnjih nekaj let že kar standard v slovenskih dnevnih sobah. Plače so kar visoke in vedno več ljudi ima take televizorje. Čez nekaj let bo to kot je danes 55 inć Philips za 400€ ker gospodarstvo raste iz leta v leto. :))

PoStrah ::

jaz čakam 100" qled. 77 mi je premal ko gledam iz svoje bajte tv mam pa na vikendu.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Senior Dev ::

neocodexx je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Sem pozabil omenit da ti manjkajo absorberji, bass trapi, difuzorji in ostali dodatki ki so pomembni za dober zvok. Zdaj je zvok vsepovprek, kar ni ok. Nabavi to.


Lahko več podatkov o tem? Npr. kje kupiti, kakšen guide mogoče?

Rabiš že ko gradiš hišo za televizor da splaniraš te reči da ti potem ne odmeva vse povprek ane? :)

Gatsu ::

Romancek1 je izjavil:

Zanima me, kaj rečete na televizor Philips 55PUS8804. Je vreden 950 EUR. Vem, da je 50 hz.
V reviji Monitor ga kar hvalijo...



Dej ne seri za manj ko 100€ več dobiš OLED LG55B8

fpbs ::

Romancek1 je izjavil:

Zanima me, kaj rečete na televizor Philips 55PUS8804. Je vreden 950 EUR. Vem, da je 50 hz.
V reviji Monitor ga kar hvalijo...
Ne samo, da je 50Hz, vgrajen ima 8 bitni panel. Osvetljitev ozadja ima po nekaterih podatkih direct LED brez dimminga, po drugih pa da je Edge LED. Glede na to, da ima vgrajen IPS LGejev panel, se edino lahko primerja z LGeji serije UM in UK. Ima pa ta TV 30W subwoofer od Bower & Wilkinsa, kar je za moje pojme pri takem TVeju nesmiselno. Tako, da čeprav je ta TV cenovno zelo blizu OLEDa, ja daleč od tega, da bi bil dober, ali celo odličen, kot je omenil Andrej zgoraj.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Romancek1 je izjavil:

Zanima me, kaj rečete na televizor Philips 55PUS8804. Je vreden 950 EUR. Vem, da je 50 hz.
V reviji Monitor ga kar hvalijo...
Ne samo, da je 50Hz, vgrajen ima 8 bitni panel. Osvetljitev ozadja ima po nekaterih podatkih direct LED brez dimminga, po drugih pa da je Edge LED. Glede na to, da ima vgrajen IPS LGejev panel, se edino lahko primerja z LGeji serije UM in UK. Ima pa ta TV 30W subwoofer od Bower & Wilkinsa, kar je za moje pojme pri takem TVeju nesmiselno. Tako, da čeprav je ta TV cenovno zelo blizu OLEDa, ja daleč od tega, da bi bil dober, ali celo odličen, kot je omenil Andrej zgoraj.


Tako kot je že v tvoji navadi pišeš neumnosti:))Sem ti že nekajkrat napisal, da, če imajo televizorji enak panel, ne pomeni, da bodo imeli enako kvaliteto slike..! Ker je kar nekaj dejavnikov, ki vplivajo na kvaliteto slike. Kot prvo kako kvaliteten je slikovni procesor, kot drugo je važno kako kvalitetno je samo zatemnenje panela, kako deluje samo osvetljenje panela, kako kvalitetni so led krmilniki itd.. Današnji televizorji vsebuje veliko različnih tehnologij, ki vplivajo na samo kvaliteto slike:))Lahko pa ti iz prve roke povem, da Philips model 8804 odpihne vse te Lg LCD modele..! Da ne boš mene obsojal, da širim laži, si lahko prebereš tudi citat iz testa za višji rang Lg televizorja kakor pa so modeli serije UM in posebej UK..

Conclusion

In terms of picture quality, SM90 disappoints. The way it processes video in 8-bit SDR - all non-HDR video - is subpar and especially low-bitrate content from streaming services or channels suffer as a result, with green tint and heavy posterization in shadow details. These issues are not present with HDR content but the TV's limitations in zone dimming (48 zones only), contrast, and black levels, affect HDR picture quality, leading to visible halos (blooming) and limited dynamic range. These limitations also affect SDR picture quality but are more prominent in HDR.

The main advantage of the IPS panel type that LG is using in its LCD TVs is viewing angles but this year Samsung has, through sub-pixel rendering, managed to significantly widen viewing angles on the VA LCD panel type, catering to buyers who seek an alternative to OLED and worries of burn-in. This leaves LG with LCD TVs that are far from matching other top LCD TVs and its own OLED TVs. SM90 delivers mediocre HDR and SDR (channels, DVD, Blu-ray) picture quality and without any obvious advantages over the latest generation of VA LCD panels, LG's LCD TVs are being squeezed. Right now - and luckily for LG perhaps - only Samsung can offer this LCD alternative but unless LG dedicates more development ressources to its LCD TVs, it is hard to see them having a bright future. SM90 is not a TV that we can recommend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

PoStrah ::

vseeno za ta denar TV brez lokalnega diminga ni vreden.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

andrej69 ::

PoStrah je izjavil:

vseeno za ta denar TV brez lokalnega diminga ni vreden.


Mikro Diming Pro dela čudeže..;)

https://www.produkttest24.com/philips-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

PoStrah ::

andrej69 je izjavil:

PoStrah je izjavil:

vseeno za ta denar TV brez lokalnega diminga ni vreden.


Mikro Diming Pro dela čudeže..;)

https://www.produkttest24.com/philips-a...


mikrodiming je nadgrandja senzrja svetlobe na mobitelu, z lokalnim dimingom ga ne moraš primerjat, ker ti celotno sliko zatemni in se naktere podrobnosti izgubijo HDR-ja z globalnim dimingom tudi ne moreš uspešno prikazat.
sploh pa ne nasedam več "testom" ki pohvalijo TV samo zato da lahko amazon ref spodaj za ta TV potem prilimajo
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

andrej69 ::

PoStrah je izjavil:

andrej69 je izjavil:

PoStrah je izjavil:

vseeno za ta denar TV brez lokalnega diminga ni vreden.


Mikro Diming Pro dela čudeže..;)

https://www.produkttest24.com/philips-a...


mikrodiming je nadgrandja senzrja svetlobe na mobitelu, z lokalnim dimingom ga ne moraš primerjat, ker ti celotno sliko zatemni in se naktere podrobnosti izgubijo HDR-ja z globalnim dimingom tudi ne moreš uspešno prikazat.
sploh pa ne nasedam več "testom" ki pohvalijo TV samo zato da lahko amazon ref spodaj za ta TV potem prilimajo


Ne vem zakaj se toliko obremenjujete z tem dimingom.. Važno je kako izgleda v resnici slika, pa ni važno ali je lokalno zatemnenje , globalno zatemnenje itd.. Lep primer je Lg model SK8500 pa tudi SM9000, ki imata FALD pa jima v resnici ne koristi kaj dosti:))Enostavno zato, ker algoritem na procesorju ne deluje tako kot bi moral.. Tako, da moraš imat zatemnenje nastavljeno na minimum, potem pa tako ne pride FALD do pravega izraza..! In, če ti bom postavil dva televizorja skupaj, eden bo imel lokalno zatemnenje eden pa globalno v resnici ne boš videl razlike:))Razen seveda kvalitetnega FALD modela kot je recimo Sony xf9005 in podobni modeli.

PoStrah ::

zato ker za ta denar dobiš že dobre televizorje z lokalnim dimingom, zaro se obremenjujemo s tem. ker zakaj bi dal isti šop denarja za nekaj brez če lahko dobiš z in je boljša slika. na svetu obstaja več znamk kot pa tvoj philips in tvoj sovražnik LG
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

andrej69 ::

PoStrah je izjavil:

zato ker za ta denar dobiš že dobre televizorje z lokalnim dimingom, zaro se obremenjujemo s tem. ker zakaj bi dal isti šop denarja za nekaj brez če lahko dobiš z in je boljša slika. na svetu obstaja več znamk kot pa tvoj philips in tvoj sovražnik LG


Sem že napisal, da je cena Philips modela 8804, še nekoliko prevelika. Toda čez nekaj časa , ko bo cena bolj realna, pa bo ta model vsekakor med najbolj iskanimi televizorji:)) Ker za 800 evrov ali še nekoliko manj, kolikšna bo cena ne boš dobil OLED ali kakšen kvaliteten FALD model.. Sicer pa preden kaj napišeš, moraš malo preizkusit določene televizorje, da lahko delaš nekakšne zaključke okoli kvalitete slike posameznega modela..! Kar pa se tiče Lg-ja ga ne sovražim, nerad pa ga priporočam, ker kar se tiče LCD televizorjev ni nič kaj prida kvaliteten.. Kot prvo, ima večina Lg televizorjev vgrajene WRGB panele, letošnji modeli imajo izgleda končno prave RGB panele.. Kot drugo imajo ti Lg LCD modeli slabše procesorje napram konkurenci, posebej od Philipsa in Sonya:))Kot tretjo pa tudi zatemnenje ne deluje na teh televizorjih kot bi moralo.. In zakaj bi potem nekdo kupoval takšne televizorje..? Če pa dobiš za podoben denar že kvalitetnejše..

Senior Dev ::

Za Philips je vsaka cena previsoka, ne samo za ta model, mudel. Kvaliteten lokalni zatemnilnik prikazovanja rabiš dandanes ali pa organski diodni prikazovalnik slike OLED.

PoStrah ::

andrej69 je izjavil:


Sem že napisal, da je cena Philips modela 8804, še nekoliko prevelika. Toda čez nekaj časa , ko bo cena bolj realna


eh krega se z nami na koncu pove isto. človek je vprašal a je ta tv kul, so mu vsi rekli ne za to ceno ker dobipš že dobre FALDe in OLEDe. andrej reče ne vi nimate pojma in na koncu pove isto, da cena ni realna in ko mu bo padla bo kul. za to ceno se ne izplača kaj bo ko bo če bo, bo pa nekaj drugega in preden cena pade lahk pride 5 novih TV-jev ven.

to da je Philips skos zanič ni res. Philips je vedno delal najboljše budget TV-je. to kar so ponujal za ceno je bilo super, samo zdaj pa tako anvijajo cene da se pač ne izplača kupovat novih modelov. oled 804 in 854 se razlikujeta izključno v stojalu in je razlike 400EUR
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

andrej69 ::

Senior Dev je izjavil:

Za Philips je vsaka cena previsoka, ne samo za ta model, mudel. Kvaliteten lokalni zatemnilnik prikazovanja rabiš dandanes ali pa organski diodni prikazovalnik slike OLED.


Kako previsoka, če pa nudijo modele , ki so izredno cenovno konkurenčni.. Samo moraš pogledat "modele 2018", ne pa modele 2019:)) Ker vsi novi modeli imajo še v začetku, tako previsoko ceno.. Toda, če pogledamo recimo Philips model 7304 ima za nov model že zelo dobro ceno..! Pa, če gledamo skupno nudi v tem cenovnem rangu največ..! Pa recimo nov model OLED-a 804, ki se ga da dobit najceneje od vseh letošnjih OLED televizorjev.. Tako, da ni res kar ti pišeš, da ima Philips cene previsoke.. Sicer pa se kvaliteta plača:))

edi45 ::

Ja Philips je bol budget znamka in ne high end. Še morejo malo "žgancev pojest" če hočejo tekmovat z ostalimi velikani v high end segmentu

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

Ja Philips je bol budget znamka in ne high end. Še morejo malo "žgancev pojest" če hočejo tekmovat z ostalimi velikani v high end segmentu



Kako, če pa je bil OLED 803 na večini testov ocenjen kot najboljši OLED 2018:))Pa tudi letošnji model 804, je povsem konkurenčen najboljšim..

andrej69 ::

Vem, da je Off topic toda bo marsikaterega zanimalo..

https://www.theguardian.com/tv-and-radi...

matter ::

Ajde iščem TV za tasta.
Cenovni rang 600 do 700€ (pogojno do 800) in 55inčni.

Verjetno se bolj splača vzeti modele 2018 (cena pade).
Kaj priporočate ?

Jaz bi itak vzel al OLED ali Sony XF900, ampak noče dat več :/

Ima QLED od Samsunga kaj pametnega v tem rangu ?
Ker uporabljamo EON, gledam nekaj, da bi EON delal že nativno (WEB OS, Tizen ,Android OS).

Hvala
Grem basket pa bom neloke metal

neocodexx ::

Ravno čitam philips navodila za Ambilight, in vidim da predlagajo 10-20 cm oddaljenosti zaslona od zida, kar je meni absolutno preveč in hočem čimbolj ob zidu, torej cca 3-4 cm kot sem imel do sedaj.

Ima kdo izkušnje s tem, bo zadeva še ok delovala na te razdalji? Naj raje nabavim kak nosilec ki se mu da prilagajati globino?

Prvotno sem planiral celo tale nosilec ki ima oddaljenost samo 2,3 cm. Bo to preveč? :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

matter je izjavil:

Ajde iščem TV za tasta.
Cenovni rang 600 do 700€ (pogojno do 800) in 55inčni.

Verjetno se bolj splača vzeti modele 2018 (cena pade).
Kaj priporočate ?

Jaz bi itak vzel al OLED ali Sony XF900, ampak noče dat več :/

Ima QLED od Samsunga kaj pametnega v tem rangu ?
Ker uporabljamo EON, gledam nekaj, da bi EON delal že nativno (WEB OS, Tizen ,Android OS).

Hvala


Kar se tiče Samsunga imaš tale model. Toda malo opozorilo, tv ne omogoča DTS zvoka, in pa nekaterih video formatov. Drugače pa ti priporočam še katerega od teh modelov.

https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

neocodexx je izjavil:

Ravno čitam philips navodila za Ambilight, in vidim da predlagajo 10-20 cm oddaljenosti zaslona od zida, kar je meni absolutno preveč in hočem čimbolj ob zidu, torej cca 3-4 cm kot sem imel do sedaj.

Ima kdo izkušnje s tem, bo zadeva še ok delovala na te razdalji? Naj raje nabavim kak nosilec ki se mu da prilagajati globino?

Prvotno sem planiral celo tale nosilec ki ima oddaljenost samo 2,3 cm. Bo to preveč? :(


Zakaj pa te moti, če imaš televizor recimo 10cm odmaknjen od stene.? Kot drugo, pa bi ti jaz predlagal kakšen pomičen nosilec, zaradi boljšega dostopa do priključkov:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

Zato ker mi je lepo da je čim bližje steni:) še posebej pri našem prostoru, bo tv bil montiran ravno na steno kjer je vhod v sobo, tako da prva stvar ki jo boš videl je tudi oddaljenost od stene (tu bi tudi npr. zelo do izraza prišel kakšen oled tik ob ali v steni), tako da se bo vsak cm tu zelo opazil :/

Glede dostopnosti kablov se že preživi, v 5 letih nisem rabil niti enkrat dostopati do kablov na trenutnem tvju, ker je bilo vse splanirano in povezano v naprej, je pa res fajn če maš to opcijo. Nekje 5 cm je maksimum do kod bi šel, bo sigurno se še dobro videlo, za 2 cm pa me res skrbi tko da ne vem, ma kdo izkušnje s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Zato ker mi je lepo da je čim bližje steni:) še posebej pri našem prostoru, bo tv bil montiran ravno na steno kjer je vhod v sobo, tako da prva stvar ki jo boš videl je tudi oddaljenost od stene (tu bi tudi npr. zelo do izraza prišel kakšen oled tik ob ali v steni), tako da se bo vsak cm tu zelo opazil :/

Glede dostopnosti kablov se že preživi, v 5 letih nisem rabil niti enkrat dostopati do kablov na trenutnem tvju, ker je bilo vse splanirano in povezano v naprej, je pa res fajn če maš to opcijo. Nekje 5 cm je maksimum do kod bi šel, bo sigurno se še dobro videlo, za 2 cm pa me res skrbi tko da ne vem, ma kdo izkušnje s tem?


Seveda ti Ambilight pri 2cm odaljenosti od stene, ne bo prišel do izraza:) Recimo 5cm je že nekoliko bolje, pa vendar še vedno ne idealno.. Jaz vsem priporočam odmik od stene kot sem napisal, zaradi dostopnosti do priključkov, kot drugo zaradi hlajenja samega televizorja in kot tretje zaradi zvoka, ker nekateri Philips televizorji imajo ozvočenje od zadaj, in, če je televizor pritrjen povsem na steni lahko s tem zadušiš zvok.. Tako, da je kar nekaj razlogov, zakaj je televizor bolje imet nekoliko odmaknjen od stene:))

neocodexx ::

Glede zvoka ni problem če imaš avr sistem, za hlajenje... Ne vem če bi proizvajali vesa nosilce z oddaljenosti 2 cm če bi res bil tak problem? :) saj je velik tv, zrak že najde svojo pot če imaš odprto steno okoli in ni na milimeter stisnjen v kotu neke omarice - tam bi mogoče že bil problem, recimo..

Sicer pa ja glede ledic, na 2 cm oddaljenosti pri 70" bo efekt verjetno res že neopazen. Hm, to sem pa malo zaribal, nisem sploh mislil prej o tem. In prav ambilight je bil glavni razlog za nakup philipsa. Ja najboljše bo en nastavljiv nosilec in se potem prilagaja.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Glede zvoka ni problem če imaš avr sistem, za hlajenje... Ne vem če bi proizvajali vesa nosilce z oddaljenosti 2 cm če bi res bil tak problem? :) saj je velik tv, zrak že najde svojo pot če imaš odprto steno okoli in ni na milimeter stisnjen v kotu neke omarice - tam bi mogoče že bil problem, recimo..

Sicer pa ja glede ledic, na 2 cm oddaljenosti pri 70" bo efekt verjetno res že neopazen. Hm, to sem pa malo zaribal, nisem sploh mislil prej o tem. In prav ambilight je bil glavni razlog za nakup philipsa. Ja najboljše bo en nastavljiv nosilec in se potem prilagaja.


Vsekakor ti priporočam pomični nosilec.. Recimo kaj takšnega.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

neocodexx ::

Ja nekaj takega, je pa tudi tole zelo zanimivo:

Ve mogoče kje bi dobil takšne nosilce? Na amazonu sem najdel tole a je to ista zadeva? Odlična rešitev za in-wall montažo nosilca, še posebej mi je všeč ker ga lahko prosto pomikaš po horizontalni osi levo/desno!

Sem najdel še tole..

I have a ~4 cm wallmount and used some diffuser foil (a simple dull sheet protector). I'm quite satisfied with the result, but it's a matter of taste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Ja nekaj takega, je pa tudi tole zelo zanimivo:

Ve mogoče kje bi dobil takšne nosilce? Na amazonu sem najdel tole a je to ista zadeva? Odlična rešitev za in-wall montažo nosilca, še posebej mi je všeč ker ga lahko prosto pomikaš po horizontalni osi levo/desno!

Sem najdel še tole..

I have a ~4 cm wallmount and used some diffuser foil (a simple dull sheet protector). I'm quite satisfied with the result, but it's a matter of taste...



Kar se tiče nosilca gre za različni zadevi.. Kar pa se tiče tega difuzorja stvar okusa.. A še nimaš televizorja..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

Ni še soba končana, se je malo zavleklo.. Imam še kak teden časa se odločit za finese preden začnemo z montažo. Tisti nosilec mi je kar všeč, sem najdel izvedbo za večje tvje (do 50 kg) ampak je 200€, po moje bi tudi tale ki piše da je za manjše in ima nosilnost 36 kg bil v redu? (70" 7304 ima 30 kg)

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Ni še soba končana, se je malo zavleklo.. Imam še kak teden časa se odločit za finese preden začnemo z montažo. Tisti nosilec mi je kar všeč, sem najdel izvedbo za večje tvje (do 50 kg) ampak je 200€, po moje bi tudi tale ki piše da je za manjše in ima nosilnost 36 kg bil v redu? (70" 7304 ima 30 kg)


Tale nosilec katerega sem ti dal link je povsem v redu:)) Ne potrebuješ drugega..

tomazic89 ::

Ker sem ravno naredil celo studijo o nosilcih, delim tole.
Jaz sem nabavil od Vogels taksnega:
 w53080

w53080



Precej zavisi od tega, za kaj ga zelis. Jaz bom namrec vsakodnevno obracal TV proti kuhinji, katera je vzporedno s steno na kateri je TV. To pomeni, da mora biti dovolj od stene, da ga lahko obrnes vsaj za 60 stopinj (55" tv). Torej nosilec, kateri gre ~50+ cm od stene in ima 180 stopnijsko obracanje.

Druga pomembna stvar je front tilt. Vecina cenejsih izvedb zhahteva izvijac ali pa rocno odvitje vijaka, da omogoca taksen tilt. Ker bo pri meni tilt v dnevnem prostoru bolj negativen kot takrat, ko bo tv obrnjen v kuhinjo, mora biti to nastavljivo brez vijakov. (Vogels to resuje z magnetom).

Tretja stvar je horizontal tilt. Ce ima TV front tilt in ga obrnes za 60 stopinj levo, bo TV postrani, ce nosilec ne omogoca te izravnave. To ponavadi sicer ni kriticno in ker se nisem zmontiral nosilca ne vem, kako je to reseno pri doticnemu.

Sicer je pa "long arm" cool za kino efekt. Kajti TV si potegnes za pol metra blizje. 3.5m siroki dnevni sobi tako hitro pades na oddaljenost pod 3m od TV-ja, kjer pa je 55" ze ogromen.

PoStrah ::

smem vprašat na kako visoko si si pa naštimal TV? ker po opisu se mi zdi da ga imaš vsaj 120 cm nad tlemi. kaj je razlog za tako visoko namestitev TV-ja?
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

tomazic89 ::

Ja res je. spodnji rob TV-ja bo na 130cm. To pa zato, ker imam med dnevno sobo in kuhinjo sank visine 120cm... Ta bi mi TV zakrival, ce bi bil nizje. Zal (no ja =)) casa za TV nimam veliko in vecinoma gledam oddaje in YT med kosilom/vecerjo in mi je pac feature da vidim TV izza jedilne mize :D

gexi45 ::

A kdo ve kakšna je razlika med Philips 55PUS7304/12 in Philips 55PUS7354/12

andrej69 ::

gexi45 je izjavil:

A kdo ve kakšna je razlika med Philips 55PUS7304/12 in Philips 55PUS7354/12


Model 7354 ima kromirano stojalo, to je vsa razlika. Imaš pa še potem modela 7334 in 7394, ki pa imata tipkovnico na daljinskem upravljalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

matter je izjavil:

Ajde iščem TV za tasta.Cenovni rang 600 do 700€ (pogojno do 800) in 55inčni.Verjetno se bolj splača vzeti modele 2018 (cena pade).Kaj priporočate ?Jaz bi itak vzel al OLED ali Sony XF900, ampak noče dat več :/Ima QLED od Samsunga kaj pametnega v tem rangu ? Ker uporabljamo EON, gledam nekaj, da bi EON delal že nativno (WEB OS, Tizen ,Android OS).
Dobri modeli 2018 so praktično razprodani. Novi imajo pa še močno navito ceno. Če lahko, svetujem, da se z nakupom počaka 2 do 3 mesece. Cena bo veliko bolj ugodna. Drugačepa tisti predlagani Samsung bo kar v redu: https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...

KDoG-23 ::

Živjo
Odločam se za nakup SAMSUNG QE65Q60RATXXH. Pa me zanima vase mislenje. Ali se splača ali predlagate kakšen drug model. Velikost tv-ja mi je pa max 65inch saj imam prostora zgolj 150cm širine.

OK.d ::

LPOK.d

jack7 ::

Torej,

prosim za predloge, išče se 65" TV(gledalo se bo iz dobrnih 4m, zatemnjen prostor, v glavnem fuzbal+ostali šport,serije in filmi).
Kaj je trenutno najbolje vzet?
Cena pa tam nekje 800€ :)

andrej69 ::

jack7 je izjavil:

Torej,

prosim za predloge, išče se 65" TV(gledalo se bo iz dobrnih 4m, zatemnjen prostor, v glavnem fuzbal+ostali šport,serije in filmi).
Kaj je trenutno najbolje vzet?
Cena pa tam nekje 800€ :)


Jaz bi ti priporočil katerega od teh modelov.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...
https://www.mimovrste.com/smart-tv/sony...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.ceneje.si/Izdelek/13119259/...

Senior Dev ::

Spet dobiš nakazanih 100€ od Philipsa ko jack7 kupi TV. :D

edi45 ::

Za 800e ne dobiš nič kaj solidnega niti 55", kaj šele 65".

jack7 ::

edi45 je izjavil:

Za 800e ne dobiš nič kaj solidnega niti 55", kaj šele 65".


Kaj pa predlagaš od 55"?
Verjamem da ne dobiš nekega čuda za ta denar pa vseeno, ne mislim dajat po 2k€-3k€ za TV, ga lep K gleda xD

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Za 800e ne dobiš nič kaj solidnega niti 55", kaj šele 65".
Tudi jaz sem mišljenja, da za ta denar vzeti diagonalo 55, ali pa dodati vsaj 300€ za vsaj kolikor toliko spodoben TV za 65". Če se bo gledal fuzbal+ostali šport, potem obvezno 100Hz. Poleg tega je pa sedaj najbolj neugoden čas za nakup TVeja. Čez dva tri mesece bo njihova cena najman 15-20% nižja.

jack7 ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Za 800e ne dobiš nič kaj solidnega niti 55", kaj šele 65".
Tudi jaz sem mišljenja, da za ta denar vzeti diagonalo 55, ali pa dodati vsaj 300€ za vsaj kolikor toliko spodoben TV za 65". Če se bo gledal fuzbal+ostali šport, potem obvezno 100Hz. Poleg tega je pa sedaj najbolj neugoden čas za nakup TVeja. Čez dva tri mesece bo njihova cena najman 15-20% nižja.


Čez 2-3 mesce bo vsaka stvar cenejša ker bo jingle bells :)

fpbs ::

jack7 je izjavil:

Čez 2-3 mesce bo vsaka stvar cenejša ker bo jingle bells :)
Pri TVejih je to nekoliko drugače. Stari dobri modeli so sedaj že razprodani, pri novih pa cene niso še nič padle.

andrej69 ::

Senior Dev je izjavil:

Spet dobiš nakazanih 100€ od Philipsa ko jack7 kupi TV. :D


Kaj mi ne privoščiš..?
««
198 / 534
»»