» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
111 / 544
»»

fpbs ::

gafna je izjavil:

Sam dnevno prebiram slednji forum in z vašimi komentarji mi tudi malo niste v pomoč pri nakupu 65" oleda!

Tu imaš najbolj ugodne cene: https://geizhals.at/?cmp=1607161&cmp=15...

neo5468 ::

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:


Točno sem vedel, da boš že stotič prilepil ta antipropandni video.
Za primerjavo si samo poglej indeks kakovosti slike, ki je splošna ocena vseh lastnosti TVeja, za vse navedena televizorje, za katerega boš zopet zaradi ribarjenja v kalnem izjavil, da ni merodajen:
Philips PUS 6432- 900PPI
LG UJ634 -1600PMI
Philips PUS 7502- 2200PPI
LG SJ800 - 2800PMI

Vir za te številke?


Tukaj si lahko pogledaš.
file:///C:/Users/andrej/Desktop/358501237-LG-Lineup-Chart-2017-ENG-2-3(3).pdf
file:///C:/Users/andrej/Desktop/Philips-TV_Navigator_04-2017-SLO_web.pdf


andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Andrej, tudi jaz ne znam odpreti tega linka, oziroma nisem strokovnjak, da bi vdrl v tvoj PC.
Tukaj se lahko vidijo podatki:
https://www.displayspecifications.com/e...


Kakšni ste mi to strokovnjaki:)):D Narediš Copy tega linka, in ga prilepiš v opravilno vrstico in pritisneš enter.To je vsa umetnost..


Nevem no, tole je še vedno največji fail kar sem jih prebral na celotnem slotech forumu, pa tudi na redditu ne vem če sem našel večji fail. Če bi jaz kaj takega bleknil, bi si vzel par mesecev pavze od foruma, ker od tega ne moreš comebackat.

andrej69 ::

Vidim, da sem nekaterim trn v peti tukaj na forumu:)Nekateri iščete vse moje napake, vi ostali pa ste brez napak:));(( Me pa veseli, da se ukvarjate z menoj..Bolje se ukvarjat z menoj, kot pa kar se tiče tv tehnologije itd..Kajti tv tehnologija, vam tako ni blizu..:'(

andrej69 ::

Pa moram še povedat eno stvar..Vse več uporabnikov mi piše na PM, kar me seveda ne moti.Tam še jim lahko bolj razložim nekatere stvari.. Pišejo mi pa zato, ker enostavno ne prenesejo več določenih posameznikov, ki vseskozi tukaj delajo prepire, so nagnjeni k provokacijam itd..In to, da določeni ljudi nočejo več javnega mnenja tukaj, so res krivi določeni posamezniki, ki se bodo seveda prepoznali..:DTako, da se še bolj ukvarjajte z nepomembinimi stvarmi tukaj, pa se bo lahko ta tema počasi zaprla..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mat11 ::

Po ca. eno mesečni uporabi Philipsa PUS7502/65, lahko rečem odličen televizor za 1100 evrov ob podaljšanju naročnine pri Telekomu. SD programi(siol box) so čisto ok(gledljivi), oziroma so boljši kot na 55 680V Lgju. Sicer uporabljam SHield, ko pa kaj iščem po samem TV vmesniku je odziven. Zdaj ali sem zahteven uporabnik, ne vem. Vem pa da mi je ta slika, ki jo predvaja TV za ta denar odlična.
Gledam se na ca. 3metre.
Andrej hvala. Ampak če me boš hotel uporabljati v svoje komercialne namene me moraš citirati z ceno, ki sem jo plačal. ;)
mat

andrej69 ::

mat11 je izjavil:

Po ca. eno mesečni uporabi Philipsa PUS7502/65, lahko rečem odličen televizor za 1100 evrov ob podaljšanju naročnine pri Telekomu. SD programi(siol box) so čisto ok(gledljivi), oziroma so boljši kot na 55 680V Lgju. Sicer uporabljam SHield, ko pa kaj iščem po samem TV vmesniku je odziven. Zdaj ali sem zahteven uporabnik, ne vem. Vem pa da mi je ta slika, ki jo predvaja TV za ta denar odlična.
Gledam se na ca. 3metre.
Andrej hvala. Ampak če me boš hotel uporabljati v svoje komercialne namene me moraš citirati z ceno, ki sem jo plačal. ;)


Ne bom te uporabljal v ta namen..:D

fpbs ::

mat11 je izjavil:

Po ca. eno mesečni uporabi Philipsa PUS7502/65, lahko rečem odličen televizor za 1100 evrov ob podaljšanju naročnine pri Telekomu. SD programi(siol box) so čisto ok(gledljivi), oziroma so boljši kot na 55 680V Lgju. Sicer uporabljam SHield, ko pa kaj iščem po samem TV vmesniku je odziven. Zdaj ali sem zahteven uporabnik, ne vem. Vem pa da mi je ta slika, ki jo predvaja TV za ta denar odlična. Gledam se na ca. 3metre.

Ja, pozabil si povedat celotno zgodbo, in težav, ki si jih imel s prvim Philipsom. Pa ni vrag, da ti od dveh nebi vsaj eden delal kot treba. Pa normalno, da bi človek pričakoval, do bo bolje delal, kot nekaj let star LG nižjega cenovnega razreda.

andrej69 ::

@fpbs
Ja, pozabil si povedat celotno zgodbo, in težav, ki si jih imel s prvim Philipsom. Pa ni vrag, da ti od dveh nebi vsaj eden delal kot treba. Pa normalno, da bi človek pričakoval, do bo bolje delal, kot nekaj let star LG nižjega cenovnega razreda.

O tem sem prej napisal..Uporabnik ne sme niti napisat kaj pozitivnega, sploh, če gre za Philips televizor:)
Zato pa nihče noče več napisat osebnega mnenja , kar so mi napisali tudi določeni uporabniki teh televizorjev:))Ker takoj sledijo pritiski, od določenih uporabnikov..>:DLjudem pa se ni potrebno spuščat na osebni nivo..Saj tudi jaz najverjetneje ne bi napisal, ker se mi po domače ne bi dalo zajebavat, z določenimi liki tukaj..Toda jaz se pač moram ukvarjat z takšnimi liki, ker mi ni vseeno za ljudi kateri kupujejo nov televizor..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mat11 ::

fpbs si že tečen. Kaj sem pozabil? Če ne bi povedal, tudi ti ne bi vedel. Malce se umiri, ker si že nadležen, to pa tudi za Andreja občasno velja.
mat

palota999 ::

andrej69 je izjavil:

Cene Sony modelov 2018.
65A8F OLED 3.060 €
55A8F OLED 2.260 €


Mislim, da cene za Sony A8F OLED serijo ne držijo.

Klemzy17 ::

Zdravo, po premisleku sem se nekako odlocil za Sony 65 incni televizor zanima me se nekaj ker kot sem povedal iscem tv v rangu od 1000 eur do 1500 eur. Bil sem nedolgo nazaj v hervy norman in sem si ogledoval serije XE8596B, XE7005B, potem pa domene pristopi sonijev prodajalec in mi pokaze model 65XD7505B, pove da gre model iz leta 2016 ampak da prekaša model XE7005B ker ima model iz 2016 android in pa 100HZ model iz 2017 pa 50 hz in pa linuxa. Sigurno sta modela slabša kot model XE85 ampak po sliki sodeč sploh ni nekih velikih razlik, zaj pa me zanima od kakega poznavalca sonija za model XD7505 kaksen je ta model in ali ima napake? Ali je prodajalec hotel po domace povedano uturit starejse modele da se prodajo? Res je da ima model 2016 IPS panel 2017 pa VA panel samo po sliki sodeče ko sem jih primerjal in z tem da je tv 1200 eur se mi je za ta denar zdela bomba ponudba, slika zelo kvalitetna na prvi pogled in skoraj nisem opazil razlik, sedaj pa me zanimajo mnenja :)

easyrider3 ::

Klemzy17 je izjavil:

Zdravo, po premisleku sem se nekako odlocil za Sony 65 incni televizor zanima me se nekaj ker kot sem povedal iscem tv v rangu od 1000 eur do 1500 eur. Bil sem nedolgo nazaj v hervy norman in sem si ogledoval serije XE8596B, XE7005B, potem pa domene pristopi sonijev prodajalec in mi pokaze model 65XD7505B, pove da gre model iz leta 2016 ampak da prekaša model XE7005B ker ima model iz 2016 android in pa 100HZ model iz 2017 pa 50 hz in pa linuxa. Sigurno sta modela slabša kot model XE85 ampak po sliki sodeč sploh ni nekih velikih razlik, zaj pa me zanima od kakega poznavalca sonija za model XD7505 kaksen je ta model in ali ima napake? Ali je prodajalec hotel po domace povedano uturit starejse modele da se prodajo? Res je da ima model 2016 IPS panel 2017 pa VA panel samo po sliki sodeče ko sem jih primerjal in z tem da je tv 1200 eur se mi je za ta denar zdela bomba ponudba, slika zelo kvalitetna na prvi pogled in skoraj nisem opazil razlik, sedaj pa me zanimajo mnenja :)



Glede operacijskega sistema lahko rečem,da je Linux slabši vsaj zame ker enostavno nimaš šans večina aplikacij gor naložiti,recimo VOYO je že taka aplikacija. Zdaj pa kakor komu paše in koliko uporablja aplikacije meni bi recimo zelo prav prišla aplikacija VOYO pa je ne morem imeti.

Klemzy17 ::

Pozabil sem napisati tudi da ima recimo model 2016 DIRECT LED modeli v 2017 ki so v cenovnem razredu 1600 pa imajo EDGE LED, DIRECT LED imajo potem samo tisti v rangu 1800 pa navzgor, bral pa sem da je direct led dosti bolsi kot pa edge led...kaj pravite na to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemzy17 ()

wave_tr ::

Še zadnje vprašanje preden grem v nakup :D Sem se odločil za sonya

torej xe9305 dobim za 100€ ceneje kot xf9005

Katerega in zakaj?

HVALA!!!!!!

fpbs ::

9305 je v vseh pogledih boljši:
https://www.displayspecifications.com/e...

fpbs ::

Klemzy17 je izjavil:

Pozabil sem napisati tudi da ima recimo model 2016 DIRECT LED modeli v 2017 ki so v cenovnem razredu 1600 pa imajo EDGE LED, DIRECT LED imajo potem samo tisti v rangu 1800 pa navzgor, bral pa sem da je direct led dosti bolsi kot pa edge led...kaj pravite na to?

Odvisno je od tega, kakšen je ta direct LED, ali ima ali nima lokal diminga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

andrej69 ::

Če katerega zanima. Odličen" televizor, sedaj za odlično ceno:)
https://geizhals.at/philips-55pus8602-a...
https://geizhals.at/philips-65pus8602-a...

mgermo ::

wave_tr je izjavil:

Še zadnje vprašanje preden grem v nakup :D Sem se odločil za sonya

torej xe9305 dobim za 100€ ceneje kot xf9005

Katerega in zakaj?

HVALA!!!!!!


xe9305, višja svetilnost, več zon

andrej69 ::

wave_tr je izjavil:

Še zadnje vprašanje preden grem v nakup :D Sem se odločil za sonya

torej xe9305 dobim za 100€ ceneje kot xf9005

Katerega in zakaj?

HVALA!!!!!!


Jaz bi ti priporočil model XF9005. Imata že skoraj enako con zatemnenja. Je pa model XF9005 FALD model, kar je vsekakor prednost. Model XF9005 ima tudi že X-motion Clarity opcijo, ki je lanski modeli nimajo. In še kaj bi se našlo.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Če katerega zanima. Odličen" televizor, sedaj za odlično ceno:)
https://geizhals.at/philips-55pus8602-a...
https://geizhals.at/philips-65pus8602-a...


Ponujaš tudi popravila dežnikov in brušenje nožev?

andrej69 ::

@leiito
Malo se umiri..! Imaš srečo, da so na tem forumu admini odsotni..Na kakšnem drugem forumu, bi se že zdavnaj poslovil:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

janjus82 ::

Nevem no, tole je še vedno največji fail kar sem jih prebral na celotnem slotech forumu, pa tudi na redditu ne vem če sem našel večji fail. Če bi jaz kaj takega bleknil, bi si vzel par mesecev pavze od foruma, ker od tega ne moreš comebackat.

andrej69 ::

Ne vem, ali ste tukaj določeni plačani, da igrate klovne..:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

leiito je izjavil:

A propos, je kdo videl v živo kako zgleda HDR remaster, to kar delajo top Sonyji, da iz SDR slike naredi HDR? Ker če prav razumem, je ta njihova tehnologija object based, ne razumem pa, ali je tudi Dolby Vision object based ali samo ta Sonyjeva tehnologija. Ker če res naredi iz SDRja HDR, kapo dol.

Tu zgleda, da gre za podobno funkcijo, kot pri LGeju, ki pretvorbo iz SDR v HDR imenuje "HDR Effect". Tudi mene zanima, kako to zgleda. Če se ne motim, gre za podobno pretvorbo glede na prikazano vsebino tudi pri HDR10+. Pri Dolby Vision se meta podatki kreirajo iz scene v sceno in če prav razumem, gre pri DV za drugačen zahtevnejši proces.

cekr ::

Mogoče pa je samo eden. Ha ha
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

cekr je izjavil:

Mogoče pa je samo eden. Ha ha


A ti mogoče..?:))

AV1 Kodek.
https://bitmovin.com/av1/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

T_F_7 ::

yohnzy je izjavil:

SONY XE9305 je dražji od LG OLED B7.

kjer jaz gledam je cenejši.

profdoktor je izjavil:

Se strinjam. Če bi kupoval 55 za 1200 EUR+ bi šel raje do 1400 EUR po OLED. Recimo LG OLED55C7V za 1450 EUR.

Kupujem za 1k € in sem pripravljen iti do 1,2k €, nikakor pa ne do 1,4k €.

LG OLED55C7V: Kako je s kompatibilnostjo s Kodijem in Popcorn Timeom? Nimam ne volje ne časa za neko pretirano čaranje.

profdoktor ::

T_F_7 je izjavil:

yohnzy je izjavil:

SONY XE9305 je dražji od LG OLED B7.

kjer jaz gledam je cenejši.

profdoktor je izjavil:

Se strinjam. Če bi kupoval 55 za 1200 EUR+ bi šel raje do 1400 EUR po OLED. Recimo LG OLED55C7V za 1450 EUR.

Kupujem za 1k € in sem pripravljen iti do 1,2k €, nikakor pa ne do 1,4k €.

LG OLED55C7V: Kako je s kompatibilnostjo s Kodijem in Popcorn Timeom? Nimam ne volje ne časa za neko pretirano čaranje.

To ne vem. Vem pa, da je na teh servisih prenizek bitrate oz. preslaba slika za dobro 4K izkušnjo. Najboljša varianta je download kompletnega 4K hdr bluraya ali remuxa in gledanje servisov v 4K, kot naprimer Netflix, Amazon itd.

T_F_7 ::

profdoktor je izjavil:

To ne vem. Vem pa, da je na teh servisih prenizek bitrate oz. preslaba slika za dobro 4K izkušnjo.

Pride pa prav, če si nisi predčasno priskrbel epizode TV serije...

damirj79 ::

T_F_7 je izjavil:

yohnzy je izjavil:

SONY XE9305 je dražji od LG OLED B7.

kjer jaz gledam je cenejši.

profdoktor je izjavil:

Se strinjam. Če bi kupoval 55 za 1200 EUR+ bi šel raje do 1400 EUR po OLED. Recimo LG OLED55C7V za 1450 EUR.

Kupujem za 1k EUR in sem pripravljen iti do 1,2k EUR, nikakor pa ne do 1,4k EUR.

LG OLED55C7V: Kako je s kompatibilnostjo s Kodijem in Popcorn Timeom? Nimam ne volje ne časa za neko pretirano čaranje.


S stališča teh aplikacij, je LG še vedno dumb tv. Poseči moraš po TVjih z androidom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

leiito ::

Ali pa, kar je najbolje, pa še ne pacaš OS-a, Apple TV, Shield TV ali android box in ti vse teče na tistem, tivi pa samo predvaja. Tudi za kakovost slike, pri predvajanju HDR vsebin v Dolby Vision je Apple TV druga najboljša solucija, za fizičnim nosilcem.

Klemzy17 ::

Klemzy17 je izjavil:

Zdravo, po premisleku sem se nekako odlocil za Sony 65 incni televizor zanima me se nekaj ker kot sem povedal iscem tv v rangu od 1000 eur do 1500 eur. Bil sem nedolgo nazaj v hervy norman in sem si ogledoval serije XE8596B, XE7005B, potem pa domene pristopi sonijev prodajalec in mi pokaze model 65XD7505B, pove da gre model iz leta 2016 ampak da prekaša model XE7005B ker ima model iz 2016 android in pa 100HZ model iz 2017 pa 50 hz in pa linuxa. Sigurno sta modela slabša kot model XE85 ampak po sliki sodeč sploh ni nekih velikih razlik, zaj pa me zanima od kakega poznavalca sonija za model XD7505 kaksen je ta model in ali ima napake? Ali je prodajalec hotel po domace povedano uturit starejse modele da se prodajo? Res je da ima model 2016 IPS panel 2017 pa VA panel samo po sliki sodeče ko sem jih primerjal in z tem da je tv 1200 eur se mi je za ta denar zdela bomba ponudba, slika zelo kvalitetna na prvi pogled in skoraj nisem opazil razlik, sedaj pa me zanimajo mnenja :)


Klemzy17 je izjavil:

Pozabil sem napisati tudi da ima recimo model 2016 DIRECT LED modeli v 2017 ki so v cenovnem razredu 1600 pa imajo EDGE LED, DIRECT LED imajo potem samo tisti v rangu 1800 pa navzgor, bral pa sem da je direct led dosti bolsi kot pa edge led...kaj pravite na to?


Ali ima kdo tukaj mogoče kakšne odgovore na moja uprašanja mogoče? :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemzy17 ()

boki75 ::

Klemzy17 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Zdravo, po premisleku sem se nekako odlocil za Sony 65 incni televizor zanima me se nekaj ker kot sem povedal iscem tv v rangu od 1000 eur do 1500 eur. Bil sem nedolgo nazaj v hervy norman in sem si ogledoval serije XE8596B, XE7005B, potem pa domene pristopi sonijev prodajalec in mi pokaze model 65XD7505B, pove da gre model iz leta 2016 ampak da prekaša model XE7005B ker ima model iz 2016 android in pa 100HZ model iz 2017 pa 50 hz in pa linuxa. Sigurno sta modela slabša kot model XE85 ampak po sliki sodeč sploh ni nekih velikih razlik, zaj pa me zanima od kakega poznavalca sonija za model XD7505 kaksen je ta model in ali ima napake? Ali je prodajalec hotel po domace povedano uturit starejse modele da se prodajo? Res je da ima model 2016 IPS panel 2017 pa VA panel samo po sliki sodeče ko sem jih primerjal in z tem da je tv 1200 eur se mi je za ta denar zdela bomba ponudba, slika zelo kvalitetna na prvi pogled in skoraj nisem opazil razlik, sedaj pa me zanimajo mnenja :)


Klemzy17 je izjavil:

Pozabil sem napisati tudi da ima recimo model 2016 DIRECT LED modeli v 2017 ki so v cenovnem razredu 1600 pa imajo EDGE LED, DIRECT LED imajo potem samo tisti v rangu 1800 pa navzgor, bral pa sem da je direct led dosti bolsi kot pa edge led...kaj pravite na to?


Ali ima kdo tukaj mogoče kakšne odgovore na moja uprašanja mogoče? :(


Če je prodajalec stopil do tebe,bi ga vprašal kakšna je razlika med modeli. Očitno tako kot vsepovsod v SLO prodajalci nimajo pojma o tehnologijah TV aparatov. Posiljujejo s starimi modeli,da jih spravijo iz zalog.

profdoktor ::

Prodajalci so prodajalci, malo nad minimalci, v glavi butalci.
Sori Andrej, resnica je taka, v jajcu je dlaka.

T_F_7 ::

@Klemzy17: v času, ko se že dobijo 2018 modeli tvjev, ti je prodajalec hotel podvaliti 2016 model? Pač ja, niso ga uspeli prodati in sedaj ga vsiljujejo vsakomur, ki kupuje TV v tistem cenovnem razredu.

fpbs ::

Klemzy17 je izjavil:

Ali ima kdo tukaj mogoče kakšne odgovore na moja uprašanja mogoče? :(

Tu primerjaj: https://www.displayspecifications.com/e...

Klemzy17 ::

Ok vse to razumem samo jaz vas ne sprašujem glede tega kaj je prodajalec hotel podvalit, stvar je v tem da je po specifikacijah model 2016 dosti boljši kot pa isti model 2017. Kot sem napisal 2016 ima direct led in 100 hz IPS panel + android, 2017 model pa VA panel z 50 hz panelom z tem da ima gor linux in tudi EDGE LED tako da po specifikacijah se mi 2016 tv zdi super izbira za 1200 eur 65 incno bravio dobit, v prodajalni ko sem gledal so razlike tudi z boljšimi modeli res nične tako da me zanima kako se je drugače obnesel ta model....samo to me zanima, če je iz leta 2016 me to sploh ne moti ker TV da kupiš za 4000 je zame bedarija svetovna ker za 3-4 leta bo ta TV že zastarel oz. bodo že spet boljše tehnologije....

profdoktor ::

Potem najboljše da kupiš hoferjevega mediona z diagonalo 65 za 500€. Itak bo 4K počasi zastarel in bo prišel 8K.

cekr ::

Klemzy17 je izjavil:

Ok vse to razumem samo jaz vas ne sprašujem glede tega kaj je prodajalec hotel podvalit, stvar je v tem da je po specifikacijah model 2016 dosti boljši kot pa isti model 2017. Kot sem napisal 2016 ima direct led in 100 hz IPS panel + android, 2017 model pa VA panel z 50 hz panelom z tem da ima gor linux in tudi EDGE LED tako da po specifikacijah se mi 2016 tv zdi super izbira za 1200 eur 65 incno bravio dobit, v prodajalni ko sem gledal so razlike tudi z boljšimi modeli res nične tako da me zanima kako se je drugače obnesel ta model....samo to me zanima, če je iz leta 2016 me to sploh ne moti ker TV da kupiš za 4000 je zame bedarija svetovna ker za 3-4 leta bo ta TV že zastarel oz. bodo že spet boljše tehnologije....


Moraš gledat tudi kakšen procesor ima škatla. Ni samo v prikazovalnem delu. V dveh letih so zelo verjetno dali notri novejši procesor, mogoče tudi malo več RAM-a.

Pri kupovanju teh zadev se moraš držat pravila: ko kupujem, kupim najboljše kar si lahko privoščim. Potem pa pustim dokler ne crkne. No, razen če nisi tip, ki ti stalno nekaj migeta nad glavo, da moraš v nov nakup.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Klemzy17 ::

cekr je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Ok vse to razumem samo jaz vas ne sprašujem glede tega kaj je prodajalec hotel podvalit, stvar je v tem da je po specifikacijah model 2016 dosti boljši kot pa isti model 2017. Kot sem napisal 2016 ima direct led in 100 hz IPS panel + android, 2017 model pa VA panel z 50 hz panelom z tem da ima gor linux in tudi EDGE LED tako da po specifikacijah se mi 2016 tv zdi super izbira za 1200 eur 65 incno bravio dobit, v prodajalni ko sem gledal so razlike tudi z boljšimi modeli res nične tako da me zanima kako se je drugače obnesel ta model....samo to me zanima, če je iz leta 2016 me to sploh ne moti ker TV da kupiš za 4000 je zame bedarija svetovna ker za 3-4 leta bo ta TV že zastarel oz. bodo že spet boljše tehnologije....


Moraš gledat tudi kakšen procesor ima škatla. Ni samo v prikazovalnem delu. V dveh letih so zelo verjetno dali notri novejši procesor, mogoče tudi malo več RAM-a.

Pri kupovanju teh zadev se moraš držat pravila: ko kupujem, kupim najboljše kar si lahko privoščim. Potem pa pustim dokler ne crkne. No, razen če nisi tip, ki ti stalno nekaj migeta nad glavo, da moraš v nov nakup.

To je res sigurno ima novejši model boljši procesor, mislim da katera koli bravia pač tudi če je iz 2016 je to kvalitetna stvar slika pa kot pravim sem gledal na lastne oči in če nisi res neki poznavalec oz. da res gledaš v nijanse so televizorji tam tam, ni nekih razlik...

webmaher ::

no, ko ste že ravno RAM omenili, mislim, da je pri moji Sony 9005 ravno to največji problem in hebeni Sony špara in nateguje teh 2GB tudi pri modelih, ki so 2-3 dražji... ti barabini ti :))

cekr ::

Vedet moraš, da 95% kupcev sploh ne ve, kaj je to RAM, kaj šele da bi ga sploh uspeli izrabit.
Aparat se kupi za gledat, ne pa da se bo še igralo z raznoraznimi igračkami. Tako kot RAM, ne vejo tudi kaj je to Android.
S temi podatki se ljudi samo bega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krepki ::

https://www.philips.si/etc/philips/b2c/...
Ali je opazna razlika v praksi med tema modeloma Philpsa 55PUS8602 in 55PUS7502 zanima me 8000 serija.

MrStein ::

cekr je izjavil:

Vedet moraš, da 95% kupcev sploh ne ve, kaj je to RAM, kaj šele da bi ga sploh uspeli izrabit.

Že Android sam po sebi "izrabi" 2GB RAM-a.
Da ga v napravo za 1500 EUR dajo samo 2GB (strošek 10 EUR) meji na kriminal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

MrStein je izjavil:

cekr je izjavil:

Vedet moraš, da 95% kupcev sploh ne ve, kaj je to RAM, kaj šele da bi ga sploh uspeli izrabit.

Že Android sam po sebi "izrabi" 2GB RAM-a.
Da ga v napravo za 1500 EUR dajo samo 2GB (strošek 10 EUR) meji na kriminal.


Se strinjam, da je to kriminal. Ampak nazadnje se gleda samo sliko. Če pa UI skače, pa nobenega ne briga.
Glede na količino materiala, kot ga kupuje nek Sony, 4GB ne more biti več kot 10€. Raje manj.
Pri takšni ceni aparata bi lahko dali vsaj opcijo dokupa RAM-a, če bo že firma crknila zaradi parih €.

Zgleda, da tudi prikazovalnik za 2,5k€ vsebuje samo 2GB RAM-a.
https://www.displayspecifications.com/e...
https://www.displayspecifications.com/e...
Res sramota.
Zakaj se trudijo s temi pametnimi tv-ji, če pa na začetku zavozijo s šparanjem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

profdoktor ::

Fantje, če bi bil samo RAM problem pri Androidu potem sploh ni problema...

blackmack ::

@krepki

8602 ima qled zaslon kar pomeni dosti lepše in močnejše barve, ter je svetlejši od 7502. Ima tudi edge dynamic dimming, kar pomeni dosti boljši prikaz črne in zatemnjuje zaslon po edge conah medtem ko ima 7502 samo global dimming. Seveda tudi zaradi soundbara veliko boljši zvok.

krepki ::

A ima 8602 tudi HDR10 in Dolby Vision,ker potem bi to bil dober nakup,ker kolk sem gledal v modelih 2018 bodo 100Hz paneli le v boljših serijah torej od 8000 naprej,do zdaj je bil tudi v 7000 serijah.
Soundbar mi ne pomeni veliko,ker imam svoj zvočni sistem,samo verjetno bo potrebno zamenjat reciver,ki je malo zastarel,kaj menite gre se pa za Yamahin reciver RX-V477 B7987D.Namreč vse zadeve so priklopljene na reciver in potem hdmi kabel v tv,tako,da Netfliks gledam na ATV 4K prav tako imam WDMyCloud,kjer so filmi in se jih gleda na ATV z Infuse 5 tako,da menim,da če reciver ne bo sspusto vse te kvalitete skozi,ne pomaga še tako dober tv.

fpbs ::

Na Philipsu pa ne boš dočakal Dolby Vision. Kot zamenjavo za DV Philips nudi HDR10+, ki pa je samo izboljšani HDR10 in ne dosega kvalitete slike, ki jo omogoča DV. Me pa čudi, zakaj Philips v svoje TVeje ne vgrajuje Tecnicolorjev "Advanced HDR", ki naj bi bil razvit tudi ob pomoči Philipsa.
We learned about Advanced HDR by Technicolor, a very unwieldy name for the high dynamic-range technology developed by Technicolor and Philips in France. Kirk Barker, Technicolor's Senior VP of Emerging Products, emphasized that it's not a format; it's a "system" that's fully compatible with HDR10, Dolby Vision, and HLG. Also, it's designed to optimize distribution and adaptation of the peak luminance and color gamut of the mastering display to consumer displays--in other words, tone mapping.
Kirk said that the Technicolor system acts like a "container" that is format-agnostic. It can accept HDR10, Dolby Vision, HLG, and SDR as an input, normalize the content (including SDR-to-HDR upconversion if necessary), and deliver it to any HDR or SDR device in a single stream, ensuring a consistent experience in both cases.
To illustrate SDR-to-HDR upconversion, we saw the same clip displayed on two LG OLED TVs. One was showing an SDR version upconverted to HDR, and the other was native HDR. I could see virtually no visible difference between them--very impressive!

krepki ::

In kateri tv to omogoča?
««
111 / 544
»»