» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
81 / 544
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

In kaj je konkretno tisto "občutno kvalitetnejše" na tem Philipsu ? Ali je mogoče to, da ima za svoje delovanje občutno večjo porabo energije in da pade celo v razred B?


V večini segmentih kvalitete slike, je kvalitetnejši:) Od veliko" boljšega kontrasta skoraj primerljiv z OLED modeli, prikaza črne, gibanje slike, ostrine slike predvsem v dinamiki itd..Ker pa ti seveda to ne moreš sprejet, iščeš dlako v jajcu, in seveda takoj tukaj ni v redu poraba energije..:))Pa saj ljudje ne kupujejo takšnega kvalitetnega" televizorja, na podlagi porabe energije..Kajti verjetno takšen televizor ne kupuje človek, ki nima dovolj denarja za plačanje nekaj evrov več, kar se tiče elektrike...Res si že smešen s takšnimi izjavami..:8)

Poraba Philips 263 kWh (letno)
Poraba Sony 180 kWh (letno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mgermo ::

Tako kvaliteten tv nima enega samega reviewa v angleščini?

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Tako kvaliteten tv nima enega samega reviewa v angleščini?


Zato, ker je prišel zelo pozno na tržišče:)

Gatsu ::

cekr je izjavil:

Za BOX se lahko na glavo postaviš pa ga ne boš pognal s kakšnim drugim daljincem. Še najmanj s tovarniškim.
V obratni smeri sicer gre, vendar zelo omejeno.
Z BOX daljincem lahko ugasneš TV, preklapljaš med zunanjimi viri. To pa je že skoraj vse.



Logitech Harmony z lahkoto upravlja z Siol Boxom.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Tako kvaliteten tv nima enega samega reviewa v angleščini?


Zato, ker je prišel zelo pozno na tržišče:)


Škoda, ker na papirju zgleda solidno, ampak tu bi se Philips moral zavedati psihološke bariere, nismo vajeni kupovati premium tech izdelkov turške provenience, percepcija je, da za nižjo ceno dobimo nižjo kakovost, Beko ipd.. Gre za vprašanje zaupanja in edini način, da se to vzpostavi, je da začne proizvajalec pošljati po kos tega modela različnim rešpektabilnim reviewerjem, tako kot to delajo druge firme. Review na amazonu npr., s fotkami slike na tem modelu, ne daje ravno razlogov za optimizem.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Tako kvaliteten tv nima enega samega reviewa v angleščini?


Zato, ker je prišel zelo pozno na tržišče:)


Škoda, ker na papirju zgleda solidno, ampak tu bi se Philips moral zavedati psihološke bariere, nismo vajeni kupovati premium tech izdelkov turške provenience, percepcija je, da za nižjo ceno dobimo nižjo kakovost, Beko ipd.. Gre za vprašanje zaupanja in edini način, da se to vzpostavi, je da začne proizvajalec pošljati po kos tega modela različnim rešpektabilnim reviewerjem, tako kot to delajo druge firme. Review na amazonu npr., s fotkami slike na tem modelu, ne daje ravno razlogov za optimizem.


Ne razumem zakaj ti zopet nekaj nakladaš..? Kakšne turške provenience...? A si ti sploh videl ta televizor v živo..? Najverjetneje ne, tako, da ne moreš davati nekakšnih zaključkov..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mgermo ::

Fora je, da ga verjetno noben ni videl v živo. Še google ga praktično ne pozna (le nekaj .pl strani). In zgolj na podlagi enega pozitivnega reviewa ene poljske strani, ga ti uvrščaš nad sonya x9005, ki je praktično celo leto reviewan kot best p/p tv. Objektivnost na višku.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Fora je, da ga verjetno noben ni videl v živo. Še google ga praktično ne pozna (le nekaj .pl strani). In zgolj na podlagi enega pozitivnega reviewa ene poljske strani, ga ti uvrščaš nad sonya x9005, ki je praktično celo leto reviewan kot best p/p tv. Objektivnost na višku.



Kot prvo, je ta Poljska stran ena izmed najboljših, kar se tiče testiranja televizorjev:))Kot drugo, pa se lahko zapelješ čez mejo, in si ga pogledaš..Ta Sony, se nikakor ne more primerjat z tem modelom Philipsa.Že, če pogledamo FALD, ima Sony 3× manj območij kakor Philips:))Tudi samo procesiranje, ni na nivoju Philips procesorja P5..In še bi lahko našteval..Kot tretje, pa če bi ta Sony res bil na nivoju Philips modela, bi bil kar nekaj dražji napram Philipsu..!

mgermo ::

1. Ta poljska stran je lahko res ena boljših. Na Poljskem. Ker drug jo noben ne pozna. Razen tebe.
2. Ja seveda. Zapeljal se bom čez mejo, da si pogledam kako so trgovci naštimal vivid mode pod vsemi lučmi.
3. Problem sonya je, da ima prenizko ceno, LOL :D

To kar ti izvajaš, se lahko dogaja samo v Sloveniji in na Poljskem. Cel svet pravi, da je x boljši od konkurence. Potem se pa pojavi Andrej, ki pravi, da svet nima pojma, da je Filips boljši, ker je ene poljska stran naredila pozitiven review in da je logično, da je Filips boljši, ker stane več kot omenjeni sony. Kdor ti po vsem tem še karkoli verjame...

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

1. Ta poljska stran je lahko res ena boljših. Na Poljskem. Ker drug jo noben ne pozna. Razen tebe.
2. Ja seveda. Zapeljal se bom čez mejo, da si pogledam kako so trgovci naštimal vivid mode pod vsemi lučmi.
3. Problem sonya je, da ima prenizko ceno, LOL :D

To kar ti izvajaš, se lahko dogaja samo v Sloveniji in na Poljskem. Cel svet pravi, da je x boljši od konkurence. Potem se pa pojavi Andrej, ki pravi, da svet nima pojma, da je Filips boljši, ker je ene poljska stran naredila pozitiven review in da je logično, da je Filips boljši, ker stane več kot omenjeni sony. Kdor ti po vsem tem še karkoli verjame...


Poglej ti lahko pametuješ kolikor hočeš, toda dejstvo ostaja nespremenjeno:)))Sicer pa mislim, da imam vseeno nekaj več izkušenj okoli televizorjev, tako, da vem o čem govorim..;)Enostavno moraš sprejet dejstvo, da vsaki model Sonya ni najboljši televizor na tržišču.! Saj tudi drugi proizvajalci, znajo naredit odlične televizorje..Če pa ti je k srcu prirastel Sony logotip, pa seveda kar veselo po njega..

bikej :: 23. dec 2017, 22:19:39

Pozdravljeni,

Par dni nazaj sem se zanimal glede 49 inč TV-jev, dobil sem nasvete samo od Andreja.
Zdaj želim še sam nekaj prispevati v tem forumu.
Danes sva šla z ženo v BTC Big Bang na lastne oči preveriti. Predvsem naju je zanimala razlika med TV-ji različnih cenovnih razredov, predvsem kakšni so drugi v primerjavi s Sony XE9005, ki je po specifikacijah odličen, cena pa 1500 EUR v Big Bang (verjetn bi blo še kaj popusta, sicer pa na netu za 1200 EUR).

Najprej smo šli mimo OLED in QLED TV-jev, se pravi 55 inč in večji. Uf, neprimerno višja klasa po kakovosti slike v primerjavi z LED LCD!! Ok, pa pustimo to, gremo na 49 inč, kjer žal ni OLEDov.
Gledal sem sledeče TV, na vseh se je vrtel isti HDTV program: Sony KD-49EX9005 1500 EUR (referenca), Panasonic TX50DX700E 900 EUR, Phillips 49PUS7502 850 EUR, Sony KD49XE7096B 800 EUR, Phillips 49PUS6561 750 EUR, Sony KDL49WE660 610 EUR (tega mi je priporočil prodajalec, da ima najbolj barve itd.) in Phillips 49PUS6162/12 600 EUR.
Par dni nazaj na Rudniku sem gledal še Samsung UE49MU6402UXXH 800 EUR.
Pa zraven je bil Sony KD-55EX9005 (1550 EUR), kjer pa se je vrtel fuzbal.

Zavedam se, da so vsi TV z out-of-the-box nastavitvami. Tukaj nimam kaj, kakor da predpostavim, da imajo vsi približno enak handicap oz. so enako daleč od optimalnih nastavitev.
Moja subjektivna opažanja, nisem pa nek ekspert al karkoli:

- Sony KD-55EX9005, fuzbal vsebina: krasna slika, zelo lepe barve. Malo sem bil presenečen, ko je bil hiter kader kamere, oz. je žoga letela iz ene smeri v drugo - pričakoval sem boljši prikaz gibanja glede na specifikacije. V ekstremnih primerih nisem mogel slediti žogi, ki je rahlo "ghostala". Žal nisem mogel primerjati z drugimi TV, ker je na ostalih bil drug HDTV signal. Sicer pa celokupen vtis - UAU, svaka čast!
- prikaz barv pri ostalih 49 inč TV-jih (HDTV film na FOX). Zelo lepo Panasonic DX700E, Phillips PUS7502 in Sony XE9005. Ampak nekih bistvenih razlik med modeli nisem uspel opaziti, oz so se kadri tako hitro premikali, da je bilo težko primerjati. Načeloma so bili vsi OK.
- ostrina slike: od blizu mi dejansko Sonyjev FHD KDL49WE660 deluje rahlo inferiorno v primerjavi z ostalimi modeli. Četudi je bil HD signal na FHD in 4K TVjih, se mi zdi, da je razlika v prid 4k. Upscaling iz HD se mi ni zdel problematičen, pa sem kar od blizu to opazoval.
- kontrasti, globina črne: Sony EX9005, Panasonic DX700E sta odlična, Phillips PUS7502 tudi zelo dober. Pri določenih se pa res vidi, da je črna prej temno siva, še posebej pri cenejših modelih.
- gibanje: Samsung MU6402 in cenejši modeli so se mi zdeli nekoliko slabši...

Zdaj pa ZANIMIV del, kjer je padla odločitev. Namenoma sem čakal na ta del TV programa, kjer se vrtijo creditsi. Bel tekst, na črni podlagi, premikanje teksta od zgoraj navzdol. Tle so me pa na rit vrgle razlike v modelih:
- Samsung MU6402: tekst se je tekoče oz gladko premikal, vendar je rahlo valovil levo in desno, kakor da bi bil pijan:) Sklepam, da to zaradi procesorske interpolacije vmesnih slikic.
- Sony XE9005, moj favorit pred obiskom Big Banga - netekoče premikanje teksta!! Kako? Zakaj??? Pa ob takem 120 HZ panelu in procesorju?! Razočaranje :( Je bila pa v ozadju lepa črna, kot pritiče VA panelu in direct LED :)
- Cenejši modeli: netekoče premikanje ali temno sivo oz ne povsem črno ozadje za črkami.
- Odlična ocena: Philips PUS7502 in Panasonic DX700E. Gladko gibanje teksta, celotno ozadje enakomerno črno.

Človek bo rekel: Ampak koga brigajo creditsi na koncu filma, a ne? :) Ampak meni je bila to info, kako dejansko TV s svojo procesorsko močjo obdeluje sliko, kako interpolira slikice. Sklepam, da tako TV deluje tudi pri siceršnjem prikazu TV vsebin, kot so filmi, fuzbal, risanke...

Glede na vse skupaj sem se zaenkrat odločil za Philipsov model 7. Tudi žena odobrava in to je zelo pomemben faktor oz. zavarovanje pred morebitnimi očitki tipa kaj-si-to-za-eno-stvar-privlekel :) Bom še malo prespal in TV nabavil v naslednjem tednu.

Daljincev nisem sprobaval. Tudi ne vem, kakšna bo uporabniška izkušnja z Andoroid TV, skakanjem po menujih, menjavanjem kanalov, podporo formatom, povezljivostjo s telefonom in računalnikom preko DLNA ali Wi-fi direct. Za to pač ni bilo priložnosti v trgovini. Verjetno ni neki problematičnega glede na HDtelevizija.com . Tudi daljinec s qwerty tipkovnico se mi zdi uporaben za youtube kanale in podobno. Ima kdo drugačne izkušnje?

Še sklepna misel - v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.

Se opravičujem za dolg zapis. Upam, da komu prav pride.
Hvala za razumevanje in lepe praznike vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Ko berem te"bikejeve" prispevke se mi poraja samo eno vprašanje, in sicer: Ali je to vse zraslo na Andrejevem zelniku? Sprašujem tudi ostale za mnenje? Sumljiv mi je tudi "tomaž58". Oba prvič prijavljena 19.12. 2017 ob 11h19 in 11h51..

puginho ::

Ne vem kaj je ta gledal v trgovini ampak sony xe9 ima nadpovrečni motion handle in motin blur z oceno preko 9/10.

Andrej se trudi na vse pretege

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

broken/link ::

andrej seveda izpostavi prispevke, ki so pro-filips.
sam sem kupoval manjsi TV, 50'' za cca 600eur pa sem na koncu izbiral med LGjem in Sony-jem. Philips je izpadel zelo hitro, glede na to, kaj sem videl. Po testih so bili TVji pa itak tam-tam. https://slo-tech.com/forum/t696242/p574...

boki75 ::

Lahko povem iz prve roke,da temu ni tako kot navaja Andrej.Sam premorem 65xe9005 in 2x 55xe9005 in niti na navadnem tv signalu nič ne šteka oz se zatika(napisi normalno berljivi). Malo se samo zatika pri samih predvajanjih multimedijskih vsebin pa se to 4k vsebin z visokim bitratom 70Mbps ali več preko mreže,preko usb deluje vse gladko. sony modeli pač v 21.st očitno ne premorejo 1Gbit ethernet port-a,imajo samo 100Mbit. Bom naslednjič prilimal kako fotko za dokaz pri različnih tv signalih in različnih vsebinah na tovarniških nastavitvah. Očitno v BB imeli totalno zjahan aparat kar je že stalnica v omenjenem storu.

Lp

cekr ::

Eno vprašanje glede OLED.
Recimo: https://www.sony.si/electronics/televiz...
Spada pod energijski razred B. Nisem gledal druge TV-je.
Je zadeva toliko potratna ali je kakšen drug razlog.
Sicer mi je ta podatek čisto brezvezen. Samo firbec.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

boki75 ::

cekr je izjavil:

Eno vprašanje glede OLED.
Recimo: https://www.sony.si/electronics/televiz...
Spada pod energijski razred B. Nisem gledal druge TV-je.
Je zadeva toliko potratna ali je kakšen drug razlog.
Sicer mi je ta podatek čisto brezvezen. Samo firbec.


Sicer ne vem zakaj bi bili potratni od 187 do 355KWh(77") je čist normalno,to je na leto cca par evrov več stroma. Ni nobene bojazni,da ti bodo strom zaradi tega izključili :D

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Ko berem te"bikejeve" prispevke se mi poraja samo eno vprašanje, in sicer: Ali je to vse zraslo na Andrejevem zelniku? Sprašujem tudi ostale za mnenje? Sumljiv mi je tudi "tomaž58". Oba prvič prijavljena 19.12. 2017 ob 11h19 in 11h51..


A sedaj že dvomiš, v komentarje drugih uporabnikov;)In ne", ničesar nisem imel jaz zraven pri tem in tudi drugim komentarjem...

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ko berem te"bikejeve" prispevke se mi poraja samo eno vprašanje, in sicer: Ali je to vse zraslo na Andrejevem zelniku? Sprašujem tudi ostale za mnenje? Sumljiv mi je tudi "tomaž58". Oba prvič prijavljena 19.12. 2017 ob 11h19 in 11h51..


A sedaj že dvomiš, v komentarje drugih uporabnikov;)In ne", ničesar nisem imel jaz zraven pri tem in tudi drugim komentarjem...


Andrej69 jaz dvomim v omenjena uporabnika,nisem ravno totalen privrženev SONY-ja,ampak privrženec tv-jev z dobro kvaliteto in momentalno je to definitivno xe90 kar ponuja in ceni. Ne trdim,da philips serije 8 ni dober ali več od tega,ampak očitno je premalo review-jev. in zadari tega skepsa posameznikov da ne more konkuritat sony ali kateremu drugemu brandu.Verjamem,da bo philips v bodoče se zavihtel med top brade ampak to takrat še bo kako leto ali dve potrebno počakati.

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ko berem te"bikejeve" prispevke se mi poraja samo eno vprašanje, in sicer: Ali je to vse zraslo na Andrejevem zelniku? Sprašujem tudi ostale za mnenje? Sumljiv mi je tudi "tomaž58". Oba prvič prijavljena 19.12. 2017 ob 11h19 in 11h51..


A sedaj že dvomiš, v komentarje drugih uporabnikov;)In ne", ničesar nisem imel jaz zraven pri tem in tudi drugim komentarjem...


Andrej69 jaz dvomim v omenjena uporabnika,nisem ravno totalen privrženev SONY-ja,ampak privrženec tv-jev z dobro kvaliteto in momentalno je to definitivno xe90 kar ponuja in ceni. Ne trdim,da philips serije 8 ni dober ali več od tega,ampak očitno je premalo review-jev. in zadari tega skepsa posameznikov da ne more konkuritat sony ali kateremu drugemu brandu.Verjamem,da bo philips v bodoče se zavihtel med top brade ampak to takrat še bo kako leto ali dve potrebno počakati.


philips 8102 je v rangu xe90,dočim 8602 v rangu xe93.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

harmony ::

Ta teden bo odlocitev padla. Sem ze v predhodnih postih napisal Samsung UE55MU8009TXZG, katerega bom se ceneje dobil kot sem mislil, in sicer pri prijatelju za 935€.

Preden izvedem nakup, mogoce se zadnji premislek...in sicer ali lahko za ta denar dobim se kaj boljsega? Ce ne, je potem to to.

boki75 ::

harmony je izjavil:

Ta teden bo odlocitev padla. Sem ze v predhodnih postih napisal Samsung UE55MU8009TXZG, katerega bom se ceneje dobil kot sem mislil, in sicer pri prijatelju za 935€.

Preden izvedem nakup, mogoce se zadnji premislek...in sicer ali lahko za ta denar dobim se kaj boljsega? Ce ne, je potem to to.


To je best buy. Seveda če te samsung fascinira.

andrej69 ::

Saj vem, da si zelo zadovoljen z tvojim Sony modelom XE9000. Toda Philips model 8102, je vsekakor kvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma, preverjeno iz prve roke:)Ta model Philipsa, je v rangu Sony modela XE9400:)Kar pa se tiče modela 8602, pa ga lahko uvrstimo nekje v rangu Sony modela XE9300 in Samsunga Q8/9.
Zelo blizu pa je tudi Panasonic model EX780.

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

Saj vem, da si zelo zadovoljen z tvojim Sony modelom XE9000. Toda Philips model 8102, je vsekakor kvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma, preverjeno iz prve roke:)Ta model Philipsa, je v rangu Sony modela XE9400:)Kar pa se tiče modela 8602, pa ga lahko uvrstimo nekje v rangu Sony modela XE9300 in Samsunga Q8/9.
Zelo blizu pa je tudi Panasonic model EX780.


Pretiravat pa ni potrebno. panasonic xe780e je v vseh pogledih slabši od xe90,ne premore niti dts zvoka.

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj vem, da si zelo zadovoljen z tvojim Sony modelom XE9000. Toda Philips model 8102, je vsekakor kvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma, preverjeno iz prve roke:)Ta model Philipsa, je v rangu Sony modela XE9400:)Kar pa se tiče modela 8602, pa ga lahko uvrstimo nekje v rangu Sony modela XE9300 in Samsunga Q8/9.
Zelo blizu pa je tudi Panasonic model EX780.


Pretiravat pa ni potrebno. panasonic xe780e je v vseh pogledih slabši od xe90,ne premore niti dts zvoka.


in panasonic ex780e je napram lanskemu dx780e modelu pridobil samo 2bita na panelu,vse ostalo je skoraj identično.Ni slab tv,a je trenutno podhranjen napram konkurenci,res pa je da ima mva panel,kar zelo izboljša vidne kote na VA panelu,skoraj ko na ips...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

andrej69 ::

Seveda je nakaj slabši, saj sem napisal.Toda ne zaostaja veliko..Gama je odlična, ima novo tehnologijo Digitally Enhanced Local Dimming (DELD). Kjer v temnih prizorih, ni neželenih in nadležnih vertikalnih črt, kakor jih ima kar nekaj televizorjev. Dober primer je Sony XE7005, kjer se lepo opazijo te nadležne vertikalne črte in pasovi.Ta model Panasonica ima tudi odličen prikaz barv, zelo dober prikaz črne, tudi globina slike je zelo dobra itd..Skratka, za mene osebno zelo dober televizor.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ko berem te"bikejeve" prispevke se mi poraja samo eno vprašanje, in sicer: Ali je to vse zraslo na Andrejevem zelniku? Sprašujem tudi ostale za mnenje? Sumljiv mi je tudi "tomaž58". Oba prvič prijavljena 19.12. 2017 ob 11h19 in 11h51..

A sedaj že dvomiš, v komentarje drugih uporabnikov;)In ne", ničesar nisem imel jaz zraven pri tem in tudi drugim komentarjem...

Oprosti, z ozirom na to, da aktivno propagiraš Philipsa na preko 10 forumih, in da si povprečno na vsakem prijavljen s cca 3 imeni, mislim, da je moj dvom popolnoma upravičen.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ko berem te"bikejeve" prispevke se mi poraja samo eno vprašanje, in sicer: Ali je to vse zraslo na Andrejevem zelniku? Sprašujem tudi ostale za mnenje? Sumljiv mi je tudi "tomaž58". Oba prvič prijavljena 19.12. 2017 ob 11h19 in 11h51..

A sedaj že dvomiš, v komentarje drugih uporabnikov;)In ne", ničesar nisem imel jaz zraven pri tem in tudi drugim komentarjem...

Oprosti, z ozirom na to, da aktivno propagiraš Philipsa na preko 10 forumih, in da si povprečno na vsakem prijavljen s cca 3 imeni, mislim, da je moj dvom popolnoma upravičen.


Ja potem, če pa dvomiš pa tukaj nimaš več kaj iskati:));)In tudi vidim, da ti ni jasno kaj pomeni izraz propagiranje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

broken/link ::

@andrej:
propagirati http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam...
propagirati propagírati -am nedov. (i?) 1. načrtno razširjati, pojasnjevati politične, nazorske ideje z namenom, da se uresničijo: propagirati marksistične, revolucionarne ideje / propagirati za osvobodilno fronto agitirati / propagirati moderne načine kmetovanja 2. nav. slabš. namerno prikrivati, potvarjati kaj z namenom, da se politično, ideološko vpliva: sovražniki spet propagirajo 3. javno opozarjati na kaj, navadno z navajanjem dobrih lastnosti, z namenom pridobiti kupce, obiskovalce: propagirati nove izdelke; v časopisih propagirajo potovanja po Evropi propagíran -a -o: propagirani izdelek; zavračati propagirane ideje


tvoji prispevki: https://slo-tech.com/forum/c107476

naredimo še statistiko, kolikokrat se v tvojih prispevkih pojavi besedica "Philips"? pa kolikokrat si o philipsu povedal kaj slabega?

bottom line: označit, da aktivno propagiraš Philips, je na mestu.

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

Seveda je nakaj slabši, saj sem napisal.Toda ne zaostaja veliko..Gama je odlična, ima novo tehnologijo Digitally Enhanced Local Dimming (DELD). Kjer v temnih prizorih, ni neželenih in nadležnih vertikalnih črt, kakor jih ima kar nekaj televizorjev. Dober primer je Sony XE7005, kjer se lepo opazijo te nadležne vertikalne črte in pasovi.Ta model Panasonica ima tudi odličen prikaz barv, zelo dober prikaz črne, tudi globina slike je zelo dobra itd..Skratka, za mene osebno zelo dober televizor.


Ja dober tv,se strinjam,ampak težava je v ceni,kjer je bila drastično previsoka,napram kvaliteti in konkurenčnim brandom.Še do nedavnega je bila cena za 58" višja,kakor LG oled b7v.

andrej69 ::

broken/link je izjavil:

@andrej:
propagirati http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam...
propagirati propagírati -am nedov. (i?) 1. načrtno razširjati, pojasnjevati politične, nazorske ideje z namenom, da se uresničijo: propagirati marksistične, revolucionarne ideje / propagirati za osvobodilno fronto agitirati / propagirati moderne načine kmetovanja 2. nav. slabš. namerno prikrivati, potvarjati kaj z namenom, da se politično, ideološko vpliva: sovražniki spet propagirajo 3. javno opozarjati na kaj, navadno z navajanjem dobrih lastnosti, z namenom pridobiti kupce, obiskovalce: propagirati nove izdelke; v časopisih propagirajo potovanja po Evropi propagíran -a -o: propagirani izdelek; zavračati propagirane ideje


tvoji prispevki: https://slo-tech.com/forum/c107476

naredimo še statistiko, kolikokrat se v tvojih prispevkih pojavi besedica "Philips"? pa kolikokrat si o philipsu povedal kaj slabega?

bottom line: označit, da aktivno propagiraš Philips, je na mestu.


Saj lahko ti in drugi, tudi oglašujete kakšnega drugega proizvajalca:))Nihče ti ne brani..!

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Seveda je nakaj slabši, saj sem napisal.Toda ne zaostaja veliko..Gama je odlična, ima novo tehnologijo Digitally Enhanced Local Dimming (DELD). Kjer v temnih prizorih, ni neželenih in nadležnih vertikalnih črt, kakor jih ima kar nekaj televizorjev. Dober primer je Sony XE7005, kjer se lepo opazijo te nadležne vertikalne črte in pasovi.Ta model Panasonica ima tudi odličen prikaz barv, zelo dober prikaz črne, tudi globina slike je zelo dobra itd..Skratka, za mene osebno zelo dober televizor.


Ja dober tv,se strinjam,ampak težava je v ceni,kjer je bila drastično previsoka,napram kvaliteti in konkurenčnim brandom.Še do nedavnega je bila cena za 58" višja,kakor LG oled b7v.


Se strinjam, toda sedaj je cena sprejemljiva..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fpbs ()

neo5468 ::

Zakaj bi oglaševali karkoli? Priporoča se tisto kar je najbolje/ima najboljše reviewe. Ti priporočaš neke noname televizorje ki ima 1 poljski review.

fpbs ::

broken/link je izjavil:

@andrej:
propagirati http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam...
propagirati propagírati -am nedov. (i?) 1. načrtno razširjati, pojasnjevati politične, nazorske ideje z namenom, da se uresničijo: propagirati marksistične, revolucionarne ideje / propagirati za osvobodilno fronto agitirati / propagirati moderne načine kmetovanja 2. nav. slabš. namerno prikrivati, potvarjati kaj z namenom, da se politično, ideološko vpliva: sovražniki spet propagirajo 3. javno opozarjati na kaj, navadno z navajanjem dobrih lastnosti, z namenom pridobiti kupce, obiskovalce: propagirati nove izdelke; v časopisih propagirajo potovanja po Evropi propagíran -a -o: propagirani izdelek; zavračati propagirane ideje

tvoji prispevki: https://slo-tech.com/forum/c107476
naredimo še statistiko, kolikokrat se v tvojih prispevkih pojavi besedica "Philips"? pa kolikokrat si o philipsu povedal kaj slabega?

bottom line: označit, da aktivno propagiraš Philips, je na mestu.

Pravilneje bi bilo, če bi zapisal da agresivno propagiraš Philipsa.
Se opravičujem, zgoraj sem pomotoma pritisnil na "predlagaj izbris".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

andrej69 ::

neo5468 je izjavil:

Zakaj bi oglaševali karkoli? Priporoča se tisto kar je najbolje/ima najboljše reviewe. Ti priporočaš neke noname televizorje ki ima 1 poljski review.


Kaj podrazumevaš pod to..? Izgleda, da boste morali nekateri obiskat kakšen sejem televizorjev, da boste malo spoznali televizorje:))

Constantine ::

Živjo,

pri nakupu novega TVja je malce dileme. Budget je okoli 1500EUR, seveda je govora tudi o neka fleksibilnosti. Razdalja je 3m in imam ogledano nekje 55" ali 65", rpsotora je dovolj

Kandidati so:
SONY
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik... ali v skrajnem primeru se stegnem tudi po 65" modelu če je res vredno

SAMSUNG
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

LG
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Nekje v tem rangu iščem, LG mi je atrktiven, sploh za to ceno kar ponuja.

Hvala za kakšen predlog.

andrej69 ::

Constantine je izjavil:

Živjo,

pri nakupu novega TVja je malce dileme. Budget je okoli 1500EUR, seveda je govora tudi o neka fleksibilnosti. Razdalja je 3m in imam ogledano nekje 55" ali 65", rpsotora je dovolj

Kandidati so:
SONY
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik... ali v skrajnem primeru se stegnem tudi po 65" modelu če je res vredno

SAMSUNG
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

LG
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Nekje v tem rangu iščem, LG mi je atrktiven, sploh za to ceno kar ponuja.

Hvala za kakšen predlog.


Od teh vsekakor Lg model.Če pa se boš odločil za velikost 65", pa vsekakor ta best buy model Philipsa:)
https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

Constantine je izjavil:

Živjo,

pri nakupu novega TVja je malce dileme. Budget je okoli 1500EUR, seveda je govora tudi o neka fleksibilnosti. Razdalja je 3m in imam ogledano nekje 55" ali 65", rpsotora je dovolj

Kandidati so:
SONY
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik... ali v skrajnem primeru se stegnem tudi po 65" modelu če je res vredno

SAMSUNG
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

LG
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Nekje v tem rangu iščem, LG mi je atrktiven, sploh za to ceno kar ponuja.

Hvala za kakšen predlog.


Od teh vsekakor Lg model.Če pa se boš odločil za velikost 65", pa vsekakor ta best buy model Philipsa:)
https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...


samo ti si res pravi za trgovca..glup u pm :) človek prilepi 3 televizorje do 1500€, ti fanboy pa prideš ven z philipsom za 2k€.

andrej69 ::

@edi45
Dečko malo se umiri, da ti ne bom ušesa navil:))>:DKajti ti ne boš nikogar žalil, da se razumeva...!Toda, če bi znal brati, je napisal tudi tole..
ali v skrajnem primeru se stegnem tudi po 65" modelu če je res vredno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

boki75 ::

Constantine je izjavil:

Živjo,

pri nakupu novega TVja je malce dileme. Budget je okoli 1500EUR, seveda je govora tudi o neka fleksibilnosti. Razdalja je 3m in imam ogledano nekje 55" ali 65", rpsotora je dovolj

Kandidati so:
SONY
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik... ali v skrajnem primeru se stegnem tudi po 65" modelu če je res vredno

SAMSUNG
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

LG
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Nekje v tem rangu iščem, LG mi je atrktiven, sploh za to ceno kar ponuja.

Hvala za kakšen predlog.


V vsakem primeru LG 55B7V,dočim na hrvaškem imaš sony 55xe9005 za 1250€.V Nemčiji za LG oled B7V s poštnino v slo,za 1600€ z EU garancijo(2 leti).Odločitev povsem tvoja.

andrej69 je izjavil:

@edi45
Dečko malo se umiri, da ti ne bom ušesa navil:))>:DKajti ti ne boš nikogar žalil, da se razumeva...!Toda, če bi znal brati, je napisal tudi tole..
ali v skrajnem primeru se stegnem tudi po 65" modelu če je res vredno.


ja SONY je mislil,poglej bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

andrej69 ::

@boki75
Saj vem, da je napisal zraven Sonya. Toda, če misli vzet 65" velikost, mu je ta Philips best buy za takšno ceno:))
Edino seveda, če hoče imet logotip Sony na televizorju..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Konlov ::

Na mimovrste piše: OLED tehnologija omogoča gledanje vsebin brez zamikov.........
Kaj to pomeni oziroma kako je v praksi uporaben?

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

@boki75
Saj vem, da je napisal zraven Sonya. Toda, če misli vzet 65" velikost, mu je ta Philips best buy za takšno ceno:))
Edino seveda, če hoče imet logotip Sony na televizorju..;)


kateri 65" philips pa,pa ne kje 7502 hahaha

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Na mimovrste piše: OLED tehnologija omogoča gledanje vsebin brez zamikov.........
Kaj to pomeni oziroma kako je v praksi uporaben?


Da je slika zelo tekoča, bez kakšnih zamikov predvsem pri gledanju športa in hitrih kadrih. Kajti to pesti kar nekaj televizorjev, LCD tehnologije. Kajti OLED tehnologija, ima najboljši časovni odziv panela. Je pa seveda sama odzivnost vsebin, tudi zelo odvisna od kvalitete in zmogljivosti procesorja.

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@boki75
Saj vem, da je napisal zraven Sonya. Toda, če misli vzet 65" velikost, mu je ta Philips best buy za takšno ceno:))
Edino seveda, če hoče imet logotip Sony na televizorju..;)


kateri 65" philips pa,pa ne kje 7502 hahaha



Ne model 8102..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

Konlov je izjavil:

Na mimovrste piše: OLED tehnologija omogoča gledanje vsebin brez zamikov.........
Kaj to pomeni oziroma kako je v praksi uporaben?


Da je slika zelo tekoča, bez kakšnih zamikov predvsem pri gledanju športa in hitrih kadrih. Kajti to pesti kar nekaj televizorjev, LCD tehnologije. Kajti OLED tehnologija, ima najboljši časovni odziv panela. Je pa seveda sama odzivnost vsebin, tudi zelo odvisna od kvalitete in zmogljivosti procesorja.

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@boki75
Saj vem, da je napisal zraven Sonya. Toda, če misli vzet 65" velikost, mu je ta Philips best buy za takšno ceno:))
Edino seveda, če hoče imet logotip Sony na televizorju..;)


kateri 65" philips pa,pa ne kje 7502 hahaha




Ne model 8102..;)


kje pa dobis za 2k evrov 65pus8102????

andrej69 ::

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...


sony je 200 evrov cenejsi.

andrej69 ::

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...


sony je 200 evrov cenejsi.


Seveda je cenejši, toda saj 30% slabši..;)Takšne razlike pa v ceni ni:)

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...


sony je 200 evrov cenejsi.


Seveda je cenejši, toda saj 30% slabši..;)Takšne razlike pa v ceni ni:)


spet pretiravas,kot vedno.

andrej69 ::

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...


sony je 200 evrov cenejsi.


Seveda je cenejši, toda saj 30% slabši..;)Takšne razlike pa v ceni ni:)


spet pretiravas,kot vedno.


Ma recimo, da sem napisal nekaj preveč..Toda za dobrih 20-25% pa zasigurno..V glavnem, če že pogledaš ta Philips model v Vivid modu, je slika občutno kvalitetnejša:)

edi45 ::

vidiš zaradi tega pa rajši kupujemo preko spleta, da se izognemo takšnim nadležnim slaboumnim trgovcem v trgovinah. Enkrat sem naredil napako v big bangu ko sem poslušal enga bedaka, ki je delal tam..nikoli več. Če pridem v trgovino in rečem Samsung ali Sony, nočem pol ure poslušat o philipsu, ki vsi vemo da je slabši! Tebi sem pa tak že rekel enkrat da ti philips vrjetno mesečno nakazuje za promocije po forumah..

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

vidiš zaradi tega pa rajši kupujemo preko spleta, da se izognemo takšnim nadležnim slaboumnim trgovcem v trgovinah. Enkrat sem naredil napako v big bangu ko sem poslušal enga bedaka, ki je delal tam..nikoli več. Če pridem v trgovino in rečem Samsung ali Sony, nočem pol ure poslušat o philipsu, ki vsi vemo da je slabši! Tebi sem pa tak že rekel enkrat da ti philips vrjetno mesečno nakazuje za promocije po forumah..


Jaz pa sem ti napisal, da se malo umiri, kajti ti nisi nikakršno merilo kar se tiče primerjave televizorjev:))

broken/link ::

v 3minutah v bigBangu/Harveyu je vsako minuto do mene prišel drug trgovec... Ker se mi jih ni dalo več odganjat sem imel samo 2 vprašanji, pa na nobeno nisem dobil odgovora:
1. ali se da nastavit resolucijo na TVju ali dela TV upscale oz kako antenski signal raztegne na 4k površino. (dobil sem odgovor, da upscale-a ne znajo delat niti TVji za 20k. ko sem še enkrat vprašal "kako pa potem?" mi je bilo povedano, da ima TV v ozadju mehanizme, ki znajo mehčat sliko, da je lepa zaobljena. in da ima sony najboljše mehanizme za to, poleg seveda filipa. in ne, to ni upscale. Sem se samo držal za glavo.)
2. kateri TV (od treh, ki sem jih izbiral), imajo boljše zvočnike, ker vem, da so zvočniki pri teh tankih TVjih načeloma crap, zaradi manjka volumna itd. (dobil odgovor, da so pri vseh treh modelih 20W zvočniki. Tako da sedaj je očitno moč mova mera za kvaliteto zvoka...)

mi je bila pa smešna še ena stvar: mene so prepričevali, da je 4k brezvezen nakupi, in naj si raje pogledam dva dotična modela, ki sta fullHD in sta najboljša v segmentu, ki ga gledam.
ta isti prodajalec pa je starejšemu gospodu, ki je prišel kupit TV do 1000eur, prodal TV za 1500eur. in pri seveda pri njemu obrnil ploščo, da je 4k prihodnost in naj si raje privošči dražjega :D

mailer ::

Philips serija 8, ki si jo omenil niti sluačjno ni toliko boljša. Če jih daš skupaj zagotovo ni nikjer več kot 10% odstopanja v kvaliteti slike.
Sony ima isti tip zaslona VA in direct led osvetlitev tako kot Philips. Mogoče ima res po podatkih proti Philipsu izmerjenih okoli 950 nitsov medtem ko naj bi bil tovarniški podatek za 8201 okoli 1030. Ambilight pa ni vreden dodatnih 200€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz
««
81 / 544
»»