» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
152 / 536
»»

bico ::

Pozdravljeni,
bom kar tukaj vprašal glede na to, da vas je kar nekaj poznavalcev na televizorje :) kupujem tv za v spalnico, velikost bi imel 55", večina bi se gledalo filme (fullHD,4K), netflix. Ker bo tv v spalnici bo večinoma v uporabi v večernih/nočnih urah. Ne bi rad zapravil več od 700e. Ker imam naročnino pri telemachu bi na tv rad namestil EON in se tako izognem dodatnih kablov in daljincev ter tv box-u (kar mi je skoraj najbolj pomembno). Na njihovi spletni strani so naštete naprave katere priporočajo za njihovo app EON ( https://telemach.si/eon-tv/priporocene-... ). Nekako sem se zagledal v tv Philips 55PUS6482 pa me zanima še vaše mnenje oziroma če bi kdo od vas katero drugo tv priporočal.

hvala vsem v naprej za nasvete.

lp.

Han ::

Če ti ni prioriteta ambilight, se rajši stegni do Sonyja.

bastadu ::

Jaz sem 2 dni nazaj nabavil Sony-a KD-55XE9305 in moram reči da sem nad sliko izjemno navdušen. Kot je pa že znano tale android sistem ni ravno najbolj tekoča zadeva in po prižigu TVja rabi nekaj časa, da se malo uteče, ampak nekako bom že preživel. Ne razumem pa kako ima Sony jajca da zraven takšnega TVja višjega cenovnega razreda priloži tako cheap daljinec ...

dj_uro ::

leiito je izjavil:

za takega uporabnika je OLED najbrž res overkill, kot da bi kupil AMG, da se boš vozil 40 km/h v štacuno.


dober primer si dal...

In kot je dejstvo, da tisti ki kupi AMGja ni vedno samo na dirkališču in se večino časa ne vozi 250kmh ali drag-a non stop, je tudi dejstvo, da ko kupiš OLED sem ter tja gledaš tv shemo in slabe vire...
In ja...veliko ljudi, ki imajo AMGja ali RS ali whatever od ''nabritih'' modelov znamk se vozi 40 v štacuno in jih ne izkoristi 100%
Tako kot uporabniki OLED TVjev =)

Gre pa tudi meni na smeh tale propaganda ''burn in-a'' in kako dotični ljudje želijo OLED (LG-ja) spravit na slab glas...
Pa vendar ne pozabimo... tudi slaba reklama je še vedno reklama...
vw-klub.si

Vazelin ::

Svoje panele imajo philips, LG in samsung?

gustek_si ::

Vazelin, priporočam ti LG OLED. Ni popolnega televizorja, ampak Android še posebej povzroča sive lase. Za hitro posivitev pa kar. Na vsaki strani te teme slabe uporabniške izkušnje z Androidom. UI in UX pešata.

Zgodovina sprememb…

bernikm ::

gustek_si je izjavil:

Vazelin, priporočam ti LG OLED. Ni popolnega televizorja, ampak Android še posebej povzroča sive lase. Za hitro posivitev pa kar. Na vsaki strani te teme slabe uporabniške izkušnje z Androidom. UI in UX pešata.


Ne vem zakaj vsi tako k... ta Android. Jaz sem se zadnjič igral kar nekaj časa na Philipsu 7303 pa nisem zaznal da bi kaj štekalo, sesuvalo, počasneje delalo. Vse je teklo bp.
Edino program za video je občasno štekal, samo naj bi bilo to problem na vseh in bo verjetno rešilo z namestitvijo KODIja, kar mi je nekdo svetoval.
Drugače pa nimam kakšnih pripomb čez Android na TVju, kljub temu da imam na telefonu vseeno raje IOS :-)

andrej69 ::

bico je izjavil:

Pozdravljeni,
bom kar tukaj vprašal glede na to, da vas je kar nekaj poznavalcev na televizorje :) kupujem tv za v spalnico, velikost bi imel 55", večina bi se gledalo filme (fullHD,4K), netflix. Ker bo tv v spalnici bo večinoma v uporabi v večernih/nočnih urah. Ne bi rad zapravil več od 700e. Ker imam naročnino pri telemachu bi na tv rad namestil EON in se tako izognem dodatnih kablov in daljincev ter tv box-u (kar mi je skoraj najbolj pomembno). Na njihovi spletni strani so naštete naprave katere priporočajo za njihovo app EON ( https://telemach.si/eon-tv/priporocene-... ). Nekako sem se zagledal v tv Philips 55PUS6482 pa me zanima še vaše mnenje oziroma če bi kdo od vas katero drugo tv priporočal.

hvala vsem v naprej za nasvete.

lp.


Za takšen denar ti vsekakor priporočam tale model:)

https://www.ceneje.si/Izdelek/9416166/a...

edi45 ::

gustek_si je izjavil:

Vazelin, priporočam ti LG OLED. Ni popolnega televizorja, ampak Android še posebej povzroča sive lase. Za hitro posivitev pa kar. Na vsaki strani te teme slabe uporabniške izkušnje z Androidom. UI in UX pešata.


Nič ne povzroča sivih las :)

Največjo propagando z "burn in" je pa širil Samsung, da bi pospešil prodajo svojih QLED(ki je navaden LED)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

MrStein ::

edi45 je izjavil:


Največjo propagando z "burn in" je pa širil Samsung, da bi pospešil prodajo svojih QLED(ki je navaden LED)

Če smo že pri tem: ki je navaden LCD.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bernikm ::

bico je izjavil:

Pozdravljeni,
bom kar tukaj vprašal glede na to, da vas je kar nekaj poznavalcev na televizorje :) kupujem tv za v spalnico, velikost bi imel 55", večina bi se gledalo filme (fullHD,4K), netflix. Ker bo tv v spalnici bo večinoma v uporabi v večernih/nočnih urah. Ne bi rad zapravil več od 700e. Ker imam naročnino pri telemachu bi na tv rad namestil EON in se tako izognem dodatnih kablov in daljincev ter tv box-u (kar mi je skoraj najbolj pomembno). Na njihovi spletni strani so naštete naprave katere priporočajo za njihovo app EON ( https://telemach.si/eon-tv/priporocene-... ). Nekako sem se zagledal v tv Philips 55PUS6482 pa me zanima še vaše mnenje oziroma če bi kdo od vas katero drugo tv priporočal.

hvala vsem v naprej za nasvete.

lp.


Mislim da s Philips 7303 nimaš kaj faliti. Res dober TV za ugodno ceno. Jaz sem par dni nazaj priklopil 65 inch model in moram reči da je super, tudi glede samega androida nimam pripomb. Razmišljam celo da bi sam namesto OLED-a nabavil enakega, ker kot kaže sem si narobe predstavljal funkcionalnost OLEDa na navadnih TV kanalih :-)

edi45 ::

bernikm je izjavil:

bico je izjavil:

Pozdravljeni,
bom kar tukaj vprašal glede na to, da vas je kar nekaj poznavalcev na televizorje :) kupujem tv za v spalnico, velikost bi imel 55", večina bi se gledalo filme (fullHD,4K), netflix. Ker bo tv v spalnici bo večinoma v uporabi v večernih/nočnih urah. Ne bi rad zapravil več od 700e. Ker imam naročnino pri telemachu bi na tv rad namestil EON in se tako izognem dodatnih kablov in daljincev ter tv box-u (kar mi je skoraj najbolj pomembno). Na njihovi spletni strani so naštete naprave katere priporočajo za njihovo app EON ( https://telemach.si/eon-tv/priporocene-... ). Nekako sem se zagledal v tv Philips 55PUS6482 pa me zanima še vaše mnenje oziroma če bi kdo od vas katero drugo tv priporočal.

hvala vsem v naprej za nasvete.

lp.


Mislim da s Philips 7303 nimaš kaj faliti. Res dober TV za ugodno ceno. Jaz sem par dni nazaj priklopil 65 inch model in moram reči da je super, tudi glede samega androida nimam pripomb. Razmišljam celo da bi sam namesto OLED-a nabavil enakega, ker kot kaže sem si narobe predstavljal funkcionalnost OLEDa na navadnih TV kanalih :-)


Malo lepša slika s tem mislim samo kvaliteto slike, zna bit malo boljša na OLEDu saj ima boljši procesor ter uspcalling kot navadni LED tvji, same barve pa bodo definitivno boljše na OLEDu tudi na SD TV shemi. Čeprav največja razlika je pa potem pri 1080/2160p vsebinah.

leiito ::

sicer ne zagovarjam kraje intelektualne lastnine, ampak če že govorimo o tem, danes pride na torente praktično vsak film ven tudi v 10 bitni inačici, prav tako remaster verzije starejših klasik, pred kratkim npr. Kubrickova Odiseja 2001. Tako da tudi, če se sicer gleda 720p ali še slabše vsebine, kakovostnih vsebin je ogromno in že 10 bit je v primerjavi z 8 bitno sliko velik korak naprej in s tega stališča se splača vzeti boljši tivi, če finance to dopuščajo.

Če ne, je dilema ali je bolje vzeti boljši ali večji panel, večina se strinja, da je večje boljše in da je bolje vzeti večji tivi, čeprav slabši. Najbrž res, v nasprotju s trditvami nekaterih na tem forumu, size matters.

edi45 ::

leiito je izjavil:

sicer ne zagovarjam kraje intelektualne lastnine, ampak če že govorimo o tem, danes pride na torente praktično vsak film ven tudi v 10 bitni inačici, prav tako remaster verzije starejših klasik, pred kratkim npr. Kubrickova Odiseja 2001. Tako da tudi, če se sicer gleda 720p ali še slabše vsebine, kakovostnih vsebin je ogromno in že 10 bit je v primerjavi z 8 bitno sliko velik korak naprej in s tega stališča se splača vzeti boljši tivi, če finance to dopuščajo.

Če ne, je dilema ali je bolje vzeti boljši ali večji panel, večina se strinja, da je večje boljše in da je bolje vzeti večji tivi, čeprav slabši. Najbrž res, v nasprotju s trditvami nekaterih na tem forumu, size matters.


VEDNO je boljše vzet recimo dober 55" kot pa slab 65". Vsaj moje mišljenje.

easyrider3 ::

tudi jaz tako mislim bolje vzeti dober pa manjši kakor slabšega in večjega. Jaz vem da večjega kakor 55" televizorja ne mislim nikoli vzeti vsaj za to sobo kot ga imam sedaj.

leiito ::

Dober 55" vs slab 65" gotovo, ampak govorimo za konkretne situacije, vrhunski 55" vs. odličen 65", npr. ali je bolje vzeti 55" LG C8 ali 65" Sony XF900? Oba cca. €1.500. Razumem argumente za 55" C8, vendar bi sam v tej konstelaciji skoraj gotovo raje vzel 65" XF900.

mihaelo ::

Najprej se lepo zahvaljujem andrej69-u za pomoč pri izbiri diagonale TV ekrana pri gledanju televizije. Sedaj sem odločen da bo 49" a vas forumaše prosim za vaše mnenje kaj bi vi storili v mojem primeru ko je TV z leve strani čisto pri steni in se kar premočno vidi odsev od TV ekrana če pa vklopim ambilight pa mi je zadeva mnogo bolj primerna. Sedaj imam nameščen TV iz dnevne sobe velikosti 46" za test in sem se te velikosti navadil že po dobre pol ure (razdalja gledanja pa je 2,2m) in kmalu bo sledil nakup novega TV a sedaj se pa odločam ali Philips 8503 ali pa Sony XF9005 seveda v 49" diagonali. Torej glede na situacijo ki jo imam ali Philips ali Sony? Za mene bi bilo idealno Sony z ambilightom.:D

 j

j



 po

po

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihaelo ()

leiito ::

Zakaj ambilajta v kinotih nimajo, če je tok fajn? Kolikor vem, tega ne vidiš nikjer na svetu, razen pri Prifilipsu.

easyrider3 ::

V življenju NIKOL NIKOL ne bi uporabljal ambilight ali podobnega matr to je čist brez veze mimo usekano. Najboljš da še novoletne lučke okrasite okrog in naj žmiga kot v Las vegasu.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Zakaj ambilajta v kinotih nimajo, če je tok fajn? Kolikor vem, tega ne vidiš nikjer na svetu, razen pri Prifilipsu.


Zato ker ima Philips do leta 2020 zaščiten ta patent:)

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

leiito je izjavil:

Zakaj ambilajta v kinotih nimajo, če je tok fajn? Kolikor vem, tega ne vidiš nikjer na svetu, razen pri Prifilipsu.


Zato ker ima Philips do leta 2020 zaščiten ta patent:)


Meni osebno in tudi ženi je Ambilight zelo všeč, tudi starši so bili navdušeni. Ker tudi doma kupujeva novi TV (se še odločam med LED in OLED) bo le-ta sigurno Philips predvsem zaradi ambilighta. Verjetno je res tako, ko enkrat kupiš Philips zaradi ambilighta ga boš tudi v naprej.

Sem pa dobil odgovor glede 5-letne garancije za Philips TV. Kot kaže ne bo nič s tem.
"V preteklosti smo imeli programe razširjenega jamstva v različnih sezonskih obdobjih, kot je npr. konec leta ali nogometno prvenstvo, kot del marketinškega programa. V zadnjih letih se za takšne kampanje nismo odločali saj verjamemo da naši televizorji po ceni, karakteristikah in kakovosti, tako izstopajo iz ponudbe konkurence, da so kupci pripravljeni odšteti dodatni denar za programe dodatnega jamstva - zavarovanja, ki jih po večini nudijo prodajalci.Torej letos takšnega programa ne bomo imeli, kar pa ne pomeni, da se za to ne bomo odločili v prihodnosti."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

Pinturicchio ::

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?

edi45 ::

Pinturicchio je izjavil:

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?


Oboje ;)

gustek_si ::

Jaz kupujem predvsem za Moja boš in Kmetijo.

edi45 ::

gustek_si je izjavil:

Jaz kupujem predvsem za Moja boš in Kmetijo.


Sploh ne veš kako lepo zgleda ljubezen po domače na 77 colarci v SD.

Gatsu ::

Ambilight če ga nastaviš na najmanjšo svetilnost in belo barvo je čist kul dodatek ker manj trpijo oči. Ni pa to imo nekaj, zaradi česar bi kupoval TV. Če bi Telekom ne imel te zares hude akcije ko pride 803 model samo 1080€ sigurno nebi kupil Philipsa. Sem pristaš naravnih barv in videza kot si ga je zamislil ustvarjalec, tak da imam praktično vse napredno P5+ procesiranje izklopljeno, ker dejansko slika zgleda nenaravno. Še dobr da so z zadnjim updejtom več al manj odpravl težave z barvo kože, ker sem bil že res slabe volje zarad tega.

fpbs ::

Pinturicchio je izjavil:

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?
In tudi, če te lučke nebi bile patentirane, jih zagotovo nebi vgrajeval noben od pomembnih TV proizvajalcev, ker to bi bilo za njih sramotno početje. Ali si lahko nekdo zamisli, da bi naprimer LG, ki mu že nekaj let, naprimer s proizvodnjo OLED panelov, konkurenca niti slediti ne more, da bi si v svoje TVeje vgrajevali te lučke. Poleg tega je bilo že v času črnobele TV ugotovljeno, da svetloba v prostor ne sme prihajati za TVejem, sploh pa ne, da ta svetloba še migeta, kar dodatno utruja oči.

Vazelin ::

Bomo videli po letu 2020, ko se izteče patent za ambilight, kako ne bo noben tega vgrajeval (če verjamem Andreju da do takrat to philips drži) ;)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?
In tudi, če te lučke nebi bile patentirane, jih zagotovo nebi vgrajeval noben od pomembnih TV proizvajalcev, ker to bi bilo za njih sramotno početje. Ali si lahko nekdo zamisli, da bi naprimer LG, ki mu že nekaj let, naprimer s proizvodnjo OLED panelov, konkurenca niti slediti ne more, da bi si v svoje TVeje vgrajevali te lučke. Poleg tega je bilo že v času črnobele TV ugotovljeno, da svetloba v prostor ne sme prihajati za TVejem, sploh pa ne, da ta svetloba še migeta, kar dodatno utruja oči.


Zopet pišeš neumnosti..! Ti ko si tako pameten in vseved, bi se moral zaposlit pri Lg-ju, da malo pospešiš njihovo prodajo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

gustek_si ::

Kakšen patent? Kako potem lahko kupiš v vsaki trgovini te led lučke na traku?

Vazelin ::

Patent vgradnje teh lučk in tehnika tega v televizorju?

andrej69 ::

gustek_si je izjavil:

Kakšen patent? Kako potem lahko kupiš v vsaki trgovini te led lučke na traku?


Tukaj govorim o original vgrajenem Ambilightu v Philips televizorjih, ne pa kopijah Ambilighta.

Vazelin ::

andrej: kolk inčni Philips imaš doma?

andrej69 ::

Vazelin je izjavil:

andrej: kolk inčni Philips imaš doma?

Zakaj pa te zanima..?:D

Vazelin ::

Zanima me, seveda tudi katera serija. Zanima me, kaj ima takšen poznavalec TVjev doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

andrej69 ::

Vazelin je izjavil:

Zanima me, seveda tudi katera serija. Zanima me, kaj ima takšen poznavalec TVjev doma.



To pa ti žal ne morem povedat..;)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?
In tudi, če te lučke nebi bile patentirane, jih zagotovo nebi vgrajeval noben od pomembnih TV proizvajalcev, ker to bi bilo za njih sramotno početje. Ali si lahko nekdo zamisli, da bi naprimer LG, ki mu že nekaj let, naprimer s proizvodnjo OLED panelov, konkurenca niti slediti ne more, da bi si v svoje TVeje vgrajevali te lučke. Poleg tega je bilo že v času črnobele TV ugotovljeno, da svetloba v prostor ne sme prihajati za TVejem, sploh pa ne, da ta svetloba še migeta, kar dodatno utruja oči.
Zopet pišeš neumnosti..! Ti ko si tako pameten in vseved, bi se moral zaposlit pri Lg-ju, da malo pospešiš njihovo prodajo:)
Andrej, star pregovor pravi, da dobro blago se samo hvali. Zato LG ne rabi nobenih pospeševalcev prodaje. Ravno nasprotno, ker ne morejo zadovoljit potrebam potrošnikov njihovih izdelkov, so bili pred kratkim prisiljeni dvigniti ceno OLED panelom, kar bo prizadelo predvsem tiste male proizvajalce OLED TVejev, kot je naprimer Philips.

skibe22 ::

Pozdravljeni,

letos imam namen kupiti nov televizor. Najverjetneje bo to LG OLED 55 B8 serija.

Zanima me če bo za/pred/po Black Friday padla cena omenjenemu TV-ju? Kako je bilo v prejšnjih letih?

Opazil sem da se cena giblje okrog 1250 eur (idealo), pri nas je bistveno dražja (ravno tako pri electronic4you in mediamarkt, mediaworld).

A bo po vašem mišljenju še letos padla cena na približno 1000 eur oz. bo sploh še kaj padla?

Hvala na odgovorih.

gustek_si ::

Enkrat po novem letu bo verjetno okoli 1000€ ko najavijo nove modele.

bernikm ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?
In tudi, če te lučke nebi bile patentirane, jih zagotovo nebi vgrajeval noben od pomembnih TV proizvajalcev, ker to bi bilo za njih sramotno početje. Ali si lahko nekdo zamisli, da bi naprimer LG, ki mu že nekaj let, naprimer s proizvodnjo OLED panelov, konkurenca niti slediti ne more, da bi si v svoje TVeje vgrajevali te lučke. Poleg tega je bilo že v času črnobele TV ugotovljeno, da svetloba v prostor ne sme prihajati za TVejem, sploh pa ne, da ta svetloba še migeta, kar dodatno utruja oči.
Zopet pišeš neumnosti..! Ti ko si tako pameten in vseved, bi se moral zaposlit pri Lg-ju, da malo pospešiš njihovo prodajo:)
Andrej, star pregovor pravi, da dobro blago se samo hvali. Zato LG ne rabi nobenih pospeševalcev prodaje. Ravno nasprotno, ker ne morejo zadovoljit potrebam potrošnikov njihovih izdelkov, so bili pred kratkim prisiljeni dvigniti ceno OLED panelom, kar bo prizadelo predvsem tiste male proizvajalce OLED TVejev, kot je naprimer Philips.


A ni ravno pri LGju sedaj akcija 5-letnega podaljšanja garancije, kar nekako deluje na to da želijo pospešiti prodajo ?

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Kaj vi kupujete tv zaradi lučk ali kvalitete?
In tudi, če te lučke nebi bile patentirane, jih zagotovo nebi vgrajeval noben od pomembnih TV proizvajalcev, ker to bi bilo za njih sramotno početje. Ali si lahko nekdo zamisli, da bi naprimer LG, ki mu že nekaj let, naprimer s proizvodnjo OLED panelov, konkurenca niti slediti ne more, da bi si v svoje TVeje vgrajevali te lučke. Poleg tega je bilo že v času črnobele TV ugotovljeno, da svetloba v prostor ne sme prihajati za TVejem, sploh pa ne, da ta svetloba še migeta, kar dodatno utruja oči.
Zopet pišeš neumnosti..! Ti ko si tako pameten in vseved, bi se moral zaposlit pri Lg-ju, da malo pospešiš njihovo prodajo:)
Andrej, star pregovor pravi, da dobro blago se samo hvali. Zato LG ne rabi nobenih pospeševalcev prodaje. Ravno nasprotno, ker ne morejo zadovoljit potrebam potrošnikov njihovih izdelkov, so bili pred kratkim prisiljeni dvigniti ceno OLED panelom, kar bo prizadelo predvsem tiste male proizvajalce OLED TVejev, kot je naprimer Philips.


A ni ravno pri LGju sedaj akcija 5-letnega podaljšanja garancije, kar nekako deluje na to da želijo pospešiti prodajo ?



Sedaj ti bo @fpbs razložil strokovno zakaj 5 let garancije..:DJaz osebno pa lahko povem iz prve roke, da predvsem zaradi upada prodaje predvsem LCD televizorjev:)

MrStein ::

Gatsu je izjavil:

Sem pristaš naravnih barv in videza kot si ga je zamislil ustvarjalec

Kako pa veš kak si je ustvarjalec zamislil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bernikm ::

@andrej69 kakšna je razlika med 7303 in 7803 ? Kolikor razumem naj bi drugi imel malo bolši panel ali se motim ?
Hvala

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

@andrej69 kakšna je razlika med 7303 in 7803 ? Kolikor razumem naj bi drugi imel malo bolši panel ali se motim ?
Hvala


Model 7803 ima že 10 bitni EDGE LED panel, dočim ima model 7303 8 bitni DIRECT LED panel. Model 7803 ima tudi nekoliko boljšo svetilnost, in nekoliko boljši zvok. Skupni index kvalitete slike je nekoliko večji pri modelu 7803:)In pa zasnova televizorja je nekoliko drugačna.

YuriY ::

Živjo ... kaj kupiti za cca 600 eur? Ali je kakšen black friday deal na vidiku?

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

@andrej69 kakšna je razlika med 7303 in 7803 ? Kolikor razumem naj bi drugi imel malo bolši panel ali se motim ?
Hvala


Model 7803 ima že 10 bitni EDGE LED panel, dočim ima model 7303 8 bitni DIRECT LED panel. Model 7803 ima tudi nekoliko boljšo svetilnost, in nekoliko boljši zvok. Skupni index kvalitete slike je nekoliko večji pri modelu 7803:)In pa zasnova televizorja je nekoliko drugačna.


Hvala! Se pravi bi bil 7803 eventuelno boljši nakup kot 7303 sploh če se ga dobi za podobno ceno?
Greva danes z ženo v harveynorman pogledat se 1x OLED 803 in 7803 da vidiva ali se nama res splaca kupiti Oled glede na nase zahteve po gledanju.

camx ::

Še vedno neodločen kaj kupit, LED 55" (lahko tudi 65") do 1000€.

LG - https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
vs
Philips - https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Garancija je na strani LG (podaljšana na 5 let), pravktako WebOS je na strani LG. Kaj pa slika? Za ambilight mi je vseeno...

andrej69 ::

YuriY je izjavil:

Živjo ... kaj kupiti za cca 600 eur? Ali je kakšen black friday deal na vidiku?


Kakšne velikosti..?

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

@andrej69 kakšna je razlika med 7303 in 7803 ? Kolikor razumem naj bi drugi imel malo bolši panel ali se motim ?
Hvala


Model 7803 ima že 10 bitni EDGE LED panel, dočim ima model 7303 8 bitni DIRECT LED panel. Model 7803 ima tudi nekoliko boljšo svetilnost, in nekoliko boljši zvok. Skupni index kvalitete slike je nekoliko večji pri modelu 7803:)In pa zasnova televizorja je nekoliko drugačna.


Hvala! Se pravi bi bil 7803 eventuelno boljši nakup kot 7303 sploh če se ga dobi za podobno ceno?
Greva danes z ženo v harveynorman pogledat se 1x OLED 803 in 7803 da vidiva ali se nama res splaca kupiti Oled glede na nase zahteve po gledanju.


Model 7803 je v določenih segmentih vsekakor kvalitetnejši:)Sicer pa je najbolje, iti v živo pogledat modele kateri te zanimajo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

camx je izjavil:

Še vedno neodločen kaj kupit, LED 55" (lahko tudi 65") do 1000€.

LG - https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
vs
Philips - https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Garancija je na strani LG (podaljšana na 5 let), pravktako WebOS je na strani LG. Kaj pa slika? Za ambilight mi je vseeno...


Kar se tiče kvalitete slike je Philips vsekakor kvalitetnejši:) Kar se tiče pa samega sistema pa je odvisno kateri ti je bolj všeč.. Nekateri prisegajo na Webos drugi na Android..Kar pa se tiče garancije pa je seveda na strani Lg-ja. Sicer pa lahko za Philipsa seveda dokupiš dodatno garancijo..

edi45 ::

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

@andrej69 kakšna je razlika med 7303 in 7803 ? Kolikor razumem naj bi drugi imel malo bolši panel ali se motim ?
Hvala


Model 7803 ima že 10 bitni EDGE LED panel, dočim ima model 7303 8 bitni DIRECT LED panel. Model 7803 ima tudi nekoliko boljšo svetilnost, in nekoliko boljši zvok. Skupni index kvalitete slike je nekoliko večji pri modelu 7803:)In pa zasnova televizorja je nekoliko drugačna.


Hvala! Se pravi bi bil 7803 eventuelno boljši nakup kot 7303 sploh če se ga dobi za podobno ceno?
Greva danes z ženo v harveynorman pogledat se 1x OLED 803 in 7803 da vidiva ali se nama res splaca kupiti Oled glede na nase zahteve po gledanju.


Kak si ti neodločen, neverjetno. Samo tv kupuješ in ne avto, še pri avtu nisem tako kompliciral:))

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

v harveyu je malo dražji, tako da ne pozabi rečt da si ga videl na mimovrstah za 50€ manj da ti izenačijo ceno, mogoče pa še celo dajo po nižji ceni!
««
152 / 536
»»