» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
142 / 536
»»

Magic1 ::

Ali je kakšna opazna razlika v TVjih različnih cenovnih razredov, če uporabljaš max 720p signal uprašljive kvalitete? Mal se mi zdi vprašljivo dajat za TV 1000€ ali več, če ne uporabljaš neke kvalitetne osnove. Ali se pač motim?
Magic

helo ::

ali mora za Philips 55POS9002 tv biti kabel hdmi 2.0?? ali je lahko hdmi kable 1.4? baje 1.4 ne bo prevajal slike v 4k ločljivosti...

videl sem da so eni kabli HDMI ethernet kat to pomeni? ker bi rad gledal filme preko mrežnega diska na tvju...na nekaterih pise da so pozlaceni pa je cena 5€ nekateri pa 50eurov ali 150€ ka jej razlika?

helo ::

za PIP picture in picture, kako to deluje? ali moraš res imeti dva razlicna vira slike? npr. če imaš preko T" televizijo ne mores imeti PIP, če nimaš dveh sprejemnikov? moraš imeti dva sprejemnika od T2? ali enega od T2 drugega kabelsko npr.? je to res??

fpbs ::

helo je izjavil:

ali mora za Philips 55POS9002 tv biti kabel hdmi 2.0?? ali je lahko hdmi kable 1.4? baje 1.4 ne bo prevajal slike v 4k ločljivosti...
videl sem da so eni kabli HDMI ethernet kat to pomeni? ker bi rad gledal filme preko mrežnega diska na tvju...na nekaterih pise da so pozlaceni pa je cena 5€ nekateri pa 50eurov ali 150€ ka jej razlika?
Zakaj pa nebi koristil DLNA povezavo in ne rabiš HDMI kabla?

helo ::

ne arzumem kaj si napisal? oz. odgovoril na katero vprašanje? kaj ni dlna povezava na HDMI kablu?

PS: android TV, kakor berem rewievjuje na netu je zanič...buggast :(

zanimiv rewiev:

helo ::

me je prepričal da je LG boljsi z WebOS 3.5 :) kot android :)
še en uporabnik je imel tzave z androidom tu..zgleda da android se ni zrel.. :)



za ambilight pa lahko dokupim led trak in lightberry :)

krepki ::

Če ti je prioriteta OS potem definitivno LG če slika potem Philips,ker omenjaš,da imaš t2 operaterja verjetno že veš,da vmesnik kamai 7x 4K prikauje na SD programih zelo bledo sivo sliko,tako da bo to na LG še bolj vidno in moteče,ker ne prikazuje tako čistih barv kot Philips,bi ti pa definitivno priporočal,da si oba tv ja pred nakupom ogledaš v živo in se potem odločiš,kaj ti je bolje.

scipascapa ::

Magic1 je izjavil:

Ali je kakšna opazna razlika v TVjih različnih cenovnih razredov, če uporabljaš max 720p signal uprašljive kvalitete? Mal se mi zdi vprašljivo dajat za TV 1000€ ali več, če ne uporabljaš neke kvalitetne osnove. Ali se pač motim?


Imaš kar prav, recimo moj Samsung 48 model star dobri 3 leti....700€, danes dobim kok 350€ morda zanj?

helo ::

@krepki...ravno za philipsa berem da imajo vsi tezave pri sliki, predvajanju filmov itd.. kaj nima ravno LG boljso podporo, za filme, slike itd...??

fpbs ::

helo je izjavil:

ne arzumem kaj si napisal? oz. odgovoril na katero vprašanje? kaj ni dlna povezava na HDMI kablu?
PS: android TV, kakor berem rewievjuje na netu je zanič...buggast :(
To, da je android zanič...buggast, ti jaz že vseskozi govorim. DLNA nima nič skupnega s HDMI kablom. Pogoj za DLNA povezavo je samo to, da imaš preko UTP kabla priklopljene vse naprave na isti ruter. Tako naprimer imaš na TVeju dostop do vseh vsebin, katere si na računalniku označil, da so lahko vidne in predvajane na TVeju.

edi45 ::

helo je izjavil:

@krepki...ravno za philipsa berem da imajo vsi tezave pri sliki, predvajanju filmov itd.. kaj nima ravno LG boljso podporo, za filme, slike itd...??


če bi znal brat, bi razbral da nimamo vsi težav pri predvajanju filmov, ampak samo en uporabnik in še to za to, ker nima pravi program za predvajanje. HDMI kabl je HDMI kabl, nisem še videl "2.0" kabla, ker so vsi isti. Važen ti je priklop na TV in tam je 2.0. Saj HDMI 1.4, ki ga imajo starejši TVji tudi omogočajo 4K, vendar ne 60hz oz 60fps, ampak samo 30hz.
Ni glih "zanič" android, ampak je isto kot na telefonih. Je malo počasnejši napram IOSu(beri WebOS, Tizen), vendar še vseeno normalno dela in ne crasha. Se pa da tudi zoptimizirat, da počistiš in zbrišeš ves "balast" kar ne rabiš in se kar pozna na sami hitrosti delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

javaman ::

Pomen TV-ja je vedno bil gledanje slike v gibanju. Seveda z zvokom. Ampak zvok lahko popravimo z zunanjimi ozvočenji, slike pa ne, ko je TV kupljen. Zato je slika za vse pomembna.

Seveda tudi upravljanje, ampak bodimo realni, ko greš v kino, se vsedeš in uživaš 2 uri. Nobeden ti ne da daljinca v roke. Ko greš s kolegi gledat nogomet, se z njimi vsedeš v bifejčku in v miru gledaš brcanje žoge. Daljinca sploh ne uporabljaš toliko. Vsaj jaz ne, še posebej, ker imam za programe drugega (Siol Box). Tudi predvajalnik si lahko nabaviš ločenega v strojni obliki in ta ima svoj daljinec ali tipkovnico z mišem. Če je tistih 5 sekund več, da prideš do filma pomembnejši od kvalitete slike, potem prav, drugače pa, ko sprožiš film, nadaljevanko ali tekmo, samo še gledaš in uživaš.

Bi pa malo namignil, da si še pogledate druge forume, npr. ameriški avsforum ali angleški avforums in si pač ustvarite svojo sliko o znamkah in njihovih kvalitetah. Priporočam, da začnete kar na tej objavi: https://www.avforums.com/threads/youtub...

Medtem, ko pri Philipsu poslušam pripombe o Androidu, kablih, hitrosti preklapljanja, HDR (ko bo to postalo res 'IN', bom itak imel že drug TV), itd., na LG-jih berem probleme o vertical bandingu (Marco Polo S01 E02 14:20), slabem uniformity slike pri skorajšni črni, ghostingu pri hitrih gibih, itd. Vseeno bi se vprašal, kaj 99% vsega časa delaš na TV? Gledaš je edini pravi odgovor. Za tiste 1% (ali manj) mi je pa res vseeno, če se pri prvem zagonu Youtuba, le-ta izvaja 2 sekundi ali 6 sekund.

helo ::

@fbs, a vseeno vsaj 1 kabel HDMi mora biti povezan na TV? pa verjetno je razlika če je ta kabel za 5€ oz. pise da ima ethernet na njem, ali da je pozlačen itd... Ali bi imel el UTP kabel na TVju? in LE preko njega gledal na mreznem disku filme itd.. a potem ne morem gledat T2 televizije itd...

edi45
kako dolgo imaš OLED tv? oz. android OS? nobenih tezav? na netu sem bral da imajo precej tezav...
takole izgleda HDMI 2.0 kabel
https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/sa...

:( :( :( :(
bolj ko berem, manj sem navdušen nad OLED tvjem... očitno še niso pipravljeni za na trg.

Če povzamem:
1. moram pazit da ni statične slike na zaslonu,
2. da se ne gleda 24/7.... jaz imam običajno prizgan TV nonstop, youtube itd... laufa...da bi moral sedaj čuvat TV a je ugasnjen, a bom zaspal pred TVjem in bo picture retention (kar se še da rešit) al bo burn in čez čas...
3. je prosor svetel, imam precej sonca v dnevni čez dan,... a bodo otruci pustili prizgan TV itd...
4. Za OLED plačam preeeeecej več, kot bi za LED tv :( :( :( :( :(
5. torej ga ne morem uporabljati za to kar je TV namenjen,

6. je pa res da je črna na OLEDU lepša, videl v živo,...a da ga bom moral sedaj čuvati kot otroka, ni vredno vsega tega denarja...









Raje LED TV...

edi45 ::

helo je izjavil:

@fbs, a vseeno vsaj 1 kabel HDMi mora biti povezan na TV? pa verjetno je razlika če je ta kabel za 5€ oz. pise da ima ethernet na njem, ali da je pozlačen itd... Ali bi imel el UTP kabel na TVju? in LE preko njega gledal na mreznem disku filme itd.. a potem ne morem gledat T2 televizije itd...

edi45
kako dolgo imaš OLED tv? oz. android OS? nobenih tezav? na netu sem bral da imajo precej tezav...
takole izgleda HDMI 2.0 kabel
https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/sa...

:( :( :( :(
bolj ko berem, manj sem navdušen nad OLED tvjem... očitno še niso pipravljeni za na trg.

Če povzamem:
1. moram pazit da ni statične slike na zaslonu,
2. da se ne gleda 24/7.... jaz imam običajno prizgan TV nonstop, youtube itd... laufa...da bi moral sedaj čuvat TV a je ugasnjen, a bom zaspal pred TVjem in bo picture retention (kar se še da rešit) al bo burn in čez čas...
3. je prosor svetel, imam precej sonca v dnevni čez dan,... a bodo otruci pustili prizgan TV itd...
4. Za OLED plačam preeeeecej več, kot bi za LED tv :( :( :( :( :(
5. torej ga ne morem uporabljati za to kar je TV namenjen,

6. je pa res da je črna na OLEDU lepša, videl v živo,...a da ga bom moral sedaj čuvati kot otroka, ni vredno vsega tega denarja...









Raje LED TV...


Android TV od januarja(Sony), OLED pa 5 mesecev. Če bi vedel, da je OLED tako dobra zadeva, bi ga že lani kupil, ker sem tudi imel dvome na začetku. Imam TV dosti prižgan, če je slučajno kakšna statična slika se po 2-3 minutah vžge screen saver, včasih tudi pustim po uro ali pa še več ta screen saver, če me ni pri tvju. TV lahko gledaš kolikor hočeš, ampak ko greš spat ga moraš pustit pod standby oz da je priklopljen v elektriko, ne smeš kabla ven potegnit, saj takrat glih ko tv miruje, čisti sliko. Dosti sem igral tudi na njem ps4 pro, kjer je dosti statičnih stvari pri HUD-u in moram rečti da ni nikoli prišlo do image retentiona, kaj šele burn in-a. To je bil problem prvih serij OLEDov in še to ne pri domači vsakdanji uporabi, ampak v trgovinah. Saj tudi če je svetlo v sobi, se bo OLED boljše obnesel, zaradi visoke svetilnosti, boš lažje gledal OLED kot nek navaden LED. Niso tak dragi niti OLEDi več. Slika je pa tudi dosti boljša na OLEDu. Android pa tudi ni takšen bav bav, sem bil tudi prvo skeptičen, ker na Sonyu mi je crashnla parkrat kakšna aplikacija, problem sem imel tudi pri gledanju 4k vsebin, vendar na zdajšnjem philipsu pa nimam teh problemov. Se pa da tudi pohitrit zadevo in pobrišeš ves balast, kar ne rabiš isto kot na android telefonu.

best buy ti je recimo to: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

drugače pa maš

LG B7 za 1380€ https://www.makspro.si/oled-tv-lg-oled5...

in Philips POS9002 za 1400€.

DINAMIK ::

@helo...,bolj kot boš gledal filmčke slabše bo! Pojdi v trgovino in se na lastne oči prepričaj kaj tebi odgovarja...,če boš tako gledal boš zmeraj kaj našel...

DINAMIK ::

Zraven priporočam odličen izdelek,ki bi pri takem polizdelku moral biti že vključen :))
https://www.mimovrste.com/podaljski-raz...

javaman ::

helo je izjavil:

Če povzamem:
1. moram pazit da ni statične slike na zaslonu,
2. da se ne gleda 24/7.... jaz imam običajno prizgan TV nonstop, youtube itd... laufa...da bi moral sedaj čuvat TV a je ugasnjen, a bom zaspal pred TVjem in bo picture retention (kar se še da rešit) al bo burn in čez čas...
3. je prosor svetel, imam precej sonca v dnevni čez dan,... a bodo otruci pustili prizgan TV itd...
4. Za OLED plačam preeeeecej več, kot bi za LED tv :( :( :( :( :(
5. torej ga ne morem uporabljati za to kar je TV namenjen,
6. je pa res da je črna na OLEDU lepša, videl v živo,...a da ga bom moral sedaj čuvati kot otroka, ni vredno vsega tega denarja...

1. Tudi sam sem paničaril zaradi statične slike. Otroci mu puščajo TV predvajanja v pavzi. Ampak ni problema, ker se sproži črn screensaver z premikajočim se logotipom.
2. To, da OLED ni za 24/7 nisem vedel. Ko mi je plazma šla, sem kar hitro kupil OLED TV, v glavnem je diktirala cena in pač zadovoljstvo znancev, ker drugače bi katero drugo znamko kupil.
3. To je lahko problem. Sem ga že imel pri plazmi. Poglej si mojo dnevno sobo in TV v akciji ob oknu:

4. Ne vem, 1080 EUR za OLED TV... sem videl že dražje premium LED TV-je. Ampak ja, srednji razred 55PUS7303 je bil pri telekomu 500 eur.
5. Odvisno. Gledanje filmov je boljše na OLED, ampak zgodba je pa vedno ista ;) Ampak ja, tudi jaz gledam močno na ceno.
6. Čuval ga boš toliko kot prej... Meni plazma ni nikoli imela burn in-a, pa so vsi strašili.

Karkoli se boš odločil, ti bo služil namenu. LED ali OLED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: javaman ()

fpbs ::

krepki je izjavil:

Če ti je prioriteta OS potem definitivno LG če slika potem Philips,ker omenjaš,da imaš t2 operaterja verjetno že veš,da vmesnik kamai 7x 4K prikauje na SD programih zelo bledo sivo sliko,tako da bo to na LG še bolj vidno in moteče,ker ne prikazuje tako čistih barv kot Philips,bi ti pa definitivno priporočal,da si oba tv ja pred nakupom ogledaš v živo in se potem odločiš,kaj ti je bolje.
Daleč od tega, da bi imel Philips boljšo sliko, sploh pa ne model 9002, ki ima vgrajen še displej letnik 2016, tako da se lahko primerja samo z predlanskim LGejem 55B6. Od takrat je bilo narejanih kar nekaj izboljšav na OLED displejih, nekoliko v boljšo svetilnost, predvsem pa v izogib burn-ina. Poleg tega, za prikaz resnično dobre slike, ti omogoča Dolby Vision na LGeju, ali HDR10+ na Philipsu, za katerega pa Philips še vedno ni pridobil certifikata. To pa v vezi s tem pomeni samo dvoje, ali s TVejem nekaj ne štima, ali pa jim je cena 10k$ za pridobitev tega previsoka.

andrej69 ::

@fpbs

Ni vse v panelih..Kar je še posebej opazno letos, kar se tiče modela Philips 803 in C8. Kjer je Philips zopet v večini segmentov slike kvalitetnejši:)
Lahko povem iz prve roke..!



Based on the scores both TVs collected in the series of different tests, LG OLED55B7 won the picture quality section but not by a lot. Both TVs perform really well in both SDR and HDR content as well as standard, high- and ultra-high definition. I saw an improvement compared to 2016 HDR TVs in terms of factory color accuracy that is important for a vast majority of users that will not - from this or that reason - professionally calibrate their TV. Still, both TVs need to be switched to picture modes other than those activated by default as factory picture quality is really poor.

Backed by the same WRGB OLED panel as well as UHD Premium certificate, it was very interesting to compare picture processing between these two TVs. One of the benefits of Philips's new P5 picture processing is improved upscaling sharpness which cannot be fully matched by LG even with increased Sharpness and Super Resolution controls. P5 handles upscaling very nicely and even though I prefer as neutral picture as possible, I really liked how processing was done. I suggest you play around with Sharpness control till you find the optimal value - for me, it was between 1/10 and 2/10 (this also depends on how far away you sit from the screen).

On the other hand, noise reduction yielded surprising results. When all Noise reduction controls were turned off, LG had cleaner noise in the image. Philips's noise was more coarse and distracting. But once Noise reduction was activated, Philips had a cleaner picture with nice amount of details in it. As I do not mind noise in the picture, especially if we talk about film grain, I liked LG's picture more.

Both TVs handle standard definition interlaced content well, with sometimes visible aliasing on the edges even though HQV Benchmark 2.0 Blu-ray disc revealed correct cadence detection on every test sample. Again, Philips has an upper hand here as its Sharpness control works better and can help improve the perception of details with low-resolution content.

MPEG noise reduction is of limited success on both TVs and I was a bit surprised that P5 performs exactly the same as LG's processing. Though both TVs can make compression artifacts a bit blurry so that they do not stand out too much, they cannot make highly compressed content to appear amazing. No TV on the market can do that, so for the best result you should turn towards quality content providers or Blu-ray/UHD Blu-ray.

PC users will like the fact that on LG OLED TV after certain luminance level the screen will not vary in brightness depending on the content. I discovered that around OLED Light value of 25/100, the luminance is the same regardless of how many pixels are active. Philips 55POS9002 does not have such function implemented.

SDR-to-HDR conversion was better on Philips as it was more subtle and did not deteriorate picture accuracy as much as the one on LG. LG's HDR Effect option as low as "Light" was changing gamma too much so the picture would appear artificial.

Both TVs still exhibit vertical stripes when displaying uniform near-black content, which is something that is plaguing current OLED technology. Even much more expensive OLED TVs such as Panasonic TX-65EZ1002 suffer from this issue. In reality, I was not bothered with it during this test and I do not see it on my 55EA980V OLED TV that I have for over 2 years now. I am sure most of you will say the same.

For some reason, I write about UHD HDR at the very end of this summary despite this type of content being the star of the show. UHD HDR content looks amazing on both sets - picture dynamics were excellent and a real joy to watch every content I could get my hands on. Using Samsung UBD-K8500 and OPPO UDP-205 Ultra HD Blu-ray players, I watched many scenes from The Revenant, Despicable Me 2, Planet Earth II and Batman v Superman: Dawn of Justice in HDR10 format. Backed up by measurements as well, both TVs show improvement over 2016 UHD HDR TVs in terms of color accuracy and great tone mapping with many details in highlights. Philips even has a particular control for adjustment of tone mapping, HDR Perfect, that at the end I left at Maximum for the best result.

There is no winner in the HDR section as both TVs perform equally great, but this goes for HDR10 format only. The advantage LG's B7 has is the addition of Dolby Vision support that I verified to work on Despicable Me 2 UHD BD disc. Dolby Vision uses dynamic metadata that applies different brightness parameters for each frame as opposed to HDR10 which uses static metadata for the whole content. Rtings website has a wonderful guide comparing HDR10 and Dolby Vision, check it out for more details.

Despite the technical aspects that should lead to better picture quality in case of Dolby Vision content over HDR10, I did not find the former as impressive as expected on LG B7 OLED TV. Both looked great, much better than SDR, but Dolby Vision appeared to be somewhat brighter, like when you play around with gamma control. This was the reason why more details in shadows on Dolby Vision version were visible. The vibrancy of colors and gradations to me looked the same. Since I did not have two exactly the same TVs like Vincent from HDTVtest had in his comparison, I had to rely on comparing the same disc first on LG and then on Philips OLED TV and by speeding up Dolby Vision version on OPPO to briefly get HDR10 "slideshow". I will compare in detail Dolby Vision and HDR10 in the future, hopefully in a better way to get more concrete results.

XS!D3 ::

edi45 je izjavil:

HDMI kabl je HDMI kabl, nisem še videl "2.0" kabla, ker so vsi isti. Važen ti je priklop na TV in tam je 2.0.

To enostavno ni res. Daleč od tega, da bi bil pristaš dragih kablov, sploh za HDMI, je tudi za 4k HDR definitivno dovolj kabel ranga 10€ dokler govorimo o kablih dolžine 2-3m, ampak nikakor pa niso vsi isti.

Za 1080p@60Hz recimo rabiš dobre 3Gb/s pasovne širine, medtem ko za 4K HDR10 pri 60Hz skoraj 16Gb/s. In 16Gb/s po bakru ni ravno mačji kašelj. Sigurno obstaja tudi kakšen malo boljši kabel še iz časa, ko 4k še obstajal ni, ki bo tak bandwidth brez problema prebavil, je pa sigurno več takšnih, kjer boš imel probleme, ker njihove karakteristike enostavno ne dopuščajo take pasovne širine. Ravno zato imajo tudi kabli oznake/certifikacije HDMI standarda, da veš kaj lahko čez spraviš. In velikokrat je pri 4K HDR problem tudi kabel, sploh pri malo večjih dolžinah.

krepki ::

Ma to imate eni samo v glavah,da so letošnji modeli toliko boljši in vav,po vaše bi bilo potrebno tv je menjavat kot telefone,vsako leto pa ti povem da od ihone 6 pa sedaj ko ima 8 ne vidi bistvene razlike v displeyu,kar je pri tv ju zelo popmembno slika in ta je enaka na lanskem Philipsu 9002 kot na letošnjem 803 rrs da je na papirju neka razlik ampak oči povejo svoje.

Ravno tako je primerjava med 9002 in LG B7 in C7 oba tv ja sem imel priložnost pred nakupom videti v živo in prepričal me je Philips in če povem po pravici je tudi Philips v trgovini imel slabo sliko enako kot LG pomemben je vir na kaj je priklopljen in večina tv jev po trgovinah je priklopljena na kabelski signal ali siol box za katerega pa vemo da ne prikazuje briljantne slike,še posebej SD kanalov.

Potemtakem vsi ki ste kupili tv je pred letom dva jih vrzite proč in nabavite nove ker imajo briljantno sliko,ampak še tako dober tv ne bo prikazoval zmazka v odlični kvaliteti.
Tako da je Philips 9002 kar dober nakup ima odlično sliko na HD programih ampak spet odvisno od kvalitet posnetka enako velja za 4K HDR ni vse odlično posneto in ne zgleda vsak 4K fantastično.
Recimo program Travel 4K ki oddaja v hdr kvaliteti ima veliko boljšo sliko kot bilokateri HDR iz Netflixa.

fpbs ::

helo je izjavil:

@fbs, a vseeno vsaj 1 kabel HDMi mora biti povezan na TV? pa verjetno je razlika če je ta kabel za 5€ oz. pise da ima ethernet na njem, ali da je pozlačen itd... Ali bi imel el UTP kabel na TVju? in LE preko njega gledal na mreznem disku filme itd.. a potem ne morem gledat T2
Če povzamem:
1. moram pazit da ni statične slike na zaslonu,
2. da se ne gleda 24/7.... jaz imam običajno prizgan TV nonstop, youtube itd... laufa...da bi moral sedaj čuvat TV a je ugasnjen, a bom zaspal pred TVjem in bo picture retention (kar se še da rešit) al bo burn in čez čas...
3. je prosor svetel, imam precej sonca v dnevni čez dan,a bodo otruci pustili prizgan TV itd..
4. Za OLED plačam preeeeecej več, kot bi za LED tv
5. torej ga ne morem uporabljati za to kar je TV namenjen,
6. je pa res da je črna na OLEDU lepša, videl v živo,...a da ga bom moral sedaj čuvati kot otroka, ni vredno vsega tega denarja...
HDMI kabel rabiš za povezavo T2 izhoda s TVejem.
LGejev TV ti v izogib burn-ina sam ugotovi statično sliko in ustrezno ukrepa. Če boš zaspal, mu lahko pri letošnjih modelih B8/C8, ki podpirajo umetno inteligenco AI, naročiš, da se po končani oddaji sam ugasne.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs Ni vse v panelih..Kar je še posebej opazno letos, kar se tiče modela Philips 803 in C8. Kjer je Philips zopet v večini segmentov slike kvalitetnejši:)
Lahko povem iz prve roke..!
Based on the scores both TVs collected in the series of different tests, LG OLED55B7 won the picture quality section but not by a lot. Both TVs perform really well in both SDR and HDR content as well as standard,........... hopefully in a better way to get more concrete results.
Andrej, tisto tvoje iz prve roke, absolutno ne pomeni nič drugega, kot zavajanje, kot v tem članku, ki si ga samo delno skopiral. Kar nekajkrat je tu v originalu zapisano: Winner: LG OLED55B7V
in nikdar Philips, pa ti to nikakor ni uspelo skopirat. Tudi v poglavju Factory characteristic je LG v vseh pogledih boljši.

http://hdtelevizija.com/en/2017/10/11/l...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@fpbs Ni vse v panelih..Kar je še posebej opazno letos, kar se tiče modela Philips 803 in C8. Kjer je Philips zopet v večini segmentov slike kvalitetnejši:)
Lahko povem iz prve roke..!
Based on the scores both TVs collected in the series of different tests, LG OLED55B7 won the picture quality section but not by a lot. Both TVs perform really well in both SDR and HDR content as well as standard,........... hopefully in a better way to get more concrete results.
Andrej, tisto tvoje iz prve roke, absolutno ne pomeni nič drugega, kot zavajanje, kot v tem članku, ki si ga samo delno skopiral. Kar nekajkrat je tu v originalu zapisano: Winner: LG OLED55B7V
in nikdar Philips, pa ti to nikakor ni uspelo skopirat. Tudi v poglavju Factory characteristic je LG v vseh pogledih boljši.

http://hdtelevizija.com/en/2017/10/11/l...


Seveda je dobil Lg nekaj boljšo skupno oceno predvsem zaradi podpore Dolby Visiona..! Če pa pogledaš določene segmente, pa vidiš, da sta enaka ali pa je Philips nekoliko kvalitetenejši:))Tako, da kar se tiče zavajanja mislim, da bi lahko dejal, da to velja za tebe, ki Philips 9002 primerjaš celo z modelom B6..;(( Kar pa se tiče primerjave 803 IN C8, pa le pojdi v prodajalno pa se prepričaj..Prosi prodajalca, da ti pusti malo stestirat oba modela, pa boš videl razliko..! Sicer pa tudi tukajšni uporabniki priznavajo, da je Philips model 9002 kvalitetnejši napram lanskemu Lg-ju. Sicer, pa se mi ne da več s teboj ukvarjat, ker si tako ne daš nič dopovedat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

krepki je izjavil:

Ma to imate eni samo v glavah,da so letošnji modeli toliko boljši in vav, kar je pri tv ju zelo popmembno slika in ta je enaka na lanskem Philipsu 9002 kot na letošnjem 803 rrs da je na papirju neka razlik ampak oči povejo svoje.
Ravno tako je primerjava med 9002 in LG B7 in C7 oba tv ja sem imel priložnost pred nakupom videti v živo in prepričal me je Philips in če povem po pravici je tudi Philips v trgovini imel slabo sliko enako kot LG pomemben je vir na kaj je priklopljen in večina tv jev po trgovinah je priklopljena na kabelski signal ali siol box za katerega pa vemo da ne prikazuje briljantne slike,še posebej SD kanalov.
Potemtakem vsi ki ste kupili tv je pred letom dva jih vrzite proč in nabavite nove ker imajo briljantno sliko,ampak še tako dober tv ne bo prikazoval zmazka v odlični kvaliteti.
Tako da je Philips 9002 kar dober nakup ima odlično sliko na HD programih ampak spet odvisno od kvalitet posnetka enako velja za 4K HDR ni vse odlično posneto in ne zgleda vsak 4K fantastično.
Recimo program Travel 4K ki oddaja v hdr kvaliteti ima veliko boljšo sliko kot bilokateri HDR iz Netflixa.
Daleč od tega, da bi to imeli eni samo v glavah. No res, da Philips od lanskih modelov na letošnje ni naredil nobene izboljšave. Pri LGeju je pa napredek kar precejšen tako na področju HDR podpore, ki poleg standardnih štirih HDR formatov, nudi še dva lastna LGejeva, katera pripomoreta k precejšnji izboljšavi HDR10 in pa HLGeja, kar omogoča nov Alpha 9 procesor, umetna inteligenca AI, HFR....Tako, da meni je dobesedno smešno, da nekdo danes kupuje nek lanski LGejev model, da ne rečem noro, da kupuje Philipsovega, ker samo malo čez mejo, cene novih modelov B8/C8, vztrajno padajo in bodo že čez mesec ali dva nižje od letošnjih modelov. Upam si napovedat, do bo ob novem letu cena 55B8 pod 1000€.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

krepki je izjavil:

Ma to imate eni samo v glavah,da so letošnji modeli toliko boljši in vav, kar je pri tv ju zelo popmembno slika in ta je enaka na lanskem Philipsu 9002 kot na letošnjem 803 rrs da je na papirju neka razlik ampak oči povejo svoje.
Ravno tako je primerjava med 9002 in LG B7 in C7 oba tv ja sem imel priložnost pred nakupom videti v živo in prepričal me je Philips in če povem po pravici je tudi Philips v trgovini imel slabo sliko enako kot LG pomemben je vir na kaj je priklopljen in večina tv jev po trgovinah je priklopljena na kabelski signal ali siol box za katerega pa vemo da ne prikazuje briljantne slike,še posebej SD kanalov.
Potemtakem vsi ki ste kupili tv je pred letom dva jih vrzite proč in nabavite nove ker imajo briljantno sliko,ampak še tako dober tv ne bo prikazoval zmazka v odlični kvaliteti.
Tako da je Philips 9002 kar dober nakup ima odlično sliko na HD programih ampak spet odvisno od kvalitet posnetka enako velja za 4K HDR ni vse odlično posneto in ne zgleda vsak 4K fantastično.
Recimo program Travel 4K ki oddaja v hdr kvaliteti ima veliko boljšo sliko kot bilokateri HDR iz Netflixa.
Daleč od tega, da bi to imeli eni samo v glavah. No res, da Philips od lanskih modelov na letošnje ni naredil nobene izboljšave. Pri LGeju je pa napredek kar precejšen tako na področju HDR podpore, ki poleg standardnih štirih HDR formatov, nudi še dva lastna LGejeva, katera pripomoreta k precejšnji izboljšavi HDR10 in pa HLGeja, kar omogoča nov Alpha 9 procesor, umetna inteligenca AI, HFR....Tako, da meni je dobesedno smešno, da nekdo danes kupuje nek lanski LGejev model, da ne rečem noro, da kupuje Philipsovega, ker samo malo čez mejo, cene novih modelov B8/C8, vztrajno padajo in bodo že čez mesec ali dva nižje od letošnjih modelov. Upam si napovedat, do bo ob novem letu cena 55B8 pod 1000€.


Kak je tebe tezko poslusat in tvoje bluzenje v prazno. Se B6 in B7 nimas nikjer za 1000€, ne pa da bo B8 letos 1000€. Bodi rajsi tiho. Najvecji expert za OLED kar jih je, a ga se v zivo niti videl ni.

JeBelaCesta ::

kupil sem HISENSE H55N5300
https://www.hightech.leclerc/tv-photo-s...


če koga kaj zanima lahko stestiram in javim. Jaz sem po enem tednu zadovoljen, sploh glede na price/performance...
lep pozdrav iz višav ;-)

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Kak je tebe tezko poslusat in tvoje bluzenje v prazno. Se B6 in B7 nimas nikjer za 1000€, ne pa da bo B8 letos 1000€. Bodi rajsi tiho. Najvecji expert za OLED kar jih je, a ga se v zivo niti videl ni.
Tu ga že dobiš za 1299€: https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
Kar se pa tiče zgoraj omenjenih toplih žemljic, pa najbolje pove podatek, da od celotne proizvodnje OLED panelov, pripada največji delež 75% prodaje LG OLED TVejev, omembe vreden je še Sony s cca 10%, in pa še ostalih 12 proizvajalcev OLED TVeje, med katere spada tudi Philips.

leiito ::

€1.299 je res wow cena, B8, je tam nekje, celo malo boljši kot lanski C7.

In v demanti trditvam o procesorjih ipd., LG OLED je referenca, vsi ocenjevalci se strinjajo, da je to najboljši nakup in primerjajo modele drugih proizvajalcev s C8, tako pač je, HDTV Test UK še vedno ni testiral Philipsa, pa so mu pred časom plačali, da je predvajal promo video, to je zgovorno, najbrž raje ne objavi svojega mnenja, kot da bi se jim zameril.

MrStein ::

fpbs je izjavil:

Pogoj za DLNA povezavo je samo to, da imaš preko UTP kabla priklopljene vse naprave na isti ruter.

Lahko je tudi brez kabla (WLAN, po naše vifi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

edi45 je izjavil:

HDMI kabl je HDMI kabl, nisem še videl "2.0" kabla, ker so vsi isti.

Ne, niso vsi isti. Tu je lepo opisano: HDMI @ Wikipedia

Na "kratko":
As of the HDMI 1.4 specification, the following cable types are defined for HDMI in general:

- Standard HDMI Cable – up to 1080i and 720p
- Standard HDMI Cable with Ethernet
- Standard Automotive HDMI Cable
- High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K 30 Hz, 3D and deep color
- High Speed HDMI Cable with Ethernet


- Premium High Speed HDMI Cable
- Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet

In conjunction with the HDMI 2.1 specification, a third category of cable was announced on January 4, 2017, called "48G".[79] Also known as Category 3 HDMI or "Ultra High Speed" HDMI, the cable is designed to support the 48 Gbit/s bandwidth of HDMI 2.1, supporting 4K, 5K, 8K and 10K at 120 Hz.

- Ultra High Speed HDMI Cable (48G Cable) – 4K, 5K, 8K and 10K at 120 Hz


PS: "with Ethernet" noben TV ne uporablja, vsaj ne da bi vedel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

javaman ::

fpbs ::

javaman je izjavil:

Javaman, a se ti kaj sanja, kdo je ta možakar na vozičku?

krepki ::

Winner Philips 9002 fpbs ti to kaj pove verjetno ne ker imaš svoje mišlenje.

fpbs ::


Why buy a Philips OLED903?
If you want the sharpest 4K and brightest, most dynamic HDR pictures the OLED TV world has to offer, the Philips OLED903 is the TV for you. Especially if you also like Ambilight and want built-in audio that rivals many external soundbars..............
The Philips OLED903 takes OLED technology to picture and sound places I didn't think it could go. The result is the most brilliantly impactful HDR pictures the OLED TV world has delivered to date, accompanied by an audio performance that wouldn't sound out of place on a good separate soundbar.
Andrej, zopet si pozabil prilepit tisto, kar vse pove o televizorju:
Android is currently a frustrating smart system
Some skin tone issues with certain presets
Complicated setup and menus


Read more at https://www.trustedreviews.com/reviews/...

andrej69 ::

Smart sistem se da nadomestit kvalitete slike pa ne moreš nadomestit, če je slaba..

javaman ::

fpbs je izjavil:

Javaman, a se ti kaj sanja, kdo je ta možakar na vozičku?


Ja, tisti tip od Philipsa. Saj v videu omenijo, da je to Philips organiziral. Iz avforumsa so prišli, skalibriral posamezne TV, potem so jih zamaskirali, premešali in ocenjevali.

Je pa zanimiv en komentar, da je ob 3:05 video malenkostno prehiteval na Philipsu (C), kar bi lahko vplivalo na podzavest in odločanje?

Imam eno vprašanje za lastnike Sonyja ali Philipsa:

Kaj se zgodi, če ponoči zmanjka elektrike? Ko zjutraj prižgeš TV, se verjetno zažene Android TV OS, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: javaman ()

leiito ::

Apple TV ima funkcijo preverjanja HDMI kabla in ga stestira, da zmore Dolby Vision in zmore ga tudi HDMI kabel za €7. Morda je kaj razlike z bolj fensi kablom, ampak dvomim.

A propos HDMI, kakšen sound sistem dajete na tivi? Ven je prišel Sonos Beam, ki za razliko od zvočničkov ima HDMI in gre čez ARC, na italijanskem amazonu stane €448 in je odlično ocenjen, v kombinaciji z obstoječima dvema Sonos 1 enotama daje pa pravi surround zvok. Podpira AirPlay 2, Alexo, Siri, Spotify, ne vem, če dobiš kaj boljšega za €800.

Joze_K ::

javaman je izjavil:


Kaj se zgodi, če ponoči zmanjka elektrike? Ko zjutraj prižgeš TV, se verjetno zažene Android TV OS, a ne?


Khm, poskusi varovalko ven vrč, pa jo potem ponovno vklopi... bo isti efekt kot če elektrike zmanjka :)):))8-)

XS!D3 ::

leiito je izjavil:

Apple TV ima funkcijo preverjanja HDMI kabla in ga stestira, da zmore Dolby Vision in zmore ga tudi HDMI kabel za €7. Morda je kaj razlike z bolj fensi kablom, ampak dvomim.

Zmore, ker za ta denar dobiš čist ok kabel, ki "prebavi" pasovno širino potrebno za HDMI 2.0b. Kak starejši kabel, ki je bil delan za tistih par Gb/s, kot je bilo potrebno za SDR 1080p video, pa zna imeti probleme. Zato pravim, da kabli niso enaki in vsekakor ne škodi, če ima dejansko oznako HDMI 2.0(b), ker to itak ne pomeni, da rabi koštat več kot kakih 10€ (če zaviješ v prvi BigBang, preko neta pa še par eur manj, kot praviš tudi sam).

DINAMIK ::

krepki ::

Jaz sem kupil kabel kjer je bilo napisano da podpira 4K 60Hz 1,5m za 9€ ga priklopil na ATV 4K povezal na HDMI1 na tv in je res deloval lepo je nastavilo na Formart 4K HDR Chroma ma 4:2:0.

Prejšnji kabel je tudi bil nek ta boljši ampak ni bilo slike na tv po tem kablu 60Hz je bila slika le en dan,ko sem drug dan spet vklopil ATV je bila spet črnina in napis ni signala povezoval se je kar nekaj časa in izmenično se je na ekranu pojavljalo signal HDR in ni signala.tako da sem moral na tv ju izklopit HDR da sem lahko prišel do slike na ATV in posledično nastavil na 4K SDR potem je zadeva delala.

Nato sem navbavil Belkin Ultra High Speed HDMI kabel podpira najvišjo resolucijo 4K HDR, osveževanje in Dolby Vision™. Prenos podatkov do 48 Gbit/s
https://istyle.si/belkin-ultra-high-spe...

In zadeva dela odlično tudi pri preverjanju kabla napiše ok,kar pri prejšnjem ni pa je bil prav tako 60Hz tudi Chroma je sedaj v nastavitvah na 4:2:2 kar prej ni bilo mogoče,tako da ni vseeno kakšen kabel imaš.

Gatsu ::

To je kabel za HDMi 2.1 ki ga verjetno še leta 2019 ne bodo imeli tvji razen najdražjih. Si pa pripravljen na prihodnost.

krepki ::

HDMI je trenutno priklopljen na tv kasneje pride nov reciver ,ki bo nadomestil sedanjo Yamaho,z podporo 4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, High Dynamic Range (HDR) in 21:9 video, 3D, ter BT.2020 pass-through.

leiito ::

Meni pa ne ponudi Chroma opcije na tvOS 12.1 in tudi na 12 mi je ni. Domnevam, da zato, ker imam format na Dolby Vision, ne na 4K HDR.

leiito ::

Morda se še kdo spomni, da reviewerji kritizirajo ta nove Philips OLED, da so skin tones čudni, najbrž je razlog konverzija v HDR, ker enaka težava je bila lani pri Apple TV dokler niso uvedli opcije Match Content Format, ker pred tem, če si imel na HDR, je ATV na silo konvertiral sliko v HDR in čeprav so nekatere stvare zgledale bolje, so obrazi zgledali čudno, kot da bi imeli ljudje lišaje na koži. Vincent Teoh pojasni zakaj pride do tega:


Je pa zanimivo, ker to pomeni tudi, da je ATV sposoben konverzije SDR v HDR, ampak načelno to ni nekaj, kar bi si želeli.

krepki ::

leiito je izjavil:

Meni pa ne ponudi Chroma opcije na tvOS 12.1 in tudi na 12 mi je ni. Domnevam, da zato, ker imam format na Dolby Vision, ne na 4K HDR.

A imaš možnost nastavit 4K HDR 50Hz,ker če se ne motim mi Chrome tudi ni ponudilo pri oprvem HDMi kablu,ki sem ga uporabljal na prejšnem tv ju in na tisti kabel je bilo maximalna nastavitev 4K SDR,ko sem zamenjal kabel se je pojavila Chroma.

Kitajc01 ::


A propos HDMI, kakšen sound sistem dajete na tivi? Ven je prišel Sonos Beam, ki za razliko od zvočničkov ima HDMI in gre čez ARC, na italijanskem amazonu stane €448 in je odlično ocenjen, v kombinaciji z obstoječima dvema Sonos 1 enotama daje pa pravi surround zvok. Podpira AirPlay 2, Alexo, Siri, Spotify, ne vem, če dobiš kaj boljšega za €800.



Poglej še Denon Heos sundbar..... Pravijo da je najboljši :)
Sam imam Denon receiver in Rp 7.1 sistem.

MrStein ::

Mimogrede, koliko sekund traja, da vam požene media player app?
Torej če imaš filme ali muziko na USB mediju (lahko tudi DLNA), koliko sekund traja, od trenutka ko pomisliš "uh, ta TV program je dolgočasen" in da se začne predvajati izbran fajl?

Samo toliko, da vidim, če je bilo kaj napredka v zadnjih letih. Na mojem starem Sony traja tam 10 sekund.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krepki ::

Na mojem 9002 ko zaženeš film 3-4 sekunde DLNA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()
««
142 / 536
»»