» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
194 / 534
»»

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

@andrej

saj veš kaj pravijo, ko stopiš mački na rep, zacvili:)) Glej res da ne vem katera matična itd je v katerih tvjih, vem pa kako se obnesejo v praksi, kar je edino kar šteje! Philips zgleda na papirju dobro, tu pa se konča. Škrt roba z dosti hib. Vem iz lastnih izkušenj :) Tako da mi nerabiš prodajat bučk in pravljic za lahko noč.


Eden Philips televizor si imel, pa še to ne najnovejši model in že lahko delaš zaključke, da je škrt roba.. ;((Ko boš imel par Philips televizorjev, pa bodo z vsemi težave potem boš lahko delal nekakšne zaključke:)) Ali pa, da bi se ukvarjal profesionalno z televizorji, potem bi tudi lahko dal res kakšno realno oceno za Philips televizorje.. Tako, pa ti nikakor na podlagi enega televizorja ne moreš dati nikakršnih realnih ocen kar se tiče kvalitete:)) A ti sploh veš koliko televizorjev se proda.. In zasigurno se bodo našli določeni modeli, ki bodo imeli kakšne težave.. Zanimivo, da na večini testov ni nikakršnih težav, pa tudi preizkušajo vse parametre od Smarta, kvalitete slike, same uporabnosti itd.. Tako, da ti in še kateri res ne morete podat realno oceno kar se tiče kvalitete slike in ostalega..! Saj sem napisal, če bi res bili slabi televizorji jih ne bi nihče več kupoval, pa tukaj marketing nima nikakršne veze:))Tudi jaz osebno jih ne bi kupil.. Sicer pa tako ni nikakršnih dokazov, da si sploh imel kdaj Philips televizor.. Ker koliko televizorjev si že ti imel v zadnjem letu, je skoraj teško verjet, da je sploh kaj od tega res.. Tako, da vas treba nekatere uporabnike tukaj jemat z veliko rezervo..!

Joze_K ::

a obstajajo modeli ki imajo 1Gb mrežno vgrajeno?

Gatsu ::

Joze_K je izjavil:

a obstajajo modeli ki imajo 1Gb mrežno vgrajeno?


1Gb mrežna ti nič ne pomaga če jo procesor ni sposoben futrat s podatki...

magazind ::

arra1 je izjavil:

Ali je že kdo kupoval kaj na https://www.mediaworld.it?

Ali pošiljajo v SLO? Kako je z garancijo če je kupljeno v tujini?


To tudi mene zanima, ker imajo dobre ponudbe....


Recimo Panasonic TX-75FX780E je bil 1.390,- EUR v eni vikend akciji...pa sem ga žal zamudil

andrej69 ::

magazind je izjavil:

arra1 je izjavil:

Ali je že kdo kupoval kaj na https://www.mediaworld.it?

Ali pošiljajo v SLO? Kako je z garancijo če je kupljeno v tujini?


To tudi mene zanima, ker imajo dobre ponudbe....


Recimo Panasonic TX-75FX780E je bil 1.390,- EUR v eni vikend akciji...pa sem ga žal zamudil


Ne pošilajo v Slovenijo. Kar pa se tiče garancije, pa ima večina Italijanskih prodajaln garancijo znotraj Italije. Malo katera prodajalna ima EU garancijo:)

jankozbanko ::

arra1 sem odgovoril že na privat, tako da samo kopiram:

Sam sem se odločil, da TV prevzamem sam. Kupil sem ga v Vilesse-ju (shoping center se drži IKEA trgovine). Na spletni strani sem opazil, da za TVje večje od 32" ne delajo prenosov med trgovinami, tako da sem šel v bistvu na slepo v Italijo in upal, da je v Villese-ju na zalogi. Poskušal sem sicer preveriti zalogo preko telefona, ampak se nihče v trgovini ni oglašal. Nisem niti vedel ali je spletna cena enaka, kot tista v trgovini.

V glavnem, prišel sem dol in videl, da je cena enaka (1299€) in da zaloga je. V trgovini sta bila polega razstavljenega TVja še dve zapakirani škatli. Plačal sem na blagajni in nato v skladišču prevzel TV (torej niso vse škatle samo v trgovini). Škatla je dimenzije 96cm x 154cm in gre ravno lepo v mojega karavana ko podrem sedeže.

Kot vidim, ceno vsakih nekaj dni spremenijo. Že dan zatem ko sem kupil TV je bila cena 1399€. Potem je bila nekaj dni spet 1299€, zdaj pa je spet 1399€...

Garancija je 2 leti. Na 5 let jo lahko proti doplačilu lahko podaljšajo samo rezidenti Italije.

Filip8 ::

kaj pravite na https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... , gledanje tv programov večini s fotrove strani.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

@andrej

saj veš kaj pravijo, ko stopiš mački na rep, zacvili:)) Glej res da ne vem katera matična itd je v katerih tvjih, vem pa kako se obnesejo v praksi, kar je edino kar šteje! Philips zgleda na papirju dobro, tu pa se konča. Škrt roba z dosti hib. Vem iz lastnih izkušenj :) Tako da mi nerabiš prodajat bučk in pravljic za lahko noč.


Eden Philips televizor si imel, pa še to ne najnovejši model in že lahko delaš zaključke, da je škrt roba.. ;((Ko boš imel par Philips televizorjev, pa bodo z vsemi težave potem boš lahko delal nekakšne zaključke:)) Ali pa, da bi se ukvarjal profesionalno z televizorji, potem bi tudi lahko dal res kakšno realno oceno za Philips televizorje.. Tako, pa ti nikakor na podlagi enega televizorja ne moreš dati nikakršnih realnih ocen kar se tiče kvalitete:)) A ti sploh veš koliko televizorjev se proda.. In zasigurno se bodo našli določeni modeli, ki bodo imeli kakšne težave.. Zanimivo, da na večini testov ni nikakršnih težav, pa tudi preizkušajo vse parametre od Smarta, kvalitete slike, same uporabnosti itd.. Tako, da ti in še kateri res ne morete podat realno oceno kar se tiče kvalitete slike in ostalega..! Saj sem napisal, če bi res bili slabi televizorji jih ne bi nihče več kupoval, pa tukaj marketing nima nikakršne veze:))Tudi jaz osebno jih ne bi kupil.. Sicer pa tako ni nikakršnih dokazov, da si sploh imel kdaj Philips televizor.. Ker koliko televizorjev si že ti imel v zadnjem letu, je skoraj teško verjet, da je sploh kaj od tega res.. Tako, da vas treba nekatere uporabnike tukaj jemat z veliko rezervo..!


No ne pozabi na to, da ko sem ga kupil je bil najnovejši, najboljši in najdražji TV, ki ga je Philips imel za ponudit. Zdaj že kar parkrat sem tudi gledal in se malo igral z 803 pri kolegu, prav tako imamo navaden LED od Philipsa v dnevni. Seveda so, samo če si ti bolj slaboumne narave, ti nemorem pomagat. Imaš slike, sem ti pisal pod zs o problemih, ampak je vedno bil neki izgovor, ko si upravičeval te napake itd..Ja glej, ne da bi bil nesramen, ampak če bi delal kot trgovec, verjetno res nebi mogel skoz menjevat TVjev, hifi opreme, računalnikov, konzol itd, ker preprosto nebi bilo financ za to. Imam pa od vseh TVjev do zdaj še slike, za nekatere tudi račune. Philips imaš pa samo za to, ker verjameš svojim lažem in ker je poceni, tako da če je koga za jemat z rezervo tu, si to ti.

andrej69 ::

@edi45

Kar precej ljudi na tem forumu je kupilo Philips televizorje, ki sem jim jih priporočil, pa se nihče ne pritožuje da ne bi bil zadovolnji ali kaj podobnega:))
Ne, samo ti in še kakšen se najde, ki pač ni zadovoljen.. Potem, pa boš moral v bodoče pač kupit kakšen drug televizor.. Kar pa se tiče financ, bi si brez težav lahko privoščil vsako leto par različnih televizorjev, toda v tem ne vidim nikakršnega smisla:)) Saj proizvajalci ne plasirajo na tržišče nove modele vsak mesec.. Pa tudi tehnologija, vsako leto ne napreduje tako drastično, da bi moral za vsako ceno menjavat vsako leto televizor..!

Ales ::

andrej69 je izjavil:

Kar precej ljudi na tem forumu je kupilo Philips televizorje, ki sem jim jih priporočil, pa se nihče ne pritožuje da ne bi bil zadovolnji ali kaj podobnega:))
Ne, samo ti in še kakšen se najde, ki pač ni zadovoljen..
Nihče... samo on... pa še kakšen... "Nihče" je torej kar nekaj ljudi, kaj?

:))

Potem, pa boš moral v bodoče pač kupit kakšen drug televizor..
A bejš!

andrej69 ::

@Ales
Kaj te toliko muči..?

MrStein ::

rawlit je izjavil:

Tole se lahko samo na Philipsu zgodi:


Edina dobra stvar od Philipsa je Sonicare, pa se ta se mi vedno pokvari tekom garancijske dobe.

Lahko se zgodi s katerimkoli LCD: https://www.heise.de/select/ct/2019/17/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senior Dev ::

rawlit je izjavil:

Tole se lahko samo na Philipsu zgodi:


Edina dobra stvar od Philipsa je Sonicare, pa se ta se mi vedno pokvari tekom garancijske dobe.

Hahaha, a to je ravno tale tanajboljši Philips OLED? :)):|:D

krepki ::

Zgleda,da imajo v Lj polje dopust.

Nejkoy ::

Živjo :)

V izbor sta mi padla Toshiba TVja, oba 55"

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn... 488€

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn... 449€

Kakšno mnenje o njima? Nisem zahteven uporabnik, ne potrebujem Androida in nekih smart funkcij. T2 aplikacijo in Kodi bom poganjal
z ločenim Android boxom. Gledal se bo tudi šport, če je tukaj kakšna omejitev pri gibanju slike teh dveh TVjev?

hvala

andrej69 ::

Nejkoy je izjavil:

Živjo :)

V izbor sta mi padla Toshiba TVja, oba 55"

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn... 488€

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn... 449€

Kakšno mnenje o njima? Nisem zahteven uporabnik, ne potrebujem Androida in nekih smart funkcij. T2 aplikacijo in Kodi bom poganjal
z ločenim Android boxom. Gledal se bo tudi šport, če je tukaj kakšna omejitev pri gibanju slike teh dveh TVjev?

hvala


Zakaj pa bi kupoval te Turške televizorje, če dobiš za takšen denar že kvalitetnejše televizorje renomiranih proizvajalcev:))

Nejkoy ::

andrej69 je izjavil:

Nejkoy je izjavil:

Živjo :)

V izbor sta mi padla Toshiba TVja, oba 55"

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn... 488€

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn... 449€

Kakšno mnenje o njima? Nisem zahteven uporabnik, ne potrebujem Androida in nekih smart funkcij. T2 aplikacijo in Kodi bom poganjal
z ločenim Android boxom. Gledal se bo tudi šport, če je tukaj kakšna omejitev pri gibanju slike teh dveh TVjev?

hvala


Zakaj pa bi kupoval te Turške televizorje, če dobiš za takšen denar že kvalitetnejše televizorje renomiranih proizvajalcev:))


Saj zato pa sprašujem. Kaj predlagaš?

rdecaluc ::

Napiši še do kakšne vsote € se ti lahko predlaga.
Est modus in rebus. ,typos

Nejkoy ::

500€ mogoče mičken več :)

Nejkoy ::

Lahko je tudi velikosti 50", če bo več izbire.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče kontrasta ni pomebno samo od panelov, temveč tudi od slikovnega procesorja.
Še vedno mi nisi odgovoril, in prilimal kakšnega strokovnega članka, v kateri meri in kako vpliva slikovni procesor na izboljšanje kontrasta?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče kontrasta ni pomebno samo od panelov, temveč tudi od slikovnega procesorja.
Še vedno mi nisi odgovoril, in prilimal kakšnega strokovnega članka, v kateri meri in kako vpliva slikovni procesor na izboljšanje kontrasta?


Ne rabim ti prilimat nikakršnega strokovnega članka, ker sami algoritmi na procesorju posamično obravnavajo določene parametre od kontrasta, ostrine itd..

andrej69 ::

Nejkoy je izjavil:

Lahko je tudi velikosti 50", če bo več izbire.


Če ti zadostuje velikost 50" ti jaz priporočam katerega od teh modelov. Imaš še test tega modela.
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.whathifi.com/philips/50pus6...

Ali pa za nekaj malo več denarja tale še kvalitetnejši model..

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Ali pa še katerega od teh dveh modelov.

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

easyrider3 ::

MrStein je izjavil:

rawlit je izjavil:

Tole se lahko samo na Philipsu zgodi:


Edina dobra stvar od Philipsa je Sonicare, pa se ta se mi vedno pokvari tekom garancijske dobe.

Lahko se zgodi s katerimkoli LCD: https://www.heise.de/select/ct/2019/17/...



Pri meni je na Sony televizorju nekaj podobnega mala muha isto tako prišla notri med zaslon.Sprva sem mislil da je na zunajni strani zaslona saj gledal sem glih moto GP in sem rekel kaj dela sedaj muha na kameri in potem sem šel do televizorja in videl malo muho pa probal podrgniti dol a vse zaman ker je bila spodaj pod zunajnim zaslonom. Tako imam to že kakšne 2-3 meseca in kaj čem sedaj televizor je še vedno pod garancijo a kaj ko nadomestnega sigurno ne dobim zato tudi ne bom dal popraviti.

Filip8 ::

kaj pravite na https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... , gledanje tv programov večini s fotrove strani.

care20 ::

bi bil ta tv OK za gledanje filmov z usb in igranje iger na 60fps?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sicer bi mi ga brat podaril,ker on bi kupil nekaj drugega....hvala za odg

care20 ::

Pozabil sem vprasati,kaj to pomeni Motionflow™ XR 200 Hz (izvorno 50 Hz)

a je 50hz ali 200hz?
kako bo z igrami ki imajo 60fps?bom videl vbistu 50 ali 60 fps?
lp

MrStein ::

50 in 60 bo oboje delalo

Te marketinške oznake pa so katastrofa, kot vedno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

peglezn ::

Odlocam se za nakup 55" TVja.
Uporaba 30% t2tv, 30% netflix, 20% DL vsebine preko pc, 20% pc igre.

prebiram ze kak teden to temo, rtings in avforums, pa sezmeraj nevem kaj nabavit.

Izbor sem zaenkrat skrcil na te 3 modele:

LG B8
SONY X900F
SAMSUNG Q70R

LGB8
-ima najboljso sliko, a imam strah pred burn-inom.
-ne podpira 1440p kar bi prav prislo pri igrah.

SONY X900F
-problem s predvajanjem HDR dolby vision vsebin, slika naj bi bila zelo temna in je bolje gledat v neHDR formatu.
-problem naj bi se pojavil po dolbyVision firmware nadgradnji zato veliko recenzij tega nima zajetega.

SAMSUNG Q70R
-edina hiba ki sem jo zaenkra nasel je da ne podpira dolby vision?


Trenutno se najbolj nagibam proti samsungu, saj razlika med DV in HDR10 ni spet tako velika.
Ce je film posnet v DV in tv tega ne podpira naj bi se avtomatsko predvajalo v hdr10?

Je se kak model ki sem ga izpustil in je vreden ogleda? oz kak komentar na stvari ki me motijo pri zgornjih modelih?

krepki ::

Ker omenjaš t2tv in bi želel aplikacijo t2 tv ti LG odsvetujem ,ker zaenkrat web os ne podpira te aplikacije,tako ,da ti ostaneta samsung in sony.

peglezn ::

krepki je izjavil:

Ker omenjaš t2tv in bi želel aplikacijo t2 tv ti LG odsvetujem ,ker zaenkrat web os ne podpira te aplikacije,tako ,da ti ostaneta samsung in sony.


Aplikacija mi niti ni toliko pomembna pri odlocitvi, drugace pa kolikor vem je tudi t2 aplikacija za webOS v fazi testiranja.

MrStein ::

peglezn je izjavil:


LGB8
-ima najboljso sliko, a imam strah pred burn-inom.
-ne podpira 1440p kar bi prav prislo pri igrah.

Grafične kartice v PC-jih znajo same skalirati sliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fpbs ::

peglezn je izjavil:

LGB8 - ima najboljso sliko, a imam strah pred burn-inom.
To, kar so počeli na Rtings s tem burn-inom, normalen uporabnik TVeja ne počne. Poleg tega so to bili modeli 2016. Od takrat je prišlo že dvakrat do izboljšave panela, kot tudi elektronike v izogib tega.

Gatsu ::

fpbs je izjavil:

peglezn je izjavil:

LGB8 - ima najboljso sliko, a imam strah pred burn-inom.
To, kar so počeli na Rtings s tem burn-inom, normalen uporabnik TVeja ne počne. Poleg tega so to bili modeli 2016. Od takrat je prišlo že dvakrat do izboljšave panela, kot tudi elektronike v izogib tega.


Tist je pač extreme stress test in res dvomim da zadeva ni bla sponzorirana s strani Samsunga.

Sam po enem letu uporabe Philips OLED803 nisem opazil niti image retentiona kaj šele perma burnin. TV laufa povprečno 7 ur dnevno. Največ laufa gor Netflix pa igre preko PS4 Pro potem pa še NBA.TV HBO GO, Youtube, Kodi iz HTPCja in najmanj Siol IPTV iz Neo Boxa. Pazimo dobesedno nič. Moja velikokrat zaspi pred tvjem in potem se pač tv po 3 urah brez komande samodejno ugasne itak pa ob statični sliki zelo hitro zalaufa screensaver.

6 let sem imel plazmo Pioneer Kuro ki je občasno imel mal image retentiona zarad kodi vmesnika, ker se takisto ni nč pazilo. In tud ta je izginil z tistim avtomatskim čiščenjem ki ga je imel TV. Ko sem prodajal tv je bil model ki ga je kupi kar presenečen kako dobro sliko ima tv še vedno, njegov namen je da bo služil za rezervne dele, tako pa je tistega ki ga je že imel kar zamenjal z mojim v dnevni, ker je bil bolje ohranjen :)

fpbs ::

Tudi jaz sem mišljenja, da je k temu testu precej pripomogel Samsung.
Tukaj je še en bolj normalen test:

Gagarin ::

;) ko vam odgovarja je rtings zakon, ko pa ne ga pa sponzorira Samsung. Kaj ste smešni...

EnaHudoba ::

Fantje pozdravljeni,

danes je po 10 letih pokorscino odpovedal TV, tako da ga moram zamenjat z drugim.

Odlocam se med: PHILIPS 55PUS7354 in SAMSUNG UE55RU8009

Kaj je tisto, zaradi cesar bi se vi odlocili za enega ali drugega?

neocodexx ::

EnaHudoba je izjavil:

Fantje pozdravljeni,

danes je po 10 letih pokorscino odpovedal TV, tako da ga moram zamenjat z drugim.

Odlocam se med: PHILIPS 55PUS7354 in SAMSUNG UE55RU8009

Kaj je tisto, zaradi cesar bi se vi odlocili za enega ali drugega?


Tale Philips ima IPS panel tako da avtomatsko odpade, Samsung pa edge led VA, kar tudi ni idealno, manjka tudi dolby vision...

Predlagal bi npr. 7304 50" in 58" modela z VA panelom ter globalno zatemnitvijo ali nekaj od QLED. Q70 so malo dražji modeli, imajo lokalno zatemnitev in sigurno najboljši v tem razredu.

The Samsung Q70 has excellent overall image quality with deep black levels and plenty of light output, accurate color, solid video processing and a great bright-room picture. Its sleek design and massive list of features outdo most TVs in its class. The price is relatively affordable.


Po tem kar sem videl tudi sam, je Q70 res na vrhu svoje klase, že skoraj primerljiv z oledi.

Potem je pa še Q60, ta je pa v bistvu zamaskiran RU8000, skoraj nobene razlike po testih je ponekod celo 8000 boljši.


- ouch...

Tako je pač z edge lit... Sam imam že dolgo starejši samsungov edge lit tv in so temni prizori zelo podobni oz. še malo slabši od tega kar vidiš na Q60... Zato močno odsvetujem karkoli od edge lit, čeprav je to pri določenih novejših modelih manj opazno.

V tem cenovnem rangu bi res raje pogledal kaj drugega, čeprav se je 8000 kar dobro odrezal glede na to da je edge lit. Philips če bi vzel potem je treba paziti katero velikost, ker imajo različno mešane IPS in VA panele. Modeli 7304 55" imajo IPS, 58" pa VA. Kolikor sem videl 7304 meni izgledajo zelo v redu. Ambilight pride bolj do izraza pri večjih modelih, na manjših je res bv imho, na 58" še nekak zgleda recimo.

npr. tako ti izgledajo IPS paneli...

:)))

Q70, ki bi ga predlagal v kolikor je v budgetu pa ima res dosti izboljšav...

Veliko lepše črne z local dimmingom...


In res velika razlika pri HDR ter svetilnosti v primerjavi z RU8000 http://prntscr.com/oy1cj1

Ko primerjaš tako dobro svetilnost s tako dobrimi črnimi prideš res do noro dobrih kontrastov, ki so res par nivojev višje od Q60, 8000 modelov, po moje se splača dati več za ta model in to je kar bi jaz močno priporočal, če pa si absolutno odločen da izbiraš samo med tistimi dvemi modeli in niti € več potem pa 8000, niti ni tako slab.

fpbs ::

EnaHudoba je izjavil:

danes je po 10 letih pokorscino odpovedal TV, tako da ga moram zamenjat z drugim. Odlocam se med: PHILIPS 55PUS7354 in SAMSUNG UE55RU8009 Kaj je tisto, zaradi cesar bi se vi odlocili za enega ali drugega?
Nisi navedel cene. Verjetno je Samsung UE55RU8009 precej dražji, ker ima že 100Hz panel.

EnaHudoba ::

fpbs je izjavil:

EnaHudoba je izjavil:

danes je po 10 letih pokorscino odpovedal TV, tako da ga moram zamenjat z drugim. Odlocam se med: PHILIPS 55PUS7354 in SAMSUNG UE55RU8009 Kaj je tisto, zaradi cesar bi se vi odlocili za enega ali drugega?
Nisi navedel cene. Verjetno je Samsung UE55RU8009 precej dražji, ker ima že 100Hz panel.


Ob sta na voljo za okoli 700 eur...

neocodexx ::

V glavnem ne kupit kar ima IPS. Tisti Philips ima IPS. Imaš podobne Philips modele z VA paneli, če želiš Philipsa. RU8000 ni slaba izbira za ta denar. Alternativno predlagam še 58" model PUS7304 namesto tistega ki si linkal, tudi ok. Oba tvja imata neko svojo obliko (ne lokalne) zatemnitve, ki izgleda da deluje kar dobro.

andrej69 ::

EnaHudoba je izjavil:

fpbs je izjavil:

EnaHudoba je izjavil:

danes je po 10 letih pokorscino odpovedal TV, tako da ga moram zamenjat z drugim. Odlocam se med: PHILIPS 55PUS7354 in SAMSUNG UE55RU8009 Kaj je tisto, zaradi cesar bi se vi odlocili za enega ali drugega?
Nisi navedel cene. Verjetno je Samsung UE55RU8009 precej dražji, ker ima že 100Hz panel.


Ob sta na voljo za okoli 700 eur...


Vsekakor ti priporočam Philips model 7304 velikost 58":)Ali pa tudi zelo dober model 7803, ki pa je seveda nekaj slabši napram modelu 7304.. Ali pa tudi zelo kvaliteten Panasonic model GX800:)

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...
utm_content=smart-tv

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

PoStrah ::

moj 58 PUS 7304 je prišel z zelo grdo napeljanim spodnjim robom, ga vračam pa ne vem ali naj zahtevam menjavo ali denar nazaj pa kaj drugega kupim
[url]
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

Senior Dev ::

PoStrah je izjavil:

moj 58 PUS 7304 je prišel z zelo grdo napeljanim spodnjim robom, ga vračam pa ne vem ali naj zahtevam menjavo ali denar nazaj pa kaj drugega kupim
[url]

To je pri Philipsu normalno, videl že mnogo hujših primerov.

fpbs ::

EnaHudoba je izjavil:

fpbs je izjavil:

EnaHudoba je izjavil:

danes je po 10 letih pokorscino odpovedal TV, tako da ga moram zamenjat z drugim. Odlocam se med: PHILIPS 55PUS7354 in SAMSUNG UE55RU8009 Kaj je tisto, zaradi cesar bi se vi odlocili za enega ali drugega?
Nisi navedel cene. Verjetno je Samsung UE55RU8009 precej dražji, ker ima že 100Hz panel.
Ob sta na voljo za okoli 700 eur...
Vsi ti TVeji, (razen Samsunga) do sedaj predlagani imajo 50Hz, 8 bitni panel. V kolikor bo to družinski TV, in ga bo gledalo več oseb, potem je boljši izbor IPS panel. Zelo dober je ta Sony, ki je že 10 bitni, 100Hz, Triluminos
https://www.ceneje.si/Izdelek/13597599/...
V kolikor boš pa gledal sam, je pa lahko Samsung z VA panelom.

andrej69 ::

Senior Dev je izjavil:

PoStrah je izjavil:

moj 58 PUS 7304 je prišel z zelo grdo napeljanim spodnjim robom, ga vračam pa ne vem ali naj zahtevam menjavo ali denar nazaj pa kaj drugega kupim
[url]

To je pri Philipsu normalno, videl že mnogo hujših primerov.


To ravno ne bo držalo kar si napisal, so pa seveda tudi takšni primerki:)

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

V glavnem ne kupit kar ima IPS. Tisti Philips ima IPS. Imaš podobne Philips modele z VA paneli, če želiš Philipsa. RU8000 ni slaba izbira za ta denar. Alternativno predlagam še 58" model PUS7304 namesto tistega ki si linkal, tudi ok. Oba tvja imata neko svojo obliko (ne lokalne) zatemnitve, ki izgleda da deluje kar dobro.
Ta njihova svoja oblika zatemnitve je taka, da jo sploh ni, oziroma se svetilnost celotnega displeja spreminja glede na svetlost scene.

neocodexx ::

Ta njihova svoja oblika zatemnitve je taka, da jo sploh ni, oziroma se svetilnost celotnega displeja spreminja glede na svetlost scene.


Ja, in kolikor sem gledal modele v trgovini je to v praksi izgledalo kar dobro. Meni osebno dosti bolje od slike na XF85, ki je bila kot bi bilo za pričakovati od IPS sprana in bleda, razliko opaziš takoj. Kako globalna zatemnitev vpliva na občutek ko dejansko gledaš nekaj doma v temi in ne v trgovini, ne vem dokler ne sprobam sam, ampak po videnem mi je izgledal global dimming bolje kot sem pričakoval.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Ta njihova svoja oblika zatemnitve je taka, da jo sploh ni, oziroma se svetilnost celotnega displeja spreminja glede na svetlost scene.


Ja, in kolikor sem gledal modele v trgovini je to v praksi izgledalo kar dobro. Meni osebno dosti bolje od slike na XF85, ki je bila kot bi bilo za pričakovati od IPS sprana in bleda, razliko opaziš takoj. Kako globalna zatemnitev vpliva na občutek ko dejansko gledaš nekaj doma v temi in ne v trgovini, ne vem dokler ne sprobam sam, ampak po videnem mi je izgledal global dimming bolje kot sem pričakoval.


Ta global dimming je brezvezen, neuporabno, ker se svetlost slike konstantni spreminja. Neuporabno in zelo moteče na vseh tvjih bilo katera znamka.

skyform ::

Za Samsung Q70R pa pazi črne zgledjo super sploh v prodajalnah, doma je že potem razlika proti oledu ampak velika tržava pri teh Samsungih je black crush. Dosti detajlov v temnih scenah sploh ne prikaže, ker ima zelo agresiven local dimming zato izpadejo črne boljše kot na drugih FALD TVjih. Meni osebno je boljše da TV prikaže vse detajle.
««
194 / 534
»»