» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
41 / 545
»»

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

solidna cena?



Pa dej ne boš teh jajc kupoval no? A ti kot zaposlenemu v M-tehniki ne pripada kak bolj ugoden nakup na obroke al pa kej podobnega, da si nabaviš orenk TV ki ti bo nekaj let služil brez da rabiš bruhat zarad slabe uniformiranosti, lightbleeda ipd? TV se kupi vsake 5+ let in če ga redno gledaš predvsem zvečer res ne vem kako se lahko sprijaznite z "zanič" tvji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

4knative ::

Gatsu je izjavil:

scipascapa je izjavil:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

solidna cena?



Pa dej ne boš teh jajc kupoval no? A ti kot zaposlenemu v M-tehniki ne pripada kak bolj ugoden nakup na obroke al pa kej podobnega, da si nabaviš orenk TV ki ti bo nekaj let služil brez da rabiš bruhat zarad slabe uniformiranosti, lightbleeda ipd? TV se kupi vsake 5+ let in če ga redno gledaš predvsem zvečer res ne vem kako se lahko sprijaznite z "zanič" tvji...


Se strinjam, OLED Wallpaper 77 inč, vse ostalo je brezveze in škoda sploh denar stran metat.

scipascapa ::

gatsu: nope...isto kot vi.

OK.d ::

togo je izjavil:

Imel bi butast TV. Ali to sploh obstaja? Pa da se razumemo - ne monitor ampak tv 55 ekran ali večji.

Lp in hvala za vaša mnenja

Nabavi nekaj od philipsa;)
LPOK.d

mingo ::

Ja, ker je najkvalitetnejši :))

OK.d ::

Ne najbolj butast>:D
LPOK.d

rdecaluc ::

Jst sem imel isto težavo. Za okoli 300-400EUR ni nobene pametne ponudbe za 43" (več ni placa) pa da bi bila slika vsaj tok spodobna. VOX, TESLA pač ni to.

Človek bi mislil da če je bil 10 let nazaj 100hz full hd 40" tv 1200EUR da bi sedaj bilo to bolj dosegljivo.

Da o tem kako ni nobene povezljivosti pa samo 1-2 HDMI porta sploh nebi.

Sej vem da se kupuje tv za več let.. Sam kaj ko ne rabiš 4k, niti smart tv opcije :/.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Jodlarcek ::

Zdravo
Jaz prodajam svojega nepametnega LG 42LE8500. Ce koga, ki isce vrhunski nepameten TV naj me kontaktira na ZS.

hunter01 ::

Kolega bi rad nabavu nov tv.
Buget: 650€
Velikost: 55 inch
Gledalo se bo filme in serije v HD, (kasneje ko bo bolj dostopno pa v 4K) in pa šport.

Je za tak denar mozno dobit kak soliden 55inch TV s 4K? Prosim za predloge.

krepki ::

Moje mnenje je da za tak denar ne kupuj 55inch Tv 4K,ker boš zelo razočaran.

andrej69 ::

hunter01 je izjavil:

Kolega bi rad nabavu nov tv.
Buget: 650€
Velikost: 55 inch
Gledalo se bo filme in serije v HD, (kasneje ko bo bolj dostopno pa v 4K) in pa šport.

Je za tak denar mozno dobit kak soliden 55inch TV s 4K? Prosim za predloge.


Za takšen denar, dobiš soliden televizor in nič več..Recimo ta dva modela.Za kaj kvalitetnejšega, pa treba dati nekaj več denarja, saj 800 evrov in več.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8598563/a...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

hunter01 ::

Ali bi se kvaliteta bistveno spremenila, če namesto 55 inch vzame nekaj manjšega? Npr 48-50 inch in isti buget?

cekr ::

Ne
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

4knative ::

Pod 2000 eur za 55, in pod 3500 eur za 65 je čisto razočaranje. Moje mnenje. Boljše ohraniti stari CRT.

mailer ::

Tudi jaz bi priporočal, da ostanete na 65" crt televizorjih. /s
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scipascapa ::

lepo platno 100'' pa je, gor pa sobna antena :D

Jodlarcek ::

Pozdravljeni

Ali na LG-jih (npr. B7) deluje EON?
Hvala

andrej69 ::

Jodlarcek je izjavil:

Pozdravljeni

Ali na LG-jih (npr. B7) deluje EON?
Hvala



Uporabnikom paketov Gold Trojka Extra in Gold Trojka Premium je storitev EON na voljo na pametnih televizorjih Sony in Samsung iz generacije 2017 in več, aplikacijo poiščete v trgovini z aplikacijami. Naslednje leto bodo pri Telemachu predstavili tudi digitalni sprejemnik, s katerim bo EON na voljo tudi na vseh ostalih televizorjih, do takrat pa lahko novo platformo na primer uporabljate preko vmesnika Chromecast, ki ga podpirajo televizorji z Androidom in nekatere multimedijske naprave (nVIDIA SHIELD, Apple TV 4. generacije itd.)

Jodlarcek ::

andrej69 je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

Pozdravljeni

Ali na LG-jih (npr. B7) deluje EON?
Hvala



Uporabnikom paketov Gold Trojka Extra in Gold Trojka Premium je storitev EON na voljo na pametnih televizorjih Sony in Samsung iz generacije 2017 in več, aplikacijo poiščete v trgovini z aplikacijami. Naslednje leto bodo pri Telemachu predstavili tudi digitalni sprejemnik, s katerim bo EON na voljo tudi na vseh ostalih televizorjih, do takrat pa lahko novo platformo na primer uporabljate preko vmesnika Chromecast, ki ga podpirajo televizorji z Androidom in nekatere multimedijske naprave (nVIDIA SHIELD, Apple TV 4. generacije itd.)

Hvala za odgovor. Torej si kupim najnovejši super duper OLED TV za 2600€ in bom na njega moral priklopiti digitalni sprejemnik če bom želel gledati EON? :O

andrej69 ::

Jodlarcek je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

Pozdravljeni

Ali na LG-jih (npr. B7) deluje EON?
Hvala



Uporabnikom paketov Gold Trojka Extra in Gold Trojka Premium je storitev EON na voljo na pametnih televizorjih Sony in Samsung iz generacije 2017 in več, aplikacijo poiščete v trgovini z aplikacijami. Naslednje leto bodo pri Telemachu predstavili tudi digitalni sprejemnik, s katerim bo EON na voljo tudi na vseh ostalih televizorjih, do takrat pa lahko novo platformo na primer uporabljate preko vmesnika Chromecast, ki ga podpirajo televizorji z Androidom in nekatere multimedijske naprave (nVIDIA SHIELD, Apple TV 4. generacije itd.)

Hvala za odgovor. Torej si kupim najnovejši super duper OLED TV za 2600€ in bom na njega moral priklopiti digitalni sprejemnik če bom želel gledati EON? :O


Žal je tako..

webmaher ::

@Jodlarcek a na super duper dragem TV bi ti gledal EON z bitnimi brzinami do 4Mb/s :)
Saj se hecaš aneda :))

Jodlarcek ::

webmaher je izjavil:

@Jodlarcek a na super duper dragem TV bi ti gledal EON z bitnimi brzinami do 4Mb/s :)
Saj se hecaš aneda :))

Zakaj pa ne? Zadeva čisto solidno deluje za kakšen ogled nazaj. Vsekakor pa ne bo to primarni način gledanja.

4knative ::

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.

fpbs ::

Ta ogled za nazaj je zelo uporabna zadeva. To sedaj nudijo že vsi večji TV ponudniki.

Jodlarcek ::

4knative je izjavil:

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.

In kako naj po tvoje Usodno vino gledam za nazaj?

4knative ::

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.

In kako naj po tvoje Usodno vino gledam za nazaj?


Potem pa reko ljubezni. Poznamo mi take. Ne rabiš OLED televizorja za programsko shemo gledat, ker bo zelo podobna izkušnja kot na poceni full hd televizorju.

leiito ::

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.

In kako naj po tvoje Usodno vino gledam za nazaj?


Potem pa reko ljubezni. Poznamo mi take. Ne rabiš OLED televizorja za programsko shemo gledat, ker bo zelo podobna izkušnja kot na poceni full hd televizorju.


Poznamo mi take? Kdo pa ste to vi, ki poznate take? Če človeku paše gledat Usodno Vino v 240p na OLEDu, s čim si ti na slabšem, odkod ta občutek poklicanosti presojati kak delajo drugi ljudje in potem v prvi osebi množine izrekati vrednostne sodbe o pametnosti takega početja?

4knative ::

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.

In kako naj po tvoje Usodno vino gledam za nazaj?


Potem pa reko ljubezni. Poznamo mi take. Ne rabiš OLED televizorja za programsko shemo gledat, ker bo zelo podobna izkušnja kot na poceni full hd televizorju.


Poznamo mi take? Kdo pa ste to vi, ki poznate take? Če človeku paše gledat Usodno Vino v 240p na OLEDu, s čim si ti na slabšem, odkod ta občutek poklicanosti presojati kak delajo drugi ljudje in potem v prvi osebi množine izrekati vrednostne sodbe o pametnosti takega početja?


Pametnosti takega početja? Misliš smiselnosti takega početja? Najprej se nauči pravilnega izražanja, da te lahko sploh kdo razume, potem pa takoj začni delat na kvaliteti vsebine postov. Veselo na delo, prjatu. >:D

leiito ::

4knative je izjavil:

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.


Pametnost je referirala na tvoje modrovanje. Ampak resno, odkod ta pravičniški gnev in strast do zgražanja, valjda naj vsak počne kar hoče, magari gleda Usodno vino na OLED, kaj to tebe briga?

MrStein ::

A ne veš, da je Slovencu bolj pomembna slika in program, ki ga gleda sosed, kot pa njegov lasten?
(velja tudi za vse druge zadeve)
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

4knative ::

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

EON lepo na OLED in gledaš usodno vino s 3mbps bitrejtom namesto da bi gledal 4K na 60mbps. Pametno res.


Pametnost je referirala na tvoje modrovanje. Ampak resno, odkod ta pravičniški gnev in strast do zgražanja, valjda naj vsak počne kar hoče, magari gleda Usodno vino na OLED, kaj to tebe briga?


Čutim neko dolžnost da človeku povem, da ni treba dat 4000 eur za OLED če gleda večinoma Usodno vino ipd. v SD kakovosti slike. Jaz bi mu priporočil en poceni TV, za razliko v ceni pa 10 dni oddiha v toplih krajih ko pride zima. Tema je namenjena točno takim nasvetom. Kako si pa ti pomagal komu v temi? Tisti youtube link po treh mesecih mlatenja prazne slame, ko si ugotovil, da si na forumu koristen kot semafor v GTAju.

leiito ::

Ljudje so torej bebci, ki rabijo, da jim ti pojasniš, da bo usodno vino delalo tudi na cenejših napravah? To kar daješ ti, niso neki strokovni ali tehnični nasveti, ampak pridige.

xice5 ::

kateri tv priporočate samsung veličina 55

andrej69 ::

xice5 je izjavil:

kateri tv priporočate samsung veličina 55


Model MU7000, pa modele višje.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

xice5 je izjavil:

kateri tv priporočate samsung veličina 55


Model MU7000, pa modele višje.


Od MU6400 navzgor, nižje razrede ne glej.

andrej69 ::

Nekaj težav kar se tiče osvetljenja, na Samsung modelu MU6402 veličine 49".




mgermo ::

Kar nekaj težav z panel uniformity Filipsa PUS6501

ter backlight bleeding

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Kar nekaj težav z panel uniformity Filipsa PUS6501

ter backlight bleeding


Toda ti lahko povem iz prve roke, da toliko težav kolikor jih ima Samsung, jih nima nobeden proizvajalec..
Seveda, pa kot sem že napisal, se najdejo podobni problemi tudi na drugih televizorjih, toda ne v tolikšni meri kakor na Samsung televizorjih:))Pa, če smo že pri uniformiranosti panela, te težave ne ovirjo gledalca pri normalnem gledanju vsebin..Dočim pa so težave z osvetljenjem panela, kar moteče..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Joze_K ::

Lahko povem, da ko berem kaj za problemov vse TVji imajo, da je normalno, da ne delajo že po par letih in slično .... me POPOLNOMA mine volja k nakupu TV dokler stari še delujejo...
in je ta tema bolj kot pomoč pri nakupu dobila pridih v smislu IZOGIBAJTE se nakupom TVjev, ker je to en sam velik šrot.

neo5468 ::

Moraš razumeti da prodajo ogromno televizorjev. Na forum se gre ponavadi pritoževati tisti, ko mu nekaj ne dela.

Trgovina recimo proda 100 televizorjev, od teh ima 5 televizorjev probleme in če gre vseh teh 5 ljudi pisat na forum kako je ta model zanič ker ima same probleme, potem tisti ki to bere predvideva da je model televizorja in brand zanič. Tistih 95 ljudi ki jim pa lepo dela, ne boš pa nič slišal od njih ker nimajo razloga iti na forum in troubleshootat.

leiito ::

Novi Apple TV je izjemen produkt


LG je pa lihkar updejtu svoj firmware in (za razliko od enga druzga brenda) dramatično izboljšal že tako vrhunske performanse. Vincent Teoh mimogrede razbije še mit o superiornosti Sonyja in Panasonica, kar se preciznosti barv in overall kakovosti slike tiče:

4knative ::

Zgleda, da sploh nisi pogledal ta dva posnetka. Dramatično izboljšal performance? Apple TV je izjemen produkt, se hecaš? Kakšni argumenti mogoče ali samo malo lepiš da ne bi bil vsak post čisto offtopic?

bbobst ::

Pozdravjeni.No sedaj sem dobil moj Samsung KS7002 nazaj iz servisa ,kjer so zamenjali panel.
Kar sem dobil kot nov panel ,je eno samo razočaranje. Na levi strani je izrazit banding,
svetlejši 5 centimetrov širok pas po celi višini ekrana. Na sliki se vidi še manj svetlobe v
centru, kar v živo ni moteče, tale pas pa sem videl takoj,ko sem TV prvič prižgal.



Če je to nov panel sem jaz papež, če je res ,pa ne vem ,kakšno kontrolo ima Samsung.
Bolj se nagibam k temu ,da je tale ekran ze bil v nekem TV-ju.
Bom moral uveljaviti še eno garancijo.

pirlo ::

4knative je izjavil:

Zgleda, da sploh nisi pogledal ta dva posnetka. Dramatično izboljšal performance? Apple TV je izjemen produkt, se hecaš? Kakšni argumenti mogoče ali samo malo lepiš da ne bi bil vsak post čisto offtopic?

Pusti jabolčnike, pri njih je vse najboljše pa če tudi ni :) Meni tudi ni jasno kaj je videl v posnetkih, če kaj, pol prej polom kot izjemnost.

leiito ::

Sori, da ni podnapisov, bom povzel bistvo:
Apple TV je v tem trenutku box s kvaliteto 4K HDR slike, ki je najbližja in presenetljivo blizu kakovosti slike iz bluray plejerja, podpira Dolby Vision, ki ga Shield TV ne, tudi Atmos v kratkem in če dodaš še convenience streaminga, dober nakup. Če hočeš gledat filme v 4K HDR. Če hočeš Kodi in igrice, je Shield TV najbrž boljša rešitev.

Glede LG updejta pa, če so slikce prezahtevne in angleščina previsoka ovira, closed captioning na on, prepisat na papir in potem v google translate. Ampak na kratko, še izboljšal so že tako odlično sliko in samo še utrdili LG OLED kot best buy v svojih cenovnih razredih.

mgermo ::

Kakšne so prednosti apple tvja, shield tv, etc. pred pc-hdmi-tv in kodi?

4knative ::

leiito je izjavil:

Sori, da ni podnapisov, bom povzel bistvo:
Apple TV je v tem trenutku box s kvaliteto 4K HDR slike, ki je najbližja in presenetljivo blizu kakovosti slike iz bluray plejerja, podpira Dolby Vision, ki ga Shield TV ne, tudi Atmos v kratkem in če dodaš še convenience streaminga, dober nakup. Če hočeš gledat filme v 4K HDR. Če hočeš Kodi in igrice, je Shield TV najbrž boljša rešitev.

Glede LG updejta pa, če so slikce prezahtevne in angleščina previsoka ovira, closed captioning na on, prepisat na papir in potem v google translate. Ampak na kratko, še izboljšal so že tako odlično sliko in samo še utrdili LG OLED kot best buy v svojih cenovnih razredih.


Se hecaš? Napisal si enih 100 besed in nobene uporabne informacije. Vsak 4K televizor podpira ali HDR ali Dolby Vision - odvisno od znamke. Vse to je bolj ali manj blizu Bluray kakovosti. Apple TV dober nakup za 240 eur? Slika je čisto ista v vsakem Netflixu, Amazonu, HBO ipd. ne glede na to ali je to na Andoid TV, Tizen, tvOS, webOS. Kar se tiče iTunes filmov v 4K HDR je na voljo med 5 in 10 takih filmov in to je to, med tem pa že lahko iz interneta potegneš prave 4K ripe, ki imajo pošteni bitrate. Zgleda, da nimaš pojma, zato si raje izberi temo, ki ne zahteva tehničnega znanja in tam prodajaj meglo.

leiito ::

http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

In ne, ne podpira vsak 4K tivi HDR, Dolby Vision HDR je pa sploh omejen samo na par proizvajalcev.

Ampak ej, glej ripe na turških panelih, če ti paše.

MrStein ::

The Watch of Khan? :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

bbobst: uveljavi stvarno napako pri prodajalcu in zahtevaj novega.....pa vse stroške jim zaračunaj.
««
41 / 545
»»