» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
37 / 540
»»

edi45 ::

vrossi46 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče input laga, imata enaki input.Kar pa se tiče panela, ima model veličine 55" VA panel, dočim ima drugi model IPS panel.


Se pravi 49" bi bil malček boljši?


VA panel je bolj svetel, meni osebno bi bol pasal VA, kot IPS. TUdi pri monitorju sem bol zadovoljen z VA.

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-49uj750...

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-49...

evo jutri naročim, samo se še odločam med temi tremi zaenkrat. LG bi dobil pri drugi trgovini za 750EUR, Samsung 700EUR, Sony je bolj poceni 600EUR. Ta LG je malo višji razred, ali se ga splača kupit? kolko sem gledal po spletu, je nekje isti rang kot Samsung KS7500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

fpbs ::

vrossi46 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče input laga, imata enaki input.Kar pa se tiče panela, ima model veličine 55" VA panel, dočim ima drugi model IPS panel.

Se pravi 49" bi bil malček boljši?

Vrossi, ob nakupu TVeja najprej izbereš diagonalo glede na razdaljo gledanja, potem vse ostalo.

vrossi46 ::

fpbs je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče input laga, imata enaki input.Kar pa se tiče panela, ima model veličine 55" VA panel, dočim ima drugi model IPS panel.

Se pravi 49" bi bil malček boljši?

Vrossi, ob nakupu TVeja najprej izbereš diagonalo glede na razdaljo gledanja, potem vse ostalo.



Razdalja pa je 2,5m

MxxW5 ::

andrej69 ::

@vrossi46
Kar se tiče tvojega izbora.Če hočeš dobiti najboljše za ta denar, ti priporočam tale model Philipsa.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa, če lahko še daš nekaj več denarja, tale model.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...

Drugače pa ti med tvojim izborom priporočam Sony model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

edi45 je izjavil:


VA panel je bolj svetel, meni osebno bi bol pasal VA, kot IPS. TUdi pri monitorju sem bol zadovoljen z VA.

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-49uj750...
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-49...
evo jutri naročim, samo se še odločam med temi tremi zaenkrat. LG bi dobil pri drugi trgovini za 750EUR, Samsung 700EUR, Sony je bolj poceni 600EUR. Ta LG je malo višji razred, ali se ga splača kupit? kolko sem gledal po spletu, je nekje isti rang kot Samsung KS7500.

Tu imaš primerjavo vseh treh. Kot vidiš, ima LG WRGB panel, kar zaradi svoje izvedbe potrebuje nezahtevno osvetlevanje ozadja, in s tem mnogo manjšo možnost backlight bleedinga, poleg tega pa visoko svetilnost in nizko porabo energije.
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

vrossi46 ::

andrej69 je izjavil:

@vrossi46
Kar se tiče tvojega izbora.Če hočeš dobiti najboljše za ta denar, ti priporočam tale model Philipsa.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa, če lahko še daš nekaj več denarja, tale model.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...

Drugače pa ti med tvojim izborom priporočam Sony model.


Kot dem že povedal,vidim da se nekaj razumeš,ma zakaj tako navijaš za te Philipse?
Saj osebno nimam nič proti, tudi njih bi kupil,predvsem ker me zanima Ambilight. A kaj ko me je malček strah ker jih tako pljuvajo ( ostali po forumu ) in ne vem kako bi se obneslo z igranjem PS4?

vrossi46 ::

Philips im input lag 36ms :(


https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

Kar se tiče WRGB panela gre za 3k panel. Ta vrsta panela je res, da ima nekaj boljšo svetilnost panela zaradi dodatnih belih podpixlov, toda je pa na ostalih področjih slabši od prikaza barv, globine slike, samih detajlov slike itd..Sicer pa ni toliko boljši kar se tiče svetilnosti, kolikor je slabši na ostalih področjih napram konkurence..Sicer pa se tukaj vidi razlika.



andrej69 ::

@vrossi46
Jaz ne navijam za Philips, si malo narobe razumel:) Ste ljudi kateri sprašujete, in smo ljudje kateri priporočamo..Priporočam vsem televizorje za katere vem, da ponujajo največ za določen denar..Kot pa sem že napisal, nikogar ne silim v nakup Philips televizorjev, če hočejo ljudje kaj drugega..Zaradi mene lahko vzameš tudi kaj drugega..Toda kakor vidim, se ne spoznaš ravno na televizorje zato potrebuješ pomoč.Zato sem tukaj, da pomagam takšnim kot si ti, toda, če ne zaupaš mojim nasvetom je seveda vse brez smisla:)Kar pa se tiče pljuvanja , pa je tako, da nekateri že dolgo niso na tekočem kar se tiče tv tehnologije, in pa tudi je dosti govorjenja na pamet:))Jaz ti dajem nasvete iz prve roke, če pa meni ne zaupaš, pa lahko vprašaš katerega drugega tudi za mnenje.

vrossi46 je izjavil:

Philips im input lag 36ms :(


https://www.displayspecifications.com/e...


Kar se tiče tega input laga, ni nikakršnih težav:)Kajti ni vse samo v input lagu, temveč tudi kako je odziven sam panel, in pa zmogljivost samega procesorja.Smo igrali že igre na televizorjih , ki so imeli input lag tudi okoli 60ms, pa so igre delovale čisto v redu..Vse kar je okoli 30ms, je zelo dobro, kar se tiče iger:)
Tako, da tukaj ni nobene bojazni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

vrossi46 ::

@andrej69
je res,da se ravno ne razumem v televizorje. Moj prvi raven TV je bil Panasonic Plasma 42", in mi je ful sedel. Malo sem skeptičen,ker ne kupujem televizorja za 2 leti in da pol menjam,ker si tega pač ne morem privoščit. In tudi ni da ti ne zaupam,pač skeptičen kot že napisal :( , pa ne mi zamerit,ker toliko sprašujem.
Pa tudi še nisem odločen ali naj vzamem 49" ali 55" razdalja mi dopušča tudi 55-ko.
Cenim pa ful to da si vzameš čas in razložiš vsako stvar,res svaka ti čast!!!

Je pa cena med 49-ko in 55-ko kr velika :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

andrej69 ::

Kar se tiče menjave po 2 letih, si verjetno imel v mislih kakšno okvaro, ali samo nezadovoljstvo s televizorjem.Kar se tiče okvar je tako, da 100% garancije ni..Lahko daš tudi 3.000 evrov za televizor, pa se ti lahko po par mesecih ali kakšnem letu pokvari..Tu mislim na vse proizvajalce.Kar se tiče nezadovoljstva pa je tako, da jaz sam ne vem kaj pričakuješ od televizorja..Ker si imel Plazmo, bo seveda slika v določenih pogledih nekaj slabša, v določenih pa nekaj boljša..Sicer pa za takšen denar, tako ne gre pričakovati nekakšen vrhunski televizor..V glavnem, pa bi moral biti zadovoljen..Kar pa se tiče velikosti, mislim, da bi ti bilo dovolj veličina 49", je pa res, da je pri 4k televizorjih bolje, da je diagonala televizorja nekoliko večja. Toda, če pa je diagonala prevelika in gledaš preblizu, pa zopet ni v redu..Sicer pa sam najbolje veš, koliko boš gledal kakšne 4k vsebine.

vrossi46 ::

O.K. res zakon si ker si vzameš čas.
Se pravi tvoj prvi izbor bi bil ta: http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-49...
alternativa pa ta : http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-49...

Cenovno je kr velika razlika,kaj pa kvaliteta? Kateri naj bi bil kvalitetnejši in boljši izbor za igranje PS4,dosti gledam filme z ženo kot že napisal potom multimedijskega predvajalnika PopCorn A-400, ma večinoma 720p ali 1080p,le redkokdaj BlueRay.Šport mi je pa najbolj priljubljen MotoGp in Superbike,pa Rallye.

Tako da res še enkrat hvala @andrej69. Če imaš kako možnost za kje nabavit kaj ceneje,pa mi tudi sporoči ;)

fpbs ::

vrossi46 je izjavil:

O.K. res zakon si ker si vzameš čas.
Se pravi tvoj prvi izbor bi bil ta: http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-49...
alternativa pa ta : http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-49...
Cenovno je kr velika razlika,kaj pa kvaliteta? Kateri naj bi bil kvalitetnejši in boljši izbor za igranje PS4,dosti gledam filme z ženo kot že napisal potom multimedijskega predvajalnika PopCorn A-400, ma večinoma 720p ali 1080p,le redkokdaj BlueRay.Šport mi je pa najbolj priljubljen MotoGp in Superbike,pa Rallye.
Tako da res še enkrat hvala @andrej69. Če imaš kako možnost za kje nabavit kaj ceneje,pa mi tudi sporoči ;)

Normalno, da si vzame čas. Vsak trgovec si mora vzeti ćas, da proda svojo robo, če je ta slaba pa še toliko več.

andrej69 ::

@vrossi46
Ksr se tiče Sony modela, je nekaj malega" kvalitetnejši kar se tiče iger.Kar pa se tiče gledanja filmov in športa , pa je definitivno kvalitetnejši Philips model.

@fpbs
Tvoje izjave so že malo nesramne:)Kot prvo ti moram povedat, da vsi , ki iščejo tukaj televizor ne kupujejo pri nas, tako, da jaz nimam nič od tega:))Kot drugo pa prosim ne delaj antireklame, kajti za takšen denar ne boš dobil kvalitetnejšega televizorja, to sam dobro veš..!

mgermo ::

Filips 7101. Slab input lag, slab kontrast, buggy software, slaba svetilnost - neobstoječ HDR,... Skratka sama kvaliteta ga je.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Filips 7101. Slab input lag, slab kontrast, buggy software, slaba svetilnost - neobstoječ HDR,... Skratka sama kvaliteta ga je.


Ker si tako razgledan kar se tiče televizorjev, potem pa povej kateri televizor je kvalitetnejši za takšen denar..? Pa,da pojasnim kar se tiče stvari katere si napisal.Kar se tiče input laga isprobano igre delujejo zelo dobro:))Kar se tiče kontrasta je soliden, seveda pa ni na nivoju VA panelov. Kar se tiče Softwerja kot sem že napisal, ni nikakršnih omembe vrednih težav, nekaj težav je bilo na račun starega Androida. Kar se tiče svetilnosti je solidna, seveda pa ne na nivoju televizorjev najvišjega ranga. Kar se tiče HDR-ja je normalno, da ne gre pričakvat pravi HDR za takšen denar:)Če povzamem, ste nekateri že res zelo smešni s takšnimi komentarji.. Potem pa človeku povej, da naj da 2000 evrov za televizor, pa bo dobil odlične vse te specifikacije:))

mgermo ::

Ti ga hvališ kot da je second coming of Jesus. Input lag je 36 kar bi bilo uredu 5 let nazaj, sodobni tvji so okoli 20. Kontrast pod 1000:1 je mogoče soliden za IPS, ampak ti mu priporočaš ta model za gledanje filmov, kjer je kontrast najbolj pomemben. Za dosti tega praviš, da ni vredno omembe, a realnost je nasprotna. Peak brightness 268 ni solidno, je porazno. Če povzamem, tv je šrot, pa četudi ti ne vidiš omembe vrednih težav.

edi45 ::

mgermo je izjavil:

Ti ga hvališ kot da je second coming of Jesus. Input lag je 36 kar bi bilo uredu 5 let nazaj, sodobni tvji so okoli 20. Kontrast pod 1000:1 je mogoče soliden za IPS, ampak ti mu priporočaš ta model za gledanje filmov, kjer je kontrast najbolj pomemben. Za dosti tega praviš, da ni vredno omembe, a realnost je nasprotna. Peak brightness 268 ni solidno, je porazno. Če povzamem, tv je šrot, pa četudi ti ne vidiš omembe vrednih težav.


Dobri TVji imajo med 10 in 20ms input lag. LG UJ6300, 7500 imata oba okoli 12ms, Samsung MU serije imajo okoli 20, monitorji imajo 10ms, za primerjavo. 30-40ms je kar dosti dan danes.

4knative ::

Ta okoli laga je res malo bosa, mgermo. Med 20ms in 30ms ne boš zaznal razlike. Če si pa hardcore gamer pa itak rabiš 1ms monitor, kjer pa so barve zelo žalostne (TN matrika). Je pa 1ms zelo pomembno če si na tekmovalnem nivoju, služba pač.

mgermo ::

Med 15 in 35 pa lahko. Gre se pa bolj zato, da andrej vsako šrot karakteristiko označi za solidno. Če je pri filipsu seveda.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Ti ga hvališ kot da je second coming of Jesus. Input lag je 36 kar bi bilo uredu 5 let nazaj, sodobni tvji so okoli 20. Kontrast pod 1000:1 je mogoče soliden za IPS, ampak ti mu priporočaš ta model za gledanje filmov, kjer je kontrast najbolj pomemben. Za dosti tega praviš, da ni vredno omembe, a realnost je nasprotna. Peak brightness 268 ni solidno, je porazno. Če povzamem, tv je šrot, pa četudi ti ne vidiš omembe vrednih težav.


Kaj ti ne razumeš, kaj pišem..? Da igre delujejo zelo dobro tudi na televizorjih, kateri imajo input lag okoli 30ms ali še nekaj več..Kot sem že napisal odvisno je tudi od samega odziva panela in pa procesorja.
Isprobali smo lanski model Panasonica, ki je imel input lag nekaj čez 60ms, pa se je dalo igrat, seveda , če nisi profesinalen igralec..Tako, da med 20ms ali 30ms, ne boš opazili kakšne razlike..Kar se tiče kontrasta je Ansi kontrast, res nekaj pod 1000:1, toda z vklopljenim zatemnenjem je kontrast takoj krepko nad 1000:1. Kar se tiče svetilnosti pri gledanju SD vsebin, je nekje 330 cd/m2, pri gledanju HDR vsebin pa nekje 380 cd/m2. S tem, da pri Philipsu na dolgi rok merjenja ne pada svetilnost, tako kot nekaterim drugim televizorjem.. Tako, da več ne piši neumnosti:)

SkIDiver ::

Nasvetov kot listja in trave:)

Bi prosil še za kakšen nasvet kaj kupiti v rangu tja do 800-900EUR v velikosti 55" - lahko tudi 65", če pade v cenovni obseg. Razdalja gledanja bo cca 3-4 metre, vsebina pa raznovrstna (HD IPTV, SD IPTV, filmi, serije, dokumentarci, risanke, športe vsebine kot so nogomet, odbojka, košarka, smučanje).
Skratka all-around uporaba. Prvenstveno pa HD IPTV vsebine, filmi in serije. Vseeno pa ne želim pri recimo nogometu gledat zabrisanih senc in podobnega. Ponudnik IPTV-ja je Telekom preko optike.

Za filme in serije se večinoma uporablja Kodi in uporabljal se bo tudi Youtube. Nujne potrebe po smart TV ni, ker Youtube streaming lahko rešim z Cromecastom. Če pa že je smart TV pa preferiram Androida. Dobrodošel tudi argument za ali proti. Sam kot prednost vidim dodatno funkcionalnost v obliki aplikacij ala Youtube in podobno, ki ne zahteva dodatnih pritiklin. Proti pa sem zasledil, da se TV dlje prižiga - poudarjam "zasledil", izkušenj nimam.

Kar se tiče same slike pa za zastavljen cenovni rang ne želim pretiravanja s kontrastom in pa seveda največ slike za EUR:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

andrej69 ::

SkIDiver je izjavil:

Nasvetov kot listja in trave:)

Bi prosil še za kakšen nasvet kaj kupiti v rangu tja do 800-900EUR v velikosti 55" - lahko tudi 65", če pade v cenovni obseg. Razdalja gledanja bo cca 3-4 metre, vsebina pa raznovrstna (HD IPTV, SD IPTV, filmi, serije, dokumentarci, risanke, športe vsebine kot so nogomet, odbojka, košarka, smučanje).
Skratka all-around uporaba. Prvenstveno pa HD IPTV vsebine, filmi in serije. Vseeno pa ne želim pri recimo nogometu gledat zabrisanih senc in podobnega. Ponudnik IPTV-ja je Telekom preko optike.

Za filme in serije se večinoma uporablja Kodi in uporabljal se bo tudi Youtube. Nujne potrebe po smart TV ni, ker Youtube streaming lahko rešim z Cromecastom. Če pa že je smart TV pa preferiram Androida. Dobrodošel tudi argument za ali proti. Sam kot prednost vidim dodatno funkcionalnost v obliki aplikacij ala Youtube in podobno, ki ne zahteva dodatnih pritiklin. Proti pa sem zasledil, da se TV dlje prižiga - poudarjam "zasledil", izkušenj nimam.

Kar se tiče same slike pa za zastavljen cenovni rang ne želim pretiravanja s kontrastom in pa seveda največ slike za EUR:)


Za takšen denar, se lahko pogovarjamo predvsem o 55" palčnem televizorju.Kar se tiče tvojih želja, bi ti priporočil kakšen model s 100Hz osveževanjem panela.Ker si napisal, da boš gledal tudi šport.
Vsekakor je moje priporočilo tale model Philipsa. Philips PUS7101.
Ali pa še nekakšne alternative.
Philips PUS6482
Sony XE7005
Panasonic EX700

SkIDiver ::

Kaj pa Philips PUS6501?

MxxW5 ::

Če bo gledal TV z razdalje 3 ali 4 metrov, je 55 inčev IMO daleč premalo. Jaz gledam 65 inčen TV s približno 2,80 m, pa je ravno prav. Nič ti ne bo pomagal 55 inčen TV z najboljšimi barvami in kontrastom, če ga boš gledal s štirih metrov.

bbobst ::

Ali mi lahko kdo pojasni dilemo okoli garancije?
Vgarancijskem roku dveh let mi bodo po enem letu zamenjali panel.
Ali mi garancija na panel začne teči od začetka, ali imam na vse skupaj še eno leto?

SkIDiver ::

@MxxW5 tega se povsem zavedam. Budget za TV sva si zastavila kot sva si ga in bo največji kompromis pri velikosti.

MxxW5 ::

SkIDiver je izjavil:

@MxxW5 tega se povsem zavedam. Budget za TV sva si zastavila kot sva si ga in bo največji kompromis pri velikosti.


Jaz sem za 850 EUR kupil Hoferjev Medion 65 inčen TV. Par strani nazaj v tej temi sem opisal izkušnje z njim. Ne vem pa, če je še v ponudbi.

SkIDiver ::

@MxxW5 ta post sem ujel in prebral pri spremljanju teme. Si preveril kako se TV obnese pri spremljanju športnih vsebin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

MxxW5 ::

SkIDiver je izjavil:

@MxxW5 ta post sem ujel in prebral pri spremljanju teme. Si preveril kako se TV obnese pri spremljanju športnih vsebin?


Nisem, ker športa niti ne gledam. Kot sem povedal takrat, sem občasen, nezahteven gledalec. Kolikor mi je znano, pri Hoferju ni problem z vrnitvijo TV-ja. Če si zainteresiran, ga naroči (če ga še imajo) in če ne boš zadovoljen, ga vrni. Seveda se pred tem dobro pozanimaj, v kakšen času in pod katerimi pogoji ga lahko vrneš.

SkIDiver ::

Hvala za info.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče WRGB panela gre za 3k panel. Ta vrsta panela je res, da ima nekaj boljšo svetilnost panela zaradi dodatnih belih podpixlov, toda je pa na ostalih področjih slabši od prikaza barv, globine slike, samih detajlov slike itd..Sicer pa ni toliko boljši kar se tiče svetilnosti, kolikor je slabši na ostalih področjih napram konkurence..Sicer pa se tukaj vidi razlika.

Sem kar pričakoval, da boš prilepil te antipropagandne slikce od konkurence. Tvoja trditev, da gre v tem primeru za 3k panel, ne drži. LG je pridobil certifikate od uglednih ustanov, ki potrjujejo, da je to 4k panel. Tebi verjetno ni jasno, da je prikaz barv odvisen od barve in svetlobe, in da barv ne moreš videt, če ni svetlobe, in v tem primeru gre še vedno za 3840 naslovljenih sub-pikslov, in se v tem primeru izgubi manj kot 5% vsebine barv, kar je zanemarljivo, in kar ne more biti zapaženo pri povprečnemu gledalcu. Se pa zaradi dodanega belega sub-piksla poveča ostrina slike. Ogromno se pa pridobi na svetlobi in porabljeni energiji. Kajti, če hočeš naprimer pri RGB panelu prikazat močno svetlobo, ti morajo vse tri barve svetit na maximum, v primer WRGB pa sveti samo bela. Tako gre v povprečju za prihranek energije za cca 30%, če se pa gleda zelo svetla slika pa tudi do 60%. Poleg tega se pa dosega v primerjavi z RGB paneli veliko večja svetilnost pri poenostavljenem osvetlevanju ozadja. In ker osvetljevanje ozadja predstavlja velik strošek, to pomeni nižjo ceno TVeja.
Pa še to, med tistimi, ki jim LG dobavlja WRGB panele je tudi Philips.

andrej69 ::

Kar se tiče veličine , je tako, da je 55" veličina za nekatere dovolj, za nekatere pač ne:)Recimo moj soded gleda televizor veličine 55", več kakor iz 4 metrov, pa pravi, da mu je to čisto dovolj.Jaz osebno tudi dam raje na kvaliteto", kakor pa na velikost televizorja.Kajti prostor, se da vedno preuredit, da ti ja takšen televizor čisto dovolj kar se tiče veličine. Kar se tiče tega Mediona nikakor ni za gledanje športa, kakor tudi ne za gledanje vsebin nižjih ločljivosti.Danes v glavnem tako vsi 4k televizorji prikazujejo kvalitetno 4k vsebine, zalomi pa se pri vsebinah nižjih ločljivosti.. Kajti že cena tega televizorja, pove vse:)Danes ne moreš dobit kvalitetnega televizorja veličine 65" za 1000 evrov, kaj šele manj..Seveda pa se vsak sam odloči kaj bo kupil..

nekikr ::

Kako so pa včasih gledali šport? 5 let nazaj recimo? Govoriš/govorite, kot da rabiš TV za vsaj 2500€ da pogledaš fuzbal. Kaj pa lahko na tistem Medionu gledaš? Smrkce (tiste stare, ker filma najbrž ne moreš, je preslab)?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče WRGB panela gre za 3k panel. Ta vrsta panela je res, da ima nekaj boljšo svetilnost panela zaradi dodatnih belih podpixlov, toda je pa na ostalih področjih slabši od prikaza barv, globine slike, samih detajlov slike itd..Sicer pa ni toliko boljši kar se tiče svetilnosti, kolikor je slabši na ostalih področjih napram konkurence..Sicer pa se tukaj vidi razlika.

Sem kar pričakoval, da boš prilepil te antipropagandne slikce od konkurence. Tvoja trditev, da gre v tem primeru za 3k panel, ne drži. LG je pridobil certifikate od uglednih ustanov, ki potrjujejo, da je to 4k panel. Tebi verjetno ni jasno, da je prikaz barv odvisen od barve in svetlobe, in da barv ne moreš videt, če ni svetlobe, in v tem primeru gre še vedno za 3840 naslovljenih sub-pikslov, in se v tem primeru izgubi manj kot 5% vsebine barv, kar je zanemarljivo, in kar ne more biti zapaženo pri povprečnemu gledalcu. Se pa zaradi dodanega belega sub-piksla poveča ostrina slike. Ogromno se pa pridobi na svetlobi in porabljeni energiji. Kajti, če hočeš naprimer pri RGB panelu prikazat močno svetlobo, ti morajo vse tri barve svetit na maximum, v primer WRGB pa sveti samo bela. Tako gre v povprečju za prihranek energije za cca 30%, če se pa gleda zelo svetla slika pa tudi do 60%. Poleg tega se pa dosega v primerjavi z RGB paneli veliko večja svetilnost pri poenostavljenem osvetlevanju ozadja. In ker osvetljevanje ozadja predstavlja velik strošek, to pomeni nižjo ceno TVeja.
Pa še to, med tistimi, ki jim LG dobavlja WRGB panele je tudi Philips.


Vsi kateri se ukvarjajo z testi, opozarjajo , da WRGB panel ni najboljša izbira:))Kar pa se tiče Philipsa se motiš, kajti Philips in Sony uporabljata RGB panele.

nekikr je izjavil:

Kako so pa včasih gledali šport? 5 let nazaj recimo? Govoriš/govorite, kot da rabiš TV za vsaj 2500€ da pogledaš fuzbal. Kaj pa lahko na tistem Medionu gledaš? Smrkce (tiste stare, ker filma najbrž ne moreš, je preslab)?


Ne potrebuješ televizor za 2000 evrov, toda je pa priporočljivo, da ima 100Hz osveževanje panela, dober odziv panela, in kvaliteten procesor:)Kar pa tega Medion nima:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MxxW5 ::

andrej69: Hm. A si ti ta Medion televizor videl?

andrej69 ::

MxxW5 je izjavil:

andrej69: Hm. A si ti ta Medion televizor videl?


Sem ga imel priložnost videt..In so te stvari o katerim se napisal resnične..Seveda ga jaz primerjam z drugimi televizorji, če pa ga ne primerjaš z drugimi televizorji, pa še nekako gre:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Vsi kateri se ukvarjajo z testi, opozarjajo , da WRGB panel ni najboljša izbira:))Kar pa se tiče Philipsa se motiš, kajti Philips in Sony uporabljata RGB panele.


Tako, kot se je veliko gnojnice zlivalo na LGejevo pasivno 3D, na OLEDe, se počne tudi z WRGB paneli. Tu je spisek tistih, ki vgrajujejo WRGB panele: "Skyworth, Konka, Hisense, Haier, Xiamoi, and Philips". Zelo verjetno se jim bo drugo leto pridružil še Samsung. Edini zadržek je Samsungov ponos.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vsi kateri se ukvarjajo z testi, opozarjajo , da WRGB panel ni najboljša izbira:))Kar pa se tiče Philipsa se motiš, kajti Philips in Sony uporabljata RGB panele.


Tako, kot se je veliko gnojnice zlivalo na LGejevo pasivno 3D, na OLEDe, se počne tudi z WRGB paneli. Tu je spisek tistih, ki vgrajujejo WRGB panele: "Skyworth, Konka, Hisense, Haier, Xiamoi, and Philips". Zelo verjetno se jim bo drugo leto pridružil še Samsung. Edini zadržek je Samsungov ponos.


Daj mi dokaz, kjer piše, da Philips uporablja WRGB panele:)

fpbs ::

Jaz se tega spiska nisem spomnil, ampak sem ga skopiral, upam, da najdem še to stran. Kot vidiš, gre za kitajske proizvajalce. Teh TVejev se ogromno proda v državah, kjer je pomanjkanje energije, ali ta predstavlja velik strošek gledanja.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Jaz se tega spiska nisem spomnil, ampak sem ga skopiral, upam, da najdem še to stran. Kot vidiš, gre za kitajske proizvajalce. Teh TVejev se ogromno proda v državah, kjer je pomanjkanje energije, ali ta predstavlja velik strošek gledanja.


Philips modeli 2016 in 2017 100% nimajo WRGB panele:)Lahko pa si tukaj pogledaš.


OK.d ::

Samo 2GB rama v 2017:))
LPOK.d

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

Samo 2GB rama v 2017:))


Žal vsi proizvajalci varčujejo, kar se tiče rama..

bbobst ::

bbobst je izjavil:

Ali mi lahko kdo pojasni dilemo okoli garancije?
Vgarancijskem roku dveh let mi bodo po enem letu zamenjali panel.
Ali mi garancija na panel začne teči od začetka, ali imam na vse skupaj le še eno leto?

andrej69 ,ti verjetn veš,kako je s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

andrej69 ::

@bbobst
Kar se tiče menjave panela, imaš po menjavi zopet dvo letno garancijo.

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

@vrossi46
Vsak je za nekaj boljši.Na VA panelu boš imel boljši kontrast in lepši prikaz črne barve.Va panel je predvsem dober, če gledaš v temnem prostoru. IPS panel pa ima širši vidni kot, kjer se ne izgublja kvaliteta slike, lepšo reprodukcijo barv saj za večino ljudi in za mene osebno tudi,dobro ostrino slike, zelo dober odziv samega panela, in pa nekaj daljša življenska doba samega panela.Sicer pa imajo, tudi današnji IPS paneli že kar soliden kontrast in prikaz črne barve.Je pa IPS panel mišljen predvsem, za gledanje v saj malo osvetljenem prostoru.


Tole je pa precej tako čez palec povedano, za napoznavalca rahlo zavajujoče. Res, je, da imata IPS in VA panela vsak svoje prednosti in slabosti, a kar nekaj navedb tukaj ne bo držalo! VA panel ni predvsem dober za gledanje v zatemnjenem prostoru, je enako dober za gledanje tudi v nezatemnjenem prostoru, pač pa je IPS panel precej neprimeren za gledanje v zatemnjenem prostoru, če je govor a o kvaliteti slike. IPS paneli imajo res širše vidne kote, to je nesporno, a to je tudi edina velika prednost pred VA paneli. Prikaz črne barve je na VA superioren IPs panelom, kontrasto razmerje pri IPs panelih je npr. 1400:1, pri VA panelih pa 6.000:1, to je pa res konkretna razlika, ki se še kako kaže v globini slike! Reprodukcija barv, ostrina slike, odziv panela, daljša življenska doba pri IPS panelu, to so pa zelo subjektivne ocene. Že samo dejstvo, da so v vseh najboljših flagship modelih VA paneli in ne IPS, je dovolj zgovoren podatek. Vse lastnosti, ki definirajo kvalitetno sliko so v prid VA panelu, IPS pa ima širše vidne kote. Da ne govorimo o uniformiranosti zaslona, ki je na IPS panelih res vidno slabša! Pa res nimam nič proti IPS panelom, imajo svoj namen in krog kupcev, samo ko nekdo objektivno sprašuje kateri panel je s stališča kvalitete slike boljši, se lahko predstavi zadevo realno, kot je, četudi Philips preferira IPS panele. ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

edi45 ::

Kupil danes Samsung MU6402 in je občutna razlika napram MU6172. Tv je ožji, vizualno lepši, nič cene plastike lepša slika in najpomembnejše da nima tako močnega backlight bleedinga. 2 mali packi sta sicer na spodnjem robu, komaj vidni v čisti temi, tako da sem zadovoljen. Vzel sem tudi 5 let kasko za 40€, tako da po 2 letih, če mi "slučajno pade" TV dol, mi vrnejo 100% kupnine oz dobim dobropis in si lahko novi TV vzamem v istem rangu.:))

scipascapa ::

edi45: kaj nisi imel ti že enega na servisu ravno? 2 mali packi uf to je že preveč iz tega nastane potem sranje :P tale kasko dvomim, da je tako, ker ti bo potem res "slučajno" padel.

andrej69 ::

@Tomson
Treba tudi povedat, da ni vse v panelu:)Tukaj se govori predvsem o panelih, premalo pa o zmogljivosti procesiranja slike, ki je še kako važno:)Kajti, če televizor nima kvalitetnega procesorja in ostale elektronike, ki ureja kvaliteto slike, ne pomaga niti najboljši VA panel:))Zato Sony in Panasonic letoš še Philips, niso zastonj v samem vrhu , kar se tiče kvalitete slike:)) Dober primer je recimo TCL, ki ima VA panel, toda šepa na področjih kot je gibanje slike, skaliranje slike nižjih ločljivosti itd..Isti primer so Medion televizorji.Tako, da, če kateri išče televizor predvsem z dobrim kontrastom in prikazu črne vsekakor VA panel, če pa hoče imet kvalitetno sliko še na drugih področjih pa ni samoumevno, da bo televizor z VA panelom boljša izbira..

Test Philips modela 8102.
https://hdtvpolska.com/philips-pus8102-...
««
37 / 540
»»