» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
181 / 534
»»

Ajnstajn` ::

andrej69 je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Ali se da philips led tv 55pus7503 downgrejdat firmware? Po updejtu ne morem več štelat glasu zvočnikom, (ki so priklopljeni preko 3.5 jacka) direktno z daljincem(lahko še samo nekje notri v nastavitvah). Oni pravijo, da je prej bil bug, sedaj pa je bug popravljen.


Moraš ga vrnit na tovarniške nastavitve.


ne pomaga, ker se takoj avtomatsko spet začne updejtat, ko ga priključim nazaj, še preden lahko karkoli naredim. Pa mislim da kljub temu ne bo pomagalo v nobenem slučajo, ker mislim da firmware ostane tudi po tovarniških nastavitvah.


A si uporabil tale postopek.

Nastavitve-Splosne nastavitve- Tovarniske nastavitve/Znova nastavi tv.


ja ampak ne pomaga nič, firmware ostane isti, vse ostalo se ponastavi.
Verjetno obstaja kak postopek, ampak bi verjetno moral rootat TV (kar nimam pojma kako)in tako tudi izgubil garancijo.
//

andrej69 ::

Potem pa poskusi z nagradnjo daljinskega upravljalnika. Postopek je sledeč.

Pritisneš

-Home button
-Settings
-Wireless and networks
-Remote control
-Update remote control software
-Start
-Ok

scipascapa ::

Kateri TV se kupuje danes za T2 XL HD shemo in PS4 PRO? Zgornja meja 700EUR
55'' več ne gre.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

Kateri TV se kupuje danes za T2 XL HD shemo in PS4 PRO? Zgornja meja 700EUR
55'' več ne gre.


Jaz bi ti priporočil katerega od teh modelov.

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

scipascapa ::

aja PHILIPS ne :)

prostorsko imam takole:

155 širine
85 višine

pa če odštejemo nekje 5 na vsaki strani "lufta".....65'' odpade ne?

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

scipascapa je izjavil:

aja PHILIPS ne :)

prostorsko imam takole:

155 širine
85 višine

pa če odštejemo nekje 5 na vsaki strani "lufta".....65'' odpade ne?

Moja 65ka ma 145cm x 83cm, tko da se vrjetno tudi v tvojem rangu dobi kaj podobnega, samo vprašajne če je ok, da ga tako zapreš iz vseh strani.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kateri TV se kupuje danes za T2 XL HD shemo in PS4 PRO? Zgornja meja 700EUR
55'' več ne gre.
Jaz bi ti priporočil katerega od teh modelov.
https://www.mimovrste.com/televizorji-i...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/televizorji-i...
https://www.mimovrste.com/televizorji-i...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Med temi predlaganimi je najboljši Sony 55xf8096, ki ima že Trilumenos displej in s tem višjo svetilnost in širši barvni razpon.

scipascapa ::

xs!d3: potem kako 60''? :)

Agentmulder ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem včeraj dobil Sony KD-55XF7596 in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Edino dalinc je mal konjski, to bi lahko že malo posodobili.
Za 640€ se mi zdi, da sem zelo veliko dobil. Pa še finance so ostale za neko konkretno ozvočenje.


Kako se kaj obnese tv po 1.5 mescu uporabe. Kje se ga da kupit Za 640 €? Lp

thaman ::

Kateri 55" se torej trenutno najbolj splača kupiti v rangu 500-800 €?
Sem prebral nekaj zadnjih strani na forumu na to temo in vseeno ne vem kako se odločiti :)

Kljub temu, da je cena OLED TV-jem v zadnjem letu padla se mi nekako še vedno ne zdi vredno plačati 1300+ za nek vstopni model OLED TV-ja, ki niti ni toliko opazno boljši od navadnega LED TV-ja (za ne pretirano zahtevnega uporabnika). Nekako se nagibam k nakupu navadnega LED TV-ja, kakšen OLED pa bi prišel na vrsto ob naslednji menjavi, ko se tehnologija še malo izboljša in poceni. Trenutno imam namen kupiti philips-led-tv-55pus7503 (https://www.ceneje.si/Izdelek/9416166/a... za 569€. Imate predlog za kaj boljšega za ta denar? Prav tako me zanima sledeče:
-TV bo postavljen v dnevni sobi (svetel prostor), je sama svetilnost TV-ja ustrezna?
-razdalja med TV in sedežno je 3m. Mislite, da bi bilo boljše vzeti 65"? (nekaj sem bral na to temo, da je 65" v kolikor se ne predvaja 4k skoraj prevelik za to razdaljo)
- frekvenca osveževanja za ta TV je 50 Hz 1.kaj to pomeni v praksi, bodo hitri premiki vidni oz. slabo prikazani in se vam zdi, da bi bilo bolj smiselno poiskati alternativen TV? 2.Ali to velja samo za predvajanje v 4K ali tudi v FHD?
- kako je s pretvarjanjem (upscaling) videa navadnih TV programov (ki recimo niti niso HD) v boljšo kakovost (recimo 4k)? Ali omenjen TV to podpira in kakšen je končen rezultat pretvorbe v kolikor ima kdo izkušnje? Se lahko tukaj karkoli ročno nastavlja in prilagaja?

andrej69 ::

thaman je izjavil:

Kateri 55" se torej trenutno najbolj splača kupiti v rangu 500-800 €?
Sem prebral nekaj zadnjih strani na forumu na to temo in vseeno ne vem kako se odločiti :)

Kljub temu, da je cena OLED TV-jem v zadnjem letu padla se mi nekako še vedno ne zdi vredno plačati 1300+ za nek vstopni model OLED TV-ja, ki niti ni toliko opazno boljši od navadnega LED TV-ja (za ne pretirano zahtevnega uporabnika). Nekako se nagibam k nakupu navadnega LED TV-ja, kakšen OLED pa bi prišel na vrsto ob naslednji menjavi, ko se tehnologija še malo izboljša in poceni. Trenutno imam namen kupiti philips-led-tv-55pus7503 (https://www.ceneje.si/Izdelek/9416166/a... za 569€. Imate predlog za kaj boljšega za ta denar? Prav tako me zanima sledeče:
-TV bo postavljen v dnevni sobi (svetel prostor), je sama svetilnost TV-ja ustrezna?
-razdalja med TV in sedežno je 3m. Mislite, da bi bilo boljše vzeti 65"? (nekaj sem bral na to temo, da je 65" v kolikor se ne predvaja 4k skoraj prevelik za to razdaljo)
- frekvenca osveževanja za ta TV je 50 Hz 1.kaj to pomeni v praksi, bodo hitri premiki vidni oz. slabo prikazani in se vam zdi, da bi bilo bolj smiselno poiskati alternativen TV? 2.Ali to velja samo za predvajanje v 4K ali tudi v FHD?
- kako je s pretvarjanjem (upscaling) videa navadnih TV programov (ki recimo niti niso HD) v boljšo kakovost (recimo 4k)? Ali omenjen TV to podpira in kakšen je končen rezultat pretvorbe v kolikor ima kdo izkušnje? Se lahko tukaj karkoli ročno nastavlja in prilagaja?


Če boš gledal v svetlejšem prostoru, ti jaz priporočam tale model Philipsa z IPS panelom:)Ima že 100Hz osveževanje panela, tako, da ne bo nikakršnih težav z hitro premikajočimi kadri.. Tudi sama pretvorba nižjih resolucij v višjo, je zelo dobra..

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Ali pa še tale nekaj slabši model Sonya.

https://www.ceneje.si/Izdelek/10647689/...

fpbs ::

thaman je izjavil:

Kateri 55" se torej trenutno najbolj splača kupiti v rangu 500-800 €? Kljub temu, da je cena OLED TV-jem v zadnjem letu padla se mi nekako še vedno ne zdi vredno plačati 1300+ za nek vstopni model OLED TV-ja, ki niti ni toliko opazno boljši od navadnega LED TV-ja (za ne pretirano zahtevnega uporabnika). Nekako se nagibam k nakupu navadnega LED TV-ja, kakšen OLED pa bi prišel na vrsto ob naslednji menjavi, ko se tehnologija še malo izboljša in poceni. Trenutno imam namen kupiti philips-led-tv-55pus7503 (https://www.ceneje.si/Izdelek/9416166/a... za 569€. Imate predlog za kaj boljšega za ta denar? Prav tako me zanima sledeče:
-TV bo postavljen v dnevni sobi (svetel prostor), je sama svetilnost TV-ja ustrezna?
-razdalja med TV in sedežno je 3m. Mislite, da bi bilo boljše vzeti 65"? (nekaj sem bral na to temo, da je 65" v kolikor se ne predvaja 4k skoraj prevelik za to razdaljo)
- frekvenca osveževanja za ta TV je 50 Hz 1.kaj to pomeni v praksi, bodo hitri premiki vidni oz. slabo prikazani in se vam zdi, da bi bilo bolj smiselno poiskati alternativen TV? 2.Ali to velja samo za predvajanje v 4K ali tudi v FHD?
- kako je s pretvarjanjem (upscaling) videa navadnih TV programov (ki recimo niti niso HD) v boljšo kakovost (recimo 4k)? Ali omenjen TV to podpira in kakšen je končen rezultat pretvorbe v kolikor ima kdo izkušnje? Se lahko tukaj karkoli ročno nastavlja in prilagaja?
Pri OLEDih nimaš nobenih vstopnih modelov v takem smislu, kot je to pri LCDejih, ko imajo cenejši modeli kup slabših lastnosti, pa tudi cene so že precej ugodne:
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

scipascapa ::

Leclerc katalog danes, je kak TV dober notri?

fpbs: pa je ok?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Agentmulder je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jaz sem včeraj dobil Sony KD-55XF7596 in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Edino dalinc je mal konjski, to bi lahko že malo posodobili.
Za 640EUR se mi zdi, da sem zelo veliko dobil. Pa še finance so ostale za neko konkretno ozvočenje.


Kako se kaj obnese tv po 1.5 mescu uporabe. Kje se ga da kupit Za 640 EUR? Lp

Kaj bi rekel, s sliko sem zadovoljen. Android na podhranjenih procesorjih je pač malo okoren(četudi t-2 aplikacija dela bolj tekoče, kot na njihovem boxu). Ni primerjave z telefoni. Tudi na začetku je tipično android-sko zafrkavanje, da vse nastaviš.
To ceno sem dobil na mimovrste, ko so imeli -15% vikend. 640EUR je definitivno vreden, v bistvu sploh ne vem kaj bi več hotel, da bi upravičil več $$. Vem da je zvok kar podhranjen, sam to je tudi pri 1.5kEUR+ tvjih in nimaš druge kot kupiti external sistem.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

scipascapa ::

fpbs ::

scipascapa je izjavil:

Leclerc katalog danes, je kak TV dober notri?
fpbs: pa je ok?
Če sprašuješ za 55B8 sem nabavil za sorodnika, je zelo zadovoljen, vse dela kot treba, in slika ni nič slabša , kot na mojem 65C8.

scipascapa ::

ja za tega.....vredno dati 300-400€ več?

fpbs ::

Ne vem, s katerim TVejem ti to primerjaš, samo če ti finančno dopušča, potem vsekakor OLED.

scipascapa ::

hja recimo proti ostalim LEDom, kjer jih imaš pri 55'' celo tono.

MrStein ::

thaman je izjavil:


- kako je s pretvarjanjem (upscaling) videa navadnih TV programov (ki recimo niti niso HD) v boljšo kakovost (recimo 4k)? Ali omenjen TV to podpira

To podpira vsak TV.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomazic89 ::

No po pregledovanju testov in nekaj nasvetov s te teme sem nekoliko dvignil budget in vzel Philips 55PUS7303 za 565 eur. Kar se mi zdi dokaj OK cena. Upam da bom zadovoljen s panelom.

andrej69 ::

tomazic89 je izjavil:

No po pregledovanju testov in nekaj nasvetov s te teme sem nekoliko dvignil budget in vzel Philips 55PUS7303 za 565 eur. Kar se mi zdi dokaj OK cena. Upam da bom zadovoljen s panelom.


V tej velikosti, ima ta model različne panele.. Lahko dobiš model z IPS panelom, ali pa z MVA panelom. Lahko pa vzameš ta model, ki ima zasigurno MVA panel. Ali pa model 7503 ali 7803, ki imata enako MVA panel.

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

tomazic89 ::

andrej69 je izjavil:


V tej velikosti, ima ta model različne panele.. Lahko dobiš model z IPS panelom, ali pa z MVA panelom. Lahko pa vzameš ta model, ki ima zasigurno MVA panel. Ali pa model 7503 ali 7803, ki imata enako MVA panel.

Andrej hvala za nasvete. TV je sedaj ze narocen. Naj bo IPS ali MVA, najbrz tako ali tako ne bom opazil razlike. Me pa zanima, kako to preverim, ko ga dobim? Bolj zato, ker me tehnicno zanima "kaj imam" kot da bi se zaradi tega sekiral.

Mare3 ::

Kakšni so kaj Philips v primerjavi z LG,SAMSUNG... Sam tudi kupujem novega in ta ki ga je prilepil andrej69 mi izgleda zelo ugoden pa še 50€ popusta pri naslednjem nakupu dobim. To se verjetno izplača ali je kakšen drug te velikosti boljši v istem cenovnem razredu?

andrej69 ::

tomazic89 je izjavil:

andrej69 je izjavil:


V tej velikosti, ima ta model različne panele.. Lahko dobiš model z IPS panelom, ali pa z MVA panelom. Lahko pa vzameš ta model, ki ima zasigurno MVA panel. Ali pa model 7503 ali 7803, ki imata enako MVA panel.

Andrej hvala za nasvete. TV je sedaj ze narocen. Naj bo IPS ali MVA, najbrz tako ali tako ne bom opazil razlike. Me pa zanima, kako to preverim, ko ga dobim? Bolj zato, ker me tehnicno zanima "kaj imam" kot da bi se zaradi tega sekiral.


Preveril bi lahko v servis menuju, ali pa , če bi vzopredno primerjal z kakšnih drugim televizorjem. Sicer pa boš videl v mraku, če je prikaz črne tako kot mora biti, ali pa je črna bolj siva.. Če boš gledal predvsem v mmraku ali popolni temi, bi ti jaz vsekakor priporočil model 7363:)Da ne boš tvegal z IPS panelom. Sicer pa, če ima določen model IPS panel, ne pomeni, da se ne da gledat v mraku.. Samo mora imet televizor vgrajen kvaliteten IPS panel, in pa vgrajeno kvalitetno zatemnenje panela.. To pa ponavadi, ti nižji srednji rang televizorjev nimajo..

andrej69 ::

Mare3 je izjavil:

Kakšni so kaj Philips v primerjavi z LG,SAMSUNG... Sam tudi kupujem novega in ta ki ga je prilepil andrej69 mi izgleda zelo ugoden pa še 50€ popusta pri naslednjem nakupu dobim. To se verjetno izplača ali je kakšen drug te velikosti boljši v istem cenovnem razredu?


Če primerjamo ta cenovni rang, ne dobiš kvalitetnejšega Samsung televizorja posebej pa ne Lg-ja:)Trenutno se za takšen denar, ne dobi kvalitetnejšega televizorja kakor je ta Philips model:)) Pa, če tudi daš še kakšnih 100 evrov več..

Mare3 ::

Potem bom očitno tudi sam kupil tega da ne razmišljam preveč. Nisem nek zahteven uporabnik tako da verjetno bo dober ta.

andrej69 ::

Mare3 je izjavil:

Potem bom očitno tudi sam kupil tega da ne razmišljam preveč. Nisem nek zahteven uporabnik tako da verjetno bo dober ta.


Vsekakor boš zadovoljen:)Posebej, če boš večinoma gledal v mraku ali popolni temi.. Pa, če boš gledal tudi vsebine nižjih ločljivosti..Če pa boš gledal pri dnevni svetlobi, pa se da dobiti še kakšen drug konkurenčen model..

edi45 ::

tomazic89 je izjavil:

andrej69 je izjavil:


V tej velikosti, ima ta model različne panele.. Lahko dobiš model z IPS panelom, ali pa z MVA panelom. Lahko pa vzameš ta model, ki ima zasigurno MVA panel. Ali pa model 7503 ali 7803, ki imata enako MVA panel.

Andrej hvala za nasvete. TV je sedaj ze narocen. Naj bo IPS ali MVA, najbrz tako ali tako ne bom opazil razlike. Me pa zanima, kako to preverim, ko ga dobim? Bolj zato, ker me tehnicno zanima "kaj imam" kot da bi se zaradi tega sekiral.


Boš opazil, MVA ima dosti boljšo črnino kakor IPS, tam je vse bolj sivkasto in nekoliko bolj sprane barve.

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

hja recimo proti ostalim LEDom, kjer jih imaš pri 55'' celo tono.


LED tvji za 600€ se sploh ne morejo primerjat z OLED tvjem. B8 je itak bestbuy tv kar se tiče p/p in je s to ceno celo cenejši od Sony XF9005 ki je bil overall best buy tv leta 2018. Če si le lahko privoščiš si dej, ker igrat igre na OLEDu + HDR je res neki čist druzga :)

tomazic89 ::

Ga bom prevzel in stestiral. V 14 dneh ga tako in tako lahko vrnem. Stane me pa nic, ker ga poberem na poti iz sluzbe (osebni prevzem). Mogoce bi mi IPS v praksi zaradi vidnega kota celo bolj ustrezal. TV je v dnevnem prostoru, ga pa pogosto gledam iz kuhinje/jedilnice, katera je nekaj metrov zamaknjena.

andrej69 ::

tomazic89 je izjavil:

Ga bom prevzel in stestiral. V 14 dneh ga tako in tako lahko vrnem. Stane me pa nic, ker ga poberem na poti iz sluzbe (osebni prevzem). Mogoce bi mi IPS v praksi zaradi vidnega kota celo bolj ustrezal. TV je v dnevnem prostoru, ga pa pogosto gledam iz kuhinje/jedilnice, katera je nekaj metrov zamaknjena.


Saj boš videl..Sicer pa kar se tiče vidnega kota, bo kar dober tudi na modelu 7303 z MVA panelom.. Če primerjam z modelom 6703, ki ima VA panel se lepo vidi razlika v prid modelu 7303:)

miraldi ::

Pozdrav.

Rabim nasvet kako oz. kateri je najboljši način za gledanje tistih nekaj filmov, ki so dejansko posneti v 4K?

Usb Ključek, Zunanji HDD, Preko Hdmi(direkt iz PCja), Displayport(nevem če ga ima)?

Gre se za Philips 55pus7503/12 android.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

edi45 ::

miraldi je izjavil:

Pozdrav.

Rabim nasvet kako oz. kateri je najboljši način za gledanje tistih nekaj filmov, ki so dejansko posneti v 4K?

Usb Ključek, Zunanji HDD, Preko Hdmi, Displayport(nevem če ga ima)?

Gre se za Philips 55pus7503/12 android.

Filmi bodo sneri iz travnika.

miraldi je izjavil:

Pozdrav.

Rabim nasvet kako oz. kateri je najboljši način za gledanje tistih nekaj filmov, ki so dejansko posneti v 4K?

Usb Ključek, Zunanji HDD, Preko Hdmi(direlt iz PCja), Displayport(nevem če ga ima)?

Gre se za Philips 55pus7503/12 android.

Filmi bodo sneri iz travnika.


Zadosti hiter USB ključ 128gb pa si zmagal.

https://www.topsolutions.si/USB_kljucek...

sam imam tega in mi nič več ne štekajo 4K filmi, kakor so prej iz kingstona ki ima 50mb/s hitrost branja ali iz prenosnega diska WD elements.

Magic1 ::

Poveži TV preko mreže z PCjem in uživaj brez komplikacij v gledanju karkoli se ti klikne. Ključki/diski so že mal pase.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

edi45 ::

Magic1 je izjavil:

Poveži TV preko mreže z PCjem in uživaj brez komplikacij v gledanju karkoli se ti klikne. Ključki/diski so že mal pase.


to je slabša opcija, ker TVji imajo samo 100mb/s mrežne kartice, pravi 4k bluray ripi, pa imajo tudi bitrate po 130mb/s+.
Če bi hotel streamat preko mreže je boljša opcija kakšen TV box z 1gb/s lanom in tudi router, ki ima lan 1gb/s. Drugače je še vedno najboljša opcija, malo hitrejši USB.

Magic1 ::

Verjetno na TVju pod 1000EUR ne boš opazil razlike med 100GB, ali 50GB ripom... Za vsako stvar nalagat 100GB na ključek je pa zeloooo neprijetno delo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

miraldi ::

Tale ključek je kar drag niti ne rabim 256gb, nebi bil zunanji HDD cenejša in boljša rešitev?

Kako pa sploh povežem Tv v mrežo z PCjem?

Kaj mislite o 4K Ready Hdmi kablu, sicer pa nevem kako bo sploh 1440p monitor dal na tv 4K video :S
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

MrStein ::

miraldi je izjavil:


Kaj mislite o 4K Ready Hdmi kablu, sicer pa nevem kako bo sploh 1440p monitor dal na tv 4K video :S

monitor ne daje slik, tako da je ta problem "rešen" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Magic1 ::

miraldi je izjavil:

Tale ključek je kar drag niti ne rabim 256gb, nebi bil zunanji HDD cenejša in boljša rešitev?

Kako pa sploh povežem Tv v mrežo z PCjem?

Kaj mislite o 4K Ready Hdmi kablu, sicer pa nevem kako bo sploh 1440p monitor dal na tv 4K video :S

Računalnik imaš verjetno na isti mreži, kot televizor. Posnameš na televizorju VLC, ali ES file explorer, ali katerekoli program sposoben uporabe mreže. Nastaviš računalnik, da dovoli dostop do map z datotekami. Nastaviš nameščeni program na TVju, da lahko dostopa te mape.
Google it: pc file sharing android tv
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tomazic89 ::

Ce uporabljas Kodi lahko zelo preprosto sharas library-e med napravami v lokalni mrezi.

Gatsu ::

Pozabi da boš 4K tvje streamal na tem tvju preko mreže! TV ima samo 100mbit kartico ki jo je katastrofalno švoh smart drobovje sposobno spravit kvečjemu na ene 40-50Mb/s. Ko pa gledaš 4K filme pa ostane samo še manj resursov za ethernet... Men na OLED803 ne laufa preko mreže nič razen kakih 25GB velkih filmov. Pa še to se v akcijskih scenah zašteka. S tem da Philipsi imajo pa še dodaten problem, da njihov mediaplayer sploh ni sposoben predvajat tekoče 4K HDR filmov in moraš filme predvajat preko Kodija, ki sam po sebi porabi kar nekaj procesorske moči zaradi vseh featurjev ki jih ima.

Tak da najbolje je nabavit zunanji usb3 disk na katerega boš filme zelo hitro skopiral. Priklopljen je pa lahko tud na USB2 port na tvju ker je 300Mb/s do vrha glave dovolj tud za HFR filme ki jih tv itak ne podpira ;) Zakaj USB2 port? Zato ker npr na mojem tvju zunanji disk na USB3 portu nonstop prekinja... Philips kvaliteta pač.

Magic1 ::

To da ima tv za 1500€ tako zanič mrežno, da ne more vsebin predvajat preko mreže, je žalostno. Na tvju za 700€ pa tudi nima smisla gledat vsebine, ki potrebijejo 50Mbit/s+. To je 35GB za 90min film. Verjetno ne bo vidne razlike.
Magic

PARTyZAN ::

Problema se lotiš z enim HTPCjem, s katerim rešiš čisto vse hibe nesposobne strojne opreme v današnjih "pametnih" TVjih.

webmaher ::

Tako sem ga jaz rešil saj Sony 90005XE tudi ne premore 1GB mrežne... lahko še to povem, da HTPC je star 7 let s prastarim i3 procesorjem in samo 4GB RAMa le grafikulja je novejša.... rekord je film v 4k HDR .H265, 57GB z max. bitno 123Mb/s direkt z interneta brezhibno :)

Nekdo me je zadnjič nekaj zafrkaval glede teh nikakvih 100Mb mrežnih v TVjih... ni se mi dalo preverjat kateri modeli sploh imajo 1GB?

worteleven ::

Pozdravljeni,

sam se prav tako odločam za nakup novega LCD TV-ja (55"). Sicer v rangu do cca 700€.

Trenutno imam v ožjem izboru naslednje:
LG 55UK6950
PHILIPS 55PUS7503
SONY 55XF7596B

Seveda bi vas prosil za mnenja, oziroma za morebitne boljše predloge. Oddaljenost kavča od TV-ja je cca 2.5m, gledanje pa je tudi s strani. Predvidevam, da je za moje potrebe in glede na budget, 55" najboljša izbira.

andrej69 ::

worteleven je izjavil:

Pozdravljeni,

sam se prav tako odločam za nakup novega LCD TV-ja (55"). Sicer v rangu do cca 700EUR.

Trenutno imam v ožjem izboru naslednje:
LG 55UK6950
PHILIPS 55PUS7503
SONY 55XF7596B

Seveda bi vas prosil za mnenja, oziroma za morebitne boljše predloge. Oddaljenost kavča od TV-ja je cca 2.5m, gledanje pa je tudi s strani. Predvidevam, da je za moje potrebe in glede na budget, 55" najboljša izbira.



Če boš res gledal z velikih kotov, je najboljša opcija Sony model. Če pa ne boš gledal z velikih kotov, pa je najboljša opcija Philips model, posebej, če boš gledal večinoma v mraku ali popolni temi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

worteleven je izjavil:

sam se prav tako odločam za nakup novega LCD TV-ja (55"). Sicer v rangu do cca 700€. Trenutno imam v ožjem izboru naslednje:
LG 55UK6950
PHILIPS 55PUS7503
SONY 55XF7596B
Seveda bi vas prosil za mnenja, oziroma za morebitne boljše predloge. Oddaljenost kavča od TV-ja je cca 2.5m, gledanje pa je tudi s strani. Predvidevam, da je za moje potrebe in glede na budget, 55" najboljša izbira.
LG 55UK6950,in PHILIPS 55PUS7503 se ne moreta primerjat s Sonyjem. Poleg tega Sonyja, ti predlagam še LG 55SK8100, ki ima precej višji kontrast, nekoliko manjšo svetilnost, boljšo HDR podporo, boljši, hitrejši in zaneslivejši operacijski sistem, telekomando z miško in mikrofonom...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9416172/a...
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...

scipascapa ::

ja, ampak 170€ več, vredno? :)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

worteleven je izjavil:

sam se prav tako odločam za nakup novega LCD TV-ja (55"). Sicer v rangu do cca 700€. Trenutno imam v ožjem izboru naslednje:
LG 55UK6950
PHILIPS 55PUS7503
SONY 55XF7596B
Seveda bi vas prosil za mnenja, oziroma za morebitne boljše predloge. Oddaljenost kavča od TV-ja je cca 2.5m, gledanje pa je tudi s strani. Predvidevam, da je za moje potrebe in glede na budget, 55" najboljša izbira.
LG 55UK6950,in PHILIPS 55PUS7503 se ne moreta primerjat s Sonyjem. Poleg tega Sonyja, ti predlagam še LG 55SK8100, ki ima precej višji kontrast, nekoliko manjšo svetilnost, boljšo HDR podporo, boljši, hitrejši in zaneslivejši operacijski sistem, telekomando z miško in mikrofonom...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9416172/a...
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...


Kaj že zopet zavajaš ljudi..? Kakšen precej boljši kontrast..? Če ima Lg kontrast 1100 : 1, Sony model pa nekaj malega manj kakor 1000:1. A to je za tebe precej višji kontrast..;(( Kar pa se tiče HDR-ja, pa tako Lg kakor Sony ne moreta prikazat pravi HDR:))Ker kot prvo imata precej slab kontrast, kot drugo preslab dinamični razpon, in kot tretjo premalo svetilnost panela.. Tako, da tukaj pisat, da ima eden boljši HDR kakor drugi, je res brez kakršnega smisla..!
Ker ti televizorji niso namenjeni gledanju HDR vsebin:))
««
181 / 534
»»