» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
116 / 538
»»

mat11 ::

65ka je meni na 3,5 metra odlična, no mogoče bi tudi 75ka šla. ;)
SD programi so na 65ki (PUS7502) čisto gledljivi ne rečem da so odlični se jih pa da čisto ok gledat.
mat

leiito ::

TOP je izjavil:

Ja sej tole sem hotel reč tisto kar priporočajo gledat je brez veze,ker če gledaš samo HD in 4K je super,če pa gledaš SD kanale je pa porazno še posebej ko so tisti kvadratki ogromni.Sej pravim to je odvisno od vsakega posameznika,meni osebno preveliko.


Ne, ni odvisno od vsakega posameznika, ravno v tem je poanta, to ni tko kot nekomu je všeč magenta, drugemu heliotrope, to pojasni članek in med drugim pove, da če gledaš npr. 50” TV z razdalje več kot 180cm, je 4K nesmiseln, tvoje oči ne morejo ločiti razlike na tako razdaljo na tako majhni televiziji.

TOP ::

Koliko programov maš 4K nič.Koliko filmov če ne skineš z neta pa še tam,zelo malo.

BigWhale ::

Prakticno vsa nova Netflix produkcija je 4K, ce je to dovolj bo pa vsak sam presodil.

Vazelin ::

mat11 je izjavil:

65ka je meni na 3,5 metra odlična, no mogoče bi tudi 75ka šla. ;)
SD programi so na 65ki (PUS7502) čisto gledljivi ne rečem da so odlični se jih pa da čisto ok gledat.

za 3.5 metra bi bila lahko bp stotka

cekr ::

V času še "pravih" tv-jev, so ljudje gledali s 5-ih metrov 55cm ekran pa so bili vsi srečni.
Če je bila kakšna glava vmes, pa še bolj. ;-)

Hočem reči: s temi pravili diagonale in oddaljenosti malo pretiravate. Ne moreš imeti povsod prikazovalnik čez celo steno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Vazelin ::

sedaj imamo večje monitorje:D

leiito ::

TOP je izjavil:

Koliko programov maš 4K nič.Koliko filmov če ne skineš z neta pa še tam,zelo malo.


Cel Netflix je 4K, veliko in vedno več tudi HDR, cel Amazon Video je 4K, iTunes je 4K, vsebine so tudi na torrentih, ampak zdaj smo že globoko v streaming vodah, vsebine so postale tako poceni in dostopne, da ni več izgovorov za krajo.

4K TV programi prihajajo, ampak tudi slovenski HD je odlična slika in razen če si zvest gledalec Golice in lokalnih programov, danes ne gledaš več SD vsebin.

BigWhale ::

Noben od nastetih servisov ni celoten v 4K.

Vazelin ::

a kdo ve koliko je bitrate 4k netflix? recmo max možno?

GRT ::

andrej69 je izjavil:

@GRT
Kje je sedaj težava, res te ne razumem:))Kaj pa si hotel dokazati..? Res ste nekateri strokovnjaki za provociranje..Za vsako ceno hočete mene diskreditirat, toda to vam žal ne bo uspelo..Malo se nekateri zamislite tudi nad sabo:))


Kje je težava, ne razumeš kaj ne al pa se delaš neumnega. Sedaj pa s temi forami, ko ti nekdo nekaj dokaže, da nimaš prav potem pa provociranje. Daj nehi no.
Pa ti sam sebe diskreditiraš sploh ni potrebe, da bi ti kdo pomagal. Pa ti osnovnih stvari nimaš pošlihtanih kaj šele kaj drugega.
Mislm drama. Ali ti sploh bereš kaj pišeš. Točno to, kar si napisal velja zate.
Mal poglej nazaj, ko tebe ni zraven kako lepo poteka debata.
Mal se zamisli nad sabo ja.
Jaz sem zaključil v tej temi. Mal se zamisli, če ne bi tudi ti.;)

andrej69 ::

Vazelin je izjavil:

a kdo ve koliko je bitrate 4k netflix? recmo max možno?


Tukaj imaš podatke za vse resolucije.
720p (1280×720) 2,5-3 Mbps
1080p (1920×1080) 4,5-5,8 Mbps
1440p (2560×1440) 6,3 Mbps
4K (3840×2160) 8-16 Mbps

Vazelin ::

A obstaja kaj takega da AI sam ugotovi kakšen naj bi bil pixel? Recmo prenašamo samo 3/4 podatkov, 1/4 podatkov prikaza slike ugotovi AI?

andrej69 ::

Vazelin je izjavil:

A obstaja kaj takega da AI sam ugotovi kakšen naj bi bil pixel? Recmo prenašamo samo 3/4 podatkov, 1/4 podatkov prikaza slike ugotovi AI?


Kolikor vem to ni možno.

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

A obstaja kaj takega da AI sam ugotovi kakšen naj bi bil pixel? Recmo prenašamo samo 3/4 podatkov, 1/4 podatkov prikaza slike ugotovi AI?


Kolikor vem to ni možno.

Si že kdaj slišal za interlace?

--> Interlaced video @ Wikipedia

Na kratko: prenaša se samo pol slike, drugo polovico "izmisli" in prikaže AI (ali kakorkoli ga imenuješ. procesor slike, prikazovalnik, Ferdi...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

MrStein je izjavil:


Si že kdaj slišal za interlace?

--> Interlaced video @ Wikipedia

Na kratko: prenaša se samo pol slike, drugo polovico "izmisli" in prikaže AI (ali kakorkoli ga imenuješ. procesor slike, prikazovalnik, Ferdi...)


Pri interlaced videu si je drugo polovico slike izmislila kar nasa inteligenca. Pri racunalniskem deinterlacingu se pa algoritmi trudijo, ja. :)

MrStein ::

Računalniški, AI, saj sem napisal vseeno kako ga imenuješ.

(ja, naši dedki (in leito ali kdo se že hvali, da je včasih TV-je šraufal) tega niso imeli, danes pa imajo vsi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hikari ::

Compressed Sensing
Compressed sensing @ Wikipedia

sezuti ::

Lep pozdrav.
Danes sem postal lastnik XE9005. Imam pa težavo, namreč ne najde mi nobenih programov. Kaartica je vsatvljena in tudi kabel povezan, pa vseeno sporoča, da storitve niso bile najdene. Sem pri Telemachu in na prejšnjem LG-ju je delalo vse OK.

webmaher ::

a si dal na digitalno iskanje...

sezuti ::

Dal na digitalno iskanje večkrat. Frekvenca in ID štimata. Po iskanju samo javi storitve niso bile najdene.

andrej69 ::

sezuti je izjavil:

Dal na digitalno iskanje večkrat. Frekvenca in ID štimata. Po iskanju samo javi storitve niso bile najdene.


Pritisni gumb HOME in nato izberi Nastavitve — Nastavitev kanalov — Nast za digitalni sig. — Iskanje digitalnih kanalov — Samodejno iskanje dig. kanalov. Izberi [Normalno] ali [Popolno]

sezuti ::

To sem naredil že večkrat. Zmeraj brez rezultata. Na Telemachu so mi svetovali naj spremenim državo izvora kanala na Švedsko, vendar sem še v iskanju kje se to spremeni.

andrej69 ::

Spreminjanje razpona iskanja kanalov. Izberi [Normalno] ali [Popolno]

sezuti ::

Tudi to sem probal. Brez uspeha. A dejansko zna bit kaj narobe s TV-jem ali bolj s Telemachom? Upam da ni TV, ker je naročen iz Avstrije in se mi res ne da nazaj pošiljat.

andrej69 ::

Lahko, da je težava z kartico. Ali pa ti ne gre spremenit regijo. Kar se tiče televizorja ne verjamem, da je sam CI modul v okvari.

andrej69 ::

Tukaj imaš video, pa si poglej.

sezuti ::

Ja kartico prepozna. Ko iščem se pokaže funkcija Telemach. Sej vse poteka kot na videu, samo da je moj rezultat 0 najdenih kanalov. Še danes je kartica normalno delala v LG-ju, tako da dvomim da se je ob prenosu pokvarila. Regije pa res ne znam spremenit.

Okapi ::

Vazelin je izjavil:

A obstaja kaj takega da AI sam ugotovi kakšen naj bi bil pixel? Recmo prenašamo samo 3/4 podatkov, 1/4 podatkov prikaza slike ugotovi AI?

Seveda obstaja, samo ni ravno AI, bolj precej preprost algoritem (v primerjavi s tem, kar si sicer predstavljamo kot AI). Vgrajeno v vsak sodoben grafični procesor. Po angleško se temu reče upscaling.

andrej69 ::

Sedaj na pamet ti teško kaj več pomagam. Če imaš možnost, še kakšno drugo kartico preiskusit.Ali pa poskusi vrnit televizor na tovarniške nastavitve.

XS!D3 ::

Nima veze če kartica sploh dela ali ne, kanale mora TV vseeno najt in FTA kanali morajo delat tudi brez kartice. Če je problem v kartici/modulu, bo pač pri kodiranih napisalo, da so kodirani. Dokler TV kanalov sploh ne najde, išči napako drugje.

Na nekem starejšem Philipsu vem, da je bilo potrebno izbrat finsko regijo, sicer v Sloveniji niti full scan ni našel nobenega kanala. Ampak pri novejših TVjih bi to skoraj moglo špilat, če izbereš Slovenijo in narediš full scan. Lahko pa vseeno probaš še kakšno drugo opcijo.

cekr ::

Poskusi brez kartice.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sezuti ::

Za zdaj še zmeraj brez rešitve. Probal sem nastaviti različne države (Švedska, Finska, Nemčija, Avstrija, Slovenija), vendar nič ni delovalo. Čudi me tudi, da ne najde nikakršnega analognega signala. Sprobal sem tudi s tastovo kartico (živimo v isti zgradbi) in tudi ta ni delovala. Zadnje upanje je da probam nabavit nov kabl, čeprav je le ta normalno deloval na prejšnjem TV-ju. Hvala vsem za predloge.

sezuti ::

Update :) V glavnem zgleda so najpreprostejše rešitve tudi najboljše. Ob menjavi kabla, je začelo delovat. Bilo mi je čudno, saj je kabl deloval na prejšnjem TV-ju, ampak se je ob menjavi zgleda zvin pin ki gre v TV. Hvala vsem za pomoč, sam pa se posujem s pepelom. :)

mit3k ::

Pozdravljeni,

je tale tv dober nakup?

damirj79 ::

Je dober nakup.

fpbs ::

mit3k je izjavil:

Pozdravljeni,je tale tv dober nakup?
Precej nizka svetilnost, nizek barvni razpon, slaba HDR podpora - ne podpira HLG, niti ne VP9, nima bluetooth..

damirj79 ::

Drži, ampak govorimo o 55" TV za 650€. Svetilnost je pa med boljšimi v tem rangu.

Sarkozy ::

krepki je izjavil:

55 tv za 700€ je krafl
Ils sont fous ces Slovenes!

damirj79 ::

Zakaj že? Kaj ti bo HDR, ker tako ni neke velike izbire vsebin, kjer to res dejansko potrebuješ, poleg tega je od HDR standardov edino dolby vision uporaben, tega pa še zdaj le malo TVjev podpira in FW nadgradnja tako ali tako ni možna. Treuntno se vprašaj samo, ali daš za TV 500€ ali 2000€, slika bo pa bolj kot ne enaka.

bbobst ::

damirj79 je izjavil:

Treuntno se vprašaj samo, ali daš za TV 500€ ali 2000€, slika bo pa bolj kot ne enaka.

Tukaj si ga pa zelo mimo pihnu.

damirj79 ::

No malo že, če upoštevaš razlike VA in IPS ekranov in takšnih ki dejansko izstopajo zaradi slabih lastnosti. Drugje pa ne bo tako zelo velikih razlik.

fpbs ::

damirj79 je izjavil:

Zakaj že? Kaj ti bo HDR, ker tako ni neke velike izbire vsebin, kjer to res dejansko potrebuješ, poleg tega je od HDR standardov edino dolby vision uporaben, tega pa še zdaj le malo TVjev podpira in FW nadgradnja tako ali tako ni možna. Treuntno se vprašaj samo, ali daš za TV 500€ ali 2000€, slika bo pa bolj kot ne enaka.

Saj ni res, vsi HDRi bodo slej ko prej uporabni, saj TVeja ne kupuješ za eno leto, zato se jaz nikakor nebi odrekel HLGeju,in če nimaš VP9 boš prikrajšan na YouTube. Glede svetilnosti ta Sony s 350cd/m2 prav nič ne izstopa. Z višjo svetilnostjo v tem razredu izstopajo samo LGeji z Ultra Luminance paneli.

avtek ::

mit3k je izjavil:

Pozdravljeni,

je tale tv dober nakup?



Jaz sem z njim zelo zadovoljen! Res pa je, da nisem ekstra zahteven uporabnik oz. "gledalec", kot večina ljudi v tej temi.

mit3k ::

Hvala vsem za odgovore, bluetootha nebom pogrešal, ker za "smart" zadeve imam Mi Box. Glede teh kodekov pa dvomim, da Youtube čez nekaj let nebo več deloval, ali pač?

damirj79 ::

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Zakaj že? Kaj ti bo HDR, ker tako ni neke velike izbire vsebin, kjer to res dejansko potrebuješ, poleg tega je od HDR standardov edino dolby vision uporaben, tega pa še zdaj le malo TVjev podpira in FW nadgradnja tako ali tako ni možna. Treuntno se vprašaj samo, ali daš za TV 500€ ali 2000€, slika bo pa bolj kot ne enaka.

Saj ni res, vsi HDRi bodo slej ko prej uporabni, saj TVeja ne kupuješ za eno leto, zato se jaz nikakor nebi odrekel HLGeju,in če nimaš VP9 boš prikrajšan na YouTube. Glede svetilnosti ta Sony s 350cd/m2 prav nič ne izstopa. Z višjo svetilnostjo v tem razredu izstopajo samo LGeji z Ultra Luminance paneli.


Skoraj gotovo, da bodo vsi uporabni, saj so že sedaj. Vprašanje samo, koliko razširjeni. Sem skoraj prepričan, da bo obstal samo eden (Dolby Vision, ker edini res ponudi nekaj več). Glede HDR na XE7005 je debata brezpredmetna, podpira HDR, prikaže sliko v HDR, ampak svetilnosti ne zmore, torej sploh vprašanje, koliko koristi imaš od tega. S svetilnostjo 350cd/m2 pa je v tem cenovnem rangu kjer so ostali, nič več, nič manj. Ti pa LG v tem rangu nudi RGBW panel, če ti to kaj pomeni.

damirj79 ::

mit3k je izjavil:

Hvala vsem za odgovore, bluetootha nebom pogrešal, ker za "smart" zadeve imam Mi Box. Glede teh kodekov pa dvomim, da Youtube čez nekaj let nebo več deloval, ali pač?


Kar pogumno, ne boš razočaran.

leiito ::

QLED tehnologija je dozorela. John Archer v Forbesu pravi, da ima Q9 najboljšo sliko, kar jih je kdaj videl, črne na nivoju OLED-a in 2.400 nitov, HDR na tem tiviju mora biti fantastičen. In tudi cena ni absurdna, kot lanske začetne Samsungove cene, €3.500 za 65" je tam nekje kot 65" C8. Najbrž celo najboljši tivi na svetu trenutno.

https://www.forbes.com/sites/johnarcher...

Q7 je jurja cenejši, ampak črna ni več črna.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

QLED tehnologija je dozorela. John Archer v Forbesu pravi, da ima Q9 najboljšo sliko, kar jih je kdaj videl, črne na nivoju OLED-a in 2.400 nitov, HDR na tem tiviju mora biti fantastičen. In tudi cena ni absurdna, kot lanske začetne Samsungove cene, €3.500 za 65" je tam nekje kot 65" C8. Najbrž celo najboljši tivi na svetu trenutno.

https://www.forbes.com/sites/johnarcher...

Q7 je jurja cenejši, ampak črna ni več črna.


Gre za odličen televizor, toda cenovno je povsem nekonkurečen:)

bernikm ::

Tole sem slučajno videl, 65inch TV za 600€. Verjetno je kvaliteta slike temu primerna :-)

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/l...
««
116 / 538
»»