» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
86 / 544
»»

[SkA] ::

UHD preko 100mbit mrežne kartice sam po sebi ni problem. Problem je, če uporabljaš neučinkovit omrežni protokol, ki doda še svoj ovearhead (npr. SMB). Kak NFS bi zadeve izboljšal.

Drugače pa to, da ima tvoj Asus teoretično prepustnost čez gigabit, nima veze - ker bo v prvi vrsti odvisno, kaj tvoj odjemalec omogoča (koliko wifi streamov) in kakšno širino kanala si nastavil. Na 40Mhz kanalu računaj prej nekih 200mbit v praksi. Bo pa, kot si sam ugotovil, hitrost z ovirami hitro padla pod to in potem, če uporabljaš direktno SMB, pozabi na dovolj učinkovito povezavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

boki75 ::

[SkA] je izjavil:

UHD preko 100mbit mrežne kartice sam po sebi ni problem. Problem je, če uporabljaš neučinkovit omrežni protokol, ki doda še svoj ovearhead (npr. SMB). Kak NFS bi zadeve izboljšal.

Drugače pa to, da ima tvoj Asus teoretično prepustnost čez gigabit, nima veze - ker bo v prvi vrsti odvisno, kaj tvoj odjemalec omogoča (koliko wifi streamov) in kakšno širino kanala si nastavil. Na 40Mhz kanalu računaj prej nekih 200mbit v praksi. Bo pa, kot si sam ugotovil, hitrost z ovirami hitro padla pod to in potem, če uporabljaš direktno SMB, pozabi na dovolj učinkovito povezavo.


Širina kanala na usmerjevalniku je 80MHz.Tako da bi moralo generalno delovat na 600Mbs.A imaš mogoče kakšno shemo kako bi naj pravilno bile aparature v mrežo povezane od modema,usmerjevalnika,switcov itd...da bi delovalo optimalno.

PARTyZAN ::

MrStein je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

leiito je izjavil:

OK, ampak kakšne 120FPS vsebine si lahko obetamo v naslednjih 2-3 letih? Samo igre ali tudi filme? In a ne bojo potem fajli toliko večji?


Pri istem bitratu z enakim kodekom bodo logično - precej večji.

Ne, pri istem bitrate bodo enaki. To pomeni "bitrate".


Imaš prav, se posipam s pepelom. Mislil sem pri isti oz primerljivi kvaliteti videa.

PARTyZAN ::

Se opravičujem za double post, funkcija za popravljanje postov ne dela.

@boki75: Najenostavnejša rešitev je, da si nastaviš svoj streaming strežnik, da ti pošilja video z manjšim bitratom (recimo že prej omenjeni Plex), ali pa si potegni UTP kabel k televiziji.

... če hočeš bit pa fancy, si lahko pa taktično postaviš še eno dostopno točko v dnevno sobo :)

MrStein ::

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:


Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).

Ali nam lahko omeniš nekaj TVejev, ki to omogočajo?

Tule je debata: https://www.blurbusters.com/overclock/1...

Nima smisla, da karkoli gledam. Zmedla te je frekvenca osveževanja, ki pa je nekaj drugega. Sicer tebi kot nepoznavalcu tehnike ni kaj za zamerit, samo Andrej pa kot kao strokovnjak, bi pa to tvojo zmedo moral takoj zapazit.

Zmeden si kvečjemu ti. Ali pa sploh prebral nisi.
Mimogrede, vsak 3D (aktivni) TV zna prikazati 120 FPS. Je pa res, da so zelo izbirčni glede izvora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

MrStein, tu https://www.blurbusters.com/overclock/1... nič ne najdem o tem. Ali lahko skopiraš par vrstic, pa jih tu prilepiš?

damirj79 ::

boki75 je izjavil:

Ampak pri Sony aparatih je težava da ima samo 100Mbit ethernet port,tako da UHD preko etherneta zelo omejena.


Lahko tole bolje pojasniš? Kolikor sem gledal, praktično noben drugi TV proizvajalec nima GigaBit porta. Če ja, kateri ima? In ali ni Wifi AC vseeno rešitev. Kateri Wifi AC podpira Sony?

MrStein ::

fpbs je izjavil:

MrStein, tu https://www.blurbusters.com/overclock/1... nič ne najdem o tem. Ali lahko skopiraš par vrstic, pa jih tu prilepiš?

Seveda ne, če je to članek o monitorjih. TV-ji so na linku, ki sem ga jaz objavil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

Posreduj še enkrat tisto stran kjer so TVeji, ki si jo objavil. Pa še skopiraj par vrstic in jih prilepi poleg.

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Tule je debata: https://www.blurbusters.com/overclock/1...

Kaki problem je ta link kliknit??? ;)

Še besedilo:
True 120Hz from PC to TV

Published Feb 20, 2013 by Chief Blur Buster
Share
Make Your HDTV Accept Real 120Hz Refresh Rate
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

To je točno to, kar sem ti zgoraj napisal. Zamenjal si s frekvenco osveževanja. Tu ti lepo piše : "120Hz Refresh Rate".

MrStein ::

In kaj po tvoje daje na ekran 120 krat na sekundo? Krompir? Ali morebiti slike (strokovno: frejme)?

Pa daj preberi preden še kakega kozla ustreliš.

(pol pa taki svetujejo drugim....)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

leiito ::

lowac je izjavil:

rekt je izjavil:


Zanima me le, kako bi čimlažje streamal filme s PC-ja na TV


Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).
Plex Media Server izgleda tako:


Tukaj dodajaš, urejaš filme, serije, ostale videe itd.
Plex Media Player na TV-ju pa izgleda tako:



Za primer ti lahko povem, da moj sosed v istem bloku od mene prejema Stream iz mojega PC-ja oz. Plex Media Serverja na svoj Sony Android TV v svojem stanovanju in zadeve delujejo perfektno (tudi Blu-raye 40GB+ strema do njega v originalni kvaliteti bp) oba imava sicer Gigabitne usmerjevalnike in hitrost interneta oba 180/150Mbps.
Če te kaj več zanima lahko pišeš na ZS - imam te zadeve res nagruntane v nulo.


Tudi jaz sem Plex fan, vrhunsko tudi za dostopanje do vsebin z drugih lokacij.

Imam pa strokovno vprašanje glede direct play vs transcoding: če prav razumem, lahko kot Plex Pass user omogočim Hardware Accelerated Streaming. Ali to pomeni, da lahko vsebine s hardversko relativno švohcanega NAS-a predvajam prek Apple 4K TV-ja? Da torej Plex samo vzame fajl z NAS-a in v celoti prepusti (če se ne motim) transkodiranje oz. predvajanja Apple TVju. Ali to hipotetično pomeni, da bi lahko 4K ATV predvajal 4K ali celo 4K HDR vsebine z NAS-a, ki tega sam po sebi sploh ne omogoča?

Btw, kar se efekta tiče, je sorodna rešitev network stream prek VLCja na ATV, ampak moraš fajl fizično uploadat z računalnika na ATV, kar gre zelo hitro, si pa jasno omejen s 64GB velikosti diska v ATVju. Sam sem to uporabljal že na prejšnjem ATVju za zelo velike fajle, kjer včasih prihaja do zatikanja, ker ne zdrži server ali pa wifi.

boki75 ::

damirj79 je izjavil:

boki75 je izjavil:

Ampak pri Sony aparatih je težava da ima samo 100Mbit ethernet port,tako da UHD preko etherneta zelo omejena.


Lahko tole bolje pojasniš? Kolikor sem gledal, praktično noben drugi TV proizvajalec nima GigaBit porta. Če ja, kateri ima? In ali ni Wifi AC vseeno rešitev. Kateri Wifi AC podpira Sony?


Vem samo za SONY da ima 100Mbit,za druge proizvajalne ne vem.Če želiš preko wifi,zadeva deluje,ampak ne sme biti skoraj nobene ovire med usmerjevalnikom in TV aparatom.Za test v uporabi usmerjevalnik ASUS RT-AC88U,kateri je zelo primeren za prenos multimedijskih vsebin.Zadeva je delovala brez zatikanja.Sedaj sam uporabljam tv box kateri ima Gbit port povezan z utp kablom v mrežo,zadeva deluje tekoče.Dočim preko etherneta na tv se je zatikalo.Ves HW imam Gbit-en.
.

krepki ::

leiito je izjavil:

lowac je izjavil:

rekt je izjavil:


Zanima me le, kako bi čimlažje streamal filme s PC-ja na TV


Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).
Plex Media Server izgleda tako:


Tukaj dodajaš, urejaš filme, serije, ostale videe itd.
Plex Media Player na TV-ju pa izgleda tako:



Za primer ti lahko povem, da moj sosed v istem bloku od mene prejema Stream iz mojega PC-ja oz. Plex Media Serverja na svoj Sony Android TV v svojem stanovanju in zadeve delujejo perfektno (tudi Blu-raye 40GB+ strema do njega v originalni kvaliteti bp) oba imava sicer Gigabitne usmerjevalnike in hitrost interneta oba 180/150Mbps.
Če te kaj več zanima lahko pišeš na ZS - imam te zadeve res nagruntane v nulo.


Tudi jaz sem Plex fan, vrhunsko tudi za dostopanje do vsebin z drugih lokacij.

Imam pa strokovno vprašanje glede direct play vs transcoding: če prav razumem, lahko kot Plex Pass user omogočim Hardware Accelerated Streaming. Ali to pomeni, da lahko vsebine s hardversko relativno švohcanega NAS-a predvajam prek Apple 4K TV-ja? Da torej Plex samo vzame fajl z NAS-a in v celoti prepusti (če se ne motim) transkodiranje oz. predvajanja Apple TVju. Ali to hipotetično pomeni, da bi lahko 4K ATV predvajal 4K ali celo 4K HDR vsebine z NAS-a, ki tega sam po sebi sploh ne omogoča?

Btw, kar se efekta tiče, je sorodna rešitev network stream prek VLCja na ATV, ampak moraš fajl fizično uploadat z računalnika na ATV, kar gre zelo hitro, si pa jasno omejen s 64GB velikosti diska v ATVju. Sam sem to uporabljal že na prejšnjem ATVju za zelo velike fajle, kjer včasih prihaja do zatikanja, ker ne zdrži server ali pa wifi.

Jaz sicer ne uporabljam Plexa,za predvajanje vsebin na ATV 4K ampak Infuse,imam pa vse filme na WD My Cloud napravi,ki je priklopljena z mrežnim kablom na moj router,prav tako lahko priklopiš na router zunanji usb disk in od tam uplaudaš filme na ATV 4K,jaz ima 32GB različico,saj kaj več ne potrebujem,ker na ATV 4K naložim samo programe vsa vsebina filmi slike muzika so na strežniku in ATV 4K lepo bere z njega imam 4K vsebine v velikosti čez 40GB in xadeva deluje brez zatikanja,res pa je da imam vse povezano z kablom nič preko wifi.

bbobst ::

Ali je možna naslednja povezava s HDMI audio extractorjem:
https://www.amazon.com/ViewHD-Extractor...
HDMI ARC iz TV na HDMI IN v extractor , ki naj bi podpiral ARC, in nato 5.1 zvok preko SPDIF v receiver, ki ne podpira ARC.
V bistvu me zanima ali je ARC na extractorju samo na izhodni strani, ali tudi na vhodni.

bbobst ::

Ali pa priklopim HDMI ARC iz TV na HDMI OUT na extractorju?

leiito ::

@krepki

Jp, WD My Cloud zgleda a lot of bang for buck, samo redundancy nima, če prav razumem.

Jaz imam podobno shemo, "fizične" filme na Synology NASu, ki je povezan z routerjem, ostalo je vse na wifi in potem Plex (podobno kot Infuse) sicer teče na NASu, tiviju in ATVju in bi lahko predvajal kjerkoli, ampak standardno uporabljam ATV, tudi zaradi praktičnega remote.

Je pa, kot kaže razlika med Synology in WD v tem, da starejši ali švohnejši Synology DS ne podpirajo 4K oz. hevc, 10bit itd., ampak tudi z novejšim DS se zdi dobra ideja, da fajl nekako "preskoči" NAS in da vse dela ATV, ki ima jasno superioren hw, procesiranje slike itd. in če prav razumem, je v tem fora Hardware acceleration transcoding-a pri Plexu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Konlov ::

Vidim, da je plex plačljiv??? Ali je server free in ali deluje samo na android tv, ali tudi na smart tv?

MrStein ::

Imaš free in plačljivo verzijo, ki ima več... ne vem na pamet česa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Konlov je izjavil:

Vidim, da je plex plačljiv??? Ali je server free in ali deluje samo na android tv, ali tudi na smart tv?


??? A ni logično, da je nekaj, kar ima vrednost plačljivo? S tem, da ima Plex media server tudi v freebie verziji vse ključne funkcionalnosti in nič reklam, Plačljiv je iOS/ATV app, za par kovancev mesečno dobiš pa še najbolj sofisticirane funkcionalnosti, nove verzije preden so dostopne vsem in podporo na plačniškem forumu.

Še bolj nenavadno je, ko se potem na freebie Plex forumu ljudje jezijo, da se support ne odziva dovolj hitro na njihova vprašanja.

Konlov ::

Ali kaj veš, za kaj se preko siol boxa filmi iz računalnika (flex) zatikajo? Vseimam povezano s kablom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

neo5468 ::

Plex predvaja vse formate. Vprašanje je le če jih vaš client podpira, ker če jih ne, potem transcoda in vaš CPU trpi.

krepki ::

Konlov je izjavil:

Ali kaj veš, za kaj se preko siol boxa filmi iz računalnika (flex) zatikajo? Vseimam povezano s kablom

Zdaj če imaš kak starejši box N7700 zna bit da je podhranjen,ker sem tudi sam imel probleme z tem,slab procesor premalo rama itd,zamenjaj box za zadnjo verzijo N7800,moraš pa vedeti,če slučajno imaš zvok speljan preko digitalnega optičnega izhoda,tega novi box nima ima analogni optični izhod.
Filmi se tudi zatikajo če ima film dts zvok,saj tega box ne podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Konlov ::

Ne vem, če ima kaj veze, ampak USB v BOXu mi predvaja normalno. Torej je box OK ali kako?

bbobst ::

bbobst je izjavil:

Ali je možna naslednja povezava s HDMI audio extractorjem:
https://www.amazon.com/ViewHD-Extractor...
HDMI ARC iz TV na HDMI IN v extractor , ki naj bi podpiral ARC, in nato 5.1 zvok preko SPDIF v receiver, ki ne podpira ARC.
V bistvu me zanima ali je ARC na extractorju samo na izhodni strani, ali tudi na vhodni.


bbobst je izjavil:

Ali pa priklopim HDMI ARC iz TV na HDMI OUT na extractorju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

boki75 ::

krepki je izjavil:

Konlov je izjavil:

Ali kaj veš, za kaj se preko siol boxa filmi iz računalnika (flex) zatikajo? Vseimam povezano s kablom

Zdaj če imaš kak starejši box N7700 zna bit da je podhranjen,ker sem tudi sam imel probleme z tem,slab procesor premalo rama itd,zamenjaj box za zadnjo verzijo N7800,moraš pa vedeti,če slučajno imaš zvok speljan preko digitalnega optičnega izhoda,tega novi box nima ima analogni optični izhod.
Filmi se tudi zatikajo če ima film dts zvok,saj tega box ne podpira.


Novi box ima digitalni koax izhod,ni več optični.

orreel ::

Kaj menite o tem televizorju in znamki medion in če je vreden tega denarje ?
Ali je mogoče nanj namestiti tudi aplikacije na primer KODI,ter če satelitski sprejemnik podpira DiSEqC Control: Version 1.0, 1.1, 1.2, USALS in Video Decoding:H.265/HEVC ?
Na nobeni njihovi strani nisem našel tega modela, očitno je to starejša serija.
http://www.medion.com/en/
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

[SkA] ::

boki75 je izjavil:


Širina kanala na usmerjevalniku je 80MHz.Tako da bi moralo generalno delovat na 600Mbs.A imaš mogoče kakšno shemo kako bi naj pravilno bile aparature v mrežo povezane od modema,usmerjevalnika,switcov itd...da bi delovalo optimalno.

Z eno anteno bolj 433 mbps. V vsakem primeru več kot dovolj za 70 mbit bluray streamat. Ne razumem čisto, o kaki shemi sprašuješ? Na predvajalniku s samo 100mbit mrežno povezavo je pač treba poskrbet, da je overheada pri protokolu za dostop do mrežnega diska čim manj in da je vsaj nekaj predpomnilnika pri branju nastavljenega, pa ne bi smelo biti težav pri streamanju tudi bluray hitrosti.

Skratka, če je to Kodi predvajalnik, readahead in buffer za sam Kodi, mrežni disk pa preko NFS protokola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

skibe22 ::

Pozdravljeni,

torej, namen imam kupiti nov 4k tv naslednji mesec. Limit nekje 1500 evrov. Na tv bi gledal filme (bluray, mkv (torrenti)), 3d mi ni pomemben in pa vsebine SD (A1 žal še nima opcije HD paketov, tako da imam sedaj od HD vsebin le slo1+2, pop tv, kanal a, planet tv in 2 lokalna programa).

Imam stensko opcijo za tv v velikosti do max 65 inch-ov, zato kupujem ali 65 ali 55 inch-no tv. Za to ceno dobim LG OLED na idealo.de v velikosti 55 inch, kot tudi kako LED 4k tv v velikosti 65 inch... kaj kupiti, kaj prevaga ali velikost ali slika???? kaj, oziroma kateri tv mi predlagate?

Pa še eno vprašanje: -trenutno imam vezano komponento WD Live preko hdmi-ja na tv za sliko in preko optičnega kabla za zvok-komponenta 5.1. Vendar mi WD live ne podpira 4k vsebin. Kateri predvajalnik je trenutno best buy glede na funkcije/ceno za 4k predvajanje?

Hvala na odgovorih

lowac ::

skibe22 je izjavil:

Pozdravljeni,

torej, namen imam kupiti nov 4k tv naslednji mesec. Limit nekje 1500 evrov. Na tv bi gledal filme (bluray, mkv (torrenti)), 3d mi ni pomemben in pa vsebine SD (A1 žal še nima opcije HD paketov, tako da imam sedaj od HD vsebin le slo1+2, pop tv, kanal a, planet tv in 2 lokalna programa).

Imam stensko opcijo za tv v velikosti do max 65 inch-ov, zato kupujem ali 65 ali 55 inch-no tv. Za to ceno dobim LG OLED na idealo.de v velikosti 55 inch, kot tudi kako LED 4k tv v velikosti 65 inch... kaj kupiti, kaj prevaga ali velikost ali slika???? kaj, oziroma kateri tv mi predlagate?

Pa še eno vprašanje: -trenutno imam vezano komponento WD Live preko hdmi-ja na tv za sliko in preko optičnega kabla za zvok-komponenta 5.1. Vendar mi WD live ne podpira 4k vsebin. Kateri predvajalnik je trenutno best buy glede na funkcije/ceno za 4k predvajanje?

Hvala na odgovorih


To bo bolj kot ne le tvoja odločitev a vzeti manjšega ali večjega.. jaz sem imel "dober" 55'' FHD TV (Samsung H6400) pa sem raje zamenjal za večjega 4K (Samsung UE65MU7000) kot pa za kakšnega isto velikega (torej 55'' OLED) - meni je pač bila pri odločitvi bolj pomembna velikost, kot pa boljša slika v primerjavi s tem ki ga imam sedaj, s tem da bi imel kar 10'' manjšo diagonalo če bi se odločil za OLED.
Definitivno je res da bi izgledala slika boljše na manjšem torej 55'' OLED kot pa na 65'' LED - to je dejstvo .. sedaj je le odvisno, če ti bo 55'' dovolj - meni v mojem primeru ni bil pa nimam neke gromozanske dnevne sobe .. gledam iz cca 3.30m.
Uglavnem za 1500€ bi ti ja z priporočal tega ko ga imam sam - mislim, da je best price/performance za takšen denar:
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
pa ne kupit v Sloveniji ampak pojdi v avstrijo -> http://www.mediamarkt.at/de/product/_sa...
in ga dobiš za skoraj 300€ cenej ..
Mimogrede (še večja katastrofa glede cene je na mimovrste -> https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik... in je kao znižan iz 2.4k€ na 1999€ :)))

Vrži WD TV Live stran (prodaj), jaz sem ga že kakšne 5 let nazaj in če imaš opcijo imej Plex strežnik na računalniku - (torej računalnik mora laufat ko boš hotel gledat - s priklopljenim/i disk/i, kjer boš imel filme/serije itd.), ki ti nato po tvoji lokalni mreži streama na tvoje druge naprave - na TVju le inštaliraš Plex aplikacijo in je to to - torej to je zastonjska rešitev (imaš še seveda kakšne druge ampak jaz sem ti priporočil pač to).
Lahko pa enostavneje predvajaš filme direktno preko USB-jev na TV-ju .. vsak zdajšnji TV ti bo premlel 4K brez težav .. glej le da bo TV imel toslink optični izhod, da boš dobil zvok na svoj 5.1 sistem (v TV-ju nastaviš le Output speaker setting na : Optical out).
Lahko pa bi izbiral tudi med kakšnimi 4K predvajalniki npr Roku, Minix Neo itd. -> https://www.amazon.com/MINIX-Quad-Core-...
(Minix Neo ima tudi Toslink out za S/PDIF passtrough)..

lp

avtek ::

A je to isti TV (razlika cca 400eur) ali jaz kaj napačno gledam?

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

http://www.mediamarkt.at/de/product/_sa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

lowac ::

Je isti ja.. katastrofa kaj se vse dogaja pri nas, res!

scipascapa ::

Odprite s.p pa prodajajte pri nas, če vam rata.

avtek ::

Če to slučajno leti na mene, ti naj povem, da me je samo zanimalo če sem slučajno kaj spregledal, ker se mi je zdela visoka razlika v ceni :)

andrej69 ::

avtek je izjavil:

Če to slučajno leti na mene, ti naj povem, da me je samo zanimalo če sem slučajno kaj spregledal, ker se mi je zdela visoka razlika v ceni :)


Tukaj ga imaš za enako ceno.
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

leiito ::

Tudi sam sem bil kdaj v preteklosti kritičen do slovenskih prodajalcev tivijev, na koncu sem pa od enega od njih dobil najboljšo ceno za 65" C7 v Evropi.

Ampak bolj zanimivo je dogajanje na CES-u. Samsung je pokazal mirco-LED modularen tivi, anorganska self-emissive tehnologija, neskončno bolj svetla od OLED, baje brez degradacije in možnih burn-inov in baje bojo že letos predstavili tivije s to tehnologijo.

Kar bo pa zihr že letos, Q9S z 8K, logika Samsunga tu je, da nima veze, če ni 8K vsebin, AI bo vse vsebine upscalal v 8K in zaradi velikosti zaslonov je to nujno, če hočemo gladke črte.

Kar je še bolj divje, 4.000 nitov, 10.000 con zatemnjevanja, AI, setup brez vpisovanja gesel, samo telefon daš zraven, google assistant, ni da ni. Bo pa cena najbrž temu primerna.

Tivi, največji zaslon v hiši, postaja osrednji hub, na katerega se veže ves internet of things, od varnostnih kamer in zvonca na vratih do hladilnika in pralnega stroja in vsa komunikacija.

jernej47 ::

BFGD - Big Format Gaming Displays

"For now, all BFGDs will have the same Nvidia-approved 65”, 120Hz, 4K IPS panel with DCI-P3 color gamut and full-array backlighting."

Nič ne piše o local dimmingu. Če še to implementirajo, bo top za HTPC/Gaming.

http://www.tomshardware.com/news/first-...



Edit: bo local dimming. Sicer ne vrhunski ampak vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jernej47 ()

skibe22 ::

Pozdrav,

lowac hvala na odgovorih. V bistvu tudi sam se bolj oklepam na večji ekran. Čakam na ponudbo glede samsunga 65mu7049. Sem gledal malce po forumih in ugotovil da najjači LED je sony 65xe9005 serija. Je pa drag...a se ga da kje dobiti za okrog 1500 evrov?

Glede predvajalnika me zanima še to: - kako je s podnapisi? (gledal po karakteristikah in nikjer nisem opazil da bi ti predvajalniki podpirali *sub, *srt ). Verjetno preko Plexa vse nastaviš na računalniku in ti samo prikazuje sliko na tv, zvok pa potem preko optičnega izhoda iz tv na komponento?

Predvajanje filmov preko USBja pa "verjetno" ne podpira podnapisov?

A se vsi strinjate glede samsunga 65mu7000 da je trenutno best buy glede price/performance za tak denar?

Hvala na odgovorih.

MrStein ::

leiito je izjavil:


Ampak bolj zanimivo je dogajanje na CES-u. Samsung je pokazal mirco-LED modularen tivi, anorganska self-emissive tehnologija, neskončno bolj svetla od OLED, baje brez degradacije in možnih burn-inov in baje bojo že letos predstavili tivije s to tehnologijo.

Baje.
Sploh, če upoštevaš, da so ti "mikro" LED-i vseeno kar veliki. Beri: na normalni velikosti ekrana (55-75 palcev) ne dobiš 4K točk, mogoče niti 1080 ne. (malo podobno kot plazma)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RokV6TB ::

lowac je izjavil:



To bo bolj kot ne le tvoja odločitev a vzeti manjšega ali večjega.. jaz sem imel "dober" 55'' FHD TV (Samsung H6400) pa sem raje zamenjal za večjega 4K (Samsung UE65MU7000) kot pa za kakšnega isto velikega (torej 55'' OLED) - meni je pač bila pri odločitvi bolj pomembna velikost, kot pa boljša slika v primerjavi s tem ki ga imam sedaj, s tem da bi imel kar 10'' manjšo diagonalo če bi se odločil za OLED.
Definitivno je res da bi izgledala slika boljše na manjšem torej 55'' OLED kot pa na 65'' LED - to je dejstvo .. sedaj je le odvisno, če ti bo 55'' dovolj - meni v mojem primeru ni bil pa nimam neke gromozanske dnevne sobe .. gledam iz cca 3.30m.
Uglavnem za 1500€ bi ti ja z priporočal tega ko ga imam sam - mislim, da je best price/performance za takšen denar:
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

lp

Kako pa si zadovoljen s Samsungom?
Je to to za ta denar?
Si kaj primerjal z 65MU8000 kje v živo, ker je 200€ dražji pa ne vem če je taka razlika med njima?
LP

OK.d ::

Prihajajo updejti za philipsehttps://www.flatpanelshd.com/news.php?s... in seveda novi bugi z njimi, ampak samo za 2016 in 2017 letnike, če imaš gnili 2015 letnik in hočeš updejt moraš zamenjati matično, za katero serviserji zahtevajo 250€:P
LPOK.d

cekr ::

OK.d je izjavil:

Prihajajo updejti za philipsehttps://www.flatpanelshd.com/news.php?s... in seveda novi bugi z njimi, ampak samo za 2016 in 2017 letnike, če imaš gnili 2015 letnik in hočeš updejt moraš zamenjati matično, za katero serviserji zahtevajo 250€:P


Še dobro, da imaš vsaj možnost menjave. V dosti primerih, se moraš od prikazovalnika kar poslovit.
Če priznajo, da so zavozili in dajo možnost menjave plošče, jim je pol oproščeno. Ha, ha.
Ko bi 1x doživeli, da bi se firme lotile modulne izdelave. Da samo kupiš kartico in jo sam zamenjaš z novejšo oz. kako drugače prirejeno. Ampak, potem se ne bi kupovalo toliko novih prikazovalnikov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

lowac ::

skibe22 je izjavil:

Pozdrav,

lowac hvala na odgovorih. V bistvu tudi sam se bolj oklepam na večji ekran. Čakam na ponudbo glede samsunga 65mu7049. Sem gledal malce po forumih in ugotovil da najjači LED je sony 65xe9005 serija. Je pa drag...a se ga da kje dobiti za okrog 1500 evrov?

Glede predvajalnika me zanima še to: - kako je s podnapisi? (gledal po karakteristikah in nikjer nisem opazil da bi ti predvajalniki podpirali *sub, *srt ). Verjetno preko Plexa vse nastaviš na računalniku in ti samo prikazuje sliko na tv, zvok pa potem preko optičnega izhoda iz tv na komponento?

Predvajanje filmov preko USBja pa "verjetno" ne podpira podnapisov?

A se vsi strinjate glede samsunga 65mu7000 da je trenutno best buy glede price/performance za tak denar?

Hvala na odgovorih.


Glede podnapisev vsaj na Plexu ne skrbi - tako kot si reku enkrat nastaviš na računalniku.. sem že pisal neki o tem - na strani 84 te teme:
Obstaja najboljši Addon za Plex server do zdaj kar sem jih našel oz. "channel"/"agent" - moraš ga namestiti preko channels in se imenuje SubZero.
V tem gre nastaviti ni da ni (kot agenta, ki samodejno sam išče in dodaja podnapise) iz raznoraznih strani (med njimi opensubtitles, podnapisi.net, addicted, titlovi, itd. itd.).

Addon je res powerfull zadeva omogoča abnormalno veliko naprednih možnosti, med drugimi tudi to, da sam poišče na netu ustrezne podnapise in jih tako kot jaz hočem sname, pravilno pre-kodira (npr. iz ANSI v UTF8) in jih doda zraven v mapco k filmu kot film.sl.srt in še zraven vedno film.en.sl.
Tako, da so na Plex playerjih po celem stanovanju (od tablic, telefonov, TVja) vedno brezhibni s šumniki.
Nastavljeno imam tudi da išče cca 6 tednov dnevno boljše ocenjene podnapise oz. če je našel samo angleške bo še naprej iskal slovenske in ko se bodo pojavili na spletu, jih bo takoj dodal.
Odkar sem ta addon skonfiguriral nisem rabil niti enkrat sam it iskat podnapise saj tudi ustrezno išče glede na različne release (web-dl, hdtv itd.)


Zvok pa tako ja, iz TV-ja preko toslink na sound system..

fpbs ::

cekr je izjavil:

Ko bi 1x doživeli, da bi se firme lotile modulne izdelave. Da samo kupiš kartico in jo sam zamenjaš z novejšo oz. kako drugače prirejeno. Ampak, potem se ne bi kupovalo toliko novih prikazovalnikov.

Taka zamisel zagotovo ne pelje v napredek TV tehnologije. Smo pa to 1x že doživeli cca 7 let nazaj s Samsung TVeji, višjega cenovnega razreda. Kar veliko kupcev je temu nasedlo, samo nikdar niso dočakali posodobljenih modulov.

lowac ::

RokV6TB je izjavil:

lowac je izjavil:



To bo bolj kot ne le tvoja odločitev a vzeti manjšega ali večjega.. jaz sem imel "dober" 55'' FHD TV (Samsung H6400) pa sem raje zamenjal za večjega 4K (Samsung UE65MU7000) kot pa za kakšnega isto velikega (torej 55'' OLED) - meni je pač bila pri odločitvi bolj pomembna velikost, kot pa boljša slika v primerjavi s tem ki ga imam sedaj, s tem da bi imel kar 10'' manjšo diagonalo če bi se odločil za OLED.
Definitivno je res da bi izgledala slika boljše na manjšem torej 55'' OLED kot pa na 65'' LED - to je dejstvo .. sedaj je le odvisno, če ti bo 55'' dovolj - meni v mojem primeru ni bil pa nimam neke gromozanske dnevne sobe .. gledam iz cca 3.30m.
Uglavnem za 1500€ bi ti ja z priporočal tega ko ga imam sam - mislim, da je best price/performance za takšen denar:
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

lp

Kako pa si zadovoljen s Samsungom?
Je to to za ta denar?
Si kaj primerjal z 65MU8000 kje v živo, ker je 200€ dražji pa ne vem če je taka razlika med njima?
LP


S TVjem sem zelo zadovoljen, mislim da je to res to za ta denar ja :) Sicer ne morem biti res "nedvomljivi vir te informacije" - najboljše bi bilo če bi postavil tega ob stran kakšnemu drugemu ekvivalentemu sonyu, lgju, panasonicu v kakšni trgovini, na obeh s pomočjo interneta na hitro skalibriral sliko (movie način, itd itd.) dal na oba enak film/serijo al karkoli in istočasno pritisnil play in primerjal na lastne oči v realnem času - to bi bil edini pravi način - saj imajo vsake oči svojega malarja ("hvala bogu").

Kar se tiče tega ko si ga omenil 65MU8000, jaz sem za svojega odštel 1466€ v Metroju (Celovec) kar je skoraj 300€ ceneje kot 8000 serija.
Razlik pa nekih ogromnih niti ni:
https://www.displayspecifications.com/e...
Kolikor gledam so razlike: v stojalu in še:
v prid mojem - torej 7000 seriji v:
Kontrast 5500:1 (serija 7000) proti 5000:1 (serija 8000)
za 5ms manjši input-lag pri seriji 7000

V prid 8000 seriji v:
+100 svetilnosti (nitov)
+300 PQI -> 2600 PQI (8000 serija) proti 2300 PQI (7000 serija)

To je pa tud to .. ne vem če to odtehta toliko dodatnega denarja.. meni ne, ker ne vem če bi opazil te razlike...

leiito ::

MrStein je izjavil:

leiito je izjavil:


Ampak bolj zanimivo je dogajanje na CES-u. Samsung je pokazal mirco-LED modularen tivi, anorganska self-emissive tehnologija, neskončno bolj svetla od OLED, baje brez degradacije in možnih burn-inov in baje bojo že letos predstavili tivije s to tehnologijo.

Baje.
Sploh, če upoštevaš, da so ti "mikro" LED-i vseeno kar veliki. Beri: na normalni velikosti ekrana (55-75 palcev) ne dobiš 4K točk, mogoče niti 1080 ne. (malo podobno kot plazma)


The Wall je 4K. Koliko so veliki mikroledi ne vem, na CESu jih kažejo z mikroskopi, kot da niso vidni s prostim očesom ali kaj?

Enivej, Nvidia lansira 65” HDR displej s 1.000 niti in integriranim Nvidi Shield TV, Hisense pa special limited World Cup 2018 edicije, HDR fuzbal v živo z možnostjo izbiranja pogleda med 37 kamerami, podobno kot bo Eurosport ponudil letošnje olimpijske igre, vse seveda geolocirano, brez Kodi ali VPN bojo najbrž še vedno Andrej Stare ipd., najbolj dolgočasni športni komentatorji this side of Moldova.

Tega nisem nikoli razumel, a RTV, A Kanal, tudi Športklub, ne gledajo tujih športnih sporedov, format komentiranja z enim play by play in drugim color komentatorjem je star in preizkušen in veliko bolj dinamičen kot solo komentar, ampak dela to RTV samo pri smučanju, POP/Kanal A pa med polčasom mori s “strokovnimi komentatorji tipa Bojan Prašnikar, ki pojasni, da ekipi vesta kaj hočeta in da je usnje okroglo.

Treba takoj organizirat referendum za ukinitev javnega financiranja RTV, država nima nobene pravice ljudem z grožnjo sile jemati €200 letno za brezvezen propagandni program, ki potem vrti še reklame.

cekr ::

fpbs je izjavil:

cekr je izjavil:

Ko bi 1x doživeli, da bi se firme lotile modulne izdelave. Da samo kupiš kartico in jo sam zamenjaš z novejšo oz. kako drugače prirejeno. Ampak, potem se ne bi kupovalo toliko novih prikazovalnikov.

Taka zamisel zagotovo ne pelje v napredek TV tehnologije. Smo pa to 1x že doživeli cca 7 let nazaj s Samsung TVeji, višjega cenovnega razreda. Kar veliko kupcev je temu nasedlo, samo nikdar niso dočakali posodobljenih modulov.


Ne vem, v čem bi bil problem, da bi imel isti panel, če si recimo z njim zadovoljen oz. ti ga je škoda dati na odpad.
Drugo je problem, da se firmam ne da potem delati novih kartic.

Veliko je ljudi, ki bi imeli samo clean monitor. Ostalo bi pa dodajali z nekimi pravimi moduli z rodovnikom. Ne noname kitajskim shitom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

leiito je izjavil:

MrStein je izjavil:

leiito je izjavil:


Ampak bolj zanimivo je dogajanje na CES-u. Samsung je pokazal mirco-LED modularen tivi, anorganska self-emissive tehnologija, neskončno bolj svetla od OLED, baje brez degradacije in možnih burn-inov in baje bojo že letos predstavili tivije s to tehnologijo.

Baje.
Sploh, če upoštevaš, da so ti "mikro" LED-i vseeno kar veliki. Beri: na normalni velikosti ekrana (55-75 palcev) ne dobiš 4K točk, mogoče niti 1080 ne. (malo podobno kot plazma)


The Wall je 4K. Koliko so veliki mikroledi ne vem, na CESu jih kažejo z mikroskopi, kot da niso vidni s prostim očesom ali kaj?

The Wall je 146 colov. Torej 30 DPI. To je tam en milimeter velik piksel.
55 colski TV z 4K ima 80 DPI. Skoraj trikrat bolj fine točke.

Saj bo s časom manjše, zdaj pač ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

edlstahl ::

Katera aplikacija je potrebna za gledanje HBO GO na android tvju ?
««
86 / 544
»»