» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
174 / 536
»»

Baleno ::

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.

andrej69 ::

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.


Kar se tiče kvalitete slike, je najkvalitetnejši Philips:) Ko druga opcija pa bi bil model C8. Model C8 ima nekoliko kvalitetnejše procesiranje slike napram modelu B8.

fpbs ::

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.
Odsvetujem Philipsa. Tukaj je kar nekaj forumašev, ki imajo z njim slabe izkušnje. Verjetno misliš, kakšna je razlika med C8 in B8. C8 ima zmoglivejši procesor.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Dobro, da ti nisi prodajalec, ker bi verjetno živčno zbolel, ko bi videl kako se kupci obračajo stran od Lg televizorjev:))Edina svetla točka LG televizorjev je OLED.
Pišeš neumnosti. Po tvoji logiki " kako se kupci obračajo stran od Lg televizorjev", je LG drugi največji proizvajalec televizorjev, prvi največji proizvajalec LCD panelov, prvi in edini proizvajelec OLED panelov......, kje je tu Philips?

LeQuack ::

Samsung proizvaja OLED panele, ampak samo za telefone.
Quack !

edi45 ::

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.


Philipsa ti odsvetujem, sem sam imel philipsov oled in je bil katastrofa. Tudi dolby vision nima, nizjo svetilnost, slabsi procesor, android na philipsu je za en k...., c8 je best buy, med c8 in b8 je razlika v procesorju, ima c8 mocnejsi procesor in posledicno malo boljso sliko.

rdecaluc ::

Na Samsungu dela DTS in vse čisto lepo preko Plexa.

Izberi pa tisto kar ti paše, najbolje je seveda da greš v trgovino in vzameš s seboj par vzorcev filmov v 1080p, 4k itd. in sprobaš tam.
Est modus in rebus. ,typos

krepki ::

edi45 je izjavil:

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.


Philipsa ti odsvetujem, sem sam imel philipsov oled in je bil katastrofa. Tudi dolby vision nima, nizjo svetilnost, slabsi procesor, android na philipsu je za en k...., c8 je best buy, med c8 in b8 je razlika v procesorju, ima c8 mocnejsi procesor in posledicno malo boljso sliko.

Edi ne zavajaj,če tebi kaj ni všeč še ne pomeni da je zanič,glede na to da si zamenjal malo morje televizorjev v enem letu in že spet kupuješ novega se na tvoje mnenje ni mogoče zanesti.Kot prvo si bil ti zelo prori LG Oledom hvalil Philipsa sedaj si ploščo obrnil.

Philips Oledi so čist okej in še zdaleč ne tako slabi,kot jih ti opisuješ.Jaz recimo sem zadovoljen z njim in nima nikaršnih problemov ne z sliko ne z adronoidom.

fpbs ::

LeQuack je izjavil:

Samsung proizvaja OLED panele, ampak samo za telefone.
Eno je izdelati OLED panel za telefon, in povsem drugo za televizor, zato tega ne primerjaj med seboj.

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Samsung proizvaja OLED panele, ampak samo za telefone.
Eno je izdelati OLED panel za telefon, in povsem drugo za televizor, zato tega ne primerjaj med seboj.


Za telefone je še težje, ker so dosti manjši piksli in večja gostota.
Quack !

fpbs ::

In zakaj potem po tej tvoji logiki Samsung ne izdeluje OLED panelov za televizorje?

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

In zakaj potem po tej tvoji logiki Samsung ne izdeluje OLED panelov za televizorje?


Dobro vprašanje.
Quack !

andrej69 ::

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.


Tukaj si preberi kar sta napisala dva nekako najbolj cenjena strokovnjaka, ki se ukvarjata z testi televizorjev. Pa prosim ne nasedaj nekaterim uporabnikom tukaj na tem forumu, ki širijo laži..!

Vincent Teoh:

The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.



For short bursts the 65OLED803 can actually hit 900 nits of brightness - around 70-100 nits more than any other OLED TV I've seen to date.
These unique-for-OLED brightness highlights persist, too, even when the highlight is sitting right alongside an area of inky blackness. This makes you blissfully aware of OLED's natural contrast advantage over its LED rival. More importantly, though, it also delivers the most fulfilling HDR experience I've seen on an OLED TV.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.


John Archer:
While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects. The only issue is that my preferred "Movie" setting for the motion processing can leave judder with vertical camera movements.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED's usual viewing angle advantage.

Pa še nekaj citatov iz testov.

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.

CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200EUR.


Philipsa ti odsvetujem, sem sam imel philipsov oled in je bil katastrofa. Tudi dolby vision nima, nizjo svetilnost, slabsi procesor, android na philipsu je za en k...., c8 je best buy, med c8 in b8 je razlika v procesorju, ima c8 mocnejsi procesor in posledicno malo boljso sliko.


Ne moreš primerjat model 9002 katerega si ti imel, z modelom 803:)) Tukaj si preberi citat iz testa, kar se tiče procesorjev..Kakor sem že napisal, Lg ni in ne bo nikoli konkurenčen Philipsu ali Sonyu, kar se tiče procesiranja slike..! Kar dobro veš tudi sam:)Pa tale citat za procesor, se nanaša na prvo generacijo P5 procesorja.. Model 803 pa ima drugo generacijo, letos pa bo na voljo že tretja generacija tega procesorja.

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image. This is clearer, more precise with much less residual noise than OLE TVs of older generations.

Kar pa se tiče svetilnosti, ima Philips model 803 največjo izmerjeno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

@edi45

Tudi tukaj se lepo vidi, da Lg procesor pač ni na nivoju..Tukaj je govora o Alpha7 procesorju.. Pa še več dokazov bi ti lahko posredoval..

It has a full array local dimming, but the algorithms are not responsive enough and we don't recommend using it on 'High'. It is much brighter than the SJ8500, but very small highlights get dimmed by the local dimming feature, which is the opposite of what should happen.

edi45 ::

krepki je izjavil:

edi45 je izjavil:

Baleno je izjavil:

Hvala za tvoje mnenje.Torej bi pri trenutni OLED ponudbi, zame prišlo v poštev Philips 55OLED803 ali LG OLED55D8PLA oziroma OLED55C8PLA. Ne vem kakšna je razlika med D8 in C8, razlika v ceni je 200€.


Philipsa ti odsvetujem, sem sam imel philipsov oled in je bil katastrofa. Tudi dolby vision nima, nizjo svetilnost, slabsi procesor, android na philipsu je za en k...., c8 je best buy, med c8 in b8 je razlika v procesorju, ima c8 mocnejsi procesor in posledicno malo boljso sliko.

Edi ne zavajaj,če tebi kaj ni všeč še ne pomeni da je zanič,glede na to da si zamenjal malo morje televizorjev v enem letu in že spet kupuješ novega se na tvoje mnenje ni mogoče zanesti.Kot prvo si bil ti zelo prori LG Oledom hvalil Philipsa sedaj si ploščo obrnil.

Philips Oledi so čist okej in še zdaleč ne tako slabi,kot jih ti opisuješ.Jaz recimo sem zadovoljen z njim in nima nikaršnih problemov ne z sliko ne z adronoidom.


Ne gre se za osebne preference, če je tv za drek je za en drek. Sami problemi tako s hardwarom kakor s softwarom, če jih nimaš hvala bogu, ali pa si nočeš priznat :) Res je da sem dosti Tvjev menjal ja, ampak mi ni problem priznat kateri je bil dober in kateri slab ter zakaj. Nisem pristaš ne Philipsa, LGja, Sonya, Samsunga nič in sem imel že vse, tako kot ne morem rečt da je Sony najboljši, ker sem bil najbolj zadovoljen z določenim modelom od Sonya in da je Samsung najslabši, ker sem imel največ problemov ravno s Samsungom(backlight bleeding, slaba kvaliteta izdelave, zmrzovanje, pokvarjena pcb plata itd) Pri philipsu tudi sem imel kar nekaj problemov, od bandinga da se je vidlo v filmih in igrah, do zelo slabega delovanja androida, občasnega obešanja aplikacij, problemi z HDMI porti, problemi s samim daljincem, štekanje netflixa in amazona, problem pri predvajanju filmov iz USB diska/ključa, zelo počasno menjavanje programov itd, ne rečem da je najslabši philips, včeraj sem ga še dejansko priporočal enmu na ZS, namesto nekih low budget LGjev, ampak za takšen denar definitivno c8, saj philips še ni dosti dozorel, še ima par ključnih težav.

andrej69 je izjavil:

@edi45

Tudi tukaj se lepo vidi, da Lg procesor pač ni na nivoju..Tukaj je govora o Alpha7 procesorju.. Pa še več dokazov bi ti lahko posredoval..

It has a full array local dimming, but the algorithms are not responsive enough and we don't recommend using it on 'High'. It is much brighter than the SJ8500, but very small highlights get dimmed by the local dimming feature, which is the opposite of what should happen.


govorimo o C8 in alpha9 ne predlanskem modelu LED tvja in alpha7, pa tudi če bi imel po kakšnem čudežu philips samo kvaliteto slike par procentov boljšo, bi se še vseeno odločil za C/E8 saj namreč vse ostalo dosti lepše in hitrejše deluje, ter da ne pozabimo na DV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

andrej69 ::

Tudi tukaj kar nekaj težav, z Lg c8..

Back in December last year, several AVForums members posted about problems they were experiencing with LGs 2018 range of OLEDs. Following on from these reports, LG have come up with a firmware fix that the South Korean company is planning to release shortly.
According to John Archer, the fix has been demonstrated by LG and to all intents and purposes the issues have been reduced to a point whereby, if they do occur, they are largely imperceptible.

The problems manifested as flashing and elevated noise levels and could be replicated when watching certain challenging scenes on both Amazon and Netflix streaming platforms. It seems the problems stemmed from how the picture processing engine implemented 'near black management' in the panels and adjustments to this process have mitigated the issues.

Given that LG supplies OLED panels to many TV manufacturers around the globe, it's no surprise that similar issues have been reported in Sony and (to a much lesser extent) Philips OLED TVs. LG points out though that the fix they are supplying is only suitable for their own models and it it is incumbent on individual manufacturers to apply fixes customised to their own specific image processing engines.

The firmware patch is version number 04.10.31 (subject to any pre-release tweaks and also global region) and will be released by early April. LG will be aiming to target as many of their customers as possible, thus the patch has been initially prioritised for the Alpha 9 chipset in the C8, E8, G8 and W8 models and it will be released in the US and Europe first. The other territories will receive a release soon after and a patch suitable for the Alpha 7 chipset found in the B8 OLED sets will follow that.

This is not the first time that LG has had to react to reported problems and firmware rollouts were also required to correct HDR luminescence and HLG playback in 2018 models. Thankfully, LG appears to listen closely to the AV community and responds quickly.

andrej69 ::

@edi45

Si pač eden od tistih, ki televizor kupujejo na osnovi smart sistema, ne pa kvalitete slike..Kar pa se tiče modela 803 deluje z Androidom OREO zelo dobro:))
Letošnji modeli pa bodo imeli že Android 9, ki bo deloval "zelo dobro" tudi na televizorjih, z nekoliko slabšo strojno opremo..! Tako, da bo Android počasi povsem zasenčil ostale Smart sisteme:))

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

@edi45

Si pač eden od tistih, ki televizor kupujejo na osnovi smart sistema, ne pa kvalitete slike..Kar pa se tiče modela 803 deluje z Androidom OREO zelo dobro:))
Letošnji modeli pa bodo imeli že Android 9, ki bo deloval "zelo dobro" tudi na televizorjih, z nekoliko slabšo strojno opremo..! Tako, da bo Android počasi povsem zasenčil ostale Smart sisteme:))


Niti ne, imam Sonya, ki je tudi android. Ampak če/ko bom kupil večji TV, bom 99% vzel C8/E8 mogoče celo Sony OLED, ker še vedno android dela lepše na Sonyu, kakor na Philipsu. I wonder why>:D

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@edi45

Si pač eden od tistih, ki televizor kupujejo na osnovi smart sistema, ne pa kvalitete slike..Kar pa se tiče modela 803 deluje z Androidom OREO zelo dobro:))
Letošnji modeli pa bodo imeli že Android 9, ki bo deloval "zelo dobro" tudi na televizorjih, z nekoliko slabšo strojno opremo..! Tako, da bo Android počasi povsem zasenčil ostale Smart sisteme:))


Niti ne, imam Sonya, ki je tudi android. Ampak če/ko bom kupil večji TV, bom 99% vzel C8/E8 mogoče celo Sony OLED, ker še vedno android dela lepše na Sonyu, kakor na Philipsu. I wonder why>:D


Kot sem napisal:))Seveda pa vsak vzame, kaj mu najbolj odgovarja..

David83 ::

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.

andrej69 ::

David83 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.


Tale Samsung ne podpira DTS zvoka, kar zna biti kar minus..Kakšne vsebine pa boš gledal največ..?

edi45 ::

David83 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.


Sam bi se izogibal Samsunga zaradi slabih izkušenj z njihovimi TVji. Kakor je tudi Andrej napisal, ne podpira prostorskega zvoka in tudi ne podpira kodekov za gledanje piratskih vsebin iz usb ključev/diskov.

David83 ::

andrej69 je izjavil:

David83 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.


Tale Samsung ne podpira DTS zvoka, kar zna biti kar minus..Kakšne vsebine pa boš gledal največ..?


Kaj je DTS? Kabelsko, netflix in youtube. Mogoče še bom xboxa priklopil gor, trenutno igram na monitorju.

andrej69 ::

David83 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

David83 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.


Tale Samsung ne podpira DTS zvoka, kar zna biti kar minus..Kakšne vsebine pa boš gledal največ..?


Kaj je DTS? Kabelsko, netflix in youtube. Mogoče še bom xboxa priklopil gor, trenutno igram na monitorju.


DTS je visokokakovostni večkanalni avdio kodek, ki podpira do sedem primarnih avdio kanalov plus en LFE kanal (subwoofer signal).

David83 ::

andrej69 je izjavil:

David83 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

David83 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.


Tale Samsung ne podpira DTS zvoka, kar zna biti kar minus..Kakšne vsebine pa boš gledal največ..?


Kaj je DTS? Kabelsko, netflix in youtube. Mogoče še bom xboxa priklopil gor, trenutno igram na monitorju.


DTS je visokokakovostni večkanalni avdio kodek, ki podpira do sedem primarnih avdio kanalov plus en LFE kanal (subwoofer signal).


Nimam zunanjih zvočnih naprav, tako da to ne bi smel biti problem potem? Na zvočnikih od TVja normalno dela zvok ali?

andrej69 ::

David83 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

David83 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

David83 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Sem pred nakupom nove TV. Do jutri imajo mimovrste akcijo -15% in me pride ta TV 1104€. Ali je spodobna stvar to? Ali se najde kakšna boljša alternativa do 1200-1300€, 165cm seveda.


Tale Samsung ne podpira DTS zvoka, kar zna biti kar minus..Kakšne vsebine pa boš gledal največ..?


Kaj je DTS? Kabelsko, netflix in youtube. Mogoče še bom xboxa priklopil gor, trenutno igram na monitorju.


DTS je visokokakovostni večkanalni avdio kodek, ki podpira do sedem primarnih avdio kanalov plus en LFE kanal (subwoofer signal).


Nimam zunanjih zvočnih naprav, tako da to ne bi smel biti problem potem? Na zvočnikih od TVja normalno dela zvok ali?


Na televizorju ti ne bod deloval DTS zvok, ker ne podpira tega kodeka..Bo pa ti predvajal DD zvok.

andrej69 ::

@David83
Sicer pa, če ne boš predvajal zvoka preko zunanjih zvočnih virov je tako vseeno..Tako, da to za tebe ne predstavlja težavo. Težava pa zna biti, če boš recimo gledal video, ki ima samo DTS zvok brez možnosti DD, potem sploh ne boš imel zvoka..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Baleno ::

Glede na res zanimivo debato in večinsko strokovno utemeljena mnenja, se tudi sam nagibam h Philipsu OLED803.
Se pa mi ob tem poraja vprašanje, kako sploh Samsung še kaj prodaja in da je QLED očitno strel mino.

andrej69 ::

Baleno je izjavil:

Glede na res zanimivo debato in večinsko strokovno utemeljena mnenja, se tudi sam nagibam h Philipsu OLED803.
Se pa mi ob tem poraja vprašanje, kako sploh Samsung še kaj prodaja in da je QLED očitno strel mino.


Ker pač večina kupcev, ni strokovnjakov za televizorje:)Marketing pa potem naredi svoje..:DDober primer nasedanja marketinga, je tudi tukajšni uporabnik @fpbs..:))Sicer pa počasi ljudje domejajo, resnico o televizorjih.. Kajti Samsungu, je kar precej upadla prodaja televizorjev..

edi45 ::

Hmmm ali je OLED mogoče dobil konkurenco? :))

https://www.techradar.com/reviews/samsu...

https://www.ceneje.si/Izdelek/12429023

cena je pa tudi astronomska za 55"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

LeQuack ::

edi45 je izjavil:

Hmmm ali je OLED mogoče dobil konkurenco? :))

https://www.techradar.com/reviews/samsu...

https://www.ceneje.si/Izdelek/12429023

cena je pa tudi astronomska za 55"


Ni, QLED je še vedno LCD. Konkurenca pa je/bo MicroLED:
MicroLED @ Wikipedia

In March 2018, Bloomberg reported Apple to have about 300 engineers devoted to in-house development of microLED screens.



Quack !

edi45 ::

LeQuack je izjavil:

edi45 je izjavil:

Hmmm ali je OLED mogoče dobil konkurenco? :))

https://www.techradar.com/reviews/samsu...

https://www.ceneje.si/Izdelek/12429023

cena je pa tudi astronomska za 55"


Ni, QLED je še vedno LCD. Konkurenca pa je/bo MicroLED:
MicroLED @ Wikipedia

In March 2018, Bloomberg reported Apple to have about 300 engineers devoted to in-house development of microLED screens.





As a result, this TV can deliver a performance that is capable of competing with and often surpassing even the best OLEDs.

Samsung’s attempts to innovate and evolve LCD technology have been surprisingly successful. While its big Korean rival LG has invested billions developing OLED, Samsung has taken the view that LCD and ultimately MicroLED are necessary to deliver today’s ultra-bright HDR content.

Tudi po drugih reviewih sodeč, gre za dosti boljši TV kot lanski Q9FN, ampak 2500€ za 55" led tv? Nein danke.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ker pač večina kupcev, ni strokovnjakov za televizorje:)Marketing pa potem naredi svoje..:DDober primer nasedanja marketinga, je tudi tukajšni uporabnik @fpbs..:))Sicer pa počasi ljudje domejajo, resnico o televizorjih.. Kajti Samsungu, je kar precej upadla prodaja televizorjev..
Točno to, "Ker pač večina kupcev, ni strokovnjakov za televizorje", ti to izkoriščaš, in jim neusmiljeno vsiljuješ najslabšo robo, da si prislužiš nekaj judeževih evrčkov.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ker pač večina kupcev, ni strokovnjakov za televizorje:)Marketing pa potem naredi svoje..:DDober primer nasedanja marketinga, je tudi tukajšni uporabnik @fpbs..:))Sicer pa počasi ljudje domejajo, resnico o televizorjih.. Kajti Samsungu, je kar precej upadla prodaja televizorjev..
Točno to, "Ker pač večina kupcev, ni strokovnjakov za televizorje", ti to izkoriščaš, in jim neusmiljeno vsiljuješ najslabšo robo, da si prislužiš nekaj judeževih evrčkov.


Ne rabim jaz nič vsiljevat, ker ljudi tako prepoznajo kvaliteto Philipsa napram Lg-ju..:DKot drugo, pa jaz za razliko od tebe vseeno pošteno priporočam kar se najbolj isplača..Pa ne na osnovi "marketinga", temveč kar je televizor zmožen prikazat v realnosti:))

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Samsung’s attempts to innovate and evolve LCD technology have been surprisingly successful. While its big Korean rival LG has invested billions developing OLED, Samsung has taken the view that LCD and ultimately MicroLED are necessary to deliver today’s ultra-bright HDR content.
Čuden komentar. Zgleda, da je piscu nepoznano, da med tem, ko je LG uspešno investiral v razvoj OLEDov, je Samsung ravno tako investiral miljone v razvoj OLEDov, žal neuspešno.

cekr ::

Si pa pozabil, da so Samsungovi AMOLED-i precej bolj dobičkonosni kot pa Goldstarjevi.
Res pa da ne za prikazovalnike.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

cekr je izjavil:

Si pa pozabil, da so Samsungovi AMOLED-i precej bolj dobičkonosni kot pa Goldstarjevi.
Res pa da ne za prikazovalnike.


Ko slišim Goldstar, mi postane kar slabo:):))Saj podobna zgodba je z Lg-jem...

cekr ::

Saj to je ista firma. Lucky Goldstar.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

V bistvi Lucky + Goldstar, dve firmi, ki sta se združili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

cekr je izjavil:

Saj to je ista firma. Lucky Goldstar.


Saj vem..Zato pa sem napisal..Še traktorje so izdelovali..:))

fpbs ::

cekr je izjavil:

Si pa pozabil, da so Samsungovi AMOLED-i precej bolj dobičkonosni kot pa Goldstarjevi. Res pa da ne za prikazovalnike.
Ne razumem, po kateri tvoji logiki, je televizor prikazovalnik, telefon pa ne.

cekr ::

Recimo, da sem iz dunajske šole.
Včasih si prinesel škatlo domov oz. še trije so ti pomagali prinesti težo iz avta.
Vklopil si anteno in štrom. Nastavil kanale in vojla. Zadeva je delovala.
No, včasih je potrebovala tudi kakšen trši udarec. Ampak, v splošnem je delovalo.
Tak je bil recimo tudi moj prvi, trenutni in zaenkrat še zadnji LCD, ki po desetletju in pol še vedno deluje brez problemov.

Kaj imaš sedaj?
Recimo, da si srečen kupec in je zadeva po tovarniških zagotovilih in tudi v praksi brezhibna.
Sedaj pa pridejo muke ježeve, ki jih opisuje tu in še kje drugje mnogo kupcev.
Aparat ne znajo narediti brez nekega težkega UI. Veliko uporabnikov bi bilo zelo veselih, če bi dobili takšnega, čisto natur. Brez milijonov appov.
Saj ni važno, kakšen in kateri je UI. Vse teče na neki podhranjeni in skrajno zreducirani drobovini.
Vse to pa nažira živce. Če ne takoj pa v parih letih, ko ti živci ne delujejo več in greš po novega, ki ti bo ponovno nažiral živce.
Hudo je to, da je ves prikazovalni del še čisto OK, samo računalniški del je pokleknil.

In nazadnje ti ostane samo še prikazovalnik, ki je sicer prijazen, samo slike ne da več. Ali pa jo da vsaj čez kakšnih par minut, ko si že obupal.

Čisto enostavno bi to rešili, da imaš nek dual BOOT, kjer se odločiš za "živciranje" ali pa enostaven oskubljen "tanaumen" UI.
No, jest nisem v nobeni firmi pa me prodajniki ne bi nikoli poslušali. Prodaja se šviganje na milijone barv gor in dol.

Meni je recimo čisto ok Sonyev "taneumen" UI. Še boljši mi je Hitachijev (enostaven, pa vse deluje). Samsungov in Philipsov sta pa obupno nametana in včasih zelo nelogična. Goldstarjevega žal še nisem videl, ker sem prej vedno obupal nad kakovostjo prikaza slike.

Pa da ne bom samo kritičen nad drobovino. Sony je recimo šele v seriji AF9 malo dopolnil drobovino. Seveda govorim o najdražjih zadevščinah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

@cekr

Kar se tiče Sonya AF9, Android 8.0 res deluje zelo dobro celo odlično:) Predvsem zaradi zmoglivejšega Chipseta in dodatnega pomnilnika..Tako bo Android deloval tudi na letošnjih Philips televizorjih, pa tudi na starejših z nekoliko manj zmogljivo strojno opremo:)Predvsem zaradi Androida 9.0, ki bo optimiziran tudi kot sem že napisal, za televizorje z manj zmogljivo strojno opremo..

Magic1 ::

Zdaj pač več nimaš izbire, da bi dobil stupid TV. Sem obupal in se ne sekiram, če železnina ne bo mogla več furat SWja čez par let. Sej imamo TV boxe za relativen drobiž, oziroma castanje/mirroring. HDMI bo TV vedno znal predvajat.
Magic

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

@cekr

Kar se tiče Sonya AF9, Android 8.0 res deluje zelo dobro celo odlično:) Predvsem zaradi zmoglivejšega Chipseta in dodatnega pomnilnika..Tako bo Android deloval tudi na letošnjih Philips televizorjih, pa tudi na starejših z nekoliko manj zmogljivo strojno opremo:)Predvsem zaradi Androida 9.0, ki bo optimiziran tudi kot sem že napisal, za televizorje z manj zmogljivo strojno opremo..


Nova Bravia XG950 pa ima celo manj pomnilnika, zgolj 2,5gb in močnejši procesor kot predhodnik (XF9005) in dela lepše android.

damirj79 ::

andrej69 je izjavil:

@cekr

Kar se tiče Sonya AF9, Android 8.0 res deluje zelo dobro celo odlično:) Predvsem zaradi zmoglivejšega Chipseta in dodatnega pomnilnika..Tako bo Android deloval tudi na letošnjih Philips televizorjih, pa tudi na starejših z nekoliko manj zmogljivo strojno opremo:)Predvsem zaradi Androida 9.0, ki bo optimiziran tudi kot sem že napisal, za televizorje z manj zmogljivo strojno opremo..



Še vedno je cca 10x počasnejši kot Nvidia Shield, se pravi na nivoju telefonov izpred treh let.

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@cekr

Kar se tiče Sonya AF9, Android 8.0 res deluje zelo dobro celo odlično:) Predvsem zaradi zmoglivejšega Chipseta in dodatnega pomnilnika..Tako bo Android deloval tudi na letošnjih Philips televizorjih, pa tudi na starejših z nekoliko manj zmogljivo strojno opremo:)Predvsem zaradi Androida 9.0, ki bo optimiziran tudi kot sem že napisal, za televizorje z manj zmogljivo strojno opremo..



Še vedno je cca 10x počasnejši kot Nvidia Shield, se pravi na nivoju telefonov izpred treh let.


Za operacije, ki se večinoma uporabljajo na Android televizorjih deluje odlično:)Jaz osebno ima model 7303 in sem zelo zadovoljen z delovanjem Androida..Kar pa se tiče tega modela Sonya, ali pa letošnjih Philips modelov, pa stvar deluje še opazneje bolje..Kot sem že napisal, in kot je napisal predhodnik, če pa kdo ni zadovoljen z samim delovanjem pa je še vedno možnost dokupa kakšnega zunanjega boxa:)

damirj79 ::

No verjamem, da je just good enough, ampak lahko bi se potrudili in dali namesto 16GB storage, kaj več.

Magic1 ::

Kaj pa dela android konstantno z zunanjim diskom, ko je tv "turn off"? Ledica konstantno nekaj utripa, kljub temu, da ga že teden nisem nič uporabljal. A si sistem kar nek system plac naredi gor brez vprašanja?!?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
««
174 / 536
»»