» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
83 / 544
»»

leiito ::

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.

Router imam Airport Extreme, je ac, internet na optiki, bom pa dal ATV z wifi na LAN.

Hvala za nasvete, jutri grem po 930. Čakal sem sicer na B7 za 2.5, ampak me je prepričalo, ko se Teoh v reviewju začne priklanjati, we're not worthy.

Aja, še eno tehnično vprašanje: Apple priporoča Belkin Ultra HDMi, ki ni drag, ampak ni ravno vedno in povsod na voljo, a je po vaših izkušnjah en ultra HDMI kabel za €30 enak drugemu, ali pa so razlike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

boki75 ::

leiito je izjavil:

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.

Router imam Airport Extreme, je ac, internet na optiki, bom pa dal ATV z wifi na LAN.

Hvala za nasvete, jutri grem po 930. Čakal sem sicer na B7 za 2.5, ampak me je prepričalo, ko se Teoh v reviewju začne priklanjati, we're not worthy.

Aja, še eno tehnično vprašanje: Apple priporoča Belkin Ultra HDMi, ki ni drag, ampak ni ravno vedno in povsod na voljo, a je po vaših izkušnjah en ultra HDMI kabel za €30 enak drugemu, ali pa so razlike?


Jaz sem v angliji vzel hdmi 2.0b verzijo,testiran do 18Gbps z ethernetom,pa je bila cena za oba s poštnino 25evrov, sta pa vsak po 3m dolžine.

leiito ::

A to je ultra HDMI, testirano do 18Gbps, a mora na kablu pisat Ultra? A ni mal overkill, 18Gbps?

lowac ::

leiito je izjavil:

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.


Zdaleč od tega, da podpira le opensubtitles :)
Obstaja najboljši Addon za Plex server do zdaj kar sem jih našel oz. "channel"/"agent" - moraš ga namestiti preko channels in se imenuje SubZero.
V tem gre nastaviti ni da ni (kot agenta, ki samodejno sam išče in dodaja podnapise) iz raznoraznih strani (med njimi opensubtitles, podnapisi.net, addicted, titlovi, itd. itd.).

Addon je res powerfull zadeva omogoča abnormalno veliko naprednih možnosti, med drugimi tudi to, da sam poišče na netu ustrezne podnapise in jih tako kot jaz hočem sname, pravilno pre-kodira (npr. iz ANSI v UTF8) in jih doda zraven v mapco k filmu kot film.sl.srt in še zraven vedno film.en.sl.
Tako, da so na Plex playerjih po celem stanovanju (od tablic, telefonov, TVja) vedno brezhibni s šumniki.
Nastavljeno imam tudi da išče cca 6 tednov dnevno boljše ocenjene podnapise oz. če je našel samo angleške bo še naprej iskal slovenske in ko se bodo pojavili na spletu, jih bo takoj dodal.
Odkar sem ta addon skonfiguriral nisem rabil niti enkrat sam it iskat podnapise saj tudi ustrezno išče glede na različne release (web-dl, hdtv itd.)

boki75 ::

lowac je izjavil:

leiito je izjavil:

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.


Zdaleč od tega, da podpira le opensubtitles :)
Obstaja najboljši Addon za Plex server do zdaj kar sem jih našel oz. "channel"/"agent" - moraš ga namestiti preko channels in se imenuje SubZero.
V tem gre nastaviti ni da ni (kot agenta, ki samodejno sam išče in dodaja podnapise) iz raznoraznih strani (med njimi opensubtitles, podnapisi.net, addicted, titlovi, itd. itd.).

Addon je res powerfull zadeva omogoča abnormalno veliko naprednih možnosti, med drugimi tudi to, da sam poišče na netu ustrezne podnapise in jih tako kot jaz hočem sname, pravilno pre-kodira (npr. iz ANSI v UTF8) in jih doda zraven v mapco k filmu kot film.sl.srt in še zraven vedno film.en.sl.
Tako, da so na Plex playerjih po celem stanovanju (od tablic, telefonov, TVja) vedno brezhibni s šumniki.
Nastavljeno imam tudi da išče cca 6 tednov dnevno boljše ocenjene podnapise oz. če je našel samo angleške bo še naprej iskal slovenske in ko se bodo pojavili na spletu, jih bo takoj dodal.
Odkar sem ta addon skonfiguriral nisem rabil niti enkrat sam it iskat podnapise saj tudi ustrezno išče glede na različne release (web-dl, hdtv itd.)


resitev je x,ampak zadeva je v tem ali streama original velikost medija ali uporabljas transdecoder aktiviran,da zmanjsa bitrate media

lowac ::

Seveda šopam original kvaliteto in le direct-play (torej untouched source), transcoder imam izklopljen. Ker večinoma gledam direktno preko PC-hdmi-tv je transcoder tako ali tako odveč.

Imam pa sam tudi vprašanje glede HDMI 2.0 kabla... kako veš, da je kabel res hdmi 2.0 in da omogoča pretočnost HDR in teh visokoločljivostnih videov brezhibno?
Sam imam nek verjetno cenejši kabel izpred kakšnega leta ali dva (ugibam) in nevem a je sploh kvalificiran kot hdmi 2.0 niti ne vem ali je sploh potrebno imeti takšen kabel ali je spet to nek marketinški nateg ( ).
Slika preko GTX 1070 na TV je sicer v pravilni resoluciji 3840x2160 in v 60 sličicah na sekundo - potem mora biti po logiko to to, če ne bi bila zgolj črna slika ko bi nastavil takšno resolucijo?

Opazil sem namreč pri UHD filmu Atomic Blonde namreč to, da ko se odvije kakšna hitrejša akcija ali hitrejši premik obraza, roke itd. da kot da bi se to gibanje zatrokiralo pa nevem a je to povezano s kablom ali s TVjem (tv je sicer native 120Hz in smooth motion imam na max - blur 10, judder 10) tako da to nebi smelo biti težava - ali pač? Sem pa za razliko od mnogih ljubitelj popolnoma tekoče gladke slike - torej Soap opera effecta in filmov brez tega več ne morem gledat (razen na prenosniku, ko nimam druge možnosti) :)

lowac ::

Glede na ta video:


bi imel s kablom hdmi 1.4 (kakršen ta moj po moje je -torej verzije 1.4 - nevem če sem takrat kupil hdmi 2.0 kabla) zgolj 4K@30fps a jaz kolikor sem sprobal in videl imam 4K@60fps - zato mi je pa vse skupaj dvomljivo - a je kdo tu, ki je preizkusil te reči lastnoročno in ugotovil kakšne dodatne ugodnosti pri HDMI 2.0 kablu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

edi45 ::

lowac je izjavil:

Glede na ta video:


bi imel s kablom hdmi 1.4 (kakršen ta moj po moje je -torej verzije 1.4 - nevem če sem takrat kupil hdmi 2.0 kabla) zgolj 4K@30fps a jaz kolikor sem sprobal in videl imam 4K@60fps - zato mi je pa vse skupaj dvomljivo - a je kdo tu, ki je preizkusil te reči lastnoročno in ugotovil kakšne dodatne ugodnosti pri HDMI 2.0 kablu?


hdmi kabl je hdmi kabl..pomemben ti je HDMI izhod da je 2.0 jaz tudi mam z "1.4" kablom 4k@60hz.

boki75 ::

leiito je izjavil:

A to je ultra HDMI, testirano do 18Gbps, a mora na kablu pisat Ultra? A ni mal overkill, 18Gbps?


ja gre za ultra hdmi. podpira hdr. bt2020 skratka vse kaj mora podpirati. hdmi 1.4 podpira 4k30fps.

lowac ::

Edijev in bokijev komentar sta si čist kontra:) kako je zdaj?;)

minimus ::

Takole odlocam se med tema dvema tvjeama:

UE75MU6122KXXH SAMSUNG
KD65XE9005 SONY
Vecino casa se bo gledalo navaden T2 signal(ne HD).Kaj pravite katero naj vzamem?
Je razlika v sliki med tema dvema tvjema?

boki75 ::

lowac je izjavil:

Edijev in bokijev komentar sta si čist kontra:) kako je zdaj?;)

verjetno edi ne gleda 4k v veliki bitni hirosti in HDR. Verjetno samo 4k@30fps. testiral oba kabla in 1.4v ne zmore take hitrosti. slika postane kockasta. razen ce ima edi 2.0 in ne ve da ima to verzijo kabla.:D

minimus je izjavil:

Takole odlocam se med tema dvema tvjeama:

UE75MU6122KXXH SAMSUNG
KD65XE9005 SONY
Vecino casa se bo gledalo navaden T2 signal(ne HD).Kaj pravite katero naj vzamem?
Je razlika v sliki med tema dvema tvjema?

v vsakem primeru 65xe9005. odvisno od razdalje na kateri bos gledal. druhace sony v vseh segmentih boljsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

andrej69 ::

minimus je izjavil:

Takole odlocam se med tema dvema tvjeama:

UE75MU6122KXXH SAMSUNG
KD65XE9005 SONY
Vecino casa se bo gledalo navaden T2 signal(ne HD).Kaj pravite katero naj vzamem?
Je razlika v sliki med tema dvema tvjema?


Za gledanje SD vsebin, nima nikaršnega smisla jemat tako drage televizorje:)

boki75 ::

Nekaj se mora vedet pri vecjih zaslonih,da z vecanjem zaslona se kvaliteta slike zmanjsuje,a lahko gre za isti model samo velikost zaslona druha pz je zelo opazna razlika v sliki.

fpbs ::

minimus je izjavil:

Takole odlocam se med tema dvema tvjeama:
UE75MU6122KXXH SAMSUNG
KD65XE9005 SONY
Vecino casa se bo gledalo navaden T2 signal(ne HD).Kaj pravite katero naj vzamem?
Je razlika v sliki med tema dvema tvjema?

Vsekakor KD65XE9005, ki ti bo tudi SD vsebine z vgrajenim image procesorjem X1 prikazal bolje. Poleg tega SD vsebine na 75" diagonali bodo katastrofalne. Pa tudi v vseh ostalih pogledih je Samsung slabši.

Tsunamii ::

leiito je izjavil:

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.

Router imam Airport Extreme, je ac, internet na optiki, bom pa dal ATV z wifi na LAN.

Hvala za nasvete, jutri grem po 930. Čakal sem sicer na B7 za 2.5, ampak me je prepričalo, ko se Teoh v reviewju začne priklanjati, we're not worthy.

Aja, še eno tehnično vprašanje: Apple priporoča Belkin Ultra HDMi, ki ni drag, ampak ni ravno vedno in povsod na voljo, a je po vaših izkušnjah en ultra HDMI kabel za €30 enak drugemu, ali pa so razlike?


Zanimivo da nisi vzel B7...imas link reviewja ?

minimus ::

Gledalo se bo iz razdalje 3eh metrov.
Sedaj imam 8let starega Sony-ja 46inc.
Zelim si da bi bila kvaliteta slike na novem tvju precej boljsa ker ta ki je sedaj na tem sonyju mi je bolj kot ne katastrofa.
Seveda pa more biti tv tudi bistveno vecji kot je 46inc kar imam sedaj.
Se vedno se ne morem odlocit kaj naj vzamem ker sedaj mi nekateri pravijo vzemi 75inc samsunga ker razlike v sliki ne bos opazil napram 65inc sonyju spet drugi pa pravite naj vzamem sonyija.
Res sem razdvojen. ;)

leiito ::

Je ta kabel Ultra HMDI, čeprav ne piše ultra? Na bolhi je tudi sicer zmešnjava, kabli do resolucije 1080, ki podpirajo 4K.

http://m.bolha.com/avdio-in-video/dodat...

Pozna kdo kak lokalni vir za ultra hdmi kable, ker tudi Majdič jih nima?

Konlov ::

minimus je izjavil:

Gledalo se bo iz razdalje 3eh metrov.
Sedaj imam 8let starega Sony-ja 46inc.
Zelim si da bi bila kvaliteta slike na novem tvju precej boljsa ker ta ki je sedaj na tem sonyju mi je bolj kot ne katastrofa.
Seveda pa more biti tv tudi bistveno vecji kot je 46inc kar imam sedaj.
Se vedno se ne morem odlocit kaj naj vzamem ker sedaj mi nekateri pravijo vzemi 75inc samsunga ker razlike v sliki ne bos opazil napram 65inc sonyju spet drugi pa pravite naj vzamem sonyija.
Res sem razdvojen. ;)

Ti kar večji TV raje ubodi (zdej ne vem, če je to ta samy???), pa obvezno HD paket naroči pri T2 8-).
Ps.: v trgovini pa kvaliteto na lastne oči preveri. Insistiraj, da ti priklopijo anteno, če ne pač pri njih ma boš kupil. Ne nasedaj na demo predstavitve TV-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

krepki ::

leiito je izjavil:

Je ta kabel Ultra HMDI, čeprav ne piše ultra? Na bolhi je tudi sicer zmešnjava, kabli do resolucije 1080, ki podpirajo 4K.

http://m.bolha.com/avdio-in-video/dodat...

Pozna kdo kak lokalni vir za ultra hdmi kable, ker tudi Majdič jih nima?

https://www.bigbang.si/kabel/pre-hdhd12...

leiito ::

krepki je izjavil:

leiito je izjavil:

Je ta kabel Ultra HMDI, čeprav ne piše ultra? Na bolhi je tudi sicer zmešnjava, kabli do resolucije 1080, ki podpirajo 4K.

http://m.bolha.com/avdio-in-video/dodat...

Pozna kdo kak lokalni vir za ultra hdmi kable, ker tudi Majdič jih nima?

https://www.bigbang.si/kabel/pre-hdhd12...


Nisem čisto prepričan, da ta podpira ne samo 4K, ampak tudi HDR, 60Hz, 50fps, 48Gbps in vse te reči. Apple npr. v svoji online štacuni za ATV priporoča Belkinov Ultra HDMI kabel, čeprav ima svoj HDMI kabel, iz pre 4K časov, tako da nisem povsem prepričan v trditve, da ni potrebe po 4k hdmi kablih.

leiito ::

Tsunamii je izjavil:

leiito je izjavil:

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.

Router imam Airport Extreme, je ac, internet na optiki, bom pa dal ATV z wifi na LAN.

Hvala za nasvete, jutri grem po 930. Čakal sem sicer na B7 za 2.5, ampak me je prepričalo, ko se Teoh v reviewju začne priklanjati, we're not worthy.

Aja, še eno tehnično vprašanje: Apple priporoča Belkin Ultra HDMi, ki ni drag, ampak ni ravno vedno in povsod na voljo, a je po vaših izkušnjah en ultra HDMI kabel za €30 enak drugemu, ali pa so razlike?


Zanimivo da nisi vzel B7...imas link reviewja ?


Predvsem zato, ker se mi ne da več čakati in je trenutna cena za 930e ugodna. Če bi bilo samo par sto eurov razlike bi vzel B7, za 800 eurov razlike imam pa nov Apple TV 64GB in Synology 218+. Poleg tega je, vsaj po mnenju Teohja, 930 v bistvu najboljši tivi za HDR, ultra visoka svetilnost, procesor in Sonyjev know-how naj bi rezultiral v bolj "jaw-dropping" kakovosti slike kot OLED, šibka stran so vidni koti, kar je meni irelevantno, glava družine sedi na sredini, in pa nekaj neizogibnega bloominga, ki pa ga reši bias lighting. Dokončno je prevladalo, da Sonyji te dni dobivajo Dolby Vision, v komninaciji z Apple TV bi to moralo sproducirati overall najboljšo možno sliko trenutno izven ZD9, čeprav Forbes napiše, da 930 nekatere situacije prikaže celo bolje kot ZD9.


edi45 ::

boki75 je izjavil:

lowac je izjavil:

Edijev in bokijev komentar sta si čist kontra:) kako je zdaj?;)

verjetno edi ne gleda 4k v veliki bitni hirosti in HDR. Verjetno samo 4k@30fps. testiral oba kabla in 1.4v ne zmore take hitrosti. slika postane kockasta. razen ce ima edi 2.0 in ne ve da ima to verzijo kabla.:D

minimus je izjavil:

Takole odlocam se med tema dvema tvjeama:

UE75MU6122KXXH SAMSUNG
KD65XE9005 SONY
Vecino casa se bo gledalo navaden T2 signal(ne HD).Kaj pravite katero naj vzamem?
Je razlika v sliki med tema dvema tvjema?

v vsakem primeru 65xe9005. odvisno od razdalje na kateri bos gledal. druhace sony v vseh segmentih boljsi.


imam 4k @60hz, ker igram igre gor pa bi opazil če bi imel 30hz, kot na stari tv.:)) kabl je že vse lete isti, tv-ji se samo spreminjajo in slika je tudi lepa nič kaj ni kockasta

Tsunamii ::

leiito je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

leiito je izjavil:

Tudi Plex sam išče title, je pa, če se ne motim, omejen na opensubtitles + logirat se moraš.

Router imam Airport Extreme, je ac, internet na optiki, bom pa dal ATV z wifi na LAN.

Hvala za nasvete, jutri grem po 930. Čakal sem sicer na B7 za 2.5, ampak me je prepričalo, ko se Teoh v reviewju začne priklanjati, we're not worthy.

Aja, še eno tehnično vprašanje: Apple priporoča Belkin Ultra HDMi, ki ni drag, ampak ni ravno vedno in povsod na voljo, a je po vaših izkušnjah en ultra HDMI kabel za €30 enak drugemu, ali pa so razlike?


Zanimivo da nisi vzel B7...imas link reviewja ?


Predvsem zato, ker se mi ne da več čakati in je trenutna cena za 930e ugodna. Če bi bilo samo par sto eurov razlike bi vzel B7, za 800 eurov razlike imam pa nov Apple TV 64GB in Synology 218+. Poleg tega je, vsaj po mnenju Teohja, 930 v bistvu najboljši tivi za HDR, ultra visoka svetilnost, procesor in Sonyjev know-how naj bi rezultiral v bolj "jaw-dropping" kakovosti slike kot OLED, šibka stran so vidni koti, kar je meni irelevantno, glava družine sedi na sredini, in pa nekaj neizogibnega bloominga, ki pa ga reši bias lighting. Dokončno je prevladalo, da Sonyji te dni dobivajo Dolby Vision, v komninaciji z Apple TV bi to moralo sproducirati overall najboljšo možno sliko trenutno izven ZD9, čeprav Forbes napiše, da 930 nekatere situacije prikaže celo bolje kot ZD9.




Hvala za izcrpno porocilo :)
NAj ti sluzi v dolgo! Ker nisem sledil...si vzel 65ko ?
Sam bom tudi v bodoce menjal mojo TOP 8 let Panasonic plasmo..tako da upam da v 2 letih ali pade cena OLED oz grem v kaj takrat podobnega kot si sel ti! Ceprav osebno ciljam na 75' ( tvoj rang LCD oz OLED) .. vendar utopicno za normalno ceno.

fpbs ::

leiito je izjavil:

Tsunamii je izjavil:


Zanimivo da nisi vzel B7...imas link reviewja ?

Predvsem zato, ker se mi ne da več čakati in je trenutna cena za 930e ugodna. Če bi bilo samo par sto eurov razlike bi vzel B7, za 800 eurov razlike imam pa nov Apple TV 64GB in Synology 218+. Poleg tega je, vsaj po mnenju Teohja, 930 v bistvu najboljši tivi za HDR, ultra visoka svetilnost, procesor in Sonyjev know-how naj bi rezultiral v bolj "jaw-dropping" kakovosti slike kot OLED, šibka stran so vidni koti, kar je meni irelevantno, glava družine sedi na sredini, in pa nekaj neizogibnega bloominga, ki pa ga reši bias lighting. Dokončno je prevladalo, da Sonyji te dni dobivajo Dolby Vision, v komninaciji z Apple TV bi to moralo sproducirati overall najboljšo možno sliko trenutno izven ZD9, čeprav Forbes napiše, da 930 nekatere situacije prikaže celo bolje kot ZD9.

Tu si poglej, kaj vidiš na OLEDu in kaj na LCDeju:

http://shrani.najdi.si/?24/na/4aPvj3AC/...

leiito ::

@fbps Ej, jaz sem laik, res pojma nimam kaj ta slika pove. Piše pa, da izhajajo iz podatkov o svetilnosti za OLEDe iz 2016, experti pravijo, da so letošnji precej svetlejši, čeprav še ne čez jurja nitov, in da ni več nekega magenta tinta, ki naj bi pestil lanske LG panele.

Če bi si bila B7 in 930 bližje po ceni, kot je bil slučaj še par mesecev nazaj, po moje ne bi bilo dileme, ne samo panel, tudi OS je v prid LGja, ni ali pa manj panel loterije (če je to res nekaj glede česa bi se morali obremenjevati), gigabit port, boljši remote, tudi nižji input lag mislim...

@Tsunamii Ja, 65, zame je velikost zaslona daleč najbolj pomembna specifikacija. Sej to sem enkrat že napisal, treba je v živo videti razliko med 55 in 65, 40% več zaslona prinese teh 10 palcev, predvsem pa je 55 premajhen za današnje razmere, 65" je prva velikost, da je res imerzija

fpbs ::

Ta slika ti pove, da ti OLED lahko zaradi brezkončnega kontrasta natančno prikaže zelo nizke stopnje svetlosti (več kot 20 stopenj) z vsemi detajli, medtem pa ko LCDeji vse to prikažejo kot črne obrise . Imajo pa LCDeji možnost prikaza nekoliko višjo svetilnost, samo če pa se primerja celoten dinamični razpon, torej HDR, je LCD veliko bolj omejen.

webmaher ::

res me čudi da nihče tega ni prilepil ...
HARVI-OLED

saj kupil verjetno ne bo nihče ali pač :))

boki75 ::

fpbs je izjavil:

Ta slika ti pove, da ti OLED lahko zaradi brezkončnega kontrasta natančno prikaže zelo nizke stopnje svetlosti (več kot 20 stopenj) z vsemi detajli, medtem pa ko LCDeji vse to prikažejo kot črne obrise . Imajo pa LCDeji možnost prikaza nekoliko višjo svetilnost, samo če pa se primerja celoten dinamični razpon, torej HDR, je LCD veliko bolj omejen.


Ampak stvar je v tem,da je človeško oko ne zazna tako majhnih precepov.Primer;če si v temi,ne ločiš detajla,ali gre za bolj črno ali sprano črno. Tako je pri tv aparatih.Tako,da ti podatki so samo podatki ki jih izmerijo mašine,za oko nevidne razlike.

webmaher je izjavil:

res me čudi da nihče tega ni prilepil ...
HARVI-OLED

saj kupil verjetno ne bo nihče ali pač :))


to je lanski model in kljub temu previsoka cena za ta letnik aparata.Za tako ceno dobiš letošnjega.In še nekaj,ko s Sloveniji vidiš takšno spremembo cene,se 5x prepričaj,da ni tv aparat razstavni eksponat.Ker so količine omejene,pobrane iz trgovin iz cele države.:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

gansta ::

Pozna kdo cenejso opcijo za LG OLED55B7 kot http://www.priporocam.si/shop/article/3...

boki75 ::

gansta je izjavil:

Pozna kdo cenejso opcijo za LG OLED55B7 kot http://www.priporocam.si/shop/article/3...



https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...

boki75 je izjavil:

gansta je izjavil:

Pozna kdo cenejso opcijo za LG OLED55B7 kot http://www.priporocam.si/shop/article/3...



https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...


na to ceno še dodaj 70 evrov poštnine. in imaš 2 letno EU garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

gansta ::

Hmm, za pa 10€ se pomoje ne splaca reskirat.

kralnahribu ::

andrej69 je izjavil:

mihco je izjavil:

1. Je mozno LGjev daljinec sprogramirat, da kontrolira siolov box(netgem 7700)?
2. Se da nastavit, da bi hdd priklopljen na tv-jev usb bil viden v lanu?

Tv je LG B7v (webos)


Daljincov ni mogoče preprogramirat:)


lahko pa na SIOLovem daljincu dodaš kodo od LGja in z njim upravljaš tv

MrStein ::

boki75 je izjavil:


Sony in nekateri proizvajalni so dajali prednost NETFLIX platformi,katera omogoča 4k in hdr format,ampak stvar je v tem,da netflix uporablja drugo kompresijo,saj streama 4k hdr vsebino z 12-20Mbps.Za te potrebe je 100Mbit port več kot dovolj.Sicer zadeva deluje preko wi-fi,ampak za to moraš imeti zelo dober wifi router standard IEEE 802.11ac(1Gbit ali več).

20 Mbps je deloval že na 802.11g generaciji WLAN-a (prastaro).
Torej bo tudi na 802.11n (današnji standard, skoraj že nadomeščen z ac).
Razen če imaš 10 naprav gor, ki torrentajo. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

leiito je izjavil:

A to je ultra HDMI, testirano do 18Gbps, a mora na kablu pisat Ultra? A ni mal overkill, 18Gbps?

Za 4K@60 je potreben Premium High Speed HDMI kabel.
Ultra kabel je potreben za HDR in večje resolucije.

Če je kabel "stari" high speed, pa da ni ravno "kitajski", bo verjetno tudi šlo čez.

Vse piše na HDMI @ Wikipedia
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

boki75 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ta slika ti pove, da ti OLED lahko zaradi brezkončnega kontrasta natančno prikaže zelo nizke stopnje svetlosti (več kot 20 stopenj) z vsemi detajli, medtem pa ko LCDeji vse to prikažejo kot črne obrise . Imajo pa LCDeji možnost prikaza nekoliko višjo svetilnost, samo če pa se primerja celoten dinamični razpon, torej HDR, je LCD veliko bolj omejen.

Ampak stvar je v tem,da je človeško oko ne zazna tako majhnih precepov.Primer;če si v temi,ne ločiš detajla,ali gre za bolj črno ali sprano črno. Tako je pri tv aparatih.Tako,da ti podatki so samo podatki ki jih izmerijo mašine,za oko nevidne razlike.

Kaj na tej sliki, naj bi bilo, kar človeško oko ne zazna:

http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

krepki ::

Jaz imam en ploščat Hight Speed HDMI 80st 30V kabel pa sem na probal na ATV4K zalaufat 4K 60fps pa je zadeva laufala v nulo,sem tudi posnel vendar ne znam naložit na forum.

boki75 ::

fpbs je izjavil:

boki75 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ta slika ti pove, da ti OLED lahko zaradi brezkončnega kontrasta natančno prikaže zelo nizke stopnje svetlosti (več kot 20 stopenj) z vsemi detajli, medtem pa ko LCDeji vse to prikažejo kot črne obrise . Imajo pa LCDeji možnost prikaza nekoliko višjo svetilnost, samo če pa se primerja celoten dinamični razpon, torej HDR, je LCD veliko bolj omejen.

Ampak stvar je v tem,da je človeško oko ne zazna tako majhnih precepov.Primer;če si v temi,ne ločiš detajla,ali gre za bolj črno ali sprano črno. Tako je pri tv aparatih.Tako,da ti podatki so samo podatki ki jih izmerijo mašine,za oko nevidne razlike.

Kaj na tej sliki, naj bi bilo, kar človeško oko ne zazna:

http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...



Pa kaj sem ti napisal,za temo,poglej si fotko kaj si jo prilimal,pa bos videl da imas 7 polj enak detajl.Govorim sem o črni barvi.In kot drugo tu je spet primerjava oled z navadnim LED.Če boš gledal tv 512 conami zatemnjevanja,boš videl isto črno kot na OLED-u.Tvoje oko ne bo videlo razlike. To kaj si pripopal gor je samo prispodoba med paneloma kot osnova.

Ramlo ::

Torej nabavil mu8000 v Saturnu za 1150 in zaenkrat super.
Slika super, malo sem spremenil. 4k slika je brutalna in eon zaenkrat dela fantastično.
Če koga kaj zanima kr na plan z vprašanjem, drugače pa se vidimo čez 5 let.
Lp

gansta ::

Jaz pa LG B7, raketa sploh pa OLED vau k vidis poleg se LCD ti ni zal dati se dodatnega 1k€ ;)

scipascapa ::

me zanima res če boste imeli tvje za 5 let ;)

Tsunamii ::

scipascapa je izjavil:

me zanima res če boste imeli tvje za 5 let ;)


In zakaj ne ? Jaz imam plasmo ze 8 leto 8-) in dela BP! Da ne omenjam slike :D Ok..se strinjam da so boljsi ampak se vsaj 2 leti bo lepo pri meni ;)

mailer ::

Gorenjev 68cm CRT se je včeraj odpovedal prikazovanju slike.
Zahteve so: 55" ekran, nativna frekvenca vsaj 100Hz, dober prikaz črne (predvidevam, da mora bit panet VA namesto IPS), slovenski meni, Ci+ modul, čim boljši vgrajeni zvočniki, dober wifi sprejem. Gledalo se bo kabelski telemach in filme s ključka oz drugega medija.
Prva izbira je Sony, kater model naj izberem med temi:
KDL-55W805
KD-55XE7005BAEP 200Hz HDR 4K LED
KD-55XE8096B
KD-55XE8505B
KD-55XE8577
KD-55XE8588
Cena do 1000€ +-10%, alternativa tudi Philips od serije 7XXX naprej oz Samsung
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gansta ::

Ce zeelis prikaz kvalitetne crne potem je izbira OLED.

neo5468 ::

Ki ga pa v rangu 1000€ ne bo dobil, razen če je 1080p resolucija ok, potem je tu model lg 55EG9A7V ki je 1100€.

fpbs ::

GRT ::

fpbs je izjavil:

55EG9A7V za 888€:
http://www.saturn.de/de/product/_lg-55e...

Nekaj mi ni jasno. Ta tv oled je full hd 1.920 x 1.080 Pixel.
To naj bi bilo boljše kot tv 4k hdr?

mgermo ::

1920x1080 ne more biti boljše od 3840*2160

bbobst ::

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...

4knative ::

Čimmanj lou kvaliti Philips tevejev v letu 2018 želim vsem in da bi si lahko vsi privoščili talele 8k 88 oled v 2018:
https://www.engadget.com/2018/01/01/lg-...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()
««
83 / 544
»»