» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
143 / 535
»»

bernikm ::

Kaj menite o Hisense TV, konkretno model H65N6800 ? Cena 900EUR je dokaj ugodna za tak TV. Sicer sem razmišljal o nakupu OLED-a, samo je razlika v ceni 1:2 tako da...
Primerjava recimo s kakšnim Philips 7303, 7502 in ostali v tem cenovnem razredu

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

Kaj menite o Hisense TV, konkretno model H65N6800 ? Cena 900EUR je dokaj ugodna za tak TV. Sicer sem razmišljal o nakupu OLED-a, samo je razlika v ceni 1:2 tako da...
Primerjava recimo s kakšnim Philips 7303, 7502 in ostali v tem cenovnem razredu

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Kar se tiče modela Hisense N6800 gre za soliden televizor. Toda. če primerjamo ta model z Philipsom 7303 je Philips kvalitetnejši:)Hisense je zelo dober model U7A, toda seveda za nekaj več denarja..

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o Hisense TV, konkretno model H65N6800 ? Cena 900EUR je dokaj ugodna za tak TV. Sicer sem razmišljal o nakupu OLED-a, samo je razlika v ceni 1:2 tako da...
Primerjava recimo s kakšnim Philips 7303, 7502 in ostali v tem cenovnem razredu

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Kar se tiče modela Hisense N6800 gre za soliden televizor. Toda. če primerjamo ta model z Philipsom 7303 je Philips kvalitetnejši:)Hisense je zelo dober model U7A, toda seveda za nekaj več denarja..


Hvala. Še vedno ne vem ali bi počakal še malo na OLED da padejo cene ali grem v nakup klasičnega. Imam občutek da mi bo na koncu žal če bom kupil klasičen LCD.

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o Hisense TV, konkretno model H65N6800 ? Cena 900EUR je dokaj ugodna za tak TV. Sicer sem razmišljal o nakupu OLED-a, samo je razlika v ceni 1:2 tako da...
Primerjava recimo s kakšnim Philips 7303, 7502 in ostali v tem cenovnem razredu

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Kar se tiče modela Hisense N6800 gre za soliden televizor. Toda. če primerjamo ta model z Philipsom 7303 je Philips kvalitetnejši:)Hisense je zelo dober model U7A, toda seveda za nekaj več denarja..


Hvala. Še vedno ne vem ali bi počakal še malo na OLED da padejo cene ali grem v nakup klasičnega. Imam občutek da mi bo na koncu žal če bom kupil klasičen LCD.


Kar se tiče OLED televizorjev velikosti 65", jih boš letos teško dobil za manj od 1.700 evrov..Sicer pa sam veš najbolje, če si zelo zahteven uporabnik ti ne preostane drugega kakor počakat, da še padejo nekoliko cene OLED televizorjem. Če pa nisi preveč zahteven pa dobiš za 1.000 evrov že povsem dober Lcd televizor velikost 65":)

leiito ::

krepki je izjavil:

leiito je izjavil:

Meni pa ne ponudi Chroma opcije na tvOS 12.1 in tudi na 12 mi je ni. Domnevam, da zato, ker imam format na Dolby Vision, ne na 4K HDR.

A imaš možnost nastavit 4K HDR 50Hz,ker če se ne motim mi Chrome tudi ni ponudilo pri oprvem HDMi kablu,ki sem ga uporabljal na prejšnem tv ju in na tisti kabel je bilo maximalna nastavitev 4K SDR,ko sem zamenjal kabel se je pojavila Chroma.


Imam, ampak saj Vincent Teoh dobro razloži, odkar je opcija Match Dynamic Range On, imaš lahko tudi stalno na Dolby Vision, pa ATV ne bo na silo konvertiral SDR v HDR. Tako da ostajam na DV, zihr je Chroma nastavitev pošlihtana po defaultu.

kralnahribu ::

Zdravo
Kolega se zanima za nakup philipsa 55pus6412/12.V lasti že ima isti tv,v velikosti 40 inčev,pri punci pa bi imel istega v velikosti 55 inčev,saj gledata na razdalji 4m+.
na njem se bo gledalo kar je možno in igralo PS.
m
Mnenja??

andrej69 ::

kralnahribu je izjavil:

Zdravo
Kolega se zanima za nakup philipsa 55pus6412/12.V lasti že ima isti tv,v velikosti 40 inčev,pri punci pa bi imel istega v velikosti 55 inčev,saj gledata na razdalji 4m+.
na njem se bo gledalo kar je možno in igralo PS.
m
Mnenja??


Jaz bi mu vsekakor priporočil model Philipsa 6703. Seveda, če ne potrebuje Androida. Drugače pa, če še lahko primakne nekaj evrov več vsekakor model Philipsa 7303 ali 7503:)

webmaher ::

za 4m plus je še 75 inčev premajhen..bo treba sobo zamenjat :)

simooon ::

Še enkrat bi vprašal pred naročanjem: :)
samsung 58mu6122 600€
samsung 58mu6199 630€
Je med tema dvema modeloma kakšna bistvena razlika? Verjetno samo različni trgi. Ko malo gledam spletne strani ki se odprejo, predvidevam da je druga za nemški avstrijski trg. Je to kakšna prednost?
Tv se bo gledal s cca 4 m. Za večjega se zaradi cen nebi odločil.
Je v tem cenovnem rangu slučajno kej boljšega? Imajo tej tv kakšne velike pomanjkljivosti?

fpbs ::

Focus on Black Friday and Christmas ...
http://www.etnews.com/20180927000277?mc...

bernikm ::

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ?
https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...

Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ?
https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...

Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...


Nimaš kaj razmišljat..Hitro v nakup..

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ?
https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...

Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...


Nimaš kaj razmišljat..Hitro v nakup..


Hvala. Sem pa šele sedaj opazil da je kar debel 87mm, napravm 7502 ali OLED ki je samo 50mm. Slabe 4CM debelejši ni ravno malo, pa še nosilec od stene pa si na 12-15cm stran.
Moj 6let start Samsung je tanjši... Mah pa sem že mislil da sem našel dober pa poceni TV :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ?
https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...

Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...


Nimaš kaj razmišljat..Hitro v nakup..


Hvala. Sem pa šele sedaj opazil da je kar debel 87mm, napravm 7502 ali OLED ki je samo 50mm. Slabe 4CM debelejši ni ravno malo, pa še nosilec od stene pa si na 12-15cm stran.
Moj 6let start Samsung je tanjši... Mah pa sem že mislil da sem našel dober pa poceni TV :-)


Seveda je debelejši, če gre za Direkt Led panel:)) A ti sedaj ocenjuješ kvaliteto televizorja po debelini..:DKar pa se tiče 12-15cm stran pa ne razumem kaj si hotel s tem povedat..

fpbs ::

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ? https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...
Nimaš kaj razmišljat..Hitro v nakup..
Hvala. Sem pa šele sedaj opazil da je kar debel 87mm, napravm 7502 ali OLED ki je samo 50mm. Slabe 4CM debelejši ni ravno malo, pa še nosilec od stene pa si na 12-15cm stran.
Moj 6let start Samsung je tanjši... Mah pa sem že mislil da sem našel dober pa poceni TV :-)
Ta TV ima vgrajen 50Hz klasičen LED panel, nizke svetilnosti, s skromnim barvnim spektrom, z nizkim indeksom kakovosti slike, sicer naj bi kao podpiral HDR10 in HLG, ampak glede na karakteristike pozabi na to. Debel je pa zato, ker je Direct LED, samo to brez diminga ne predstavlja nobene prednosti. To je samo iz tega razloga, ker predstavlja nižji strošek proizvodnje od Edge LED.

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ?
https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...

Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...


Nimaš kaj razmišljat..Hitro v nakup..


Hvala. Sem pa šele sedaj opazil da je kar debel 87mm, napravm 7502 ali OLED ki je samo 50mm. Slabe 4CM debelejši ni ravno malo, pa še nosilec od stene pa si na 12-15cm stran.
Moj 6let start Samsung je tanjši... Mah pa sem že mislil da sem našel dober pa poceni TV :-)


Seveda je debelejši, če gre za Direkt Led panel:)) A ti sedaj ocenjuješ kvaliteto televizorja po debelini..:DKar pa se tiče 12-15cm stran pa ne razumem kaj si hotel s tem povedat..



Aha, to pa nisem vedel. Ker 7303 piše da ima Direct-LED, 7502 pa Edge-Led, pa je drugi tanjši za slabig 4CM. Kaj pa je v praksi bolje Direct ali LED ?
Ker 7502 je sicer 100 Hz, samo sem bral reviewe da se vseeno raje priporoča 7303 ker bi bil boljši od 7502. Pa še cena kot sem rekel je ugodna.
12-15cm stran sem mislil da ko ga prišraufam na steno da bo toliko min stran od stene. Ker če je TV debel 9cm, pa potem še min nosilec ki se ga da dobiti ima cca 3-4cm, pa si takoj na 12 in več CM stran. Sedaj imam Samsunga pa je od stene stran dobrih 8cm.

fpbs je izjavil:

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kaj menite o televizorju Philips 65PUS7303 za 950EUR ? https://www.philips.si/c-p/65PUS7303_12...Je v redu nakup, ali se priporoča kaj drugega ? Sem okleval med OLED in LED pa je razlika v ceni napram OLED prevelika, za nekaj kar gledamo 2 uri na dan, pa če vzamem še tisti burn-in pa da TV crkne v 5 letih ...
Nimaš kaj razmišljat..Hitro v nakup..
Hvala. Sem pa šele sedaj opazil da je kar debel 87mm, napravm 7502 ali OLED ki je samo 50mm. Slabe 4CM debelejši ni ravno malo, pa še nosilec od stene pa si na 12-15cm stran.
Moj 6let start Samsung je tanjši... Mah pa sem že mislil da sem našel dober pa poceni TV :-)
Ta TV ima vgrajen 50Hz klasičen LED panel, nizke svetilnosti, s skromnim barvnim spektrom, z nizkim indeksom kakovosti slike, sicer naj bi kao podpiral HDR10 in HLG, ampak glede na karakteristike pozabi na to. Debel je pa zato, ker je Direct LED, samo to brez diminga ne predstavlja nobene prednosti. To je samo iz tega razloga, ker predstavlja nižji strošek proizvodnje od Edge LED.


@fpbs vem da si pristaš LGjev, verjetno tudi zato take kritike na račun drugih TVjev (predvsem Philipsa). Čeprav bi jaz raje videl kakšno na temo recimo za tak denar dobiš pri LGju tole in tole, pri Philipsu pa tole in tole, pa recimo za 100€ več dobiš pri konkurenci tole, čeprav morda tega ne rabiš itd.
Sam sem iz IT foha, pa če me nekdo vpraša kateri rač HP,Dell,Lenovo ne bom preferiral prvega (čeprav smo HP partner), pač bom pošteno povedal kaj se dobi pri katerem, katere prednosti in slabosti ima potem se naj pa stranka sama odloči glede na svoje potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

BigHugo ::

In kaj, če je FALD TV in debel 87 mm. Pač Philips ne zna narediti tanjšega. Sony ima FALD televizorje "debele" le 69 mm, pa še boljšo sliko imajo. Je pa res, da nimajo ambiligta. Vsak ima svojega favoritra, Andrej le enega, Philipsa.
LP BigHugo

bernikm ::

BigHugo je izjavil:

In kaj, če je FALD TV in debel 87 mm. Pač Philips ne zna narediti tanjšega. Sony ima FALD televizorje "debele" le 69 mm, pa še boljšo sliko imajo. Je pa res, da nimajo ambiligta. Vsak ima svojega favoritra, Andrej le enega, Philipsa.


Kakšna je pa primerjava v ceni Sony:Philips ? Jaz tudi vem da je Mercedes top avto, samo to kar jaz rabim da se pripeljem od točke A do točke B je tudi kak drugi avto več kot dovolj za 1:3 cene :-) Kot sem rekel, zopet je potrebno gledati kaj uporabnik hoče od naprave. Nekdo ki bo samo surfal po internetu in bral e-pošto tudi ne rabi prenosnika za 1000EUR ali več :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

andrej69 ::

BigHugo je izjavil:

In kaj, če je FALD TV in debel 87 mm. Pač Philips ne zna narediti tanjšega. Sony ima FALD televizorje "debele" le 69 mm, pa še boljšo sliko imajo. Je pa res, da nimajo ambiligta. Vsak ima svojega favoritra, Andrej le enega, Philipsa.
A si se kdaj vprašal zakaj pa so philips ohišja debelejša.. Mogoče pa zaradi Ambilight tehnologije..

BigHugo ::

andrej69 je izjavil:

BigHugo je izjavil:

In kaj, če je FALD TV in debel 87 mm. Pač Philips ne zna narediti tanjšega. Sony ima FALD televizorje "debele" le 69 mm, pa še boljšo sliko imajo. Je pa res, da nimajo ambiligta. Vsak ima svojega favoritra, Andrej le enega, Philipsa.
A si se kdaj vprašal zakaj pa so philips ohišja debelejša.. Mogoče pa zaradi Ambilight tehnologije..


Ah, ne ga biksat.
LP BigHugo

andrej69 ::

BigHugo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

BigHugo je izjavil:

In kaj, če je FALD TV in debel 87 mm. Pač Philips ne zna narediti tanjšega. Sony ima FALD televizorje "debele" le 69 mm, pa še boljšo sliko imajo. Je pa res, da nimajo ambiligta. Vsak ima svojega favoritra, Andrej le enega, Philipsa.
A si se kdaj vprašal zakaj pa so philips ohišja debelejša.. Mogoče pa zaradi Ambilight tehnologije..


Ah, ne ga biksat.


A ni to razlog..? Mogoče pa je potem težava v drugače postavljeni matični in napajalni plošči znotraj ohišja televizorja..

bernikm ::

Eno resno vprašanje in sicer za nekoga, ki TV gleda zvečer (kak film), pa potem kakšno smučanje ko je sezona in pa kak film preko Telekom Box-a, otroci pa občasno gledajo risanke. Igric se na TV ne bo igralo.
Je kljub temu smotrn nakup 65 inch OLED-a za 2000€ (v izboru so LGC8/B8 ali Philips OLED873 - seveda s čakanjem da cene padejo na moj pripravljen budget 2000€) ali je vseeno dovolj klasičen LED (v izboru Philips 7303) za več kot pol manj cene (950€) ?
Dejstva v prid klasičnemu vs OLED je predvsem cena, ki je več kot enkrat nižja. Po drugi strani pa me bolj skrbi da mi zna biti kasneje žal, da nisem dal tistega jurja več za OLED, čeprav kot sem že napisal nisem nekdo ki gleda TV 24x7 in ima visoke zahteve. Pa zopet ne mislim TV menjavati čez 2 leti, tako da bo moral biti do konca kolikor bo zdržal. Trenutno imamo 46inch Samsung, za katerega sem 6 let nazaj dal 600€ pa je več kot dovolj dober, edino premajhen je ratal za gledati :-)
Hvala za mnenja

Okapi ::

Potem vzameš 55" za 600 evrov in je to to. Vse, kar je več, je samo zapravljanje denarja. Če ti dodatnih 500 ali 1000 ali 1500 evrov ne pomeni nič, lahko kupiš tudi večjega, sicer pa si za ta denar raje kupi kaj drugega. Recimo 600 evrov za 55" tv in 400 evrov za en manjši sistem prostorskega ozvočenja je bolje kot 1000 evrov za 65" tv - užitek pri gledanju filmov bo večji.

mailer ::

Ni res, če hočeš uživat v gledanju je velika razlika med 55" in 65" edini razlog za nakup manjšega je pomanjkanje prostora.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bernikm ::

Okapi je izjavil:

Potem vzameš 55" za 600 evrov in je to to. Vse, kar je več, je samo zapravljanje denarja. Če ti dodatnih 500 ali 1000 ali 1500 evrov ne pomeni nič, lahko kupiš tudi večjega, sicer pa si za ta denar raje kupi kaj drugega. Recimo 600 evrov za 55" tv in 400 evrov za en manjši sistem prostorskega ozvočenja je bolje kot 1000 evrov za 65" tv - užitek pri gledanju filmov bo večji.


Ne, 65 je optimalno za mojo razdaljo nekje dobre 3 metre. Zvočni sistem imam od Bosa že sedaj priklopljen na Samsung in je več kot vrhunski zvok, tako da zvočnikov v TV dejansko en rabim :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

mpzico ::

Iščem nov TV. Budget od 700€ do 1000€, velikost 55"

Uporaba serije (30%, Netflix), šport (30%, ponudnik), kakšen film (15%, Netflix, torrent), ostali od ponudnika (20%) in PS4 (5%).

Gledal sem te modele:

PHILIPS LED TV 55PUS8303
LG LED TV 55SK8100
LG LED TV 55SJ810V
SONY LED TV KD55XF8096B
HISENSE LED TV H55U7A

Zanima me, kaj od zgornjega je najbolj primerno, lahko tudi drug predlog.

andrej69 ::

mpzico je izjavil:

Iščem nov TV. Budget od 700€ do 1000€, velikost 55"

Uporaba serije (30%, Netflix), šport (30%, ponudnik), kakšen film (15%, Netflix, torrent), ostali od ponudnika (20%) in PS4 (5%).

Gledal sem te modele:

PHILIPS LED TV 55PUS8303
LG LED TV 55SK8100
LG LED TV 55SJ810V
SONY LED TV KD55XF8096B
HISENSE LED TV H55U7A

Zanima me, kaj od zgornjega je najbolj primerno, lahko tudi drug predlog.


Jaz ti priporočam Philips ali Hisense televizor.

fpbs ::

mpzico je izjavil:

Iščem nov TV. Budget od 700€ do 1000€, velikost 55" Uporaba serije (30%, Netflix), šport (30%, ponudnik), kakšen film (15%, Netflix, torrent), ostali od ponudnika (20%) in PS4 (5%).
Gledal sem te modele:
PHILIPS LED TV 55PUS8303
LG LED TV 55SK8100
LG LED TV 55SJ810V
SONY LED TV KD55XF8096B
HISENSE LED TV H55U7A
Tu si oglej primerjavo: https://www.displayspecifications.com/e...
Od teh je najslabši Sony 50Hz, 8bit*FRC, nekoliko boljši je Hisense, ki je že 100Hz a še vedno 8bit+FRC, še nekoliko boljši če zanemarimo bugasti Android je Philips, ki ima že vgrajen LGejev lanski Nano Cell panel, ki je glossy, kar zna biti moteče. Vsekakor bi ti priporočil LG 55SK8100, ki ima vgrajen že izboljšani letošnji Nano Cell panel, ki ima precej boljšo HDR podporo, Dolby Vision, Advanced HDR, nizek input lag, umetno inteligenco ThinQ AI, brezhiben in hiter WebOs...Poglej si še LG SK8500, če cena ni previsoka. Vsekakor pa počakaj malo z nakupom, ker sezona popustov se še ni začela.

andrej69 ::

Model Lg-ja SK8100 ravno ni najboljša izbira, kar se lepo vidi pri testu:)Če pustimo marketinške sladkorčke ob strani, je Philips vsekakor boljša izbira, predvsem že zaradi kvalitetnejšega slikovnega procesorja pa tudi ostalih segmentov kvalitete slike..In sem že napisal, da so te specifikacije na Displayu bolj za orentacijo, prava kvaliteta slike se vidi v živo in na testih:))


https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...
https://translate.google.com/translate?...

mpzico ::

Hvala. Bom še malo počakal in spremljal cene.
Kako se pa SAMSUNG QE55Q6F obnese?

DINAMIK ::

SAMSUSNG je dober...,sem pa zasledil tole....,poslušaj.....

SkIDiver ::

Če bi rad lepšo črno potem preveri lanski model Sony-ja 55XE85xx serijo, ki ima VA panel. Letošnji imajo IPS panele. Pač odvisno kaj preferiraš. Kot že predlagano je LG SK8500 tudi dobra opcija, ki se v US in aziji prodaja kot LG SK9000.

edi45 ::

mpzico je izjavil:

Hvala. Bom še malo počakal in spremljal cene.
Kako se pa SAMSUNG QE55Q6F obnese?


Kaj si boš začel z prvo serijo QLED-ov? brezveze

SkIDiver je izjavil:

Če bi rad lepšo črno potem preveri lanski model Sony-ja 55XE85xx serijo, ki ima VA panel. Letošnji imajo IPS panele. Pač odvisno kaj preferiraš. Kot že predlagano je LG SK8500 tudi dobra opcija, ki se v US in aziji prodaja kot LG SK9000.


Se strinjam, sem imel 65XE8596 in barve sploh črnina, je bila res neverjetna za navaden LED TV. XE85 ima najboljši black uniformity od vseh XE modelov, tudi xe90/93/94

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

kremenko1 ::

Lastim si letošnji model SAMSUNG QE55Q6F ,prišel me je okroglih 1000€ in za enkrat nimam pripomb.Pred tem sem imel Panasonic 42"plazmo. Edino s kotom gledanja se kvaliteta drastično zmanjša in pa na minimalističen daljinski upravljalec se je treba navaditi. 4K je za moje pojme vrhunski, upscale deluje super tudi iz SD vsebin, Tv vmesnik je hiter. Črna je črna, iz ključka mi je zaenkrat predvajal vse kar sem mu ponudil. Še žena ,ki je bila proti menjavi TVja je zadovoljna.

SkIDiver ::

@edi45, XE85 ima verjetno dober black uniformity na račun pomanjkanja local dimminga v kombinaciji z edge LED v primerjavi z XE90 ali XE93. Škoda edino, ker so pri XF85 zamenjali VA panel z IPS.

bernikm ::

Imam eno zelo ugodno varianto in sicer LG OLED 65B8 za 1800EUR. Je to dober nakup ali se splača še malo počakati da še dodatno padejo cene ?

Redkvica ::

Lepo prosim, če mi lahko nekdo razloži, kakšne so pomanjkljivosti televizorja Phillips 65PUS7502 v primerjavi s SONYjevim modelom KD65-XE9005B? Prvi je precej cenejši od drugega. Zanima me predvsem kakovost slike in zvoka in samo predvajanje. Na TVju bomo gledali TV program in filme, risanke, malo brskali po netu, youtube in podobno, ne bomo igrali igric. Meni osebno je philipsov daljinec s tipkovnico zelo všečen, prhranek v ceni tudi. Po drugi strani pa spet kupujemo televozor za dalj časa, ne za tri leta.

Če se komu da, najlepša hvala.

andrej69 ::

Redkvica je izjavil:

Lepo prosim, če mi lahko nekdo razloži, kakšne so pomanjkljivosti televizorja Phillips 65PUS7502 v primerjavi s SONYjevim modelom KD65-XE9005B? Prvi je precej cenejši od drugega. Zanima me predvsem kakovost slike in zvoka in samo predvajanje. Na TVju bomo gledali TV program in filme, risanke, malo brskali po netu, youtube in podobno, ne bomo igrali igric. Meni osebno je philipsov daljinec s tipkovnico zelo všečen, prhranek v ceni tudi. Po drugi strani pa spet kupujemo televozor za dalj časa, ne za tri leta.

Če se komu da, najlepša hvala.

A boš kupil v Sloveniji, ali je možnost nakupa v tujini?

SkIDiver ::

Podrobnosti razlike med njima na povezavi.

Tehnične razlike med njima; Sony ima VA panel in FALD (full array local dimming). Philips ima IPS panel in Edge LED. VA panel ima boljši kontrast kot IPS panel, vendar manjši kot pri katerem začne prihajat do izgub (sprane barve, slabša osvetlitev, itd...). IPS ima večji kot gledanja, ampak nekoliko slabši kontrast in črna seveda bolj spominja na sprano črno, če gledaš film v temnem prostoru. K temu precej doda tudi Endge LED v primeru Philipsa. FALD s svojimi conami omogoča izklop osvetlitve in s tem boljši kontrast oz. da je črna bolj črna kot pa neka sivina. To je vse iz tehničnega vidika.

Iz prakse ti ne morem svetovat, ker TV-ja nisem primerjal med sabo. Bi pa svetoval, da preveri še ceno letošnjega Sony modela (XF namesto XE), ker recimo 55" je bil dva dni nazaj cenejši letošnji model.
Če vprašaš mene bi vzel Sony-ja, zaradi FALD-a. Imaš pa alternativo LG SK8500 ali SK9500 model. Oba imata IPS matriko in FALD, ki nekoliko zaostaja za Sonyjem kar se tiče učinkovitosti delovanja. Ima pa WebOS in magic remote, ki je precej dobra zadeva.

Vsekakor pa pojdi v trgovino in si oglej potencialne TV-je v živo, ker eno so tehnične karakteristike in razlike, drugo pa je videti sliko na TV v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Redkvica ::

Andrej, televizor bom vsekakor kupila v Sloveniji. Skidiver, hvala, bom preučila napisano.
Letošnji model SONYja je 200 evrov dražji trenutno. Kar jaz opazim, je predvsem razlika, da ima letošnji DOlby Vision, lanski pa ne. Pojma pa nimam, če je to meni vredno 200 evrov. Bo res treba iti pogledat v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Redkvica ()

bernikm ::

Redkvica je izjavil:

Andrej, televizor bom vsekakor kupila v Sloveniji. Skidiver, hvala, bom preučila napisano.
Letošnji model SONYja je 200 evrov dražji trenutno. Kar jaz opazim, je predvsem razlika, da ima letošnji DOlby Vision, lanski pa ne. Pojma pa nimam, če je to meni vredno 200 evrov. Bo res treba iti pogledat v živo.


Kaj pa Philips 65PUS7303, trenutno je akcija v BB se ga dobi za 1000EUR. Jaz sem se tudi odločal med 7502 in 7303 pa sem se glede na nasvete odločil za drugega, kljub temu da je 50Hz, pa tudi cenejši je bil. Sem ga imel naročenega, pa se mi je ravno potem odprla opcija nakup OLED-a po res zelo ugodni ceni, tako da sem vzel potem OLED-a.
V kolikor OLED-a nebi dobil za tako ceno, pa je za naše potrebe gledanja (mislim da imamo podobne kot ste sami napisali) več kot dovolj 7303, sploh za tako ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

SkIDiver ::

@Redkvica ja Dolby Vision ima pa napajalnik je v TV-ju. Pri XE je zunanji. Ostale razlike pa tudi jaz ne vem kaj so.

andrej69 ::

Redkvica je izjavil:

Andrej, televizor bom vsekakor kupila v Sloveniji. Skidiver, hvala, bom preučila napisano.
Letošnji model SONYja je 200 evrov dražji trenutno. Kar jaz opazim, je predvsem razlika, da ima letošnji DOlby Vision, lanski pa ne. Pojma pa nimam, če je to meni vredno 200 evrov. Bo res treba iti pogledat v živo.


Kar se tiče modela xf9005, je v glavnem v vseh segmentih nekaj kvalitetnejši napram modelu xe9005.. Predvsem treba izpostavit, da ima model xf že nekaj več con zatemnenja in pa ima že x1 extreme procesor..

neverjetni99 ::

Če je budget priporocam xf9005, ce ne pa xe9005, je kar boljsi od philipsa. Lepse barve, boljsa crnina, visji kontrast itd

bernikm ::

neverjetni99 je izjavil:

Če je budget priporocam xf9005, ce ne pa xe9005, je kar boljsi od philipsa. Lepse barve, boljsa crnina, visji kontrast itd


Meni osebno se zdi škoda dajati 1600 ali 2000€ za klasičen LCD, če se za skoraj toliko denarja dobi že OLED. Res da nisem nek specialist, pa vseeno se Sony ne more kosati z njim. Ko sem sam gledal še za klasičen LCD je bila zgornja meja 1000€ :-)

fpbs ::

SkIDiver je izjavil:

Tehnične razlike med njima; Sony ima VA panel in FALD (full array local dimming). Philips ima IPS panel in Edge LED. VA panel ima boljši kontrast kot IPS panel, vendar manjši kot pri katerem začne prihajat do izgub (sprane barve, slabša osvetlitev, itd...). IPS ima večji kot gledanja, ampak nekoliko slabši kontrast in črna seveda bolj spominja na sprano črno, če gledaš film v temnem prostoru. K temu precej doda tudi Endge LED v primeru Philipsa. FALD s svojimi conami omogoča izklop osvetlitve in s tem boljši kontrast oz. da je črna bolj črna kot pa neka sivina.Iz prakse ti ne morem svetovat, ker TV-ja nisem primerjal med sabo. Bi pa svetoval, da preveri še ceno letošnjega Sony modela (XF namesto XE), ker recimo 55" je bil dva dni nazaj cenejši letošnji model. Če vprašaš mene bi vzel Sony-ja, zaradi FALD-a. Imaš pa alternativo LG SK8500 ali SK9500 model. Oba imata IPS matriko in FALD, ki nekoliko zaostaja za Sonyjem kar se tiče učinkovitosti delovanja. Ima pa WebOS in magic remote, ki je precej dobra zadeva.
Vse to drži, kar si zapisal. Pozabil si še dodat, da ima Philips še klasičen panel, medtem ko ima Sony občutno boljši QD Triluminos displej, podobno imata tudi omenjena LGeja QD Nano Cell displej, kar pomeni višjo svetilnost in boljši barvni spekter. Poleg že kar obveznega Dolby Visiona pri TVejih višjega razreda, LGeja nudita še Advanced HDR, boljši zvok Dolby Atmos, umetno inteligenco ThinQ AI, hitri, brezhibni WebOs, in zelo uporabno telekomando z miško in mikrofonom za zvočne komande.
https://www.displayspecifications.com/e...

MrStein ::

fpbs je izjavil:

umetno inteligenco ThinQ AI

In to je po domače povedano... kaj?
Govorni ukazi? A dela v slovenščini?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

Zaenkrat dela v šestih jezikih. Po domače povedano, boš najbolje razumel, če si ogledaš nekaj videov:


Gatsu ::

Nekaj totalno neuporabnega za 95% folka v Sloveniji al pa verjetno še več. Sam za fbpsja je pa to selling point tud zelo povprečnih LGjevih IPS LED tvjev... Njihovi OLEDI se pa itak sami prodajajo ker majo najboljš razmerje cena/kvaliteta. Res škoda da Telekom ni dal magari lanskih C7/B7 v akcijo namest Philipsa.

SkIDiver ::

Meni je za ThinQ AI vseeno. Pri TV-ju me zanima slika in sama zanesljivost delovanja TV-ja.
««
143 / 535
»»