» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
151 / 539
»»

leiito ::

krepki je izjavil:

Res ne moreš verjet,kako eni razmišljajo,kakšne prihranke si bodo ustvarili z izklaplajanjem tv ja iz elektrike,ne vejo pa da z tem narediš več škode aparatu kot koristi,ker to je praktično šok za tv če ga vsak dan priklapljaš direktno na napetost.


Podobno napako delajo lastniki starejših avtov, ko se grejo ročni start/stop sistem in ugašajo avto na semaforjih in v gneči, premični deli pa niso dizajnirani za toliko večje število obremenitev.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Jp, ampak teli so v konfliktu interesov, ne moreš unmu, ki se za eko zavzema, na besedo verjet glede avtov, virov pa tudi ne navaja. Ampak, ja, OT.

A zna kdo pojasniti, kako je lahko Odiseja 2001, 2.5 ure dolg film, 4K in HDR rip, velik samo 2.8GB? S tem, da je odličen in remaster in rip, ni Dolby Vision nivo HDRja, je pa soliden. A je HEVC res toliko bolj učinkovita kompresija in če je, zakaj potem ves video ne prehaja na HEVC oz. zakaj je še vedno sorazmerno redek? In ali se da Dolby Vision v HEVC kompeimirat?

webmaher ::

teoretično in verjetno malce manj praktično HEVC oz. h.265 prišpara 50% placa napram h.264, ki je trenutno najbolj uporabljen... :)
Zakaj se ne uporablja še množično je pa ravno zaradi dejstva, da za h.265 rabiš tudi ustrezni hardver oz. grafikuljo... webeni Telesmeh, ki stalno jamra o prezasedenosti svojih webenih frekvenc, bi to lahko že davno storil pa ne... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

Ganon ::

krepki je izjavil:

Res ne moreš verjet,kako eni razmišljajo,kakšne prihranke si bodo ustvarili z izklaplajanjem tv ja iz elektrike,ne vejo pa da z tem narediš več škode aparatu kot koristi,ker to je praktično šok za tv če ga vsak dan priklapljaš direktno na napetost.


Kristus, kako lahko ta mit še vedno živi leta 2018?? Nobene škode ne narediš napravi, če jo izklopiš iz elektrike. Prav nobene.

edi45 ::

Kolega kupuje TV 65" do 900€. Sam sem mu predlagal Samsung NU7172 in Sony XE7005. Še je kaj pametnega za takšno ceno? Se splača počakat black friday/cyber monday?

bernikm ::

edi45 je izjavil:

Kolega kupuje TV 65" do 900€. Sam sem mu predlagal Samsung NU7172 in Sony XE7005. Še je kaj pametnega za takšno ceno? Se splača počakat black friday/cyber monday?


Če počakaš do jutri ti lahko iz prve roke povem glede Philipsa 65PUS7303, ga grem nastavit staršem. Glede na teste in na mnenja ostalih (hvala @andrej69) menim da je to best kar lahko dobiš v tem cenovnem razredu. Je bil pa 1049€ na Mimovrste, ga pa dobiš tudi že pod jurja.

damirj79 ::

Če ti kaj pomeni, Philips ima svetleč panel, ostala dva pa mat. Pri Philipsu en HDMI več, pa amblight in Android TV, ter Wifi z AC podporo. Samsung po mojem ni v isti ligi proti tema dvema.

G R T ::

No potem bom pa takole napisal:
edi45 je danes ob 13:07:29 izjavil:

Kolega kupuje TV 65" do 900EUR. Sam sem mu predlagal Samsung NU7172 in Sony XE7005. Še je kaj pametnega za takšno ceno? Se splača počakat black friday/cyber monday?

Ne vem no s katerega se ti delaš norca toda ravno par postov nazaj si pljuval čez Samsunga.
edi45 je 3. nov 2018 ob 11:27:01 izjavil:

fpbs je 3. nov 2018 ob 11:02:38 izjavil:

camx je 2. nov 2018 ob 23:08:13 izjavil:

Obstaja kaj boljšega v tem cenovnem rangu od Philips 65PUS6703?
Tukaj imaš še kar nekaj izbire. Poleg boljše kvalitete, in ugodnosti 5 letne garancije ti svetujem Samsunga, ali LGeja.
https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...
http://samsung5letgarancije.si


Sem imel malo več televizij kot ti, samo v roku 1 leta, sem jih menjal 7. Imel sem 4 samsunge, vsi za en drek, samo en mi je delal dokaj normalno, vsi slabe kvalitete izdelave izredno močni backlight bleedingi da je bil zaradi tega en kar dva krat na servisu. Na enem mi je po 3 mesecih neslo PCB plato. Štekanje, samo ugaševanje, vžgat se ni hotel, problemi s podstavki zmrzovanje slike, nizki kontrasti in svetilnosti, prav tako sem imel LGja, slabših barv še nisem nikoli videl na tvju, plus temna slika in zelo slabi vidni koti, čeprav je bil IPS panel. Tako da ne vem zakaj zavajaš ljudi, s to "kvaliteto" pri Samsung in LG televizorjih, ki je ni že dolgo časa. Najbolj sem bil zadovoljen s Sony in sedaj s Philipsom, dosti lepša slika, lepše barve, nič backlight bleedinga, čeprav je bil VA panel. Tak da bodi rajši tiho s tvojo "kvaliteto" ker nimaš pojma, deluješ na principu baba čula, baba rekla. Jaz ti pa lahko iz osebnih izkušenj povem. Hitro ne več Samsunga.

edi45 je 3. nov 2018 ob 11:32:09 izjavil:

Teh 5 let garancije je pa zato, ker hočejo pospešit prodajo, saj jim je drastično upadla! Ne zaradi tega, ker bi bili dobri televizorji. Lahko imajo 10 let garancije in se še vedno ne dotaknem njihovih TVjev niti s palco.

Sedaj ga pa priporočaš kolegu. Mislm res si dober kolega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G R T ()

Dimnik ::

Samo.tole je res mimo po celi črti....najprej spljuvaš....potem pa predlagaš kolegu nakup in čudno, kot vseznalec in veliki strokovnjak greš še vprašat na forum

edi45 ::

Dimnik je izjavil:

Samo.tole je res mimo po celi črti....najprej spljuvaš....potem pa predlagaš kolegu nakup in čudno, kot vseznalec in veliki strokovnjak greš še vprašat na forum


Ne vem kaj vas tak hudo moti, ce mu tega priporocim? Sam osebno ne bom imel vec hitro samsunga, ker sem imel z vsemi probleme, najvec s prebijanjem svetlobe in to me je najbolj motilo, ampak kolko kaze so celo uspeli resit ta problem. Zdaj eni so manj obcutljivi in zahtevni kar se tice taksnih stvari, jaz osebno rajse vrzem vstran tv kot da gledam s taksno deformirano sliko. Na vrh glave vem da sta ta dva, ki sem ju omenil 65” do max 900e. Vprasal sem samo ce je kaksna druga alternativa se, recimo philips lg itd, ker nisem gledal nic po netu, na pamet pa tudi ne vem za vse tvje kaksne cene imajo. Nisem pa bil doma, da bi gledal niti casa nisem imel.

edi45 ::

Samsung je boljsi od Sonya, tak da ce se ze mores odlocit med slabim in se slabsim se odloci za slabega. Simple as that

o bojzl ::

Pozdrav,

A mi lahko prosim kdo svetuje. Nabavljam cenejši tv ( cca 600e) diagonale 55.
Razdalja ni čisto optimalna ( nekje 2,7m) oz diagonala je bolj kompromis nizke cene.
Gleda se večinoma filme in to bolj ob nočnem času. 4K že praktično ne uide, HDR vem da za ta denar ne dela ok... Uglavnem rad bi videl vsaj približek solidnih barv in kontrasta..
Malo sem pregledal ponudbo na mimovrste :

- Samsung 55NU7172 / 55MU6172 / 55NU7442
- TCL 55P6006 / 55DP600 / 55DP660

LG ,Sony in panasonic ne poznam najbolj... ( zaradi slabih izkušenj nočem Philips)

hvala,

Han ::

Če nimaš zunanjega ozvočenja z DTS dekoderjem, se izogni letošnjim Samsungom (NU serija)!

4K (dostavi GLS, plačaš lahko s PayPal)
https://www.ronis.hr/tv-samsung-ue55mu6...

FHD (koda JESEN18 za 2% popust še deluje)
https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

o bojzl ::

Hvala za predloga. A veš morda kako je z dts pri predvajanju preko Chromecasta?
Pri Samsungu sem tudi opazil, da ni izhoda 3,5mm preko katerega imam na sedanjem priklopljen T-amp + zvočnike. bi potreboval še dac pretvornik, če se ne motim.

Han ::

Nimam Chromecasta, so pa odzivi na Guglu v glavnem negativni glede DTS.

Če T-amp nima optike (toslink), boš potreboval ustrezen DAC. Nekaj takega:

https://playroom.si/Hi-Fi-avdio-sistemi...

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

leiito ::

o bojzl je izjavil:

Pozdrav,

A mi lahko prosim kdo svetuje. Nabavljam cenejši tv ( cca 600e) diagonale 55.
Razdalja ni čisto optimalna ( nekje 2,7m) oz diagonala je bolj kompromis nizke cene.
Gleda se večinoma filme in to bolj ob nočnem času. 4K že praktično ne uide, HDR vem da za ta denar ne dela ok... Uglavnem rad bi videl vsaj približek solidnih barv in kontrasta..
Malo sem pregledal ponudbo na mimovrste :

- Samsung 55NU7172 / 55MU6172 / 55NU7442
- TCL 55P6006 / 55DP600 / 55DP660

LG ,Sony in panasonic ne poznam najbolj... ( zaradi slabih izkušenj nočem Philips)

hvala,


Še ena žrtev Philipsa? Lahko poveste kaj več o slabih izkušnjah, ki jih omenjate?

bojzl ::

leiito je izjavil:

o bojzl je izjavil:

Pozdrav,

A mi lahko prosim kdo svetuje. Nabavljam cenejši tv ( cca 600e) diagonale 55.
Razdalja ni čisto optimalna ( nekje 2,7m) oz diagonala je bolj kompromis nizke cene.
Gleda se večinoma filme in to bolj ob nočnem času. 4K že praktično ne uide, HDR vem da za ta denar ne dela ok... Uglavnem rad bi videl vsaj približek solidnih barv in kontrasta..
Malo sem pregledal ponudbo na mimovrste :

- Samsung 55NU7172 / 55MU6172 / 55NU7442
- TCL 55P6006 / 55DP600 / 55DP660

LG ,Sony in panasonic ne poznam najbolj... ( zaradi slabih izkušenj nočem Philips)

hvala,


Še ena žrtev Philipsa? Lahko poveste kaj več o slabih izkušnjah, ki jih omenjate?



Pred slabim letom nabavljen neki cenejši model 32inčnega philipsa za deda. Po nekje pol leta se pojavil reboot loop - pride samo do logotipa Philips nato se ponovno zažene.In ker je deda že pretežno dementen in je odvrgel račun, ima sedaj poceni duplikat Malevičevega kvadrata -16:9 moderno verzijo :)

Starši moje punce imajo starejši model, ki ima za moje pojme najmanj intinuitiven daljinec, kar sem jih videl. Porazni menuji - za vklop izklopnega timerja sem moral v 7 podmenijev.

Kolega nabavil neki malo višji rang , nevem točno modela.. takoj po izteku garancije crknila plata -za menjavo dal menda 200eur

Ezoterik ::

a je ta tv v leclercu kej vredn, samsung nu7022 za dobrih 700 eur (65")?

bernikm ::

Včeraj sem staršem priklopil Philips 65PUS7303, prej sta imela Samsunga 40inch. Opažanja so sledeča. Kontrast se mi zdi dober, tudi črna barva je OK. Same barve so videti dokaj naravne, ostrina je OK, gibanje slike tudi. Nekaj sem se igral z aplikacijami, ki so gor, namestil ene par novih, predvajal preko USB diska, računalnika, skratka nisem zaznal kakšnih težav s počasnim delovanjem ali štekanjem Androida.
Gledanje 4k filma preko omrežja (LAN) ne gre, oziroma nalaga in nalaga potem pa zamrzne. Preko USB diska pa sem opazil da se občasno slika malo zatika. Tudi ko sem gledal preko Netflixa nek demo v 4k se mi je zdelo da slika malo šteka. Ne vem ali je to fora preslabega procesorja v TV ali kaj drugega, čeprav starši ne gledajo 4k filmov tako da pri njih ne igra vloge.
Na TV je priklopljen Telekomov BOX, kakšnih posebnih razlik pri prekaplanju nisem opazil, da bi kaj štekalo. Zvok se mi zdi čisto zadovoljiv za povprečnega gledalca, če primerjam prejšnji Samsung in Philipsa se mi zdi da ni razlik. Edino kar me je zmotilo (in to sta tudi starša rekla) da je slika na SD programih slabša kot prej na 40 inch. Verjetno je to zaradi večjega ekrana, čeprav ko sem primerjal SD in HD sliko na obeh televizorjih preko Telekom Box-a je 40 inch Samsung imel pri SD občutno boljšo sliko, pri HD kanalih pa za malenkost boljšo. Pri SD mi je delovalo vse skupaj kot da je slika nekako razvlečenga in da izgubi ostrino. Ne vem ali je to fora televizorja ali na splošno TVjev z večjimi ekrani. Malo me je še zmotil daljinec, ker ima na drugi strani tipkovnico in je tak čuden občutek ko ga držiš v roki, tako da stvar navade. Pa meniji pri Philipsu so moram reči res da se zgubiš notri. Samsung in LG imata dosti prijaznejše. To bi lahko Philips še malo dodelal...
Je bila pa žena čisto navdušena nad Ambilightom (starši malo manj). Potem sem pa izklopil ambilight da smo gledali brez in potem vklopil nazaj in so vsi rekli hudo :-)
Če povzamem vse skupaj, na splošno se mi zdi TV dober in vreden tega denarja.

Me pa zanima ali je če primerjamo sedaj klasičen LED in OLED (recimo tega 7303 in OLED 803) je pri SD kanalih enako slaba slika na OLED 65 inch kot na tem ali je morda kaj boljša ? Oziroma če primerjamo SD in HD kanale, ki jih povprečen gledalec gleda preko Telekom ali T-2 box-a so na OLEDu boljši/enaki/slabši kot na klasičnem LED ?
Pa tudi to procesiranje 4k filmov, je problem z zatikanjem zaradi slabega procesorja v tem TVju ali kaj drugega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

Han ::

SD kanali so na vseh 4K TV zmazek od zmazka, HD pa odvisno od kvalitete vira. Kabelski signal je ponavadi relativno slab, zato je na 4K tudi FHD razmazan in neoster. Če predvajaš 1080p MKV (ključek, disk, mreža), ga 4K TV relativno dobro izboljša, tako da je slika zadovoljiva. Med LED, OLED in QLED 4K modeli ne neke drastične razlike v "upscalingu".

Gladko procesiranje 4K slike je kar precej odvisno od vgrajenega procesorja in sistemske programske opreme. So pa določeni MKV res slabo narejeni, zato jih je potrebno prekodirati npr. v programu MKVToolNix z dodajanjem specifičnih parametrov (--engage no_cue_duration, --engage no_cue_relative_position).

gustek_si ::

Točno tako SD je SD. Tudi HD ni kaj prida, ker v shemi navadno nima dovolj visokega bitrata. Tretja težava je da vsi tu forsirate čim večje televizorje in potem ko gledaš TV shemo je slika slabša kot prej ko si imel 40 inčni 10 let star LCD. To je dejstvo.

webmaher ::

če je vir zanič, kar v večini primerov je, se vse napake na večjih tvjih potencirajo...lahko jih omiliš s filtri ampak kaj dosti narediti se ne da... in seveda če si preblizu je potem samo še huje, če si pa kak meter predaleč je pa seveda nekoliko bolje :)
Procesor je 4 jedrni (kateri ne vem?) 2GB RAMa, 16GB placa, kar je isto kot moj Sony 9005, ki s 4k HDR preko Kodija šiba Netflix brez zatikanja...

gustek_si ::

Točno tako. Eni tu gor forsirajo gledanje 65 inčnikov na 2 metra razdalje in se jim zdi to kul izkušnja. Če gledaš TV shemo je to prava nočna mora.

fpbs ::

webmaher je izjavil:

Procesor je 4 jedrni (kateri ne vem?) 2GB RAMa, 16GB placa, kar je isto kot moj Sony 9005, ki s 4k HDR preko Kodija šiba Netflix brez zatikanja...
7303 ima vgrajen P5 video procesor, isti kot v vseh Philipsovih OLEDih. Letošnji Philips OLEDi naj bi imeli neko izboljšano verzijo tega procesorja, nikjer pa nisem zasledil, da bi šlo za kakšno izboljšavo kvalitete slike.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

webmaher je izjavil:

Procesor je 4 jedrni (kateri ne vem?) 2GB RAMa, 16GB placa, kar je isto kot moj Sony 9005, ki s 4k HDR preko Kodija šiba Netflix brez zatikanja...
7303 ima vgrajen P5 video procesor, isti kot v vseh Philipsovih OLEDih. Letošnji Philips OLEDi naj bi imeli neko izboljšano verzijo tega procesorja, nikjer pa nisem zasledil, da bi šlo za kakšno izboljšavo kvalitete slike.


Pa še kako se pozna izboljšava napram lanskim modelom:))

Han ::

To se je "poznalo" že na lanskih glede na predlanske, pa še vedno ni v redu... :P

damirj79 ::

Han je izjavil:

SD kanali so na vseh 4K TV zmazek od zmazka, HD pa odvisno od kvalitete vira. Kabelski signal je ponavadi relativno slab, zato je na 4K tudi FHD razmazan in neoster. Če predvajaš 1080p MKV (ključek, disk, mreža), ga 4K TV relativno dobro izboljša, tako da je slika zadovoljiva. Med LED, OLED in QLED 4K modeli ne neke drastične razlike v "upscalingu".

Gladko procesiranje 4K slike je kar precej odvisno od vgrajenega procesorja in sistemske programske opreme. So pa določeni MKV res slabo narejeni, zato jih je potrebno prekodirati npr. v programu MKVToolNix z dodajanjem specifičnih parametrov (--engage no_cue_duration, --engage no_cue_relative_position).


Niso oziroma ne bi bili, če bi jih ne operaterji tako močno kompresirali, da so kvadratki kompresije veliki 100x100pixlov

bernikm ::

gustek_si je izjavil:

Točno tako. Eni tu gor forsirajo gledanje 65 inčnikov na 2 metra razdalje in se jim zdi to kul izkušnja. Če gledaš TV shemo je to prava nočna mora.


Jaz mislim gledati 65 inch nekje iz razdalje dobrih 3m.
Se pravi potem na koncu pridem do zaključka, da je škoda kupovati OLED če se bo pretežno gledalo SD in HD kanale od našega Telekoma ? Res da pogledam tudi kak film iz NAS-a vendar v 720 ali 1080 resoluciji. Če prav razumem na OLEDu potem ne bo bistveno boljša slika kot na klasičnem LED, do izraza pride pri gledanju 4k vsebin ali se motim ?

Han ::

Če si občutljiv na ostrino in nimaš 4K vsebin, ostani na FHD. Za 3 metre bo dovolj 55-palčen FHD TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

webmaher ::

@bernikm škoda vsakega eura zato, kar misliš ti gledat... razen če imaš višek keša pa ne veš kam z njim :)
Če bi imel vsaj Telesmeh in njihovo EON međik kišto, ki ti vse upscala na 4k HDR približek in pa Netflix potem bi bil to logično pameten nakup...

bernikm ::

webmaher je izjavil:

@bernikm škoda vsakega eura zato, kar misliš ti gledat... razen če imaš višek keša pa ne veš kam z njim :)
Če bi imel vsaj Telesmeh in njihovo EON međik kišto, ki ti vse upscala na 4k HDR približek in pa Netflix potem bi bil to logično pameten nakup...


65inch smo rekli da bo, samo OLED. Sedaj pa vprašanje ali je vredno dati 2000€+ za OLED, ali raje 1000€ za klasičen LED, če ne bo bistvene razlike.
A če je 4K TV prikazuje boljšo sliko na teh SD in HD kanalih od Telekoma kot klasičen FullHD ? Po tem takem je najbolje da še zase kupim istega Philips 7303 pa prišparam takoj dobrega jurja napram OLEDu :-)

gustek_si ::

bernikm je izjavil:


65inch smo rekli da bo, samo OLED. Sedaj pa vprašanje ali je vredno dati 2000€+ za OLED, ali raje 1000€ za klasičen LED, če ne bo bistvene razlike.
A če je 4K TV prikazuje boljšo sliko na teh SD in HD kanalih od Telekoma kot klasičen FullHD ? Po tem takem je najbolje da še zase kupim istega Philips 7303 pa prišparam takoj dobrega jurja napram OLEDu :-)

Bolj pametno je vzeti čim manjši TV, da ne vidiš pikslov in drugih pomanjkljivosti. 49 ali max 55 za gledanje TV sheme. Itak pa je ta trend velikih televizorjev samo marketing. Zadnjih 10 let se je gledalo iz 4 metrov 42 inčnike, zdaj pa bi moral na tej razdalji imeti že 77 inčnika. Je pa vseeno nekak najbolj standardna velikost 55 inč dandanes.


andrej69 je izjavil:

Pa še kako se pozna izboljšava napram lanskim modelom:))

Če bi bila neka velika razlika se ne bi procesor imenoval isto kot lani. Toliko o Philips superduper procesorju.

fpbs ::

Han je izjavil:

To se je "poznalo" že na lanskih glede na predlanske, pa še vedno ni v redu... :P
To samo pove, kako so bili lanski P5 procesorji slabi, da se jih je dalo toliko izboljšati. Ampak po ocenah TVejev tudi letošnji niso dobri.

edi45 ::

bernikm je izjavil:

Včeraj sem staršem priklopil Philips 65PUS7303, prej sta imela Samsunga 40inch. Opažanja so sledeča. Kontrast se mi zdi dober, tudi črna barva je OK. Same barve so videti dokaj naravne, ostrina je OK, gibanje slike tudi. Nekaj sem se igral z aplikacijami, ki so gor, namestil ene par novih, predvajal preko USB diska, računalnika, skratka nisem zaznal kakšnih težav s počasnim delovanjem ali štekanjem Androida.
Gledanje 4k filma preko omrežja (LAN) ne gre, oziroma nalaga in nalaga potem pa zamrzne. Preko USB diska pa sem opazil da se občasno slika malo zatika. Tudi ko sem gledal preko Netflixa nek demo v 4k se mi je zdelo da slika malo šteka. Ne vem ali je to fora preslabega procesorja v TV ali kaj drugega, čeprav starši ne gledajo 4k filmov tako da pri njih ne igra vloge.
Na TV je priklopljen Telekomov BOX, kakšnih posebnih razlik pri prekaplanju nisem opazil, da bi kaj štekalo. Zvok se mi zdi čisto zadovoljiv za povprečnega gledalca, če primerjam prejšnji Samsung in Philipsa se mi zdi da ni razlik. Edino kar me je zmotilo (in to sta tudi starša rekla) da je slika na SD programih slabša kot prej na 40 inch. Verjetno je to zaradi večjega ekrana, čeprav ko sem primerjal SD in HD sliko na obeh televizorjih preko Telekom Box-a je 40 inch Samsung imel pri SD občutno boljšo sliko, pri HD kanalih pa za malenkost boljšo. Pri SD mi je delovalo vse skupaj kot da je slika nekako razvlečenga in da izgubi ostrino. Ne vem ali je to fora televizorja ali na splošno TVjev z večjimi ekrani. Malo me je še zmotil daljinec, ker ima na drugi strani tipkovnico in je tak čuden občutek ko ga držiš v roki, tako da stvar navade. Pa meniji pri Philipsu so moram reči res da se zgubiš notri. Samsung in LG imata dosti prijaznejše. To bi lahko Philips še malo dodelal...
Je bila pa žena čisto navdušena nad Ambilightom (starši malo manj). Potem sem pa izklopil ambilight da smo gledali brez in potem vklopil nazaj in so vsi rekli hudo :-)
Če povzamem vse skupaj, na splošno se mi zdi TV dober in vreden tega denarja.

Me pa zanima ali je če primerjamo sedaj klasičen LED in OLED (recimo tega 7303 in OLED 803) je pri SD kanalih enako slaba slika na OLED 65 inch kot na tem ali je morda kaj boljša ? Oziroma če primerjamo SD in HD kanale, ki jih povprečen gledalec gleda preko Telekom ali T-2 box-a so na OLEDu boljši/enaki/slabši kot na klasičnem LED ?
Pa tudi to procesiranje 4k filmov, je problem z zatikanjem zaradi slabega procesorja v tem TVju ali kaj drugega ?


na vseh androidah vsi playeri, ki pridejo nameščeni na tv imajo problem pri predvajanju 4k vsebin, natančneje hevc x264 in hevc x265. Zato se namesti Kodi, ki je najboljši player. Procesor ni kriv tu nič.

SkIDiver ::

bernikm je izjavil:


A če je 4K TV prikazuje boljšo sliko na teh SD in HD kanalih od Telekoma kot klasičen FullHD ? Po tem takem je najbolje da še zase kupim istega Philips 7303 pa prišparam takoj dobrega jurja napram OLEDu :-)


Kako dobra bo slika iz SD ali HD vira je odvisno od kvalitete upscalinga, ki je v primeru OLED-a IMO odvisna izključno in samo od procesorja in njegovih algoritmov, ker proizvajalec samega panela je LG. Če delaš upscale iz SD na 4K zaslon je seveda večji razpon za upscaling kot iz HD ali FHD na 4K (pa k enačbam dodaj še velikost panela - večji panel, več vidiš, tudi napake oz. popačenja).
Težava kot so nekateri že izpostavili je kompresija SD in HD vsebin pri IPTV s čemer se izgubljajo podrobnosti, ki omogočajo dober upscale. Če boš imel dober FHD vir iz NAS-a boš imel IMO dobro sliko na 4K TV. Če pa pričakuješ, da boš imel lepo in ostro sliko na račun OLED-a iz vira tvojega IP-TV providerja pa dvomim. In tukaj spet prideš nazaj do kvalitete upscalinga. Koliko pa k izkušnji videnega doda OLED pa nisem pravi naslov.

PS: Trenutno imam še 24" FHD TV pa je slika na Telekom HD vsebinah "razor sharp". Sem pa danes vsekal cenovni kompromis in naročil Sony 55XE8596 iz Mimovrste. Pričakujem, da slika ne bo tako "razor sharp".

leiito ::

Torej je optimalno 24" HD in gledat s treh metrov? Potem pa še avte zamenamo, ker so ceste slabe in pridejo luknje bolj do izraza kot na Pežojih in Renojih.

Why bigger is better:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

webmaher ::

@lejito kakšne avte, ponudnike je treba zamenjat pa bo :))
še tam, kjer bi se lahko potrudili se ne... vsi naši, vsi slabi :D

gustek_si ::

Večina folka ko pride domov z OLED 65 inčnikom in prižge TV shemo ugotovi da je bila slika veliko boljša na prejšnjem televizorju. To je ena taka standarda opazka.

Razlaga je enostavna: Za 65 inčnik na 480p programu rabiš vsaj 5m razdalje do televizorja. Če greš bližje začneš videt piksle. Če gledaš pa kvaliteten 4k material pa lahko greš na 1.5m in ne boš opazil pikslov. Logično?

leiito ::

Za 480p ni potrebe danes, sam že par let nisem zakurblal sheme, če že, gledam sem ter tja VV Faktor prek T2 appa.

Pa tudi če, ne bi se strinjal, da je slika na večjih tivijih veliko slabša, in tudi če je, impact Dolby Visiona na 65" OLEDu, vsaj meni je vredno že samo zaradi tega, se pač Netflix gleda, ne pa turških soap oper.

gustek_si ::

Nekomu je Netflix čisto nepomemben in mu je glavno kako se vidi Moja boš v 480p. Ljudje smo pač različni. Enim sede Bieber, drugim pa BQL.

Vazelin ::

G R T je največji poznavalec Philipsa pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gustek_si ()

gustek_si ::

Vazelin je izjavil:

G R T je največji poznavalec Philipsa pri nas?

andrej69 je največji poznavalec Philipsa na slovenskem, drugače pa prodajalec televizorjev in bele tehnike v BigBangu. Legenda foruma in po duši CEO Philipsa.

Zgodovina sprememb…

bernikm ::

webmaher je izjavil:

@bernikm škoda vsakega eura zato, kar misliš ti gledat... razen če imaš višek keša pa ne veš kam z njim :)
Če bi imel vsaj Telesmeh in njihovo EON međik kišto, ki ti vse upscala na 4k HDR približek in pa Netflix potem bi bil to logično pameten nakup...


Se pravi če povzamem je za gledanje preko Telekom BOX-a pretežno njihove HD in SD kanale ter film iz NAS strežnika v 720, 1080 ali morda v 4k resoluciji (občasno) bolje vzeti LED kot OLED, če govorimo o velikosti 65 inch ? Sam sem vedno mislil da če vzamem OLED bo slika boljša, ne glede na to kaj bom gledal, pa kot kaže potem ni temu tako, zato mi je potem neumno dajati 2500€ za OLED, če dobim za 1000€ LED ki je čisto OK ?
Potem dejansko OLED pride do izraza pri gledanju 4K kanalov ? Teh pa trenutno še ni, razen preko naročnin na Netflix in podobno, kar pa ne mislim plačevati :-) Po eni strani je potem bolje kupiti LED TV za 5 let, pa potem ko bo 4K v vsakem domu oz bodo naši operaterji začeli menjati HD za 4K grem v nabavo OLED-a. V vmesnem času pa profitiram 1500€ ? :-)
A še kdo podobno razmišlja kot jaz ali drugače ?

Han ::

OLED pride do izraza pri barvni globini (črna je res črna), kontrastu in zelo hitrih sekvencah, po drugi strani pa se ti lahko na ekran "vžgejo" statične slike kot so logotipi.

Okapi ::

Kot zanimivost, za rezervo imam Samsungov telefon z zaslonom OLED, ki ga že nekaj časa uporabljam samo za Pokemone. In so se določeni elementi igre kar lepo zapekli v zaslon.;)

bernikm ::

Han je izjavil:

OLED pride do izraza pri barvni globini (črna je res črna), kontrastu in zelo hitrih sekvencah, po drugi strani pa se ti lahko na ekran "vžgejo" statične slike kot so logotipi.


Pa se to dejansko opazi pri gledanju SD in HD kanalov toliko da lahko rečeš da je boljša slika vredna nakupa OLED-a ali ne ali pride to do izraza pri FullHD in 4K ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

leiito ::

Da ne bo kdo res paničaril glede burn ina, ker moraš biti res hud vaški posebnež, da ti to uspe, za dejanski burn in rabiš imeti isto sliko na zaslonu brez screensaverja ali ugašanja zaslona bistveno dlje kot je to ob tudi najbolj ekstremni uporabi:

Korean tech site and phone marketplace Cetizen tested OLED displays on the iPhone X, the Samsung Galaxy Note 8, and the Samsung Galaxy S7 Edge for 510 hours to measure burn-in as part of its ongoing iPhone X review. In all three cases, maintaining a static image for far longer than a normal use case was necessary to produce noticeable burn-in. The iPhone X took longer to exhibit distracting burn-in than the other two phones.

FURTHER READING
iPhone X review: Early adopting the future
The site left the phone screens displaying a static image at maximum brightness for the test's entire duration. The iPhone X first showed signs of burn-in at 17 hours, but even then the image retention was not bad enough to be noticeable in normal use. The Galaxy Note 8 took longer to exhibit retention, but by 62 hours it was more significant than what was seen on the iPhone X, such that a general user could identify the burned-in spots on the Note 8 at that time but not on the iPhone X.

By the end of the 510-hour test, all three phones had very noticeable image retention that could potentially be permanent.

leiito ::

Han je izjavil:

OLED pride do izraza pri barvni globini (črna je res črna), kontrastu in zelo hitrih sekvencah, po drugi strani pa se ti lahko na ekran "vžgejo" statične slike kot so logotipi.


To je popolna neumnost, dvomim da si sploh že videl OLED v živo, da razlagaš o "zelo hitrih sekvencah".

Na OLEDu bo po naravi stvari slika vedno boljša, ker je pač neskončen kontrast, sorazmerno visoka svetilnost, uniformiran panel, 100Hz panel, ni prebijanja svetlobe itd.

Res je seveda, da bodo ob zelo slabem viru šibkosti bolj vidne, ampak zaradi velikosti panela, ne ker bi jih OLED tako ali drugače potenciral, ne bo pa slika sama po sebi na LEDu nižjega cenovnega razreda boljša.

Ne glede na to pa, če res obstaja kdo, ki gleda samo 480p vsebine in mu je €10 preveč za Netflix, za takega uporabnika je OLED najbrž res overkill, kot da bi kupil AMG, da se boš vozil 40 km/h v štacuno.

bernikm ::

leiito je izjavil:

Han je izjavil:

OLED pride do izraza pri barvni globini (črna je res črna), kontrastu in zelo hitrih sekvencah, po drugi strani pa se ti lahko na ekran "vžgejo" statične slike kot so logotipi.


To je popolna neumnost, dvomim da si sploh že videl OLED v živo, da razlagaš o "zelo hitrih sekvencah".

Na OLEDu bo po naravi stvari slika vedno boljša, ker je pač neskončen kontrast, sorazmerno visoka svetilnost, uniformiran panel, 100Hz panel, ni prebijanja svetlobe itd.

Res je seveda, da bodo ob zelo slabem viru šibkosti bolj vidne, ampak zaradi velikosti panela, ne ker bi jih OLED tako ali drugače potenciral, ne bo pa slika sama po sebi na LEDu nižjega cenovnega razreda boljša.

Ne glede na to pa, če res obstaja kdo, ki gleda samo 480p vsebine in mu je €10 preveč za Netflix, za takega uporabnika je OLED najbrž res overkill, kot da bi kupil AMG, da se boš vozil 40 km/h v štacuno.


SD vsebino so še vedno, čeprav vedno manj. Gleda se predvsem HD vsebine od Telekoma, pa tudi filme, ki jih DL probam vsaj v 720 če ne gre v 1080. Jih je pa kar nekaj že v 4K sem videl.
Samo če se omejim na našega ponudnika Telekoma in njihovo shemo HD kanalov, to v praksi potem pomeni da bo na OLED boljša slika kot na tem LEDu ki sem ga gledal (7303)
««
151 / 539
»»