» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
85 / 544
»»

MrStein ::

LG na CES:
New for 2018 is the ability to accept and display frame rates up to 120 fps. There is no consumer content available at that frame rate yet, but these LG OLED TVs are ready for it via USB. However, they do not implement HDMI 2.1, so they cannot accept 120 fps via HDMI.


Nice.

Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

famous ::

Hello good people :)

Prečikana tema vrjamem ampak še vedno. Sem v procesu nakupa TV za katerega sem pripravljen dati med 650-750€. Pri toliko ponudbah in specifikacijah sem v dilemi pri naslednjih:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Če ima še kdo boljši predlog...prosim!

Vnaprej najlepša hvala za pomoč!

Lp

andrej69 ::

borutzi je izjavil:

Andrej, pošlji še meni nastavitve za 6412


Sem ti poslal..

famous je izjavil:

Hello good people :)

Prečikana tema vrjamem ampak še vedno. Sem v procesu nakupa TV za katerega sem pripravljen dati med 650-750€. Pri toliko ponudbah in specifikacijah sem v dilemi pri naslednjih:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Če ima še kdo boljši predlog...prosim!

Vnaprej najlepša hvala za pomoč!

Lp


Popravi link, ali pa povej za katera modela gre..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

LG na CES:
New for 2018 is the ability to accept and display frame rates up to 120 fps. There is no consumer content available at that frame rate yet, but these LG OLED TVs are ready for it via USB. However, they do not implement HDMI 2.1, so they cannot accept 120 fps via HDMI.


Nice.

Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).


Trenutno to niti ni toliko važno, kajti trenutno je na voljo zelo malo vsebin, posnetih z hitrostjo slik nad 60fps.

Gatsu ::

Upam da kej narobe razumem ker tistole o LGju na CES se bere kot da 2018 modeli ne bodo podpirali HDMI 2.1?


GRT je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Pa kva tebe mede?...

Pa kaj si ti za en k----, da boš to govoril?
Pojma nimaš, zato se ne oglašaj? Če ti kaj niso všeč moji komentarji jih enostavno, NE KOMENTIRAJ!
Pa vedno se oglašajo neki biseri, ki pojma nimajo in brez argumentov nekaj pametujejo.;(


Uf smo se pa razjezil! Dej pejt brat za sabo svoje poste pa boš videl kdo kle dejansko nima pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

GRT ::

Jaz nimam pojma zato sprašujem. Ti nimaš pojma pa pametuješ, potem pa mene mede.
Drugič se lahko malo lepše obnašaš, preden sploh kakšno ven blekneš. Jaz tebe nisem začel žalit.

famous ::

andrej69 je izjavil:

borutzi je izjavil:

Andrej, pošlji še meni nastavitve za 6412


Sem ti poslal..

famous je izjavil:

Hello good people :)

Prečikana tema vrjamem ampak še vedno. Sem v procesu nakupa TV za katerega sem pripravljen dati med 650-750€. Pri toliko ponudbah in specifikacijah sem v dilemi pri naslednjih:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Če ima še kdo boljši predlog...prosim!

Vnaprej najlepša hvala za pomoč!

Lp


Popravi link, ali pa povej za katera modela gre..


Živjo :)

Gre za:

Samsung 4K LED TV sprejemnik 55MU6172
LG LED Smart TV sprejemnik 55UJ6307

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: famous ()

andrej69 ::

@alenu1
Jaz ti priporoćam model Philipsa 6482, ki ga sedaj dobiš zelo" ugodno za 800 evrov, in je najkvalitetnejši televizor v tem rangu:) Ali pa nekaj slabši, in cenejši model Philipsa 6412.Ali pa Sony model xe7005.
Če pa hočeš imet za vsako ceno enega izmed modeloma, ki si ju ti izbral pa ti priporočam Lg model.

mailer ::

Če misli kupit Philipsa naj vzame vsaj serijo 7 in nativno frekvenco 100Hz. Pri hitrih kadrih v filmih in športu bo slika dosti bolj gledljiva.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

andrej69 ::

mailer je izjavil:

Če misli kupit Philipsa naj vzame vsaj serijo 7 in nativno frekvenco 100Hz. Pri hitrih kadrih v filmih in športu bo slika dosti bolj gledljiva.


Se strinjam, toda ga ne bo dobil za takšen denar..

mailer ::

Če mu ga zrihtaš brez davka... :D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

fpbs ::

MrStein je izjavil:

LG na CES:
New for 2018 is the ability to accept and display frame rates up to 120 fps. There is no consumer content available at that frame rate yet, but these LG OLED TVs are ready for it via USB. However, they do not implement HDMI 2.1, so they cannot accept 120 fps via HDMI.

Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).

Ali nam lahko omeniš nekaj TVejev, ki to omogočajo?

hurikhan ::

alenu1:

Jaz sem bil skoraj na istem, pa sem že naročil na Amazonu TCL U55P6046, ampak ga DHL ni hotel dostavit na pošto, tako da je šel nazaj v nemčijo.

potem sem pa 2 dni nazaj videl to akcijo: https://www.electronic4you.at/samsung-u...
Sem takoj naročil, šel v Graz ponj in ga kupil brez problema.
Moram reči, da Samsung je pač Samsung (če si navajen na Apple izdelke, ko vse dela out of the box, je problem, ker pri Samsungu nikoli ne), ampak v glavnem sem zelo zadovoljen s kvaliteto slike.
Za ta denar bi ga kupil še enkrat.
Sem pa pred tem šel še v media markt pogledati v živo ta tv in primerjavo z ostalimi. Ugotovil sem, da v tem cenovnem rangu Philips ni niti blizu.

leiito ::

hurikhan je izjavil:

alenu1:

Jaz sem bil skoraj na istem, pa sem že naročil na Amazonu TCL U55P6046, ampak ga DHL ni hotel dostavit na pošto, tako da je šel nazaj v nemčijo.

potem sem pa 2 dni nazaj videl to akcijo: https://www.electronic4you.at/samsung-u...
Sem takoj naročil, šel v Graz ponj in ga kupil brez problema.
Moram reči, da Samsung je pač Samsung (če si navajen na Apple izdelke, ko vse dela out of the box, je problem, ker pri Samsungu nikoli ne), ampak v glavnem sem zelo zadovoljen s kvaliteto slike.
Za ta denar bi ga kupil še enkrat.
Sem pa pred tem šel še v media markt pogledati v živo ta tv in primerjavo z ostalimi. Ugotovil sem, da v tem cenovnem rangu Philips ni niti blizu.


Bravo, ker meni je Majdič poslal, da je naročilo "aktualisiert" (za Sony 930) in da je enota rezervirana 2 dni , ko sem jih pa že na poti v Celovec za vsak primer poklical, pri Majdičevih niso nič vedeli, vezali so me na electronic4you in oni so pojasnili, da enote nimajo še/več v stocku, da ena baje prihaja z Dunaja in da mi bojo poslali mail, ko bo. V čem je potem fora 2-dnevne rezervacije, če nimajo produkta na zalogi, mi niso znali pojasniti in od takrat ni glasu od njih.

andrej69 ::

hurikhan je izjavil:

alenu1:

Jaz sem bil skoraj na istem, pa sem že naročil na Amazonu TCL U55P6046, ampak ga DHL ni hotel dostavit na pošto, tako da je šel nazaj v nemčijo.

potem sem pa 2 dni nazaj videl to akcijo: https://www.electronic4you.at/samsung-u...
Sem takoj naročil, šel v Graz ponj in ga kupil brez problema.
Moram reči, da Samsung je pač Samsung (če si navajen na Apple izdelke, ko vse dela out of the box, je problem, ker pri Samsungu nikoli ne), ampak v glavnem sem zelo zadovoljen s kvaliteto slike.
Za ta denar bi ga kupil še enkrat.
Sem pa pred tem šel še v media markt pogledati v živo ta tv in primerjavo z ostalimi. Ugotovil sem, da v tem cenovnem rangu Philips ni niti blizu.


Tukaj pa te moram popravit..Philips model 6482 pa tudi 6412, sta vsekakor kvalitetnejša napram temu Samsungu:)Predvsem pa je smešna tvoja izjava" niti blizu.. Edino, če si primerjal kakšen model Philipsa serije 4 ali 5..Ko televizorje primerjaš moraš vedet, če sta televizorja na enakih nastavitvah, ali imata enako kvaliteten signal itd..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:


Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).

Trenutno to niti ni toliko važno, kajti trenutno je na voljo zelo malo vsebin, posnetih z hitrostjo slik nad 60fps.

To je kar velik preskok na TV področju. In LG je prvi konj, ki vleče TV tehnologijo naprej. Če bi čakali na Philipsovo kljuse, bi še vedno gledali črnobelo TV, okrašeno z lučkami.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:


Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).

Trenutno to niti ni toliko važno, kajti trenutno je na voljo zelo malo vsebin, posnetih z hitrostjo slik nad 60fps.

To je kar velik preskok na TV področju. In LG je prvi konj, ki vleče TV tehnologijo naprej. Če bi čakali na Philipsovo kljuse, bi še vedno gledali črnobelo TV, okrašeno z lučkami.


Kot prvo si zopet nesramen:)) Kot drugo, pa če bi hoteli drugi proizvajalci imeti HFR itd..bi že zdavnaj imeli..! Lg seveda dela veliko na marketing, kakor tudi Samsung..Ko bodo te tehnologije res prišle prav, pa bodi brez skrbi, da bodo to omogočali tudi drugi proizvajalci..

hurikhan ::

Slika pravi drugače. Ti boš pa itak ta blesav Philips hvalil v neskončnost.

andrej69 ::

hurikhan je izjavil:

Slika pravi drugače. Ti boš pa itak ta blesav Philips hvalil v neskončnost.


Zakaj pa blesav..? Povem iz osebnih izkušenj, in ne govorim nekaj na pamet :)) Sicer, pa mi boš povedal čez čas, kako si zadovoljen s tem televizorjem..;)

hurikhan ::

Pred tem sem mel philipsa in slabše res ne more biti.

andrej69 ::

hurikhan je izjavil:

Pred tem sem mel philipsa in slabše res ne more biti.


Potem pa povej kateri model si imel, kakšne težave si imel itd..Pa da ti ne bom raje govoril, koliko težav je z Samsungi:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Trenutno to niti ni toliko važno, kajti trenutno je na voljo zelo malo vsebin, posnetih z hitrostjo slik nad 60fps.

To je kar velik preskok na TV področju. In LG je prvi konj, ki vleče TV tehnologijo naprej. Če bi čakali na Philipsovo kljuse, bi še vedno gledali črnobelo TV, okrašeno z lučkami.

Kot prvo si zopet nesramen:)) Kot drugo, pa če bi hoteli drugi proizvajalci imeti HFR itd..bi že zdavnaj imeli..! Lg seveda dela veliko na marketing, kakor tudi Samsung..Ko bodo te tehnologije res prišle prav, pa bodi brez skrbi, da bodo to omogočali tudi drugi proizvajalci..

Ne razumem, zakaj bi bil nesramen, saj te nisem nič žalil. Ne morem pa pomagat, če si čustveno tako močno navezan na Philipsa, da to čutiš, kot žalitev. Brez skrbi, tudi drugi proizvajalci bi želeli imeti HFR, samo bo to pri nekaterih trajalo kar nekaj let. HFR je daleč od marketinga, ampak je korak, ko se z eno potezo rešiš kup težav, ki so sedaj tudi pri TVejih najvišjega ranga še vedno precej opazne, kot naprimer: motion blur, image flicker, judder...Da ne omenjam dalje zmožnosti Alpha 9 procesorja, 4K Cinema HDRa...
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

andrej69 ::

Saj nisem navezan na noben televizor, brez skrbi:)Toda me malo jezi, ker zaničuješ druge proizvajalce, kakor, da Lg edini zna napravit televizor..Je pa resnica čisto drugačna, kajti če pogledamo LCD tehnologijo Lg ni konkurenčen drugim proizvajalcem..Mogoče bo letos kaj drugače, čeprav dvomim..Kar se tiče HFR, je Philips imel že lani namen to naredit, pa se za to niso odločili, kajti niso še vidli potrebe za tem..Kakor tudi ne za Dolby Vision..Sicer pa je mogoče Dolby Vision, že sprovest na Androidu 7.0 Vse skupaj je ta tehnologija še vedno predvsem marketing, kajti trenutno še ne moreš teh stvari uporabit, tako kot so zamišljene..Tako HFR kot Dolby Vision.

leiito ::

OK, ampak kakšne 120FPS vsebine si lahko obetamo v naslednjih 2-3 letih? Samo igre ali tudi filme? In a ne bojo potem fajli toliko večji?

rekt ::

Evo, da malo updateam stanje in se tako oddolžim za vse nasvete - sem nabavil in postavil Sonya kd65xe9005. Po teženju prodajalcem sem ga dobil v SLO za 1.765€, zadeva je že na steni.

Občutki: Po branju reviewov me je malo skrbel vidni kot, a sedaj ko je TV doma glede tega ne opazim nikakršne težave. Android TV je morda resda malce neroden, ampak prebavljiv. Kontrast je za moje pojme zelo dober, kot sem že videl v štacuni. Opažam malce bleedinga ob straneh, a me ne moti (preveč). 4K vsebine so svetovne. Morda resnejši minus je še gumijast daljinec s čudnimi knofi, ki za moje pojme ni na nivoju TV-ja.

Overall sem zadovoljen. Zanima me le, kako bi čimlažje streamal filme s PC-ja na TV in kako bi čimlažje direktno prikazoval slike s iPhona? A ma kdo kako priporočilo/link do najboljših appov za take zadeve?

Pa še enkrat hvala vsem za pomoč!

lowac ::

andrej69 je izjavil:

hurikhan je izjavil:

Pred tem sem mel philipsa in slabše res ne more biti.


Potem pa povej kateri model si imel, kakšne težave si imel itd..Pa da ti ne bom raje govoril, koliko težav je z Samsungi:))


Tudi jaz sem bil z mojim Philipsom zelo zelo nezadovoljen. Pred Samsungu UE55H6400 sem imel 42'' Philipsa 4K serije PUS7809 ( https://www.philips.si/c-p/42PUS7809_12... ) in moram reči KATASTROFA od TV-ja predvsem zaradi kvazi 4-jedrnega procesorja in njegove neodzivnosti kljub sprotnim posodobitvam programske opreme + gromozanski input-lag! Redna cena je bila takrat okoli 1100€ vendar sem ga dobil za 550€ (kupon od tašče, ki dela v Merkator tehniki) pa še tega denarja ni bil vreden.
Tako počasen TV, da glava boli (preden si ga užgal in odprl smart ter kakšen youtube si porabil 2-3 minute) - na H6400 sem za enako stvar porabil (torej zagon na daljincu, smart tv->youtube) kakšne 8-10 sekund, sedaj na novem (65MU7000) pa porabim le 2-3 sekunde, da mi pokaže Thumbnail vsebine na youtube kanalih pri popolnoma ugasnjenem TV-ju, pa imajo vsi 4-jedrni procesor. Da ne govorim o slabih barvah in premikanju slike (pa sem ga takrat skalibriral na ustrezne vrednosti s pomočjo forumov) že samo v primerjavi z Samsung H6400, kaj šele sedaj s tem tanovim.
Vem, da si verjetno misliš, da primerjam TV-je popolnoma drugačnih rangov oz. tudi razlike v letih izdelav so "dokaj velike" ampak ne bi pa se smelo to dogajati, kar se je dogajalo oz. se še vedno dogaja na teh Philips televizorjih te serije s kao 4-jedrnimi procesorji!

Enakega je vzel takrat fotr, ki ga ima na steni dnevne sobe še danes in vsake toliko, ko jih obiščemo vedno znova preklejem ta TV in njegovo neodzivnost.

lowac ::

rekt je izjavil:


Zanima me le, kako bi čimlažje streamal filme s PC-ja na TV


Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).
Plex Media Server izgleda tako:


Tukaj dodajaš, urejaš filme, serije, ostale videe itd.
Plex Media Player na TV-ju pa izgleda tako:



Za primer ti lahko povem, da moj sosed v istem bloku od mene prejema Stream iz mojega PC-ja oz. Plex Media Serverja na svoj Sony Android TV v svojem stanovanju in zadeve delujejo perfektno (tudi Blu-raye 40GB+ strema do njega v originalni kvaliteti bp) oba imava sicer Gigabitne usmerjevalnike in hitrost interneta oba 180/150Mbps.
Če te kaj več zanima lahko pišeš na ZS - imam te zadeve res nagruntane v nulo.

hurikhan ::

lowac je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hurikhan je izjavil:

Pred tem sem mel philipsa in slabše res ne more biti.


Potem pa povej kateri model si imel, kakšne težave si imel itd..Pa da ti ne bom raje govoril, koliko težav je z Samsungi:))


Tudi jaz sem bil z mojim Philipsom zelo zelo nezadovoljen. Pred Samsungu UE55H6400 sem imel 42'' Philipsa 4K serije PUS7809 ( https://www.philips.si/c-p/42PUS7809_12... ) in moram reči KATASTROFA od TV-ja predvsem zaradi kvazi 4-jedrnega procesorja in njegove neodzivnosti kljub sprotnim posodobitvam programske opreme + gromozanski input-lag! Redna cena je bila takrat okoli 1100€ vendar sem ga dobil za 550€ (kupon od tašče, ki dela v Merkator tehniki) pa še tega denarja ni bil vreden.
Tako počasen TV, da glava boli (preden si ga užgal in odprl smart ter kakšen youtube si porabil 2-3 minute) - na H6400 sem za enako stvar porabil (torej zagon na daljincu, smart tv->youtube) kakšne 8-10 sekund, sedaj na novem (65MU7000) pa porabim le 2-3 sekunde, da mi pokaže Thumbnail vsebine na youtube kanalih pri popolnoma ugasnjenem TV-ju, pa imajo vsi 4-jedrni procesor. Da ne govorim o slabih barvah in premikanju slike (pa sem ga takrat skalibriral na ustrezne vrednosti s pomočjo forumov) že samo v primerjavi z Samsung H6400, kaj šele sedaj s tem tanovim.
Vem, da si verjetno misliš, da primerjam TV-je popolnoma drugačnih rangov oz. tudi razlike v letih izdelav so "dokaj velike" ampak ne bi pa se smelo to dogajati, kar se je dogajalo oz. se še vedno dogaja na teh Philips televizorjih te serije s kao 4-jedrnimi procesorji!

Enakega je vzel takrat fotr, ki ga ima na steni dnevne sobe še danes in vsake toliko, ko jih obiščemo vedno znova preklejem ta TV in njegovo neodzivnost.


Ne vem kateri model sem mel jaz, ampak sem pa mel zelo podobne težave. Odzivnost mrtvega konja, zelo slab za igre (lag), prikaz črne (oz. vedno sive ali bele)...
Mel sem ga samo zato, ker mi ga je foter podaril, ko je kupil novejši model. Pa naj povem, da je ta novejši model (neka starejša serija 7 se mi zdi) enako počasen. Če bi ga jaz kupil, bi tako ali tako šel nazaj v trgovino.
Edino stvar, ko ima philips je ta ambilight. Vse ostalo je zanič.

PARTyZAN ::

leiito je izjavil:

OK, ampak kakšne 120FPS vsebine si lahko obetamo v naslednjih 2-3 letih? Samo igre ali tudi filme? In a ne bojo potem fajli toliko večji?


Pri istem bitratu z enakim kodekom bodo logično - precej večji. Ko bo kaj več HFR vsebin bo verjetno tudi h265 že mainstream, da bo manj bolelo.

Obstoječih AAA filmov je bore malo, sta pa sodeč po Wikipediji napovedana že vsaj dva nova naslova, ki bosta snemana v 48FPS ali več. Mimogrede: oba dela Hobita je bil užitek gledat v HFR, tako da me čudi, da preostala industrija ni šla v korak s časom.

Najverjetneje bo pa na začetku največ HFR vsebin prišlo s strani kakšnih spletnih serij, YouTuberjev in streamerjev - te že sedaj oddajajo pri recimo 60FPS.

andrej69 ::

@hurikhan
Ne moreš primerjat 3 ali 4 leta stare modele, z današnjimi:))Kajti razlika je očitna, kar se tiče kvalitete slike in ostale strojne opreme, v prid novejših modelov..Kajti, če bi bil tako zanič kakor ti praviš, ne bi bil že nekaj časa najbolje prodajan televizor v Sloveniji. Bom še enkrat napisal..Idealnega televizorja še trenutno ni na tržišču, vseeno na proizvajalca:))Vsak ima določene težave..Če pa bi spremljal malo forume, bi videl da jih je večina zelo zadovolnjih z Philips televizorji, predvsem mislim tukaj na modele 2017 pa tudi 2016..

PARTyZAN ::

Če malo spremlja forume ve, da tvoj prispevek ni vreden nič.

andrej69 ::

PARTyZAN je izjavil:

Če malo spremlja forume ve, da tvoj prispevek ni vreden nič.


Še vedno precej več, kakor od večine tukaj:));)

leiito ::

PARTyZAN je izjavil:

leiito je izjavil:

OK, ampak kakšne 120FPS vsebine si lahko obetamo v naslednjih 2-3 letih? Samo igre ali tudi filme? In a ne bojo potem fajli toliko večji?


Pri istem bitratu z enakim kodekom bodo logično - precej večji. Ko bo kaj več HFR vsebin bo verjetno tudi h265 že mainstream, da bo manj bolelo.

Obstoječih AAA filmov je bore malo, sta pa sodeč po Wikipediji napovedana že vsaj dva nova naslova, ki bosta snemana v 48FPS ali več. Mimogrede: oba dela Hobita je bil užitek gledat v HFR, tako da me čudi, da preostala industrija ni šla v korak s časom.

Najverjetneje bo pa na začetku največ HFR vsebin prišlo s strani kakšnih spletnih serij, YouTuberjev in streamerjev - te že sedaj oddajajo pri recimo 60FPS.


A ne bo potem problem pretočnost samega interneta? Kolikor razumem že zdaj operiramo blizu zgornje meje in se bitrate streama prilagaja nihanjem hitrosti.

Drug faktor je sentimentalna navezanost na 24fps, že leta poslušamo, da daje 24fps filmom cinematični videz in da bi višji fps uničil atmosfero. Sam nimam nič proti, ampak a ni višji fps bolj pomemben pri aktivnem dogajanju, streami športnih dogodkov npr?

rekt je izjavil:

Evo, da malo updateam stanje in se tako oddolžim za vse nasvete - sem nabavil in postavil Sonya kd65xe9005. Po teženju prodajalcem sem ga dobil v SLO za 1.765€, zadeva je že na steni.

Občutki: Po branju reviewov me je malo skrbel vidni kot, a sedaj ko je TV doma glede tega ne opazim nikakršne težave. Android TV je morda resda malce neroden, ampak prebavljiv. Kontrast je za moje pojme zelo dober, kot sem že videl v štacuni. Opažam malce bleedinga ob straneh, a me ne moti (preveč). 4K vsebine so svetovne. Morda resnejši minus je še gumijast daljinec s čudnimi knofi, ki za moje pojme ni na nivoju TV-ja.

Overall sem zadovoljen. Zanima me le, kako bi čimlažje streamal filme s PC-ja na TV in kako bi čimlažje direktno prikazoval slike s iPhona? A ma kdo kako priporočilo/link do najboljših appov za take zadeve?

Pa še enkrat hvala vsem za pomoč!


V Sloveniji za 1.765? Kako si jih pa v to prepričal?

Za s telefona, sploh če imaš iPhone, bo najbolje kupiti Apple TV, itak rabiš nekaj ornk za stream 4k vsebin in ATV to dela najbolje, pa tudi Plex dela na njem in vse drugo z izjemo Kodija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

PARTyZAN ::

No, internetne povezave so vse hitrejše, kodiranje videa pa vse učinkovitejše. Takšne tehnologije uvajajo počasi - za tipičen broadcast bo potrebno počakat, da bo vsa infrastruktura zadaj sposobna prenašati toliko podatkov v realnem času. Pri nas ne bi držal sape, še vedno je večina programov v shemi ponudnikov TV storitev SD, HD pa je v večini na voljo proti dodatnemu plačilu.

4k, HDR, [katerakoli druga tehnologija] in HFR je pač nekaj, kar je fajn imet, če imaš dostop do vsebin, ki jih znajo izkoristit. In to bodo najverjetneje filmi na prenosnih medijih, ali pa vsebina iz interneta - streamana ali lokalna.

krepki ::

Kaj ti pomaga hitra internetna povezava,če pa še sedaj v večina prenosnikov,in tudi tv sprejemnikov vgrajujejo 100MB ethernet porte.
V vsakem primeru,če hočeš kaj stremat iz računalnika ,strežnika ali zunanjega diska priklopljenega na router itd rabiš en dober zunanji predvajalnik in ATV 4K je eden od boljših če ne najboljši.

PARTyZAN ::

Večina prenosnikov? Po hitrem pregledu cenejših modelov na mimovrste imajo večinoma gigabit ethernet in AC wifi.

Z uporabo HTPCja ali kateregakoli od milijon kitajskih škatlic nimaš nobenih omejitev, ker napravo priklopiš s HDMI kablom.

Mimogrede: tipičen Netflix stream je 8mbit (HD), 4k pa do 30mbit. Tisti 100mbit port te niti malo ne omejuje. Samo streaming strežnik si moraš pravilno nastavit, če želiš gledat lokalne vsebine.

krepki ::

Jaz sem pred meseci kupil enega hp ja 800€ v big bangu v trgovini sem gledal en model in je res imel GB ethernet ampak ker je bil edini razstavljen mi je trgovec predlagal drug skoraj identičen model,ga prinesem domov ugotvim da ima samo 100MB port drugi dan je že bil vrnjen v trgovino.
Glede Netfliksa,je pa tako ga imam na ATV 4K in na smart tv ju in odzivnost in kvaliteta slike ja vsekakor na ATV 4K.

MrStein ::

andrej69 je izjavil:


Trenutno to niti ni toliko važno, kajti trenutno je na voljo zelo malo vsebin, posnetih z hitrostjo slik nad 60fps.

Posnetih res ni veliko, v živo generiranih pa ogromno (PC master race...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:

LG na CES:
New for 2018 is the ability to accept and display frame rates up to 120 fps. There is no consumer content available at that frame rate yet, but these LG OLED TVs are ready for it via USB. However, they do not implement HDMI 2.1, so they cannot accept 120 fps via HDMI.

Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).

Ali nam lahko omeniš nekaj TVejev, ki to omogočajo?

Tule je debata: https://www.blurbusters.com/overclock/1...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boki75 ::

lowac je izjavil:

rekt je izjavil:


Zanima me le, kako bi čimlažje streamal filme s PC-ja na TV


Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).
Plex Media Server izgleda tako:


Tukaj dodajaš, urejaš filme, serije, ostale videe itd.
Plex Media Player na TV-ju pa izgleda tako:



Za primer ti lahko povem, da moj sosed v istem bloku od mene prejema Stream iz mojega PC-ja oz. Plex Media Serverja na svoj Sony Android TV v svojem stanovanju in zadeve delujejo perfektno (tudi Blu-raye 40GB+ strema do njega v originalni kvaliteti bp) oba imava sicer Gigabitne usmerjevalnike in hitrost interneta oba 180/150Mbps.
Če te kaj več zanima lahko pišeš na ZS - imam te zadeve res nagruntane v nulo.


Verjetno stremas FHD ne pa UHD,da tvoj sosed lahko gleda tvoje streme.

PARTyZAN ::

180/150 je dovolj za 4k, preberi si moj prejšnji post za Netflixove številke. Pač prilagodiš bitrate, da izkoristiš linijo in dobiš na kvaliteti.

MrStein ::

PARTyZAN je izjavil:

leiito je izjavil:

OK, ampak kakšne 120FPS vsebine si lahko obetamo v naslednjih 2-3 letih? Samo igre ali tudi filme? In a ne bojo potem fajli toliko večji?


Pri istem bitratu z enakim kodekom bodo logično - precej večji.

Ne, pri istem bitrate bodo enaki. To pomeni "bitrate".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

speljak ::

Tudi sam sem spremljal nekaj časa ta forum, ker nisem vedel kaj kupiti, naposled sem se odločil za
LED TV Sony Bravia KD-55XE8096, zanj dal 905 EUR in sem prezadovoljen.

Slika kot se šika, lepo izgleda, 5 let garancije... Kupil pa sem ga na hrvaškem.

lp

boki75 ::

PARTyZAN je izjavil:

180/150 je dovolj za 4k, preberi si moj prejšnji post za Netflixove številke. Pač prilagodiš bitrate, da izkoristiš linijo in dobiš na kvaliteti.


a to stremas preko wi-fi-ja. Netflix ima maxi cca 30Mbps,ce stremas iz pc-ja UHD z 90Mbps,pa zelo tezko,da bo sosed gledal.Vse preverjeno in izprobano.

rekt ::

lowac je izjavil:

Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).


Hudo, se že špilam s temle. Vidim, da ima tudi slike in muziko...Hvala!

lowac ::

rekt je izjavil:

lowac je izjavil:

Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).


Hudo, se že špilam s temle. Vidim, da ima tudi slike in muziko...Hvala!

Jo fajn je res .. moj library izgleda takole:
server:

player:


boki75 je izjavil:


Verjetno stremas FHD ne pa UHD,da tvoj sosed lahko gleda tvoje streme.

Zaenkrat gleda FHD vsebine (večinoma serije) ja, 4K še nisva sprobala zato ti nevem rečt če gre tekoče ali ne..

boki75 ::

lowac je izjavil:

rekt je izjavil:

lowac je izjavil:

Jaz ti toplo svetujem Plex Media Server na računalniku ( https://www.plex.tv/downloads/ ) in Plex Media Player na Androidu (najdeš ga med aplikacijami na TV-ju).


Hudo, se že špilam s temle. Vidim, da ima tudi slike in muziko...Hvala!

Jo fajn je res .. moj library izgleda takole:
server:

player:


boki75 je izjavil:


Verjetno stremas FHD ne pa UHD,da tvoj sosed lahko gleda tvoje streme.

Zaenkrat gleda FHD vsebine (večinoma serije) ja, 4K še nisva sprobala zato ti nevem rečt če gre tekoče ali ne..


ti jaz povem,da zadeva ne deluje tekoce,ce imas prevec ovir preko wifi.Sam se testiral pri sebi z asus usmerjevalnikom kateri omogoča na wi-fi prenos 1,75Gbps,pa je zadeva delovala solidno,ampak brez ovir med tv in usmerjevalnikom.10m stran in dvoje vrat,je hitrost drastično padla in je že začelo blokirat stream.tako da preko utp kabla in Gbit mreža pa zadeva mora delovat.Ampak pri Sony aparatih je težava da ima samo 100Mbit ethernet port,tako da UHD preko etherneta zelo omejena.Sam uuporablljam plex in še ene par predvajalnikov,ker plex ne podppira vseh formatov video in avdio vsebin.

fpbs ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:


Sicer 120 FPS omogoča marsikateri TV že dolgo (res pa ne na 4K, ki se tu verjetno podrazumeva, ker sicer HDMI 2.1 ne bi bil pogoj).

Ali nam lahko omeniš nekaj TVejev, ki to omogočajo?

Tule je debata: https://www.blurbusters.com/overclock/1...

Nima smisla, da karkoli gledam. Zmedla te je frekvenca osveževanja, ki pa je nekaj drugega. Sicer tebi kot nepoznavalcu tehnike ni kaj za zamerit, samo Andrej pa kot kao strokovnjak, bi pa to tvojo zmedo moral takoj zapazit.

lowac ::

boki75 je izjavil:


ti jaz povem,da zadeva ne deluje tekoce,ce imas prevec ovir preko wifi.Sam se testiral pri sebi z asus usmerjevalnikom kateri omogoča na wi-fi prenos 1,75Gbps,pa je zadeva delovala solidno,ampak brez ovir med tv in usmerjevalnikom.10m stran in dvoje vrat,je hitrost drastično padla in je že začelo blokirat stream.tako da preko utp kabla in Gbit mreža pa zadeva mora delovat.Ampak pri Sony aparatih je težava da ima samo 100Mbit ethernet port,tako da UHD preko etherneta zelo omejena.Sam uuporablljam plex in še ene par predvajalnikov,ker plex ne podppira vseh formatov video in avdio vsebin.


Čak čak.. saj nisem nikoli reku, da streamam sosedu v istem bloku "brezžično" .. streamam žično preko zunanjega IP naslova kot "remote server" in on prejema moj "signal" oz. se poveže na server tudi žično s svojim TV-jem + to da sem naredil prav posebej profil prav zanjga in lahko dostopa samo do določenih delov mojega library-a .. nikjer ni tukaj kakšnih WiFi povezav..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

boki75 ::

lowac je izjavil:

boki75 je izjavil:


ti jaz povem,da zadeva ne deluje tekoce,ce imas prevec ovir preko wifi.Sam se testiral pri sebi z asus usmerjevalnikom kateri omogoča na wi-fi prenos 1,75Gbps,pa je zadeva delovala solidno,ampak brez ovir med tv in usmerjevalnikom.10m stran in dvoje vrat,je hitrost drastično padla in je že začelo blokirat stream.tako da preko utp kabla in Gbit mreža pa zadeva mora delovat.Ampak pri Sony aparatih je težava da ima samo 100Mbit ethernet port,tako da UHD preko etherneta zelo omejena.Sam uuporablljam plex in še ene par predvajalnikov,ker plex ne podppira vseh formatov video in avdio vsebin.


Čak čak.. saj nisem nikoli reku, da streamam sosedu v istem bloku "brezžično" .. streamam žično preko zunanjega IP naslova kot "remote server" in on prejema moj "signal" oz. se poveže na server tudi žično s svojim TV-jem + to da sem naredil prav posebej profil prav zanjga in lahko dostopa samo do določenih delov mojega library-a .. nikjer ni tukaj kakšnih WiFi povezav..



poskusi kak 4k@60fps HDR z bitratom 70Mbps ,pa poročaj,če bo delovalo,me res zanima.
««
85 / 544
»»